W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chiński model internetu w Polsce - kolejne starcie   
Podobne tematy
Tym razem Rosja chce cenzurować internet25
Cenzura Internetu w... Polsce71
Projekt ustawy o blokowaniu stron internetowych 3
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 11653
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nie mylę się - wiem co mówię.

blokowanie domeny na dnsie to blokada na największych lamerów (nie wątpię że do nich należysz).
IP serwera łatwo jest rozesłać choćby emailem.
trzeba zablokować IP, do tego u wszystkich ISP.


Dokładnie, adres pisany to tylko powłoka dla ułomnego usera ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 11 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nie mylę się - wiem co mówię.


Ja Ci mówię, GrzegorzP ci mówi i wikipedia też ci mówi, że się mylisz a ty się dalej się upierasz. Chyba będę musiał sięgnąć do ustawy.

Bimi napisał:

blokowanie domeny na dnsie to blokada na największych lamerów

Czyli 99% społeczeństwa się łapie. To naprawdę niezły wynik.
Zdaje się że Niemcy tak planują blokować pedofilie. Projekt CIRCAMP
This is an access blocking methodology targeting web domains, and web domains only, disseminating child sexual abusive files.

Zablokowanie we Włoszech piratebay.org odbyło się w dużej części przez blokadę na dnsach. Wywołało to dość duże zamieszanie. Admini thepiratebay nakłaniali żeby ludzie przechodzili na openDNS, ale nikomu się nie chciało, to zarejestrowali inną domenę.

Bimi napisał:
(nie wątpię że do nich należysz).


I co mi jeszcze powiesz?

Bimi napisał:

IP serwera łatwo jest rozesłać choćby emailem.
trzeba zablokować IP, do tego u wszystkich ISP.
taka operacja trwa co najmniej kilka dni. a obejść ją bardzo łatwo korzystając z serwera proxy, choćby płatnego. albo z pomocy znajomego mieszkającego za granicą.

Ludziom się nie chce zmienić dnsa, a Ty mówisz że będzie im się chciało zapłacić?
Oczywiście zamiast domeny można podawać adres ip, na pewno google też tylko po tym adresie może indeksować. Jednak okazuje się że domeny są przydatne, dlatego ludzie za nie płacą, i nawet bardziej przydatne domeny mogą osiągnąć zawrotną cenę.
Co do kilkudniowego blokowania to będzie to raczej błyskawiczne. Wystarczy napisać skrypt co co godzinę będzie pobierał aktualną listę zablokowanych domen z policja.gov.pl i dodawał do filtra.
Co do blokowania ip to czasami tak jest że jeden ip obsługuje kilka domen i trochę niehumanitarnie było by wyciąć wszystko. Oczywiście zgadzam się z tobą że blokowanie na ip jest lepsze.
--
Djvu 2 reader - czytnik plików djvu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 11 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:
Bimi napisał:
nie mylę się - wiem co mówię.


Ja Ci mówię, GrzegorzP ci mówi i wikipedia też ci mówi, że się mylisz a ty się dalej się upierasz. Chyba będę musiał sięgnąć do ustawy.

Smile no i co? a jakie wy macie kompetencje w tej kwestii? może się chociaż przedstawisz skoro już się kreujesz na autorytet od prawa karnego. Smile
tamten - grzegorzP, ok. a ty?

ale ok - skoro się dopominasz to zacytuj mi kodeks karny; jaka kara za to grozi? słucham..

Cytat:
Czyli 99% społeczeństwa się łapie. To naprawdę niezły wynik.
Owszem - dokładnie te 99% procent społeczeństwa które na daną stronę i tak by nigdy nie wlazły.
A nawet jakby wlazły to tylko aby podbić bouce rate w statystykach.


turbos11 napisał:

Ludziom się nie chce zmienić dnsa, a Ty mówisz że będzie im się chciało zapłacić?
hehe Smile mów o sobie - to tobie się nie chce zmieniać dns'a, a nie "ludziom".
sa tacy co będą czytać byle internetowe badziewie które przypadkiem im wyskoczy w goglach, oraz tacy którzy dokładnie widzą czego i po co szukają...
ci drudzy owszem, zapłacą kilka złoty za proxy, jeśli tylko uznają to za przydatne im narzędzie - wystarczy powiedzieć że wielu płaci za gówniane serwisy typu tvn24, więc co dopiero za obiektywne informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:22, 12 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

ale ok - skoro się dopominasz to zacytuj mi kodeks karny; jaka kara za to grozi? słucham..

Zdaje się że dwa do pięciu ale nie chce mi się szukać, skoro i Ci się nie chce. Zawsze możesz zapłacić za poradę prawną jeśli cie to interesuje. Niczego się nie dopominam i w żadnym wypadku nie kreuje się na znawce prawa karnego co mi imputujesz.

W kwestia praw autorskich, wchodzisz na link do Wikipedii i widzisz tam:
Z zasad dozwolonego użytku osobistego są całkowicie wyłączone wszelkie programy komputerowe, co oznacza, że kopii programów nie wolno wypożyczać czy odstępować nawet znajomym, chyba że licencja jego użycia na to wyraźnie zezwala.[2]
Klikasz tam na dwójkę dwójkę i widzisz tam:
wyłączenia dozwolonego użytku prywatnego (art. 77 wyłącza stosownie art. 23 pr. aut.). W konsekwencji, przykładowo, legalny posiadacz programu komputerowego nie może powołując się na przepis o dozwolonym użytku prywatnym (art. 23 pr. aut.), wykonać kopi CD z programem komputerowym i udostępnić takiej kopii osobom najbliższym (tj. osobom, o których mowa w art. 23 ust. 2 pr. aut., np. bratu, rodzicom),

To klikasz na link pod jedynką z Wikipedii(ustawa o której mowa) i szukasz tych numerów przy artykułach:
Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.(...)


Art. 77.
Do programów komputerowych nie stosuje się przepisów art. 16 pkt 3-5, art. 20, art. 23, art. 231, art. 27, art. 28, art. 30, art. 331-335, art. 49 ust. 2, art. 56, art. 60 i art. 62.


Cytat:
Owszem - dokładnie te 99% procent społeczeństwa które na daną stronę i tak by nigdy nie wlazły.
A nawet jakby wlazły to tylko aby podbić bouce rate w statystykach.

Jeżeli chodzi o pedofilię to pewnie masz rację. Niemiecka blokada przerzuca po prostu na stronę z czerwonym znakiem zakazu (prawdopodobnie wpis na dns pod lipny serwer z ta stroną). Raczej ma to chronić osoby postronne przed narażeniem ich na te treści, które są dość obrzydliwe. Fani pedofilii zapewne korzystają z TORa, lub innego proxy. Co do piractwa to wydaje mi się że blokada na domenę będzie dość skuteczna.

Cytat:

sobie - to tobie się nie chce zmieniać dns'a, a nie "ludziom".

Kolejny raz mi coś imputujesz.

Cytat:

ci drudzy owszem, zapłacą kilka złoty za proxy, jeśli tylko uznają to za przydatne im narzędzie - wystarczy powiedzieć że wielu płaci za gówniane serwisy typu tvn24, więc co dopiero za obiektywne informacje.


Dopłacać za obiektywną informację w internecie? Oj, ja Ci za darmo podałem linka, a Ci się nawet nie chciało sprawdzić. Może jak byś zapłacił to by Ci się chciało. Ludziom rzeczywiście zdarza się płacić za informację np. gazety.

Informacje nie będą blokowane, chyba tylko te które negują holokaust. Dla większości to historia która nikogo już nie obchodzi. W kwestii piractwa, pewnie sporo osób zapłaci. W końcu jeż teraz płaca za shell służący tylko do ściągania torrentów. Reszta sobie podaruje i będzie wolała wydać to legalnie na kino. W końcu tych procederów do końca się nie wyeliminuje, wystarczy je bardzo ograniczyć, zepchnąć na margines.
Jak ludzie będą płacili za usługi w sieci to gospodarka się ruszy.Wink
__
Djvu 2 reader - czytnik plików djvu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 12 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:
Bimi napisał:

ale ok - skoro się dopominasz to zacytuj mi kodeks karny; jaka kara za to grozi? słucham..

Zdaje się że dwa do pięciu ale nie chce mi się szukać, skoro i Ci się nie chce. Zawsze możesz zapłacić za poradę prawną jeśli cie to interesuje. Niczego się nie dopominam i w żadnym wypadku nie kreuje się na znawce prawa karnego co mi imputujesz.

a "zdaje się"...
wiesz, a mi się zdaje że jesteś idiotą.

skoro "ci się nie chce szukać" a tylko ci się "zdaje", to po chuj się mądrzysz, że wiesz odgrażając się do tego że "będziesz musiał sięgnąć do ustawy"..? Smile
no kretyn - bo jak to inaczej nazwac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:10, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

a "zdaje się"...
wiesz, a mi się zdaje że jesteś idiotą.

skoro "ci się nie chce szukać" a tylko ci się "zdaje", to po chuj się mądrzysz, że wiesz odgrażając się do tego że "będziesz musiał sięgnąć do ustawy"..? Smile
no kretyn - bo jak to inaczej nazwac.

I po co przeklinać i wyzywać ludzi? Zawsze tak agresywnie reagujesz jeśli okaże się, że nie miałeś racji?
Przeanalizuj rozmowę jeszcze raz, twierdziłeś że soft można posiadać i kopiować miedzy znajomymi. GrzegorzP i ja twierdziliśmy że do oprogramowania niema to zastosowania. A ty się dalej upierałeś to zaproponowałem że chyba będę musiał sięgnąć do ustawy (oczywiście w celu przekonania ciebie.) zacytuje to:

Ja Ci mówię, GrzegorzP ci mówi i wikipedia też ci mówi, że się mylisz a ty się dalej się upierasz. Chyba będę musiał sięgnąć do ustawy.

No i sięgnąłem do ustawy wynotowując da Ciebie cytaty mówiące że kopiowanie miedzy znajomymi jest dopuszczalne i drugi znoszący ten pierwszy jeśli chodzi o programy komputerowe. A Ty zamiast mi podziękować to mnie wyzywasz. Jesteś niegrzeczny i niekulturalny. Jako bonus Ci za friko wynotowuje ile latek za to grozi:

Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

__
Dziobas RAR PLAYER - odtwarzacz filmów pobierający doskonale dopasowane napisy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, cofam to co powiedziałem. nie zdaje mi się. wiem, że jesteś idiotą. Smile

już zapomniałeś o czym była mowa? to pozwól że ci przypomnę: viewpost.php?p=123271
Bimi napisał:
Dysputant napisał:
Ta a w domu Bimiego znajdą" setki pirackich płyt oraz kilka dysków twardych z nielegalnymi programami."

jeśli miał to na prywatny użytek to nie przestępstwo - mogą mu skoczyć.
kurwa, tyle już lat tłumaczę, a ludzie dalej ie wiedzą, że posiadanie softu bez licencji na własny użytek nie podlega w polsce karze. w większej części europy nie podlega. dopiero czerpanie zysków jest karalne..
normalnie jak grochem o ścianę Smile

z powyższego wyszliśmy - tu zarzuciłeś mi niewiedzę...
w końcu po długich namowach i wzbranianiu się z dumą zacytowałeś cały art 116 ustawy o prawie autorskim, który wyraźnie mówi o "rozpowszechnianiu" i ma się kompletnie nijak do posiadania pirackiego programu.
czaisz różnicę pomiędzy rozpowszechnieniem, posiadaniem i używaniem? wygląda na to że nie.
dodatkowo ustępy 2 i 3 mają zastosowanie wyłącznie gdy rozpowszechniasz zarobkowo i już w ogóle są z chuja wzięte, więc nie rozśmieszaj mnie wytłuszczaniem w nich wyrazów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W domu mam chiński model internetu, zablokowane są miedzy innymi nasza-klasa chana montana jak i inne treści nieodpowiednie dla dzieci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 14 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
W domu mam chiński model internetu, zablokowane są miedzy innymi nasza-klasa chana montana jak i inne treści nieodpowiednie dla dzieci


Powiem tak; Mało mi się podoba chiński model internetu, jednakowoż tak samo jak mi się nie podobała komuna, to trzeba przyznać że każdy medal ma dwie strony nawet ten dawany przez komunę. Propagandowe hasła o ochronie narodu pracującego przed zepsutym zachodem jak się okazuje, nie były takie bez podstaw. Czy jest jakiś złoty środek między chronieniem dzieci i młodzieży od treści które zamiast wzbogacać ich życie tylko je zubażają vs. chronieniem ludzkich mózgów przed wiedzą która może spowodować zawalenie się Matrixa ?

Czy nie jesteśmy skazani na obłudę? Chcąc chronić nasze dzieci przed pedofilią chcemy by policja ścigała pedofilii i zamykała ich serwery, jednocześnie walczymy z tymi samymi organami gdy te chcą odcinać nas od sieci bo szerzymy treści ideologicznie niebezpieczne, czy zatem jesteśmy systemowymi pedofilami, czy jedynie tych pedofilii obnażamy ?

Czy pościg "aparatu władzy" za zwykłymi przestępcami nie ma odwracać uwagi od przestępczości na wysokich stanowiskach władzy i nadużyć jakich w imię ochrony społecznej dopuszczają się nasi "pasterze" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

z powyższego wyszliśmy - tu zarzuciłeś mi niewiedzę...
w końcu po długich namowach i wzbranianiu się z dumą zacytowałeś cały art 116 ustawy o prawie autorskim, który wyraźnie mówi o "rozpowszechnianiu" i ma się kompletnie nijak do posiadania pirackiego programu.

Rzeczywiście słabe te paragrafy. Jeśli istnieje kopia programu to istnieje domniemanie że ktoś ja rozpowszechnił.
Bimi napisał:

czaisz różnicę pomiędzy rozpowszechnieniem, posiadaniem i używaniem? wygląda na to że nie.
dodatkowo ustępy 2 i 3 mają zastosowanie wyłącznie gdy rozpowszechniasz zarobkowo i już w ogóle są z chuja wzięte, więc nie rozśmieszaj mnie wytłuszczaniem w nich wyrazów.

Nie do końca masz rację z paragrafem 3. Jest tam mowa o działalności przestępnej, dlatego Ci to pogrubiłem żebyś nie przegapił. Pewnie chcesz definicję działalności przestępnej.

Zasięgnąłem opinii na pl.soc.prawo i te przestępstwa są karane z:
KK
Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy
program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

ansu napisał:
W domu mam chiński model internetu, zablokowane są miedzy innymi nasza-klasa chana montana jak i inne treści nieodpowiednie dla dzieci


Nasza klasa i gadu gadu powinny być blokowane na łączach tepsy i NASK domyślnie. Odblokowywanie tylko po podaniu na piśmie.
__
Djvu 2 reader - czytnik plików djvu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:


Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.



Zabrać w celu przywłaszczenia można samochód, natomiast "kopiowanie" to chyba inny paragraf, z tego powodu jak skopiuje to znaczy że nie zabieram tylko pomnażam, zabrać można tylko to co występuje w postaci jednostkowej niekopiowalnej - tutaj jest koślawa, dziurawa definicja, lub jedyne do czego można ją zastosować, to są rzeczy materialne.

turbos11 napisał:

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy
program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Bardzo podobna sytuacja, z tej definicji wynika że przychodzę do czyjegoś biura i zabieram mu płytę DVD, bo tak rozumie "cudzy program" co do korzyści majątkowych to kolejny bubel, jak bowiem udowodnić, że ja na tym korzystam finansowo, a jeśli jest to cel edukacyjny, lub robię to z nudów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:
Jeśli istnieje kopia programu to istnieje domniemanie że ktoś ja rozpowszechnił.

Tak - w twoim ptasim móżdżku niewątpliwi istnieje; to domniemanie plus jeszcze wiele, wiele innych... np. domniemanie, że nie jesteś skończonym debilem.

Cytat:
Nie do końca masz rację z paragrafem 3. Jest tam mowa o działalności przestępnej, dlatego Ci to pogrubiłem żebyś nie przegapił. Pewnie chcesz definicję działalności przestępnej.

Mośku, wróć jeszcze raz do tekstu paragrafu i przeczytaj go ze zrozumieniem. Ewentualnie poproś kogoś kto nie jest idiota żeby przeczytał go za ciebie. Wtedy może pojmiesz, że powinienieś był wygrubić działalność przestępną, określoną w ust. 1 a nie bliżej nieokreśloną działalność przestępną.
Masz problem z dłuższymi zdaniami - rozumiem; to typowe dla głąbów. Ale wiesz, ty się lepiej nie bierz za interpretację ustaw - na twoim miejscu zapisał bym się raczej do wieczorowego liceum i zdał w końcu maturę. O ile temu podołasz.

Cytat:
Zasięgnąłem opinii na pl.soc.prawo i te przestępstwa są karane z:
KK
No fajnie tylko żadne z tych przestępstw nie dotyczy tego o czym mówimy - posiadania nielegalnej kopii.
Wiec nie wiem po co cytujesz - chyba żeby się jeszcze bardziej pogrążyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ansu




Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mi grozi jak nagram jakiś film nadawany na kodowanym kanale TV (za który płacę). Potem obejrzę go z kumplami, lub udostępnię przez internet to nagranie bratu, który mieszka na drugim końcu świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
Co mi grozi jak nagram jakiś film nadawany na kodowanym kanale TV (za który płacę). Potem obejrzę go z kumplami, lub udostępnię przez internet to nagranie bratu, który mieszka na drugim końcu świata.

piekło, więc lepiej nie ryzykuj. Smile
noo, chyba że będzie to film o jezusie..
byle nie pasja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ministerstwo Finansów ogłosiło pomysł na "Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych". Podstawą ma być dodany w ustawie Prawo telekomunikacyjne art. 179a. Nie wiadomo, w jakim trybie będzie się dokonywało wpisu do takiego rejestru. Wiadomo tylko, że rejestr ma być prowadzony w systemie informatycznym, że jest jawny i, że prowadzić go będzie Prezes UKE. Dokona on wpisu "na żądanie podmiotu uprawnionego lub Służby Celnej", a zrobi to niezwłocznie. Nie ma słowa o zaskarżalności decyzji o wpisie (nawet o tym, że podejmowana będzie jakaś decyzja), nie ma mowy o tym, czy będzie można dochodzić odszkodowań. Za to jest propozycja, zgodnie z którą - jeśli ktoś chciałby wykreślenia jego strony z Rejestru - musi dołączyć do wniosku "dokument potwierdzający tytuł prawny do posiadanej strony internetowej lub oświadczenie o świadczeniu usługi". [...]

Inaczej mówiąc: jeśli jakąś stronę rząd wpisze do rejestru "zakazanych" to (w/g projektu) nikt właściwie nie wie jak będzie się można od takiej decyzji odwołać. Wiadomo natomiast, że będzie to musiał zrobić właściciel strony - w żadnym wypadku jej użytkownicy Smile

więcej na http://prawo.vagla.pl/node/8752

znajdziecie tam np. cytat z proponowanego art 179a:
Cytat:
Art. 179a. 1. Prezes UKE prowadzi Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych. Rejestr jest prowadzony w systemie informatycznym.

2. Prezes UKE, na żądanie podmiotu uprawnionego lub Służby Celnej, dokonuje niezwłocznie wpisu do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych danych pozwalających na identyfikację lokalizacji strony internetowej lub usługi zawierających:

1) treści propagujące faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa;

2) treści pornograficzne z udziałem małoletniego, treści pornograficzne związane z prezentowaniem przemocy lub posługiwaniem się zwierzęciem, treści pornograficzne zawierające wytworzony lub przetworzony wizerunek małoletniego uczestniczącego w czynności seksualnej;

3) treści, których prezentowanie umożliwia podstępne wprowadzenie w błąd, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, poprzez wyłudzenie informacji mogących służyć do dokonania operacji finansowych bez zgody dysponenta środków finansowych;

4) treści stanowiące niedozwoloną reklamę lub promocję albo informowanie o sponsorowaniu w rozumieniu ustawy z dnia o grach hazardowych (Dz. U. Nr poz. ) lub umożliwiające urządzanie gier hazardowych bez udzielonego zezwolenia lub uczestniczenie w tych grach.


1) co to znaczy "totalitarny ustrój państwa"? w moim rozumieniu to coś takiego jak czwarta RP czyli państwo policyjno religijne... czyli co, zbanują stronę prezydenta? Shocked

2) co to jest "wytworzony wizerunek małoletniego"? chodzi o anime porno z udziałem pokemonów? Laughing

3) czy to znaczy, że rząd zablokuje prawda2.info bo lech i prrivan wyłudzają tu forsę? a to chuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
No fajnie tylko żadne z tych przestępstw nie dotyczy tego o czym mówimy - posiadania nielegalnej kopii.
Wiec nie wiem po co cytujesz - chyba żeby się jeszcze bardziej pogrążyć.


Bimi nie denerwuj się i nie obrażaj ludzi (mnie). To że Ci się wydaje, że paragrafy nie mają zastosowania, nie oznacza że sąd się z tobą zgodzi. Wyzwiskami nic nie zadziałaś. Faktem jest że są paragrafy i są ludzie za ich łamanie oskarżani i tego nie zmienisz.
__
Dziobas RAR PLAYER - odtwarzacz filmów pobierający doskonale dopasowane napisy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:
Bimi napisał:
No fajnie tylko żadne z tych przestępstw nie dotyczy tego o czym mówimy - posiadania nielegalnej kopii.
Wiec nie wiem po co cytujesz - chyba żeby się jeszcze bardziej pogrążyć.


Bimi nie denerwuj się i nie obrażaj ludzi (mnie). To że Ci się wydaje, że paragrafy nie mają zastosowania, nie oznacza że sąd się z tobą zgodzi. Wyzwiskami nic nie zadziałaś. Faktem jest że są paragrafy i są ludzie za ich łamanie oskarżani i tego nie zmienisz.

Jeśli się denerwuję to tylko dlatego, że odczuwam w twej wypowiedzi pewną dozę desperacji Smile
Jeśli sąd się ze mną nie zgodzi to znaczy że jest nieobiektywny i trzeba się odwołać...
Ale nie przewiduję takiej opcji, gdyż prawo w tym zakresie jest wystarczająco precyzyjne.

A to że ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (więc zakładasz, że sąd też nie potrafi) - to akurat rozumiem.
To u was głąbów typowe że zawsze myślicie iż wiecie lepiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:35, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://webhosting.pl/Miliony.fanow.P2P.ukrywaja.swoja.tozsamosc.w.Sieci
Cytat:

Miliony fanów P2P ukrywają swoją tożsamość w Sieci

Nieco ironicznie brzmią wyniki badania dotyczącego wykorzystania prywatnych sieci P2P do wymiany plików w kontekście zapowiedzi postawienia zarzutów przez prokuraturę użytkownikom polskiego serwisu OdSiebie.com. Coraz bardziej bowiem rośnie liczba osób korzystających z usług chroniących tożsamość w Internecie.

Z ankiety przeprowadzonej w ramach projektu „Cyber Norms” wynika, że w samej tylko Szwecji członkami wirtualnych sieci prywatnych i podobnych usług jest już pół miliona osób. Liczba ta szybko wzrośnie, jeśli tamtejszy rząd nadal będzie zaostrzał prawo antypirackie i ścigał indywidualnych użytkowników sieci P2P.

Badanie przeprowadzono wśród osób w wieku 15-25 lat. 10% ankietowanych korzystało z mechanizmów chroniących tożsamość. Socjolog Måns Svensson szacuje, że łącznie 6-7% Szwedów ukrywa się w Sieci. Pokazuje to, że fani P2P wolą zacząć płacić za dodatkowe usługi (VPN-y rzadko są darmowe) niż przestać pobierać pliki.

Podobne trendy widać w innych krajach. W samej Europie osób korzystających z ochrony tożsamości i szyfrowania połączeń mogą być miliony. Podobnie w Stanach Zjednoczonych. Spełnia się czarny sen studiów filmowych i wytwórni muzycznych, które od dawna obawiają się, że piraci bez problemu zejdą do podziemia.

Rekordy popularności bije VPN ItsHidden. W ciągu paru miesięcy usługa zyskała 100 tysięcy użytkowników. Aplikacja oferuje nawet darmowy pakiet chroniący anonimowość użytkownika. Maksymalna szybkość transferu wynosi wtedy jednak tylko 1 Mb/s. Płatne konta kosztują obecnie od 7,50 do 13 dolarów za miesiąc.

Dla chcących pobierać bez ryzyka : http://itshidden.com/

Anonimowość władzy przeszkadza :

http://www.sfora.pl/Policja-jest-bezsilna-wobec-pedofili-internautow-a13981
Cytat:

Policja jest bezsilna wobec pedofili-internautów

Zboczeńcy wykorzystują sieć
TOR, zbudowaną na potrzeby wojska.

Na ślad forów poruszających zakazaną tematykę trafiła gazeta.pl. Są one zorganizowane tak, by zapewnić maksymalną prywatność użytkownikom.

Sieć TOR łączy się z witrynami w sposób, który uniemożliwia identyfikację użytkownika - mówi Rafał Petras z magazynu komputerowego "CHIP".

Jest więc idealnym narzędziem dla osób mających coś do ukrycia. Sieć powstała na potrzeby marynarki wojennej USA, później technologię
rozpowszechniono. Miała pomóc ucieśnionym internautom z Chin czy Iranu.

Na stronach dostępnych przez sieć TOR można znaleźć odrażające dyskusje i porady jak choćby: Gdzie znaleźć dziecko
? Co zrobić, żeby zgwałcony chłopczyk nie powiedział nic rodzicom? Czy sperma szkodzi dzieciom?

Policja jest bezsilna, nie ma środków
by namierzyć internetowych
zboczeńców.

Monitorujemy sieć TOR, ale nic nie jesteśmy w stanie zrobić działającym tam pedofilom. Nie ma takich technicznych możliwości, żeby ich namierzyć. Policja też ich nie ma - mówi Jakub Śpiewak, prezes fundacji Kidprotect , zajmującej się zwalczaniem pedofilii.

Mimo że według seksuologów część wpisów na takich forach to zwykłe kłamstwa, to samo ich istnienie jest bardzo groźne.

Szerzenie tego typu informacji może sprawić, że ktoś kto jeszcze się zastanawia i ma skrupuły poczuje się rozgrzeszony - tłumaczy profesor Lew Starowicz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
A to że ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (więc zakładasz, że sąd też nie potrafi) - to akurat rozumiem.
To u was głąbów typowe że zawsze myślicie iż wiecie lepiej Smile

OK. Niech ci będzie, że wiesz lepiej. Z takim argumentem nie będę się kłócił bo nie wypada.

Cytat:

Policja jest bezsilna, nie ma środków
by namierzyć internetowych
zboczeńców.

No to namierzyć administratorów forum pedofilskich i z nimi zrobić porządek. Zablokować na DNS (według prawa które właśnie jest przepychane) i to w jak największej ilości krajów. Oczywiście to tylko połowiczne rozwiązanie. A najlepiej to przejąć forum, i za pomocą trików namierzyć prawdziwe ip użytkowników (podejrzewam że w 50% jest to możliwe).
__
Dziobas RAR PLAYER - odtwarzacz filmów pobierający doskonale dopasowane napisy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



oby tak to nie wyglądało...
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prosument




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@turbos11 poczytaj czym jest TOR i jak działa,bo jak na razie to widze że nie masz zielonego pojęcia.Ta sieć daje w praktyce 100% anonimowości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:


oby tak to nie wyglądało...


Rewelacja, proponuje zrobić wyskakujące okienko w HTML i zrobić akcje, żeby ludzie sobie to na strony dawali, co Ty (Wy) na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kociu99




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 24 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.bibula.com/?p=15986
Artykuł Jacka Sierpińskiego

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, przewidujący m. in. cenzurowanie sieci Internet poprzez stworzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. Projekt ten dostępny jest tutaj (zapisy dotyczące ustanowienia i funkcjonowania Rejestru znajdują się na str. 11 i 12 ww. dokumentu).
Wg projektu, strony internetowe lub usługi uznane przez “podmioty uprawnione” (policję, ABW, CBA, Żandarmerię Wojskową, Straż Graniczną, kontrwywiad wojskowy, wywiad skarbowy, Służbę Celną – zgodnie z art. 179 Prawa telekomunikacyjnego) za zawierające:
– treści propagujące faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa;
– treści pornograficzne z udziałem małoletniego, treści pornograficzne związane z prezentowaniem przemocy lub posługiwaniem się zwierzęciem, treści pornograficzne zawierające wytworzony lub przetworzony wizerunek małoletniego uczestniczącego w czynności seksualnej;
– treści, których prezentowanie umożliwia podstępne wprowadzenie w błąd, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, poprzez wyłudzenie informacji mogących służyć do dokonania operacji finansowych bez zgody dysponenta środków finansowych;
– treści stanowiące niedozwoloną reklamę lub promocję albo informowanie o sponsorowaniu w rozumieniu ustawy z dnia o grach hazardowych lub umożliwiające urządzanie gier hazardowych bez udzielonego zezwolenia lub uczestniczenie w tych grach;
mają być na ich żądanie wpisywane do Rejestru, co oznacza niezwłoczny obowiązek blokowania dostępu do nich przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych.
Proponowana procedura nie wymaga orzeczenia sądu ani nawet postanowienia prokuratury do tego, by strona lub usługa mogła być wpisana do Rejestru. Oznacza to, że możliwe jest zablokowanie dostępu do stron lub usług, które w rzeczywistości nie zawierają wymienionych wyżej treści, a jedynie zostaną arbitralnie uznane za takie przez funkcjonariuszy policji lub służb specjalnych.
Proponowana procedura oznacza również, że będzie mógł zostać zablokowany dostęp do treści, których czytanie lub oglądanie w Polsce jest legalne (propagujących “faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa”) i to nawet w przypadku, jeśli treści te będą umieszczone na serwerze w kraju, w którym legalne jest rozpowszechnianie takich treści. Inaczej mówiąc, będzie mógł zostać zablokowany przepływ informacji, który nie wiąże się z popełnieniem żadnego przestępstwa ani ze strony nadawcy, ani ze strony odbiorcy tej informacji.Proponowana procedura nie przewiduje możliwości odwołania się do sądu internautom, którym zostanie zablokowany dostęp do stron i usług umieszczonych w Rejestrze, przedsiębiorcom telekomunikacyjnym zmuszonym do blokowania takich stron i usług, jak również – w praktyce – większości autorów stron internetowych wpisanych do Rejestru. Uprawnieni do procedury odwoławczej mają być jedynie ci z tych ostatnich, którzy przedstawią dokument potwierdzający tytuł prawny do strony (w praktyce większość autorów np. blogów korzystających z usług darmowych platform blogerskich takiego dokumentu nie posiada i nie ma możliwości posiadać) – przy czym wniosek o wykreślenie strony lub usługi z Rejestru rozpatrywać ma ten sam organ, na którego żądanie wpisu dokonano. Dopiero od decyzji o odmowie wykreślenia jest możliwa skarga do sądu administracyjnego.
Proponowana procedura oznacza wreszcie, że stosowana będzie cenzura prewencyjna. Zablokowanie dostępu do konkretnej strony lub usługi internetowej nie jest bowiem równoznaczne z zablokowaniem dostępu jedynie do określonych treści (spełniających zdaniem funkcjonariuszy kryteria wymienione w projekcie ustawy), ale również do wszelkich nowych treści, które mogą się potem pojawić na tej stronie lub w ramach tej usługi. Dostęp do nich będzie możliwy dopiero po złożeniu wniosku o wykreślenie z Rejestru i pozytywnym rozpatrzeniu go przez organ rozpatrujący wniosek. Spełnia to encyklopedyczną definicję cenzury prewencyjnej (kontrola podejmowana jeszcze przed publikacją) i odpowiada sytuacji, w której po wydaniu zakazu rozpowszechniania w Polsce np. zagranicznego tytułu prasowego, z uwagi na niedozwolone treści w którymś z jego wydań, jego wydawca wnosi o cofnięcie zakazu w celu możliwości rozpowszechniania w naszym kraju kolejnych wydań tego tytułu.
Podsumowując, projekt narusza art. 14, art. 54 ust. 1 i 2, art. 45 ust. 1 i art. 77 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i stanowi niesłychany zamach na wolności obywatelskie, porównywalny z rozwiązaniami stosowanymi w państwach znanymi z cenzurowania Internetu takimi, jak Chiny czy Iran. Nie jest wykluczone, że po ustanowieniu Rejestru zakres kategorii treści “uprawniających” do znalezienia się w nim będzie szybko rozszerzany.
Tutaj można przeczytać opinię prawnika specjalizującego się w zagadnieniach związanych z Internetem, p. Olgierda Rudaka, o tym projekcie.
Wymieniony projekt wprowadzany jest w trybie ekspresowym. Nosi on datę 13 listopada, zaś konsultacje ogłoszone przez Ministerstwo Finansów trwały do… 19 listopada. Dodatkowe konsultacje społeczne w sprawie planowanego Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych ogłosił Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jako instytucja, która ma być zobowiązana do prowadzenia tego rejestru.
W związku z tym apeluję o jak najszybsze przesyłanie rzeczowych argumentów przeciwko wymienionemu projektowi Prezesowi UKE, jak również zainteresowanie sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich, posłów, senatorów i Prezydenta RP – jako osób władnych wyeliminować pomysł Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych na etapie procesu ustawodawczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i stało się. Chiński model internetu również w Polsce. Prezydent podpisał ustawę hazardową.

http://www.rp.pl/artykul/2,398223_Prezydent_podpisal_ustawe_hazardowa.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prewencyjnie. Bez zgody sądu.

Policja od dawna zabiegała o takie rozwiązanie. Teraz udało jej się przekonać rząd - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Funkcjonariusze uzyskają dostęp
do informacji o tym, co robimy w internecie
bez zgody sądu.

Prawo takie da policji i funkcjonariuszom innych służb jeden z przepisów przygotowywanej właśnie nowelizacji ustawy hazardowej - informuje gazeta.

Funkcjonariusze będą mogli się dowiedzieć z jakich usług internetowych
korzystamy. I to bez podawania konkretnej przyczyny.

Nie będzie ważne czy w naszej sprawie prowadzone jest jakieś śledztwo. Zgodnie z nowymi
zapisami ustawy policja sprawdzi nas w internecie nawet w celach prewencyjnych.

Nowelizacja umożliwi również ograniczanie dostępu do internetu. Powód?

Będzie można nas odciąć od internetów - jak informuje gazeta - gdy będzie to niezbędne ze względu np. na ochronę zdrowia i moralności publicznej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2094943,11,now.....,item.html
opracowanie:sfora.pl

_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chiński model internetu w Polsce - kolejne starcie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile