W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
nowe rozporzadzenie, sklepy zielarskie upadną  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 5691
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 27 Lis '09   Temat postu: nowe rozporzadzenie, sklepy zielarskie upadną Odpowiedz z cytatem

Poklosie codexu i unijnych regulacji...


_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 27 Lis '09   Temat postu: Re: nowe rozporzadzenie, sklepy zielarskie upadną Odpowiedz z cytatem

Arwena napisał:
Poklosie codexu i unijnych regulacji...



Kiedy owce się ockną? Pocieszcie mnie proszę, bo kur...a jak coś takiego oglądam, to bardzo przeżywam. Możecie nawet kłamać ,tylko mnie pocieszcie.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ludzie sie smieli jak mowilem, ze kto wie moze na legalu (bez recepty) nawet witaminy c w wysokich dawkach nie bedzie mozna kupic...
jaki codex? od 2010? niemozliwe... to musi byc sciema jakas....

[edit]
sory Waha
mialem pocieszac
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sally




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szlag by to trafił. niby w ministerstwie powstaje projekt zmiany rozporządzenia, ale zanim przejdzie cały proces legislacji, wejdzie w życie - sklepy zielarskie padną Sad biznes is biznes. leków spożywamy coraz więcej. Kiedyś w mojej dzielnicy była jedna apteka, dziś jest siedem. Sklep zielarski był i jest jeden. Apteki będą miały większe zyski, z czasem tak jak Arwena pisze, wszystko będzie na receptę :/
_________________
Boisz się grypy ?
Myj bardzo często ręce i nie dotykaj twarzy - nie pozwól wirusom się zaatakować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie ma tego złego co by na dobre nie wszyło.
Teraz trzeba będzie kupować ziła osobno i samemu zdobyć wiedzę jak ich używać zamiast korzystać z gotowych preparatów, choć oczywiście, fajnie że były.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariel




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trzeba będzie. Zioła na szczęście rosły i rosnąć będą. Czas chyba zacząć gromadzić wiedzę na temat. w kuchni używamy wiele ziół i przypraw które mają działnie lecznicze. Kotlety z majerankiem też na receptę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmo




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche się pogubiłem, nie można kupować już gotowych preparatów ziołowych ale zioła w czystej postaci będą nadal sprzedawać? Zawsze chciałem zrobić samemu absynt, bo to co jest w sklepach to nie porozumienie ze względu na niskie stężenie substancji aktywnej. Znalazłem nawet przepis i min. potrzebny jest piołun - czy teraz już go nie kupie w zielarskim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konopie indyjskie były kiedyś podstawowym surowcem w przemyśle włókienniczym używane były do produkcji ubrań lin leków, a teraz to za jedna roślinkę mogą zamknąć. Ponieważ były zagrożeniem dla monopolu chemicznego i alkoholowego. Teraz zioła są zagrożeniem dla firm farmaceutycznych ponieważ nikt ich nie może opatentować i czerpać z nich korzyści jako z dóbr intelektualnych. Ochrona dóbr intelektualnych to obecnie największy i najlepszy biznes.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:26, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego, też chcą wprowadzić GMO, bo ono jest opatentowane, i opłaca się zaniażać jego cenę. Następnie jak już rolnictwo się od niego uzależni ceny pójdą w górę.
Oczywiście przedstawią nam badania że to jest dobre, a żywność wolna, szkodzi bo nie ma nad nią kontroli.
Qur`fa dobrze ża mam ogród, a źle że posądzą mnie o pirctwo nasienne, i będę musiał udowodnić, że nasiona są mojej produkcji.
Tylko jak, jak na badania mnie nie stać.
Czaicie to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sally




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już nie będę mogła uprawiać piractwa we własnym ogródku, czyli hodować roślin z nielicencjonowanych nasion, pozostanie szukanie w lesie. pora zaopatrzyć się w klucze do oznaczania roślin i należy rozpocząć kolekcjonowanie książek dot. ziołolecznictwa. Z drugiej strony jeśli za mojego życia do tak drastycznych zmian nie dojdzie, zdobyta wiedza nt. roślin na pewno nie zaszkodzi .

Polecam stronkę http://survival.strefa.pl/spis_roslin.htm
_________________
Boisz się grypy ?
Myj bardzo często ręce i nie dotykaj twarzy - nie pozwól wirusom się zaatakować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedługo "ziołami" będzie się handlować jak obecnie narkotykami Razz -> wszystko zejdzie do podziemia i będzie "ej masz troche rumianku?" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak teraz handluje się prawdziwa kiełbasa czy prawdziwymi jajkami znajomy z pracy zna znajomą co może załatwić prawdziwą kiełbasę od zaprzyjaźnionego rolnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R_G_M




Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
Tak jak teraz handluje się prawdziwa kiełbasa czy prawdziwymi jajkami znajomy z pracy zna znajomą co może załatwić prawdziwą kiełbasę od zaprzyjaźnionego rolnika

Szczęściarz z Ciebie Sad
Ja mam tak tylko chleb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraken




Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwa lata zbierałem nasiona różnych roślin, wielu ziół. Na tą wiosnę zakładam porządny ogródek zielarski, na małą skalę. Ziółka bez żadnej chemii - ilość towaru ograniczona, kto pierwszy ten lepszy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraken napisał:
dwa lata zbierałem nasiona różnych roślin, wielu ziół. Na tą wiosnę zakładam porządny ogródek zielarski, na małą skalę. Ziółka bez żadnej chemii - ilość towaru ograniczona, kto pierwszy ten lepszy Smile


Widzę, że masz już jakieś doświadczenie w temacie. Czy możesz mi doradzić co się nadaje do uprawy na działce, a jednocześnie nie jest łatwo dostępne na najbliższej łące?

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalezy jaka ziemie masz i w jakim rejonie mieszkasz =) W tym roku zasialem z takich stosunkowo latwo zdobywalnych na lakach:
Rumianki, Poziomki, Mieta, Pokrzywa, trawnik jest co roku w Mniszkach, Stokrotkach, Babkach i Krawanikach

a z trudno zdobywalnych:
Nagietki, Kolendra, Szalwia, Lawenda, Rozmaryn, Bazylia - mizernie, Ogorecznik, Czaber, Estragon.

Do tego zaopatrzylem sie w paczki Topoli, liscie jezyn i poziomek, sok z malin, kore z orzecha wloskiego, debu wierzby i jesionu.

Polecam robienie wlasnych olejkow eterycznych z wysuszonych ziol. Obecnie robia mi sie z Rumiankow i Nagietkow. Wiekszosc ziol sie nadaje do uprawy w ogrodzie, ale niektore nie lubia swoich "sasiadow" i dodatkowe utrudnienie to wymagania stanowiskowe, ale i na to sa sposoby =)





_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:
Zalezy jaka ziemie masz i w jakim rejonie mieszkasz =) W tym roku zasialem z takich stosunkowo latwo zdobywalnych na lakach:
Rumianki, Poziomki, Mieta, Pokrzywa, trawnik jest co roku w Mniszkach, Stokrotkach, Babkach i Krawanikach

a z trudno zdobywalnych:
Nagietki, Kolendra, Szalwia, Lawenda, Rozmaryn, Bazylia - mizernie, Ogorecznik, Czaber, Estragon.


Dzięki. Bardzo mi pomogłeś. Pozwoliłem sobie to skopiować. Muszę się jeszcze nauczyć odróżniać te zioła na łące, aby nie nazbierać nasion z jakiegoś dziadostwa. Z olejkami eterycznymi to pewnie jakaś wyższa szkoła jazdy. Suszarkę mam. Mam też wyciskarkę do soku. Jak myślisz można by ją wykorzystać np. dodać taki sok do wina domowego?

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olejki sie robi banalnie =) Wrzucasz jakas tam ilosc ziol od ciebie zalezy jaka i zalewasz olejem slonecznikowym albo kukurydzianym i odstawiasz na okolo 5 tygodni w cieple sloneczne miejsce, potem przelewasz, wyciskasz i juz masz olejek. W zaleznosci od tego jak intensywny chcesz miec zapach, powtarzasz czynnosc z nowymi ziolami i zalewasz uzyskanym wczesniej olejkiem. Olejki wlasnej roboty sa uznawane w aromaterpaii.

Co do rozrozniania ziol... Cale rok biegalem z ksiazka po lakach i lasach zeby cos sie nauczyc =D

Z czego ten sok chcesz dodac do wina? Jak robilem w tym roku sok to owoce przepuszczalem przez sokowirowke, potem jeszcze przez gaze i dopiero do baniaka =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:


Z czego ten sok chcesz dodac do wina? Jak robilem w tym roku sok to owoce przepuszczalem przez sokowirowke, potem jeszcze przez gaze i dopiero do baniaka =)


Ja robię wino wieloowocowe. Więc dlaczego nie może być dodatkowo lekarstwem? Dodam np. sok mniszka czy babki, ale oczywiści w ograniczonych ilościach. Takich, aby nie wpłynęło to znacząco na jego smak . Ja traktuje wino tak jak inne przetwory domowe na zimę, a nie jako alkohol.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wlasnie myslalem, ze o to Ci chodzi =) Nie probowalem takich rzeczy robic, ale mysle ze mozna sprobowac - czemu nie ? Najlepiej bedzie chyba wziasc 0,5 l tego wina i dodawac po trochu soku i kontorolowac smak. A wogole jak chcesz zrobic sok z mniszka czy babki =) ? Chyba chodzi o wywar, ale wtedy tracisz spora ilosc wlasciwosci. Moglbys zrobic wino z mniszka, bo slyszalem, ze podobno jest swietne.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:
A wogole jak chcesz zrobic sok z mniszka czy babki =) ? Chyba chodzi o wywar, ale wtedy tracisz spora ilosc wlasciwosci. Moglbys zrobic wino z mniszka, bo slyszalem, ze podobno jest swietne.


Wino robię tylko z surowych owoców. Żadnych kompotów czy soków na gorąco z sokownika. Próbowałem nawet dodać na kolor sok z surowych buraków ćwikłowych i efekt był zadowalający. Mam prasę do wyciskania, którą można z wszystkich roślin liściastych wycisnąć trochę soku, a więc też z niektórych ziół. Alkohol w winie wtedy służy jako konserwant tego bogactwa witaminowego i mineralnego. Trzeba się liczyć jednak z tym, że smak takiego trunku będzie nieco różny od tego co znamy ze sklepu.

Z samego mniszka też słyszałem, że świetne, ale jak mam butlę 40l to ile tego trzeba?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie polecam prasowania ziol - zbyt duzo surowca sie marnuje. Tu przepis:

Cytat:
Mniszek lekarski to popularny "mlecz". Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to najpopularniejszy surowiec kwiatowy na wino.
1) 10 l kwiatów mniszka (bez szypułek), 30 l wody, 12 cytryn, 12 kg cukru, drożdże winne. Wykonanie analogiczne jak w przypadku wina akacjowego.

Nadesłał Greg.

2) Przepis na około 4 litry wina:

800 - 1200g płatków kwiatowych mniszka
0,45kg koncentratu winogronowego lub rodzynek
0,9kg cukru
15g kwasu cytrynowego lub winowego
1g taniny (zalecam najwyżej 0,5g)
2g pożywki
drożdże winne
woda do objętości 4 litrów

Zbierz kwiatki, gdy są zupełnie dojrzałe. Użyj tylko żółtych płatków kwiatowych, nie używaj żadnych zielonych części. Włóż płatki do plastikowego sitka, zanurz w ciepłej wodzie, dodaj cukru. Po ochłodzeniu do temperatury pokojowej, dodaj resztę składników, oprócz drożdży, które dodaj po 24h. Mieszaj baniakiem 2 - 3 razy dziennie, tak by płatki kwiatów były ciągle zwilżone. Gdy fermentacja ma się ku końcowi, wyjmij z baniaka sitko z kwiatami i ściągnij wino znad osadu.


http://old.wino.org.pl/frames/index2.htm

Dobra strona i dobre przepisy. Mi akurat wino z mniszka nie wyszlo za dobrze, bo robilem wg przepisu z szypulkami. Robilem tez z koniczyny, niestety z podobnym rezultatem jak z mniszkowym. Przepis na wino z burakow tez tam jest. Powodzenia =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraken




Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie tych olejków eterycznych - na ile intensywny jest ich zapach, porównując np. do dostępnych w aptekach (mówię o tych droższych, nie tanich syntetach) ?

Ogólnie fajne informacje.

Od siebie mogę podpowiedzieć - jeżeli zioła posadzicie w monokulturze, to będą żenującej jakości(smak, zapach, zawartość olejków i jeszcze "to coś"), chociaż mogą ładnie wyglądać. Nie można pielić wszystkich chwastów wokół nich, bo nie nabiorą "mocy", lepiej wziąć pod uwagę wzajemne oddziaływania roślin i posadzić tak jak na obrazku wrzuconym przez mczesiekk , z tym że najlepiej nie robić przerw między rabatami - niech się roślinki cieszą z kontaktu z sąsiadami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leszek




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orwell by tego nie wymyślił. Koniec naturalnych suplementów, terapii ziołami i zdrowej żywności? (ZC 12/2009)

Katarzyna Lewkowicz-Siejka

Zakaz ziołolecznictwa i naturalnych terapii witaminowo-mineralnych? Napromieniana żywność ekologiczna? Mięso z genetycznie modyfikowanymi hormonami? Coraz bardziej toksyczne pestycydy? Specjalne pozwolenia na przydomową uprawę warzyw i owoców? To nie żart. Witajcie w świecie Kodeksu Żywnościowego!


„Można oszukiwać niektórych ludzi cały czas
i wszystkich ludzi przez pewien czas.
Ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas”.

- Abraham Lincoln

Fragmenty:

Komu szkodzą witaminy?
(...) - W 1994 roku Kodeks oświadczył, że substancje odżywcze - zapnijcie swoje intelektualne pasy bezpieczeństwa - to toksyny! Jako że są to trucizny, musi się nas przed nimi ochraniać. Mówimy tu o obudzeniu się pewnego poranka i byciu bardzo zaskoczonym, że silnie oddziałujące, terapeutycznie skuteczne, istotne z klinicznego punktu widzenia składniki odżywcze są teraz nielegalne! Tak jak nielegalna jest heroina! - ostrzegała jakiś czas temu jedna z działaczek1.
Ten poranek właśnie nadszedł. (...)

(...) Zapobieganie chorobom nie leży w interesie przemysłu farmaceutycznego, a kontrolowany przez niego Kodeks wypowiedział wojnę medycynie naturalnej - uważa dr Matthias Rath uznany przez dwukrotnego noblistę Linusa Paulinga za swego następcę. Istnienie tego przemysłu zależy od istnienia i rozwijania się chorób. Produkuje on leki, które nie mogą likwidować chorób, bo to podkopałoby podstawy jego istnienia. Według Ratha 80 proc. obecnych na rynku farmaceutyków nie ma dowiedzionej skuteczności i działa tylko objawowo. Więc choroby się rozwijają, mimo że medycyna naturalna ma na nie sposób. Dr Verkerk dodaje: - Strachu używa się do pobudzenia sprzedaży i nigdzie nie robi się tego tak bezwstydnie jak w sferze medycyny i pożywienia. Zostaliśmy uzależnieni od leków, co pokazuje olbrzymia liczba przepisywanych corocznie recept. Jak celnie podsumowano w filmie Stajemy się niemi, „wmawia się nam nieumiejętność zapobiegania chorobom oraz leczenia ich i popycha się całe narody do klękania przed ołtarzem przemysłu farmaceutycznego”.(...)

Depopulacja?

Czy chodzi tylko o pazerność wielkich korporacji? Czy zysk za wszelką cenę kosztem zdrowia i życia ludzi to jedyny cel? Nie - twierdzi prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wiąckowski. I dodaje: - Jest tu jeszcze inny ważny, ale ukryty cel: zmniejszenie liczby ludzi na świecie.

Kolejna warta śmiechu teoria spiskowa? Może, ale parę istotnych faktów powoduje, że nie powinno być nam do śmiechu. - Do tego celu służą takie wynalazki jak antykoncepcyjne nasiona roślin GMO, masowo stosowany preparat roundup10 czy soja masowo wciskana producentom żywności na całym świecie - wyjaśnia prof. Wiąckowski. - Soja obok swoich zalet zawiera genistynę, która ma negatywny wpływ na ruchliwość plemników, a soja GM jeszcze silniej negatywnie oddziałuje na reprodukcję. Polska sprowadza rocznie około dwóch milionów ton śruty sojowej genetycznie modyfikowanej. Pozornie jako dodatek do pasz dla trzody i drobiu. Jednak większość tej soi zjadają ludzie, nawet o tym nie wiedząc. Soja GM jest wszechobecna w wielu produktach, np. w wyrobach mięsnych - jest trzecim pod względem proporcji składnikiem po wodzie i mięsie.

Słowo manipulacja nie będzie tu chyba nieadekwatne. Pozbawiono nas informacji, a więc możliwości wyboru. Czyli szansy zadbania o siebie i swoje zdrowie. Kto kontroluje żywność, ten kontroluje świat. Żywność GM osłabiająca płodność i prowadząca do eliminacji upraw konwencjonalnych, delegalizacja witamin i minerałów w dawkach terapeutycznych przy jednoczesnym zielonym świetle dla pestycydów oraz innych chemikaliów w żywności11, dopuszczenie napromieniania żywności ekologicznej, zakaz naturalnych terapii, z których korzysta 80 proc. ludzi na świecie - jakie będą tego skutki? Globalne plany ograniczenia liczby ludności nie są tajemnicą. Debatują nad tym przedstawiciele świata polityki i biznesu. W maju tego roku, o czym doniósł dziennik „Polska - The Times”, najwięksi bogacze zebrali się w USA, by rozmawiać o połączeniu sił w walce o - jak to ładnie ujęto - zahamowanie wzrostu populacji. W nieoficjalnym panelu wzięli udział m.in. David Rockefeler Jr, Warren Buffett i George Soros12. Są ludzie jak Ben Stewart, reżyser kontrowersyjnego dokumentu Esoteric Agenda (Tajny program), który uważa, że celem działań Komisji Kodeksu Żywnościowego jest właśnie redukcja liczby ludzi na ziemi. Sami eksperci WHO i FAO, jak twierdzi w filmie, mieli szacować, że wprowadzenie po 31 grudnia 2009 roku na skalę globalną wytycznych dotyczących witamin i minerałów spowoduje trzy miliardy zgonów. Podejrzenia Stewarta, choć grupa ludzi o podobnych przekonaniach jest całkiem spora, wydają się zbyt absurdalne, by normalny człowiek mógł w nie uwierzyć. Ale z drugiej strony - gdyby przed dojściem Hitlera do władzy ktoś ostrzegał, że człowiek ten będzie zwoził w bydlęcych wagonach ludzi do obozów koncentracyjnych, by ich zagazować i prowadzić na nich eksperymenty medyczne, reakcje świata byłyby podobne: to niemożliwe! Zło jednak nie ma granic, tak jak ludzka chciwość. Choć wiele tez i danych może być przesadzonych, coś wydaje się być na rzeczy. Od dawna się powtarza, że ograbiona z bogactw naturalnych ziemia nie może utrzymać sześciu miliardów ludzi. - Kto przeżyje? - stawia pytanie Ben Stewart i odpowiada: - Zapewne ludzie na tyle bogaci i wpływowi, by mieć swoich dostawców czystego jedzenia i składników odżywczych.

Szczególnego znaczenia nabierają w tym kontekście słowa Thomasa Jeffersona: „Ceną wolności jest wieczna czujność”.

[size=9pt]Przypis 13
UE właśnie osiągnęła konsensus co do blokującej Pakiet Telekomunikacyjny tzw. poprawki 138. Regulacje spowodują blokadę dostępu do wielu niszowych witryn. Ponadto „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował w ubiegłym miesiącu, że niezależnie od dyrektywy unijnej polski rząd — przy okazji zdelegalizowania e-hazardu — chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu. Konkretne adresy będą wskazywać m.in. Urząd Komunikacji Elektronicznej, policja i służby specjalne. Prace nad tzw. artykułem 170a pilotuje Ministerstwo Finansów. Stworzy to podstawy prawne do klasyfikowania jako nielegalne „niepoprawnych politycznie” stron WWW. [/size]

Całość:
http://www.stopcodex.pl/2009/12/orwell-b.....plementow/
lub
http://znakiczasu.pl/o-tym-sie-mowi/151-orwell-by-tego-nie-wymyslil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraken napisał:
Mam pytanie odnośnie tych olejków eterycznych - na ile intensywny jest ich zapach, porównując np. do dostępnych w aptekach (mówię o tych droższych, nie tanich syntetach) ?


Olejek robisz sobie o takiej mocy jaka ci pasuje. Npisalem powyzej, ze powtarzasz operacje z jednym i tym samym olejem, ale z nowymi surowcami. Nie uzywam aptekowych materialow, wiec nie wiem =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


nowe rozporzadzenie, sklepy zielarskie upadną
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile