W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?  
Podobne tematy
Apostazja - Polacy opuszczają Kościół 63
Prawda o Bogu - Ateizm 16
nowe symbole w urzędach5
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 14036
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy przeszkadzają ci krzyże w państwowych szkołach?
Tak
44%
 44%  [ 53 ]
Nie
55%
 55%  [ 66 ]
Wszystkich Głosów : 119

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 13 Lis '09   Temat postu: Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju? Odpowiedz z cytatem

Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju? - taki ma tytuł artykuł na wp: http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,.....caid=19197

Wziąwszy pod uwagę okoliczności jego zadania, właściwe pytanie powinno raczej brzmieć: Komu przeszkadzają krzyże w świeckiej szkole?

To skłoniło mnie do założenia ankiety - proszę o opinie forumowiczów.
Podobno 99.9% Polaków krzyże w szkołach nie przeszkadzają.. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 14 Lis '09   Temat postu: Re: Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju? Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju? - taki ma tytuł artykuł na wp: http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,.....caid=19197

Wziąwszy pod uwagę okoliczności jego zadania, właściwe pytanie powinno raczej brzmieć: Komu przeszkadzają krzyże w świeckiej szkole?

To skłoniło mnie do założenia ankiety - proszę o opinie forumowiczów.
Podobno 99.9% Polaków krzyże w szkołach nie przeszkadzają.. Wink


Daniel Nogal | Sobota [14.11.2009, 11:49]
Masoni ruszają do walki: Religia precz ze szkół!



Wolnomularze jednak wciąż istnieją. I nadal walczą z Kościołem.

Po tym, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że wiszący na szkolnej ścianie krzyż łamie prawa człowieka, we Włoszech rozgorzała ogólnonarodowa dyskusja o obecności religijnych symboli w miejscach publicznych. Jedni cieszą się z decyzji trybunału, inni mówią o zamachu na fundamenty narodowej kultury. Swoje trzy grosze wtrącić postanowili też masoni.

Poszli oni jednak o kilka kroków dalej niż większość przeciwników wieszania krzyża w szkołach. Aldo Chiarle, honorowy przywódca Wielkiego Wschodu Włoch, wystosował list do dziennika "Corriere della Sera", jednej z największych włoskich gazet - donosi "Nasz Dziennik". Wielki Mistrz odniósł się nie tylko do kwestii symboli, lecz również do sprawy konkordatu i nauczania religii:

Demokracja nie potrzebuje konkordatów, które zazwyczaj tworzy się między religiami a dyktaturami. Religii niech się uczy w miejscach kultu, a nie w szkołach. Religia niech będzie sprawą prywatną, a ten, kto jej chce, niech sam za to płaci. Państwowe pieniądze niech będą zarezerwowane na szpitale, szkoły i mieszkania.

I pomyśleć, że u nas wciąż wiele (większość?) ludzi przekonanych jest, że masoni to tylko taka bajka dla prawicowych oszołomów. A tu proszę, w jednym z państw członkowskich oświeconej Unii Europejskiej wolnomularze biorą udział w publicznej debacie i wysuwają polityczne postulaty. Tradycyjnie zresztą skierowane przeciw Kościołowi katolickiemu.

Skoro jednak muszą pisać listy do gazet, zamiast po prostu raz dwa przepchnąć odpowiednią ustawę, to wygląda na to, że wcale nie rządzą światem. No, przynajmniej nie całym.

Daniel Nogal
http://www.pardon.pl/artykul/10122/mason.....z_ze_szkol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto właściwie powiedział, że masoni są gorsi od duchownych?
Zresztą, często mam wrażenie, że jedno i drugie ma ze sobą wiele wspólnego - zdaje się to właśnie masoni wybudowali swego czasu te wszystkie jebitne katedry. Nigdy też nie uchodzili za ateistów - prędzej za okultystów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nie przeszkadzaja
jednak jesli do szkoly chodzi muzulmanin to i jemu warto cos powiesic
prowadzi to jednak do tego ze jesli do szkoly bedzie uczeszczac wielowyzaniowa spolecznosc to sale beda obwieszone symbolami religijnymi a nie o to chodzi
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Europejski Trybunał Praw Człowieka
Kto to co to jest człowiek ??
Co to jest prawo ??
Kto decyduje o tym co dobre, a co złe co można, a co nie.
Wielki brat wie lepiej i broni swoich interesów, zabijając tożsamość narodową, religijną, seksualną, ....................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne rozwojenie jaźni. Jak można rozpatrywać cokolwiek powołując się "prawo" międzynarodowe ustanawiające państwa, które następnie łączą się w unie, są częścią tego znienawidzonego NWO i co tam sobie jeszcze ktokolwiek wymyśli w związku z państwowo-pseudodemokratycznyą-patryjną opartą na wymuszonych podatkach od ludzi strzyżonych i zniewalanych przez banki, którym to "prawo" międzynarodowa zakaże stosowania Jeżówki, Mięty itp. To jest qrwa jakiś absurd!
Rozpatrując sprawy w kategoriach ichniego "prawa", które sobie uchwalili dla ograniczenia rządzonej większości zgadzamy się na obowiązywanie tego "prawa" a nie naszych zasad.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne u mnie w szkole poza wydzieloną salą do religii to w żadnej innej nie wisiał krzyż z tego co pamiętam. Zresztą jest czy go nie ma jaka to różnica kto tam patrzy na takie pierdoły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie nie przeszkadzaja, niech sobie wisza, bez watpienia Polska jest krajem katolickim w takim razie dlaczego ma nie byc symbolu chrzescijanstwa w miejscu takim jak szkola
pamietajmy, ze to wiekszosc powinna decydowac o ksztalcie praw a nie jedna wloska matka, ktorej zdanie mnie osobiscie gowno interesuje
choc do kosciola nie chodze to osobiscie bardzo bulwersuje mnie ta sprawa, bo od kiedy to kurwa mniejszosc ma ustalac co jest dobre a co zle
lechu jest jaki jest ale jestem pewny, ze nawet jesli cala europa bedzie nam kazala zdjac krzyże, on na to nie pozwoli,

mysle, ze ta sytuacja, pokarze wielu zaslepionym w unie, jak chory jest to organizm, bo jeszcze raz sie kurwa pytam, skoro ogromna w danym kraju wiekszosc obwywateliu jest danego wyznania to dlaczego nie moze wisiec ich symbol w mijescu publicznym
a jak jednemu idiocie cos sie nie posoba, potem jest samo osmieszajacy sie sad i nagle caly kraj chodz jest wyznania katolickiego musi zdjac krzyze, no to jest poprostu smieszne

poza tym, uwazam, ze wlosi ktorzy nie zgadzaja sie z cala sprawa powinni zaprotestowac, poprzez, np postawienie krzyża w ogordku lub czegos w tym rodzaju (jak zrobil jeden wloski polityk- postawil na swej posesji 5 metrowy marmurowy krzyz)
powinni w imie praw wiekszosci poprostu zbombardowac caly kraj krzyzami i pokazac, ze przepisy przepisami ale i tak to wiekszosc decyduje a nie protest jednej idiotki

swoja droga jak porytym trzeba byc, zeby az tak walczyc o zdjecie krzyza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:
swoja droga jak porytym trzeba byc, zeby az tak walczyc o zdjecie krzyza

w sumie mamy podobne przemyślenia, z tym że moje brzmią: jak porytym trzeba być żaby aż tak walczyć o to by wisiał?
ale rozumiem - fanatyzm to choroba nieuleczalna, a krzyż jest jego symbolem Laughing

w ramach kompromisu proponuję w każdej szkole obok krzyża powiesić gwiazdę dawida, a w czasie ramadanu zabronić dzieciom spożywania posiłków Smile

pewnie wydaje wam się dziś, że pójdziecie za to do nieba, ale może kiedyś zrozumiecie jak absurdala jest wasza walka o krzyże w państwowych urzędach - nie pójdziecie za to do nieba, co najwyżej do wariatkowa. pozostaje mi tylko życzyć wam aby któregoś dnia polskie szkoły zmieniły wyznanie, a symbol krzyża został zastąpiony symbolem innej religii - wtedy może zakumacie o czym jest tu w ogóle mowa.

i powiedzmy sobie jedną rzecz: Polska nie jest krajem katolickim.
to tylko wy chcielibyście żeby była...
ale ja też jestem Polakiem i też mam coś do gadania.
i dla dobra przyszłych pokoleń Polaków (w tym waszych dzieci) będę walczył o to by Polska nigdy nie stała się krajem katolickim. bo średniowiecze już było
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro religia to sprawa wewnetrzna to czemu ja sie na sile eksponuje? Jesli kocham moja dziewczyne to nie wywieszam jej zdjecia w kazdym miejscu, gdzie sie pojawiam i nie mowie, ze ona jest jedyna sluszna dziewczyna jaka mozna kochac. Z religiami tak jest. Mieliscie kiedys w podstawowce dzieciaka, ktory nie chodzi na religie? Zastanawialiscie jak sie czuje takie dziecko? Do tego jakos nikt sie nie spytal czy chcialby, zeby wszedzie w szkole wisial takze jego symbol religijny. Uczmy juz w szkole, ze jestesmy lepsi i gorsi. Lepsi sa ci co nie odbiegaja od normy, a ci inni to margines. (Za tamtym dzieciakiem automatycznie nikt nie przepadal - pierwszy krok do tyranii - my i oni ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaki służą rozpoznawaniu. Zapięte na rzeczach ludzi służą wzajemnemu rozpoznaniu się. Zapięte do rzeczy ogólnodostępnych służą zaznaczeniu terenu.
Pamiętam, jak rodzice wieszali krzyże w mojej szkole. Był to manifest i znak złamania ówczesnej komuny. To była zdobycz terytorialna ale ruski w szkole pozostał.
Sprawa nie jest ani trochę związana z religią. To zagadnienie z zakresu zarządzania zmianą. Istniał pewien status quo, kiedy pojawili się chcący go zmienić. Ludki identyfikujące się z symbolem, zamiast racjonalnie przeporowadzić proces dostosowania zaczynają manifestować dając amunicję krzykaczom, którym te symbole latają a jedynie nienawidzą cudzego do nich przywiązania.
Stą dziwię się, że przywiązani do symboli, nie wykożystają opresyjnego wobec nich prawa do przeniesienia swojego zaangażowania do szkół niepublicznych. Wystarczy przeprowadzić odpowiednią zmianę w tym prawie, aby można było płacić na utrzymanie takiej szkoły zamiast do "wspólnej" kieszeni.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Guru7 napisał:
swoja droga jak porytym trzeba byc, zeby az tak walczyc o zdjecie krzyza

w sumie mamy podobne przemyślenia, z tym że moje brzmią: jak porytym trzeba być żaby aż tak walczyć o to by wisiał?
ale rozumiem - fanatyzm to choroba nieuleczalna, a krzyż jest jego symbolem Laughing

w ramach kompromisu proponuję w każdej szkole obok krzyża powiesić gwiazdę dawida, a w czasie ramadanu zabronić dzieciom spożywania posiłków Smile

pewnie wydaje wam się dziś, że pójdziecie za to do nieba, ale może kiedyś zrozumiecie jak absurdala jest wasza walka o krzyże w państwowych urzędach - nie pójdziecie za to do nieba, co najwyżej do wariatkowa. pozostaje mi tylko życzyć wam aby któregoś dnia polskie szkoły zmieniły wyznanie, a symbol krzyża został zastąpiony symbolem innej religii - wtedy może zakumacie o czym jest tu w ogóle mowa.

i powiedzmy sobie jedną rzecz: Polska nie jest krajem katolickim.
to tylko wy chcielibyście żeby była...
ale ja też jestem Polakiem i też mam coś do gadania.
i dla dobra przyszłych pokoleń Polaków (w tym waszych dzieci) będę walczył o to by Polska nigdy nie stała się krajem katolickim. bo średniowiecze już było



uwazam, ze religia to opium dla ludu i mogla bybyc to walka o cokolwiek innego a i tak bymbyl za respektowaniem zdania wiekszosci, a nie jednej kurwy
poza tym zaprzeczanie ze polska jest krajem katolickim jest idiotyczne
90% ludzi mialo komunie, bierzmowanie, w przyszlosci slubu udzieli im ksiadz, wiele osob chodzi co niedziele do kosciola, na kazdym kroku budowany jest kosciol, w sejmie wisi krzyz, nauczana jest religia, nawet jesli teraz nie chodzicie do kosciola, macie go gdzies itp to i tak wasi bliscy pochowaja was na katolickim cmentarzu

ale jak podoba sie wam, ze jedna osoba decyduje o tym co ma gdzie wisiec ,
no to skladam wam powazne kondolencje bo jak jakiejs kurwie nie spodoba sie cos na czym wam zalezy to wtedy MOZE dopiero zrozumiecie jak idiotyczny wyrok wydal ten sad

niezly precedens, moze niedlugo jakiejs babce nie spodobaja sie graffiti klubow pilkarskich za miejskie pieniadze na blokach, co z tego, ze sa ladne i koloryzuja krajobraz, przecierz kojarza sie z chuliganami i nalezy je zamalowac
albo zakarza manifestowania glosnie swojego zdania na jakikolwiek temat, no bo przecież kogos moze do urazic

mi nie przeszkadzaja ludzie wierzacy, bo niby dlaczego mieliby przeszkadzac, niech sobie wierza w co chca, 90% na swiecie w cos wierzy, czy to w ducha lasu czy w Jezusa,
nie obchodzi mnie to
ale widocznie sa osoby ze zryta psycha ktorym to przeszkadza, ale w sumie nie ma co sie martwic , niedlugo walczac o wyplenienie wiary z glow waszych matek, babc, ciotek skonczycie w wariatkowie albo w innym zakladzie zamknietym tak samo zamknietym jak wasz umysl ktory nie rozumie w ogole o co chodzie w calej sprawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uwazam, ze religia to opium dla ludu i mogla bybyc to walka o cokolwiek innego a i tak bymbyl za respektowaniem zdania wiekszosci, a nie jednej kurwy
poza tym zaprzeczanie ze polska jest krajem katolickim jest idiotyczne
90% ludzi mialo komunie, bierzmowanie, w przyszlosci slubu udzieli im ksiadz, wiele osob chodzi co niedziele do kosciola, na kazdym kroku budowany jest kosciol, w sejmie wisi krzyz, nauczana jest religia, nawet jesli teraz nie chodzicie do kosciola, macie go gdzies itp to i tak wasi bliscy pochowaja was na katolickim cmentarzu


Cmentarze w moim miescie sa komunalne, a nie katolickie. Problem grzebania zwlok to nie tylko problem wiary, ale takze zdrowia i higieny mieszkancow. To, ze mam chrzest nie znaczy,ze jestem katolikiem. Podjeto decyzje za mnie kiedy nie mialem swiadomsci i mozliwosci sprzeciwu. Nie jestem w tym jedyny. Czemu nie chrzci sie ludzi gdy sa dorosli? Jezusa chrzcili jak byl doroslym mezczyznom. Wiele osob to nie 90%.
I teraz najwazniejsze. Zbiore 10 osob i postanowie wyniesc ci wszysko z domu. Powinienes sie zgodzic, bo powinno sie dbac o interes wiekszosci, a nie jednej kurwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Samouczek




Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 294
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozbić jedność (wspólnotę społecznościową, organizacje) i to obojętnie jaka? Przede wszystkim trzeba podważyć podstawy jej istnienia. Czyli zdyskredytować, ośmieszać, zabronić.

Na zasadzie "dziel i rządź"!!

Co to znaczy zabronić symboli - w tym przypadku symbol chrześcijaństwa jakim jest KRZYŻ!

To jest nic innego jak podciąć historyczne korzenie społecznościowej wspólnocie - rodzinie - narodowi. Innymi słowy wymazać ze świadomości ich źródło wspólnoty!
Załóżmy, ze jutro ten sam sad wyda wyrok, ze w Szwecji lub Norwegii nie wolno będzie wywieszać flag narodowych - symbol jedności narodowej.

Czy taki Bimi to rozumie, o co tutaj właściwie chodzi? O niszczenie historycznej prawdy, a przede wszystkim związanych z nią SYMBOLI

Ja z mojego doświadczenia powiem, ze podczas moich osobistych podroży, po całym świecie, polaków, prawdziwych patriotów, spotykałem przede wszystkich w skupiskach chrześcijańskich (Polskich kościołach). Cala "stara" Polonia skupiona była, i jeszcze po części jest, właśnie w takich środowiskach.

Tutaj np. na tym forum, mamy pewna wspólnotę tzw. poszukiwaczy prawdy. I co się dzieje? Wspólnota ta zostaje rozbita, podzielona na tych co wierzą w Boga i na tych co nie wierzą. Trzeba zadać sobie pytanie. Czy taka podzielona, chwiejna "wspólnota" jest w stanie wspólnie coś zrobić. Załóżmy, ze ja i Bimi, mamy pewne wspólne poglądy, idee. Chcemy wspólnie zadziałać. Wszystko będzie szlo do przodu aż do czasu, kiedy to zaczniemy wymieniać nasze poglądy na przykład na temat "KRZYŻA"

W ten to właśnie sposób, podcina się rodzinne korzenia, rozbija rodziny, wprowadza animozje pomiędzy starszym doświadczonym pokoleniem, w większości przywiązanych do symbolu krzyża a zindoktrynowanych nowa (fałszywą) ideologia młodą "gwardia" u której to "Vanish Oxi Action" zadziałał bardziej na ich mozgi niż na bieliznę.

Dziel i Rządź

Jeżeli wyrażasz, takie jak tutaj na tym forum poglądy w stosunku do chrześcijaństwa także w Twojej rodzinie, to zaciekawilby mnie, Bimi, Twój stosunek do niej. Mogę sobie wyobrazić, zakładając naturalnie, ze rodzice Twoi nie są komunistami, buddystami, syjonistami, żydami lecz chrześcijanami, ze jest on bardzo, powiedzmy delikatnie, zachwiany. I oto właśnie tym indoktrynatorom "Dyktatury Głupoty" się rozchodzi.

Ta ankieta, dotyczącą "Krzyża w szkołach" pokazuje dokładnie jak rozbita jest nasza jedność narodowa. Z taka jednością, Polska jako nacja, naród nie ma szans na przetrwanie. To jest bardzo przykre i straszne zarazem.

Wzywam Was wszystkich, Polaków, do glebszych przemyśleń

Proponuje zapoznać się z tym tematem:
Kto panuje nad przeszłością, rządzi przyszłością
viewtopic.php?t=7081
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samouczek napisał:
Czy taki Bimi to rozumie, o co tutaj właściwie chodzi? O niszczenie historycznej prawdy, a przede wszystkim związanych z nią SYMBOLI

jasne Smile wy fanatycy religijni lubicie się zasłaniać "prawdą" - szczególnie w czasie kazań.
prawda jezus, prawda biblia, prawda zbawienie... gówno prawda!
powiedziałem już: pierdolę taką "jedność" która respektuje twoje wartości, dyskryminując moje. dla mnie to nie jedność tylko faszyzm.

i powiedziałem też: średniowiecze już było, a teraz jest XXI wiek, państwo świeckie i swoboda wyznania - pogódźcie się z tym.

należy respektować również najnowsze polskie tradycje, a nie tylko te zacofane, średniowieczne, które wy byście chcieli wymusić na innych, bo tak wam proboszcz mózg przeprał.

brak krzyża w świeckiej szkole to tez polska tradycja - tradycja na której ja się wychowałem i którą całym sercem popieram.
to wy się na nią cichcem targnęliście, aby teraz wciskać ludziom kit że tradycją jest krzyż w szkole - gówno prawda!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi jak widac w tym temacie oraz wielu innych nwo jest po prostu niezbedny! eksperyment w postaci tego forum jasno pokazuje jak nikly jest odsetek ludzkosci prawdziwie myslacej. z betonem nie ma dyskusji, beton mozna co najwyzej potraktowac udarem. edukacja od pewnego wieku nie ma juz najmniejszego sensu. poddaj sie Bimi i przyznaj ze rzeczy ida jednak ku dobremu Smile katole, homofoby, nacjonalisci i inne bezmozgowia nie moga tego powstrzymac - swiat sie zmienia a oni nic nie moga poradzic Very Happy wasze biadolenie jest muzyka dla moich uszu. oto jak durna wiekszosc jest sterowana przez madra mniejszosc. az chcialoby sie byc iluminatem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to że po średniowieczu przyszedł czas na renesans, później na pozytywizm, aby a czasem przekształcić się w to co mamy teraz, czyli mniejszą lub większą swobodę myślenia - to nie jest zasługa żadnego NWO, a jedynie zdrowo myślących i twardo stąpających po ziemi ludzi; jednostek, lecz przede wszystkim mas.

dzisiejszy ciemnogród też z czasem wyginie niczym dinozaury, na skutek własnej ułomności - nie przypisywałbym zasługi jakiemuś "NWO". nazywał bym to raczej naturalną ewolucją społeczną.

ludzie uczą sie na błędach - po kilkudziesięciu-kilkuset latach powtarzania tego samego błędu któreś pokolenie dochodzi w końcu do wniosku, że ich starzy byli pojebani i że pewne rzeczy należy robić inaczej. a jeśli tego nie zrobią na czas to zostaną podbici przez inną, bardziej zaawansowaną kulturę (zwaną też "tradycją").

zaprzeczając temu, że tradycję można (a wręcz należy) zmieniać zaprzeczacie własnej inteligencji.
a pierdoły o burzeniu jedności i prawdy historycznej możecie sobie opowiadać baranom z kościelnej ambony - ten adresat już tam nie mieszka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze apropos tej tradycji to dobrze to pokazac na przykladzie Islamu. Musisz zabic twoja siostre, bo poszla z chlopakiem do lozka. Taka tradycja. W zaleznosci od rozwoju cywilizacji islamskiej nie przybiera to tak strasznych rozmiarow. W Turcji kobiety maja cala twarz odslonieta a kobiety w urzedach w ogole nie nosza zaslony. Taki gosciu w afganistanie juz powinien ja podpalic benzyna to nie przestrzega noszeniu takiego ubrania jak kaze religia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:37, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem argumentu indoktrynacji czy wychowywania w wolnosci wyznaniowej. Jesli ktos w cos nie wierzy, to przeciez nie powinno tego kogos obchodzic, co wisi na scianie. Chyba, ze jest zlosliwy, albo jednak podswiadomie wierzy w moc krzyza i boi sie nawrocenia (demonizacji). Czym innym jest religia w szkolach, pamietam, jakie to bylo upierdliwe, jezdzic do salki katechetycznej slonce czy deszcz, ale jestem przeciwny lekcjom religii w szkolach. Wogole jestem przeciwny lekcjom religii (obowiazkowym, potrzebnym do przystapienia do komunii itd). Wiare sie otrzymuje od rodzicow, lub sie do niej dochodzi samemu. Tluczenie katechizmu dziecku niczego nie daje, a jak widac po przykladach - niezle zniecheca.

Ale jest cos gorszego.
Po tym, co powiedziala dzisiaj Senyszyn (cos wiecie wiecej o tej pani, jakies przypuszczenia?) i po reakcji na forach wysnulem wniosek, ze to prowokacja. Polacy szczekaja jeden na drugiego od dawna, ale jak rozpeta sie woja "krzyze precz ze szkol" vs "zostawic krzyze", mamy przesrane. Na dlugie lata. Ktos bardzo chce, bysmy skoczyli sobie do gardel (na forum Bimiego czesto sie to udaje wrecz wzorcowo).
_________________
Nevermind.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiercipietek




Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:57, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
Nie rozumiem argumentu indoktrynacji czy wychowywania w wolnosci wyznaniowej. Jesli ktos w cos nie wierzy, to przeciez nie powinno tego kogos obchodzic, co wisi na scianie. Chyba, ze jest zlosliwy, albo jednak podswiadomie wierzy w moc krzyza i boi sie nawrocenia (demonizacji).


Widzisz, a mnie obchodzi, czy wisi krzyż, gwiazda dawida czy jeszcze inna figura geometryczna w urzędzie, szkole.
1. Widząc np:krzyż, podświadomie czuję(jako niewierzący), że jest to miejsce dla mnie nieprzyjazne, że w tym miejscu dobrze obsługuję się tylko "prawdziwych katolików", a z drugiej strony urzędnik-katol (jeśli się taki trafi) upewni się tym, że ma pełne do tego prawo.
2. Nie wiem czy pamiętasz pewien eksperyment (zekranizowany w niemieckim filmie "Das Eksperiment").
Ludzie podzieleni w/g jakiegokolwiek klucza, zawsze będą przejawiać wobec siebie agresję.
Jak myślisz na kogo będzie skierowana agresja mojego dziecka w szkole jako niewierzącego?
_________________
"Gdyby gówno miało jakąkolwiek wartość,
żebracy rodzili by się bez dziury w dupie"
Henry Miller
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zdjecie krzyza niczego tutaj nie zmieni, jesli sie dziecko wychowuje w nienawisci do innyuch.
Co da Twojemu dziecku usuniecie krzyza? Nadal bedzie w mniejszosci.
Ja jakos niezauwazylem, zeby dzieci odrzucaly kogos, bo ten nie chodzi na religie. Mysle, ze czesciej jest w druga strone, te dzieci, ktore nie chodza, czuja sie jak Ich rodzice - lepsi i madrzejsi od glupich katoli.

Utorzsamianie krzyza z nienawiscia tez jest chyba duzym naduzyciem.
Naprawde znasz tylko zlych Katolikow?
_________________
Nevermind.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze poruszę kwestię statystyk, gdyż akurat dziś ten temat trafił na onet.
Cytat:
"Dziennik Polski": Wstępne dane z tegorocznego liczenia wiernych wskazują, iż spada liczba katolików, którzy uczestniczą w niedzielnych mszach świętych. Tylko w diecezji tarnowskiej utrzymuje się ona na mniej więcej stałym, najwyższym w kraju poziomie - pisze gazeta.

W tym roku badanie praktyk niedzielnych zostało przeprowadzone wcześniej niż zwykle, bo 11 października. Proboszczowie mieli za zadanie przeprowadzić liczenie wiernych obecnych na mszy świętej oraz przystępujących do Komunii św. Badanie przeprowadzono we wszystkich z ponad 10 tysięcy parafii w Polsce. Zebrane dane zostały przekazane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC (ISKK).

W ub. roku zaobserwowano wyraźny spadek (o 3, 8 procent w stosunku do roku poprzedniego) liczby wiernych na niedzielnej mszy świętej. O 2, 3 proc. mniej osób przystąpiło do Komunii św. Największym odsetkiem wiernych chodzących w niedzielę na Mszę św. może się poszczycić diecezja tarnowska (67,8 proc.). W archidiecezji krakowskiej na niedzielne msze chodzi 51 proc. wiernych, do Komunii przystępuje ok. 16, 2 proc. obecnych na mszy - podaje "Dziennik Polski".


Jak często chodzisz do kościoła?:


Więc może w końcu zacznijcie zauważać, szanowni katolicy, że nie mieszkacie w tym kraju sami.
Wczoraj do niebycia katolikiem przyznawało się 5% ludzi, dzisiaj 10%, jutro 20%, a pojutrze ponad 50%... jak zamierzacie to powstrzymać? Siłą?
Co wam to da, że krzyż powisi sobie w szkole 2 dni dłużej, skoro niechybnie któregoś dnia i tak zostanie zdjęty? Choćby i po waszym trupie, przez wasze własne dzieci.

Inna kwestia:
Doskonale wszyscy wiemy, że odkąd komuna "upadła" i zaczęliście napastować Polaków krzyżami w szkołach, urzędach oraz w TV, liczba katolików zmniejsza się w systematycznie z roku na rok. Nic wam to nie daje do myślenia? Nie rozumiecie, że wiara aby była trwała musi wypływać z potrzeb duchowych, a wszelkie próby zaszczepiania jej na siłę niechybnie przyniosą efekt odwrotny od zamierzonego?

Po co maltretować ludzi krzyżami? Jaki jest tego cel? Bo ja widzę tylko jeden cel: propaganda - próba prania mózgów.
Nie kumacie że to nie działa tak jak byście chcieli? Że przynosi efekt odwrotny?

Pewnie myślicie, że jesteście niczym misjonarze, gdy wsadzacie człowiekowi na siłę krzyż w odbyt, he?
To by miało sens - stare sprawdzone misjonarskie tradycje chrześcijaństwa.... od średniowiecza niezmienne.
Śmich na sali z tymi waszymi symbolami i z fanatyzmem z tym związanym. Gdybyście byli choć w połowie tak inteligentni jak jesteście pobożni to już dawno sami byście te krzyże ze szkół pozdejmowali. Niestety fanatycy potrafią tylko działać bezmyślnie, niczym barany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Katolicy chcą umieścić krzyż w polskim godle. Będzie projekt ustawy

Środowiska katolickie domagają się umieszczenia symbolu krzyża w godle narodowym i herbach miast. Jeszcze w tym tygodniu taką propozycję skierują do Sejmu i prezydenta - dowiedziała się Gazeta.pl.

Inicjatorem zmian są członkowie Stowarzyszenie Unum Principium. To ci sami, którzy latem zapoczątkowali protesty przeciwko koncertowi Madonny w naszym kraju. Tym razem postulują: w godle Polski powinien znajdować się krzyż łaciński. Krzysztof Zagozda, rzecznik prasowy stowarzyszenia wskazuje odpowiednie dla niego miejsce. - To szczyt korony, którą nosi Orzeł Biały - mówi. Jednocześnie przypomina, że krzyż w naszym godle nie byłby niczym nowym. Znajdował się on tam do 1927 roku.

Krzyż miałby zostać umieszczony także w herbach miast. - Wiele miejscowości miało wcześniej taki symbol. Ale zniesiono go w czasie PRL-u lub jeszcze dużo wcześniej, przed drugą wojną światową - twierdzi Krzysztof Zagozda i przekonuje: - Umieszczenie krzyża w symbolach narodowych jest ważne ze względów patriotycznych. Dla wielu Polaków jest on wyrazem zachowania pewnej odrębności czy walki o niepodległość. Dlatego trzeba go przywrócić - twierdzi Zagozda. Jak katolicy ze stowarzyszenia zmierzają tego dokonać?

"Założymy komitet obywatelski i napiszemy projekt ustawy"

Jak się dowiadujemy jeszcze w tym tygodniu wyślą do marszałka Sejmu, klubów parlamentarnych, a także do prezydenta pismo z prośbą o podjęcie inicjatywy legislacyjnej w tej sprawie. Jeśli jednak ich propozycja nie spotka się ze zrozumieniem żadnego polityka, członkowie organizacji projekt nowelizacji ustawy napiszą sami. - Założymy komitet obywatelski, następnie zbierzemy 100 tys. potrzebnych podpisów pod naszym projektem, a potem skierujemy go do Sejmu - opisuje Krzysztof Zagozda. Osobno członkowie stowarzyszenia będą zachęcać samorządy do umieszczenia symboli religijnych w swoich herbach. Radni mogą je zmieniać za pomocą uchwał.

Taka inicjatywa to odpowiedź na decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który stwierdził, że wieszanie krzyży w szkolnych klasach to naruszenie "wolności religijnej uczniów". Orzeczenie to zostało wydane w związku ze skargą włoskiej obywatelki pochodzącej z Finladnii. Katolicy zaniepokojeni są także wypowiedziami Joanny Senyszyn, europosłanki SLD, która oczekuje, że pani minister edukacji narodowej na tej samej podstawie usunie symbole religijne z polskich szkół

Posłowie: O krzyżach będziemy dyskutować

Sprawdziliśmy, czy posłowie poprą inicjatywę. O, ile lewica jasno deklaruje, że jest przeciw, to w pozostałych partiach próżno szukać tak jednolitego stanowiska.

- Możemy o tym dyskutować - mówi Stefan Niesiołowski z PO, wicemarszałek Sejmu. Jego zdaniem w tym temacie powinni wypowiedzieć się biskupi. - Ale boję się, że nie chodzi wcale o krzyże, tylko po prostu o wykorzystywanie tego tematu do celów politycznych - dodaje.

Krzysztof Tchórzewski z PiS: - Nie odnoszę takiego wrażenia, aby krzyż w koronie był koniecznie przywrócony. Ale tego typu inicjatywy świadczą o tym, że budzi się świadomość istoty religii dla życia społecznego - twierdzi.

Źródło: Gazeta.pl


EDIT
link docelowy: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....l?skad=rss
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BN : pod artem zawsze podawaj źrodło, link Wink
Na przyszłość, dzieki Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umieszczenie krzyza w godle to juz przesada, co innego jesli cos jest i w gruncie rzeczy malo komu przeszkadza ,a co innego wprowadzac jakies znaczne zmiany
zreszta mysle, ze wielu katolikow byloby przeciwne temu, choc spytani dla zachowania poprawnosci pewnie by uznali to za wspanialy pomysl
choc gdyby bylo referendum na ten temat (teoretycznie bo nikt nie wyda na takie cos kasy) i gdyby wiekszosc to poparla to tak samo jak musimy przyjac do wiadomosci jakie mamy wladze tak samo to nalezalo by przyjac, niektore narody umieszczaja kałasze w godle inne liscie koki, co kraj to obyczaj

tylko niech nikt mi nie zarzuca, ze tu jestem przeciw a krzyze w szkole dopuszczam bo skala i wymiar jest zupelnie inny
zreszta co do krzyży to tak naprawde czy ktos bedac w podstawowce czy innym liceum patrzyl i wnikal w to, ze wisi krzyz, wystarczy spojrzec ile jest kosciolow, ktore sa przewaznie najbardziej okazalymi i najwiekszymi bydynkami w miescie zeby poczuc sie idoktrynowanym przez religie,

zamiast zajmowac sie krzyzami, ci wielce aktywni obywatele niech sie lepiej zajma reklama, przez ktora niektorzy nie widza nic przez okno, ze o zaslanianiu peiknych kamienic nie wspomne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile