W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Eli Roth w Bękartach wojny  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1300
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NDNS




Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 15 Gru '09   Temat postu: Eli Roth w Bękartach wojny Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wklejam tekst pochodzący z strony FilmWeb.

-----------------------------------------------------------------------
Tytuł: Eli Roth w "Bękartach wojny" jak Jezus Chrystus

UWAGA! NEWS ZDRADZA ZAKOŃCZENIE "BĘKARTÓW WOJNY"!

Ojciec Eliego Rotha był wzruszony, patrząc jak syn masakruje w "Bękartach wojny" Quentina Tarantino nazistów kijem baseballowym. Mężczyzna postanowił opowiedzieć o swoich odczuciach w trakcie seansu na łamach gazety "Jewish Journal".
Roth senior uronił najwięcej łez podczas sceny, gdy sierżant Donny Donowitz strzela do Hitlera: "Patrzyłem, jak mój syn, wcielający się w Żyda-Niedźwiedzia, zamienia za pomocą pistoletu maszynowego twarz Fuhrera w krwawą miazgę. W tym momencie poczułem, że mój ukochany chłopczyk spełnia moje życzenia z czasów dzieciństwa w Brooklynie. [...] Poczułem potężną mieszankę ratunku, zemsty, odkupienia, ulgi i dziwnego smutku. Mój syn poświęcił się dla nas wszystkich. Zrobił to, czego ja nie mogłem zrobić. I zapłakałem."

Sheldon Roth przyznał, że wszyscy amerykańscy Żydzi marzyli w trakcie II Wojny Światowej o mordowaniu nazistów. "Bękarty wojny" stanowiły dla jego pokolenia swoiste katharsis.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Niewiem czy z tym tekstem i z osobami go wypowiadającymi jest wszystko wporządku, dla mnie jest on "chory", i nieważne jakich narodowości on dotyczy.Jeśli to ma być reklama to życze filmowi wszystkiego najgorszego.Jeśli to coś więcej to ręce opadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1864
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 20 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zboczenie żydów.

kino tarantino to tylko rozrywka i nie ma co się tu doszukiwać jakichś głębszych treści.

to tak jakby jakiś sadysta zapłakał nad tym tasiemcem 'SAW', że spełniło się jego marzenie z dzieciństwa. w końcu mógł zobaczyć jak się na różne sposoby ktoś znęca nad ludźmi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 01 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film jest nudny a fabula przewidywalna, sceny "walki" kiepskie. zupelnie nic go nie ratuje... poziom dla niedouczonych nastolatkow. ogladajac go czulem zazenowanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 01 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw poczułem niesmak w trakcie sceny odcinania skóry z włosami z czaszki zabitego żołnierza. Potem przy scenie tłuczenia kijem bejsbolowym czaszki kolejnego dałem sobie spokój. Naprawdę Tarantino nie ma już chyba nic innego do przekazania tylko takie gówna.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie ten film bardzo podobal. Poczatkowo byl nudny ale potem juz bylo niezle Smile Bardzo fajnie zagrane role. Doszukiwanie sie w tym glebokich tresci mija sie z celem. Jak chcieliscie ambitnego kina to trzeba sobie było coś ambitnego wypozyczyc.
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bolis




Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
Mi sie ten film bardzo podobal. Poczatkowo byl nudny ale potem juz bylo niezle Smile Bardzo fajnie zagrane role. Doszukiwanie sie w tym glebokich tresci mija sie z celem. Jak chcieliscie ambitnego kina to trzeba sobie było coś ambitnego wypozyczyc.
Zgadzam się, też mi się zajebiście podobał.

franek12 napisał:
film jest nudny a fabula przewidywalna, sceny "walki" kiepskie. zupelnie nic go nie ratuje... poziom dla niedouczonych nastolatkow. ogladajac go czulem zazenowanie...
A jaki film byś polecił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W filmie była jedna scena warta uwagi ( reszta to prymitywna rozrywka , co nie znaczy że nie można obejrzec ) . Scena w której sierżant wehrmachtu klęczał przed żydem z kijem bejsbolowym . Żyd "niedźwiedź" zapytał się sierżanta za co dostał ten krzyż który ma na piersi . Niemiec odpowiedział , patrząc mu się w oczy , za odwagę . Potem żyd z furią , zaczął napierdalac niemca . Sierżant do końca zachował się godnie .
Może Quentin , chciał pokazac jak żydzi potrafią się mścic , Jaką im to sprawia przyjemnośc . Że warci są tyle co ich oprawcy . Ale to tylko takie gdybanie Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tez ta scena zapadla w pamiec i powiem szczerze ze wg mnie nie pasowala do tego filmu
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:39, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kim w filmie można utożsamić tytułowe "bękarty wojny" ? Kogo twórca filmu miał na myśli ?
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to byla ta 8smio osobowa grupa co rozwalala niemcow
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
to byla ta 8smio osobowa grupa co rozwalala niemcow

To były "dzieci wojny" spłodzone przez wojnę i będące jej skutkiem. Wydaje mi się że "bękartami" były dwie postacie które giną w pomieszczeniu projekcyjnym.A największym bękartem który zasługuje na to miano, był Pułkownik Hans Landa. Ewentualnie jeszcze żołnierz, któremu urodziło się dziecko. Przeaziła mnie końcowa scena, konkretnie pożar kina i słowa Shosann-y.
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bolis




Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brainwash napisał:
Krzysiak napisał:
to byla ta 8smio osobowa grupa co rozwalala niemcow

To były "dzieci wojny" spłodzone przez wojnę i będące jej skutkiem. Wydaje mi się że "bękartami" były dwie postacie które giną w pomieszczeniu projekcyjnym.A największym bękartem który zasługuje na to miano, był Pułkownik Hans Landa. Ewentualnie jeszcze żołnierz, któremu urodziło się dziecko. Przeaziła mnie końcowa scena, konkretnie pożar kina i słowa Shosann-y.
Ale co tu gdybać? Przecież tak sobie reżyser określił tę grupę - kilkukrotnie tak była określana w filmie i tytuł przecież nie wziął się z kosmosu. To tylko film i jak komuś wydaje się za mało ambitny czy coś w tym stylu to niech idzie do teatru, opery czy przeczyta sobie książkę. Może rzeczywiście reżyser chciał coś tym filmem przekazać a może nie. Wydaje mi się, że w tym filmie Żydzi i Naziści zostali pokazani w zarówno pozytywnie jak i negatywnie i bardzo dobrze bo prawda zwykle jest pośrodku. Skoro ktoś wypowiada się na temat tego filmu, że był nudny to ciekaw jestem jaki film kinowy według niego był ciekawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pułkownik SS Hans Landa reprezentuje najlepsze cechy elity białego człowieka . Dyscypline , porządek , przebiegłośc , wysoki poziom kultury osobistej Smile , biegle włada językami ( wysoki poziom edukacji ) , prywata . Mogę się założyc że podczas seksu lubi podduszac kobiety i czasem dac mocniejszego klapsa Smile .
Zydzi też zostali odpowiednio przedstawieni , szczególnie ten moment kiedy koleś z dziką furią katuje kijem niemieckiego sierżanta . Prymitywna dzika bestia Smile
Sprawdzic czy nie nazista ( Tarantino )
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolis napisał:
kilkukrotnie tak była określana w filmie i tytuł przecież nie wziął się z kosmosu.

Niby tak, ale film po cześć jest prowokacją i zmusza do myślenia.Często sam tytuł jest tematem rozważań,odkrywającym głębsze intencje autora,Zofia Nałkowska "Medaliony" Pulp Fiction, na przykład, widzenie świata zależne od aktualnie zajmowanego miejsca, pełnionej roli w społeczeństwie.
Lubie czasem sobie popisać, a co mi tam ?
Ordel napisał:
Pułkownik SS Hans Landa reprezentuje najlepsze cechy elity białego człowieka...

A płonące kino i zapewnienie że tak wygląda zemsta, na sali sama elita światowa i wszystko w ogniu ? Daje do myślenia.
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedzcie sobie na pytanie kim/są byli "rodzice wojny" to będziecie wiedzieć kim byli/są "bękarty wojny" Razz
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Eli Roth w Bękartach wojny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile