W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Awans u kapitalisty  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 782
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3499
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 08 Cze '09   Temat postu: Awans u kapitalisty Odpowiedz z cytatem

- Tato, kup mi rowerek..
> >> - Rowerek... Syneczku, olej rowerek. Poczekaj, niedługo będziesz mógł
> >> jeździć na motorowerku, nie wolisz motorowerka?
> >> - Jasne, tato!
> >> ...[czas]...
> >> - Tato, kup mi motorowerek
> >> - Synu, motorowerki są da wieśniaków, poczekaj roczek, kupimy fajoski
> >> skuterek, nie wolałbyś skuterka?
> >> - Super, tato, jasne, że wolę!
> >> ...
> >> - Tato, kup mi skuterek
> >> - Ech, synu, skuterki są dla ciot, poczekaj dwa latka, dostaniesz
> >> motór!
> >> Motór! Nie chcesz motora?
> >> - Tak! Tak! Chcę!
> >> ...
> >> - Tato, co z moim motorem?
> >> - Synu, powiem szczerze, jest sens kupować motor, skoro za rok
> >> będziesz już mógł prowadzić samochód? Prawdziwą brykę! Hę? HĘ?
> >> - Jasne, tato....
> >> ...
> >> - Tato, kup mi auto...
> >> - Auto?? A po co ci auto, jak ty nawet na rowerku jeździć nie
> >> umiesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co chodzi z kapitalizmem w tytule ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toto napisał:
O co chodzi z kapitalizmem w tytule ?



poważnie nie czaisz? chyba jesteś kapitalistycznym pracodawcą Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:
toto napisał:
O co chodzi z kapitalizmem w tytule ?


poważnie nie czaisz? chyba jesteś kapitalistycznym pracodawcą Very Happy


Nie czaję, tak, jestem kapitalistycznym pracodawcą.
Widziałem różnych pracodawców głupich i mądrych może dlatego nie czaję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, kapitalistyczni pracownicy są skrzywieni bo oczekują awansu. Awans nie jest regułą ale wyjątkiem od niej.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli juz mamy ten kapitalizm i wyzysk siły roboczej , to kapitalistyczni pracownicy oczekują godnego traktowania ich jako pracowników bo to przecież oni przynoszą zysk dla firm, a nie pomiatania jak wołami roboczymi. Ale że właśnie klasa pracownicza , nie umie zbytnio władac językiem i nie grzeszy merytoryką w wypowiedziach swoich ,dlatego właśnie jest tak traktowana. I nie chodzi mi tu w tym momencie aby pracownicy sie "postawili" i tworzyli nową solidarność czy inne wymysły "anty" ,tylko chodzi mi o to aby pracownicy przejrzeli na oczy i zobaczyli jak traktują ludzi którzy dla nich pracują. Dlatego jeżeli jesteś pracodawcą to ciężko Ci będzie zrozumieć pierwszy post,ale uwierz mi że to odzwierciedlenie bardzo wielu sytuacji w firmach. Masz pracownika? jest to dobry pracownik ,prosi cie o podwyżkę, teoretycznie możesz mu dac te podwyżke, ale po co teraz? przeciągniesz to w czasie wymyślając historyjkę ( że to i tamto bla bla) , on nie oprzyjdzie za tydzien czy za dwa, tylko miesiac lub dwa- bo to nie wypada tak czesto prosić szefa ( taka mentalnośc klasy "robotniczej") no i dla Ciebie to juz sa dwa miesiace "spokoju" i zysk dla firmy. A co by sie stało jakbyś dał mu podwyżkę , a co z reszta pracowników? przecież nie możesz gloryfikowac jednego...a nawet jeżeli możesz jednego ( za jakieś tam zasługi) to przyjdzie tez i kolejny poprosić o podwyżkę. i tak to sie kręci...przeciąganie w czasie , zwlekanie a poźniej dostaje w wysokości 50% tego co chciał. z resztą przypadków takich są tysiące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego uważasz że powinniście dostawać podwyżki? jakieś chore myślenie, podwyżkę to możesz dostać jak pracujesz lepiej od innych Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakieś chore myślenie, bo gadamy o podwyżkach i jak zawsze na gadaniu się kończy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Cytat:
podwyżkę to możesz dostać jak pracujesz lepiej od innych


otóż to!
pracuję dla człowieka wychowanego w biznesie w czasach końca PRLu/początku dzikiego kapitalizmu.
facet przerobił już dziesiątki pracowników (rotacja ogromna) teraz zatrudnia około 15 pracowników,
firma jest na rynku od 20 lat. i są w firmie ludzie którzy od roku nie dostali żadnej podwyżki, bo:
nie potrafią zawalczyć o swoje, albo są świadomi, że nie zasługują na nią.

pomimo przykrych sytuacji ze wcześniejszymi pracodawcami, zawalczyłem o podwyżkę.
nie bezpodstawnie, zawalczyłem ciężką pracą i zaangażowaniem... i facet to docenił.
dostałem podwyżkę. i pomimo że to nie są jakieś kolosalne peniądze, stwierdzam że
warto.

niestety w polskiej mentalności tkwi, że pracodawca to mój chlebodawca.
gdzie tak naprawdę jest zupełnie na odwrót - to dzięki mojej ciężkiej pracy
mój szef zarabia pieniążki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 11 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:
jezeli juz mamy ten kapitalizm i wyzysk siły roboczej , to kapitalistyczni pracownicy oczekują godnego traktowania ich jako pracowników bo to przecież oni przynoszą zysk dla firm, a nie pomiatania jak wołami roboczymi.


Co to znaczy godne traktowanie?

ropppson napisał:


Ale że właśnie klasa pracownicza , nie umie zbytnio władac językiem i nie grzeszy merytoryką w wypowiedziach swoich ,dlatego właśnie jest tak traktowana. I nie chodzi mi tu w tym momencie aby pracownicy sie "postawili" i tworzyli nową solidarność czy inne wymysły "anty" ,tylko chodzi mi o to aby pracownicy przejrzeli na oczy i zobaczyli jak traktują ludzi którzy dla nich pracują.



Widziałeś jak klasa robotnicza była traktowana w ciągu ostatnich dwóch lat, każde ręce do roboty były potrzebne, masjter na budowie zarabiał więcej niż nie jeden profesor na uniwerku. A związkowcu i tak narzekali.

ropppson napisał:

Dlatego jeżeli jesteś pracodawcą to ciężko Ci będzie zrozumieć pierwszy post,ale uwierz mi że to odzwierciedlenie bardzo wielu sytuacji w firmach.


Mam kontakty w wielu firmach i sytuacja opisana w pierwszym poście nie jest regułą w tych firmach, dlatego też uważam ten dowcip za wyjątkowo słaby.


ropppson napisał:


Masz pracownika? jest to dobry pracownik ,prosi cie o podwyżkę, teoretycznie możesz mu dac te podwyżke, ale po co teraz? przeciągniesz to w czasie wymyślając historyjkę ( że to i tamto bla bla) , on nie oprzyjdzie za tydzien czy za dwa, tylko miesiac lub dwa- bo to nie wypada tak czesto prosić szefa ( taka mentalnośc klasy "robotniczej") no i dla Ciebie to juz sa dwa miesiace "spokoju" i zysk dla firmy. A co by sie stało jakbyś dał mu podwyżkę , a co z reszta pracowników? przecież nie możesz gloryfikowac jednego...a nawet jeżeli możesz jednego ( za jakieś tam zasługi) to przyjdzie tez i kolejny poprosić o podwyżkę. i tak to sie kręci...przeciąganie w czasie , zwlekanie a poźniej dostaje w wysokości 50% tego co chciał. z resztą przypadków takich są tysiące.


Jak myślisz kiedy firma może podwższyć pensję pracownikowi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 11 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak myślisz kiedy firma może podwższyć pensję pracownikowi?


myślę ze najlepiej to nigdy , bo wtedy jest mniejszy zysk dla firmy:P


Cytat:
Mam kontakty w wielu firmach i sytuacja opisana w pierwszym poście nie jest regułą w tych firmach, dlatego też uważam ten dowcip za wyjątkowo słaby.


kontakty z pracownikami czy z kierownikami tych firm ?

Cytat:
Widziałeś jak klasa robotnicza była traktowana w ciągu ostatnich dwóch lat, każde ręce do roboty były potrzebne, masjter na budowie zarabiał więcej niż nie jeden profesor na uniwerku. A związkowcu i tak narzekali.


te dwa lata to wyjątek od reguły. już wszystko wróciło do normy.związkowcy?-jakiś relikt przeszłości do zlikwidowania. Majster czyli i tak jeden na stu ,a co z tą setką-dalej pomiot. dobrze że zaznaczyłeś słowa: były oraz zarabiał -czas przeszły

Cytat:
Co to znaczy godne traktowanie?

myślę że sumarycznie 10 minut przerwy w pracy podczas 8 godzinnego dnia pracy powinno wystarczyc pracownikowi na zaspokojenie swoich potrzeb fizjologicznych oraz na jedzenie Razz Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 13 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:
Cytat:
Jak myślisz kiedy firma może podwższyć pensję pracownikowi?


myślę ze najlepiej to nigdy , bo wtedy jest mniejszy zysk dla firmy:P

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

ropppson napisał:

Cytat:
Mam kontakty w wielu firmach i sytuacja opisana w pierwszym poście nie jest regułą w tych firmach, dlatego też uważam ten dowcip za wyjątkowo słaby.

kontakty z pracownikami czy z kierownikami tych firm ?


Kontakty z właścicielami i z ich pracownikami.

ropppson napisał:

Cytat:
Co to znaczy godne traktowanie?

myślę że sumarycznie 10 minut przerwy w pracy podczas 8 godzinnego dnia pracy powinno wystarczyc pracownikowi na zaspokojenie swoich potrzeb fizjologicznych oraz na jedzenie Razz Razz

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 13 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
toto napisał:
ropppson napisał:
Cytat:
Jak myślisz kiedy firma może podwższyć pensję pracownikowi?


myślę ze najlepiej to nigdy , bo wtedy jest mniejszy zysk dla firmy:P

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

przecież dobrze wiesz ze nigdy się nie porozumiemy w tej kwestii , moja odpowiedź to taka którą to Ty chcesz usłyszec czyli nigdy nie podwyższamy pensji pracownikom bo zysk dla firmy mniejszy.przecież to dla firmy najważniejsze.

Cytat:
ropppson napisał:

Cytat:
Mam kontakty w wielu firmach i sytuacja opisana w pierwszym poście nie jest regułą w tych firmach, dlatego też uważam ten dowcip za wyjątkowo słaby.

kontakty z pracownikami czy z kierownikami tych firm ?


Kontakty z właścicielami i z ich pracownikami.


no a cóż innego możesz powiedzieć? przeciez nie powiesz ze tylko z właścicielami- jak by towypadało na tle tych wypowiedzi/odpowiedzi ...

Cytat:
ropppson napisał:

Cytat:
Co to znaczy godne traktowanie?

myślę że sumarycznie 10 minut przerwy w pracy podczas 8 godzinnego dnia pracy powinno wystarczyc pracownikowi na zaspokojenie swoich potrzeb fizjologicznych oraz na jedzenie Razz Razz

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.


no coś ty , nie chciał bys aby pracownik robił 8 godz. bez przerwy??? nie żartuj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 15 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:

przecież dobrze wiesz ze nigdy się nie porozumiemy w tej kwestii , moja odpowiedź to taka którą to Ty chcesz usłyszec czyli nigdy nie podwyższamy pensji pracownikom bo zysk dla firmy mniejszy.przecież to dla firmy najważniejsze.


Życzę Ci, abyś miał w przyszłości dużą firmę i zatrudniał pracowników. Zobaczysz wtedy co jest najważniejsze w takiej firmie, w jaki sposób traktuje się pracowników i pewnie zacietrzewienie ideologiczne też Ci minie. Smile
EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 15 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Dlaczego uważasz że powinniście dostawać podwyżki? jakieś chore myślenie, podwyżkę to możesz dostać jak pracujesz lepiej od innych Smile


sporo osób uważa, że dlatego że mamy ten największy w UE wzrost gospodarczy oraz że w mediach cały czas pieją o wzrastającym standardzie życia w Polsce i że jest w ogóle tak pięknie jak w raju.... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Awans u kapitalisty
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile