W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak powstało TVN   
Podobne tematy
Media III RP 40
Czy awaria w TVP była tylko przykrywką? 1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
24 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 49669
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hektorrr




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 19 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry art Smile
naprawde jesli TY to pisales i zebrales do kupy to jestem pod wrazeniem.
Co Ty na to aby zrobic jakas strone z tymi informacjami ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:49, 19 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Hektorrr, skądże ja miałbym mieć taką wiedzę.Autorem tych tekstów jest bloger o nicku Stanislas Balcerac z Nowego Ekranu.Linki do jego bloga są pod każdym artykułem .Ja tylko zbieram takie rzeczy w jedno miejsce żeby był łatwiejszy dostęp do tych wpisów i więcej ludzi się mogło z tym zapoznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ITI / FOZZ: Kto chce ukrecic leb sprawie ?
Sprawa FOZZ nie jest wcale zakonczona i zamknieta, likwidacja FOZZ trwa nadal. To bardzo niepokoi Grupe Towarzyska Wizjonerow (GTW) ktora uwlaszczyla sie na kradzionym. Nic dziwnego ze kazda nowa publiczna dyskusja o FOZZ wywoluje panike.

Zlodzieje funduszy publicznych z FOZZ prosperuja, ale wciaz boja sie (i maja czego). Wystarczylo jedno spotkanie sejmowej stalej podkomisji do kontroli realizacji budzetu, ktora przyjela do wiadomosci "Plan likwidacji Funduszu Obsługi Zadluzenia Zagranicznego na 2010 r. z informacja na temat realizacji planu likwidacji w 2009 r.", aby wywolac natychmiastowa (w 24 godziny) reakcje defensywna w mediach:

http://wyborcza.pl/1,76842,9051755,Jak_z.....z1K3QBMf7t

Do roboty ruszyli od razu funkcjonariusze Platformy Obywatelskiej. "Znajdujemy sie na granicy smiesznosci" wykrzyknal Janusz Cichon, posel PO. "To jest mielenie kompromitujace dla panstwa polskiego" i "zjadanie wlasnego ogona" zawtorowala mu Julia Pitera, celebrytka TVN24 i tropicielka afery dorszowej za 8,50 PLN.

Strategia ochrony beneficjentow afery FOZZu opiera sie na celowym zmylaniu opinii publicznej poprzez:

(a) lansowanie dyskusji na temat zamkniecia sprawy FOZZ (zamkniecia likwidacji) zamiast otwierania dyskusji na temat jak wreszcie odzyskac skradziona fortune FOZZ

(b) sprowadzanie publicznej uwagi na figurantow (Zemek i inni skazani, ktorzy przeprowadzali przestepcze tranzakcje ale nie byli ich finalnymi beneficjentami) i odwracaniu uwagi od finalnych beneficjentow FOZZ

(c) pomijanie kluczowego faktu ze skradzione fundusze FOZZ powrocily w wiekszosci do Polski jako "inwestycje" spolek offshore i sa wiec dostepne polskiemu wymiarowi sprawiedliwosci

(d) biadolenie nad kosztami procesu FOZZ i likwidacji FOZZ

Ciekawe jest to ze funkcjonaruszy PO nie wcale interesuje mozliwosc odzyskania 400 mln dzisiejszych PLN, plus odsetki, kary i hipoteka majatku zbudowanego na kradzionym.

Juz nie wspomne o wyslaniu pewnego publicznego sygnalu o powrocie sprawiedliwosci spolecznej, w kraju gdzie kasjerka hypermarketu moze wyleciec za 5 PLN, podczas kiedy mega-zlodzieje w bialych kolnierzykach prosperuja bezkarnie.

Gdzie te zasady ktore podobno zobowiazuja ?

Odpowiedz na pytanie kto chce ukrecic leb sprawie FOZZ jest prosta. Wystarczy napisac lub powiedziec publicznie ze sprawa FOZZ nabiera nowego toku i czekac tylko z ktorej strony odezwa sie natychmiast przyslowiowe nozyce.

Ciag dalszy w poniedzialek wieczorem, w odcinku pod tytulem: "ITI / FOZZ: Szwajcarscy kontrahenci Zemka".
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/11336,iti-fozz-kto-chce-ukrecic-leb-sprawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 25 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ITI / FOZZ: Szwajcarscy kontrahenci Żemka

W okresie Zimnej Wojny neutralna i dyskretna Szwajcaria byla wygodnym miejscem do prowadzenia operacji finansowych przez komunistyczne agentury. Wyrozumiali bankierzy, konta szyfrowe i adwokaci-powiernicy ulatwiali wizjonerskie przedsiewziecia.

Wyrobione przez dekady i sprawdzone kanaly operacyjne w Szwajcarii funkcjonuja swietnie do dzisiaj. Dla przykladu, 3/4 eksportu rosyjskiej ropy przechodzi przez dyskretne spolki ulokowane w Genewie lub Zurichu. Spolki z reguly zalozone przez jedna lub dwie osoby. Ostatnio opisywana w mediach spolka Gunvor jest tego przykladem, zalozona przez dwoch panow, pana Tornquista i pana Timtchenko, z trzecim panem w cieniu. Obrot w 2009: 70 miliardow dolarow US, w wiekszosci ropa rosyjska. Spolka zaprzecza doniesieniom medialnym ze pan Putin lub kto kolwiek z jego otoczenia jest udzialowcem spoki. Ot taka spolka dwoch wizjonerow, ktorym sie powiodlo.

Wielu polskich wizjonerow z pierwszych stron gazet dostalo ten pierwszy milion poprzez Szwajcarie, to temat na odrebna ksiazke. Tutaj mozna tylko wspomniec o grupie stojacej za wizjonerem-lobbysta Markiem Dochnalem, jako ze przewijaja sie tam nazwiska bliskie ITI. Firma Dochnala, Proxy, zostala zalozona w 1990 roku za pieniadze rosyjskiego szpiega, Siergieja Gawrilowa. Wspierajacym Dochnala z Zurichu byl Marian Zacharski, szpieg emeryt, sasiad s.p. Wejcherta w Zurichu i bohater serialu TVN. Juz rok pozniej w 1991 Dochnal dostal duzy kontrakt od pani Henryki Bochniarz (pozniejszego czlonka rady nadzorczej ITI i beneficjentki 365.000 akcji ITI) kiedy to pani Bochniarz byla ministrem w rzadzie pana Jana Krzysztofa Bieleckiego (wczesniejszy wpis na jego temat: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/9570,tw-czyli-wejchert-zacharski-bielecki ). Ciag dalszy przygod Dochnala i Zacharskiego, to juz czesc historii III RP (i kronik sadowych).

Grzegorz Zemek wyjasnia w swoich zeznaniach (kopia ponizej) ze tworzenie ITI przebiegalo na "wariackich papierach" czyli bez odpowiedniego przygotowania, spontanicznie. Zapewne, jak to bylo opisywane na wpisie: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/6857,jak-prl-fabrykowala-iti .

Nie bylo to jednak na tyle spontaniczne aby szwajcarscy powiernicy wypuscili na chwile sprawe spod kontroli. Spolka ITI Holdings SA Luxembourg, zalozona przez szwajcarska sekretarke pania Barbare Trautweiler, od poczatku byla trzymana w rekach przez zaufanych Szwajcarow: Barbara Trautweiler (zalozycielka), Joseph Ackermann (prawnik a potem audytor), Bruno Valsangiacomo (kasjer), Romano Fanconi (sekretarz), Hansjorg Stutzer i Markus Sieger (rada nadzorcza) i do tego, od dwoch lat, Markus Tellenbach (prezes TVN). Do tego dodajmy zabranie zabawki Walterowi na poczatku tego roku czyli oddanie fotela przewodniczacego rady nadzorczej ITI powyzej wspomnienemu juz Bruno Valsangiacomo.

Zemek dalej zeznaje ze, oprocz Wejcherta i Waltera, poprosil sluzby wojskowe o dostarczenie mu odpowiednich kompetentnych ludzi do zorganizowania ITI. I takich kompetentnych ludzi dostal.

Zamiast czekac na malo prawdopodobna dalsza spowiedz Zemka z wieziennej celi, wystarczy blizej przyjrzec sie zyciorysom zaufanych szwajcarskich powiernikow, zaczynajac na przyklad od Barbary Trautweiler i Josepha Ackermanna. Gdzie jeszcze wystepowali, kto pojawial sie obok nich i tak dalej po nitce do klebka.

To co bylo niemozliwe 20 lat temu, moze byc mozliwe dzisiaj. Dzieki "forensic science". Tym bardziej jezeli "odnajda" sie archiwa Bank Handlowy International SA Luxembourg.

W czwartek bedzie opisany drugi pelny rok dzialalnosci ITI, rok 1990, w odcinku pod tytulem: "Rok 1990: ITI likwiduje agenture w USA".



Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV, akta tajne


Przesłuchanie Grzegorza Żemka


"Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu Centralnego ZPR, a później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych wojskowych zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby pełnić rolę "konia trojańskiego", to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987.


Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana Wejherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony w Irlandii obszar tzw. "raju podatkowego". Mechanizmy działań tego raju podatkowego były analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey.


Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.


Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejchertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z Wejchertem jego współpracowników min Marcina (Mariusza) Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest potrzeba zorganizowania - znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem Filmu Polskiego. (...) Przekazałem te sugestie do wojska, ale postawiłem warunek że jeżeli mam się tym zająć to muszę dostać ludzi którzy znają się na mediach i byliby w stanie taki koncern zorganizować. (...) Ten biznesplan przekazałem do WSI oraz Wejchertowi, do oceny.(...)


Przyznaję jednak, że przez cały czas miałem naciski ze służb specjalnych czy to ze strony Pospieszyńskiego żeby jak najszybciej zorganizować ten koncern medialny na zachodzie. W związku z tym rozpoczęła się pierwsza faza tworzenia tego koncernu; muszę przyznać że trochę "na wariackich papierach". (...)


Chcę przypomnieć, że w końcu 1988 r. z konta W.K. Nebeling, tj. zaszyfrowanego konta wojskowego w banku International w Luksemburgu (BIL) dokonywano wypłat na konto pana Weinfelda, oznaczone Group Weinfeld, nie pamiętam w tej chwili w jakim banku. Mnie zlecono żebym takie wpłaty przekazywał jako dysponent konta. Wiem, że kwoty przekazywane we frankach belgijskich Weinfeld zamieniał na dolary i przekazywał do Attachatu Wojskowego w Brukseli. Będąc już dyrektorem FOZZ-u też dokonywałem takich operacji , a nawet osobiście zamieniałem pieniądze i zanosiłem do Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie Polskiej w Brukseli. Attache był Wojciech Myszak. Chcę sprecyzować wyglądało to tak, że ja przekazywałem do Weinfelda pieniądze z konta wojskowego w BIL a on przywoził mi czek na franki belgijskie. Ja je zamieniałem na dolary i zanosiłem do Attachatu. Wynikało to stąd, że wojsko rozliczało się tylko w dolarach. Informacje o których mówię zawierają również dokumenty w aktach tajnych na k. 113,116. W późniejszym okresie czasu Weinfeld szantażował służby wojskowe , że ujawni operacje gotówkowe prowadzone przez wojsko na terenie Belgii. (...)

Dokument znajduje się w Raporcie Komisji Weryfikacyjnej o działalności żołnierzy i pracowników WSI. Str. 302-303 i stanowi aneks nr.9 http://www.wsi.emulelinki.com/aneks_9.htm

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/11817,iti-fozz-szwajcarscy-kontrahenci-zemka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok 1990: ITI likwiduje agenture w USA

Rok 1990 to rok cudow. Czerwoni oglosili sie demokratami no i zaczelo sie: Bolek dostal zyrandol, Bielecki teczke (premiera), rosyjski szpieg Zacharski robote w ABW (UOP), Dochnal kase od Gawrilowa a ITI kolejne 400.000 dolarow przelewem z Panamy.

Rok 1990 byl bardzo dobrym rokim dla mlodej spolki ITI Holdings SA Luxembourg.

Z Panamy przyplynela nowa hojna dywidenda w wysokosci 400.000 dolarow US (w 1989 roku bylo tego 900.000 dolarow US). Czyli mloda spolka zalozona przez szwajcarska sekrarke pania Barbare Trautweiler, o wartosci okolo 1 miliona dolarow US, zarobila w dwa lata 1.300.000 dolarow US na panamskich dywidendach. Nic dziwnego ze pani Trautweiler wyplacila sobie na nowo 200.000 dolarow US dywidendy (tyle samo co w 1989).

Zyla zlota ta spolka ITI, nic nie trzeba robic a kasa sama plynie. A wszystko dzieki tajemniczej spolce ITI Compay International Trading and Investment Corporation Panama (ITI Panama), ktora istniala pomiedzy rokim 1984 i 1992, i o ktorej bedzie wiecej w nastepnym odcinku.

Co prawda w ITI nastapily pewne zmiany personalne. Polituk Mariusz Walter zostal odciagniety od audytu i zastapil go nasz stary znajomy pan Joseph Ackermann (wspolzalozyciel ITI). We wladzach spolki pojawil sie tez pan H. Syriatowicz, enigmatyczna jak na razie postac. Wiec juz pieciu panow pilnowalo przyplywu dywidend z Panamy dla pani Trautweiler: pan Shortall, pan Syriatowicz, pan A. Wejchert, pan J. Wejchert i pan Walter.

Nastapila tez bardzo wazna zmiana w wizjonerskiej strategii ITI. Firma Contal International Inc. (USA) zaprzestala dzialalnosci i zostala wypisana z amerykanskigo rejestru firm (o czym wspominal juz Zemek w swoich zeznaniach). Mozna by powiedziec dziwne, poniewaz skoro nastaly nowe czasy i otwieraly sie rynki, firma Contal International Inc. (USA) mogla wlasnie w takich warunkach rozwinac skrzydla.

Ale nie chodzilo o rozwijanie skrzydel a raczej o zwijanie skrzydel. Jak pamietamy wizjonerzy z ITI zostali skierowani na nowy otwierajacy sie front: front wschodni. A poprzednio opluwany imperialistyczny wrog PRL-u, USA (kraj ktory szpiegowal rownowiesnik i sasiad sp. Wejcherta i celebryta TVN, Marian Zacharski) zostal ogloszony przez czerwonych przyjacielem i nowym sojusznikiem. Nic dziwnego wiec ze spolka Contal International Inc. (USA) przestala byc potrzebna.

Zreszta i tak spolka Contal International Inc. (USA) nie wnosila nic finansowo, zero przychodow, firma-slup dla agentury niekoniecznie musi byc duza i rentowna. Musi tylko istniec i dawac tzw. "cover". Spolka Contal International Inc. wykonala swoje okreslone zadania i mogla zniknac.

Ciag dalszy w poniedzialek wieczorem, o spolce ITI Panama i kluczowej roli tej tajmniczej spolki w przeplywach metnej kasy (w tym z FOZZ) w odcinku pod tytulem: "ITI / FOZZ: Kanal Panamski".
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/12121,rok-1990-iti-likwiduje-agenture-w-usa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w te novemberove brednie po prostu nie wierzę.Gdyby był w tym cień prawdy z pewnością przestrzegli by nas przed tym publicyści Radia Wolnej Europy ,o zaoceanicznych przyjaciołach Polski takich jak chociażby pan Zbigniew Brzeziński ,nie wspominając.
November09 kłamie (lub przesadza ) ponieważ jest emisariuszem innego medium o równie jak TVN jasnych powiązaniach.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo ja nie wierzę w pszekowskie brednie i tyle.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co ten afekt drogi @Loko ,ja po prostu nie pojmuję twego ( i novemberovego ) zapamiętania .Przeciez wszystko poszło tak jak chciał naród , to w tej sprawie Lechu skakał przez płot a Janek Wiśniewski padał.Czyzbyście znów byli nieusatysfakcjonowani ? przecież to że kapitał nie ma ojczyzny wiadomo nie od dziś .Ktoś wam znów wyciął numer ? Laughing
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
A ja w te novemberove brednie po prostu nie wierzę.Gdyby był w tym cień prawdy z pewnością przestrzegli by nas przed tym publicyści Radia Wolnej Europy ,o zaoceanicznych przyjaciołach Polski takich jak chociażby pan Zbigniew Brzeziński ,nie wspominając.
November09 kłamie (lub przesadza ) ponieważ jest emisariuszem innego medium o równie jak TVN jasnych powiązaniach.

??? stary jeśli jest w tym choć cienia prawdy, a myślę że wiele, to przyciągało by to jak magnes kanalie takie jak Brzeziński.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 29 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Michał Falzmann

Michał Tadeusz Falzmann (1953—1991), inspektor Najwyższej Izby Kontroli, wykrył nieprawidłowości w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego i doprowadził do ich ujawnienia. Wynikiem była tzw. afera FOZZ. Ożeniony z Izabelą, był ojcem pięciorga dzieci. W wieku 34 lat przyjął chrzest w Kościele katolickim. Pracował w Agrotechnice, z której zwolnił się, nie przyjmując wynagrodzenia. Przez pewien okres był dyrektorem Polonu, zakładu produkującego urządzenia do pomiaru radioaktywności. Pracował także w Urzędzie Skarbowym, zaś przez ostatnie 3 miesiące życia jako inspektor w Najwyższej Izbie Kontroli. Falzmann próbował przekazać władzom, działaczom politycznym i opinii publicznej informacje o defraudacji zasobów finansowych Polski. We wtorek, 16 lipca 1991, skierował do Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Warszawie następujące pismo:

Cytat:
Działając na podstawie upoważnienia nr 01321 z dnia 27 maja 1991 Najwyższej Izby Kontroli do przeprowadzenia kontroli w Narodowym Banku Polskim, proszę o udostępnienie informacji, objętych tajemnicą bankową, o obrotach i stanach środków pieniężnych (gotówkowych i bezgotówkowych) Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, Warszawa, ul. Miła 2.



Tego samego dnia Anatol Lawina, dyrektor Zespołu Analiz Systemowych NIK, przedstawił mu polecenie Prezesa NIK, prof. Waleriana Pańki, o odsunięciu go od wszelkich czynności kontrolnych prowadzonych przez zespół, w którym dotychczas pracował. Dwa dni później, 18 lipca 1991, Falzmann zmarł. Jako przyczynę zgonu uznano zawał serca.

W kilka miesięcy po śmierci Michała Falzmanna — w przeddzień zapowiedzianego ogłoszenia wyników swojej pracy — zginął w wypadku samochodowym Walerian Pańko, przełożony Falzmanna, a wraz z nim Janusz Zaporowski, ówczesny dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu. Wypadek przeżyła żona Pańki oraz kierowca urzędowej Lancii. W przeciągu kilku miesięcy od wypadku zmarł zarówno kierowca, jak i policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku. W domu prezesa NIK nie znaleziono żadnych dokumentów związanych z FOZZ.

Wg. niektórych komentatorów i dziennikarzy, śmierć Falzmanna i innych osób, jak i fakt, że w aferę FOZZ były zamieszane służby specjalne WSI, świadczą o możliwości ich zabójstwa.

Michałowi Falzmannowi poświęcony jest film dokumentalny Jerzego Zalewskiego „Oszołom”, wyemitowany w TVP, w programie pierwszym 6 marca 1995 roku, a także cykl dwóch programów publicystycznych „Pod Prąd — Izabela Brodacka-Falzmann”, prezentowanych w Telewizji Puls w maju 2005 roku.

Michała Falzmanna upamiętniono, nazywając jego imieniem ulicę na wrocławskim osiedlu Poświętne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Falzmann
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 30 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
pszek napisał:
A ja w te novemberove brednie po prostu nie wierzę.Gdyby był w tym cień prawdy z pewnością przestrzegli by nas przed tym publicyści Radia Wolnej Europy ,o zaoceanicznych przyjaciołach Polski takich jak chociażby pan Zbigniew Brzeziński ,nie wspominając.
November09 kłamie (lub przesadza ) ponieważ jest emisariuszem innego medium o równie jak TVN jasnych powiązaniach.

??? stary jeśli jest w tym choć cienia prawdy, a myślę że wiele, to przyciągało by to jak magnes kanalie takie jak Brzeziński.

Wielce szanowny @ ya ; wprawdzie z trudem ale powoli sie przyzwyczajam do tego że drwina i kpina ostatnimi czasy rzadko bywał odczytywana ,socjolodzy twierdzą że to skutek niskiego poziomu edukacji czyli zidiocenia, ale kto by tam przejmowałby sie socjologami.Jedno jest pewne,należy mówić wprost ,bez aluzji,sarkazmów i innych dziś zgoła niepotrzebnych, figur retorycznych.
Nie wiem kim są piszący na tym forum ale zakładam stan ekstremalny ;że to nastolatkowie będący dziedzicznymi sierotami ,czyli osobniki które nie mają własnych doświadczeń i nie ma w ich otoczeniu nikogo kto mógłby im te doświadczenia przekazać.
Czy powstaniu TVN towarzyszyły jakieś nadzwyczajne okoliczności ? absolutnie nie ! poczatek wszystkich kampanii jest taki sam - dość mętny.
Proszę mi wskazać choć jeden przykład tego że finansowy potentat dorobił sie swej pozycji tymi rencami .nie ma takiego przykładu ,u podstaw każdego takiego przedsięwzięcia zawsze leżą działania nielegalne ( grabież,korupcja,zbrodnia,wojna )
Polacy mają dokładnie to czego chcieli, a że stada słabo piśmiennych bydląt z dużymi pretensjami nie znała pewnych żelaznych zasad obowiązujących na tym najpiękniejszym ze światów , że nie miała liderów którzy lojalnie ostrzegliby przed nieuchronnymi zagrożeniami ,to jakby niczyja wina .Może dowód na to że Polacy nie mają kwalifikacji aby tworzyć samodzielne państwo ,w każdym razie nie wina.
Chcieliście Polski, no to ją macie!
skumbrie w tomacie pstrąg
Laughing
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 11:39, 30 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz istnienie państwa Polskiego to ponad 800 lat historii, z tego ok 300 gdzie Europa dzieliła się na Rzeczpospolitą Obojga narodów i resztę. Wiec tekst że Polacy nie mają kwalifikacji by stworzyć własne państwo brzmi śmiesznie.
USA nie całe 100 lat na szczycie i leci na mordę. Rosja ma to ze 400 lat, z tego 200 jako zauważalna potęga i nigdy w swojej historii nie udało jej się zbliżyć, do zasobności takiej jak mają obywatele w Polsce. Prawdę mówiąc śmieszą mnie takie teksty, bo nawet pod rosyjskimi zaborami w Polacy byli samo wystarczalni, a jeszcze eksportowali do Rosji właściwej która mimo okupacji Ukrainy, nie była wstanie się wyżywić.

Widzisz peszek, rzucasz gównem w Polaków, ja jednak uważam że jak na to żę przez ostatnie 200 lat zaledwie ok 30 było jako niezależne Państwo to całkiem niezłe się trzymamy.
Zwłaszcza 120 lat zaborów z przyczepionym na wschodzie wielkim pasożytem, 5 lat 1 wojny światowej, której jeden z frontów przebiegał przez polskie ziemie lub w jej pobliżu, ogołacając ta krainę ze wszystkiego, 20 lat jako takiej odbudowy, później znowu 5 lat wojny kompletna dewastacja i ograbienie, później kolejne 45 lat z przyssanym pasożytem ze wschodu. No i ostatnie 20 lat okresu przejściowego.
Tyle tylko że mimo tego wszystkiego, przeciętny Polak jest znacznie zasobniejszy od przeciętnego Rosjanina.
Więc zestawienie Rosja -Polska jet śmieszne i wypada słabiutko dla Rosji, która będąc najbogaciej wyposażonym krajem na tej planecie kompletnie nie potrafi tego korzystać.

Faktem mamy problem z elitami, no cóż dwa sprzymierzone ze sobą bandyckie reżimy, starały się by wymordować każdego kto tylko mógłby odegrać jakąś wybitną rolę w tym kraju. Prawd mówiąc to nawet śmieszy, przy takiej potędze jaka dysponowały nie udało im się stłamsić Polaków, którzy okazali się niezłym wrzodem na dupie. Polska trwa, no na wschodzie stado baranów, z zapartym tchem podnieca się jak to się im putin prężnie napina. W Polsce taki władyka byłby po prostu śmieszny.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 30 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyrada wielce szanowny @ya wprawdzie pełna desperacji ale zupełnie nie na temat, zwłaszcza że ja należe do osób dość dzielnie znoszących cudze nieszczęścia Laughing wszakże jedno swą tyradą udowodniłeś ponad wszelką wątpliwość ,mianowicie to że dobre intencje nigdy nie zastąpią dobrej edukacji .
Ale oczywiście doskonale rozumiem że: zabory ,fronty, wojny ,niektórzy nawet powiadają że do zbioru narodowych nieszczęść nalezy dodać jeszcze troki u gaci
Cytat:
Tyle tylko że mimo tego wszystkiego, przeciętny Polak jest znacznie zasobniejszy od przeciętnego Rosjanina

No proszę ! dlatego zupełnie nie rozumiem skąd te ciągłe kwasy ;a to że "neokolonia", a to że "bankrut" ,doprawdy nie rozumiem. Już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej .
Cytat:
peszek

"pszek" ,niby szczegół a ważny Very Happy
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 03 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ITI / FOZZ: Kanal panamski

14 milionow dolarow wplynelo na konto ITI przelewami z Panamy w trzy kluczowe lata (1989-91). To fortuna, tym bardzej 20 lat temu. Najwiecej, 12,5 milionow dolarow, zostalo wygospodarowanych przez Paname w roku 1990, roku urzedowania Zemka w FOZZ.

Dystrybutorem milionow dla ITI byla tajemnicza panamska spolka ITI International Trading and Investments Incorporated (ITI Panama). Spolka ktora jak pamietamy byla podstawa zalozenia ITI Holdings SA Luxembourg w dniu 29 grudnia 1988 przez szwajcarska sekretarke pania Barbare Trautweiler, jako ze 100% akcji ITI Panama zostalo wniesionych aportem jako kapital zakladowy ITI Holdings SA Luxembourg. Wartosc owego aportu wynosila okolo 900.000 dolarow US.

Przelewy z ITI Panama do ITI byly opisane jako "dywidendy". Zakladajac ze dywidendy stanowia nie wiecej niz 50% zysku netto spolki, aby wyplacic 14 milionow dolarow US jako dywidendy spolka ITI Panama musiala by "zarobic" na czysto w trzy lata co najmniej 28 milionow dolarow US. Spolka ktora miala wartosc aportu w dniu 29 grudnia 1988 mniejsza niz 1 milion dolarow US.

Mamy wiec trzy mozliwosci: (i) byl to prekursor cudu irlandzkiego, (ii) spolka handlowala kokaina albo (iii) spolka prala pieniadze.

Losy spolki ITI Panama byly scisle zwiazane z losami Grzegorza Zemka, ponizej przedstawione jest zestawienie chronologiczne (pamietajmy ze dywidendy "wygospodarowane" w roku X sa wyplacane w roku nastepnym X + 1):

1983 Zemek zostal oddelegowany do Bank Handlowy International SA Luxembourg

1984 ITI Panama zostala uaktywniona (spolka istniala juz wczesniej)

1988 ITI Holdings SA Luxembourg powstala 29.12 na aktywach ITI Panama

ITI Panama wygospodarowala co najmniej 900.000 dolarow US

1989 Powstal FOZZ i Zemek opuscil Luksemburg i zostal prezesem FOZZ

ITI Panama wygospodarowala co najmniej dalsze 400.000 dolarow US

ITI Panama wyplacila ITI 900.000 dolarow US jako dywidende za rok 1988

1990 NIK rozpoczal kontrole FOZZ, Zemek zostal zawieszony w lipcu

Narada na temat FOZZ przy udziale Bieleckiego i Balcerowicza (czerwiec)

Kontroler FOZZ Michal Falzmann (NIK) umarl nagle na serce (lipiec)

ITI wygasilo dzialalnosc spolki Contal International Inc (USA)

Szwajcarska spolka Contal Management AG stala sie ITI Management AG

Panama zagospodarowala co najmniej 12.500.000 dolarow US

ITI Panama wyplacila ITI 400.000 dolarow US jako dywidende za rok 1989

1991ITI Panama wyplacilo ITI 12.500.000 dolarow US jako dywidende za rok 1990

ITI Panama zostala nastepnie sprzedana (cytat): "owczesnym udzialowcom ITI"

ITI rozpoczelo inwestycje w Polsce (15% Exbudu oraz produkcja chipsow)

Podkreslmy tutaj intrygujacy fakt ze spolka ITI Panama zostala sprzedana w roku 1991 "owczesnym udzialowcom ITI" i po "cenie ksiegowej" po wyplaceniu ITI w sumie 14 milionow dolarow US. Przypomina to nam numer ze sprzedaza insiderom spolki Bank Handlowy International SA Luxembourg w koncu 2001 roku.

Spolka ITI Panama jest wiec kluczowym ogniwem w procederze prania pieniedzy.

Spolka ITI Panama nie zniknela z radarow, ponizsze dwie linie co prawda nie powiedza wiele 99,99 % czytelnikow, ale moga zainteresowac ten pozostaly 0,01% czytelnikow czyli insiderow (ktorzy przegladaja wpisy w celach monitoringu):

ITI Panama: data zalozenia: 12.05.1983 kontakt: Tauber

ITI Panama: data zalozenia: 10.04.1978 kontakt: Aleman

Ciag dalszy w czwartek wieczorem w odcinku opisujacym trzeci rok dzialalnosci ITI, pod tytulem: "ITI rok 1991: FOZZ inwestuje w Polsce".

Ciekawy link Wikipedia na temat FOZZ: http://pl.wikipedia.org/wiki/FOZZ

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/12719,iti-fozz-kanal-panamski

PS. Od siebie dodam jeszcze link >> viewtopic.php?p=186241#186241

i komentarz z bloga autora tego tekstu :
Cytat:
Zainteresowanym tematem gorąco polecam film Jerzego Zalewskiego "Oszołom" (1995) o Michale Falzmannie inspektorze NIK który wykrył aferę FOZZ:

http://www.youtube.com/watch?v=I97wV0b2AjY

Film często znika z YouTube z powodów naruszenia praw "autorskich":
"Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie, w tym TelewizjaPolska-itvp".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 04 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN: Biuletyn specjalny

Jedna ze spolek objetych sledztwem ABW i Prokuratury Okregowej w Warszawie na temat TVN (V Ds 343/06) zostala wypisana z holenderskiego rejestru spolek w dniu 18 kwietnia, czyli miesiac po starcie serii "Goodbye ITI" (14 marca 2011).

Rozwoj wydarzen troche zmienia zalozony program odcinkow serii "Goodbye ITI".

Holenderska spolka FFMP Finance Holding BV, ktora sprzedawala prawa do filmow spolce TVN i ktora byla objeta sledztwem ABW i Prokuratury Okregowej w Warszawie (V Ds 343/06), sledztwem ktore zostalo bezceremonialnie umorzone w dniu objecia przez Zbigniewa Cwiakalskiego funkcji Ministra Sprawiedliwosci, czyli 17 listopada 2007, zostala wypisana z rejestru spolek 18 kwietnia 2011, czyli miesiac po rozpoczeciu serialu "Goodbye ITI" na forum Nowy Ekran (14 marca 2011).

TVN wyemitowal pierwszy program 3 pazdziernika 1997 a spolka FFMP zostala utworzona 22 pazdziernika 1997.

Fragment oswiadczenia Prokuratury Okregowej w Warszawie z kwietnia 2008:

"W toku śledztwa badano powiązania dwóch spółek holenderskich: JHH Eploitatie Maatschappij B.V. i FFMP Finance Holding B.V. z TVN S.A. Powiązania te dotyczyły wyłącznie sublicencji do rozpowszechniania różnych audycji telewizyjnych, głownie filmów, były to stosunki stosunki gospodarczo – finansowe, które zostały zakończone w dniu 22.07.2004 r. (przed dniem publikacji Prospektu), kiedy to TVN S.A. nabyła od tych spółek wszelkie prawa do rozpowszechniania na terenie RP przedmiotowych audycji"

Wypis z holenderskiego rejestru spolek ponizej.

Ciag dalszy jutro wieczorem, jak zapowiedziano wczesniej, w odcinku pod tytulem "ITI rok 1991: FOZZ inwestuje w Polsce".

Cytat:

    34 33296850 Ffmp Finance Holding B.V. tel nr: 020 5041111
    De Boelelaan 7 1083HJ Amsterdam
    Oude statutaire namen zoals vastgelegd sinds 01-10-1993
    -------------------------------------------------------------------------------
    Statutaire naam Ffmp Finance Holding B.V.
    Datum ingang 22-10-1997
    Datum einde 18-04-2011
    Oude handelsnamen zoals vastgelegd sinds 01-10-1993
    ------------------------------------------------------------------------------
    Handelsnaam Ffmp Finance Holding B.V.
    Datum ingang 22-10-1997
    Datum einde 15-04-2011
    Oude vestigingsadressen zoals vastgelegd sinds 01-10-1993
    Adres DE BOELELAAN 7, 1083HJ AMSTERDAM
    Datum ingang ***Onbekend***
    Adres De Boelelaan 7, 1083HJ Amsterdam
    Datum ingang ***Onbekend***
    Oude rechtsvormen zoals vastgelegd sinds 01-10-1993
    *** Geen historie voor dit onderdeel***
    Oude bedrijfsomschrijvingen zoals vastgelegd sinds 01-10-1993
    Datum ingang 24-10-1997
    Bedrijfsomschrijving HOUDSTERVENNOOTSCHAP
    Datum ingang 24-10-1997
    Bedrijfsomschrijving Houdstervennootschap
    Functionarisgegevens Uitgetreden functionaris(sen) rechtspers.
    Bestuurder(s):
    -----------------------------------------------------------------------------
    Naam Dumatrust Management Services B.V. / 1
    Adres De Boelelaan 7, 1083HJ Amsterdam
    Inschrijving handelsregister
    onder dossiernummer 33193562
    Infunctietreding 22-10-1997
    Titel Directeur
    Bevoegdheid Alleen/zelfstandig bevoegd
    Uit functie 07-07-2004


http://monsieurb.nowyekran.pl/post/13100,tvn-biuletyn-specjalny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 05 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz November09, tyle się napisałeś o FOZZ w tym temacie i ani razu nie użyłeś najważniejszego słowa związanego z ówczesnym przekrętem - Kaczyńscy. No i kto tu jest stronniczy? Smile

Natomiast by wiedzieć, że TVN jest własnością syjonistycznego lobby, tego samego co sponsoruje PiS oraz pozostałe partie w Sejmie, to ja nie muszę czytać 2 stron twoich wypocin - wystarczy że se włączę Fakty.
Więc po co piszesz to wszystko? Moim zdaniem, biorąc poprawkę na autora: dezinformacja. Smile

Jak Biały Dom który nagle podaje, że prezydent Obama nie widział śmierci Bin Ladena... bo przez 20minut nie działała transmisja Laughing
To taki stary trik propagandowy: jeśli informacja jest niewiarygodna to należy ogłosić kolejne kłamstwo, które potwierdzi, że część pierwotnej informacji była nieprawdziwa, zarazem potwierdzając, że główne kłamstwo było prawdziwe.
Każdy debil to już dziś potrafi, a niedługo to już nawet żaden debil się na to nie nabierze - ewolucja ludzkiego umysłu, przystosowanie do zmieniających się warunków społecznych, kto się pierwszy przystosuje ten będzie miał łatwiej w życiu. Więc obawiam się, że adresujesz swe przedruki wyłącznie do intelektualnego dnia, co nie wątpię i tak zaspokaja twoje ambicje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 05 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat Stanisława Balceraca, autora tych "wypocin" można poczytać tu >> viewtopic.php?p=186471#186471

--------------------------------------------------------------

ITI rok 1991: FOZZ inwestuje w Polsce

Rok 1991: kontrolerzy NIK szukaja gdzie wyparowaly panstwowe pieniadze via FOZZ, podczas kiedy pieniadze juz wracaja do Polski. ITI Panama otworzyla wlasnie filie ITI Spolka Zagraniczna w Polsce a ITI Luksemburg przelala tam 7 milionow dolarow US.

Pranie pieniedzy z reguly polega na przelewaniu sum ze spolki do spolki, z kraju do kraju, czesto tez poprzez zonglowanie przelewami pomiedzy spolkami majacymi podobne nazwy ale ulokowanymi w roznych krajach i rajach podatkowych, w celu zatarcia tropu.

Podczas kiedy NIK szukal pieniedzy FOZZ za granica, pieniadze wyprane na Panamie wracaly spokojnie do Polski jako kapital inwestycyjny. Spolka-bankomat ITI Panama otworzyla swoja filie ITI Spolka Zagraniczna w Polsce, ITI Luksemburg przelalo do tej nowej spolki 7 milionow dolarow US (z puli otrzymanej z Panamy) i pozyczylo do tego dodatkowe 2 miliony dolarow US (z tej samej panamskiej puli).

ITI Holdings SA Luxembourg zaczelo tez inwestowac w Polsce: nabyto 15% akcji gieldowego Exbudu za 2 miliony dolarow i ITI weszlo w produkcje chipsow (ITI Chio Lilly) oraz w rynek reklamy (ITI McCann Erickson).

Dzieki mega-przelewom (i pozyczkom) z Panamy, ITI Holdings SA Luxembourg powiekszylo swoje aktywa w ciagu roku o 1000%: z 1,6 miliona dolarow US na koniec 1990 do 16 milionow dolarow US na koniec 1991.

Nic dziwnego wiec ze po roku ciezkiej pracy w pocie czola wizjonerzy wyplacili wiec sobie okragle 400.000 dolarow US dywidendy. Aby zylo sie lepiej.

Postepowala tez cudowna multiplikacja spolek o nazwie ITI: pojawila sie nowa spolka ITI Corporation Limited (Guernsey) ktora otrzymala od razu 3 miliony dolarow US z Luksemburga oraz wyplynela na powierzchnie dziwna spolka ITI Services Limited (Irlandia), ktorej nie bylo w bilansie 1990 ale ktora pojawila sie w bilansie 1991 jako spolka ktora istniala juz w 1990 (?!). Cud irlandzki zapewne.

Lista filii i innych inwestycji ITI Holdings SA Luxembourg na koniec roku 1991 przedstawiona jest ponizej:

ITI Company International Trading and Investment Corporation (Panama)

ITI Management AG (Szwajcaria) (byly Contal Management AG)

ITI Corporation Limited (Guernsey)

ITI Services Limited (Irlandia)

ITI McCann Ericksonn (49%) (Polska)

ITI Chio Lilly (50%) (Polska)

Exbud SA (15%) (Polska)

Rozpoczal sie tez taniec gwarancji bankowych pomiedzy roznymi spolkami grupy, majace na celu pokazanie ze ITI w Polsce finansuje sie z kredytow bankowych, tak jak kazde normalne przedsiebiorstwo.

ITI Luksemburg dal wiec gwarancje na 5,5 miliona dolarow US bankowi Indosuez w Zurichu w celu zabezpieczenia linii kredytowej ktorej udzielil Bank PKO spolce ITI Polska. Akcje Exbudu zostaly zastawione pod kredyt Banku Slaskiego dla ITI Polska. A ITI Luxembourg dalo gwarancje na 3 miliony dolarow US bankowi ING w Genewie pod kredyt udzielony ITI Corporation Limited Guernsey (ktora dostala wczesniej 3 miliony dolarow US od ITI Luxembourg).

W koncu, wedlug raportu ITI, 50% udzial w spolce ITI Chio Lilly (Polska) zostal przekazany ITI Holdings SA Luxembourg za darmo (?) przez inna spolke z grupy. Przez jaka spolke i dlaczego za darmo, nie wiadomo.

Nic dziwnego wiec ze owczesni audytorzy Coopers & Lybrand wyrazili pewne zastrzezenia co do raportu rocznego ITI Holdings SA Luxembourg za rok 1991 a raport audytora zostal przygotowany dopiero 1,5 roku po zakonczeniu roku ksiegowego 1991 (w dniu 1 lipca 1993). Potem audytorow zmieniono.

Istotne zmiany nastapily w egzekutywie ITI: irlandzki prawnik Patrick Shortall zostal zastapiony przez kolejnego Szwajcara, kasjera ITI z Zurichu, pana Bruno Valsangiacomo (o nim bedzie pozniej).

Waznym wydarzeniem roku 1991 byla takze narada w dniu 14 czerwca na temat FOZZ i Banku Handlowego, narada ktora miala miejsce w biurze premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego przy udziale Leszka Balcerowicza, kilku innych osob, kontrolera FOZZ Michala Falzmanna (ktory umarl kilka tygodni pozniej) i prezesa NIK Waleriana Panko, ktory zginal w wypadku samochodowym kilkanascie tygodni pozniej.

Ciag dalszy w poniedzialek wieczorem, w odcinku pod tytulem: "ITI rok 1992: zacieranie sladow".
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/13062,iti-rok-1991-fozz-inwestuje-w-polsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ITI rok 1992: Zacieranie sladow po FOZZ

Rok 1992: Lech Kaczynski jest prezesem NIK. Bielecki ("pierwszy milion trzeba ukrasc") juz nie jest premierem a Balcerowicz juz nie jest ministrem. Towarzystwo Wizjonerow (TW) wietrzy ryzyko i przystepuje do zacierania sladow po panamskich milionach.

Jak pamietamy z poprzedniego odcinka, pranie pieniedzy z reguly polega na przelewaniu sum ze spolki do spolki, z kraju do kraju, czesto tez poprzez zonglowanie przelewami pomiedzy spolkami majacymi podobne nazwy ale ulokowanymi w roznych krajach i rajach podatkowych, w celu zatarcia tropu.

Waldemar Panko, prezes NIK, ktory uczestniczyl w spotkaniu z premierem Bieleckim i ministrem Balcerowiczem na temat afery FOZZ (w dniu 14 czerwca 1991) zginal w tajemniczym wypadku samochodowym 7 pazdziernika 1991. Po kilkumiesiecznym wakacie, Lech Kaczynski obejmuje stanowisko prezesa NIK w dniu 14 lutego 1992.

Lech Kaczynski reprezentuje ryzyko dla Towarzystwa Wizjonerow (TW). Dopoki Bielecki i Balcerowicz byli przy wladzy w 1991, kontrole NIK czy tez odsuniecie Zemka od sterow FOZZ nie wzbudzaly wiekszego poplochu. Teraz jest inaczej. Ruszaja wiec operacje majace na celu schowanie panamskiego zrodla wypranych pieniedzy i wyczyszczenia bilansow ITI ze sladow prowadzacych bezposrednio do Panamy.

Po pierwsze: tajemnicza spolka-bankomat ITI Panama (ktora byla podlozem finansowym zalozenia ITI Holdings SA w dniu 29 grudnia 1988 przez szwajcarska sekretarke pania Barbare Trautweiler) zostala sprzedana blizej nieokreslonym "udzialowcom ITI" na podstawie "wartosci ksiegowej" i dlug 2 milionow dolarow US ktory ITI Holdings SA mialo wobec ITI Panama zostal zofsetowany przez powyzsza tranzakcje.

ITI Panama wyplacila wiec ITI Holdings SA w sumie 14 milionow dolarow US i podarowala 2 miliony dolarow US. Jako spolka sprzedana w 1992 nieokreslonym blizej "udzialowcom ITI" spolka-bankomat ITI Panama znikla z ksiag ITI Holdings SA. ale nie znikla jako spolka.

Od tej pory pozostala kasa zdeponowana na kontach ITI Panama wspiera bezposrednio kieszenie blizej nieokreslonych "udzialowcow ITI". Jest tej kasy tyle ze kilka lata pozniej blizej nieokresleni "udzialowcy ITI" pozycza hojnie 2,5 miliona dolarow US spolce ITI Holdings SA.

Mozna przypuszczac ze czesc kasy z Panamy laduje tez na szwajcarskich prywatnych kontach roznych osob.

Po drugie: ITI Spolka Zagraniczna w Polsce (struktura bedaca filia ITI Panama) stala sie filia ITI Holdings SA Luxembourg i spolka polskiego prawa handlowego.

Po trzecie: pozyczki jakie ITI Holdings SA dalo ITI Corporation Limited (Guernsey) i ITI Polska zostaly zamienione w udzialy kapitalowe. Czyli 10 milionow dolarow zostaje zamienione z dlugu w kapital.

ITI Services Limited (Irlandia) tez dostala zastrzyk kapitalu. Trudno uwierzyc ale wedlug raportu rocznego ITI Services Limited (Irlandia) miala w 1991 roku kapital o wysokosci 2 funtow (?). W 1992 kapital jest powiekszony do 50 tysiecy funtow.

Filie w Polsce, Irlandii i na Guernsey urosly w sile podczas kiedy sama spolka ITI Holdings SA skurczyla sie. Odpisy ksiegowe po powyzej wymienionych tranzakcjach uszczuplily jej kapital do tego stopnia ze audytor zasugerowal nawet ewentualna upadlosc spolki. Audytor rozumuje ekonomicznie, nie wie o zasobach finansowych ukrytych na Panamie.

W 1992 ITI podpisala tez ugode z bylym czlonkiem rady nadzorczej spolki i zobowiazala sie zaplacic mu 250 tys dolarow. Ta suma bedzie splacana dlugo, ratami i opornie, podobnie jak teraz TVN splaca bank Pekao SA (po odejsciu Talentu Wizjonerskiego (TW) Jana Krzysztofa Bieleckiego).

Ciag dalszy w czwartek, o tym jak ITI uwlaszczalo sie na panstwowym, w rosyjskim stylu, pod rzadami Bieleckiego i Balcerowicza, w odcinku pod tytulem "Bielecki i Balcerowicz w cieniu FOZZ".
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/13477,iti-rok-1992-zacieranie-sladow-po-fozz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jansze




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 116
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:47, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomina mi się MIŚ i Zmiennicy
Nic dziwnego, że oni wszyscy nic nie mają są biedni to tylko firmy są bogate Cool
Dla nas zostaje jedynie kamyk z Zielonej Góry, PO którym stapał wie Pan kto
Pozdrawiam Ciotka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 12 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KONTYNUACJA SERII Goodbye ITI STANISŁAWA BALCERACA ,PRZENIESIONA DO TEMATU Polska Republika Bananowa viewtopic.php?p=187175#187175
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemiecka Grupa RTL kupi TVN?
Niemiecka Grupa RTL - największy nadawca w Europie - bada możliwość wejścia na polski rynek telewizyjny, jest zainteresowana kupnem TVN - informuje w środę agencja APA, powołując się na czwartkowe wydanie gazety "Handelsblatt".

Gazeta, która uzyskała potwierdzenie tych informacji "z kręgów negocjacji", napisała, że przejęcie notowanej na giełdzie TVN kosztowałoby ok. 1 mld euro.

Agencja APA odnotowuje, że na sprzedaż wystawiono 56 proc. akcji TVN. Spadkobiercy zmarłego w październiku 2009 roku jednego z założycieli TVN Jana Wejcherta i dwaj pozostali założyciele Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo zamierzają sprzedać swój większościowy udział wczesną jesienią.

Według "Handelsblatt" proces wyboru oferenta znajduje się w bardzo wczesnej fazie, ale prowadzony jest "na wysokich obrotach". Według kół dobrze poinformowanych, na krótką listę trafiło dwóch lub trzech kandydatów. W najbliższych tygodniach ma się rozpocząć kontrola ksiąg, a do zawarcia transakcji ma dojść w drugiej połowie września.

APA odnotowuje, że szef RTL Gerhard Zeiler powiedział w środę, przy okazji przedstawienia bilansu za pierwsze półrocze. "Naturalnie przyglądamy się wzrostowym rynkom w wielu regionach świata. Polska jest dla nas interesującym rynkiem" - stwierdził.

Prezes TVN Markus Tellenbach poinformował niedawno, że ponad pięć podmiotów zainteresowanych jest kupnem od ITI udziałów w TVN.

Dodał, że są to duże firmy europejskie, a także międzynarodowe. Nie wyklucza, że są wśród nich inwestorzy finansowi, ale nie chciał tego komentować.

Źródło: PAP
Artykuł z dnia: 2011-08-24, ostatnia aktualizacja: 2011-08-24 21:50


http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/541370,niemiecka_grupa_rtl_kupi_tvn.html
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 03 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Macierewicz ma przeprosić ITI

dodane 2011-09-30 17:31

PAP |

Antoni Macierewicz ma przeprosić ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach tej spółki z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i o finansowaniu jej ze środków FOZZ - orzekł w piątek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.
Macierewicz ma przeprosić ITI Jakub Szymczuk/Agencja GN Antoni Macierewicz

To pierwszy taki prawomocny wyrok wobec b. szefa komisji weryfikacyjnej WSI, dziś posła PiS. Dotychczas wygrywał wszystkie procesy, wytaczane mu przez osoby opisane jako agenci WSI w sygnowanym przez niego raporcie z weryfikacji WSI z 2007 r.

W ujawnionym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej" w celu "ułatwienia plasowania agentury na Zachodzie". Sygnowany przez Macierewicza raport podawał też, że związany z wywiadem wojskowym szef FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

Po ujawnieniu raportu Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", pytany o dowody na to, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom, zapewnił, że już je przedstawił i odesłał do zeznań Żemka (skazanego za aferę FOZZ; przyznał, że współpracował z wojskowymi służbami). Spytany "gdzie papiery" na poparcie zeznań Żemka, Macierewicz odparł: "Dlaczego zeznania Żemka złożone pod przysięgą przed komisją nie są dla pani wiarygodne? Przypominam: gdyby kłamał, groziłoby mu osiem lat więzienia. A on mówi wyraźnie: były dwie dziedziny wykorzystywane przez wywiad do lokowania agentury na Zachodzie - międzynarodowy obrót produktami rolnymi i media. W związku z tym - zeznaje Żemek - polecono mu znaleźć ludzi, z pomocą których można było stworzyć koncern medialny. Znał Wejcherta, zwrócił się do niego. Zapytał centralę, czy Wejchert może być. Powiedziano mu, że już z nimi współpracuje i jest dobry. Zaczęli tworzyć koncern medialny. To jest nieinteresujące?".

Spowodowało to pozwy ITI i założycieli polskiej filii tego koncernu - Wejcherta i Waltera. Były w nich żądania od Macierewicza przeprosin i wpłaty po 100 tys. zł na cel charytatywny. W pozwach Macierewiczowi zarzucano nadszarpnięcie reputacji spółki przez podanie nieprawdy o jej założycielach. Sądy prawomocnie oddaliły już pozew Wejcherta (zmarł). Trwa proces z pozwu Waltera, który mówił, że ITI nie była przez nikogo finansowana, a on nie był tajnym współpracownikiem służb PRL.

W 2008 r. SO oddalił powództwo ITI, uznając, że Macierewicz jako urzędnik państwowy mówił o urzędowym dokumencie, korzystającym z domniemania prawdziwości. ITI odwołała się, twierdząc, że Macierewicz w wywiadzie wykroczył poza raport. SA utrzymał ten wyrok.

W 2010 r. Sąd Najwyższy uznał kasację ITI i nakazał powtórzenie procesu. SN ocenił, że to na pozwanym spoczywa ciężar wykazania, że jego działanie nie było bezprawne. SN nakazał też wzięcie pod uwagę wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2008 r. uznał za sprzeczne z konstytucją m.in. pozbawienie osób opisanych z raportu prawa do wysłuchania, prawa dostępu do akt sprawy i prawa odwołania od umieszczenia w raporcie. Według SN, domniemanie prawdziwości dotyczy samego dokumentu urzędowego, ale nie tego, czy opisane w nim zeznania świadka przedstawiają "rzeczywisty stan rzeczy".

Ponowny proces w SO zakończył się oddaleniem pozwu. SO uznał, że Macierewicz nie musiał dowodzić prawdziwości słów o związkach szefów ITI ze służbami, bo jego działanie nie było bezprawne. Sąd uznał, że miał prawo mówić o ustaleniach raportu, które "powielił w wywiadzie". Sąd ocenił, że miał też prawo mówić o finansowaniu ITI ze środków FOZZ, bo tylko przypominał takie słowa oficera służb wojska płk. Jerzego Klemby, co - według sądu - nie narusza dóbr powoda.

W apelacji ITI podnoszono m.in., że nie wystarczy powołać się na czyjeś słowa, by uniknąć odpowiedzialności cywilnej. Radca prawny Paweł Zagajewski mówił, że wywiadu Klemby w ogóle nie ma w aktach sprawy, a zatem orzekanie na tej podstawie jest niedopuszczalne. Adwokat Macierewicza wniósł o utrzymanie wyroku SO.

W piątek SA uwzględnił apelację. Pozwany ma teraz 14 dni, by wykupić na łamach "Rzeczpospolitej" oświadczenie, w którym przeprosi ITI za swe słowa, "nieprawdziwe i podważające wiarygodność biznesową" spółki (jeśli tego nie zrobi, ITI uczyni to sama i obciąży go kosztami). Ma też wpłacić 10 tys. zł na cel społeczny (tę wysokość sąd ustalił, biorąc pod uwagę "możliwości finansowe" pozwanego).

SA uznał, że pozwany nie wykazał prawdziwości swych słów, a z odpowiedzialności nie zwalnia go fakt, że powoływał się na raport o WSI, bo m.in. "daleko wykroczył" poza niego. Jak mówiła sędzia Małgorzata Kuracka w uzasadnieniu wyroku, raport o WSI to dokument urzędowy, ale słowa o ITI "nie mają przymiotu zaświadczającego". "Raport zawiera pomieszanie części zaświadczającej z uzasadniającą" - dodała . "Skoro tak, to sformułowanie to nie korzysta z domniemania prawdziwości, a pozwany powinien był wykazać jego prawdziwość" - podkreśliła. "Tymczasem pozwany nie wykazał niczego" - oświadczyła sędzia.

Zwróciła uwagę, że pozwany nie mógł powoływać się skutecznie na słowa Klemby, bo TVP przeprosiła za słynny program "Dramat w trzech aktach", gdzie Klemba się wypowiadał. W 2001 r. TVP pokazała film, w którym Klemba i Janusz Pineiro twierdzili, jakoby w latach 90. przekazywali pieniądze z FOZZ działaczom Porozumienia Centrum, partii braci Kaczyńskich. Zaprzeczyli oni zarzutom i pozwali TVP do sądu. Sprawa zakończyła się ugodą po zmianie władz TVP i przeproszeniem Kaczyńskich.

Adwokat Macierewicza mec. Andrzej Lew-Mirski był zaskoczony wyrokiem, który nazwał "dziwacznym" i zapowiedział kasację do Sądu Najwyższego (nie wstrzymuje to obowiązku wykonania wyroku).

W 2008 r. ówczesny szef MON Bogdan Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i ITI za raport. Był to wynik ugody w procesach wytoczonych przez nich MON. Klicha ostro wtedy skrytykował Macierewicz.

Od jesieni 2007 r. warszawska prokuratura prowadzi śledztwo ws. domniemanego przekroczenia uprawnień przez autorów raportu. Niedawno zwróciła się ona do Prokuratury Generalnej o kolejne przedłużenie postępowania.

http://www.info.wiara.pl/doc/975269.Macierewicz-ma-przeprosic-ITI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 21 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Macierewicz znów przegrywa z ITI. Sąd: 10 tys. zł grzywny
mar, PAP
2012-03-21
Na 10 tys. zł grzywny sąd skazał posła PiS Antoniego Macierewicza, uznając go za winnego zniesławienia koncernu ITI i jednego z jego założycieli Mariusza Waltera słowami o związkach z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i o finansowaniu koncernu z FOZZ. Macierewicz zapowiedział apelację.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....s__zl.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 10:43, 01 Sie '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz, kim jest Bear Grylls? Jeśli nie, to znaczy, że nie masz kablówki. To jedna z największych gwiazd wypromowanych przez kanał Discovery. Koncern Discovery Communications właśnie kupił właściciela TVN. Oznacza to, że stacja będąca częścią światowej korporacji, trafi do jeszcze większej korporacji.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos.....50438.html
Świat zmierza do centralizacji władzy w rękach kilku Korporacji .



I jeszcze kilka słów o centralizacji władzy w USA .
Koncern Discovery Communications ma swoją siedzibę w Silver Spring w stanie Maryland rzut beretem od Waszyngtonu .
Równie blisko Waszyngtonu znajduje się siedziba CIA Langley
Cytat:
"Langley, Wirginia" przetrwało jako znak firmowy CIA, ale jako miejscowość - już nie istnieje; została ona wchłonięta przez McLean i obecnie jest dzielnicą, nie miejscowością.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Langley_(Wirginia)

Można rzec koncentracja władzy w starym dobrym stylu Wink .


Można by zadać sobie pytanie ; w związku ze zmianą właściciela na amerykańską korporację czy zmieni się polityka TVNu względem polskiego rządu który jest aż do przesady proamerykański . Osobiście uważam że nie . Amerykanie rządzą światem w myśl starej zasady "dziel i rządź" . Lojalnego kundla nie trzeba straszyć majdanami ala Kijów czy Caracas , wystarczy "demokratyczne" opluwanie w TV , co by nie poczuli się za mocni .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 14 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polska: Departament Stanu USA „zaniepokojony” ukaraniem TVN


S tany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji pod parlamentem w grudniu ubiegłego roku – oświadczył wczoraj Departament Stanu USA na swojej stronie internetowej. Polskojęzyczny TVN jest własnością amerykańskiej spółki medialnej Scripps Network Interactive.

Wydaje się, że decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, bliskiego sojusznika i bratnie państwo demokratyczne. Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji – czytamy dalej w komunikacie amerykańskiego resortu dyplomacji.

Następnie w oświadczeniu przytoczono słowa sekretarza stanu USA Rexa Tillersona (stojącego na czele Departamentu), że „społeczeństwa zbudowane na dobrym rządzeniu, silnym społeczeństwie obywatelskim i na wolnych oraz dostępnych mediach lepiej prosperują oraz są bardziej stabilne i bezpieczne.” Oświadczenie zamknięto słowami: „Pozostajemy ufni w siłę i zdolność polskiej demokracji, która zapewni pełne funkcjonowanie demokratycznych instytucji oraz należny im szacunek.”

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach KRRiT nałożyła na stację TVN 1,48 mln złotych kary za nierzetelne relacjonowanie w TVN24 wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem w dniach 16–18 grudnia 2016 r. Wcześniej w listopadzie KRRiT stwierdziła, że spółka TVN SA, nadawca programu TVN24, naruszyła przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.
http://xportal.pl/?p=32097

Ja natomiast jestem zawsze "zaniepokojony" kiedy Stany Zjednoczone się niepokoją Wink . Korporacje przemawiają przez rządy , to widać gołym okiem więc o jakich wolnościach możemy mówić , jakiej demokracji . Po prostu , jak płacisz to wymagasz .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak powstało TVN
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile