W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?  
Podobne tematy
Apostazja - Polacy opuszczają Kościół 63
Prawda o Bogu - Ateizm 16
nowe symbole w urzędach5
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 14048
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy przeszkadzają ci krzyże w państwowych szkołach?
Tak
44%
 44%  [ 53 ]
Nie
55%
 55%  [ 66 ]
Wszystkich Głosów : 119

Autor Wiadomość
johnympl




Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a juz na marginesie, tak własnie władza rzadzi - stawia jednych przeciw drugim, wiara to najlepsze opium dla wojny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włączam telewizor, radio, otwieram gazetę, dostaję pocztę -wszędzie promocja Bożego Narodzenia święta chrześcijańskiego i jakoś nikt nie protestuje. Mikołaj w każdym supermarkecie ohyda. Może na KRZYŻU nie da się zarobić? W czasie przedświątecznym można sprzedać dużo nikomu niepotrzebnych przedmiotów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Bydgoszcz wyda na ozdoby świąteczne ponad 100 tys. zł

Wielkie anioły, 15- metrowa choinka i szopka. To tylko niektóre ozdoby, które w tym roku pojawią się na bydgoskiej starówce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ma katolicki kraj do krzyży? czemu nie wiszą w każdym zakładzie pracy? a może mam sobie nad biurkiem powiesić obrazek z jp2 i wałęsą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi krzyż OSOBIŚCIE nie przeszkadza...ale idąc w duchu legalizmu ...
jeżeli w klasie pojawi się satanista on również obok krzyża ma prawo powiesiĆ PENTAGRAM,
MUZUŁMANIN PÓŁKSIĘŻYĆ, A PROSTYTUTKA MAJTKI....TYLE W TEMACIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 03 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
a co ma katolicki kraj do krzyży? czemu nie wiszą w każdym zakładzie pracy? a może mam sobie nad biurkiem powiesić obrazek z jp2 i wałęsą?

Nie wiem czy celowozrobiono te zestawienie - ale te dwie persony to nawet dobrze żeby koło siebie wisiały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi także nie przeszkadza krzyż. Dla mnie mogą wisieć także znaki innych wyznań. Pamiętajmy, że szkoły są dla różnych ludzi - nie tylko dla katolików, a to, że katolicy to grupa dominująca nie powinno mieć żadnego wpływu i znaczenia.

Może warto, aby wisiały także inne znaki? Np. mała gablotka z różnymi znakami. Komu to przeszkadza?

Wyobraźcie sobie sytuację. Jest 4 uczniów, a jeden z nich jest innego wyznania. Co wieszają na ścianie? Znak większości! Czy to jest sprawiedliwe? Nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
M. Janasik




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 56
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak co do krzyży, a właściwie jakości "chrześcijaństwa" w Polsce- krótki felieton:) Na oficjalnym blogu Lepszego Świata nie mogłem go zamieścić, więc zacząłem pisać nowego bloga;)

http://www.droga-przebudzenie.salon24.pl/
_________________
www.lepszyswiat.org.pl
www.przebudzenie.org.pl
www.lepszyswiat.salon24.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasz sjm broni krzyże we wloszech

http://wiadomosci.onet.pl/2089145,11,item.html

Cytat:


Sejm w uchwale w sprawie ochrony wolności wyznania i promocji wartości będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy ocenił krytycznie wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazujący obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech.
Zaapelował też do parlamentów państw Rady Europy "o podjęcie wspólnej refleksji" w tej kwestii.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się w czwartek 357 posłów, przeciw było 40, od głosu wstrzymało się 5.

W uchwale podkreślono, że "znak krzyża jest nie tylko symbolem religijnym i znakiem miłości Boga do ludzi, ale w sferze publicznej przypomina o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka" i wyraża wartości budujące szacunek dla godności każdego człowieka i jego praw. Dodano również, że krzyż nawiązuje do tradycji wolnościowej I Rzeczypospolitej, która była w ówczesnej Europie wzorem tolerancji w sferze narodowościowej i religijnej.

Przypomniano także, że w przeszłości "szczególnie w okresie dyktatury nazistowskiej i komunistycznej, akty wrogości wobec religii połączone były z masowym łamaniem praw człowieka i prowadziły do dyskryminacji".

Sejm, powołując się na słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w polskim parlamencie w czerwcu 1999 r. o tym, że "demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny bądź zakamuflowany totalitaryzm", wyraził też "zaniepokojenie decyzjami, które godzą w wolność wyznania, lekceważą prawa i uczucia ludzi wierzących oraz burzą pokój społeczny". Do takich decyzji zaliczył wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazujący obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech.

Trybunał na początku listopada orzekł, że wieszanie krzyży w klasach to naruszenie "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami" oraz "wolności religijnej uczniów". Orzeczenie to wydał w związku ze skargą na obecność krzyża, złożoną przez obywatelkę włoską pochodzącą z Finlandii. Ponadto trybunał nakazał państwu włoskiemu wypłatę kobiecie odszkodowania w wysokości 5 tysięcy euro za "straty moralne".


Wystąpienie do rządu o wydanie rozporządzenia nakazującego usunięcie krzyży z polskich szkół zapowiedziała w połowie listopada posłanka do Parlamentu Europejskiego Joanna Senyszyn (SLD). Jej zdaniem polska konstytucja mówi, że państwo i Kościół są w swoich działaniach i symbolice autonomiczne, więc w polskich instytucjach publicznych nie ma miejsca dla żadnych symboli religijnych i zasada ta powinna dotyczyć wszystkich wyznań.


_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto swego czasu bardzo popularny krzyż francuski. Czy wisi we francuskich szkołach?


_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:25, 05 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy gilotyna jest tu dobra ilustracja. Właśnie ten przedmiot zdziesiątkował najwierniejszych katolików we Francji na przełomie XVIII i XIX wieku.Cała jedna prowincje jakobini wycieli w pień...dziesiątki tysięcy ludzi.
Najwierniejszych katolików.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 06 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włochy: Zakazali w szkole symboliki Bożego Narodzenia
Muzułmanin w szkole Bożego Narodzenia nie będzie
Uczestnicy szczytu o globalnym ociepleniu w Kopenhadze przez polityczną poprawność nie zobaczą świątecznych choinek w centrum konferencyjnym
Komu przeszkadza święty Mikołaj
Cytat:
............Ale nie tylko ONZ ma problem ze świętami. Także w Stanach Zjednoczonych jak co roku, również pod hasłami politycznej poprawności, rusza krucjata przeciwników nazywania Bożego Narodzenia Bożym Narodzeniem. „Czy użycie słów „Boże Narodzenie” w życzeniach składanych klientom łamie konstytucję?” to amerykański dylemat, o którym pisze „Rzeczpospolita”. „W tym roku rada opracowująca nowy program nauczania dla szóstoklasistów w Teksasie zaproponowała, żeby w ogóle nie męczyć uczniów szczegółami dotyczącego Bożego Narodzenia” i je wykreślić z podręczników......................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZielonyStreet




Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem tez zeby szkoly byly wolne od religi, krzyzy

moja decyzje opieram na rozumie.
mysle ze kierowanie emocjonalne jest zle, bo emocje ma nawet pies, ale brak mu takiego rozumu jak czlowiek, dlatego czlowiek jest bardziej inteligentną istota
_________________
Jestem jestem wciaz pod obserwacja,jestem bledem spolecznosci, a ich system jest racja.
Bo nie wychodze na tego ktory mysli, bo nie przelykam tego co nasz system sobie wysni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 12 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Święto świateł" zamiast Bożego Narodzenia "by nie urazić"
By nie urazić wrażliwości uczniów, w szkole podstawowej w Cremonie na północy Włoch zdecydowano się zrezygnować z obchodów Bożego Narodzenia i wprowadzić ceremonię z okazji wymyślonego "Święta świateł". Decyzja ta wzbudziła we Włoszech dyskusję. - To idiotyzm - mówią jedni. - Ta decyzja jest wzorcowa - ripostują inni.


"Można uczyć masturbacji, ale nie pokazywać krzyż"
Można uczyć, jak się masturbować, ale nie można tam zobaczyć ani jednego krzyża - w ten sposób platforma katolicka Hazte Oir zareagowała na inicjatywę usunięcia z hiszpańskich szkół krzyży. - Ten temat nie znalazł się na razie w agendzie rządu - poinformował premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 12 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:


"Można uczyć masturbacji, ale nie pokazywać krzyż"
Można uczyć, jak się masturbować, ale nie można tam zobaczyć ani jednego krzyża - w ten sposób platforma katolicka Hazte Oir zareagowała na inicjatywę usunięcia z hiszpańskich szkół krzyży. - Ten temat nie znalazł się na razie w agendzie rządu - poinformował premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.


szczerze mówiąc wolał bym aby nie było krzyża tam gdzie uczą masturbacji.
Motłoch nie zasługuje na wiarę. Na żadną wiarę. Motłoch może i powinien być ateistyczny.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoła jest budynkiem państwowym a nie kościelnym, kiedyś co prawda wieszano obok orła portrety Stalina ale te czasy minęły...

czymś równie bzdurnym jest za to obraza uczuć ateistów poprzez wieszanie krzyży, mi to osobiście zwisa czy coś wisi czy nie, niech sobie wiszą i sierpy i młoty jeśli dyrekcja danej szkoły wyrazi takąż chęć, bardziej mnie denerwuje obecność księży w ramach gremium pedagogicznego... brakuje tylko joginów na etacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybym był prawdziwym chrześcijaninem to byłbym jeszcze bardziej przeciwny wieszaniu krzyża w mojej szkole niż jestem jako ateista.
uważam, że geneza tego symbolu jest czysto pogańska i całkowicie sprzeczna z założeniami chrześcijaństwa. czczenie krzyża łamie pierwsze z przykazań.
no, ale jak wiadomo pranie dzieciom mózgów bez satanistycznych symboli byłoby znacznie utrudnione. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Herodot




Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 206
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba przypomnieć, że krzyże wiesza w Polsce kościół a nie zjednoczone wezwanie pod egidą kościołów. Myślę, ze chrześcijańskie symbole religijne nie powinny bardzo przeszkadzać ateistom (co nie znaczy, że powinny być wieszane w szkole). Bardziej muzułmanom. Etyka chrześcijańska w formie esencji jest zbliżona do etyki świeckiej, poza poleceniem wiary, które nie jest konstytutywne dla zasad postępowania, wielu dystynkcji się nie doszukamy.

Krzyż jako symbol pogański należy rozumieć bardziej w kategoriach rdzennej kultury śródziemnomorskiej opartej na antycznych wzorach, niźli pogaństwa w sensie bezbożnictwa czy też wielobóstwa. Chyba, że nie zrozumiałem wypowiedzi poprzednika jak należy....

EDIT: W związku z komentarzem, nie chodziło mi oczywiście o narzucanie rozumienia ludziom krzyża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ale kim ty przepraszam jesteś aby mówić ludziom jak mają rozumieć krzyż?
księdzem?

sorry usunęło mi się Smile

ale naprawdę teoria z symbolem rdzennej kultury śródziemnomorskiej opartej na antycznych wzorach - pierwszorzędna thumleft
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Herodot




Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 206
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też się usunęło. No dobrze przesadziłem - powinienem powiedzieć, że ten antyczny wzór wyrażony jest w krzyżu greckim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie lanie wody.
prawda jest taka, że krzyże wiszą w szkołach jako symbol wpływu kościoła katolickiego na polskie szkolnictwo oraz generalnie na rządy w tym kraju. tak samo we włoszech.
a nie żadne śródziemnomorsko antyczne pierdu pierdu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba masz rację,
to tak jak z tymi głowami Lenina czy obrazami Stalina,
Chodzi o pokazanie, kto tutaj rządzi.
W jakimś tam stopniu również edukacja,
ale przecież mają już religię w szkołach,
więc mogą wciskać swoje gówno ile chcą.

Symbolika, prezentuje władzę, pamiętamy pochody I maja, czerwone chorągiewki i flagi porozwieszane wszędzie.
Czy Polacy mieli coś przeciwko ZSRR ?
Pewno mieli, ale symbole i tak wisiały, dopóki rządzący jest wystarczająco silny.

Podobnie dziś, dopóki Kościół Katolicki będzie wystarczająco silny,
tzn. odpowiednio niski poziom intelektualny społeczeństwa,
tzn. dominującej większość tych ludzi,
dotąd krzyże będą wisiały.

Ale uważam, że to nie potrwa zbyt długo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Herodot




Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 206
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto mówi inaczej, ale czy jaśnie oświecony racjonalista musi być ateistą? Nic z tych rzeczy. Póki co nie znam dowodu ontologicznego na żadną z opcji. To raz.
Dwa. Że sami chrześcijanie powinni bronić niezależności instytucji spod kurateli religijnej, bo zgadza się to z przesłaniem Pisma, że wierni mają przychodzić do Chrystusa a nie Chrystus ma ładować się do ich domówi i przybudówek z butami. Obecny podział w tym temacie, na niewierzących przeciwników symboli i wierzących obrońców jest nie do przyjęcia, gdyż nie jest w żaden sposób deterministyczny.
A trzy. Trzymajmy się terminologii: chrześcijanin a katolik. Nie należy tego mieszać, a zaczynam orientować się, że dla niektórych to jeden pies.
Zaznaczę, że dla części chrześcijan symbole są w większości obojętne moralnie, więc spokojnie można je przegonić ze szkoły. Symbol, o ile ja to dobrze rozumiem, nabiera świętości poprzez namaszczenie, na przykład w świątyni, w żadnym razie nie powinien być żadnym narzędziem ściągającym z obłoków ducha świętego na niewinne baranki boże w oślich ławkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrześcijanie to dla mnie wszyscy, którzy bazują na ewangeliach, łącznie z Jehowymi i Katolikami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:42, 20 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest ta gowniana demokracja, to niech bedzie i w tej sprawie. W kazdej szkole ludziska sobie zaglosuja i po sprawie.

Ciekawe spostrzeznie. Teraz tez do mnie dotarlo. Ten krzyz to symbol dominacji. Podejrzewam, ze za okupacji wisiala faszystowska glapa zamiast orla.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile