W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja znowu certyfikuje  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1371
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 14 Paź '09   Temat postu: Rosja znowu certyfikuje Odpowiedz z cytatem

Pij polskie mleko!
==================
Rosja znów się czepia?
2009-10-14 11:15:43
Autor: Janina Blumka-Grzesiak

Autor: farmer.pl

Rosja znowu certyfikuje Na Wschód...
Ostatnio wprowadzono certyfikowanie polskich owoców i warzyw. Inspekcja fitosanitarna Federacji Rosyjskiej odnalazła w nich resztki środków ochrony roślin. Teraz pod lupę wzięła mleko.

Znowu odnaleziono pozostałości. Tym razem w polskim i litewskim mleku dopatrzono się antybiotyków. Czy świadczy to o rodzimym niedbalstwie czy o niesnaskach sięgających wyższego szczebla? W każdym razie fakt ten na pewno będzie wodą na młyn producentów komórek somatycznych.

W końcu kupno urządzenia, odwirowanie komórek świadczących o chorobie krowy, da mleko czyste, jak łza. Nie trzeba będzie leczyć zwierząt, odejdzie problem dodatkowych wydatków na leczenie, a produkt finalny można będzie zbyć korzystniej. Tylko co z tego skoro autorytety naukowe i ministerstwo grzmią o nielegalności urządzeń. – To zwyczajne fałszerstwo – mówi nam prof. dr hab. Edward Malinowski z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego- PIB w Bydgoszczy. - To sztuczne poprawianie jakości – dodaje Łukasz Fiedler z DeLaval sp z o. o. A zdaniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „zastosowanie tzw. separatorów komórek somatycznych w gospodarstwach produkcji mleka surowego nie powinno być dopuszczalne ze względu na możliwość fałszowania jego rzeczywistej jakości zdrowotnej”. A Waldemar Broś, Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich wbija gwóźdź do trumny: stosowanie separatorów komórek somatycznych jest niezgodne z prawem.

Czy jednak separatory nie skuszą większej ilości rolników? Przecież w kryzysie nikt nie patrzy na kilka lat do przodu – liczy się tu i teraz. A Rosja mówi stanowcze „nie” mleku od chorej, czy nawet wyleczonej krowy, ale pełnemu środka przeciwko mastitis.

Szef rosyjskiej Służby Nadzoru Weterynaryjnego zakomunikował, że problem zanieczyszczonego mleka dotyczy przynajmniej 30 proc. dostawców z obydwu krajów. W konsekwencji umowy z nimi ulegną najprawdopodobniej zerwaniu.

Jeden z rosyjskich dzienników zauważył jednak złośliwie, że Unia Europejska dopuszcza niewielkie ilości antybiotyków w mleku, Rosja tymczasem nie dopuszcza ich wcale.

Od ubiegłego roku w Rosji obowiązuje ograniczenie w stosowaniu nazwy: mleko. Jest ono zarezerwowane dla naturalnego mleka z odpowiednia zawartością tłuszczu i bez dodatków. Normy są ponoć bardzo wyśrubowane. Produkty uzyskane z mleka w proszku noszą nazwę "napoju mlecznego".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja ma racje, ja tez bym sie wpienil jakby mi cos takiego przyslano Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Export exportem, niesnaski niesnaskami a ja mam kolegę pracującego w nadzorze weterynaryjnym w jednym z większych zakładów spożywczych w kraju.
Opowiadał mi o niedawnej kontroli rosyjskiej w tym zakładzie.
Może i Rosjanie się czepiają ale to co zobaczył - tą listę niedociągnięć ten burdel w zakładzie to notoryczne polskie naginanie norm - on absolutnie nie dziwi się, że nie możemy przejść rosyjskiej kontroli.
To jest tak, że wystarczy aby Rosjanie surowo wymagali "naszych" przepisów - i co najmniej połowa zakładów nie jest w stanie przejść kontroli.

Przykre ale prawdziwe.

W zasadzie to dlaczego mieliby stosować ulgową taryfę dla Pimpka, który non stop gryzie i szarpie ich za nogawkę?
Wychodzą z założenia, że fory to niech nam da "Misha from Georgia" Very Happy
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 15 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi sie podoba pomysl Rosjan. Dziwi mnie zreszta nagonka na Rosje. Tak okolo tematycznie to polecam artykul pij mleko bedziesz kaleka.

http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artyku.....d=27109823

Polski rzad sponsoruje w szkolach akcje "szklanka mleka". Koszt akcji to 80 mln zl rocznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja znowu certyfikuje
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile