W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bóg nie jest Stwórcą, Biblia była źle tłumaczona   
Podobne tematy
Kto ustala, że czyjeś wierzenie staje się religią?20
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 23504
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:26, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:

Aya Sophia napisał:
@qweq3 :

Cytat:
Nikt nie wymaga slepej wiary, Biblia jest napisana jezykiem metaforycznym w taki sposob, ze UNIEMOZLIWIA slepa wiare. Jest to zbior madrosci zyciowych i zasad moralnych ktorych nalezy sie trzymac.


"Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: "Naprawdę Jahwe jest Bogiem! Naprawdę Pan jest Bogiem!" Eliasz zaś im rozkazał: "Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!" Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił." - Ks. Królewska 18

Cytat:
Twoje zdanie jest nielogiczne, bądz nie zrozumiales tego co sam zacytowales.


Wybitnie logiczny fragment przytoczyłem wyżej. I tego trzymają się Chrześcijanie ? :lol: Tylko Ci "dobrzy" ma się rozumieć...Żal. Napisałeś : "z mojego postu wynika że Chrześcijaństwo jest ideą dobra, do którego należy dążyć" - ergo - to do czego należy dążyć nie nazywa się Chrześcijaństwo a DOBRO. Wśród ślepych i jednooki zaniewidzi...


Jak czytam posty i ,,wnioski'' tego osobnika i większości jemu podobnych dotyczące Boga i Biblii to się zastanawiam, czy mam do czynienia jedynie z nieświadomymi tego co wypisują ignorantami i dyletantami, czy też raczej zupełnymi debilami, których mózgi były obumarły już na etapie pierwszej klasy szkoły podstawowej? I jak czytam WSZYSTKIE teksty niejakiego Aya Sophia, to jestem już praktycznie pewien i to w 100%, że mam do czynienia z tymi drugim rodzajem osobników. Dlatego właśnie uważam wszelkie dyskusje z tego rodzaju niedorozwojami za stratę czasu, którą można poświęcić na bardziej pożyteczne rzeczy niż łopatologiczne wręcz tłumaczenie tym ludziom, czegoś co zrozumiałoby i to bez trudu każde dziecko na etapie przedszkola.
Zamieszczam tu dla tych nieuleczalnie inteligentnych inaczej opracowania dotyczące rzekomych okrucieństw Boga i tego jakim to ten Bóg jest ponoć niemiłosiernym okrutnikiem, którymi to raz za razem stertami debilnych rozważań i takich samych za przeproszeniem wniosków, właśnie na ten temat, na poziomie totalnego idioty raczy tutaj niemal nieustająco Aya Sophia, które zamieściłem już tutaj spory kawałek czasu temu! I gdyby ci się chciało najpierw zechcieć poszukać przynajmniej na tym forum, tego na co już dawno temu dałem odpowiedź na podobne idiotyzmy, którymi raczyli tu wszystkich na temat Boga podobni Tobie Aya Sophia matołki, to może byś się pierwej choć przez chwilę zastanowił (choć jak znam Twoje grafomaństwo Aya Sophia, to raczej w coś podobnego u Ciebie po prostu wiary mi nie dostaje!), a nie powtarzał w kolejnych postach ciągle te same brednie świadczące jedynie o tym, że osobnik, który zabiera na ten temat głos, ma w tej kwestii w rzeczywistości g, a nie pojęcie choćby w mikroskopijnym stopniu!
Tak więc Aya Sophia skończ już bredzić swoje durnoctwa, bo jedyne co one ukazują i obnażają za każdym razem, to jedynie Twoją BEZMIERNĄ GŁUPOTĘ oraz INTELEKTUALNE MATOLSTWO w dziedzinie o której masz takie pojęcie jak o prowadzeniu promu kosmicznego!

A tu dla tych, którzy karmią się łajnem spod znaku Aya Sophia, KU PRZYPOMNIENIU, by zanim ponownie zaczną wypisywać idiotyzmy, podobne do tych w wykonaniu Aya Sophia, przeczytali i przestudiowali najpierw z tą że Biblią w ręku, na którą napluć się nie mogą, to co zawierają te dwa teksty, które chcę tu przypomnieć, zanim wyskoczą ponownie jak ten przysłowiowy Filip z konopi z kundlimi ,,mądrościami i ujadaniem al'a Aya Sophia na temat Biblii i Boga!
Po prostu rozkłada mnie, gdy matolstwo chce uchodzić za autorytety na temat czegoś, o czym nie ma BLADEGO pojęcia! ŻENUJĄCE to mało powiedziane Aya Sophia i koledzy!

Okrutny Bóg Biblii.

Zrozumieć prawo Starego

i Nowego Przymierza


viewpost.php?p=46604

Biblia a Prawo Obywatelskie

http://www.rekabit.pl/sszady/cms/articles.php?lng=pl&pg=306
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:21, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ci powiem, że Aya Sophia w przeciwieństwie do twoich i tobie podobnych "osobników" ma otwarty umysł i chwała mu za to. więc nie oceniaj wszystkich poprzez pryzmat jednej książki, w której zatonąłęś jak Titanic. Statek tonie, ale tańczysz do samego końca, nawet nie wiedząc dlaczego- a może co śmieszniejsze udajesz, że nie wiesz dla-czego. Co za paradoks.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze każdy postronny, czytający te słowa, może sobie wyrobić własne zdanie n/t toku dyskusji i argumentów które tu padają Wink

Kioara, odmieniłeś słowa : Aya Sophia, kłamca, manipulant, idiota,debil, dureń przez wszystkie możliwe przypadki. Gratulacje, byłes wiec w szkole podstawowej, i z niezłym skutkiem wyłuskałeś wiedzę z zasad języka polskiego. Pewnie w Twolm przypadku lepiej było się uczyć hebrajszczyzny Laughing To czy taki język jest tożsamy z moralnościa chrześcijańską, pozostawiam do oceny czytających - jak mówi stare przysłowie - bądź dżentelmenem, nic bardziej nie wku*wi Twoich adwersarzy - co niniejszym czynie, puszczając pomimo uszu (niezbyt, szczerze mówiąc) wyszukane inwektywy pod moim adresem. Słowem, wybaczam Wink

Do rzeczy Drogi Kioara : miałem te złote myśli wkleić juz wczoraj, ale myśle - poczekam - jak widać z doskonałym skutkiem sprowokowałem Cię do rzucania obelg. Jak słabe trzeba mieć argumenty żeby się do tego uciekać ? To ja kontynuuje :

- "Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. " - Wj 21, 22

- "Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną. " - Rdz 17, 14

Tu dla kontrastu :

- "Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych " - Tt 1, 10:lol:

- "Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje." - Hbr 12, 6

Kilka moich "ulubionych":

- "Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła. " - 2 Mch 12, 16

- "Wtedy Abraham, wziąwszy swego syna Izmaela i wszystkich zrodzonych w jego domu lub tych, których nabył za pieniądze - wszystkich swych domowników płci męskiej - jeszcze tego samego dnia obrzezał ciało ich napletka, tak jak mu to nakazał Bóg. " - Rdz 17, 23

- "Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. " - Wj 21, 7-8

- "Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie. " - Kpł 20, 27

- "Człowiek, który pychą uniesiony nie usłucha kapłana ustanowionego tam, aby służyć Panu, Bogu twemu, czy też sędziego, zostanie ukarany śmiercią. Usuniesz zło z Izraela." - Pwt 17, 12

- "Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła" - Ef 5, 22-24 (tu swoją drogą bezczelność w wykorzystywaniu Jezusa sięgnęła apogeum)


Zwróćcie uwagę szczególnie na te trzy cytat :

- "Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga"- Kpł 21, 17-23

- "Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. " - Rdz 3, 16

- "Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. " - Lb 14, 18


Mhm.
Oczywiście jak przystało na uważnego czytelnika nie omieszkałem sprawdzić Twoich linków które podałeś!
Skupię się na : http://www.rekabit.pl/sszady/cms/articles.php?lng=pl&pg=306

Czytamy więc tam, cyt: "Bóg szanuje strukturę społeczeństwa wraz z jego władzą" - już pierwszy zapis wzbudza mój niepokój - 'szanuje' znaczy tyle co sankcjonuje, uwierzytelnia, daje więc legitymizację - czy naprawdę Bóg Izraela interesuje się ustrojem politycznym Izraela jak i przyszłych państw chrześcijańskich ?
Oooo, tak Wink Spodziewam się dlaczego Laughing Władza, władza, jeszcze raz władza.

Czytamy dalej :

- "Przykład tego możemy znaleźć w liście do Rzymian, rozdz. 13." - (ok, jakie to przykłady?)

- "(1) Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione."

zaraz po tym jest jeszcze lepiej :

- (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają.

Apogeum manipulacji słowem i społeczeństwem znajdujemy nieco dalej:

- Nie możemy powiedzieć, że rząd nie jest pobożny chyba, że system rządzenia jest przeciwny czemukolwiek, co jest wyszczególnione w Biblii.

Każdy system rządzenia ludźmi jest dokładnym przeciwieństwem nauk Biblijnych (tych którzy uważam za właściwe i moralnie najbliższe idei Boga). Widać mamy _nieco_ inne priorytety i zasady, do czego zresztą zdążyłem się przyzwyczaić demaskując Wasze poddaństwo Lucyferowi (Jahwe) i NWO.

Tyle na dziś.
Dziękuje za uwagęSmile

PS. Dzięki Adwokat, damy radę Wink Czekam jeszcze na Angolka, tylko On z tej paczki nie zabrał jeszcze głosu, zresztą - szacun wielki i zrozumienie!
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra
Cytat:
Jak czytam posty i ,,wnioski'' tego osobnika i większości jemu podobnych dotyczące Boga i Biblii to się zastanawiam, czy mam do czynienia jedynie z nieświadomymi tego co wypisują ignorantami i dyletantami, czy też raczej zupełnymi debilami, których mózgi były obumarły już na etapie pierwszej klasy szkoły podstawowej? I jak czytam WSZYSTKIE teksty niejakiego Aya Sophia, to jestem już praktycznie pewien i to w 100%, że mam do czynienia z tymi drugim rodzajem osobników. Dlatego właśnie uważam wszelkie dyskusje z tego rodzaju niedorozwojami za stratę czasu, którą można poświęcić na bardziej pożyteczne rzeczy niż łopatologiczne wręcz tłumaczenie tym ludziom, czegoś co zrozumiałoby i to bez trudu każde dziecko na etapie przedszkola.


Więc daj sobie spokój nie trać swojego czasu i nie pisz więcej. Zmiłuj się po "chrześcijańsku". Bo po "chrześcijańsku" obrzucać wyzwiskami potrafisz już znakomicie.
Brawo Aya, jest tego masa w "świętej księdze", moralność Kalego zawsze górą Smile, a bóg po stronie izraelitów.

qweq3
Cytat:
Mowiac krotko- chrzescijanina czyniacego zlo nie spotkasz, ateiste tak, jednak nie oznacza to, ze wszyscy ateisci czynia zlo.

Mówiąc krótko - szkoda słów. Nie masz pojęcia kto to jest ATEISTA.
Cytat:
Konkludujac z tego co napisalem ateista moze byc kazdy, bo latwiej nim zostac. Latwiej odrzucic ramy moralne i prawa, ktore pozwalaja zyc w zgodzie i harmonii.

Wyjaśnij pokrótce związek między ateizmem a odrzuceniem "ram moralnych". Skup się i wskaż sprzeczność w drugim zdaniu.
Cytat:
Czlowiek ktory nie wierzy w Boga wierzy w cokolwiek innego.

Myślenie życzeniowe. To taki mechanizm obronny: skoro ja wierzę w coś, to inni którzy nie wierzą, też wierzą.
KiaOra
Cytat:
Tak więc Aya Sophia skończ już bredzić swoje durnoctwa, bo jedyne co one ukazują i obnażają za każdym razem, to jedynie Twoją BEZMIERNĄ GŁUPOTĘ oraz INTELEKTUALNE MATOLSTWO w dziedzinie o której masz takie pojęcie jak o prowadzeniu promu kosmicznego!

Takie nawarstwienie negatywnych określeń w jednym zdaniu działa odwrotnie i powoduje śmieszność. Popracuj nad tym. I uważaj bo żyłka Ci pęknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1412
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TY I TYLKO TY JESTES STWÓRCĄ ,a wpółbracia i siostry są WSPÓŁTWÓRCAMI.religie prowadzą ,tylko i wyłącznie do punktu zastanowienia.KIM JESTEM?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya

Cytat:
Myślę ze każdy postronny, czytający te słowa, może sobie wyrobić własne zdanie n/t toku dyskusji i argumentów które tu padają


Zgadza się. Przede wszystkim jest ewidentne, że nie tylko nienawidzisz Boga, ale także nie znasz Biblii za grosz. Ale masz pecha i zawsze trafia kosa na kamień, czyli niestety mój drogi trafiasz na mnie a ja Biblię znam doskonale, od podszewki i zanim zacznę czytać jakikolwiek werset, już wiem, o czym jest dalej.

Zjawisko to nazywa się wiedzą, rozumiesz!? Cool Wątpię ale... inni zrozumieją.

Wiedza objawia się w taki sposób, że odpowiadam na kazdy werset, ponieważ znam odpowiedź z powodu olbrzymiej wiedzy. A ty mój drogi skopiowałeś z jakiejś witryny (Sitczyna?) parę wyrwanych z kontekstu wersetów myśląc, że ukazałeś Boga jako wyjątkowo złego megalomaniaka.

Problem polega na tym, że ty jesteś w błędzie, a błąd wynika z zerowej wiedzy.

Cytat:
- "Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. " - Wj 21, 22


Czyli nieumyślne spowodowanie poronienia bez innej szkody, jak złamanie ręki czy, jak w innym przekładzie mamy - "ale nie poniesie dalszej szkody".

Karą za to była kara pieniężna - najprawdopodobniej wysoka kwota pieniedzy. Sprawiedliwość ze strony Boga? Jak najbardziej. Według oceny Stwórcy człowieka było to poronienie a nie morderstwo.

Cytat:
- "Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną. " - Rdz 17, 14


Ten werset wycięto (a ty skopiowałeś bezmyslnie) z kontekstu, w którym Bóg zawarł przymierze z Abrahamem a znakiem owego przymierza było obrzezanie.

Bóg obiecał Abrahamowi wielkie bogactwo oraz miliony potomków. Znakiem było obrzezanie każdego mężczyzny, który słuzył Abrahamowi. Za nieposłuszeństwo karą było usunięcie. I słusznie! Jezeli ktokolwiek chciał zyć w dostaku z Abrahamem, chciał korzystać z jego bogactw, pokoju, i błogosławieństw, musiał się obrzezać. Jezeli nastapiło niedopatrzenie, zawsze można było delikwenta obrzezać później. Prawo dane przez Boga było sprawiedliwe i miłosierne.

Cytat:
- "Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych " - Tt 1, 10:lol:


List Tytusa - mowa o Żydach. Nawet dzisiaj ten werset pasuje!

Cytat:
- "Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje." - Hbr 12, 6


Cudowny werset! Każdy niedoskonały człowiek musi otrzymać nieco chłosty w celu nabrania szacunku dla innych oraz dla Boga. Każdy młodzieniec musi posmakować rózgi, aby wyrósł na przyzwoitego człowieka. Chrześciajnie także otrzymują rózgi z a swe niecne postepki i w ten sposób wzrastają duchowo.

Nie wygladasz na takiego, którego ojciec czegokolwiek rózgą nauczył! ANi szacunku dla Boga, ani dla człowieka. Satanizmu sie zachciewa!Laughing

Cytat:
- "Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła. " - 2 Mch 12, 16


Księga apokryficzna, nie uznana nigdy za tekst biblijny i natchniony. Nie wiedziałeś o tym, prawda!?

Cytat:
- "Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. " - Wj 21, 7-8


W tamtych czasach ojcowie decydowali o tym, kto z kim miał się żenić i... zdawało to egzamin. Sprzedać w niewolę nie oznaczało tego, co oznacza dzisiaj. Oznaczało to, że jako wynagrodzenie za dług ojciec mógł 'sprzedać' córkę, która pracowała dla tego, który jej ojcu pożyczył pieniądze i pracą zwracała ów dług. Mogła takze zostać żoną lub ojciec czy ewentualny przyszły zięć mógł spłacić dług pieniężnie i zażądać zwrotu córki.

Zauważmy, ze Bóg zabronił sprzedarzy do innego narodu! Inaczej mówiąc, dzisiaj według biblijnego nazewnictwa wszystcy jesteśmy niewolnikami banków czy zakładów przemysłowych. Nowoczesne niewolnictwo.

Cytat:
- "Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie. " - Kpł 20, 27


Wyraźny zakaz, wyraźna kara. Wyraźne złamanie Przymierza i... jest to okultyzm czy też demonizm. Bóg kategorycznie zabraniał takich rzeczy - karą była smierć i słusznie.

Cytat:
- "Człowiek, który pychą uniesiony nie usłucha kapłana ustanowionego tam, aby służyć Panu, Bogu twemu, czy też sędziego, zostanie ukarany śmiercią. Usuniesz zło z Izraela." - Pwt 17, 12


Jak wyżej... władcą w Izraelu zaraz po wyjściu z Egiptu był Bóg, który osobiście przebywał w obozie izraelskim. Kapłani wykonywali Jego polecenia. Słuszna kara za ewidentne nieposłuszeństwo wobec Boga.

Za odmowę wykonania rozkazu w wojsku takze wykonuje sie wyrok śmierci i satanistom to nie przeszkadza i nie nazywają tego okrucieństwem.

Cytat:
- "Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła" - Ef 5, 22-24


Dokładnie... Zawsze musi ktoś być górą... równości nigdy nie było, nie ma i nie będzie...
Dlatego że teraz wprowadza się równość, dlatego taki nastepuje bałagan.

Cytat:
- "Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga"- Kpł 21, 17-23


Bóg jest dokonały i nie życzył sobie, aby ludzie z ewidentnymi wadami służyli jako kapłani czy składali ofiary dla Niego. Czyli Bóg nie dawał tym ludziom specjalnych przywilejów. Nic zdrożnego czy okrutnego.

Cytat:
- "Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. " - Rdz 3, 16


W tym czasie kobieta była równa mężczyźnie i Bóg to zmienił. Skutki znamy!

Cytat:
- "Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. " - Lb 14, 18


Tutaj wybiórczy werset, jednostronny i ukazujący, że nie masz pojęcia o Biblii i o Bogu.

Wyjścia 20 (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Co powiesz o tej czerwonej części?

Nie oznacza to, że Bóg karał dzieci za przestępstwa ojców, ale kara na ojców w konsekwencji także spadała na ich potomstwo, co było naturalną koleją rzeczy. Jezeli ojcies stracił dom czy nawet życie, jego potomstwo także ucierpiało.

Jeżeli karą za zbrodnie Izraela było powiedzmy pierwsze zburzenie Jerozolimy i niewola babilońska trwała 70 lat, cierpieli i ojcowie i synowie do czwartego pokolenia. Inaczej mówiąc, konsekwencją zbrodni ojców była niedola własnych dzieci.

Odpowiedzialność na to spadała na ojców. Podobnie dzisiaj, ojciec akoholik i narkoman powoduje spłodzenie nienormalnego dziecka.

Naturalna konsekwencja pewnych nierozumnych działań.

Ale Bóg raczej chciałby błogosławić niż karać i dlatego podano nam, ze...

Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują


Taki wspaniały jest Bóg!

Odnośnie Rzymian 13 rozdziału wielu manipuluje owe wersety na swoją korzyść wykazując brak zrozumienia.

Cytat:
Rzy 13:(1) Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. (6) Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. (7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.


Paweł nie sugeruje, ze Bóg ustanowił władze, ale ze władze działają z Jego przyzwolenia. Tak samo Lucyfer rządzi światem posługując się tymi własnie władzami z przyzwolenia Boga. Dlatego celem Chrezścijanina jest podporządkowanie się władzom w zakresach nie kolidujących ze Słowem Bożym.

Inny werset także mówi, trzeba słuchać bardziej Boga niz ludzi.

Jezus także nie był posłuszny władzom, ale kiedy trzeba było zapłacić podatek, nawet On go zapłacił.

Wersety te są naduzywane przez władze kościelne i władze współpracujace z religiami, jako formami sprawowania władzy.

Tutaj jest dosadne wyjaśnienie tej kwestii.

http://www.mesjasz.info/kategoria-faq/kto-rz%C4%85dzi-tym-%C5%9Bwiatem
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiedza objawia się w taki sposób, że odpowiadam na kazdy werset, ponieważ znam odpowiedź z powodu olbrzymiej wiedzy.

Jesteś Bogiem!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion
Cytat:
- "Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie. " - Kpł 20, 27
Wyraźny zakaz, wyraźna kara. Wyraźne złamanie Przymierza i... jest to okultyzm czy też demonizm. Bóg kategorycznie zabraniał takich rzeczy - karą była smierć i słusznie.

He, he znakomite. Jak wyciąć konkurencję. Prosto od boga na tacy podane.
Jesteś niebezpieczny dla otoczenia Orion. Zastanów się nad tym czasem co piszesz.

Cytat:
- "Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. " - Lb 14, 18
Nie oznacza to, że Bóg karał dzieci za przestępstwa ojców, ale kara na ojców w konsekwencji także spadała na ich potomstwo, co było naturalną koleją rzeczy. Jezeli ojcies stracił dom czy nawet życie, jego potomstwo także ucierpiało.

Z cyklu jak pomachać kotem za ogon, czyli to co oczywiste wcale nie jest takie proste jak się wydaje. I na odwrót. w zależności od zapotrzebowania i zgodności z doktryną.

Cytat:
Zgadza się. Przede wszystkim jest ewidentne, że nie tylko nienawidzisz Boga, ale także nie znasz Biblii za grosz. Ale masz pecha i zawsze trafia kosa na kamień, czyli niestety mój drogi trafiasz na mnie a ja Biblię znam doskonale, od podszewki i zanim zacznę czytać jakikolwiek werset, już wiem, o czym jest dalej.

Zjawisko to nazywa się wiedzą, rozumiesz!? Cool Wątpię ale... inni zrozumieją.

Nie. To zjawisko to zwykła "chrześcijańska" pycha. Dosyć powszechna u wszelkiej maści "nawiedzonych nawracaczy".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prosument




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:31, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni wszyscy,cała ekipa są niebezpieczni dla otoczenia.Pokaż mi fanatyka który nie jest.Zawsze mnie zastanawiało jak dorośli ludzie mogą być tak tępi i otumanieni żeby z takim przekonaniem wypisywać takie głupoty.Wierzą w to co ktoś napisał w książce(tak naprawdę to nie wiadomo kto i kiedy)jakby byli świadkami tego co tam jest napisane.Moim zdaniem to sie kwalifikuje do hospitalizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:24, 22 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam pouczyć się na temat lingwistyki

Język to tylko język został wymyślony przez ludzi dla ludzi.

Język jest dodaktową "nakładką" na umysł człowieka, jest kodem komunikacyjnym. aż i tylko.

Język ma dziury.

Co do biblii: została napisana przez "kogoś"

Pytanie: Co autor miał na myśli?
Odpowiedź: Huj Cię obchodzi co ma autor na myśli bo ktokolwiek cokolwiek wywnioskuje to jest to TYLKO I WYŁĄCZNIE INTERPRETACJA

INTERPRETUJ NA SWÓJ WŁASNY, UNIKALNY, ZDROWY SPOSÓB.

tyle:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:22, 22 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:

...Odnośnie Rzymian 13 rozdziału wielu manipuluje owe wersety na swoją korzyść wykazując brak zrozumienia.

Cytat:
Rzy 13:(1) Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. (6) Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. (7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.


Paweł nie sugeruje, ze Bóg ustanowił władze, ale ze władze działają z Jego przyzwolenia. Tak samo Lucyfer rządzi światem posługując się tymi własnie władzami z przyzwolenia Boga. Dlatego celem Chrezścijanina jest podporządkowanie się władzom w zakresach nie kolidujących ze Słowem Bożym.

Pozwole sobie orion, na pewną interpretację odnośnie konieczności podległości rządowi.

Przymierz sobie przymusowe szczepionki, do tego co podkreśliłem.

Dzisiejsze rządy są tak wypatrzone w stosunku do rządów cezara, że ten werset ma się nijak do współczesności. Sam na swojej stronie piszesz, że największym wrogiem człowieka jest rząd państwowy. Poluje np teraz na ludzi strzykawką jak myśliwy na zwierzynę w lesie. Decyzję trzeba podejmować osobiście i każdy zrobi wg własnego rozeznania. Jeden sie sprzeciwi w imię nietykalności i świętości życia, czy obrony swojej rodziny lub dzieci, inny w świadomości faktu da się uśmiercić i skalekować np no bo nie będzie się starać zachować życia cielesnego w obliczu obiecanego wiecznego, a inny nieświadomy faktów pocierpi lub zginie w nieświadomości faktu. Po prostu jak się powiada wygląda to jak "czeski film".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:21, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin

Pozwole sobie orion, na pewną interpretację odnośnie konieczności podległości rządowi.

Pozwalaj sobie, a się z tym całkowicie zgadzam. Very Happy

Właśnie umieściłem artykuł na temat grypy - http://www.zbawienie.com/grypa.htm

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z rzeczywistych celów NWO.

Jest popularne twierdzenie, że aby dojść do sedna sprawy, należy iść tropem pieniędzy, czyli sprawdzić, kto w tym przypadku zarabia na czymś duże pieniądze. Jednakże w przypadku NWO pieniądze nie są celem wszystkich działań. Finansowy cel to jedynie zasłona dymna, której celem jest ukrycie rzeczywistych zamiarów.

Dlaczego pieniądze nie są celem?

Jest oczywiste, że zmniejszając drastycznie populację zmniejsza się ilość klientów co powoduje utratę zysków. Czyli akcja depopulacji nie jest podyktowana ewentualnymi korzyściami finansowymi.

Śmierć połowy populacji USA zmniejszyłaby o połowę dochody tych, którzy pozostaliby przy życiu. Zysk ze sprzedaży szczepionek byłby bardzo krótkotrwały i straty spowodowane redukcją populacji przewyższyłyby chwilowy zysk.

Podobnie rzecz ma się ze wzrostem cen paliw. Wzrost ten spowodował wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na paliwa, ponieważ z powodu wysokich cen niemal każdy zaczął oszczędzać na paliwie i to spowodowało znaczną obniżkę popytu. Wiele samochodów zrobiło konwersje na gaz i trend ten nadal jest kontynuowany.

Pieniądz i władza nie jest więc głównym motorem napędzającym maszynę NWO.

Celem NWO jest wielbienie Lucyfera a rzekoma redukcja populacji to redukcja... Chrześcijan!

Wszystko to prowadzi to tego jedynego celu, a pieniądze są jedynie formą kontroli społeczeństwa oraz są medium, którego celem jest zmuszenie świata do wielbienia Lucyfera.

Jak mówi nam werset biblijny:

Cytat:
Objawienie 13:16. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.


Celem Iluminatów jest zupełna i totalna kontrola - podporządkowanie się każdej istoty rządowi globalnemu. Brak podporządkowania się czyli nie przyjęcie znaku Bestii będzie oznaczał brak środków do życia.

Dopiero teraz widać wyraźnie ową przerażającą rzeczywistość oraz niezwykłe realia, które teraz są dla każdego dostępne oraz widoczne publicznie.

Mnie osobiście przeraża myśl, że ludzie ze służb zdrowia są gotowi zabijać nas bez zmrużenia oka, bez jakiegokolwiek zawahania czy protestów sumienia.

Warte uwagi jest to, że wysiłki w kierunku depopulacji skierowane są głównie ku rasie ludzi białych.

Wyobraźmy sobie NWO.

Żyje jedynie 500 milionów ludzi, a więc potrzeba jedynie małą część tych, którzy pracowali w kierunku NWO. Przy tak drastycznej depopulacji zmalała tak władza jaki i ilość pieniędzy, ponieważ redukcja 95% populacji spowoduje konieczność redukcji produkcji z powodu braku konsumentów.

Co jeszcze ciekawsze - z braku konsumentów Iluminaci zredukują także ilość producentów, czyli tych, którzy nań dzisiaj pracują. Obdarzeni zaufaniem Elity ludzie, którzy wiernie im teraz służą zostaną także wyeliminowani.

Iluminaci nie będą ryzykować pozostawienia przy życiu tych, którzy nie otrzymali obiecanych nagród i posiadają niebezpieczną dla Elity wiedzę oraz są bardzo niezadowoleniu ze swojej sytuacji, ponieważ stali się niewolnikami jak reszta, która była zwalczana.

Marzeniem władców jest władza nad największymi masami a redukcja populacji o 95 redukuje wielkość władzy o 95%!

Z wielkiego króla robi się... mały królik!

Po za tym, władcą świata może być tylko jedna osoba.

Pozostali członkowie elity muszą się królowi świata podporządkować. Czyli poza jedną osobą, czyli królem świata dla pozostałych nie ma zmiany na lepsze. Kolejny argument przeciwko totalitarnej władzy, jako celowi NWO. Dzisiejsza elita Iluminatów i tak posiada władzę niemal absolutną. W tej dziedzinie nic się w NWO nie zmieni.

Pieniądze?

Będąc na bezludnej wyspie z milionem dolarów i z żoną - czy ów milion ma jakiekolwiek znaczenie?

Jeżeli dzisiaj Rothschild lub Rockefeller posiadają 100 bilionów dolarów. Jaka wartość to będzie mieć w NWO przy populacji zredukowanej do zaledwie 5%!? Potężny argument przeciwko temu, że chodzi o pieniądze.

Czyli skoro władza i pieniądze nie są celem, to co jest celem NWO?

Pozostaje nam tylko jeden cel, który ma sens w tym światowym szaleństwie.

Wielbienie Lucyfera!
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 23 Lis '09   Temat postu: Bóg nie jest Stwórcą, Biblia była źle tłumaczona Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:

Cytat:
Do rzeczy Drogi Kioara : miałem te złote myśli wkleić juz wczoraj, ale myśle - poczekam - jak widać z doskonałym skutkiem sprowokowałem Cię do rzucania obelg. Jak słabe trzeba mieć argumenty żeby się do tego uciekać ? To ja kontynuuje :

- "Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. " - Wj 21, 22


I o jakich Ty IGNORANCIE argumentach mi mówisz? Nie rozśmieszaj mnie mędrku, bo to tylko wykazuje, że Twoja bezdenna wręcz głupota tym sposobem wyłazi z Ciebie po raz kolejny niczym przysłowiowa SŁOMA Z BUTÓW! Bo to tego rodzaju za przeproszeniem ,,argumentów'' należy właśnie ten płaski numer do jakiego się już uciekasz z braku JAKICHKOLWIEK argumentów!

Doczytaj do KOŃCA TEN TEKST TUMANIE i zastanów się pierwej o czym on mówi, a nie wyskakuj jak ten Filip z konopi, wypisując po raz kolejny matolstwa dla ,,inteligentów'', ale chyba jedynie podobnych Tobie Aya Sophia!

Tekst ten bowiem mówi, żeby nie dokonywać ŚLEPEJ I KRWAWEJ ZEMSTY, za zupełnie przypadkowe uderzenie kobiety w ciąży, jeśli ta na skutek takowego uderzenia nie poniesie ŻADNEJ SZKODY! W tamtych zaś czasach było raczej NORMĄ coś przeciwnego, tzn., aby za nawet przypadkowe uderzenie kobiety w ciąży, delikwentowi, który takową kobietę uderzył zupełnie nie zamierzenie ZDJĄĆ GŁOWĘ Z KARKU!

Ty Aya Sophia pewnie należałbyś, co ja mówię należałbyś w czasie przeszłym! Ty NALEŻYSZ do tego właśnie rodzaju ludzi, którzy za CAŁKOWICIE, NIEZAMIERZONE uderzenie takiej kobiety, która nie poniesie przez to jakiejkolwiek szkody, PEWNIE PIERWSZY STANĄŁBYŚ W SZEREGU, ABY TAKIEMU CZŁOWIEKOWI ŚCIĄĆ GŁOWĘ Z KARKU!
Jak widzisz Bóg miał na tą sprawę JUŻ WTEDY INNE ZDANIE, co dla ówczesnego pojmowania przez ludzi tego rodzaju spraw i ich rozstrzygnięć było rozwiązaniem prawnym wręcz niepojętym, że zamiast takiemu osobnikowi, który POWTARZAM UDERZYŁ TAKĄ KOBIETĘ ZUPEŁNIE PRZYPADKOWO, TJ. NIEZAMIERZENIE BEZ JAKICHKOLWIEK UBOCZNYCH DLA NIEJ SKUTKÓW, zdjęcia mu głowy z karku nawet jeśli taka kobieta nie poniosła żadnych skutków ubocznych na skutek takowego uderzenia, było w ich pojęciu rzeczą niesłychaną!

Jak więc widzisz IGNORANCIE, Bóg w ten sposób postawił tamę ślepej zemście dla samej zemsty, gdyż zabicie kogoś, kto dokonał czegoś niezamierzenie, czyli przypadkowo nie miało nic wspólnego ze sprawiedliwością!
Nie pozostawił jednak takowego przypadkowego, czyli niezamierzonego uderzenia kobiety brzemiennej bez skutków ubocznych dla niej, bez kary do końca! Gdyż postanowił, że nawet wtedy taki delikwent zapłaci grzywnę, pomimo tego, że nic się tej kobiecie nie stało!
Gdzie Ty więc tu widzisz w tym zaleceniu prawnym JAHWE coś niestosownego matołku?!

Dla Ciebie Aya Sophia jak widzę jest to nadal nawet teraz niepojęte! Ty byś i Tobie podobni zabijalibyście każdego, kto nawet dotknąłby Ciebie i Tobie podobnych choćby nawet zupełnie przypadkowo i niezamierzenie!

Natomiast inną zupełnie sprawą było to, gdy kobieta na skutek takowego uderzenia poniosła dalszą szkodę, czyli poroniła i sama straciła życie, wówczas było to ZABÓJSTWO, za co słusznie zresztą groziła KARA ŚMIERCI i o tym mówią dwa kolejne wersety, które skrzętnie pomijasz, z tej prostej przyczyny, że rozwalają Ci one całość Twoich głupich i bezrozumnych zresztą twierdzeń!
Jak wykazałem to zresztą, nie potrzeba odwoływać się nawet do tych dwóch kolejnych wersetów, które pominąłeś celowo, bo wystarczy przyjrzeć się dobrze temu wersetowi, na który się powołałeś, by w sposób AŻ NADTOW WYSTARCZAJĄCY OBNAŻYĆ TWOJE IGNORANCTWO, DYLETANTYZM, ŚLEPOTĘ I GŁUPOTĘ W JEDNYM!

Aya Sophia napisał:

Cytat:
"Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną. " - Rdz 17, 14

Tu dla kontrastu :

- "Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych " - Tt 1, 10:lol:

- "Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje." - Hbr 12, 6


Jeśli chodzi o obrzezanie, było ono ZNAKIEM PRZYMIERZA POMIĘDZY BOGIEM I JEGO LUDEM! Każdy kto chciał, a tym samym wyrażał wolę przyłączenia się do tego ludu, musiał najpierw SAM OSOBIŚCIE WYRAZIĆ DOBROWOLNIE ZGODĘ NA PODDANIE SIE OBRZEZANIU! Nikt go do tego nie zmuszał! Jeśli natomiast odmawiał poddania się zabiegowi obrzezania, wcześniej deklarując i własnymi ustami przysięgając, że DOCHOWA ON BOGU WIERNOŚCI WE WSZYSTKIM, O CZYM GO WCZEŚNIEJ POUCZONO, a mimo to nadal zgłaszał pretensje do legalnej przynależności do tegoż ludu, prawo mówiło, aby takowego człowieka z tejże społeczności usunąć, gdyż faktycznie ZERWAŁ ON PRZYMIERZE Z PANEM, KTÓREGO DOCHOWANIA I WIERNOŚCI MU ZADEKLAROWAŁ PRZECIEŻ WCZEŚNIEJ SAM WŁASNYMI USTAMI!
Cóż więc IGNORANCIE jest w tym ZALECENIU ODNOŚNIE TYCH, KTÓRZY OSTATECZNIE ODRZUCILI ZAWARCIA PRZYMIERZA Z BOGIEM, DEKLARUJĄC WCZEŚNIEJ I PRZYSIĘGAJĄC, ŻE DOCHOWAJĄ WSZYSTKIEGO ZGODNIE Z NAKAZEM PAŃSKIM?
Jedyne co chyba jest w tym nie tak, to brak zdolności pojmowania pod Twoim beretem, tak prostych rzeczy Aya Sophia!

Zaś co do obrzezanych, to pomimo tego, że wielu było obrzezanych, czyli zawarło PRZYMIERZE Z PANEM, to potem całe ich życie i owoce ich życia były aż nadto jasnym dowodem na to, że w tym swym dalszym życiu, swoimi własnymi czynami ZAPARLI SIĘ TEGO, WOBEC CZEGO DEKLAROWALI SIĘ OSOBIŚCIE DOCHOWAĆ WIERNOŚCI WE WSZYSTKIM!
Tak więc co Cię tu dziwi, że Paweł napisał, że nawet wśród obrzezanych jest wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli?
Owoce bowiem ich życia były zupełnie inne od tego co zaprzysięgli Bogu! Pytam więc co w tym tekście jest takiego dziwnego?

I co jest DLA CIEBIE IGNORANCIE takiego zdumiewającego w tekście z listu do Hebrajczyków, że kogo Bóg kocha tego karci i chłoszcze? Ano chyba tylko to, że TWOJA BEZMIERNA GŁUPOTA I IGNORANCJA nadal nie potrafi pojąć o co w tym tekście chodzi? Bo jak widzę faktycznie tak jest!

Bóg nigdzie nie czeka na nikogo, żeby mu podłożyć noge na pierwszym zakręcie, a potem się cieszyć z tego powodu! Tego rodzaju obraz Boga istnieje JEDYNIE I WYŁĄCZNIE W MÓZGACH TAKICH MATOŁKÓW JAK TY I TOBIE PODOBNI Aya Sophia!
Cały ten tekst mówi tylko o tym, że Bóg dopuszcza na człowieku próby, nawet te bardzo złe w skutkach dla tegoż człowieka! Nie dlatego, że Bóg chce tego, ale dlatego, że dał człowiekowi WOLNĄ WOLĘ i TO CZŁOWIEK SAM PODEJMUJE W ŻYCIU DECYZJE, ZARÓWNO TE DOBRE, JAK I TE ZŁE!
Bóg nigdzie nie mówi, że czeka na potknięcia i upadek człowieka, ale żeby człowiek przyszedł do upamiętania i się nawrócił!
A doświadczenia życiowe, szczególnie te bardzo złe są NAPRAWDĘ JAK CHŁOSTA! Powiem Ci nawet więcej Aya Sophia, SĄ NAWET GORSZE OD CHŁOSTY REALNYM BATOGIEM!
Wiem co mówię w przeciwieństwie do Ciebie! Sam w życiu przeszedłem przez WŁASNIE TAKIE CHŁOSTANIE I KARANIE, o którym mówi ten tekst z listu do Hebrajczyków!
Jedynym zaś do którego mógłbym mieć za to CHŁOSTANIE I KARANIE PRETENSJE, to tą osobą mógłbym być w tym przypadku JEDYNIE I WYŁĄCZNIE JA SAM, A NIE BÓG!

Wiesz co Aya Sophia? Jestem BOGU NIESAMOWICIE WRĘCZ WDZIĘCZNY DZISIAJ ZA TO CHŁOSTANIE I KARANIE, KTÓRE DOPUSZCZAŁ NA MNIE! A WIESZ DLACZEGO? DLATEGO, ŻE DOPROWADZIŁO MNIE ONO DO UPAMIĘTANIA I PRZYJŚCIA DO NIEGO I ODDANIA MOJEGO ZYCIA W JEGO RĘCE I WIESZ JAK WSZYSTKO ZMIENIŁO SIĘ W MOIM ŻYCIU NA LEPSZE?!!!
Jak więc widzisz to BOŻE CHŁOSTANIE I KARANIE, którego tak się BOISZ TY I TOBIE PODOBNI, BO BLADEGO POJĘCIA NIE MACIE W RZECZYWISTOŚCI CZYM ONO JEST, WYPISUJĄC ZA KAŻDYM RAZEM CAŁE KILOMETRY SĄŻNISTYCH IDIOTYZMÓW NA TEN TEMAT, POCHODZĄCYCH JEDYNIE Z WASZYCH CHORYCH ROJEŃ NA TĄ KWESTIĘ, przyniosło skutek NIE TYLKO ZBAWIENNY, ALE JUŻ TUTAJ W TEJ NASZEJ RZECZYWISTOŚCI W KTOREJ ŻYJEMY, Z DNA NA JAKIM BYŁEM, ZNÓW POSTAWIŁO MNIE NA SAMYCH WYŻYNACH TEGOŻ ŻYCIA, DAJĄC ZWRACAJĄC W DODATKU W SFERZE MATERIALNEJ WSZYSTKO TO CO KIEDYŚ STRACIŁEM NA SKUTEK WŁASNEJ GŁUPOTY I TO Z NAWIĄZKĄ!
Jak więc widzisz Aya Sophia, ani nie wiesz co mówisz, ani też nie rozumiesz NICZEGO z tego co twierdzisz w tej kwestii, a chcesz uchodzić za znawcę czegoś, o czym w rzeczywistości nie masz najzieleńszego pojęcia! To tym bardziej żenujące!

Aya Sophia napisał:

- "Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną rzeź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła. " - 2 Mch 12, 16

Cytat pochodzi z drugiej księgi Machabejskiej, czyli APOKRYFU, dodanego jedynie do.... KATOLICKIEJ BIBLII W ROKU 1563 NA SOBORZE W TRYDENCIE! Do tego czasu nawet w Kościele Rzymskim ta i reszta APOKRYFÓW, które zostały dodane do katolickiej Biblii na tymże Soborze w Trydencie, nawet przez sam KRK nie były uważane za księgi Biblijne, więc nie będę się do tego tekstu odnosił!
Jeśli zaś chcesz wyjaśnienia, to pisz pod adresem KATOLIKÓW, bo ja nim nie jestem i APOKRYFÓW NIE UZNAJĘ!

Aya Sophia napisał:

"Wtedy Abraham, wziąwszy swego syna Izmaela i wszystkich zrodzonych w jego domu lub tych, których nabył za pieniądze - wszystkich swych domowników płci męskiej - jeszcze tego samego dnia obrzezał ciało ich napletka, tak jak mu to nakazał Bóg. " - Rdz 17, 23

I co w tym widzisz dziwnego, co zrobił Abraham? Wszyscy, których obrzezał byli... CZŁONKAMI JEGO RODZINY, o czym ten tekst wyraźnie mówi, a czego jak widzę nawet nie potrafisz dostrzec! Mówi bowiem wyraźnie, że byli jego tj. Abrahama DOMOWNIKAMI, a w tamtych czasach nawet kupieni niewolnicy, nie byli uważani WCALE ZA NIEWOLNIKÓW, oczywiście wśród ludu Bożego, ale ZA CZŁONKÓW RODZINY, którzy jak najbardziej mieli Prawo stać się członkami Ludu Pana! Więc co jest niby niestosownego w tym o czym mówi ten tekst?
No chyba jedyny problem jaki tu istnieje, jak zresztą wszystkie inne, istnieje jedynie w Twoim chorym pojmowaniu, a raczej w Twoim zupełnym braku pojmowania czegokolwiek!

"Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. " - Wj 21, 7-8

Tu po raz kolejny Aya Sophia mamy przykład obnażania i to przez Ciebie samego Twojej totalnej ignorancji, czyli zupełnego braku znajomości tematu!

Biblia bowiem wyraźnie mówi, że ktoś, kto spośród ludu Bożego popadł w długi, których nie mógł spłacić stawał się NIEWOLNIKIEM tego komu był winien dług! I przez sześć lat musiał całkowicie należeć do tego komu był winien dług, który zaciągnął! Jednak pomimo to, jako pełnoprawny członek społeczności ludu Bożego musiał być, przez tego, którego był niewolnikiem traktowany zupełnie inaczej, w przeciwieństwie do niewolników, którzy byli pośród innych narodów! Jego właściciel musiał o niego dbać w przeciwieństwie do zwyczajów odnoszących się do traktowania niewolników pośród innych ówczesnych narodów. I co więcej Aya Sophia, W SIÓDMYM ROKU swej niewoli, taki niewolnik, który był członkiem ludu Bożego i to każdy, musiał być wypuszczony na wolność, a cały jego dług, którego dotąd nie odrobił jako niewolnik, a tym samym nie spłacił musiał być RAZ NA ZAWSZE DAROWANY I PUSZCZONY W NIEPAMIĘĆ, zaś taki niewolnik, niewolnica NA POWRÓT STAWAŁ/A SIĘ CZŁOWIEKIEM CAŁKOWICIE WOLNYM!

Aya Sophia jak wziąć pod uwagę sytuację takowego niewolnika, to była ona w porównaniu z sytuacją w jaką popadła dziś ogromna większość tzw. ,,WOLNYCH'' LUDZI, czyli w DŁUGI, których nie mogą spłacić i w bardzo wielu przypadkach NIE SPŁACĄ ICH NIGDY, to sytuacja DZISIEJSZYCH TZW. ,,WOLNYCH'' LUDZI JEST O CAŁE NIEBO GORSZA OD SYTUACJI TAMTYCH NIEWOLNIKÓW! Tamtym bowiem niewolnikom PRAWO NAKAZYWAŁO CAŁKOWITE UMORZENIE I ODPUSZCZENIE WSZELKICH DŁUGÓW W SIÓDMYM ROKU ICH NIEWOLI I WYPUSZCZENIE ICH NA WOLNOŚĆ JAKO LUDZI NIE TYLKO CAŁKOWICIE WOLNYCH, ALE TEŻ WOLNYCH OD JAKICHKOLWIEK DŁUGÓW I ZOBOWIĄZAŃ W STOSUNKU DO WSZELKICH SWOICH WIERZYCIELI, KTÓRYCH NIE ZDĄŻYLI SPŁACIĆ W OKRESIE BYCIA NIEWOLNIKAMI SWOICH PANÓW!

Jak więc widzisz Aya Sophia nawet w tym przypadku Prawo Boże odnoszące się do instytucji niewolnictwa wśród ludu Bożego o całe lata świetlne wyprzedzało pomysły obecnych właścicieli niewolników, którzy umorzenia i puszczenia w niepamięć czegokolwiek w stosunku do niewolników naszych czasów nie przewidują WCALE!
Tak więc i w tej kwestii zrobiłeś z siebie jedynie pajaca! Niestety dla Ciebie!

Aya Sophia napisał:

Cytat:
"Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie. " - Kpł 20, 27

- "Człowiek, który pychą uniesiony nie usłucha kapłana ustanowionego tam, aby służyć Panu, Bogu twemu, czy też sędziego, zostanie ukarany śmiercią. Usuniesz zło z Izraela." - Pwt 17, 12

- "Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła" - Ef 5, 22-24 (tu swoją drogą bezczelność w wykorzystywaniu Jezusa sięgnęła apogeum)


Prawo dotyczące tych, którzy wywołują duchy, nie wiem czy wiesz przyjacielu, ale wciąż obowiązuje i nadal w czasach Nowego Testamentu karą jaka przewidziana jest dla wszystkich tych, którzy czymś takim się parają jest nadal....KARA ŚMIERCI!

Bogaci ci, co czynią jego polecenia , by ich siła była dzięki Drzewu Życia i by bramami weszli do miasta. I Mojżesza 2,16 - 17; Jan 13,34; Marek 16,15 - 16; Dzieje 16,31 - 34 15 Na zewnątrz będą stróże oraz czarownicy, nierządnicy, mordercy, bałwochwalcy i każdy kochający, i czyniący kłamstwo. Obj. 22;14-15 BG

Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą Królestwa Boga? Nie prowadźcie na manowce; ani rozpustnicy, ani [b]bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zmysłowi, ani mężołożnicy, ani oszuści , ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani rabusie nie odziedziczą Królestwa Boga. [/b]

"Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom." 1 Sam.15:23

Całe Prawo Boże zakazuje wywoływania duchów, gdyż jest to wejście w kontakt z demonami, a tym samym jest to bunt przeciwko Stwórcy!
Co do tej kwestii przyjacielu to zarówno Ty, jak i cała reszta tego mało rozgarniętego towarzystwa nie ma pojęcia, czym się je wejście w kontakt ze światem demonów i czym to się może dla takich ludzi, którzy to czynią skończyć jeszcze teraz w tym życiu, dlatego wypisywanie bzdur, że Bóg zakazał i obłożył kontakt ze światem demonów karą śmierci, bynajmniej nie jest to po to, by ograniczać czyjąś wolność, ale, żeby uratować Ciebie i innych, nie tylko przed utratą życia wiecznego, ale również i to jak najbardziej, by zabezpieczyć Ciebie i Tobie podobnych przed zniszczeniem tego Twojego życia już tu i teraz, przed ze strony tego, który gdy już Cię dostanie w swoje ręce Aya Sophia, to potem patyczkować się z Tobą już nie będzie, gdy będzie miał już pewność, że ostatecznie odciął Ci wszystkie Twoje drogi ewentualnej ucieczki z jego mocy!
Pojęcia Aya Sophia nie masz o świecie duchów, więc nie rozśmieszaj mnie tego rodzaju zarzutami jak ten, bo to kolejny z Twoich nieporadnych zarzutów, którym jedynie znów obnażasz swoją indolencję odnośnie znajomości Biblii!

Co do kapłanów Starego Testamentu, którzy sprawowali służbę w Świątyni Pańskiej, byli oni ustanowieni przez samego Boga! Wszyscy spośród ludu Bożego wcześniej zostali dosłownie w najdrobniejszych szczegółach zapoznani z ich służbą, obowiązkami jakie z tej służby wynikały oraz ich prawami i KĄZDY Z OSOBNA MUSIAŁ DOBROWOLNIE WYRAZIĆ ZGODĘ, ŻE SIĘ TYM ZARZĄDZENIOM DOTYCZĄCYM KAPŁANÓW PODPORZĄDKOWUJE, A ZAZNACZAM, ŻE BYLI TO KAPŁANI OSOBIŚCIE POWOŁANI PRZEZ BOGA, A NIE JAKIEGOŚ CZŁOWIEKA! Wyrażenie dobrowolnej zgody na podporządkowanie się ich władzy oznaczało przyjęcie Bożych, a nie ludzkich warunków, więc bunt nieposłuszeństwa karany był śmiercią, o czym zresztą doskonale wiedzieli i z czego doskonale również zdawali sobie sprawę, ci sami, którzy przysięgali własnymi ustami dochować tej wierności we wszystkim co Bóg postanowił odnośnie wladzy kapłańskiej!
Więc jest to kolejny żenujący wręcz ,,argument'' z Twojego pustego jak Ty Aya Sophia, arsenału tonącego, który się brzytwy chwyta, gdy tak naprawdę nie posiada NIC, czym mógłby czegokolwiek dowieść!

Jeśli zaś chodzi o tekst dotyczący tego, że mąż jest głową swojej zony, tak jak głową zboru Bożego jest Chrystus, to co niby tu jest bezczelnie według Ciebie IGNORANCIE wykorzystane?
Jedyne co chyba jest tu wykorzystane, to Twoja głupota, bo poza nią nie widzę nic innego co miałoby zostać tu wykorzystane?

Bóg na początku stworzył mężczyznę i kobietę RÓWNYMI SOBIE, by mąż był wsparciem we wszystkim dla swej żony, a żona we wszystkim dla męża! I mieli być sobie RÓWNI WE WSZYSTKIM! Pisze o tym wyraźnie w 2 rozdziale księgi Rodzaju, werset 24, że MĄŻ I ŻONA BĘDĄ JEDNYM CIAŁEM! Czyli równi sobie WE WSZYSTKIM I ŻADNE NIE BĘDZIE PODLEGAĆ DRUGIEMU W TEN SPOSÓB JAK TO JEST DZIŚ ROZUMIANE PRZEZ TEGO RODZAJU NIEDOROZWOJÓW JAK Ty!

Problem tylko w tym, że to kobieta upadla potem pierwsza, a nie mężczyzna, dlatego miała odtąd podlegać swojemu mężowi, ale również nie w ten sposób jak imputujesz to Ty ignorancie!
Co do kościoła zaś to chyba oczywistym jest, że zbór będąc określony mianem niewiasty, czyli kobiety ma podlegać i być posłuszny we wszystkim Chrystusowi, czyli Jego głowie! Odkąd to bowiem ciało założone przez swego Stwórcę jest wyższe od Niego?
Wypisujesz bzdury jedna za drugą Aya Sophia i nawet tego nie widzisz! To naprawdę żenujące!

Aya Sophia napisał:

Cytat:
Zwróćcie uwagę szczególnie na te trzy cytat :

- "Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga"- Kpł 21, 17-23

- "Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. " - Rdz 3, 16

- "Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. " - Lb 14, 18


Kolejny TRZY PRZYKŁADY popisu ignoranctwa, dyletanctwa, czytania ze zrozumieniem i totalnej nieznajomości Pisma Świętego!

Pierwszy tekst odnosi się bowiem do ludzi, którzy mieli służyć w Świątyni Bożej! Wszyscy oni mieli być ludźmi CAŁKOWICIE ZDROWYMI I POZBAWIONYMI JAKICHKOLWIEK SKAZ NA CIELE! Dlaczego? Dlatego, że byli oni typem wskazującym na mającego PRZYJŚC MESJASZA, na którego przyjście, charakter i służbę wskazywała CAŁA SŁUŻBA ŚWIĄTYNNA, A TYM SAMYM I KAPŁANI!
Mesjasz miał być BARANKIEM BEZ SKAZY! Takimi też samymi mieli być jego kapłani służący w Jego Świątyni, ktora to służba wskazywała właśnie na BARANKA BEZ SKAZY!
Jak więc sobie wyobrażasz IGNORANCIE, by jakikolwiek Kapłan w Świątyni Bożej mógł być chory i mieć jakąkolwiek skaże na ciele, która tym samym wskazywała by na jego chorobę, a tym samym, stwierdzała, że Mesjasz (Baranek Boży), który przyjdzie wcale bynajmniej nie będzie Barankiem bez skazy!

Drugi tekst mówi o tym, że kto dochowuje Bogu wierności we WSZYSTKIM nad tym Bóg zachowuje błogosławieństwo aż do TYSIĄCZNEGO POKOLENIA, zaś na tych, którzy odstępują od dochowywania mu przymierza, bo tym samym je złamali, nie tyle On karze tych grzeszników, co oni sami i to na wlasne zyczenie wyłączają się tym aktem spod Jego ochrony, a tym samym wystawiają się na to co sami zasiali, czyli na zebranie owoców własnego buntu!
Więc powiedz mi Aya Sophia o co i do kogo masz pretensje, gdy nie chcesz mieć nic wspólnego z Bogiem, odrzucasz Jego postanowienia i Prawo, a chciałbyś mimo to nadal, żeby On Ci błogosławił? A niby dlaczego? Jak nie chcesz mieć z Nim nic wspólnego, to o co te gorzkie żale? Nie miej potem pretensji do garbatego, że ten ma dzieci proste, jak sam gardzisz Bogiem i Jego Prawem, i nie chciałbyś mimo to, żeby nieszczęścia i tragedie, które Cię dotkną lub mogą dotknąć, nie spadły Ci na głowę, gdy sam osobiście nazywasz Boga Niebios szatanem!
Aya Sophia kto komu się oddaje, to i owoce jego zbiera, więc nie rozśmieszaj mnie tego rodzaju zarzutami, bo to świadczy jakim tragicznym jesteś osobnikiem, któremu należy tylko współczuć, bo nic innego już nie pozostało!

A co do niewiasty, czyli kobiety, która obarczył bólami, które będą odtąd towarzyszyć każdej kobiecie w czasie porodu, to bądź stary uczciwy i dopisz tekst, na skutek czego to się stało, bo albo nieudolnie manipulujesz tekstem, na który się powołujesz, albo faktycznie jesteś mniej kumaty niż dziecko w przedszkolu, które w przeciwieństwie do Ciebie, tak jak Ty raczej by się nie ośmieszało!

Mógłbym tak dalej kontynuować odpowiedź na pozostałe Twoje teksty, ale to nie ma sensu, bo tuman i tak niczego nie pojmie, nawet jak mu się wszystko dosłownie nawet pokaże palcem, to i tak nic w ząb nie będzie jarzył!
Tak więc Aya Sophia NIESTETY DLA CIEBIE, nadal i to w całej rozciągłości podtrzymuję WSZYSTKO TO CO O TOBIE I TOBIE PODOBNYCH NAPISAŁEM!
I nie wyskakuj mi z tekstami pod moim adresem, że Cię obraziłem i jakiego to ja tonu używam, bo najpierw spójrz na SWOJE WŁASNE TEKSTY, którymi tu OKREŚLASZ CHRZEŚCIJAN I SAMEGO BOGA!
Więc na Twoim miejscu raczej zrobiłbym dzióbek w tutkę i nie dobijał samego siebie tego rodzaju hipokryzją, bo to więcej niż ŻAŁOSNE!!!

Adwokat Diabła napisał:

Cytat:
A ja ci powiem, że Aya Sophia w przeciwieństwie do twoich i tobie podobnych "osobników" ma otwarty umysł i chwała mu za to. więc nie oceniaj wszystkich poprzez pryzmat jednej książki, w której zatonąłęś jak Titanic. Statek tonie, ale tańczysz do samego końca, nawet nie wiedząc dlaczego- a może co śmieszniejsze udajesz, że nie wiesz dla-czego. Co za paradoks.


Jeśli o ciebie chodzi przyjacielu, to proponowałbym Ci zmianę NICKA na POŻYTECZNY IDIOTA, bo tym mianem, którym się tu przedstawiasz OBRAŻASZ swego pana! Wiesz o Tym? A on ma to do siebie, że NIE DARUJE NIGDY, A W SZCZEGÓLNOŚCI IDIOTOM, którzy obrażają go w ten sposób jak Ty, nawet wtedy, gdy mają do spełnienia tylko rolę pożytecznego idioty, którą im dał, a samowolnie mianują sami siebie, kimś, kim nie są! Tak więc przemyśl to stary, póki Twój pan ostatecznie się na Ciebie nie wkurzy, by zrobić porządek z osobnikiem, który nie tylko chwały mu nie przynosi, ale za każdym razem robi z niego durnia, wypisując za każdym razem bez żadnego przemyślenia tego rodzaju bzdury jak ta powyżej!
Tak więc zastanów się ,,adwokacie'', póki nie nie jest dla Ciebie za późno! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra
Cytat:
Jeśli o ciebie chodzi przyjacielu, to proponowałbym Ci zmianę NICKA na POŻYTECZNY IDIOTA, bo tym mianem, którym się tu przedstawiasz OBRAŻASZ swego pana! Wiesz o Tym? A on ma to do siebie, że NIE DARUJE NIGDY, A W SZCZEGÓLNOŚCI IDIOTOM, którzy obrażają go w ten sposób jak Ty, nawet wtedy, gdy mają do spełnienia tylko rolę pożytecznego idioty, którą im dał, a samowolnie mianują sami siebie, kimś, kim nie są! Tak więc przemyśl to stary, póki Twój pan ostatecznie się na Ciebie nie wkurzy, by zrobić porządek z osobnikiem, który nie tylko chwały mu nie przynosi, ale za każdym razem robi z niego durnia, wypisując za każdym razem bez żadnego przemyślenia tego rodzaju bzdury jak ta powyżej!
Tak więc zastanów się ,,adwokacie'', póki nie nie jest dla Ciebie za późno!


Tracisz kontakt z rzeczywistością przyjacielu. Toniesz w krainie obłędu religijnego. Zastanawiające jaką "siłę" i "odwagę" daje "chrześcijański fanatyzm", żeby, szczególnie w tak anonimowy sposób jak sprzed ekranu monitora, rzucać wyzwiskami pod adresem innych. Dotyczy to zresztą nie tylko Ciebie. Zaiste, godne podziwu. No szacun po prostu Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo miło się z Tobą gaworzy Kioara Wink A skoro rozwiałeś moje _wszelkie_ wątpliwości apropo interpretacji Pisma Świętego, jestem tym wielce usatysfakcjonowany, dziękuję za udzieloną mi lekcję i proszę Cię uprzejmie o odniesienie się jeszcze do kilku zapisów tego arcydzieła słowa Bożego. Pokusiłem się natomiast o własne komentarze.

Mianowicie :

- "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. " - Mt 10, 34-36 (Najwyraźniej Jezus przyszedł przynieść krew pot i łzy)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=253&werset1=34&werset2=36#W

- "Powiesz im: To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Pijcie i upijajcie się; wymiotujcie i padajcie, nie mogąc powstać wobec miecza, który poślę między was. 28 Jeżeli zaś się zdarzy, że nie będą chcieli wziąć kubka z twej ręki, by pić, powiesz im: To mówi Pan Zastępów: Musicie wypić! " - Jr 25, 27-28 (Tych co grzeszą trzeba schlać a potem i tak wyciąć w pień)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=666&werset1=27&werset2=28#W

- "Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. " - 2 Krl 2, 23-24 (Mały, duży - obojętnie - każdy może być przysmakiem niedzwiedzi jeśli naigrywa się z łysego, natomiast nie jest pewne czy dostąpiłby on łaski bycia kapłanem Pana, czy łysienie to niedoskonałość?)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=1250&werset1=23&werset2=24#W

- "Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, 19 ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, 20 i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. 21 Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się. " - Pwt 21, 18-21 (Nieposłuszne dzieci kiepsko kończą)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=236&werset1=18&werset2=21#W

- "I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. " - Mt 5, 30 (Przecież piekło nie istnieje)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=248&werset=30#W30

- "Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. " - Mk 16, 17-18 (No tu jest ładnie, można się stać poliglotą, łowcą gadów (!) i niezatruwalnym!)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=315&werset1=17&werset2=18#W

- "Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. " - J 12, 25 (Niby jasne - z tym że podczas tego życia mozna zrobic wiele dobrego Wink )

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=351&werset=25#W25

- "Nie będziecie składać na ofiarę pokarmową dla Pana nic kwaszonego. Albowiem ciasta kwaszonego ani miodu nie będziecie zamieniać w dym dla Pana jako ofiary spalanej. 12 Przyniesiecie te rzeczy jako dar pierwocin, ale nie będziecie ich kłaść na ołtarzu, aby się zmieniły w miłą woń. 13 Każdy dar należący do ofiary pokarmowej ma być posolony. Niech nie brakuje soli przymierza Boga twego przy żadnej ofierze pokarmowej. Każdy dar posypiesz solą. "- Kpł 2, 11-13v (Bóg ma specjalne zachcianki kulinarne, My jesteśmy solą Ziemi, tyle że sól szkodzi, i ziemi i człowiekowi)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=101&werset1=11&werset2=13#W

- "A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa. "- Mt 5, 32 (Jesli rozstaniesz się z żoną, na bank się juz puściła)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=248&werset=32#W32

- "W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli " - Ef 1, 11 (Czyżby człowiek nie miał wolnej woli?)

Kontekst : http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=1028&werset=11#W11

Dziękuję,
czekam Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja dorzucę jeszcze od siebie Księgę Jozuego od 6 rozdziału i dalej. Podbój "ziemi obiecanej", czyli klątwy, eksterminacja rdzennej ludności, terror i grabież. Chyba że jest jakaś inna interpretacja? To też są apokryfy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@KiaOra

Cytat:
Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
A ja ci powiem, że Aya Sophia w przeciwieństwie do twoich i tobie podobnych "osobników" ma otwarty umysł i chwała mu za to. więc nie oceniaj wszystkich poprzez pryzmat jednej książki, w której zatonąłęś jak Titanic. Statek tonie, ale tańczysz do samego końca, nawet nie wiedząc dlaczego- a może co śmieszniejsze udajesz, że nie wiesz dla-czego. Co za paradoks.



Jeśli o ciebie chodzi przyjacielu, to proponowałbym Ci zmianę NICKA na POŻYTECZNY IDIOTA, bo tym mianem, którym się tu przedstawiasz OBRAŻASZ swego pana! Wiesz o Tym? A on ma to do siebie, że NIE DARUJE NIGDY, A W SZCZEGÓLNOŚCI IDIOTOM, którzy obrażają go w ten sposób jak Ty, nawet wtedy, gdy mają do spełnienia tylko rolę pożytecznego idioty, którą im dał, a samowolnie mianują sami siebie, kimś, kim nie są! Tak więc przemyśl to stary, póki Twój pan ostatecznie się na Ciebie nie wkurzy, by zrobić porządek z osobnikiem, który nie tylko chwały mu nie przynosi, ale za każdym razem robi z niego durnia, wypisując za każdym razem bez żadnego przemyślenia tego rodzaju bzdury jak ta powyżej!
Tak więc zastanów się ,,adwokacie'', póki nie nie jest dla Ciebie za późno!


Widzę że bardzo dobrze poznałeś mego "Pana", nawet lepiej niż ja sam(przeczytaj to zdanie sobie ze trzy razy) Powiem więcej: twoja frustracja i agresja spowodowana nadmiernym czytaniem Biblii, powoduje, że stajesz się produktem tej starożytnej ciemnoty, którą tak bezkrytycznie karmisz swoje ego. Z tego co piszesz śmiało mogę powiedzieć, że Boga to ty znasz tylko z książki. Ale co z tobą samym? Jak się później wytłumaczysz Bogu, że czytałeś tylko o nim w starej ksiedze, choć on stał tuz koło ciebie cały czas i mówił: KiaOra! Zostaw już tą książkę i spójrz na mnie wreszcie! Zdejmij te okulary i spójrz na mnie! To nic, że jesteś krótkowzroczny. Wszyscy widzą mnie tak samo!

PS
Dla ciebie kochany mogę być nawet Pożytecznym Idiotą, jeżeli to ci ulży choć troszkę w twoich problemach egzystencjalnych i poprawi samopoczucie. Masz moją pełną akceptację.
Niech miłość będzie z tobą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 23 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że imperium neo rzymskie szykuje się do wyjawienia prawdy o Annunaki, skreślenia światowych religii i stworzenia nowej wspólnej pod wodzą Watykanu (operującego z Lichenia, nowego centrum ziemskiej religii).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 24 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SzewczykDratewka napisał:
Wygląda na to że imperium neo rzymskie szykuje się do wyjawienia prawdy o Annunaki,


Szewczyku bądź tak miły i rozwiń myśl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 25 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AyaSophia

Widzę, że poprzednie moje wyjaśnienia cię poważnie usatysfakcjonowały.

Tutaj skomentuję jedynie wybiórczo, ponieważ celem twoim jest manipulacja i wprowadzanie w bład, więc nie muszę cię już całkowicie osmieszać, wystarczy raz czy dwa razy i gostek jest załatwiony.

Leżącego nie biję! Laughing


Cytat:
- "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. " - Mt 10, 34-36 (Najwyraźniej Jezus przyszedł przynieść krew pot i łzy)


Zrozumiałeś to na opak.

Jezus oświadczył, że dzięki Jego naukom powstaną rozłamy w rodzinach. W jednej rodzinie będą ci, którzy bedą chcieli zyć wiecznie i podążać Jego sladami, inni pójdą za Szatanem. Tak jak ty idziesz!

Nie wina Jego tylko takich, jak ty!

Kara za naigrawającej się bandy wyrostków była jak najbardziej sprawiedliwa. Tak samo kara za jaskrawe nieposłuszeństwo nastolatka w stosunku do rodziców. Należało takiego ukamienować, zanim nie skrzywdzi masy ludzi. Złu trzeba zapobiegać, aby nie rozprzestrzeniało się i nie pozostawało bez kary.

Cytat:
- "Nie będziecie składać na ofiarę pokarmową dla Pana nic kwaszonego. Albowiem ciasta kwaszonego ani miodu nie będziecie zamieniać w dym dla Pana jako ofiary spalanej. 12 Przyniesiecie te rzeczy jako dar pierwocin, ale nie będziecie ich kłaść na ołtarzu, aby się zmieniły w miłą woń. 13 Każdy dar należący do ofiary pokarmowej ma być posolony. Niech nie brakuje soli przymierza Boga twego przy żadnej ofierze pokarmowej. Każdy dar posypiesz solą. "- Kpł 2, 11-13v (Bóg ma specjalne zachcianki kulinarne, My jesteśmy solą Ziemi, tyle że sól szkodzi, i ziemi i człowiekowi)


Szkoda, że nie zacytowałeś jednego zdania przed tym tekstem.

(10) To, co pozostanie z ofiary z pokarmów, przypadnie Aaronowi i jego synom.

Aaron i kapłani zyli z owych ofiar. To dla nich Bóg polecił ofiary posolić, aby Aaron mógł to zjeść z synami ze smakiem.

Wspaniały Bóg!? Very Happy

meeyoo72

To ja dorzucę jeszcze od siebie Księgę Jozuego od 6 rozdziału i dalej. Podbój "ziemi obiecanej", czyli klątwy, eksterminacja rdzennej ludności, terror i grabież. Chyba że jest jakaś inna interpretacja? To też są apokryfy?


Przeczytaj sobie artykuł na ten temat. http://www.zbawienie.com/oskarzenia_Boga.htm

Eksterminacja tych narodów była wyrokiem Boga podobnie jak eksterminacja dwóch miast, Sodomy i Gomory - za homoseksualizm.

Wersety z Kapłańskiej dokładnie to wyjaśniają.

Cytat:
Kapłańska 18:(1) I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: (2) Przemów do synów izraelskich i powiedz im: Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. (3) Nie czyńcie tak, jak się czyni w ziemi egipskiej, w której mieszkaliście. Nie czyńcie też tak, jak się czyni w ziemi kananejskiej, do której was prowadzę. Nie postępujcie według ich obyczajów. (4) Prawa moje wypełniajcie, ustaw moich przestrzegajcie i według nich postępujcie; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. (5) Przepisów moich i praw moich przestrzegajcie. Człowiek, który je wykonuje, żyje przez nie; Jam jest Pan! (6) Nikt nie będzie się zbliżał do swojego krewnego, aby odsłaniać jego nagość; Jam jest Pan! (7) Nie będziesz odsłaniał nagości swojego ojca i nagości swojej matki. Jest ona twoją matką. Nie będziesz odsłaniał jej nagości. (Cool Nie będziesz odsłaniał nagości żony swojego ojca, gdyż jest to nagość ojca twojego. (9) Nie będziesz odsłaniał nagości siostry swojej, córki twojego ojca lub córki twojej matki, czy się urodziła w domu rodzinnym, czy się urodziła poza nim. (10) Nie będziesz odsłaniał nagości córki twojego syna lub córki twojej córki, gdyż są one twoją nagością. (11) Nie będziesz odsłaniał nagości córki żony twojego ojca, urodzonej z ojca twojego, gdyż jest ona twoją siostrą. (12) Nie będziesz odsłaniał nagości siostry twojego ojca, jest ona krewną twojego ojca. (13) Nie będziesz odsłaniał nagości siostry twojej matki, jest ona krewną matki twojej. (14) Nie będziesz odsłaniał nagości brata ojca twojego, nie zbliżysz się do jego żony, jest ona twoją stryjenką. (15) Nie będziesz odsłaniał nagości twojej synowej, jest ona żoną twojego syna, nie będziesz odsłaniał jej nagości. (16) Nie będziesz odsłaniał nagości żony twojego brata, jest ona nagością twojego brata. (17) Nie będziesz odsłaniał nagości kobiety i jej córki. Nie weźmiesz córki jej syna ani córki jej córki, aby odsłonić jej nagość, są one krewne między sobą. Jest to sprośnością. (1Cool Nie weźmiesz sobie kobiety i jej siostry za nałożnicę i nie będziesz odsłaniał jej nagości za życia tamtej. (19) Nie zbliżaj się do kobiety, aby odsłaniać jej nagość w czasie jej nieczystości miesięcznej. (20) Z żoną twego bliźniego nie będziesz dzielił swego małżeńskiego łoża, bo się przez nią staniesz nieczysty. (21) Z potomstwa swego nie będziesz oddawał żadnego na ofiarę dla Molocha i nie będziesz przez to bezcześcił imienia Boga swojego; Jam jest Pan. (22) Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością. (23) Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda. (24) Nie kalajcie się tym wszystkim, gdyż tym wszystkim kalały się narody, które Ja przed wami wypędzam. (25) Także i ziemia została skalana, przeto ukarałem ją za jej winę i wyrzuciła ziemia swoich mieszkańców. (26) Przestrzegajcie zatem ustaw moich i praw moich i nie czyńcie żadnej z tych wszystkich obrzydliwości, ani tubylec, ani obcy przybysz, mieszkający pośród was. (27) Albowiem wszystkie te obrzydliwości czynili mieszkańcy tej ziemi, którzy tu byli przed wami, i ziemia ta stała się nieczystą, (2Cool aby was ziemia ta nie wyrzuciła, gdy ją zanieczyszczacie, tak jak wyrzuciła naród, który tu był przed wami. (29) Gdyż wszyscy, którzy uczynią którąkolwiek z tych wszystkich obrzydliwości, będą wytraceni spośród ludu swego, ci co je uczynią. (30) Toteż przestrzegajcie nakazu mojego, by nie czynić nic z obrzydliwych obyczajów, jakie tu były stosowane przed wami, abyście się nimi nie skalali. Jam jest Pan, Bóg wasz!


Bóg ukarał narody Ziemi Obiecanej za ohydny i grzeszny styl życia. Ale to nie koniec. Dzisiejszy świat także otzryma należną karę za wszystkie zbrodnie i nikt nie powstrzyma Jego ręki przed wymierzanie sprawiedliwości zbrodniarzom i grzesznikom oraz wszelkim kłamcom.

Z jednej strony przeciwnicy Boga zarzucają Mu, że nie zrobił nic w obronie ludzkości podczas obu wojen światowych i patrzył bezczynnie na Holokaust, z drugiej strony zarzucają mu, że wystąpił w obronie Izraelitów, kiedy gnębili ich i mordowali Egipcjanie.

Przykro mi, ale nie mozna mieć obu rzeczy na raz. Cokolwiek by Bóg nie zrobił, to dla jednych czy dla drugich samo zło!

A teraz odwróćmy sytuację do góry nogami.

Powiedzmy, że dam się wam przekonać i zechcę zrozumieć nauki Szatana.

Czy może ktoś podać chcociaż jedną mądrą naukę Szatana czy też tych niewidzialnych gości z Kosmosu, która mogłaby wyrządzić wiele dobra na Ziemi?

Jakiś madry cytat z jakiejś mądrej księgi tego świata?

Czy istnieje cokolwiek mądrzejszego niż: miłuj Boga i bliźniego?
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 25 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion :

Zrobiłeś taki błąd w tej dyskusji, który jasno mówi mi że jesteś zwykłym powtarzaczem. Klepiesz dogmaty i ich "interpretacje" bez zastanowienia. Szkoda...Posłużyłeś się chyba (wg mnie), najgłupszym i najbardziej trywialnym wyjaśnieniem słów Jezusa.

Cytat:
Jezus oświadczył, że dzięki Jego naukom powstaną rozłamy w rodzinach. W jednej rodzinie będą ci, którzy bedą chcieli zyć wiecznie i podążać Jego sladami, inni pójdą za Szatanem. Tak jak ty idziesz!


Trzeba pominąć niestety aspekt prawdziwości tego zdania. Ja nie jestem przekonany, nie wyglądają mi one, nie pokrywa się to z rozumieniem przeze mnie Jego doktryny holistycznie - czy są to w istocie słowa Jezusa? Mam dużo wątpliwości. Przyjmijmy jednak że tak.

Należy zadać sobie pytanie czy logika takiego postępowania miała sens i pokrycie doktrynalne . Orędownik miłości bliźniego, szacunku dla wszystkich istot, wniosły nauczyciel oznajmia - "przyszedł ludzi poróżnić - przynosi miecz - by walczyć zapewne. Mowa "smoka" jakby to Veith powiedział Wink

W przyszłości jednak, okazuje się że ten zapis pozwala na szeroką interpretację - z zabijaniem przy chrystianizacji, włącznie. Widzisz Orion, tam była furtka, zastawiona szatańska pułapka.

Zobacz, to jest jak z pospolitym dziś prawem: dopóty prawo jest proste, niedwuznaczne i precyzyjne - nie pozwala na interpretacje urzędnicze. Władza ma więc interes w tworzeniu go jak najwięcej - najlepiej gdyby pewne zapisy wzajemnie się znosiły, bo to pozwala władzy na naginanie prawa do własnych cełówWink Tak też sie stało.

Pozdrawiam
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 26 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AyaSophia

Jak nie kamieniem, to kijem.

Już ci napisałem wyraźnie.

Powiedzmy, że dam się wam przekonać i zechcę zrozumieć nauki Szatana.

Czy może ktoś podać chcociaż jedną mądrą naukę Szatana czy też tych niewidzialnych gości z Kosmosu, która mogłaby wyrządzić wiele dobra na Ziemi?

Jakiś madry cytat z jakiejś mądrej księgi tego świata?

Czy istnieje cokolwiek mądrzejszego niż: miłuj Boga i bliźniego?


Zapomnij o krytyce Biblii.

Napisz cokolwiek mądrego, czego nie ma w Biblii i czego nie powiedział Jahshuah!

Nie wstydź się, NAPISZ.

Pośmiejemy się z twego boga! Sprawdzimy jego mądrość i jego plany na przyszłość.

Zapomnij o Bogu i Jego Synu na moment - podaj nam coś znacznie mądrzejszego. Podaj nam plany Lucyfera na przyszłość!

Może przekonasz wielu ludzi i pozostawimy Boga i skupimy się na wielbieniu twego... boga!?

Pokaż nam mądrość twego boga oraz jego moc!!!

Dlaczego ja piszę o twoim bogu z małej litery, a ty piszesz o Naszym z dużej!?

Twoja podświadomość mówi ci prawdę. Laughing
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 26 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:

[b]Powiedzmy, że dam się wam przekonać i zechcę zrozumieć nauki Szatana.


Zajrzyj do Biblii, na pewno coś dla siebie znajdziesz. Ale zaraz, Ty znasz Biblię (podobno)! Tak więc, znasz i rozumiesz nauki Szatana-JAHWE ze Starego Testamentu. Rozumie osoba? Porównaj drogi Orionie język i target sentencjio Jahwe ze Starego Testamentu i Jezusa z Ewangelii (niech Wam juz będzie tych 4ech kanonicznych - bo reszta jest bee, c' nie ? Wink) Widzisz różnicę czy absolutnie jej nie widzisz ja sie pytam ? Laughing

orion napisał:

Dlaczego ja piszę o twoim bogu z małej litery, a ty piszesz o Naszym z dużej!?
Twoja podświadomość mówi ci prawdę. Laughing


To wynika z szacunku do cudzych przekonań. Czego Ty za grosz nie masz Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1412
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 26 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę wam i powtarzam się ,nie biblia jest ważna ,ani zwoje tory,ani koraniczne teksty, .Wszystko to pułapka umysłu ,który ,nie chce poddać się wyzwoleniu=prawdzie . Celowo zahipnotyzowanie trwa. WOLNOŚĆ JEST / KIM JESTEM ? /ZADAJ SWOJEMU UMYSŁOWI PYTANIE. / A .... zadaj sobie pytanie/ kim jestem ,bez wyobrażeń ? wszystkich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gilastyle




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 81
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:
Piszę wam i powtarzam się ,nie biblia jest ważna ,ani zwoje tory,ani koraniczne teksty, .Wszystko to pułapka umysłu ,który ,nie chce poddać się wyzwoleniu=prawdzie . Celowo zahipnotyzowanie trwa. WOLNOŚĆ JEST / KIM JESTEM ? /ZADAJ SWOJEMU UMYSŁOWI PYTANIE. / A .... zadaj sobie pytanie/ kim jestem ,bez wyobrażeń ? wszystkich...

Myślę, że jesteś pieniaczem. Nabijaczem tandetnych postów, często nie zrozumiałych. To tak aby Ci oszczędzić trudów.
Moją uwagę przykuwa niepokojący fakt spamowanie przez Ciebie bez refleksyjne zarzucanie Nas swoimi opiniami, które bazują na urojeniach. A po mimo tego zdążyłeś nabić już 300 postów średnio 3 dziennie i w dalszym ciągu posiadasz limit 8 postów. Z tego co zauważyłem nie jednemu obcięto za mniejsze przewinienia.


A co Biblii trzeba być na prawdę anty by się opierać tylko na paru cytatach, które zresztą są głównie ze starego testamentu. Nigdy nie przeczytałem ST i NT oparłem swoją wiarę na Dekalogu oraz przykazaniu miłości bliźniego. Czy to za mało by wierzyć że to dobre? Dla mnie wystarczająco i już w wypełnieniu tych przykazań napotykam trudności.
Nie ma co się szarpać. Nie ma dowodu na istnienie Boga. Ale nie wierząc ryzykujesz znacznie więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bóg nie jest Stwórcą, Biblia była źle tłumaczona
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile