W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Handel punktami?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2914
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:08, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, Ty znowu swoje.

Co prawda , wszystko dawno co do prawa ustalone, kto chce niech czyta te interpretację , kto nie chce niech nie czyta.
Jak postąpi w takim przypadku, jego sprawa. Wszytko już było napisane.

I tu jedno zdanie wstępu, które napiszę jeszcze na koniec, żebyś pamiętał.
Policję uważam za ciołków i tępaków. Zapamiętaj.

Chcę dodatkowo napisać o tym, co mnie zastanawia przez całą dyskusję. Twoje podejście do tematu prawa czy raczej odpowiedzialności, przypomina trochę zachowanie małego Tomaszka, który nabroił na podwórku, jak się ktoś zacznie pytać, czy to on, to idzie w zaparte i mówi, „ to nie ja”, dopiero jak później nie ma wyjścia przyznaje się przy rodzicach.
Jakoś nie mogę po prostu zrozumieć, na jakiej zasadzie uznajesz z uśmiechem zamordystyczne prawo w Holandii, jednocześnie szukając luk w polskim prawie, które można oszukać najnormalniej łgając. Czy tylko ja, widzę tu mały dysonans? Czy napisałeś gdzieś sugestię," hej, zmieńmy nasze prawo na takie jak w Holandii."?
I te sugerowanie, że polscy policjanci to idioci , przy równoczesnym chwaleniu holenderskich.
Nie wmawiaj takich głupot ludziom, bo jeszcze uwierzą. Ludzie to ludzie i jeżeli ktoś idzie do policji, nieważne czy w Polsce czy Holandii czy Bangladeszu, to cechuje go odpowiedni zestaw cech charakteru, przekonań etc, to są ludzie którzy lubią być służalczymi ciołkami, z nadmiarem władzy, koniec , kropka.. Nieważne gdzie. Nie wiem jaką miałeś traumę z polską policją, Twoja sprawa, zapewniam Cię jednak, że ta w Holandii nie różni się niczym szczególnym.
Poza tym, zastanawiam się czy pisanie na publicznym forum, jak to można się wymigać od tego, że ” nabroiłeś”, a tym samym sugerowanie ludziom by kłamali, ( nie czepiaj się, że nie napisałem "nie wiem" ) to dobre rozwiązanie?
Wiesz dlaczego się zastanawiam? Bo na początek przedstawiasz publicznie taki zestaw „ migania” dla kierowców, i jeszcze to nazywasz ( pisałeś niżej ) „prawami obywatelskimi”
Rozumiem, że obywatele to wszyscy mieszkańcy jakiegoś państwa. Więc proponuję Ci też zrobić, zestawienie „ praw obywatelskich” dla kierowców , pedofili, morderców, złodziei i polityków, bo niedoinformowanie ich ( sami pisałeś wcześniej) byłoby haniebne. Potem do GW, i masz druk na pierwszej stronie, wszyscy Ci dziękują
A co z pedofilami i mordercami, etc? Zaraz ktoś poczyta, i zacznie drążyć i pisać, jak to choroba psychiczna z mordercy robi niewinnego człowieka. Po co to?

Dla mnie, możesz mieć świadomość działania prawa, ale publiczne sugerowanie ludziom, żeby najzwyczajniej w świecie łgali, dla 100 złotych, jest bardziej demoralizujące, niż zapłacenie tego drętwego mandatu i oszczędzenie czasu i pieniędzy.
To, łganie, sądy, etc, według mnie, to taki typowy przerost formy nad treścią.( Policję uważam za ciołków i tępaków, tu moja wstawka, żebyś nie zapomniał)

I nie umoralniam Cię ( jak pisałeś), tylko się zastanawiam, myślę i dyskutuję.
Sam napisałeś „rozumiem manipulować w celu nie zapłacenia grzywny”. Co ja tu mam dodawać? Chyba nic?

Cytat:
Bimi, a może manipulatorkiem jest ktoś, kto najpierw przekracza prędkość, jest tego świadomym, i dla marnych 100 złoty, potrafi skłamać na policji, potem zełgać w sądzie, że nic nie pamięta, a tak naprawdę, może nie mówić nic, bo wymyślił sobie, że prowadziła pijana, żona i może z mocy prawa odmówić odpowiedzi. Biega do sądów, za pieniądze podatników i wygrywa na kłamstwach sprawę za 100 pln. Może ktoś taki to manipulator, co?


A do mojego pytania czy opis człowieka zamieszczony powyżej, to może opis manipulatora ustosunkowujesz się słowami „może... ale może po prostu jest niewinny?” – tu też nic nie dodam, może to ja się mylę, niech ocenią to inni, jeżeli to czytają.

Ogólnie widzę, że ciężko zrozumieć po co ja to piszę, bo ciągle walisz jakieś inwektywy w moim kierunku, związane z policją.

„i nie pierdol, ze miast kłamać lepiej się przyznać”. Proszę wskaż, gdzie to napisałem.

Bimi, poukładaj to sobie.

Policję uważam za służalczych ciołków i tępaków, często nadużywających władzy , z którymi moje konfrontacje ostatecznie skończyłem w areszcie, wiec sugerowanie, że jestem „pałą” jest dla mnie zwykłą obrazą i oczywiście mija się z prawdą. To, że mam o nich takie zdanie, nie przekreśla tego, że nie podoba mi się, jak ktoś publicznie namawia ludzi do kłamstwa w tak błahej sprawie i jeszcze to podpina pod „prawa obywatelskie”. Tylko tyle.

I do cholery Bimi, nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak Ty, uszanuj to.


Bez odbioru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten handel punktami przypomina mi handel limitami na co2
tylko jeden jest nielegalny a drugi legalny
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile znowu mnie próbujesz umoralniać.
pisałem już że to jest wątek o prawie, a nie o "uszanuj to".

to ty uszanuj to, że ja jako jeden z nielicznych w tym kraju próbuję uświadomić polaków co do ich obywatelskich praw. jest to zadanie bardzo trudne zważywszy na to, że przez ostatnich 20 lat jeszcze usilniej próbuje się zrobić to co za komuny nigdy się nie udało: przekonać ludzi do tego, że polska policja jest dobra i jest dla nich.

to propagandowa wojna w której media i rząd są po stronie pał, a ogłupione propaganda społeczeństwo ma zazwyczaj postawę typu "skoro mówią, że trzeba powiedzieć to chyba wiedzą co mówią..."
o ile nie jeszcze gorszą - czyli taką jak twoja Smile

czas by w końcu ktoś zaczął informowac tych biednych ludzi o tym jakie prawa im przysługują w konfrontacji z mafią w niebieskich mundurach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, to zakładam nowy wątek....................żartuję Wink



Cytat:
....przez ostatnich 20 lat jeszcze usilniej próbuje się zrobić to co za komuny nigdy się nie udało: przekonać ludzi do tego, że polska policja jest dobra i jest dla nich.

„to propagandowa wojna w której media i rząd są po stronie pał, a ogłupione propaganda społeczeństwo ma zazwyczaj postawę typu "skoro mówią, że trzeba powiedzieć to chyba wiedzą co mówią...


Nie uwierzysz Shocked , zgadzam się . Smile



Cytat:
o ile nie jeszcze gorszą - czyli taką jak twoja


Chcesz informować ludzi, to informuj, ale nie imputuj, że jak zwracam uwagę na nakłanianie ludzi do łgania , to jest to coś złego.

Dobra, wszyscy wiedzą, o co chodzi. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opaq napisał:
Chcesz informować ludzi, to informuj, ale nie imputuj, że jak zwracam uwagę na nakłanianie ludzi do łgania , to jest to coś złego.

w tym wątku zwróciłeś już wagę na wiele rzeczy - owszem, jest to coś złego, gdyż stajesz po stronie "zła", którym w tym przypadku są faszystowskie pały i media które pomagają im zaszczepiać w polakach niewiedzę n.t. przysługującym im praw i wolności.

może przykład.
jak to możliwe, że za komuny ostrzeganie się światłami przed policją było uważane za sympatyczny gest kierowców?
natomiast dziś media i pały robią z tego zbrodnie, bo przecież "on może kogoś zabić"... Laughing
kto i kiedy zadecydował, że z pożytecznej przysługi stało się to nagle zbrodniczym procederem?

standardy "moralne" (do których się próbujesz odwoływać) kreuje się na bieżąco przy pomocy propagandy - to nie ma nic wspólnego z moralnością.

ja nie mówię o standardach moralnych tylko o swobodach obywatelskich i ich ochronie. jarzysz w ogóle taki termin "ochrona swobód obywatelskich"? zrobiłeś coś kiedykolwiek w tym kierunku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie szybko tym razem.

Co do " zła" już pisałem. Nie, będę się powtarzał.

Mruganie- media - zgoda, dlatego też zgodziłem się z tezami z wcześniejszego wątku.


Cytat:

standardy "moralne" (do których się próbujesz odwoływać) kreuje się na bieżąco przy pomocy propagandy - to nie ma nic wspólnego z moralnością. "


Powtórka .Jak ktoś kogoś namawia do kłamstwa, to go po prostu namawia do kłamstwa. Nikt mi nie wykreował żadnych "standardów moralnych", jak sobie napisałeś, tylko właśnie odwołuje się do moralności.
Tu mówimy o pałach,ale, tak samo, dla mnie, nie byłoby ok , publiczne nakłanianie lekarza, żeby zełgał, bo to go ocali przed konsekwencjami za jakiś błąd. Schemat jest prosty. A że lekarz zgodnie z prawem może łgać do bólu? Jak chce to niech łga.

Cytat:

ja nie mówię o standardach moralnych tylko o swobodach obywatelskich i ich ochronie.


Wcześniej mówiłeś o prawach obywatelskich teraz o swobodach obywatelskich. Wink

Wiem co to znaczy. Aaaa , więc to ty się tym zajmujesz i wydajesz orzeczenia, co można a co nie ? Spoko. Wink

A na poważnie. Zobacz czym się zajmują instytucje z tym związane i podaj mi przykład, gdzie uznają, że nakłanianie do łgania, żeby uniknąć odpowiedzialności, jest zgodne z twoimi czy innych osób swobodami czy prawami obywatelskim , niezależnie czy chodzi o pały, lekarzy, górników czy fryzjerów . Smile


Możemy tak do usioru. Smile


A światłami mrugam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powtórka .Jak ktoś kogoś namawia do kłamstwa, to go po prostu namawia do kłamstwa. Nikt mi nie wykreował żadnych "standardów moralnych", jak sobie napisałeś, tylko właśnie odwołuje się do moralności.
no widzisz - tu się faktycznie różnimy.
dla ciebie kłamstwo w stosunku do przypadkowego przechodnia czy członka rodziny jest równie "niemoralne" co kłamstwo w stosunku do wymiaru (nie)sprawiedliwości.
dla mnie natomiast okłamanie policjanta czy sędziego w obronie swoich obywatelskich praw i swobód to nie jest kłamstwo w złym znaczeniu tego słowa - to obywatelski obowiązek.

już ci mówiłem: żaden policjant nigdy się nie przyzna gdy go słusznie oskarżysz o naruszenie uprawnień; zawsze będzie kłamać - tak, czy nie?
takich przypadków są co najmniej setki każdego miesiąca, a byłoby jeszcze więcej gdyby poszkodowani wiedzieli ze składanie skargi cokolwiek da - wszyscy oni łżą jak psy, bez krzty zawahania, bo każdy wie, że tak należy.

jeśli więc wydaje ci się, że uczynienie tego czego oni nigdy by nie zrobili, (czyli przyznanie się do winy) jest w jakikolwiek sposób szlachetne to proszę bardzo - be my guest; przyznawaj się ile wlezie!
wiedz jednak że dla mnie nie ma w tym niczego szlachetnego - to najzwyklejsze w świecie frajerstwo i głupota.

kłamstwo to nieodzowna część obrony w naszym systemie sądowniczym; pały doskonal o tym wiedzą, zwykli ludzie też powinni.
to nie zło w naszym wnętrzu, ale system w którym żyjemy zmusza nas by racjonalnie postępować w/g zasady: jeśli cię złapią za rękę, mówi że to nie twoja ręka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez uwazam ze omijanie prawa zwlaszcza podatkowego to obywatelski obowiazek

policja moze skierowac sprawe do sadu by przeprowadzic pstepowanie dowodowe, powolac bieglego by ustalil kto jest na zdjeciu etc ale jesli nie ustala kto jechal to nie ma placenia Smile
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Handel punktami?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile