jestem pod wrażeniem, najbardziej dziwi mnie, jak mózg rozpoznaje sygnały z takie urządzenia.
Jak przekazywane są impulsy elektryczne, jak mózg je rozpoznaje.
Zabrzmi to idiotycznie, ale chce byście zrozumieli moje pytanie. Jeśli weznę kabel sieciowy od kompa i podłącze do języka trzepnie mię prąd - bo organizm nie będzie wstanie rozpoznać ani przetworzyć tych impulsów elektrycznych. Nawet jeśli tam było by napięcie identyczne jak w nerwach, to i tak by rozpoznać sygnał i nawiązać połączenie mój mózg musiał by obsługiwać protokół sieciowy np tcp-ip i odpowiadać zgodnie z nimi. Jednak wychodzi na to że potrafimy podłączyć do układu nerwowego, jakieś urządzenia przetwarzające dane - w tym przypadku obraz na impulsy elektryczne. Nie widze w takim razie powodu by nie dało się strwożyć interfejsu sieć komputerowa - sieć neuronowa. W obu przypadkach sa to sieci przesyłające impulsy elektryczne, tylko tylko że z rożnym systemem kodowania danych. To oznacza że mamy już technologie komunikacji bezpośrednio z mózgiem. Zastosowania są ogromne, nie tam żadne sterowanie myślami, wzrokiem czy głosem tylko po prostu bezpośrednio sygnałem z mózgu. Po prostu Matrix nie jest już bajka tylko opcją.
Ktoś wiej jak mózg wysyła i odbiera dane? Mam tu na myśli nie tyle nośnik energie elektryczną co system. np w komputerach używamy 01, a mózg?.
Cytat: |
Amerykańscy naukowcy opracowali rewolucyjną technologię umożliwiającą częściowe przywrócenie niewidomym osobom wzroku z pomocą końcówek nerwowych języka. Pismo "Scientific American" poinformowało, że dzięki małemu przyrządowi - Brain Point pozbawieni wzroku ludzie zaczynają widzieć.
Teoretyczna podstawa dla najnowszej technologii została stworzona jeszcze w latach 60. przez znanego neurochirurga Paula Bach-y-Rita. Wyraził on przypuszczenie, że człowiek widzi nie oczami lecz mózgiem. Przy czym wzrok służy tylko jako "dostawca" zewnętrznych sygnałów świetlnych.
Teraz to naukowe założenie znalazło praktyczne potwierdzenie, kiedy naukowcy zbudowali specjalny przyrząd, w znacznym stopniu przywracający wzrok. Są to okulary, które wyławiają światło i przekazują informacje do specjalnego miniaturowego urządzenia. To ostatnie przekształca fale świetlne w sygnały elektryczne, które cienkim kablem przepływają do języka.
Język został wybrany jako kanał dla przekazywania sygnałów do mózgu, gdyż jego zakończenia nerwowe są bardzo czułe i mogą przekazywać dużą ilość informacji. Tym samym język częściowo zastępuje dwa miliony nerwów wzrokowych, prowadzących z gałki ocznej człowieka do mózgu.
Jak się okazało, otrzymywane przez język impulsy zamieniają się w mózgu w obrazy. "Scientific American" informuje, że w trakcie przeprowadzonych testów niewidomi przy pomocy najnowszego przyrządu mogli zobaczyć drzwi, przyciski w windzie do wjazdu na potrzebne piętro, a nawet litery.
Po to, by człowiek mógł nauczyć się widzieć z pomocą języka potrzeba około tygodnia - zapewniają amerykańscy naukowcy. |
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,R.....omosc.html
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."