W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bóg nie jest Stwórcą, Biblia była źle tłumaczona   
Podobne tematy
Kto ustala, że czyjeś wierzenie staje się religią?20
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 23501
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacob




Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 18 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ksiazke Bog Urojony - Richarda Dawkinsa, ksiazka trudna ale warto przeczytac. Jesli ktos ma jakies watpliwosci nt boga i wiary, ksiazka moze pomoc w sprecyzowaniu pogladow, oczywiscie zaslepionym katolom nic nie przetlumaczy ale i tka polecam ja tez katolom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 18 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teorie o nie istnieniu Boga są tak samo wiarygodne jak o jego istnieniu. Wszystkie biorą się z domysłów, nie ma nie podważalnego dowodu, że istnieje bądź nie. Na pewno ten świat jest bez Boga, jest światem ludzi i dlatego tak tu "ciekawie". Stąd wniosek, że jeśli tu nie ma Boga to nie można zakładać, że gdzieś tu jest, co też nie daje dowodu, że nie ma go w ogóle.
Zakładając nawet, że go nie ma, lepiej od czasu, do czasu zastanowić się nad swoim życiem, bo po zaliczeniu kalendarza może/nie musi być trochę niezręcznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tamar102




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 18 Paź '09   Temat postu: Bógnie jest Stwórcą.. Odpowiedz z cytatem

To prawda, jezeli na stworzył na nasze podobieństwo, bo i my wszysttko stwarzamy myślą, a potem za sprawą Jego energii, zagęszczamy myślokształt projektu do struktury materii, za sprawą Hierarchii istot niewidzialnych poddanych naszej woli...
Ten sam proces twórczy dzieje się w naszym organizmie, za sprawą naszych dla niego boskich myśli uruchamiamy wszystkie czynności szkodzące naszemu ustrojowi jak i leczące, tak samo mamy niewidzialnych pomocników którzy objawiają się nam pod mikroskopem jako białe krwinki własne i bakterie czy wirusy jako obce i nie zawsze pożądane.
Dlatego tak za sprawą Jego myśli stwórczej jesteśmy tworzeni i za sprawą licznych pośredników..
Uchowaj nas Panie Boże nas od pośredników- powiedziała Osiecka, a kto się obraził? Kościół...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 18 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kociu99 napisał:
Polecam zapoznać się ze stroną www.zbawienie.com
Ponieważ strona jest regularnie blokowana i atakowana - obecnie możliwe jest wejście na stronę przez http://rxproxy.com/ a na dole należy wpisać adres strony. Tam znajduje się wiele cennych informacji na temat biblii i Boga w konfrontacji do NWO, UFO i innych intersujących tematów.

Dokładnie! Czemu to blokowanie. Czego się tak boją? Sam to zauważyłem, że od jakiś paru miesięcy nie można dostać się na tę stronę. W tym samym czasie wszystkie inne ezoteryczne, przesiąknięte New Ageowymi bzdurami stronki wyrastają jak grzyby po deszczu a rzekomi ateiści sami propagują te religiopodobne treści. Konferencyjki w tym duchu, Lightworkersi, spotkania i grupy finansowane przez Fundacje Sorosa ... WTF!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacob




Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 19 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placebo napisał:
Teorie o nie istnieniu Boga są tak samo wiarygodne jak o jego istnieniu. Wszystkie biorą się z domysłów, nie ma nie podważalnego dowodu, że istnieje bądź nie. Na pewno ten świat jest bez Boga, jest światem ludzi i dlatego tak tu "ciekawie". Stąd wniosek, że jeśli tu nie ma Boga to nie można zakładać, że gdzieś tu jest, co też nie daje dowodu, że nie ma go w ogóle.
Zakładając nawet, że go nie ma, lepiej od czasu, do czasu zastanowić się nad swoim życiem, bo po zaliczeniu kalendarza może/nie musi być trochę niezręcznie.


ale wypadaloby zeby to zwolennicy istniejaj to udowdnili nie prawdaz?

przeczytajt a ksiazke co podalem tam nt temat jest troche napisane.

to ze ktos mowi ze istnieje nie znaczy ze tak jest, tak samo jak psychole uzwazaja ze widzieli biale myszki albo micheal jackson sie im objawil ale sie w to nie wierzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 19 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że zwolennicy istnienia Boga nie potrzebują dowodów by uwierzyć. Wierzą w Boga, czyli dają wiarę w jego istnienie. Na pewno nie są w stanie przedstawić niepodważalnych dowodów.

Mnie o istnieniu Boga przekonuje jeden fakt. Otóż jak można wierzyć, powtarzam wierzyć (wiara), że wszystko co nas otacza, cały wszechświat powstał z jakiegoś wybuchu. Czemu to wybuchło, co tak naprawdę wybuchło, kto lub co to stworzył. Jak widać sama rzeczywistość daje przesłanki do domniemania o istnieniu czegoś wcześniej, więcej, dalej.

Jeśli temu zaprzeczymy, dojdziemy do wniosku, że wszystko powstaje z niczego, czyli nic ma moc tworzenia, w takim razie stwórca-tworzyciel jest nicością, czyli ta nicość jest czymś, ma moc tworzenia. Tak czy siak, zawsze będzie więcej pytań niż prawdziwych odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacob




Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o jakimty wybuchu mowisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przesmiewca




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placebo napisał:
Czemu to wybuchło, co tak naprawdę wybuchło


A co za roznica "Czemu" czy "co"? Powszechnie wiadomo ze w sprawe zamieszana byla Al-Kaida;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_wybuch
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt Ci nie kaze wierzyc w Wielki Wybuch. Jest takze teoria nt. Atlantydy, Ufo i cala mase innych dupenszwancow. Osobiscie znam ludzi, ktorzy tak samo jak mohery w Boga, wierza w UFO. Nic nie jest w stanie ich wytracic z tej wiary. Prosba o dowody? "Sa w internecie" katol mowi "sa w Biblii". Oczywiscie nie odrzucam UFO, czy Boga, bo jest duze prawdopodobienstwo, ze istnieja, jednak jest tak duzo koncepcji, iterpretacji, ze trudno jakas wybrac, a juz napewno oprzec o nia cale zycie. Medrki nie umialy racjonalnie wytlumaczyc prostej kwestii "dlaczego Biblia jest akurat ta prawdziwa boska ksiega" i cos mi sie zdaje, ze nikt tego nie umie wytlumaczyc, obojetnie o jaka religie bysmy zahaczyli. Znane sa przypadki ludzi (na tym forum pewnie tez sa), ktorzy obcowali, badz rozmawiali z Bogiem/UFO/czyms. Bardzo fajnie, jednak ja Wam kochani nie uwierze na slowo, bo niby z jakiego tytulu? Wtedy kazdemu musialbym wierzyc na slowo. Wiara to chyba jakis odmienny (ulomny?) stan umyslu. Podobny do zakochania.

Zeby nie bylo OT Smile
Same watpliwosci, co do poprawnosci tlumaczenia dyskwalifikuja Biblie jako cos swietego. Tym bardziej, ze nie da sie porownac z orginalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:53, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahahahahahaha... Fajna dyskusja, cytuje się mnie, a ja... wdaję się w kłótnie z Prawdziwym, członkiem sekty Adwentystów!

Widzę, że niektórzy nigdy o mnie nisłyszeli, a Bibmi, mój najserdeczniejszy przyjaciel ani słowkiem nie wspomniał, ze jestem tutaj raczej dobrze znany. Tak dobrze znany, że... cenzuruje się mnie nawet tutaj.

Dlaczego?

Ponieważ nie mogą sobie dać ze mną rady, są zupełnie bezradni, bez wiedzy, bez teorii. Ot tak sobie stosują taką prosta zasadę w życiu.

Jeżeli Boga nie ma - no to chwała Bogu. A jeżeli, co nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka Boska broni!

To ja jestem thewordwatcher - autor witryny www.zbawienie.com

Pisuję tutaj sporo, ale ten temat wydaje mi się znacznie ciekawszy.

Ateiści aż się proszą aby ich zmasakrować!

W tym temacie AyaSophia czy inny zostali zupełnie zmasakrowani i uciekli tutaj udając, że problem zaniknął!

Błąd! Wielki błąd. Dostałeś lanie w tym temacie? Smile

viewtopic.php?p=125132#125132

Wystarczy prześledzić moje posty oraz AyaSophia, aby zobaczyć totalny nokaut.

Masz jakiej obiekcje Aya!? Przedstaw. Chetnie przedyskutuję z tobą nastepne kwestie, jakie cię najwyraźniej nurtują, ponieważ nadal dociekasz czy Bóg istnieje.

Ku twemy zatrworżeniu On istnieje i niech cię Jego ręka broni!

Polecam artykuł z mojej witryny. http://rxproxy.com/index.php?rxproxyuri=.....bS5odG0%3D

Proxy nie otwiera filmów, więc podaję czysty link dla tych, którzy nie maja ograniczonego dostepu do mojej witryny. http://www.zbawienie.com/ateizm.htm

Artykuł ten będę stopniowo uzupełniał ponieważ jest znacznie więcej materiałów udowadniających, że Bóg istnieje a dowody na to ateiści tymu Dawkins czy inni zaciekle starają się ukryć.

Niestety cenzura pozbawiła mnie możliwości wiekszej ilości postów niż 1 na dobę.

Nie dlatego, ze spamuję, nie mam na to czasu i ochoty. Spamowanie odebrałoby mi wiarygodność dlatego nigdy nie wchodziło w rachubę.

Większą ilość postów mają ci, którzy nie mają nic do powoedzenia. Tym, którzy mają wiedzę, zamyka Bibmi usta!

Co wiedzą ateiści?

Dawkins jest zapędzony w kozi róg niemal każdym pytaniem a bezsens jego wypowiedzi ukazuje nam jasno i wyraźnie, że Dawkins praktycznie nic nie wie, ale stara się przed nami ukryć Boga i za tę ohydną pracę otrzymuje solidne wynagrodzenie.

Staje on przed prostymi pytaniami, które stawia się od tysiącleci i Dawkins nie posiada na żadne z nich odpowiedzi.

Co najdziwniejsze, odpowiada on na niemal każde pytanie mówiąc, że... nic nie wie!

Co jest najciekawsze, Dawkins wierzy w Inteligentnego Projektanta ale może nim być każda istota, poza Bogiem! Czyżby mała aluzja do Blue Beam Project!? Dawkins celuje w fałszywych oskarżeniach Boga ze Starego Testamentu.

W tym filmie mamy całą prawdę o ateiźmie.



Proponuję nowe motto dla ateistów.

Wiem, że nic nie wiem!
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion, nie szukaj sobie popleczników moim kosztem, rajt?

Czcisz szatana (tfu!), wiec o czym tu rozmawiac? Twój Jahwe to masowy ludobójca, tyran - bynajmniej daleko mu do filantropa.

Cytat:
Wystarczy prześledzić moje posty oraz AyaSophia, aby zobaczyć totalny nokaut.Masz jakiej obiekcje Aya!? Przedstaw. Chetnie przedyskutuję z tobą nastepne kwestie, jakie cię najwyraźniej nurtują, ponieważ nadal dociekasz czy Bóg istnieje.


Nokaut to Ty masz w głowie - padło racjonalne myślenie i długo nie wstanie. Ty nie jesteś wykwalifikowany żeby o czymkolwiek rozmawiać - Ty jesteś satanistą.

Masz swoją totalitarną Biblijkę, czcisz Jezusa, i uważasz że Ziemia jest w środku Wszechświata. Ba, Ty to wiesz! No cóż - Tobie nie trzeba dowodów że Bóg istnieje - bezkrytycznie przyjmujesz od narodzin "nauki" swych mistrzów.

Ah, i sprawdz w słowniku znaczenie słowa "obiekcje", parafianinie.

Cytat:
To ja jestem thewordwatcher - autor witryny www.zbawienie.com


Obserwator świata? Wszystkowidzącym okiem zaiste ;] Pycha, arogancja, całkowity brak wiedzy. Za to tony ślepej wiary.

Cytat:
Proponuję nowe motto dla ateistów.
Wiem, że nic nie wiem!


Ty nie wiesz, Ty wierzysz. Znajdź różnicę.

Masz coś o Biblii :


_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat tylko udowadnia, jak glupia jest wiekszosc uzytkownikow tego forum.

@Jacob
Cytat:
Polecam ksiazke Bog Urojony - Richarda Dawkinsa, ksiazka trudna ale warto przeczytac. Jesli ktos ma jakies watpliwosci nt boga i wiary, ksiazka moze pomoc w sprecyzowaniu pogladow


A czytales cos z drugiej flanki np Wiekuisty czlowiek (Gilbert Keith Chesterton) ??

Jasne- czytajaj dziela Marksa rowniez mozna uksztaltowac swoj swiatopoglad.
Jednak wiekszosc uzytkownikow (z Toba wlacznie) jest tak plytka, ze twierdzi iz swiatopoglad mozna ksztaltowac w jedna strone.
Takie budowanie swiatopogladu moge o kankt dupy rozbic. Takim tokiem myslenia swiatopoglad buduje tez telewizja i szkola- co z tego, ze jest stronniczy.

Richarda Dawkinsa czytalem i jest to podparte takimi samymi "dowodami" jak pierwsza czesc filmu Zeitgeist, ale zawsze znajdzie sie "ciemny ateista" ktory uwierzy...

Ja dodam tylko cos od siebie
Czlowiek NIE WIERZACY w Boga wierzy w cokolwiek innego.
O to IM chodzi, by wprowadzic globalny ateizm bo ateista to czesto osoba bez zasad moralnych.
No ale jak zasady moralne i trzymanie ludzi w pionie komus sie nie podoba TO NIE MUSI NARZUCAC TEGO INNYM.


Chodzilem na pielgrzymki na Jasna Gore i tam kazdy kazdemu pomagal, nikt sie nie klocil, kazdy kazdego szanowal.

Jasne- lepsze ruchanie wszystkiego co popadnie, przeklinanie, szerzenie agresji i przemocy niz szerzenie milosci do drugiej osoby, wzajemnej pomocy etc.

Kosciol katolicki zostal juz dawno zniszczony- przeciez juz za czasow komuny wpuszczono do KK tysiace agentow bezpieki, ktorych ujawnial swego czasu ksiadz Izakowiicz Zaleski.


U mnie w szkole ksieza (fajni ksieza) ZAWSZE cieszyli sie najwieksza sympatia i popularnoscia wsrod mlodziezy.
Oczywiscie sa ksieza, SBcy ktorzy nadal funkcjonuja, ktorzy tylko zniechecaja do KK, ale jesli WY, wielkcy poszukiwacze prawdy z takich rzeczy nie zdajecie sobie sprawy to sorry.

Nie chce mi sie walkowac tego tematu.

"poszukiwacz prawdy" przeczyta pare ateistycznych ksiazek i juz ma uksztalcowany poglad, brawo!

Ja poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.

Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.
Dlaczego? Jest zinfiltrowany i to ludzie powinni przejac inicjatywe.


Ostatnio atakowanie kosciola stalo sie takie modne i przylaczyli sie do tego nawet te osoby, ktore neguja wszystko co media powiedza. Ciekawe.


I na koniec
Nawrocenie sie i wiara w Boga przywrocila mnie do pionu, gdy bylem juz niewiele lepszy od tej glupiej masy ludzi, ktora otacza mnie naokolo. To wlasnie myslac o Bogu, majac zamiar zrobic cos zlego, mam sile by sie powstrzymac, bo w przeciwienstwie do Was- WIERZE, ze to ma sens i ze zostanie mi to wynagrodzone. Nie przeszkadza mi to W OGOLE w codziennym zyciu, wrecz ulatwia, poniewaz pozbylem sie WIELU ZLYCH NAWYKOW i zachowan, ktorych bez wiary NIGDY NIE MOGLBYM POKONAC. Tak samo jak WIARA w pokonanie choroby trzyma kogos przy zyciu i daje mu sile do walki, tak samo WIARA w Boga pomaga mi nie ulec zgorszeniu i demoralizacji, ktore serwuje nam obecny swiat. Mozna WIERZYC W Boga i udowadniac swoja wiare czynami, bo slowo "wierze w Boga" jest tylko slowem, a "po czynach ich poznacie". To iz ktos deklaruje wiare w Boga a zachowuje sie jak chuligan po prostu udowadnia, ze nie jest wierzacym

LICZA SIE CZYNY A NIE SLOWA

Wielu z Was tego nie rozumie i stad taka nagonka.

Ale robcie jak chcecie- gwarantuje Wam, ze za 15 lat bedziecie rownie glupi jak amerykanie z MTV.

Jeszcze nigdy nie spotkalem sie z PRAWDZIWYM CHRZESCIJANINEM, ktory by czynil zlo, bo osoba czyniaca zlo nie jest chrzescijaninem.
Natomiast ATEISTE czyniacego zlo widze na codzien, bo ateista moze byc kazdy, chrzescijaninem nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.

Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.


I dać takiemu moherowy beret i karabin, niech strzela do wszystkich szmat społecznych.
Mówiłeś całkiem mądrze do zacytowanego właśnie momentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
a poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.

Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.


I dać takiemu moherowy beret i karabin, niech strzela do wszystkich szmat społecznych.
Mówiłeś całkiem mądrze do zacytowanego właśnie momentu.


No nie przeginaj, tępienie nie oznacza niszczenia w znaczeniu opisanym przez Ciebie. Nie przypisuj mu czegoś czego nie napisał, proszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze nigdy nie spotkalem sie z PRAWDZIWYM CHRZESCIJANINEM, ktory by czynil zlo, bo osoba czyniaca zlo nie jest chrzescijaninem. Natomiast ATEISTE czyniacego zlo widze na codzien, bo ateista moze byc kazdy, chrzescijaninem nie.


Całkowicie NIE zgadzam się w powyższym. Choć sam nie jestem ateistą, znam wielu wspaniałych ludzi nie wierzących w Boga, otwarcie przyznają się do ateizmu - nie staram się ich przekonać, bo są szczęśliwi i dają szczęście innym! Z tego zaś wyprowadzam wniosek że NAZWA jest całkowicie pomijalna. Ważna jest natomiast postawa moralna, a jak ją nazwiesz - Twój wybór.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toto napisał:
Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
a poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.

Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.


I dać takiemu moherowy beret i karabin, niech strzela do wszystkich szmat społecznych.
Mówiłeś całkiem mądrze do zacytowanego właśnie momentu.


No nie przeginaj, tępienie nie oznacza niszczenia w znaczeniu opisanym przez Ciebie. Nie przypisuj mu czegoś czego nie napisał, proszę.


Pewnie, ze przegiąłem, ale to powiedz mi w jakim znaczeniu rozumiesz tępienie ludzi inaczej myślacych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
toto napisał:
Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
a poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.
Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.

I dać takiemu moherowy beret i karabin, niech strzela do wszystkich szmat społecznych.
Mówiłeś całkiem mądrze do zacytowanego właśnie momentu.

No nie przeginaj, tępienie nie oznacza niszczenia w znaczeniu opisanym przez Ciebie. Nie przypisuj mu czegoś czego nie napisał, proszę.

Pewnie, ze przegiąłem, ale to powiedz mi w jakim znaczeniu rozumiesz tępienie ludzi inaczej myślacych?


Odniosę się tylko i wyłącznie do tego zdania, które wg Ciebie zdyskwalifikowało całą wypowiedź: [Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.]. W tym przypadku jest przewidziana ścieżka postępowania w Biblii: jeżeli gość nie zachowuje się zgodnie z prawami obowiązującymi w Kościele, należy go upomnieć, jeżeli nie zmieni swojego postępowania należy go wyrzucić z Kościoła, to wszystko. Dokładnie tak samo postępują wszystkie organizacje tyle, że nie na podstawie Biblii wyrzucają członków, mają od tego statuty, sądy, zjazdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 17 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze, a gdyby twój przyjaciel, żył na "kocią łapę" z dziewczyną, nawet uprawiał z nią seks, ale bez ślubu kościelnego, używał przy tym prezerwatyw, to ponieważ Kościół mówi, że musi on wziaść ślub kościelny, tępił byś swojego przyjaciela, czy raczej zerwał tą przyjaźń, bo Kościół mówi tak a nie inaczej, i dla ciebie to jest najważniejsze, a nie to co czujesz do swojego przyjaciela?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:15, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AyaSophia

Cytat:
Orion, nie szukaj sobie popleczników moim kosztem, rajt?


Wrong!!! Szukasz!? Znajdujesz! W twoim przypadku milczenie ma wartość złota.

Oskarżasz Boga? Jeden zupełny ignorant - Dawkins napisał masę bzdur a ty po nim powtarzasz. Brednie tą mają wartość jedynie dla tych, którzy nie znają ani histori, ani Biblii.


Przeczytaj sobie jak zakłamane sa owe oskarżenia!

Najczęściej powtarzanym się oskarżeniem jest oskarżanie Boga o masowe mordowanie wielu niewinnych ludzi, a nawet całych narodów. Dodaje się także oskarżenia o okrucieństwo oraz faworyzowanie jednego narodu przeciwko wszystkim innym narodom czyli ekstremalny rasizm.

Najczęściej cytowane wersety biblijne jako dowód przeciwko Bogu z Biblii, to Księga Powtórzonego Prawa 7 i 8-my rozdział. Często przytacza się także Księgę Wyjścia 34:11-16

Jako dowód na okrucieństwo i brak litości Boga podaje się także Jego sposób, w jaki potraktował Egipcjan podczas plag egipskich, a zwłaszcza podczas ostatniej plagi, śmierci pierworodnych z synem faraona włącznie. Dodaje się także wersety mówiące o złupieniu Egipcjan z kosztowności, które zostały pożyczone Izraelitom. Dodaje się także opisy krwawych ofiar składanych dla Boga w Jego świątyni, którą zbudowali według Jego rozkazów Izraelici.

Jako kontrast do powyższego, nikt publicznie w mediach nie oskarża Izraela o rasizm w stosunku do innych narodów, a przecież współczesny Izrael jest niczym innym, jak kontynuacją Izraela starożytnego, czyli według wierzeń Żydów, Izrael jest Narodem Wybranym przez tego właśnie Boga i w tym przypadku ekstremalny rasizm w Izraelu, masowe wysiedlania Palestyńczyków a nawet otwarte ludobójstwo nie spotykają się z krytyką ani Izraela ani... Boga!

Reszta w linku - http://www.zbawienie.com/oskarzenia_Boga.htm

Mozna sobie sprawdzić, jak oszuści i kłamcy bez cna moralności starają się oszukiwać innych podsuwając im kłamstwa na srebrnej tacy.

---------------------------------------------------------------

Czy myślisz?

W świetle niedawnych przypadków strzelaniny w szkołach Massachusetts i Kaliforni, jak również ostatnich tragedii w Nowym Jorku, Pensylwanii i Waszyngtonie, zastanówmy się, kiedy się to wszystko zaczęło?

..... kiedy Madeline Murray O'Hare (została zamordowana, niedawno znaleziono jej ciało), złożyła skargę, że nie życzy sobie żadnych modlitw w naszych szkołach, a my powiedzieliśmy – OK.

Następnie, ktoś powiedział, abyśmy lepiej nie czytali w szkołach Pisma Świętego, Pisma Świętego, która powiada "nie zabijaj", "nie kradnij", "kochaj bliźniego jak siebie samego". I powiedzieliśmy – OK.

Dr. Benjamin Spock powiedział, że nie powinniśmy karać klapsem naszych dzieci, kiedy one zachowują się nieprawidłowo, bo ich małe osobowości mogą być wykrzywione, i możemy naruszyć ich poczucie wartości (syn dr Spocka popełnił samobójstwo). I byliśmy przekonani, że ekspert powinien wiedzieć, co mówi, więc powiedzieliśmy OK, nie będziemy im więcej dawać klapsów.

Potem ktoś powiedział, że nauczyciele i dyrektorzy szkół nie powinni karać naszych dzieci, kiedy się źle zachowują. I władze szkolne powiedziały, że żadnemu nauczycielowi nie wolno dotknąć ucznia, kiedy się źle zachowuje, bo nie chcemy przecież złej opinii o szkole, i oczywiście, nie chcemy być ciągani po sądach. (Istnieje duża różnica pomiędzy karaniem a dotykaniem, biciem, wstrząśnięciem, upokorzeniem, kopaniem, itd.)

A my przyjęliśmy ich argumenty.

Następnie ktoś powiedział: - pozwólmy naszym córkom przerywać ciążę, kiedy zapragną, i nie muszą one nawet informować o tym rodziców.

I powiedzieliśmy – co za wspaniały pomysł!

Potem, jakiś mądry członek rady szkolnej powiedział, że odkąd chłopcy są chłopcami, to tak czy inaczej będą TO robić, dajmy więc naszym synom tyle kondomów, ile potrzebują, aby mieli całą tę radość, której pożądają, a my nie powiemy o tym ich rodzicom, że dostają kondomy w naszych szkołach.

I powiedzieliśmy, że jest to następny wspaniały pomysł.

Następnie jakiś wysoki, wybrany przez nas oficjał, powiedział, że nie jest ważne, co robimy prywatnie, jak długo wykonujemy dobrze naszą pracę. I my, zgadzając się z nim, dodaliśmy, że nie jest ważne, co ktokolwiek, włączając w to naszego prezydenta, robi prywatnie, dopóki mamy prace, a ekonomia jest w porządku.

I ktoś powiedział, wydrukujmy kolorowe magazyny ze zdjęciami nagich kobiet, i nazwijmy to zdrową, zrozumiałą pochwałą piękna kobiecego ciała. I powiedzieliśmy, że nie mamy z tym problemu.

I ktoś jeszcze posunął tę pochwałę ciała nieco dalej, i opublikował zdjęcia nagich dzieci, i posunął się jeszcze dalej, czyniąc je dostępnymi w Internecie.

A my powiedzieliśmy, że to jego prawo do wolności słowa.

I przemysł rozrywkowy powiedział: - zróbmy telewizyjne programy i filmy promujące profanację, przemoc i nielegalny seks. I stwórzmy muzykę, która zachęca do gwałtów, narkotyków, samobójstw i tematów satanistycznych.

I my powiedzieliśmy, że to jest tylko rozrywka, że nie ma szkodliwych efektów, i skoro nikt nie bierze tego na serio, rozwijajmy tę rozrywkę szeroko.

Teraz, pytamy siebie dlaczego nasze dzieci nie mają sumienia, dlaczego nie odróżniają one dobra od zła, i dlaczego nie mają problemów z zabijaniem obcych, kolegów z klasy, i siebie. Proszę, dopisz sobie w tym miejscu więcej ........................................................................

Możliwe, że jeśli pomyślimy o tym wystarczająco długo i intensywnie, wyjaśnimy to sobie. Myślę, że tu pasuje: "Zbieramy to, cośmy zasiali!"

"Dobry Boże, dlaczego nie uratowałeś tej małej dziewczynki w Michigan?"

Z poważaniem, "zaniepokojony uczeń."


I ODPOWIEDŹ:

"Drogi 'zaniepokojony uczniu'. Wyrzucono mnie ze szkół."
Z poważaniem, BÓG.


Śmieszne, jak łatwo jest ludziom obrzucać Boga błotem, i następnie zastanawiać się, że świat zmienia się w piekło..

Śmieszne, jak łatwo wierzymy w to, co jest w prasie i telewizji, ale podważamy wszystko, co jest w Piśmie Świętym.

Śmieszne, jak każdy chce iść do nieba, pod warunkiem, że nie będzie musiał wierzyc, myśleć, mówić czy robić cokolwiek, co nakazuje Biblia. Śmieszne, jak ktoś, kto powiada "Ja wierzę w Boga", wciąż idzie za Szatanem, który, nawiasem mówiąc, również "wierzy" w Boga.

Śmieszne, jak szybko jesteśmy gotowi oskarżać, ale nie być oskarżanymi.

Śmieszne, kiedy możesz wysłać tysiące "kawałów" poprzez e-mail, i one rozprzestrzeniają się jak pożar lasu, ale kiedy zaczniesz słać wiadomości o Bogu, ludzie zastanawiają się dwa razy, zanim podzielą się nimi z innymi.

Śmieszne, kiedy niemoralność, brutalność, wulgarność i nieprzyzwoitość latają wolne w cyber przestrzeni, ale publiczne dyskusje o Bogu są zakazywane w szkołach i miejscach pracy.

Śmieszne, kiedy ktoś może być podniosłym, nabożnym chrześcijaninem w niedzielę, i niewidocznym chrześcijaninem przez resztę tygodnia.

W e s o ł o c i ? Ś m i e j e s z s i ę ?

Śmieszne, jak kiedy będziesz chciał wysłać ten post innym, nie wyślesz tego do wielu, ponieważ nie jesteś pewien, w co oni wierzą, lub - co sobie o tobie pomyślą, kiedy im to wyślesz.

Śmieszne, jak mogę być bardziej przejęty tym, co inni o mnie pomyślą, niż tym, co pomyśli o mnie Bóg.

Czy myślisz?

Przekaż dalej powyższe przemyślenia jeśli uważasz, że są ważne. Jeśli nie – wyrzuć je. Nikt przecież nie będzie tego wiedział. Na pewno!

Ale jeśli wyrzucisz te myśli, nie siedź i nie narzekaj, w jakim złym stanie jest świat..... Ja wysłałem ten tekst wszystkim na mej liście. Ludzkie serca są dzisiaj bardziej czułe z powodu wydarzeń, które miały miejsce ostatnio w Nowym Jorku, Pensylwanii i Waszyngtonie. Spróbujmy to zmienić.

"Przyjaciele, to cisi aniołowie, którzy pomagają nam stanąć na nogach, kiedy nasze skrzydła maja kłopoty z przypomnieniem sobie, jak się fruwa."

Słyszeliście już to na pewno, ale powtarzajmy to dalej, dobrze?

------------------------------------------------------------

Tyle z jednego ciekawego artykułu.

Jest powszechnie wiadome, że ateiści są ludźmi wierzącymi w teorię Ewolucji, czyli... ateista niewiele się rózni od banana czy rzodkiewki. Te trzy rzeczy są wedłu Ewolucji najblizszymi krewnymi.

W związku z tym, że ateista wierzy, że pochodzi od zwierzęcia, wszelkie zwierzęce instynkty są nie tylko stosowane ale wręcz zalecane.

W tym kontekście ateista nie posiada żadnej moralności czy etyki ponieważ moralność nie jest wynikiem Ewolucji a zatem nie powinna istnieć.

Jezeli ludzie wierzą, że są zwierzętami, nic dziwnego, że postepują jak zwierzęta.

Tymczasem wiekszość religii zaleca wiarę w Boga oraz stosowanie się do Bożych Przykazań.

Owe przykazania są podstawą naszego dzisiejszego istnienia!

Przykazania i moralność biblijna jest kolebką naszej cywilizacji i dlatego w ogóle istniejemy.

Konkretny przykład. USA!!!

USA zostały załozone na morzu krwi amerykańskich Indian ale po pewnym czasie zorganizowano państwo, w którego konstytucji stwierdzono, że państwo jest państwem chrześcijańskich. Na banknotach napisano "W Bogu mamy zaufanie"

W szkołach nauczano religii, moralności i etyki.

Rezultat? Powstało najpotężniejsze, najbogatsze i najbardziej zaawansowane technologicznie państwo świata - dzięki temu, że w szkołach nauczano ludzi być... ludźmi, którzy posiadają etykę i moralność a także podporządkowywują się władzom rodzicom czy nauczycielom.

Państwo to istniało w przepychu i dostatku do lat 50-tych.

W latach 50-tych rozpoczął sie powolny proces odrzucanai wszystkiego, co uczyniło owo państwo taką potęgą.

Rezultaty są widoczne jak na dłoni.

Działalność Lenina, zagorzałego ateisty to pona 30 milionów ofiar Rewolucji Październikowej. Wysoce zezwierzęcony indywidualista pozbawiony jakichkolwiek ludzkich uczuć był w stanie doprowadzić do takiej rzezi. inni komunistyczni ateiści nie byli lepsi.

Stalin wymordował podobną ilość ludzi.

Hitler? Nie był niewierzący! On był satanistą. Krzyż hitlerowski czy raczej swastyka to nic innego jak krzyż z połamanymi koncami.

Osmieszenie chrześcijaństwa. Hitler był nasladowcą madame Blavatski - satanistki teozoficznego dogmatu, który obecnie jest gorliwie rozpowszechniany przez tzw. truthers Zeitgeist czy innej maści New Age religiantów.

Rezultay? Auschwitz i ponad 22 miliony ofiar II WŚ.


Oczywiste rezultaty ideologi typu New Age czy okultyzmu Hitlera.

Ruch New Age jest oparty na teozoficznych dogmatach Madame Blavatsky.

Porównując dążenia dzisiejszego swiata - historia sie powtarza. Ateiści i sataniści, ramie w ramię z New Age dążą do identycznych rezultatów, jakie ukazali nam Hitler i Stalin!

Nie ulega wątpliwości, że ludzie tych pokrojów przygotowują nam coś w identycznym stylu, tylko na znacznie większą skalę.

Jedyne hmmm... 'korzyści' z ateizmu i satanizmu. Sad
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
No dobrze, a gdyby twój przyjaciel, żył na "kocią łapę" z dziewczyną, nawet uprawiał z nią seks, ale bez ślubu kościelnego, używał przy tym prezerwatyw, to ponieważ Kościół mówi, że musi on wziaść ślub kościelny, tępił byś swojego przyjaciela, czy raczej zerwał tą przyjaźń, bo Kościół mówi tak a nie inaczej, i dla ciebie to jest najważniejsze, a nie to co czujesz do swojego przyjaciela?


Jest dorosły, ma wolną wolę, zrobi jak zechce, ja mogę go pouczyć i nawoływać do nawrócenia. Czy zerwałbym z nim przyjaźń, nie umiem Ci w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie, z siostrą żony, która rozstała się z mężem i ma teraz innego nie zrywałem znajomości, więc z dużym prawdopodobieństwem odpowiem Ci, że nie zerwałbym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i całe szczęście toto bo ja tez nie:)
Kazda slepa wiara w cokolwiek nie swojego jak biblia, koran, czy nieslawni new age'owscy guru daje swietna sposobnosc do kontroli umyslu. Slepa wiara, i nie musisz do tego byc kontrolowany tylko z zewnatrz.
Jedynie czysta nieskazona wiedza nie ogranicza cię w pismach, czynach czy sposobie postrzegania rzeczywistosci.
Myslicie, ze jak wezme teraz biblie czy koran i podetre sobie nia tylek to bog mnie zabije? Nie, to zabije mnie jakis zaslepiony czlowiek. Dla czlowieka ktory wie, to nie ma znaczenia co zrobilem. I tak sobie wlasnie sami gotujemy los na tym lez padole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
a poki co wole zasady moralne i godnosc ludzka, zamiast byciem bezuzyteczna szmata spoleczna.

Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi.


I dać takiemu moherowy beret i karabin, niech strzela do wszystkich szmat społecznych.
Mówiłeś całkiem mądrze do zacytowanego właśnie momentu.


Widze, ze Ty i logika macie niewiele ze soba wspolnego.
Godnosc ludzka i zasady moralne to sprawa indywidualna, jesli chcesz byc zlodziejem, klamca i oszustem- Twoj wybor.
Nie wiem, zdaje mi sie, ze w ogole nie rozumiesz tego co czytasz, bo fragment z kosciolem jest juz tak oczywisty, ze nawet 5-letnie dziecko zrozumie.



[quote="Aya Sophia"]
Cytat:

Całkowicie NIE zgadzam się w powyższym. Choć sam nie jestem ateistą, znam wielu wspaniałych ludzi nie wierzących w Boga, otwarcie przyznają się do ateizmu - nie staram się ich przekonać, bo są szczęśliwi i dają szczęście innym! Z tego zaś wyprowadzam wniosek że NAZWA jest całkowicie pomijalna. Ważna jest natomiast postawa moralna, a jak ją nazwiesz - Twój wybór.


Twoje zdanie jest nielogiczne, badz nie zrozumiales tego co sam zacytowales.

Z mojego postu wynika, ze chrzescijanstwo jest samo w sobie idea- idea dobra do ktorej nalezy dazyc. Chrzescijanstwo nakazuje czcic Boga- czyli czcic dobro.
I to cala filozofia- nikt nie nakazuje nikomu na wierzenie w jakiegos Pana z siwa broda.

Konkludujac z tego co napisalem ateista moze byc kazdy, bo latwiej nim zostac. Latwiej odrzucic ramy moralne i prawa, ktore pozwalaja zyc w zgodzie i harmonii.

Nigdzie NIE NAPISALEM, ze WSZYSCY ateisci sa zli, bo z Twojego postu jasno wynika, ze czules sie w pewien sposob dotniety, byc moze dlatego, ze nie napisalem zbyt konkretnie i pozostawilem zbyt szerokie pole do interpretacji.

Mowiac krotko- chrzescijanina czyniacego zlo nie spotkasz, ateiste tak, jednak nie oznacza to, ze wszyscy ateisci czynia zlo.




[quote="Adwokat Diabła]
Cytat:

Pewnie, ze przegiąłem, ale to powiedz mi w jakim znaczeniu rozumiesz tępienie ludzi inaczej myślacych?


A rozumiesz zdanie: "Kosciol powinien tepic niekatolickie zachowania w swoich szeregach- jednak tego nie robi." ???

Rozumiesz roznice miedzy tepic niekatolickie zachowania a tępienie ludzi inaczej myślacych ??

Jesli ktos chce inaczej myslec, robic rozpierduche to niech nie pojawia sie w kosciele, proste. Jesli zaloze sobie zrzeszenie ludzi dobry i uczynnych o nazwie "ZLDIU" to mam w tym zrzeszeniu akceptowac ludzi "inaczej myslacych", czyli zlych, przeszkadzajacych etc ??

Stary, rusz czasem glowa i postaraj sie zrozumiec co ktos napisal.



Cytat:
Kazda slepa wiara w cokolwiek nie swojego jak biblia, koran, czy nieslawni new age'owscy guru daje swietna sposobnosc do kontroli umyslu


Po pierwsze KOSCIOL a Biblia to czesto dwie rozne bajki, wiec nie utozsamiaj tego co mowi Kosciol Katolicki, z tym co jest napisane w Biblii, LOL.

Nikt nie wymaga slepej wiary, Biblia jest napisana jezykiem metaforycznym w taki sposob, ze UNIEMOZLIWIA slepa wiare.
Jest to zbior madrosci zyciowych i zasad moralnych ktorych nalezy sie trzymac.

Czlowiek ktory nie wierzy w Boga wierzy w cokolwiek innego.
Ale nawet gdyby ludzie slepo wierzyli to daloby to jeszcze mniejsza kontrole- bo jakim sposobem bedziesz kontrolowal umysly ludzi, ktorzy sa gotowi oddac zycie za swoje przekonania czynienia dobra? Musialbys przepisac taka Biblie na nowo, co jest niemozliwoscia.

Poki co NWO dazy do rozwalenia kosciola i obalenia religii chrzescijanskiej, co widac na kazdym kroku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@qweq3 :

Cytat:
Nikt nie wymaga slepej wiary, Biblia jest napisana jezykiem metaforycznym w taki sposob, ze UNIEMOZLIWIA slepa wiare. Jest to zbior madrosci zyciowych i zasad moralnych ktorych nalezy sie trzymac.


"Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: "Naprawdę Jahwe jest Bogiem! Naprawdę Pan jest Bogiem!" Eliasz zaś im rozkazał: "Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!" Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił." - Ks. Królewska 18

Cytat:
Twoje zdanie jest nielogiczne, bądz nie zrozumiales tego co sam zacytowales.


Wybitnie logiczny fragment przytoczyłem wyżej. I tego trzymają się Chrześcijanie ? Laughing Tylko Ci "dobrzy" ma się rozumieć...Żal. Napisałeś : "z mojego postu wynika że Chrześcijaństwo jest ideą dobra, do którego należy dążyć" - ergo - to do czego należy dążyć nie nazywa się Chrześcijaństwo a DOBRO. Wśród ślepych i jednooki zaniewidzi...
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj mądraliński qweq3. Jak wszystko musi być dla ciebie logiczne, to znaczy że masz przytępiały umysł i tyle.

Cytat:
o pierwsze KOSCIOL a Biblia to czesto dwie rozne bajki, wiec nie utozsamiaj tego co mowi Kosciol Katolicki, z tym co jest napisane w Biblii, LOL.

Cytat:
No i całe szczęście toto bo ja tez nie:)
Kazda slepa wiara w cokolwiek nie swojego jak biblia, koran, czy nieslawni new age'owscy guru daje swietna sposobnosc do kontroli umyslu. Slepa wiara, i nie musisz do tego byc kontrolowany tylko z zewnatrz.
Jedynie czysta nieskazona wiedza nie ogranicza cię w pismach, czynach czy sposobie postrzegania rzeczywistosci.
Myslicie, ze jak wezme teraz biblie czy koran i podetre sobie nia tylek to bog mnie zabije? Nie, to zabije mnie jakis zaslepiony czlowiek. Dla czlowieka ktory wie, to nie ma znaczenia co zrobilem. I tak sobie wlasnie sami gotujemy los na tym lez padole


Gdzie tu napisałem o kościele katolickim?
Naucz się najpierw sam logiki, a potem zwracaj innym uwagę. Wielki logik a się gubisz jak ślepiec w prostych zdaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bóg nie jest Stwórcą, Biblia była źle tłumaczona
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile