Voltar napisał: |
Sytuacja rzeczywista jest nawet gorsza i jeszcze bardziej absurdalna. Drukarz z fabularnej historyjki, za każdy wydrukowany bilet bierze „tylko” 20 euro. Natomiast EBC drukuje też „bilety 500 E ” i zadłuża rządy państw UE (tzn. konkretnie nas, obywateli płacących podatki) na tę cyfrę POWIĘKSZONĄ o tzw. stopę procentową. Stopy te ustala EBC i rządy państw UE nie mają na to żadnego wpływu. Trichet (prezes EBC) ustalił ostatnio (wolno mu, co zechce!) stopy procentowe na 2,25 %. Oznacza to, że za banknot 500 euro rząd będzie musiał zapłacić 510,12 euro i daje na to gwarancje poprzez wydawanie obligacji rządowych. Robi to wszystko w IMIENIU NARODÓW, zobowiązując te narody do pracy w pocie czoła dla niebotycznych zysków prywatnej grupy nietykalnych, żyjących z... włączania przycisków maszyn drukarskich.
http://www.rossakiewicz.pl/demokracja/df05.htm |
Brakuje w tym informacji, kto finansuje handel ludźmi w postaci tzw. transferów piłkarzy, za których płaci się raczej sporą kasę.
....
Tu, historia z historii;
"W 1932 r. maszynista lokomotywy Michael Unterguggenberger został wybrany w drodze losowania na burmistrza tyrolskiej gminy Wörgl – również, dlatego został wybrany, ponieważ nikt inny nie chciał przejąć tego urzędu w splajtowanym mieście.
Miasto Wörgl zbankrutowało, jak wszystkie miast w czasie wielkiego kryzysu lat trzydziestych.
Niebyło pieniędzy na wypłaty dla pracowników, dlatego zamknięto również lokalną fabrykę.
W ramach oszczędzania i zdobycia kapitału miasto chciało zlicytować maszyny fabryczne i inny sprzęt.
Na lokalnym zgromadzeniu polityków i mieszkańców miasteczka, dochodzi do kontrowersyjnej wymiany poglądów, gdzie nowy burmistrz, maszynista lokomotywy, sprzeciwia się tej decyzji oszczędzania i widzi ją jako bardzo złą receptę idącą w kierunku dalszej degradacji sytuacji gospodarczej regionu Wörgl.
Na zgromadzeniu burmistrz oświadcza, że oszczędzanie to zła recepta, która pogłębia jeszcze kryzys, co z kolei spycha społeczeństwo w kierunku szerzącego się dobrze zorganizowanego w tamtych czasach ruchu Narodowego Socjalizm (NS), który był logistycznie i finansowo wspierane przez wielki kapitał.
Burmistrzowi Unterguggenbergerowi udaje się zjednoczyć podzieloną społeczność wokół nowego projektu prowadzącego do polepszenia sytuacji mieszkańców gminy Wörgl.
Korzystając z publikacji Silvio Geselle maszynista poznaje prawdziwą naturę pieniądza i decyduje się na wprowadzenie takich zmian w lokalnym systemie finansowym, które to zmiany doprowadzają do lokalnego cudu gospodarczego, do pełnego zatrudnienia i powstałego dobrobytu w regionie gminy Wörgl
Wörgl z inicjatywy maszynisty lokomotywy zaczyna tworzyć lokalny system finansowy opierający się na AB zaświadczeniach o wykonanej pracy (ArbeitsBeschtätigung), które częściowo spełniały rolę lokalnej waluty.
Burmistrz z radą miasteczka podejmuje decyzję o drukowaniu AB zaświadczeń, przy pomocy których miasto Wörgl likwiduje bezrobocie, doprowadza do napełnienia kasy miasta pieniędzmi z podatków i doprowadza do dobrobytu mieszkańców całej gminy tego tyrolskiego miasteczka.
Odgórny impuls rozwoju gospodarczego wyszedł od strony inicjatywy burmistrza, który przy pomocy intensywnych prac publicznych wprowadza lokalną walutę do obiegu, płacąc wynagrodzenie za prace publiczne tą lokalną walutą (AB). W tym czasie w mieście dochodzi do niebywałego i zaskakującego rozkwitu gospodarczego. Prowadzone są prace przy budowie i renowacji miejskiej kanalizacji, budowane są nowe drogi i szlaki turystyczne, do budowy, renowacji mostu, basenu i renowacji innej miejskiej infrastruktury.
(AB) zaświadczenia stały się z czasem również umowną walutą służącą do wymiany usług i towarów.
Miasto Wörgl w ten sposób zamieniło się powoli w oazę dobrobytu na quasi pustyni kryzysu lat trzydziestych, gdzie wszędzie była bieda i głód.
Kasa publiczna Wörgl napełniła się do tego stopnia kapitałem z podatków, że rada miasteczka dzięki temu mogła doprowadzić do powtórnego uruchomienia przepisanej na straty fabryki, stwarzając w ten sposób wiele miejsc pracy.
Jednak taka inicjatywa społeczna służąca dobru ogólnemu mieszkańców regionu, kreująca dobrobyt, stała się właśnie dla niektórych egzystencjonalnym zagrożeniem. A mianowicie dla tych grup interesów z poza regionalnych, które dążyły do wzrostu zwolenników NS ideologii i wskrzeszenia konfliktu wojennego w celach odnowy upadającego systemu finansowego.
Eksperyment ten wzbudził duże zainteresowanie we wielu okolicznych gminach, a nawet politycy z innych krajów np. Francji, ze zdziwieniem patrzyli na ten pozytywny rozwój i przyjechali nawet do Wörgl, aby się zorientować, na czym polegał ten cud gospodarczy, który z sukcesem zaczął się rozprzestrzeniać po całej okolicy.
Tak się dzieje, dopóki eksperyment w Wörgl nie zostaje zakazany, a burmistrz Unterguggenberger zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i skazany w sądzie we Wiedniu.
Mieliśmy zatem do czynienia z kryminalizowaniem czynów, których efektem było doprowadzenie do normalności, aby ludzie nie ustawiali się na ulicy przy kotłach darmowej ciepłej strawy.
Pytanie jest takie, co takiego się wydarzyło w Tyrolskiej miejscowości, co doprowadziło do normalności i dobrobytu swoich mieszkańców i nagromadzenia kapitału z podatków w kasie publicznej?
Na to jest trywialna odpowiedź.
Gmina Wörgl biorąc inicjatywę w swoje ręce uwolniła się od lichwiarskiej metody kontroli społecznej, która kreowała kryzys gospodarczy.
Doszło do przerwania pasożytniczej pępowiny, przy pomocy której wprowadzano zależność od dużego kapitału.
W gminie Wörgl burmistrz był quasi bankiem i on z początku prowadził dystrybucje kapitału, który nie był obciążony lichwą.
Również do uruchomienia lokalnej fabryki niepotrzebny był lichwiarski kredyt, który pasożytniczo ssał osiągnięcia gospodarcze z regionu i narzucał arogancko swoje warunki rozwoju. W taki prosty sposób gmina ta uwolniła się od dyktatury wielkiego kapitału, co niebyło przypadkiem.
Burmistrz tego miasteczka cały czas zwracał na to uwagę, aby niedoszło do uduszenia przedsiębiorczości przez obciążenia lichwą, jak również na to, aby w regionie niedoszło do takich inwestycji „pomagających” w rozwoju, które de facto prowadziły do uzależnień i dyktatu kończącego się przejęciem np. fabryki. (Kasyno Wall Street)
Kto zna historię finansowania reżymu Adolfa Hitlera, ten wie jak mocno Hitler był finansowany ze strony wielkiego kapitału z Wall Street. Np. produkcja ciężarówek „Blitz”, bez których tzw. wojna błyskawiczna na Polskę byłaby niemożliwa do przeprowadzenia. Jednak to umożliwił Hitlerowi US Koncern GM.
O tym jak USA Koncerny współpracowały z Hitlerem.
welt.de/geschichte/zweiter-weltkrieg/article190218161/General-Motors-Wie-US-Konzerne-mit-Hitler-zusammenarbeiten.html
----------------------------------------
Burmistrz Wörgl dbał o to, aby niedoszło do okradania lokalnej społeczności przez spekulantów giełdowych, widział bowiem uzależnienia rozwoju społecznego od warunków materialnych społeczeństwa.
Podczas gdy w mieście Linz bieda ludzi pędziła w kierunku poparcia ruchu NS, finansowanego przez duży kapitał i obiecującego miejsca pracy dla wszystkich, zorganizowany wiec NS w Wörgl nie odbył się, ponieważ niebyło do kogo przemawiać. Ludzie żyli tam dostatnie i nie potrzebowali miejsc pracy obiecywanych wszędzie przez ruch NS.
Jasna sprawa, kapitał był w tamtych czasach odgórnie tak kanalizowany, aby była bieda, zrezygnowanie pchające ludzi i rozwój sytuacji w kierunku ideologii NS i wojny.
Dzisiaj w gruncie rzeczy mamy tą samą sytuację i te same grupy interesów działają w kierunku wojny, co w efekcie ma prowadzić do odnowy upadłego systemu finansowego.
Dokładnie jak w latach trzydziestych poprzedniego stulecia."
https://emigrant19.neon24.org/post/17099.....-finansowy