W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

FreeFighter  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> O nas Odsłon: 5543
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 08 Lis '09   Temat postu: FreeFighter Odpowiedz z cytatem

Witam
Czytałem forum od jakiegoś roku, jak dobrze pamiętam. Od zawsze byłem niepokorny, nie szanowałem tradycji i nie stosowałem się do zasady "bo tak trzeba". Obecnie mam 18 lat, chodzę do 3 klasy LO, i widzę totalny bezsens dzisiejszego systemu nauczania. Niestety większość osób mi znajomych nie ma totalnie pojęcia jak się świat kręci. Szacując jest to jakieś 95% osób. Znam tylko 2 osoby które interesują się tematem NWO, niestety oni także nie odkryli tego sami, tylko to ja ich zaraziłem wiedzą. Moje anty NWO poglądy zaczęły się od UE, pamiętam jak od 1 klasy liceum zacząłem być przeciwko unii, po tym jak przeczytałem wiele artykułów na jej temat. Z tą wiedzą poszedłem do kolegów którzy także dostrzegli olbrzymie wady w eurofederacji. A później poszło z górki, oglądaliśmy zeitgeista, loose change i inne filmy. Także do naszego grona wciągnąłem 2 osoby, może niewiele ale zawsze coś.
Jak już w.w. denerwuje mnie dzisiejsza młodzież. Jest totalnie ignorancka i totalnie omamiona pieniędzmi. Szkoła kształci ich na antyindywidualne istoty, dające się łatwo manipulować, szkoda bo później taki elektorat, robi nam z demokracji dyktaturą, rolę dyktatora przejmuje społeczeństwo kierowane tak jak chcą rządzący.Taki durny elektorat bez problemu przegłosowywuje pare procent ludzi świadomych.
Często przed pójściem spać, myślę o tym że nawet po zwalczeniu obecnego systemu, wszystko i tak później ułoży się na coś podobnego. Ludzie lubią mieć kogoś nad sobą, jakąś władzę/państwo która nad nimi się opiekują. A władza korumpuje ludzi -biorą łapówki, wyzyskują społeczeństwo.Tak hipotetycznie patrząc, gdybyśmy rozpiździli państwa na świecie i wprowadzili anarchie, to i tak ludzię po jakimś czasie zaczną zbierać się w grupy, te grupy w społeczności a najsilniejsze społeczności ustanowią państwo, w którym znów będzie wódz, i tak wracamy do dzisiejszego prezydenta premiera i rządu. Dlatego rokuje to dla nas beznadziejnie, możemy jedynie walczyć o system bardziej liberalny, ale państwa nigdy się nie pozbędziemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 08 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no kolega widze jak na swoj wiek dojrzaly ..... dobrze to.
Cytat:
Często przed pójściem spać, myślę o tym że nawet po zwalczeniu obecnego systemu, wszystko i tak później ułoży się na coś podobnego. Ludzie lubią mieć kogoś nad sobą, jakąś władzę/państwo która nad nimi się opiekują.

No widzisz, historycznie nalezysz najwidoczniej do pierwszego pokolenia, ktore tak dosadnie zdaje sobie z tego sprawe.
To nie zarty, bo od tego sposobu myslenia wezmie sie ksztalt przyszlych spoleczenstw, ale bez manifestow, zalozen czy koncepcji. Bez udzialu filozofii.

Od swiadomosci nie ma odwrotu! Ona dziala tylko w jednym kierunku.
Wiedza to chlopaki z czuba piramidy i spiesza sie przychamowac jej rozwoj sprowadzajac ja na falszywe tory lub planujac depopulacje .... a wszystko to, by zdazyc przed 'setna malpa'.
Zatem nie gardz innymi za ich roslinnosc! Oni maja swoje ogrodki i jesli chca, by ktos inny je uprawial to niewiele Ci do tego. To co mozesz i powinienes to .....


Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 08 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

młody jesteś , masz jeszcze sporo czasu na czytanie . Przyjdzie czas kiedy zrozumiesz , że anarchii nie mozna ludziom od tak narzucic . Wszystko się musi zmienić w ludzkich , głowach .
Zreszto po co wyjaśniac ludziom czym jest anarchia , wystarczy wyjaśnic im czym jest miłość . Jak załapią to wtedy już tylko krok do oświecenia .
Niestety kajdany które są nam narzucone są zbyt ciężkie , żeby je zrzucić . Do czasu Smile

tu masz trochę ciekawych tekstów do czytania .
http://www.czsz.bzzz.net/
tu temat anarchii poruszony na forum
viewtopic.php?t=7924&postdays=0&postorder=asc&start=0

Sam kiedys zaczynałem od podobnej strony
A możesz zacząć od tego tekstu - z tego co pamietam wiem że był w liceum w ćwiczeniach z historii tylko nie wiem czy to była 3 czy 4 klasa .

Mowa końcowa procesu w Lyonie 66 anarchistów

Przytoczona mowa końcowa została wygłoszona w 1883 r. w Lyonie podczas procesu 66 anarchistów

Zaraz powiemy , cóż to takiego anarchia i kim to są anarchiści. Anarchiści , panowie są to ci obywatele , którzy w wieku w którym głosi się wszędzie wolność opinii , uznali za swój obowiązek zaświadczyć o wolności nieograniczonej. Tak panowie , jesteśmy wobec świata , kilkoma tysiącami , może kilkoma milionami bo przecież nie stawiam sobie jednego zadania niż mówić głośno to, o czym tłum poszeptuje. Jesteśmy więc paru milionami pracowników , którzy poświęcają się walce o wolność absolutną , nic więcej tylko wolność , wolność pełną! Chcemy wolności tzn. żądamy dla każdej ,osoby ludzkiej prawa i środków do robienia wszystkiego co mu się tylko podoba i do nierobienia niczego, na co nie ma ochoty; żądamy pełnego zaspokojenia potrzeb, z jedynymi ograniczeniami, jakie nakładają niemożliwości naturalne i potrzeby, respektowane w równej mierze, naszych bliźnich. Pragniemy wolności uważamy, że jej istnienie jest nie do pogodzenia z istnieniem jakiejkolwiek władzy, bez względu na to, jakie by były jej źródła i formy; czy jest wybrana, czy narzucona, monarchiczna czy republikańska, czy wypływa z prawa boskiego: czy z głosowania powszechnego. To historia jest dziedziną z której wypływa nauka, iż wszystkie rządy są do siebie podobne i siebie warte. Najlepsze są jednocześnie najgorszymi. W Jednych jest więcej cynizmu, a w innych więcej hipokryzji. W gruncie rzeczy, zawsze te same słowa i taka sama nietolerancja. Nie ma takiego, nawet wśród tych najbardziej liberalnych na pozór, które by nie miał w zanadrzu, w kurzu arsenałów prawnych, jakiegoś udanego przepisiku przeciwko Międzynarodówce, który można użyć przeciw każdej niewygodnej opozycji. Zło, inaczej mówiąc, według anarchistów, nie zawiera się w takiej innej formie rządów. Istnieje ono w samej idei rządu, w zasadzie władzy. Wprowadzenie, jednym słowem, w stosunkach ludzkich swobodnych układów, nieustannie rewidowanych i mogących być anulowanymi w każdej chwili zamiast nadzoru administracyjnego i prawnego, zamiast narzuconej, dyscypliny - oto nasz ideał. Anarchiści więc stawiają sobie za cel nauczyć lub obchodzić się bez rządu tak jak zaczyna on już obchodzić się bez Boga. Nauczy się on także obchodzić bez właścicieli. Najgorszy z tyranów doprawdy, czyż to nie on was więzi, czyż to nie on was głodzi, czyż nie on trzyma was za gardło, czyż nie on zaciska wasz żołądek. Nie ma wolności bez równości! Nie ma wolności w społeczeństwie, w którym kapitał jest zmonopolizowany w rękach nielicznej mniejszości, zmniejszającej się w dodatku z dnia na dzień, i w którym nic nie jest równo rozdzielenie nawet oświata publiczna, utrzymywana jednak za pieniądze wszystkich. My wierzymy, że kapitał, który jest dziedzictwem wszystkich ponieważ jest owocem współpracy pokoleń przeszłych i obecnych, musi być do dyspozycji wszystkich w taki sposób aby nikt nie mógł być wykluczony; jak też i odwrotnie, tak, aby nikt nie mógł zawładnąć jego częścią kosztem innych. Pragniemy, jednym słowem, równości: równości faktycznej jako efektu, a raczej jako warunku zasadniczego wolności. Od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb oto czego pragniemy z całą powagą i całą energią oto, co nastąpi, jako że nie istnieje taki zakaz, który by mógł stłumić żądania słuszne i konieczne jednocześnie. Oto dlaczego wystawia się nas na wszelkie zniewagi. Jacyż my podli jesteśmy! Żądamy chleba dla wszystkich wiedzy dla wszystkich, pracy dla wszystkich dla wszystkich też niezależności i sprawiedliwości.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SugS




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 77
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anarchia - utopijny system tak samo jak komunizm tyle w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, zupełnie jak bym widział siebie sprzed paru lat. Teraz jestem już trochę starszy, co prawda nie za dużo, ale zawsze. Powiem Ci jedno. Zgłębisz się w to forum, poczytasz dużo książek, skończysz liceum, znajdziesz pracę czy to pójdziesz na studia i inaczej na to wszystko spojrzysz. Chłopaki Entrop i Ordel mają rację, nic Ci do innych ogródków, miłuj i ode mnie- nie daj się skurwić, bo czasem trzeba się mocno szarpnąć i spiąć w sobie żeby zachować człowieczeństwo.

...

Tyle że ja już tak do końca nie wiem czym jest to człowieczeństwo. Tak działa to forum. Ja po 2 latach przebywania, widziałem już wiele, czytałem już wiele i nic cholera nie wiem Wink Niby jestem krok dalej niż byłem wcześniej, ale pytanie brzmi krok bliżej do czego jestem?

Punkt wyjścia masz dobry, ale co ja pieprzę, przecież ja nic nie wiem. Tak serio nic. Ja się tylko domyślam.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Ja mam nadzieje nie porzucić swoich ideałów po studiach, kiedy to znajdę już sobie pracę. Nigdy nie byłem karierowiczem, nie interesowała mnie zbytnio mamona, jestem z natury oszczędny i skąpy. Ale i tak czuje że przyszłośc mnie zmieni, tak jak władza zmienia ludzi. Sporo z dzisiejszego buntowania i poglądów odejdzie, reszta dostosuje się do szarej smutnej rzeczywistości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FreeFighter napisał:
Sporo z dzisiejszego buntowania i poglądów odejdzie, reszta dostosuje się do szarej smutnej rzeczywistości.


Naucz się dostosowywania rzeczywistości do własnych poglądów - im więcej z nas będzie wymagało i w miarę możliwości kształtowało tą rzeczywistość tym bardziej to co nas otacza będzie bliższe naszym wymaganiom.

Wymaga to jednak sporego nakładu własnej pracy, oraz wiedzy w co tak naprawdę się gra - inaczej ziszcza się powiedzenie:
kto ma miękkie serce ten ma twardą dupę.

Podsumowując - kochając, pomagając, budując coś rób to z własnej woli i dla siebie (nie ma to jak własna satysfakcja z pomagania innym), a nie dlatego, że ktoś powiedział, że to dla Ciebie dobre i tak należy.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> O nas Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


FreeFighter
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile