W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kopia forum?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2290
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 28 Gru '08   Temat postu: Kopia forum? Odpowiedz z cytatem

W zasadzie jest to pytanie do Bimiego, ale pewnie inni też będą zainteresowani.
Załóżmy, że w którymś momencie forum zostanie w jakiś sposób "zbanowane" tzn. będzie blokowane w sieci. A na forum jest dużo ciekawych informacji, linków itp.
Gdy forum zniknie to nie będziemy mieć do nich dostępu.
Czy w takim razie nie można by robić czegoś w rodzaju wydań offline np. co tydzień, i udostępniać do ściągnięcia, aby każdy mógł mieć to u siebie na dysku w razie czego? W zasadzie można forum ściągnąć sobie np. httrackiem, albo innym programem do robienia kopii, ale wtedy wzrośnie niepotrzebnie transfer.

Może coś pomyślimy? Co Bimi i inni forumowicze myślicie o tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:30, 28 Gru '08   Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Wg mnie taki tryb offline do ściągnięcia to dobry pomysł .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

technicznie nie jest to takie łatwe do wykonania jak wam się wydaje.
na razie proponuje cieszyć się z tego, że forum działa - nie przewiduję jego zniknięcia.
w razie czego mam wasze emaile - w przypadku problemów technicznych czy innych na pewno roześle linka do ostatniej wersji forum.

httrackiem ściągać nie można. chyba że chcecie żeby serwer zablokował wasze ip po pierwszej minucie ściągania forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie,
(to mój pomysł sprzed... kilku miesięcy przesłany na PW:)

Wystarczy zawartość katalogu forum z serwera skopiować podzielić na np. 100 MB pliki i wrzucić na rapidshare lub coś innego podobnego.

Faktycznie nie można pobierać zawartości forum jakimś pająkiem internetowym bo jest blokowane ip. Ponadto kwestia transferu.

Najważniejsze żeby admin forum miał kilka kopii w kilku różnych - najlepiej bezpiecznych - miejscach, jakiś serv., własny komp., DVD etc.

No chyba, że jest na forum jakiś galernik, który otwierał by wszystkie tematy i podstrony przez kilka dni i zapisywał na dysku, jednakże nie przewiduję takiego s-za(pa)leńca Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma czegoś takiego jak zawartość katalogu forum.
są pliki; skrypty, obrazki, itp. w żaden sposób nie stanowiące treści. plus jest baza danych w której wszystko się znajduje.
nie da się tego tak po prostu zzipować, aby potem oglądać na innym kompie.

chyba że sobie wcześniej zainstalujesz serwer www z php oraz drugi do mysql'a... ewentualnie skorzystasz z któregoś z już istniejących webhostów aby odpalić identyczne forum na innym adresie.
ale bazy danych i tak nie oddam, z różnych względów. więc nawet i powyższe jest niewykonalne. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rEvolution napisał:

Faktycznie nie można pobierać zawartości forum jakimś pająkiem internetowym bo jest blokowane ip. Ponadto kwestia transferu.

Zapewne Bimi ma kopie forum u siebie na kompie, a wtedy wystarczy odpalić stronkę z "localhost-a" i z blokowaniem ip nie powinno być problemu (oczywiście mogę sie mylić Wink).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz Bimi udostępnić zawartość tabeli posts, posts_text oraz topics. To powinno wystarczyć do prowizorycznego odtworzenia forum na localhoście czy gdzieś, i nie spowoduje żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 09 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fifi napisał:
Zawsze możesz Bimi udostępnić zawartość tabeli posts, posts_text oraz topics. To powinno wystarczyć do prowizorycznego odtworzenia forum na localhoście czy gdzieś, i nie spowoduje żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa.

moge, ale kto z tego skorzysta? znając życie max 3 osoby odpalą sobie forum, ale i to tylko po to żeby zobaczyć czy działa...
zresztą bez innych tebel (m.in. z userami) nie będzie to takie proste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje jeszcze inny sposób na zrobienie kopii tylko w formie odczytu. Możesz Bimi postawić na localhoscie kopie forum i przejechać ją httrackiem lub innym traktorem do archiwizacji stron w ten sposób mamy kopie forum w plikach (100% html i 0% baz danych).
Oczywiście zgrywanie całego forum do plików jest dość czasochłonne dlatego tylko localhost i osobna maszyna.
Forum zamknięte też należało by pominąć.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 21 Mar '09   Temat postu: Kopia forum Odpowiedz z cytatem

W momencie wprowadzenia w usa stanu wyjątkowego dowiemy się o tym natychmiast Smile
(serv. w usa)

Co do kopii danych.

Niech każdy user przeglądający temat niejako "automatycznie" zapisze go u siebie na kompie.
Z kilkuset kopii zawsze można wszystko odtworzyć.

Linki do YouTube etc. w powyższej sytuacji i tak przestaną działać dlatego też każdy posiadający multimedia niech zabezpieczy je - przede wszystkim u siebie - w kilku kopiach (najlepiej również rozdając) Smile w kilku różnych miejscach stosując - przede wszystkim - zapis OPTYCZNY - CD, DVD, BlueRay.

Sytuacja może być też oczywiście taka, że to wszystko i tak na nic się zda w nadchodzących czasach i okolicznościach ale to już inna historia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak a propo ACTA odświeżę ten temat, bo dobra by była taka kopia, gdyby czasem ktoś zablokował czy zhakował to forum czy też dobrze by było mieć na dysku taką kopie do poczytania jak nie będzie co robić jak komuś internet odetną Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafax




Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 28 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opublikuj zrzut bazy. To akurat proste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 28 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko moje hasło wytnij z bazy przed publikacją. Resztę możesz zostawić. Smile

A tak w ogóle to przed zbliżającą się cenzurą, warto by taką kopię zabezpieczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 28 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic się nie martwcie - tak łatwo mnie nie zamkną. bo i za co? mnie, takiego patriotę? Smile

a tymczasem lepiej zainteresujcie się tor'em.
te najnowsze paczki tor co robią to praktycznie nie wymagają żadnej konfiguracji - tylko instalujesz, uruchamiasz i korzystasz z załączonej przeglądarki.
nawet moja mama sobie da radę, jak będzie zmuszona.

tak że jak wam tusk zablokuje dostęp do prawda2.info - bo że niby tu podróbki i piraci - to torem łatwo obejdziecie, przy pomocy węzłów tora znajdujących się w krajach które mają w dupie prawda2.info.
a nawet jak i wszystkie kraje zablokują, to mając tora można działać przez .onion, jak silk road.
tego się nie da zablokować - ludzie którzy próbują, nie mają pojęcia na co się porywają.
zresztą przypatrzcie się im, widać że to idioci - technologiczne bezmózgi.
tak że nie dajcie się zwariować oglądając ich obłęd w TV Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 29 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie grzesze raczej wieksza wiedza z zakresu informatyki oprocz tej podstawowej ale dobrych kilka lat temu juz testowalem Tora i predkosc jego dzialania wraz z przegladarka Firefox byla zastraszajaco niska.

Nie wiem jak jest dzis, czy cos sie poprawilo w tej materii czy raczej zmiany sa niewielkie, bo tymczasem:

Wielki brat Google patrzy
Sobota, 28 stycznia (05:20)

Już wkrótce Google będzie wiedziało nie tylko co robimy w sieci, ale też pozna więcej szczegółów o tym kim jesteśmy, jakie są nasze upodobania oraz najczęściej wyszukiwane informacje.

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci.....le,1752126
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 29 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwość anonimowości i informacji jakie oferują ci narzędzia typu tor są warte swoich niższych prędkości, a im więcej ludzi uruchomi przekaźnik sieci, tym szybsza będzie sieć Tora. Dodatkowo tora można zainstalować na androidzie i ogólnie jak dobrze się w to wszystko zagłębić - cuda na kiju. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 29 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memorandum napisał:
Nie grzesze raczej wieksza wiedza z zakresu informatyki oprocz tej podstawowej ale dobrych kilka lat temu juz testowalem Tora i predkosc jego dzialania wraz z przegladarka Firefox byla zastraszajaco niska.

nie, no jak testowałeś dobrych kilka lat temu to na pewno masz zajebistą wiedzę w tym zakresie Smile

szybko, czy wolno - to kwestie subiektywne.
po co ci prędkość do przeglądania forum - najważniejsze że się wczyta, będzie można się zalogować i napisać.
tak czy owak, nie da się tego zablokować - można co najwyżej spowolnić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 29 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom, Bimi pelna zgoda co do mozliwosci i zalet dzialania Tora, w czasie kiedy ja go testowalem to trzeba bylo czekac nieraz i 30 sekund na zaladowanie strony albo i dluzej. Mniej lub wiecej wiem o co w tym chodzi i wtedy byc moze powodem byla predkosc lacza. Jak najbardziej rozwazam ponowne sprawdzenie, a byc moze i pozostanie przy tym rozwiazaniu.

Zaraz udowodnie swoja indolencje w tym temacie.

Kilka miesiecy temu dostalem na maila i tu szkoda ze przez zwykle "wku.....e" wykasowalem go zaraz po odczytaniu ale tlumaczac na Polski bylo cos o otrzymanym zgloszeniu w zwiazku z lamaniem praw autorskich przeze mnie zgloszonych przez bla bla bla do mojego providera. Zdenerwowanie siegnelo zenitu, bo w tamtym czasie moja aktywnosc w sieci peer to peer ograniczala sie do sciagniecia 1 filmu raz na dwa tygodnie, a do kina chodze rownie czesto. Od tamtego czasu szukalem rozwiazania na zachowanie mojej anonimowosci w sieci P2P, bo jak slyszy sie tutaj czyli w USA o pokazowych procesach i ludziach z wyrokami za sciagniecie i nielegalne udostepnianie 5 plikow MP3 na kwote 250 tys $ (mama byla odpowiedzialna za corke) to czlowiek dostaje ciarek na plecach, bo wezma ci wszystko jak beda mieli wyrok sadu.

I od tamtego czasu uzywam platnego proxy w Kanadzie tutaj link:

http://btguard.com/

W skrocie dostajesz U Torrenta 3.0 odpowiednio skonfigurowanego i ten program przesyla moj ruch w sieci P2P poprzez proxy w Kanadzie i tutaj pomimo zapewnien na stronie predkosc jest znacznie nizsza, bo wczesniej uzywalem Bit Torenta i hasalo jakos 5 razy szybciej - tak nie przesadzam. Przedtem film przy predkosci 1.5 M teraz 200,300 Kb/s. Wiem ze to zalezy od stosunku seed/peer ale mowie o porownywalnym przykladzie uprzedzajac wnikliwych. Chodzi mi o to, ze caly czas sie wyswietla ze nie lacze sie z nikim w prawym dolnym rogu i tak ma byc z tego co pisza, tylko w takim razie jak ja wysylam rownoczesnie sciagajac przeciez nie laczas sie z nikim. Czy tylko ja widze tutaj sprzecznosc??? Wiec moje pytanie jest jak mozna sprawdzic czy to naprawde dziala tak jak powinno i czy rzeczywiscie maskuja moj ruch w sieci P2P, bo jak chyba kazdy nie lubie placic za cos co nie jest mi potrzebne albo nie dziala tak jak powinno.

Od tamtej pory nie dostalem nic na maila w zwiazku z tym ani nic "jeszcze" w skrzynce pocztowej i chce aby tak pozostalo, bo tutaj widac ACTA juz dziala od dluzszego czasu.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za objasnienie mi tego paradoksu przez bardziej zorientowanych.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kopia forum?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile