W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?  
Podobne tematy
Apostazja - Polacy opuszczają Kościół 63
Prawda o Bogu - Ateizm 16
nowe symbole w urzędach5
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 14032
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy przeszkadzają ci krzyże w państwowych szkołach?
Tak
44%
 44%  [ 53 ]
Nie
55%
 55%  [ 66 ]
Wszystkich Głosów : 119

Autor Wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:27, 18 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Religia niczego nie broni i niczego nie buduje, co najwyżej broni samą siebie i buduj swoje własne imperium.
bo co bo tak wymyślił sobie jakiś szczeniak pozujący na bydło wyższej klasy azoren najlepszy trzaskomat na parafii?

Poza obszczymurzym trybem pracy w krainie wolności i bombowej klimy i tak jestes bardzo kurwa mac kolego w błędzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 18 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:


Koszta piszesz... We środę spalił się blok w najdroższej okolicy na świecie. Spalił się, bo założono na niego okładziny by lepiej wyglądał w tej okolicy. Nikt nie zadbał o bezpieczeństwo ludzi tylko o wygląd - o sztukę, by nie było ciemięrżne i ponure.
Za tą sztukę, życiem zapłaciło ok 500 osób, głównie rodziny z dziećmi.



A w systemie bez wiary , to biedota w czy mieszka . I nie mam zamiaru opowiadać o "hotelowcach" w dzielnicy w której się wychowałem .
Z tego co piszą i mówią to zginęło 58 osób , chyba że piszesz o czymś innym . Jeśli nie to skąd te 500 osób ?


Cytat:
W wojnie Koreańskiej, ci miłujący sztukę i pokój oraz demokrację amerykanie, zabili ponad 3 mln ludzi, tylko po to by mieć kontrolę nad tym rejonem świata.
jakieś 15 lat później ci sami dobrzy kapitaliści, posłali do ziemi ok. 5 mnl Wietnamczyków, też w imię pokoju i wolności.
A ty piszesz, że to socjalizm zabija ludzi?

Konia z rzędem Wink temu co znajdzie mój wpis z kilku ostatnich postów w temacie , gdzie piszę że socjalizm zabijał . I nie o to mi chodziło . Postęp wymaga poświęcenia tego i owego Wink .
Oczywiście ze uważam USA za największego agresywnego pasożyta od początku swojego istnienia . Odpowiedzialnego za większość konfliktów na tym globie od 200 lat . W końcu to Amerykańscy Bankierzy obsadzili bezbożnego Lenina na Czerwonym Ruskim Tronie . Jeden z eksperymentów miał polegać na wyrugowaniu z ludzkiej myśli wiary/religii . A do tego trzeba coś dać ludziom w zamian . Nową idee . I jak ta Idea wytrzymała próbę czasu . Inaczej by było gdyby to była inicjatywa oddolna . Bez Boga , Bez Pana , po Hiszpańsku . To trzeba było szybko zakończyć .
Nigdzie też nie napisałem "dobrzy kapitaliści" , nie naciągaj @goral_

Cytat:
Korea wyprodukowała bombę samodzielnie, tak jak i rakiety.

I myślisz jak napiszesz takie zdanie twierdzące to my tu na tym forum tobie uwierzymy na słowo Smile .
Zauważyłeś jak ten tzw "Zachód" USA straszy ludzi tą Koreą Północną . I że mają broń atomową , i te rakiety które osiągną LA Smile .
Ale to są bujdy i farmazony KP nie jest w stanie nikomu poważnie zagrozić . Wiesz czemu . Małe państwo posiadające broń jądrową się tak normalnie nie zachowuje . W ewentualnym konflikcie szanse mają tylko wielkie kraje jak Rosja , Chiny czy USA , gdzie jest szansa że jakiś region nie zostanie zniszczony bo broni nie starczy . Natomiast Korea Północna , w ewentualnym konflikcie zniknie z powierzchni Ziemi , a półwysep zamieni się w Wyspę .
Przy obecnym poziomie propagandy na świecie , w ogóle rozważyłby taką myśl , że KP nie posiada żadnej broni atomowej . Bo jakie mamy dowody na to że takową broń mają . Słowo Amerykanów , dane wywiadowcze CIA tak mówią Smile .

Cytat:
Jak by Chiny dały technologię Korei Północnej, to ta miała by już swoich kosmonautów.

Ty naprawdę uważasz że KP jest suwerennym krajem ?

Cytat:
To co osiągnęła Kora Północna pokazuje, jak bardzo do przodu stał by świat jak by nie profit.

Czyli co ?

Cytat:
Proch strzelniczy, to wynalazek chiński, tylko, że był on używany do pokazów, do sztuki. Zachód użył tego do zabijania.

Oczywiście że Chiński , to dzieci w podstawówce wiedzą . I pewnie wymyślili go nie z myślą by zabijać tylko by zabawiać . Ale nie wmówisz nam że nie "odkryli" tego że można go używać do zabijania/prowadzenia wojen Laughing .

Cytat:
Socjalizm nie jest religią - jest wspólną pracą. Ma tą różnicę do zachodu i kapitalizmu, że każdy jest jego beneficjentem, w kapitalizmie tylko kapitalista, a lud musi na nich pracować.

A gdzie ja pisałem o Socjalizmie ? Socjalizm w teorii to fantastyczna ideologia , z tym że człowiek jest niedoskonały i potrafi wszystko wypaczyć .

Cytat:
Sztuka też rozwija się lepiej w socjalizmie, gdyż w kapitalizmie, muszą być na to pieniądze, więc o kierunku sztuki decydują ci co ją finansują - patrz kościół katolicki!

A w Socjalizmie fundusze nie muszą być - no w sumie Zamki na Piasku nie wymagają dużych nakładów . W socjalizmie decyduje lud , przez swoich reprezentantów , a w praktyce wyglądało to jak wyglądało . Kaplice Sykstyńska jeszcze długo będzie cieszyła oko kiedy upadnie ostatni pomnik stworzony przez Państwo Ludu .


I jeszcze jedno . Myślisz @goral że ludzie tak łatwo porzucają starą Wiarę , na rzecz nowej . Że zapominają w przeciągu - np -jednego pokolenia swoich Bogów . Historia co innego mówi na ten temat .

Nie jesteśmy sobie Równi , ludzie mają różne lęki . I przez te lęki uciekają w swój świat fantazji . Ktoś kiedyś panicznie się bał tego co po śmierci i dał początek fantazjom które dziś leżą u stóp wielu religii .
A mnie to jebie co będzie po śmierci , bo liczy się życie . Tu i teraz jak i jutro Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 24 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egyptian Parliament To Enact Law To Criminalise Atheism

The Committee on Religion in the Egyptian Parliament has disclosed plans to pass into law, a bill that makes atheism a criminal offence in the North African nation.

Current Egyptian law says atheists can be prosecuted for expressing their disbelief in public but the committee’s proposal would go further and criminalise disbelief itself.

It would be recalled that in 2014, little more than a week after Abdel-Fattah el-Sisi was sworn in as Egypt’s President, the government announced that it was preparing a national plan to crush every form atheism.

A few months later Al-Shabab, a government-linked newspaper, stated that atheists were “the country’s second enemy after the Muslim Brotherhood” and quoted a psychologist saying that “atheism leads to mental imbalances and paranoia”.

As part of its effort to suppress the Muslim Brotherhood the Sisi regime began promoting a version of Islam that is often characterised as “moderate” – though “militantly mainstream” might be a better term.


https://independent.ng/egyptian-parliament-to-enact-law-to-criminalise-atheism/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:25, 24 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajemnica krzyza :

Salcie i Mojsze prowadzili sklep z dewocjonaliami dla Żydów. Jednak w okolicy wszyscy wyprowadzali się i coraz mniej było Żydów klientów. W końcu Salcie rzekła:
- Mojsze, Ty musisz zmienić branża. Ty musisz sprzedawać teraz dla katolików...
Na co Mojsze się zdenerwował:
- Salcie! My jesteśmy Żydami i nie będziemy sprzedawać katolickich rzeczy...
Jednak okolica szybko zmieniła się w katolicką i w końcu duma dumą, ale Mojsze zajął się sprzedażą katolickich dewocjonaliów. Salcie bierze za słuchawkę i zamawia towar w jedynej w okolicy hurtowni z katolickimi rzeczami:
- Dzień dobry, chciałabym zamówić: 100 różańców, 50 katechizmów, 100 obrazków z Papieżem oraz 50 krzyżyków...
Na co głos w słuchawce odpowiada:
- Niech no sprawdzę: 100 różańców, 50 katechizmów, 100 obrazków z Papieżem oraz 50 krzyżyków... Aha, krzyżyki mają być z Jezusem czy bez?... No i jutro nie dostarczamy, bo jest Szabas...


Krzyż może ocalić, wyzwolić życie dla Boga.
Z jednej strony świat stoi w płomieniach, pożar się wzmaga, łatwo można spłonąć, ale z drugiej krzyż staje się sposobem wydobycia z jego zasięgu. Ponieważ krzyż jest drogą, która prowadzi do nieba, ten, kto obejmuje go z wiarą, nadzieją i miłością, ten zostaje uniesiony wzwyż . Tajemnica wywyższenia na Krzyżu należy do najtrudniejszych, lecz i do najbardziej owocnych. Jest drogą osobistego ocalenia. Ale też staje się miejscem uwielbienia Boga na sposób Chrystusa. Jego śmierć była znakiem sprzeciwu, ale i pojednania. Niezwykłe jest napięcie pomiędzy uniżeniem, hańbą Krzyża, a tajemnicą wyniesienia.
Krzyż to wezwanie, aby ku górze podążać, (…) jest to milczący symbol triumfu, którym Chrystus uderza w bramę niebios i ją otwiera.(...)
/Tajemnica Krzyża wg Edyty Stein
- Patronki Europy/


Krzyże bez Jezusa
"Z uznaniem władz kościelnych spotkał się pomysł pani burmistrz Thiene koło Vicenzy - Marii Rity Busetti, by w urzędach komunalnych umieścić krzyże bez figury Jezusa. Celem tej inicjatywy jest okazanie szacunku osobom niewierzącym bądź wyznawcom innych religii." (Wiara.pl)

Inicjatywa pani burmistrz mnie nie dziwi, wszak tak rozumiana tolerancja i troska o uczucia religijne wszystkich (prócz chrześcijan) jest ostatnio bardzo modna. Niezrozumiała jest jednak dla mnie informacja o "uznaniu władz kościelnych" - to już brzmi niepokojąco.

http://kamyq.blogspot.com/2007/12/z-uznaniem-wadz-kocielnych-spotka-si.html

http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Po.....rzyza.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile