W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polskie absurdy   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 5699
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 14 Gru '10   Temat postu: Polskie absurdy Odpowiedz z cytatem

Posłanka PO zataragała swoje kilkudniowe dziecko do Sejmu i domagała się zapewnienia mu tam żłobka gdy ona "pracuje".
Pewnie na koszt podatnika.
Normalnie bezczelność.
No ale z drugiej strony: co to dla nas, zafundować władzy jeden prestiżowy żłobek? Taki IPN wydaje lekką ręką 270tys. za tłumaczenie akt w sprawie śmierci Sikorskiego. oraz 170tys za ekshumację...
Japierdole, to się nazywa gospodarność. A także typowo polska przedsiębiorczość. Smile
Wyobrażacie sobie być takim tłumaczem IPNu? Niezła kasiora.
A jakby gamonie z IPNu znali angielski, zamiast rosyjskiego? Nikt by nie zarobił Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Poczta polska" - były dwa okienka, zostało jedno. Na tym okienku rzadko spotkasz tą samą twarz. Ja się trochę śmieję, że niedługo pani w okienku będzie obsługiwać jedną ręką i patrzeć jednym okiem, bo taka widać jest polityka firmy. Im dłuższa kolejka tym więcej kurew na zapleczu siedzi a mniej przy kasie. Oczywiście mówię o monopoliście naszym kochanym. Ludzie by na was ch*j położyli gdybyście z takim podejściem na wolnym rynku próbowali pohasać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dymają ludzi ile wlezie. Ale te barany i tak na przyszły rok pójdą do głosowania.
Nie rozumiem jak można chodzić do głosowania płacąc podatki ?
To tak jakby wysyłać list z prośbą, żeby ktoś mnie okradł.

Polacy niestety są narodem jednym z głupszych. Zawdzięczamy to wieloletniej niewoli (zabory), później wojny i w końcu komunizm. Jeszcze długa droga przed nami.

Ale jeżeli ci idioci
- grają w totolotka myśląc, że zostaną miliarderami,
- wysyłają sms-y bo myślą, że dostaną samochód
- i wrzucają regularnie na tacę myśląc, że po śmierci pójdą do nieba,
to nie można ich nazwać inaczej jak po prostu debilami.

Trudno się więc dziwić, że państwo kroi ich gdzie popadnie. To jest ewolucja i walka o przetrwanie - silniejsi i przebieglejsi wykorzystują słabszych i głupszych.
Tak będzie zawsze, do czasu, gdy ci przebieglejsi zaczną tak doić z tych głupich, że zacznie im brakować na jedzenie - wtedy dopiero się wkurwią i wyjdą na ulicę. (jak za komuny)
Dopóki mają co jeść będą siedzieć spokojnie na dupach.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 02:06, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- grają w totolotka myśląc, że zostaną miliarderami,
- wysyłają sms-y bo myślą, że dostaną samochód
- i wrzucają regularnie na tacę myśląc, że po śmierci pójdą do nieba,
to nie można ich nazwać inaczej jak po prostu debilami.


Weź szpierdalaj Rumunie jeden. W totka zdarzyło mnie się wygrać, w konkursie SMS wygrałem 4 bilety, i chuj ci do tego kto wrzuca na tace. Jestem "niewierzący" ale nie czepiam się tego co kto gdzie wrzuca.

Popierdolony jesteś w chuj.

Cytat:
Trudno się więc dziwić, że państwo kroi ich gdzie popadnie. To jest ewolucja i walka o przetrwanie - silniejsi i przebieglejsi wykorzystują słabszych i głupszych.
Tak będzie zawsze, do czasu, gdy ci przebieglejsi zaczną tak doić z tych głupich, że zacznie im brakować na jedzenie - wtedy dopiero się wkurwią i wyjdą na ulicę. (jak za komuny)
Dopóki mają co jeść będą siedzieć spokojnie na dupach.


Pierdolony moron. Nikt nigdzie ci rządu nie obali. Już widzę jak ci się oczka świecą na fali protestów we Francji, Wlk. Brytanii czy Włoszech. Chuja będzie a władza w nędzie. Jak ci tak kurwa źle na tym świecie - palnij se w łeb. O jednego oszołoma mniej.

Ty nawet nie należysz do żadnej z tych grup, bo albo się "uczysz" studenciku jeden, albo zapierdalasz w boksie i walisz swoje gorzkie żale jak @Piotr.

Cytat:
Japierdole, to się nazywa gospodarność. A także typowo polska przedsiębiorczość. Smile
Wyobrażacie sobie być takim tłumaczem IPNu? Niezła kasiora.
A jakby gamonie z IPNu znali angielski, zamiast rosyjskiego? Nikt by nie zarobił Smile


Cool Ja wiedziałem, że sadzisz maczek na polach w Holandii ale nie wiedziałem, że za dupę i miskę haszu. Pozazdrościć.

Bo wy kurwa tylko SOCJAL SOCJAL SOCJAL. . . .może nie SOCJALIZM ale. . .ANARCHIZM. Chuj wie czym to się różni od ideologicznego "Kapitału" ale chuj Wam w dekiel.
Bo studentów musi być więcej niż kasty po zawodówce Laughing Podnieśli z 3000 tys. Elżbiet na 9000 tys. Elżbiet to od razu przestaną chlać kapiszony jebane.
To samo we Włoszech. Stara zasada - im gorzej w polityce tym lepiej w gospodarce - sprawdza się jak znalazł. Tylko gówniarzeria nasłuchała się o równości.
A we Francji leją się przyjezdni z "tubylcami". Wasza wiedza o tym, że tak naprawdę reforma we Francji idzie w dobrym kierunku dzięki min. ds. emigracji (który jest Algierczykiem).

Chcesz posłuchać o naprawdę poronionych pomysłach w Polsce?

Poronionym pomysłem jest ten kraj nad Wisła, poroniony jest ten system ALE NAJBARDZIEJ UJEBANYMI SĄ MIEJSCOWI.

Szlak mnie kurwa trafia gdy widzę mordy Polskie. Szlak mnie trafia jak idioci odśnieżać nie umieją, trzymając w jednej ręce cziłałe a w drugiej pchając łopatę. . .ot by się pokazać.
Szlak mnie trafia jak taksówkarz liczy sobie za 10 km 30 peelenów. Szlak mnie jasny trafia gdy ZAPALAM (mam plazmę) telewizornie. Kurwica mnie strzela jak wielkim kurwa SZOKIEM jest, że 14 - latka pierdoli się. A co ma kurwa robić?

Co ja tu kurwa robię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Posłanka PO zataragała swoje kilkudniowe dziecko do Sejmu i domagała się zapewnienia mu tam żłobka gdy ona "pracuje".


Jeszcze nie zatargała, dopiero bedzie chciała, jak będzie jechała na trzy dni z rzędu.
Pytanie brzmi , kto w Polsce może pozwolić sobie w pracy na niańczenie dziecka? I to na państwowej posadzie. Co mnie obchodzi , że dziecka nie będzie widziała 3 dni, jak sie jej nie podoba, to niech zmieni pracę Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2006
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kurwa z dzieckiem, inna kurwa z psem, kolejna z kotem, jeszcze inna najebana jak szpadel - i co i chuj, wolno im, oczywiście piekła nie ma bo i kasa państwowa czyli niczyja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:

Co ja tu kurwa robię?


Wypierdalaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:

Polacy niestety są narodem jednym z głupszych. Zawdzięczamy to wieloletniej niewoli (zabory), później wojny i w końcu komunizm. Jeszcze długa droga przed nami.


Jak na 20 lat to i tak znaczący postęp. Uszanuj dobrobyt i to, że nie musisz spać na dworze.
W cale nie jesteśmy głupim narodem, tylko biednym z szarganą mentalnością.

Cytat:
(jak za komuny)

Chyba kurwa nie wiesz czym był komunizm.


wunderwaffel napisał:

Ty nawet nie należysz do żadnej z tych grup, bo albo się "uczysz" studenciku jeden (...)


Nie myślałem, że przynależność w kwestii wyrażania poglądów jest tak ważna.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

17 marca 2010 policja wparowuje do biura spółki prawniczej Lex Nostrum... Bez nakazu - bo po co im, na naszych psów to chleb powszedni.
Zabierają 1500 teczek z aktami klientów spółki bo "jest tego dużo i nie chce im się czytać na miejscu".
6 dni później prokuratura zatwierdza przeszukanie i zatrzymanie tych akt - rzekomo jest to zgodne z prawem.
Następnie sąd, na wniosek poszkodowanej spółki, wydaje prawomocny wyrok uchylający nakaz przeszukania wystawiony przez prokuraturę, a co za tym idzie (art. 230 KPK) nakazuje niezwłoczne zwrócenie akt.
Wyrok sądu miał miejsce 25 maja 2010.
Po dziś dzień akt nie oddali.
Pewnie uważają że ciągle jeszcze mieszczą się w granicach słowa "niezwłocznie" Laughing Ewentualnie że ich KPK nie obowiązuje.
Normalnie jawni bandyci - a niby prokuratorzy. Skurwysyny są bezkarni bo mają immunitet, a odszkodowanie i tak zapłaci skarb państwa.

http://www.onet.tv/(prosto_z_polski),1,tag.html#m=8223476,c=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Polacy niestety są narodem jednym z głupszych. Zawdzięczamy to wieloletniej niewoli (zabory), później wojny i w końcu komunizm.
To raczej konsekwencje głupoty a nie jej przyczyny... a może przez przypadek Polak nie jest taki głupi - posiada unikalną umiejętność rozpierdalania wszystkiego wokół siebie i kładzenia chója na wszystko. Komuna rozpierdolona została nie dlatego, że była zła i niedobra, tylko dlatego, że Polakom opierdalaczom nie chciało się nic robić i woleli spać na styropianie w zakładach pracy, niż uczciwie zarabiać. Po chój mieli wracać z roboty do domów, jak mogli zostać w zakładach pracy, napierdolić się z ziomalami, a później w pijackim widzie wyjść na ulicę i napierdalać się z zomowcami. Na bazie tego bydła kilku cwaniaków samozwańczo namaszczających się na elytę narodu dorobiło do tego ideologię. W imieniu zbydlęconego i zachlanego narodu elyta, przy błogosławieństwie sekciarstwa kościelnego, dogadała się z rządzicielami i zrobili lekki fejslifting komunie i mamy to co mamy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 16 Gru '10   Temat postu: Re: Polskie absurdy Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Taki IPN wydaje lekką ręką 270tys. za tłumaczenie akt w sprawie śmierci Sikorskiego. oraz 170tys za ekshumację...
Japierdole, to się nazywa gospodarność. A także typowo polska przedsiębiorczość. :)
Wyobrażacie sobie być takim tłumaczem IPNu? Niezła kasiora.


No, tłumacz dostaje sowitą wypłatę i pewnie dzieli się nią z tymi co mu ją dali. To zdaje się typowe dla państwowych przedsiębiorstw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SirMarciniak




Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 17 Gru '10   Temat postu: Ot i Polska Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór wszystkim, chciałbym prosić o trochę kultury ludzie was. Od dawna jestem czytelnikiem forum(tak czytelnikiem nie użytkownikiem ze względu na moją ma małą wiedzę)i naprawdę cieszę się że poruszacie tu ważne tematy nie tylko wiążące z Polskim dobrem. Ale na miłość ludzie, czy trochę powagi i powściągliwości nie wypada w dyskusji? Często zastanawia mnie czy tu arrow 50% użytkowników to nie pełnoletni z manią prześladowczą i fascynacjami teorii spiskowych którzy wyzywają pozostałych za inne sprzeczne z jego zdanie.
Dziękuje za uwagę.
_________________
My tattoo dragon with sentece =>
"Odi profanum vulgus et arceo"
Next tattoo with sentece =>
"Que, que scelesti ruitis"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:
W totka zdarzyło mnie się wygrać, w konkursie SMS wygrałem 4 bilety


Gratulacje !! Smile Szczęściarz z ciebie.
Mogłeś wysłać więcej, może stałbyś się właścicielem nowego samochodu.

Ale czy ty nie rozumiesz, że jak było np 100 biletów do rozdania a wysyłało SMSy 5000 ludzi, to 4900 tysięcy ludzi wtopiło !???.
Mówię o tych 4900, Ich nazywam debilami. Ty jesteś w porządku bo wygrałeś 4 bilety.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:50, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:

Szlak mnie trafia jak taksówkarz liczy sobie za 10 km 30 peelenów.


a co byś chciał za darmo jechać???
3 pln za km plus piątka za trzaśnięcie drzwiami normalna cena na drugą taryfę. jek cie nie stać na taksę to zap..aj piechotą
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
wunderwaffel napisał:

Szlak mnie trafia jak taksówkarz liczy sobie za 10 km 30 peelenów.


a co byś chciał za darmo jechać???
3 pln za km plus piątka za trzaśnięcie drzwiami normalna cena na drugą taryfę. jek cie nie stać na taksę to zap..aj piechotą


mam nadzieje jabba że jak w górę pójdzie jeszcze woda, jedzenie, prąd, mieszkanie, paliwa kopalne, to tez ktoś ci powie a co byś chciał za darmo żreć i mieszkać? a jak cie nie stac to spierdalaj pod most i wcinaj kamienie.

hmm dlaczego Polak w Polsce za wszelką cene chce Polaka udupić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:

hmm dlaczego Polak w Polsce za wszelką cene chce Polaka udupić...


Może dlatego , że pod pojęciem Polak ukrywają się różne mniejszości.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
jabba napisał:
wunderwaffel napisał:

Szlak mnie trafia jak taksówkarz liczy sobie za 10 km 30 peelenów.


a co byś chciał za darmo jechać???
3 pln za km plus piątka za trzaśnięcie drzwiami normalna cena na drugą taryfę. jek cie nie stać na taksę to zap..aj piechotą


mam nadzieje jabba że jak w górę pójdzie jeszcze woda, jedzenie, prąd, mieszkanie, paliwa kopalne, to tez ktoś ci powie a co byś chciał za darmo żreć i mieszkać? a jak cie nie stac to spierdalaj pod most i wcinaj kamienie.

hmm dlaczego Polak w Polsce za wszelką cene chce Polaka udupić...

chłopie ale czego ty oczekujesz. jeżdżę na taksie i wiem ile co kosztuje. z dolotami robię 5kkm miesięcznie a na kasie mam 7,500pln. policz se ile kosztuje paliwo ile serwis wozu. ja w dwa miech przejeżdżam tyle co ty w rok. policz zus policz podatek i za 12h pracy dziennie wyjdzie ci 2700pln to według ciebie kurwa taki raj??? Zacznijcie się orientować co ile kosztuje
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
jeżdżę na taksie i wiem ile co kosztuje. z dolotami robię 5kkm miesięcznie a na kasie mam 7,500pln. policz se ile kosztuje paliwo ile serwis wozu. ja w dwa miech przejeżdżam tyle co ty w rok. policz zus policz podatek i za 12h pracy dziennie wyjdzie ci 2700pln to według ciebie kurwa taki raj??? Zacznijcie się orientować co ile kosztuje

Nie lubię zaglądać komuś do kieszeni, ale lubię wyliczanki - a kieszeń sam już wywaliłeś na drugą stronę..

z moich wyliczeń wynika, że zostaje Ci tylko 2068 zł z tych 7500. Jak to wyliczyłem? Założyłem, że nie pierdolisz się z VATem i płacisz go w formie ryczałtu 3%. A zatem to co wstukałeś na kasę 7500 jest kwotą brutto (netto 7281, vat 219).

Czyli w tym miesiącu musisz zapłacić:
219 VAT
od 180 do 220 podatek dochodowy (zależy od wielkości miasta)
793 ZUS (wszystkie składki liczone od minimalnych podstaw)
4200 to koszt paliwa i eksploatacji pojazdu 5000km x 0,84zł (norma 0,84 zł za 1km wyliczona dla potrzeb rozliczeń samochodu prywatnego dla celów służbowych - złotówa zrobi wszystko taniej niż zwykły człowiek, a oprócz tego zaoszczędzi ze 20 - 30 groszy lejąc gaz, a nie benzynę czy olej napędowy, ale zostańmy przy tej stawce, która odzwierciedla koszt 1km)

Czyli: 7500 -(219+220+793+4200)=2068

Tylko coś mi tu kurwa nie pasuje. Dlaczego zapierdalasz 5000km, a na Twojej kasie jest tylko 7500zł? Wychodzi 1,50 za 1km.. A gdzie opłata za trzaśnięcie drzwiami? A gdzie taryfa 2,3 i 4? Nawet jakbyś jeździł tylko w dzień i w pierwszej strefie, to 1,50 za 1km nie ma prawa wyjść.

Więc albo nie wszystko wbijasz na kasę (jak każdy szanujący się złotówa - złodziej), albo nie pierdol, że za 7500zł jebnąłeś 5000km.

Gdybyś jebnął 5000km i pierdolnął każdy kurs na kasę, to miałbyś minimum 10000zł (2zł/1km lub 500kursów na 10km za 20zł). Ale zakładając, że zapierdalasz także w nocy, to równie dobrze może z tego wyjść 15k zł (3zł/1km lub 500kursów na 10km za 30zł).

a zatem przy 10k
291 vat
220 dochodowy
793 ZUS
4200 eksploatacja
-------
=4496

lub przy 15k
436 vat
220 dochodowy
793 zus
4200 eksploatacja
-------
=9351

Tylko nie rozśmieszaj mnie bajkami, że robisz takie kursy, że musisz dojechać po pacjenta za free na drugi koniec miasta...

Do tego nie pierdol cierpie, bo podatek dochodowy płacisz zryczałtowany i rocznie odprowadzasz do US od 2160 do 2640, czyli tyle samo co emeryt od swojej śmieśnej 1100 złotowej emerytury...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 20 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie absurdy

Co gorsze

posiadanie o,o5grama marihuany, czy fałszowanie policyjnej dokumentacji i nakłanianie podwładnych do poświadczenia nieprawy w celu zatuszowania okoliczności wypadku drogowego



Apelacja ws. byłej komendant policji

Opublikowano: 19.12.2010 | Kategorie: Wiadomości z kraju

ŁÓDŹ. Jak informuje internetowe wydanie Dziennika Łódzkiego, w najbliższą środę zapaść ma wyrok w procesie odwoławczym byłej zastępczyni komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi Aldony Kostrzewy, skazanej w zeszłym roku na dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata za fałszowanie policyjnej dokumentacji i nakłanianie podwładnych do poświadczenia nieprawy w celu zatuszowania okoliczności wypadku drogowego, jaki spowodował po pijanemu zaprzyjaźniony z Kostrzewą dyrektor szpitala w Brzezinach, Jan K.

Według sądu pierwszej instancji, Kostrzewa miała popełnić przestępstwo w czerwcu 2003 roku, kiedy była szefem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Wtedy to – zdaniem prokuratury – ówczesny dyrektor szpitala w Brzezinach i radny Jan K., kierując samochodem pod wpływem alkoholu, uderzył w przydrożny znak drogowy.

W brzezińskiej komendzie miało dojść wówczas do sfałszowania m.in. protokołu użycia alkomatu i notatek służbowych. Wynikało z nich, że dyrektor szpitala był trzeźwy, a kolizja była spowodowana gwałtownym pogorszeniem się stanu jego zdrowia. Zdaniem prokuratury, badaniu alkomatem poddał się inny policjant, który był dobrym znajomym dyrektora. Z kolei żona dyrektora miała podrobić podpis męża na protokole badania zawartości alkoholu i sfałszować dokumentację medyczną dotyczącą rzekomego pobytu męża w szpitalu. Z ustaleń prokuratury wynika, że szef szpitala miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Kostrzewa została zatrzymana w listopadzie 2006 r., gdy – wówczas jako zastępca szefa łódzkiej policji – sama stawiła się w prokuraturze. Po przedstawieniu zarzutów komendant główny odwołał ją ze stanowiska. Policjantka odeszła na emeryturę, dzięki czemu uniknęła zwolnienia dyscyplinarnego i utraty związanych z pracą w policji przywilejów.

W lipcu zeszłego roku Sąd Rejonowy w Brzezinach uznał, że Kostrzwa nadużyła swojej władzy; mając świadomość, że dyrektor jest pod wpływem alkoholu, spowodowała odstąpienie od przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została skazana na karę 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd postanowił również, że nie może ona przez dwa lata zajmować stanowisk kierowniczych w instytucjach państwowych. Od tego rażąco niskiego, jak na skandaliczny charakter sprawy, wyroku odwołanie złożyła prokuratura, jak również obrońcy Kostrzeby i pozostałych oskarżonych.

Źródło: Czarny Sztandar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tengel Lind




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:47, 21 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="wunderwaffel"]
Cytat:
...
Chcesz posłuchać o naprawdę poronionych pomysłach w Polsce?

Poronionym pomysłem jest ten kraj nad Wisła, poroniony jest ten system ALE NAJBARDZIEJ UJEBANYMI SĄ MIEJSCOWI.

Szlak mnie kurwa trafia gdy widzę mordy Polskie. Szlak mnie trafia jak idioci odśnieżać nie umieją, trzymając w jednej ręce cziłałe a w drugiej pchając łopatę. . .ot by się pokazać.
Szlak mnie trafia jak taksówkarz liczy sobie za 10 km 30 peelenów. Szlak mnie jasny trafia gdy ZAPALAM (mam plazmę) telewizornie. Kurwica mnie strzela jak wielkim kurwa SZOKIEM jest, że 14 - latka pierdoli się. A co ma kurwa robić?

Co ja tu kurwa robię?


Ja bym dodał jeszcze, że szlag trafia po włączeniu wiadomości, szlag trafia po wyjściu na ulicę, szlag trafia po rozmowie z szefem/profesorem/współpracownikiem etc. wkurwiony napierdalasz w robocie/uczelni, a gdy rozmawiasz z jedynymi jako tako kompatybilnymi z Tobą (lub kimkolwiek kto to czyta bo tekst dotyczy każdego) to i tak rozmawiacie o tym co tak naprawdę Cię wkurwia. I weź tu człowieku bądź spokojny jak wkurwionym chodzisz od rana do nocy.



Bo Polak jak samochód paliwa potrzebuje, a paliwem tym jest nienawiść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 21 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płacić księdzu za to żeby przez mistyczne rytuały i zaklęcia sprawił, że pójdzie się do nieba ( czyli że taki gościu w sułtanie ma moc zmusić bóstwo do działania - szamanizm zamiast Ho HA HO HA są inne dźwięki)

Wierzyć w to: "... choć by księdzu gnojowica z gęby się lała to i tak trza wierzyć, bo to sługa boży..."

Wrzucać do koszyka z napisem ( DLA BIEDNYCH) w supermarkecie i odchodzić z poczuciem, ulgi że się coś dobrego zrobiło.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chomicki




Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 21 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem serwisantem kas fiskalnych i od dłuższego czasu jestem w temacie odnośnie zmian VAT. Podaję fragment z ustawy, jest to wyciąg z PKWiU, który zacznie obowiązywać w 2011 roku. Na podstawie tego należy ustalić jakie produkty jaki VAT będą miały od stycznia. Nie mam zielonego pojęcia jaką stawkę będzie miała musztarda...



A tu link do ustawy
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20102261476
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kto wrzucił autobus?

dodane 2011-02-10 08:10

PAP |

Ktoś - nie wiadomo kto - tak zmienił ustawę o kierujących pojazdami, że każdy, kto chce prowadzić kursy prawa jazdy przez Internet i szkolić instruktorów, będzie musiał kupić... autobus i ciężarówkę, alarmuje "Gazeta Wyborcza".
Kto wrzucił autobus? daniel.s / CC 2.0

Ustawę podpisał już prezydent. Ma wejść w życie za rok. Kursanci na prawo jazdy będą mogli zaliczyć teorię przez internet (e-learning), ale tylko w tzw. superośrodkach szkolenia, czyli takich które będzie stać m.in. na kupno autobusu i ciężarówki.

Nikt się nie chce przyznać do wprowadzenia warunków, jakich nie było w projekcie rządowym, a pojawiły się w podkomisji sejmowej i spowodują, że bogate ośrodki szkolenia świetnie zarobią, a mniejsze upadną.

http://info.wiara.pl/doc/728723.Kto-wrzucil-autobus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polskie absurdy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile