W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sterylizacja Cyganek  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 15963
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 31 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia napisał:
The Mike napisał:
Jedno stoisko versus cygańskie

Źle się wyraziłam, nie stoisko, a część bazaru, na której znajduje się z 40 stoisk, z ludźmi, którzy stoją z towarem od rana do wieczora, obojętnie jaka jest pogoda.

The Mike napisał:
Wpadają do sklepu i sprzedają, piły Stihl, wiertarki Bosch po okazyjnych cenach, SZYBKO , bo się SPIESZĄ

A ktoś to kupuje bez sprawdzenia? Live is brutal.. Jak kupujący dają się oszukiwać to ich sprawa..



To jest oszustwo, ponieważ "oferują" działający sprzęt, po czym znijkają. Uważasz, ze to uczciwy handel? To znajomi cyganie maja dla ciebie zajebistą piłe Stihl i zajebisty telewizor!

Pumcia napisał:


The Mike napisał:
Albo stoją sobie na awaryjkach na poboczu i zatrzymują cię. Mówią, ze skonczyla się wacha czy jakoś tak i nie mają kasy. Ale chętnie sprzedadzą ci złoty pierścionek, sygnet etc. Oczywiśćie z tombaku Smile

A ty się zatrzymujesz i pytasz się co się stało. Smile) hmm..

The Mike napisał:
Smile Albo wróżby Smile Koleżkę oszfindlowała na 150 pln Smile Cyganka Smile Uczciwa.

Uczciwa. Zarobiła uczciwie Smile) Zaproponowała swoją usługę, wywróżyła i skasowała. A twój kolega się na to zgodził. I do kogo masz pretensję ?


Ona nie powiedziała. "Wróżenie kosztuje 150 pln", tylko systematycznie wyciągała pienieądze od naiwniaka, w celu ich "oczyszczenia". Jakiez było jego zdziwienie gdy kasa znikal a cyganka? Powiedziała, że jest w ciąży i potrzebuje kasy na kaftanik. To jedna z wielu opowieści, ku przestrodze.

Pumcia napisał:



The Mike napisał:
Uczciwa. A ci co tak tanio sprzedają, wiesz dlaczego tak tanio? Poproś ich o zeznanie podatkowe Smile U mnie w miescie też sprzedają, czym mocno wkurwiają płacących podatki Polakow

A co Ciebie to obchodzi, co oni sprzedadzą i ile zarabiają. Czy ty patrzysz na kieszeń każdego polaka i pytasz się o jego zeznanie podatkowe? A nie boli cię to, że nasz rząd orze swoich rodaków, jak tylko może, a w kraju jest syf, brud i ubóstwo, aż żal się robi, jak się na to patrzy?


A to mnie obchodzi, że ja płacę zus i podatki. Rozumisz różnicę?


Pumcia napisał:



Jeżeli chodzi o bazary, to oni stoją, sprzedają towar, nie wiem jak się rozliczają, ale wiecie co? Policja jest tam codziennie i jakoś nikt nie robi akcji, gdzie zwijają całe stragany. A wiec muszą mieć wykupione miejsca i towar musi być legalny, A jeśli nie to pretensje do policji, bo to ich sprawa, czy zajmują się nielegalnym handlem czy też nie. Proste prawda?
[/quote]

Policja raczej nie wyręcza skarbowki. Nie posądzam ich automatycznie o oszustwo, jednak wiem, ze wielu ludzi prowadzących handel obwoźny nie jest w stanie osiągnąć legalnie takich cen na takim samym towarze. Dla normalnych ludiz 2+2=4.


eNKa, angielski książe nie wyłudza tax credits i child benefits. Ot, taka subtelna różnica. Może dla ciebie zadna, dla wielu podatników angielskich, znacząca. Jezeli masz z tym problem to poczytaj o Europejskich rodach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski książę wyłudza podatki. Podobnie robią książęta polscy i amerykańscy i każdy inny. Pod pozorem ochrony odbiera wartość "uczciwym" ludziom. Spróbuj kupić benzynę bez haraczu.
Nie podoba Ci się, że cygan się zlotem obwiesza ale gdy robi to biały i to czystej krwi jest OK?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:06, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Ona nie powiedziała. "Wróżenie kosztuje 150 pln", tylko systematycznie wyciągała pienieądze od naiwniaka, w celu ich "oczyszczenia". Jakiez było jego zdziwienie gdy kasa znikal a cyganka? Powiedziała, że jest w ciąży i potrzebuje kasy na kaftanik. To jedna z wielu opowieści, ku przestrodze.

Ale ten facet dał się oszukać. Sam tego chciał, a więc do kogo ty masz pretensję? Babka wykorzystała sytuację, i zarobiła. Jeśli ktoś daje się oszukiwać, to jego sprawa. Po to mamy rozum, aby nauczyć się odróżniać, co jest prawdziwe, a co nie.

The Mike napisał:
A to mnie obchodzi, że ja płacę zus i podatki. Rozumisz różnicę?

Nie widzę różnicy. Ponieważ ja również płacę podatki i ZUS, a także walczę z nieuczciwym systemem, który mnie na codzień okrada i wiesz co? Wali mnie to czy cygan sobie zarobi na bazarze czy też nie. Ważne jest to, że on zarabia tam, a nie terroryzuje miasta, jak niektóra "nieoszlifowana" młodzież.

The Mike napisał:
Policja raczej nie wyręcza skarbowki. Nie posądzam ich automatycznie o oszustwo, jednak wiem, ze wielu ludzi prowadzących handel obwoźny nie jest w stanie osiągnąć legalnie takich cen na takim samym towarze. Dla normalnych ludzi 2+2=4.

I dzięki temu żyją, walczą o przetrwanie. W niektórych systemach liczbowych 2 + 2 wcale nie daje 4 Wink)

Ty miesięcznie tez jesteś okradany. Jeżeli opłacasz ZUS to płacisz miesięcznie tzw. fundusz pracy FP. Kwota tej opłaty to około 45 zł chyba (dokładnie nie pamiętam). Są to opłaty na wszystkie zasiłki socjalne, na bezrobotnych itd itp. To jest bezpośrednia opłata na ten cel, natomiast wszystkie pośrednie koszta są finansowane z naszych podatków. I to jest uczciwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:19, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ona nie powiedziała. "Wróżenie kosztuje 150 pln", tylko systematycznie wyciągała pienieądze od naiwniaka, w celu ich "oczyszczenia".
sprasowałeś mnie tym, Laughing
podstawowa zasada kapitalizmu to golić frajerów, dla tego kupujesz telefony, ubrania itp.
kapitalizm właśnie polega na wyciąganiu pieniędzy.
Cytat:

To jest oszustwo, ponieważ "oferują" działający sprzęt, po czym znijkają. Uważasz, ze to uczciwy handel? To znajomi cyganie maja dla ciebie zajebistą piłe Stihl i zajebisty telewizor!
facet dorośnij, co mam ci na to odpisać,

nie jestem fanem romów, ale skąd to oburzenie że są pasożytami w społeczeństwie,
cały ten świat działa na zasadzie, że jedna grupa próbuje wyruchać drugą.
Bardziej zorganizowane społeczeństwa po prostu wysyłają armie na rabunek. Tak jak te stada tępych francuzów, czy interesowali się rozwałką, jaką ich wojska i firmy robiły w afryce? Oczywiście, że nie teraz płacz że ich emigranci zalewają.
Romowie robią to bezpośrednio my jesteśmy lepsi, niby lepsi bo wyślemy armie na żebry, zasada ta sama różnica tylko w skali.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Va, jak nie wiesz co masz mi odpisać, to nie odpisuj. Jeżeli nie wiesz czym jest kapitalizm i nie wiesz dlaczego kupuję spodnie i bluzkę, to też daj sobie na wstrzymanie.

Może u Was to normalne objawy kapitalizmu, bezczelne oszustwo. U mnie nie bardzo, jezeli ktoś wciska mi sprzęt, mówiąc, że jest super nowka i działa, a okazuje się atrapą, to jest oszustwo, nie kapitalizm. Kapitalizm byłby jakby zrobili akcje marketingową atrap i wypromowali je jako dodatek do torebki. Czaisz? Tak samo jak byś nazwał wyłudzenie od twojej babci kasiory, kapitalizmem.

Pumcia, co to za tekst: "Ale ten facet dał się oszukać"? Może "Ta kobieta dała się zgwałcić"? Może: "Ten bank dał się obrobić"? W niczym to nie zmienia faktu, ze cyganie tak właśnie oszukują! Czy ktoś się da, czy nie to inna sprawa. Wiem, ze oni walczą o przetrwanie, tak samo jak kazdy z nas, w sumie walczy o lepszy i bezpieczniejszy byt. Dlatego mam prawo walczyć o swoje poczucie bezpieczeństwa. Moge być emapatyczny, jednak nie może mi to przeslonić realiów.

eNKa, to Ty wkładasz w moją klawiature daleko posunięta nadinterpretacje, jakoby kazdy obwieszony złotem mi się podobał. Ja po prostu stwierdzam fakt, że ten obwieszony zlotem książe, ktorego znam, żyje z wysyłania dzieci na żebry i wróżby oraz wyłudzaniu zasilkow. Rozmowa jest o cyganach i wiem, ze ten kolega nie jest odosobnionym przypadkiem. Dlatego taką sobie opinie wyrobilem na temat tej nacji.

Jezeli masz problem z monarchami brytyjskimi, możesz założyć temat: Czy wykastrować arystokrację na Wyspach Brytyjskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty mi nie mów co ja mogę, dobrze?
Widzę, że słabo masz z kojarzeniem i jak Kali być dmuchanym przez swojego to dobrze a jak obcy dmuchać obcego to źle - parafrazując.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje parafrazy sa conamniej pokrętne, ale to nic. Tak bywa. Ja tylko piszę, że nie należy usprawiedliwiać złodziejstwa obowiązkiem podatkowym. Mieszkałem w Anglii dosyć długo, krótko w Holandii i nie było mi jakoś, powiem ci, uciązliwie z powodu królowej.

Ja rozumiem, że Wami kieruje jakas forma "tolerancji" i ja jestem tolerancyjny. Jednak tolerancja dla czyjejś odmienności, czyli jak w tym przypadku odmiennej kultury cyganów, nie może się wiązać z tolerancją zlodziejstwa, żebractwa i wyłudzania. O ile to pierwsze ani mnie ziębi ani grzeje, nie słucham "Don Vasyla", to to drugie już mnie dotyka pośrednio lub bezpośrednio.

Obrabuje cię, bo i tak juz placisz podatki. Kurwa, dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Pumcia, co to za tekst: "Ale ten facet dał się oszukać"? Może "Ta kobieta dała się zgwałcić"? Może: "Ten bank dał się obrobić"? W niczym to nie zmienia faktu, ze cyganie tak właśnie oszukują! Czy ktoś się da, czy nie to inna sprawa. Wiem, ze oni walczą o przetrwanie, tak samo jak kazdy z nas, w sumie walczy o lepszy i bezpieczniejszy byt. Dlatego mam prawo walczyć o swoje poczucie bezpieczeństwa. Moge być emapatyczny, jednak nie może mi to przeslonić realiów.

Koleś... nie można porównywać tępaka, który daje się oszukiwać z przestępstwem, którym jest gwałt. Weź to pod uwagę. Polacy częściej napadają, częściej oszukują i częściej okradają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, ze jeżeli jesteś głupsza odemnie to mogę cię okantować? Taki masz prosty tok myślenia? To gratulacje.

Rozumiem też, ze masz jakieś dowody, że Polacy częściej napadają, oszukują i okradają. Oczywiście możesz to umieścić w odpowiednich uwarunkowaniach geopolitycznych i realiach ekonomicznych?

Polacy są bardzo rózni, jednak my pracujemy, jesteśmy wiarygodni i do czegoś dążymy jako naród. Nie pasożytujemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koleś... nie można porównywać tępaka, który daje się oszukiwać z przestępstwem, którym jest gwałt. Weź to pod uwagę. Polacy częściej napadają, częściej oszukują i częściej okradają


Chodź nie jestem fanem liberalnego kapitalizmu to Ci powiem...przez takie właśnie to myślenie Polska jest w czarnej du*** a zachód czy Japonia daleko przed nami... dla nich oszustwo w pewnych okresach historii nie było czymś "normalnym" ale już np w krajach dzikich faktycznie jest to codzienność . Laughing Akurat nie mieszaj w to "kapitalizmu" czy innych "demokracji", "socjalizmu" itp. Oszustwo to oszustwo, kradzież to kradzież, wyłudzenie to wyłudzenie. Wiedzieli to już starożytni stąd od wieków było to zabronione w kodeksach prawnych, ryto te zasady na kamiennych tablicach, zapisywano na papirusach, spisywano w księgach. Nie róbcie z czarnego białego bo to zabawne. The Mike dobrze wam pisze zwracając uwagę na wasz idealizm i sprowadzając was na ziemię.

Japonia to państwo które było w rozwoju daleko za państwami europejskimi nawet za Polską, popatrzcie dzisiaj...no ale cóż Azjaci mają inną kulturę pracy, a skoro wam imponuje kultura pracy i handlu rodem z czarnych bazarów to gratuluje.

P..S. W ogóle to na prawdzie zróbcie sobie kółko fascynatów dzikości, gdzie będziecie pochwalać zacofane nierozwinięte gospodarki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale takie oszustwa to raczej słynny Polski "dil", nie spotkałem sie z nim ze strony Romów, a Polaków. Wiec raczej nie wiem dlaczego miałbym w czambuł potępiać za to romów, skoro mogli by powiedzieć... skoro idziesz między wrony kracz jak i one.

Cytat:
Polacy są bardzo rózni, jednak my pracujemy, jesteśmy wiarygodni i do czegoś dążymy jako naród. Nie pasożytujemy.
- irak afganistan, a to że byliśmy frajerami i z tego skoku nic nie mieliśmy, to nie umniejsza naszej roli w napadzie.
Amerykanie ssą rope w Iraku aż miło, czym innym jest to jak nie właśnie pasożytnictwem. Nie rozumiem czym będzie się różniło to że zapłacisz komuś by poszedł i coś ukradł, od tego że sam to ukradniesz. Po prostu większa skala tej samej zasady.

Jeżeli porównasz ilość przestępstw, nadużyć, nagięć prawa w Polsce czy UK, to oczywiście że Polacy wypadną bardzo słabo. Tyle tylko że wynika to po prostu z zasobności portfeli, Polaka często do kombinacji zmusza życie, gdzie Brytyjczyka przede wszystkim chciwość czy nuda.

Tak samo z Romami, żyją w zamkniętej kulturze, rażąco niesprawiedliwej, gdzie wąska elita żeruje na reszcie. Jednak to co proponuje się np. Francji to walka z biedotą, która tak naprawdę powodowała będzie odwrotny skutek. Bo szeregowi Romowie będą znacznie bardziej nieufni w stosunku do Policji/urzędów, a grupa będzie coraz bardziej hermetyczna.

Cytat:
Rozumiem, ze jeżeli jesteś głupsza odemnie to mogę cię o
kantować? Taki masz prosty tok myślenia? To gratulacje.
właśnie dlatego masz płacić podatek globalnego ocieplenia bo jesteś za głupi by to sam zweryfikować.
To jest podstawa obecnego kapitalizmu żerowanie na czyjeś niewiedzy.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pominę róznice między pasożytem a drapieżnikiem. To semantyczne dyskusje, bezcelowe z resztą. Pominę podatek od CO2 i pominę te głupie porównaia "zarbiania" cyganow do wojny w Iraku.

I jak to pominę, to wychodzi, ze usprawiedliwasz naturę cyganow wojną w Iraku Smile Ciekawe, zajebiście ciekawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 01 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie usprawiedliwiam, próbuje zrozumieć,

porównanie Cygana który próbuje wyłudzić kasę, czy też ukradnie coś w sklepie, do debili którym jakaś szmata wciska że mają wyłuskać pieniądze na to, że on pójdzie i dla ich dobra okradnie innych. Jest jak najbardziej na miejscu, po prostu dwie grupy, żerujące na sobie, odrzuć frazesy i tylko to zostanie. nie widzę powodu, by poniżać lub podnosić jakąś grupę bo nie ma między nimi różnic,
na korzyść Cyganów przemawia jednak sposób wychowania, ciężko jest jednak wyrwać się z tak zamkniętego społeczeństwa, więc ich wybryki mogę tolerować, zwłaszcza że muszę tolerować stada durni przed TV, mieniących się światłymi i CYWILIZOWANYMI ludźmi.

Pisałem to trochę postów wcześniej, głównymi osobami przeciwko skierowała się sterylizacja w USA, byli indianie a raczej ich resztka, ostatni juz "cywilizowany" etap eksterminacji. Pretekstem taki sam bełkot o nie przystosowaniu ich do życia w nowoczesnym przemysłowym społeczeństwie.
Oczywiście że byli nie przystosowani gdyż ich podstawowy system wierzeń i zasad moralnych opierał się na racjonalnej gospodarce zasobami, na życiu w zgodzie z naturą itp. Wtedy to był przecież stek bzdur w owym rozwojowym okresie, gdy człowiek naginał naturę do swoich potrzeb.

Mija wiek i słyszymy wielki rechot historii, podstawowe hasła głoszone przez obecnych myślicieli to porostu kalka haseł indiańskich.

Co by było gdyby nie wysterylizowano ich no cóż pewnie już wtedy stali by się zalążkiem ruchów ekologicznych , śmiem uważać że wyszło by to nam bardzo na dobre gdybyśmy sie problemami ekologi interesowali już kilkadziesiąt lat wcześniej.

Wiec może zamiast sterylizować indian trzeba było na miejscu zastrzelić, każdego durnia który o tym wspominał, za oszczędziło by nam to kilkudziesięciu milionów późniejszych trupów.

Teraz chcecie sterylizować cyganów, super, tylko że te szkody które nam wyrządzają, to pikuś w porównaniu z tym co się dzieje do okoła, i wiecie co edukacja była by w tym przypadku znacznie skuteczniejsza.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle,że ja nie chcę nikogo sterylziować. Po prostu zwracam uwagę na pewne aspekty, bez podtekstu eksterminacji.

To są dwa skrajne sposoby myślenia, eksterminacja (i sterlizcja) Indian i Cyganów i bezwarunkowa tolerancja.

Część winy możemy wziąć na siebie? Możemy, nie zawsze jest fair, mówię o cyganach. Mają mozliwość kultywowania swojej kultury, nawet utrzymaywania, nie do końca zgodnych z naszym prawem tradycji, jak porwania etc. Jednak nie usprawiedliwia to preferownego przez nich sposobu zarabiania..

Slowem, uprzedzenia wynikające z kultury i koloru skóry nie są usprawiedliwone, jednak naciąganie i żebractwo, nawet jezeli jest to część ich wiekowych obyczajów, już nie.

Wiem o problemach cyganów z pracą, jednak sami sobie zapracowali na taką opinię i robią niewiele, jako społeczność, by ją zmienić.

Oczywiście jakiejkolwiek sterylizacji jestem przeciwny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

porównanie Cygana który próbuje wyłudzić kasę, czy też ukradnie coś w sklepie, do debili którym jakaś szmata wciska że mają wyłuskać pieniądze na to, że on pójdzie i dla ich dobra okradnie innych. Jest jak najbardziej na miejscu, po prostu dwie grupy, żerujące na sobie, odrzuć frazesy i tylko to zostanie. nie widzę powodu, by poniżać lub podnosić jakąś grupę bo nie ma między nimi różnic,
na korzyść Cyganów przemawia jednak sposób wychowania, ciężko jest jednak wyrwać się z tak zamkniętego społeczeństwa, więc ich wybryki mogę tolerować, zwłaszcza że muszę tolerować stada durni przed TV, mieniących się światłymi i CYWILIZOWANYMI ludźmi.


Nie obraź się tylko ale właśnie nie jest na miejscu to dwie osobne kwestie, dokonujesz nielogicznego porównania jakiś tam władz, czy innej elity do charakteru pospolitych jednostek handlujących na bazarach i zamiast spojrzeć prawdzie w oczy i odpowiedzieć sobie dlaczego zachodni czy tam środkowy Europejczyk ma wyższe cenny przywołujesz wojny na bliskim wschodzie.
Władze wszędzie walczą o to by zapewnić jak najlepszy byt swoim nacją i tak było od wieków. Ja nie wiem co wy odkrywacie na tej prawdzie, przecież to nas otacza od zawsze. Wojna o ropę jest jak najbardziej logiczna. Wojna o surowce to nie wymysł XXI a nawet nie XX wieku. Podobnie jak usprawiedliwianie jej pobudkami ideowymi. Inna sprawa że robienie świętoszków z Afganistanu czy Iraku to tez niezłe jaja.
Skoro tak chcesz to na co czekasz przeprowadź się na osiedle romskie dajmy na to na Słowację, albo na Węgry nikt Ci nie broni granice otwarte. Ja mimo wszystko wolę słuchać bzdur ludzi z TV niż bać się o swoje mienie.


A problem chyba nie bierz się z powietrza, nikt nie mówi o sterylizacji, ani o rasizmie każdy by chciał żyć w zgodzie razem, ale zamiast siać ogólniki powiedz może co zrobić by coś zmienić w tym temacie np. tui masz przykład... Co zrobić jeżeli opuszczają lekcje 3 na 9 miesięcy w szkole ? wywalić ich ? Wielka afera.. a słuchając dyrektora właśnie dzięki temu te dzieciaki ta szkole kończą bo normalnie nie nadążały za polskimi dziećmi, więc co lepsze Twoim zdaniem ? (Zwróć tez uwagę na wypowiedzi polskich dzieci w tym temacie ) Co byś wymyślił :

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The MIke - > ja swoje wypowiedzi opieram na doświadczeniu życiowym. Mnie nigdy żaden Rom nie oszukał, a Polak mnie codziennie oszukuje. Prowadzę działalność gospodarczą, mam kamienicę, która od trzech pokoleń jest w mojej rodzinie, a więc wynajmuje mieszkania. Mam trzy rodziny na 15 mieszkań, które ponad 10 lat nie płacą czynszu. Co do stawek czynszu, nie są one wygórowane, są prawie takie same jak czynsze w komunalnych lokalach. Ja, a także mój S.P ojciec prowadzimy sprawy sądowe przeciwko tym ludziom. Jedna z rodzin ma eksmisje, ale warunkiem jej wykonania jest lokal zastępczy, który oczywiście miasto musi dać. A nie daje już od 10 lat, tłumacząc się, że nie mają lokali.

Ja mieszkam z patologią, więc wiem jak ona wygląda, ponieważ na codzień z nią walczę. Z Romami nigdy nie miałam problemów. Polak mnie okrada nie płacąc czynszu, a także niszcząc moje mienie. Nie chciałbyś wejść do jednego z takich mieszkań, bo by Cię odrzuciło. 3 Rodziny na 15, mają również swoich przyjaciół, którzy do nich przychodzą. Gangrena oblewa mi klatki, a czasami dosłownie się w nich załatwia (ekskrementy ). Policji nie ma, bo to jest wiesz, mała szkodliwość społeczna. Bramę jak naprawię to mam zepsutą. Okna w bramie powybijane, bo penerstwo jak przychodzi do tych rodzin, to czasami nie jest wpuszczone, to lepiej wybić szybę i sobie otworzyć samemu. Brama była kiedyś z witrażami.. Teraz jest zabita deskami.

Na przeciwko mnie jest kamienica, która jest typowo socjalna. Rodziny po 8 dzieci, matka i ojciec, dwoje alkoholików, którzy biorą socjalne na chlanie. Oni nie są pasożytami, ale wiesz co? Miasto im płaci czynsz, oni płacą 2 zł za czynsz, mają dotacje na wszystko, a dzieci zajmują się okradaniem sąsiadów i okradaniem samochodów. Zanim ta kamienica stała się stricte socjalna, wtedy był na naszej ulicy spokój. Teraz człowiek się dosłownie boi. Dzieci do szkół chodzą, ale prawie każdy ma tam kuratora. I to nie jest to, że oni są za biedni by się uczyć, oni po prostu nie chcą. Po co? Jeśli mogą żyć lepiej niż Ci, którzy żyją uczciwie i starcza im do pierwszego? Kiedyś pamiętam, jak ksiądz był u mnie po kolędzie, to sam mówił.. "To są tacy ludzie, że u nich w rodzinie pradziadek kradł, ojciec kradł, a teraz dzieci kradną i zapewne, wnuki będą w ten sposób zarabiać na życie". To jest patologia. I nie ma nic wspólnego z ludźmi, którzy są biedni..., ani Romami...

napisał:
Pisałem to trochę postów wcześniej, głównymi osobami przeciwko skierowała się sterylizacja w USA, byli indianie a raczej ich resztka, ostatni juz "cywilizowany" etap eksterminacji. Pretekstem taki sam bełkot o nie przystosowaniu ich do życia w nowoczesnym przemysłowym społeczeństwie.

Nie tylko, sterylizacje przeprowadzano również na osobach, które wedle systemu nie byli przystosowani, a to byli tacy ludzie mieszkający na wsi, imigranci, którzy żyli poza granicami miasta. Głównym sposobem weryfikacji, tego czy ktoś jest "przystosowany czy też nie" był test IQ, który w tamtych czasach głównie opierał się o zagadnienia kulturalne i był po angielsku. Kto nie potrafił go rozwiązać nadawał się do sterylizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja mieszkam z patologią, więc wiem jak ona wygląda, ponieważ na codzień z nią walczę. Z Romami nigdy nie miałam problemów. Polak mnie okrada nie płacąc czynszu, a także niszcząc moje mienie. Nie chciałbyś wejść do jednego z takich mieszkań, bo by Cię odrzuciło. 3 Rodziny na 15, mają również swoich przyjaciół, którzy do nich przychodzą. Gangrena oblewa mi klatki, a czasami dosłownie się w nich załatwia (ekskrementy ). Policji nie ma, bo to jest wiesz, mała szkodliwość społeczna. Bramę jak naprawię to mam zepsutą. Okna w bramie powybijane, bo penerstwo jak przychodzi do tych rodzin, to czasami nie jest wpuszczone, to lepiej wybić szybę i sobie otworzyć samemu. Brama była kiedyś z witrażami.. Teraz jest zabita deskami.

Na przeciwko mnie jest kamienica, która jest typowo socjalna. Rodziny po 8 dzieci, matka i ojciec, dwoje alkoholików, którzy biorą socjalne na chlanie. Oni nie są pasożytami, ale wiesz co? Miasto im płaci czynsz, oni płacą 2 zł za czynsz, mają dotacje na wszystko, a dzieci zajmują się okradaniem sąsiadów i okradaniem samochodów. Zanim ta kamienica stała się stricte socjalna, wtedy był na naszej ulicy spokój. Teraz człowiek się dosłownie boi. Dzieci do szkół chodzą, ale prawie każdy ma tam kuratora. I to nie jest to, że oni są za biedni by się uczyć, oni po prostu nie chcą. Po co? Jeśli mogą żyć lepiej niż Ci, którzy żyją uczciwie i starcza im do pierwszego? Kiedyś pamiętam, jak ksiądz był u mnie po kolędzie, to sam mówił.. "To są tacy ludzie, że u nich w rodzinie pradziadek kradł, ojciec kradł, a teraz dzieci kradną i zapewne, wnuki będą w ten sposób zarabiać na życie". To jest patologia. I nie ma nic wspólnego z ludźmi, którzy są biedni..., ani Romami...


Szerze Ci współczuję. Bo wiem, ze takie coś jest wkur***, dodać jeszcze trzeba że przez takie "elementy" tracą zwykli lokatorzy. Dla przykładu Ci którzy nie mają kasy an pojedynczy czynsz czy którym sytuacja życiowa się popsuła będą później wrzucani do jednego worka z patologią. Twoje ostatnie dwa zdania "To jest patologia. I nie ma nic wspólnego z ludźmi, którzy są biedni..., ani Romami..." są doskonałym podsumowaniem całego wywodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Szerze Ci współczuję. Bo wiem, ze takie coś jest wkur***, dodać jeszcze trzeba że przez takie "elementy" tracą zwykli lokatorzy. Dla przykładu Ci którzy nie mają kasy an pojedynczy czynsz czy którym sytuacja życiowa się popsuła będą później wrzucani do jednego worka z patologią. Twoje ostatnie dwa zdania "To jest patologia. I nie ma nic wspólnego z ludźmi, którzy są biedni..., ani Romami..." są doskonałym podsumowaniem całego wywodu.

Mam takich lokatorów, których nie stać na pojedyncze czynsze. Wtedy pomagam takim ludziom i idziemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Tam otrzymują dodatki mieszkaniowe, w zależności od zarobków i od ilości członków rodziny. To są ludzie uczciwi i porządni. Ci co nie płacą to naprawdę prawdziwa patologia, a co najśmieszniejsze jest to, że na czynsz nie mają, a na alkohol tak. Wiesz, ja się wychowałam w tej kamienicy, w tej okolicy, w której nadal obecnie mieszkam i widzę poczynania tych ludzi od lat. To nie są osoby, którym się nie powiodło. Oni nigdy nawet nie chcieli się postarać by cokolwiek im wyszło. Im się po prostu należało, jak za komuny.

Te mieszkania, w których te rodziny mieszkają, to są mieszkania, które gmina rozdawała rodzinom za czasów "Komuny", głównie za działy i to duże, na decyzjach. Myślę, że urzędasy w tamtych czasach, właśnie na tego typu sprawach mocno się obłowili. Dlatego jak mój tato odzyskał prawie 25 lat temu prawa własności tego budynku (po dekrecie Bieruta, kiedy to odebrano moim pradziadkom nieruchomość), Ci ludzie już tam byli i od samego początku mieli opory z płaceniem czynszu. Oni po prostu nie musieli płacić, bo dostali mieszkania od miasta, a nowego właściciela nie tolerowali, bo był dla nich "prywaciarzem. i kamienicznikiem", czyli inaczej mówiąc ich wrogiem.

I powiem wam szczerze, że nie znam takich Romów, którzy by w taki sposób "naciągali innych", albo stwarzaliby jakiekolwiek zagrożenie. Są gangi, ale wśród Polaków też są, mafie raczej nie. Jak człowiek to wszystko obserwuje od dziecka, to jedyne stwierdzenie, które mi się nasuwa, to: największą mafią jest rząd i jego sługusy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia napisał:
...................

I powiem wam szczerze, że nie znam takich Romów, którzy by w taki sposób "naciągali innych", albo stwarzaliby jakiekolwiek zagrożenie. Są gangi, ale wśród Polaków też są, mafie raczej nie. Jak człowiek to wszystko obserwuje od dziecka, to jedyne stwierdzenie, które mi się nasuwa, to: największą mafią jest rząd i jego sługusy..
czytam zapis tej rozmowy z zaciekawieniem bo w wielu kwestiach zgadzam się z @The Mike -iem.

Tu muszę jednak przyznać ci sporo racji - ciekawie naświetliłaś temat . Do tego znam sytuację ze strony właściciela kamienicy ( rodzina w Poznańskim Wink ) .

Podsumowanie właściwe @Pumcia - napisałem niedawno w innym dziale cytat starego Ruskiego powiedzenia :" schody zamiata się od góry " ( o tej psującej sie rybie jakoś nigdy mi nie przemawiało do wyobraźni, może dlatego,że nie jestem rybakiem ) .
Są ludzie o psychice niemowląt - tu zaliczam sporą populację Romów ( są z pewnością wyjątki tak jak porządni księża ale większość niestety słusznie zarobiła na etykietkę . Ja jestem stary pryk i dawniej w mowie potocznej jak skróty myślowe funkcjonowały pojęcia " cyganić' [ no proszę - nawet słownik komputera nie podkreślił mi tego zwrotu na czerwono , następne owszem tak ] i "żydzić" - to o czymś świadczy ) . Jest (i bywała ) patologiczna warstwa społeczeństwa o której Ty -Pumcia piszesz - naturalnie że tak. Sam mógłbym opisać wiele podobnych do Twoich opisów ( byłem kiedyś administratorem takiej kamienicy z ramienia rodziny ) - ręce opadają bo masz je związane przez chore ustawy odgórne .

Kończąc i wracając do "schodów ". Naprawę trzeba zacząć - tak jak piszesz - od uzdrowienia "elit". Przykład płynie z góry - nie damy rady wychowywać tych ludzi ( podoba mi sie Twoje ludzkie podejście - znam to .... co prawda u mnie sie sprawdziło powiedzenie " kto ma miękkie serce ten musi mieć twardą d..." -dziś byłbym bardziej konsekwentny w kilku sytuacjach . Te "dzieciaki " ludzkie [o niemowlęcej psychice ] wymagają traktowania szorstkiego niestety. To juz istoty z ugruntowanym patologicznym przykładem. To ludzie dorośli i tu konieczna jedynie sprawiedliwa i logiczna konsekwencja - znów jesteśmy przy "władzach centralnych ") . Tu trzeba zmian. Dla nich jest wygodnie gdy hodują na zdrowej tkance społecznej takie "wrzody ludzkie " ( tu się zawiera również tolerancja Z URZĘDU dla patologicznych zachowań cyganów - jak najbardziej ) . Ja nie mam dziś żadnych wątpliwości,że jest to przemyślana odgórna polityka -prowadzona przez dziesiątki lat z wyjątkową konsekwencją - to nie są przypadki urzędniczej głupoty jak nam sie wmawia ale konsekwentna polityka jakiegoś wrogiego nam (obywatelom chcącym ładu i porzadku ) środowiska.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy rusian napisał:
ręce opadają bo masz je związane przez chore ustawy odgórne .

Fakt prawa, żadnego nie ma Smile Lokator, może przestać płacić czynsz, a ja mu nic nie mogę zrobić Smile

easy russian napisał:
Ja nie mam dziś żadnych wątpliwości,że jest to przemyślana odgórna polityka -prowadzona przez dziesiątki lat z wyjątkową konsekwencją - to nie są przypadki urzędniczej głupoty jak nam sie wmawia ale konsekwentna polityka jakiegoś wrogiego nam (obywatelom chcącym ładu i porzadku ) środowiska.

Też mi się tak wydaje. Gdyby odgórnie chcieliby coś zrobić, to zrobiliby teren na obrzeżach miast, pobudowaliby nowoczesne baraki, z dostępem do wody, prądu i gazu, zaopatrzyliby je w stopniu takim jakim potrzeba do życia i wysiedliliby tego typu ludzi do nich. Ale oni się tego nie zrobią, bo tłumaczą się tym, że tym ludziom trzeba dać szanse, że ich dzieci nie mogą rozwijać się zdała od normalnych dzieci itd itp. Bardzo dużo argumentów jest przeciwko stworzeniu miejsc, gdzie mieszkałaby tego typu część społeczeństwa. Takie miejsca byłyby dobre. Skumulować taką patologię w jednym miejscu i obok stworzyć posterunek policji. Myślę, że przestępczość w kraju by spadła o 50 % z tytułu napadów, kradzieży samochodów, pobić itd itp, a policja by zaczęła wreszcie pracować, bo w tej chwili robi bardzo mało Smile

Taktyka polityków polega na tym, że im większy jest bałagan tym oni mają większe poparcie. Wiesz, nowa partia przyjdzie i zrobi porządek. A tak naprawdę od lat się nic nie zmienia, partie wymieniają się tylko mandatami, a osoby na stanowiskach od czasów Wałęsy są takie same.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he, he - pomysł prosty i bardzo dobry. Już słyszę ten lament "wrażliwych społecznie " (czytaj -głupców) , że się ludzi w gettach zamyka Smile

Cytat:
Taktyka polityków polega na tym, że im większy jest bałagan tym oni mają większe poparcie. Wiesz, nowa partia przyjdzie i zrobi porządek. A tak naprawdę od lat się nic nie zmienia, partie wymieniają się tylko mandatami, a osoby na stanowiskach od czasów Wałęsy są takie same.

znam od bardzo wiarygodnej osoby taki fakt :
W moim mieście rodzinnym był ( już nie żyje ) lekarz . Gość o dużej sile , społecznik . Specjalność -psychiatra , w pewnej chwili długie lata był szefem oddziału wojewódzkiego (szpital ) psychiatrii . Zawziął się chłop (bo miał dość bezsensu pewnych działań w swojej pracy ) aby zlikwidować meliny (podglądam wikipedię - chodzi o handel wódą ) w mieście . Zaczął jakąś akcję . Po pewnym czasie przyszło do niego dwóch " smutnych "- cywilów tłumacząc mu krótko i grzecznie ,że meliny mają być a on ma przestać się wygłupiać .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest troche zle skonstruowany. Powinno byc "sterylizacja holoty". Holota nie ma narodowosci, koloru, wyznania. Opowiadanie glodnych kawalkow o dobrych Cyganach i zlych Polakach jest zenujace. Wszedzie mozna odszukac osoby o usposobieniu pasozytniczym i przestepczym. Od biedoty po bogaczy.

Problem z Cyganami jest taki, ze maja bardzo zly PR. Niektore zjeby sie burzyly, ze nie mozna uogolniac. Akurat w tym narodzie jako jedynym uogolnienie jest najbardziej uzasadnione. Powiedzmy, ze blad wynosi 2% (to i tak bardzo optymistycznie liczac). Klotnia o nich nie zadnego sensu. Kazdy zna, widzial, slyszal. Sa okreslone fakty i jak ktos chce zaprzeczac, to jego sprawa. Tylko Holokaustowi nie mozna zaprzeczac, a pozatym wolna droga do robienia z siebie debila.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"... Nawet w tym okresie kolejki po chleb ciągnęły się przez setki metrów. Mimo to ludzie , jak sie zdawało , byli wciąż zadowoleni i pełni nadziei . Uporano się z bezrobociem, koszty utrzymania były nadal niezwykle niskie ; żyjących w głebokiej nędzy prawie sie nie dostrzegało, żebracy zniknęli , z wyjątkiem Cyganów "

Katalonia , grudzień 1936 roku . Fragment pochodzi z książki W hołdzie Katalonii G.Orwella
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franek Dolas




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
ostrozny - kryteria sa banalne - wszyscy z odebranymi prawami rodzicielskimi oraz wszyscy na garnuszku pomocy spolecznej - ci ludzie sa tylko ciezarem dla spoleczenstwa i tworza kolejne pokolenia takich samych. jezeli nie wiesz co to jest patologia to przejdz sie do sądu rodzinnego, porozmawiaj z kuratorami, z sedziami i bedziesz mial pelny obrazek. mozesz tez sie wybrac do jakiegos bloku ktory sklada sie glownie z mieszkancow wyeksmitowanych z poprzednich lokali. jak w ryj tam zarobisz to mysle ze bedziesz wiedzial juz definitywnie co to jest patologia Smile no chyba ze sam mieszkasz w takim bloku, to wtedy rozumiem twoje wzburzenie Very Happy


Ja pierdole... Patologia. A jak jakiś urzędnik za łapówkę odbierze ci prawa do opieki nad dzieckiem to poddasz się dobrowolnie sterylizacji? Patologia. Iście hitlerowskie metody.
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donald Tramp twierdzi że Obama urodził sie w Keni i nie może być prezydentem, czy Obama powinien być poddany zabiegowi... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sterylizacja Cyganek
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile