W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Indesit - 10 lat wyzysku  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4062
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy takie informacje wpływają na twoją decyzje dotyczącą zakupu produktu?
tak
84%
 84%  [ 16 ]
nie
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 19

Autor Wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Jaba Jakobini to była burżuazja co?? Ceny maksymalne też burżuazja wprowadziła? wszystko robiła burżuazja i magnaci, znamy to jaba znamy Laughing Fajnie powtarzasz teksty radykalnych komunistów i faszystów.

Ej wiesz znasz wszystkie fazy rewolucji czy ograniczasz się ino do termidorian czopie ? Ogólnie fajny rewizjonizm, tak jaba znamy nawiedzone pseudo historyczne dzieła, które chcą zrobić z rewolucji intrygę "magnacką", znamy to jaba znamy. Nie kręci mnie twój rewizjonizm podobnie jak znajomość tylko jednej fazy rewolucji! W ogolę słyszałeś o jakobinach i Sankiulotach. O twoich reakcyjnych wynurzeniach na temat królów nawet nie będę wspominał.

Jaba może jeszcze raz --- wklep sobie jakobini a później Maximilien de Robespierre w google OK ? Zanim znowu wynurzysz swoje zacofane rewizjonistyczne poglądy, ja wiem że tęsknisz za średniowieczem już to przecież pisałeś, twój awatar kojarzy mi się jednoznacznie z polskim faszyzmem z okresu międzywojennego, więc wybacz.

Wiedzmin, zostaw ich, rewizjonistom zawsze będzie przeszkadzać godne życie człowieka pracy przecież powiedzieli że tęsknią za czasami w Europie przed 1789 rokiem, tzn za absolutną monarchia. Im się marzy bieg wstecz a nie w przód i tutaj tkwi problem i różnica poglądowa. Dlatego tak bronią wyzyskiwaczy a nie wyzyskiwanych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze to bedzie dobrym uzupelnieniem twojej wypowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:

Prawda jest taka, że fachowcy prysnęli za granicę, zostali tylko teoretycy, nieroby i cwaniacy. Ja sam od dawna poszukuję dziewuchy, która potrafiłaby przerysować szkic rysunku na czysto od linijki- bezskutecznie. Nikt nie potrafi. O ślusarzu, który coś utoczy, przyspawa, czy wymieni łożysko przestałem już marzyć.


Obrażasz tych, którzy zostali z różnych powodów pomimo fatalnych warunków do życia w porównaniu np. z UK

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w mojej okolicy fachowców jest masa - wystarczy popytać sąsiadów to wskażą.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser napisał:
Kowal napisał:

Prawda jest taka, że fachowcy prysnęli za granicę, zostali tylko teoretycy, nieroby i cwaniacy. Ja sam od dawna poszukuję dziewuchy, która potrafiłaby przerysować szkic rysunku na czysto od linijki- bezskutecznie. Nikt nie potrafi. O ślusarzu, który coś utoczy, przyspawa, czy wymieni łożysko przestałem już marzyć.


Obrażasz tych, którzy zostali z różnych powodów pomimo fatalnych warunków do życia w porównaniu np. z UK

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w mojej okolicy fachowców jest masa - wystarczy popytać sąsiadów to wskażą.


W mojej okolicy ostał się jeden tokarz, zwykle jest bardzo zajęty i jeszcze bardziej najebany.
Najlepszy żart wśród pracodawców - "Nie znasz kogoś młodego, chętnego do pracy?" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy żart wśród młodych "Nie znasz miejsca pracy w który zapłacą powyżej minimalnej krajowej?"

Znam ludzi z fachem, którzy już 8 miesiąc szukają pracy bo ich wyzyskiwacze oszukują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Najlepszy żart wśród młodych "Nie znasz miejsca pracy w który zapłacą powyżej minimalnej krajowej?"

Znam ludzi z fachem, którzy już 8 miesiąc szukają pracy bo ich wyzyskiwacze oszukują.


Nic prostszego założyć firmę i płacić każdemu ile tylko sobie zażyczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra Norbi skończ, to że masz mało do powiedzenia a twoje posty zazwyczaj wnoszą do tematu 1-2 banalne zdania już zdążyłem zauważyć... tak się składa że mam już prace z której jestem zadowolony nie musisz być arogancki. Tak w ogóle to idź do prostego pracownika i powiedz mu "nic prostszego idź i załóż firmę" zobaczysz reakcje. A tak w ogóle to i tak ktoś w tych waszych firmach musi pracować, szczególnie w wielkich więc się nie podniecaj bo bez pracowników pracodawca jest niczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Dobra Norbi skończ, to że masz mało do powiedzenia a twoje posty zazwyczaj wnoszą do tematu 1-2 banalne zdania już zdążyłem zauważyć... tak się składa że mam już prace z której jestem zadowolony nie musisz być arogancki. Tak w ogóle to idź do prostego pracownika i powiedz mu "nic prostszego idź i załóż firmę" zobaczysz reakcje. A tak w ogóle to i tak ktoś w tych waszych firmach musi pracować, szczególnie w wielkich więc się nie podniecaj bo bez pracowników pracodawca jest niczym.


Twoje wnoszą - takie niebanalne Very Happy
Można dumać i teoretyzować. Jeden dzień w realnym świecie sprowadziłby Cię na Ziemie.

Znam wiele przypadków kiedy to pracownicy którzy czuli się źle opłacani odchodzili i zakładali konkurencyjne firmy. Większość z nich dawno już jest bankrutami i długi spłacać będą jeszcze ich wnuki. Częstokroć doprowadzali też do bankructwa swojego poprzedniego pracodawcę. Wszyscy tracili.
Tak dużo piszesz o wolności.
Wolnością pracodawcy jest płacić jak najmniej a pracownika nie przyjąć takiej pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żyje w realnym świecie tylko chyba po przeciwnej stronie barykady niż ty. Gdzie mam niby żyć? Co to w ogóle za argument "życie w realnym świecie", byt kształtuje rzeczywistość i twoją ukształtował reakcyjnie, i dlatego popierasz wyzysk. pracodawca powinien płaci pracownikowi tyle ile tamten wypracowuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne!
Marksistowskie parafrazy o barykadach i świadomości. Pewnie napisane jeszcze na koszt pracodawcy lub podatnika. Zazdroszczę wolnego czasu, bo ja "po drugiej stronie barykady" muszę zapierdalać na każdą minutę swojej wolności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam jesteś marksistowski czopie, nie Garibaldi nic nie mówił o barykadach, nie stały one w XIX wieku na ulicach prawie każdego miasta w pewnym okresie, wiosna ludu to pewnie też bez barykad się obeszła? Ucz si historii, ja też muszę pracować. O czym ty mówisz Jaki koszt podatnika, chyba płace za internet czyż nie ? na koszt podatnika i robotnika to żyją wielcy kapitaliści już o tym pisałem, wyzyskują ludzką prace i z niej żyją, podobnie jak banki żyją z systemu sztucznej kreacji pieniądza To są największe pasożyty gdyby nie oni świat już dawno były o wiele dalej w postępie. mówi Ci coś lobbing? Albo dopłacanie bankom z publicznego pieniądza, który idzie na premie dla ich pracowników wielkich pasożytów którzy dostają publiczne pieniądze? Co do Barykady to jest tutaj pewnym symbolem i tylko w krajach demoludów wywołuje wynurzenia i oskarżenia o marksizm i komunizm, na zachodzie jest uznawana za symbol walki prawa i wolność. To tyle, wprowadzisz coś wartościowego do tematu o wyzyskiwanych pracownikach Indesit'u czy będziesz oskarżał każdego kto wykaże te zaniedbania o komunizm ? W jaki sposób by miała twoim zdaniem funkcjonować ta i inne jej podobne firmy bez pracowników ? bo na razie to proponujesz ucieczkę robotnika z pracy nawet gdy podpisał umowę a ona nie jest przestrzegana...wiesz za wielkimi korporacjami stoi wielki kapitał, robotnika nie stać na dochodzenie praw pracowniczych przed sądem. Pół biedy jest w firmach państwowych gdzie są związki zawodowe, największy problem jest w zagranicznych korporacjach, co pokazała sprawa Biedronki i Indesit"u

Zainteresowany:
Cytat:
Z moment bedzie tak :

Ja pracuję 10 godzin
A ja 20
A ja 28
Przestańcie sie napierdalac bez jakiejkolwiek potrzeby. No chyba , że taka potrzebę macie


Racja ale nie pozwolę żeby jakiś kapitaluch jeden z drugim oskarżał mnie o to że pisze posty z pieniędzy podatników...wiesz to trochę chore, co oni mówią.

Co do Ikei kolejny argument potwierdzający teze o wyzysku wielkich korporacji, a Ci co to ujawniają to zapewne tylko wierzchołek góry lodowej.

btw. fajna stronka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moment bedzie tak :

Ja pracuję 10 godzin
A ja 20
A ja 28
Przestańcie sie napierdalac bez jakiejkolwiek potrzeby. No chyba , że taka potrzebę macie

Do tematu :

Ikea? "Rasizm, wyzysk i manipulacja"


Cytat:
Pracowałem w tym koncernie dwie dekady, przez ostatnie lata jako najbliższy współpracownik założyciela firmy. Po odejściu nie mogłem milczeć" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Johan Stenebo. Napisał książkę, w której zarzuca właścicielowi Ikei m.in. pranie brudnych pieniędzy i rasizm.


http://www.pracownik.net.pl/ikea_rasizm_wyzysk_i_manipulacja
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście w koncernie obowiazuje :


" Poczucie , ze doprowadziło się coś do końca , to bardzo skuteczna pigułka, nasenna.Osoba , która przechodzi na emeryturę z poczuciem , ze swoje już w życiu zrobiła , szybko usycha. Firma uważająca, ze swój cel już osiągnęła, szybko popada w stagnację i traci przebojowość.
(...) Doświadczenie jest hamulcem wszelkiego rozwoju. (...) Naczelną zasadą jest pokora. Okazywanie pokory tyle dla nas znaczy, w pracy i odpoczynku. Pokora określa nas jako istoty ludzkie"
No to se powiedział Ingvar Rolling Eyes
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Indesit - 10 lat wyzysku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile