W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Unia wymusza na Polsce podwyżkę ceny OC  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 858
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 12 Lis '09   Temat postu: Unia wymusza na Polsce podwyżkę ceny OC Odpowiedz z cytatem

No to zaczynamy życie w pokrętnym zlepku jakim jest UE, proszę się przyzwyczaić, od tej pory, tak oto będzie prowadzona polityka.
Od 10 grudnia. Dlaczego wyższe? "No bo" Unia powiedziała. Zaczęli z kopyta . Złodzieje.
Cytat:


2009-11-12 07:42
Kierowcy muszą szykować się na podwyżkę cen za OC. Zgodnie z wymogami stawianymi przez UE maksymalna wysokość odszkodowania wypłacanego z racji OC musi do 10 grudnia zostać podniesiona z 300 tys. do 500 tys. euro za tzw. szkody na mieniu oraz z 1,5 miliona do 2,5 miliona euro za szkody osobowe. Perspektywa wyższych odszkodowań oznacza dla ubezpieczycieli konieczność podniesienia opłat za polisę.


http://www.wprost.pl/ar/177848/Unia-wymusza-na-Polsce-podwyzke-ceny-OC/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiercipietek




Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 12 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podwyżka za mienie do 500 tys euro?
Jakaś bzdura! Miałem problemy z odzyskaniem 700 zł za szybę!
Very Happy
_________________
"Gdyby gówno miało jakąkolwiek wartość,
żebracy rodzili by się bez dziury w dupie"
Henry Miller
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dochodzimy do momentu, ze biurokraci w Brukseli mowia podskakiwac, a wszyscy pytaja jak wysoko...
Zenada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza myśl: jak drogie auta mają ci skur... że chcą aż na tyle podnosić ?

Jednak tak naprawdę pewnie jakiś lobbysta z wielkiej ubezpieczalni ma tam wtyki i tu nasuwa się pytanie ile i kto wziął za to podwyższenie zarobków firm ubezpieczeniowych ?

Mam kolejne pytanie do entuzjastów ZSRE (Związku Socjalistycznych Republik Unii) - czy cieszą się z podwyżki opłat OC skoro nic za to nie otrzymają w przypadku wypadku (jeżdżący Maybachami i tak mają AC) ?
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:58, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta, ciekawe jak często się zdarza, że szkoda przekracza 300tys euro...

to znakomity pretekst dla ubezpieczycieli na podniesienie składek - wszak pół miliona euro robi wrażenie, więc świetna wymówka żeby powiedzieć głupiemu kowalskiemu - teraz OC będzie o 20% droższe, a to wszystko wina UE Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok niech podwyższaj jest tylko jedno "ale" .... NIECH KURWA PODWYŻSZA POLAKOWI PENSJE DO TEJ POZIOMU ZACHODNICH PAŃSTW UE, PRAWO PRACY I POLITYKĘ SOCJALNĄ TAKŻE CHCE NA POZIOMIE SZWECJI. Wtedy możemy płacić tyle co ludzie na zachodzie, bo czemu nie? Co to ma być że opłaty rosną a płace nie ? Wszystko winno rosnąć, a nie że rosną opłat a pensje stoją w miejscu. To takie oszukańcze "musimy podwyższyć bo tak jest w UE", dlaczego tej zasady nie zastosuje się do płac pracowniczych...tam tez powinni powiedzieć "Musimy podwyższyć bo tak jest w UE". Chciałem jeszcze powiedzieć, że podwyżki zawsze były tłumaczone "dostosowywaniem się do zachodu" tak było od samego ich początku długo przed wejściem do UE..."trzeba było opłaty dostosować"(uwielbiam to słowo)... ale co to za "dostosowywanie" się skro nie "dostosowało" się płac? Bez sensu w jednym się "dostosowujemy" a w innym nie. Jak już mamy się "dostosowywać" to w całości.

Pytanie poza tematem:

Czy ktoś pamięta by od czasu tzw "uwolnienia cen" spadła cena opłat np. za światło czy gaz? Bo ja pamiętam tylko podwyżki, bez analogicznych podwyżek w płacach. Właściwie co roku, one występują.... ulubiona data na podwyżki to 1 stycznia Laughing i jak mam się tutaj cieszyć z Nowego Roku jak wiem że z tym dniem bankowo czekają mnie podwyżki? Co roku to samo. Posłużę się przykładem Fast Foodów by to zobrazować Pamiętam czas w których płaciło się za Zapiekankę 3,50...dziś już 5,40 (przynajmniej u mnie tak jest)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8599
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszesz Teodoryk . A ludzie w porównaniu do tamtego roku zarabiają mniej . Pretekstem do obniżenia pensji Kowalskiemu jest kryzys .
Przyjda czasy ,że część społeczeństwa bedzie robić na podatki plus wyżywienie , taka nowa pańszczyzna ( już teraz niektórzy tak żyja ) .

ostatnio w jakiś wiadomosciach widziałem mapkę obrazujaca kryzys w Europie w ost miesiącach . Cała na czerwono , same minusy , z jednym zielonym dodatnim wyjątkiem . Tym krajem była Polska .
I tak sobie pomyslałem jakie tego będą konsekwencje dla Polski .
A takie że w przyszłym roku Unia obetnie Polsce dotacje , i powiedza że inni są bardziej potrzebujacy .
A nasz rzad przytaknie , biedni anglicy , głodni francuzi tak oddajmy im nasze pieniądze , bo u nas świnie pszenicę jedzą , a każdy polak pije koniak po obiedzie.
I znów polaczek bedzie wydymany .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może wskazać gdzie w UE jest napisane, że musi być podniesiona stawka ubezpieczenia?
Ja w UK place OC mniej niż w nie jednym miejscu w Polsce bym płacił!
I jakoś nie podnoszą mi stawki a wręcz obniżają, za kontynuacje.
Może to nie UE jest beee tylko "Polscy" politycy i biznesmeny wycierający sobie dupę UE?
Jak usprawiedliwić podwyżkę o 20%?
Bo UE tak każe... Na kogo spadną gromy? Kogo "Kowalski" będzie winić?
A kto zarobi? Firmy ubezpieczeniowe.
To nie pierwszy przepadek, że podwyżkę lub wprowadzenie opłaty argumentuje się wymogiem UE.
Jak to jest, że w UK dzięki UE jest coraz taniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ to jest stara gadka od lat 90 tych taka sama, nie wiem czy pamiętasz ale w latach 90 mówiło się "musimy gonić zachód", "musimy spełnić normy unijne w wysokości opłat" i co gorsza CEN "Zachód patrzy i bez tego nie wejdziemy do UE" (jakby kwestia ile płaci Polak za dajmy na to prąd była kluczową w sprawie wejścia do UE i jakby to bolało co najmniej Francuza czy Belga że Polacy mają za niskie ceny). To tak jakbyś ty założył firmę chciał coś sprzedać i ustalił ceny jak we Szwecji i powiedział "musimy dostosować ceny', tak się w Polsce kapitalistycznej robiło....tylko kuźwa płac pracownikowi nie dostosowali A SZKODA. Miał być raj po wejściu do UE, a tu proszę dalej słyszę starą gadkę "musimy się dostosować" i dalej powtarzam ten sam argument co 10 lat temu "Ok spoko MY SIĘ DOSTOSUJEMY ale dostosujcie ludziom PŁACE do poziomu tych na zachodzie" A nie opłaty zachodnie a płace jak w krajach Ameryki łacińskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Unia wymusza na Polsce podwyżkę ceny OC
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile