W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dobre kino SF  
Podobne tematy
Film John Carter14
Film S/f Goście-czyżby do czegoś przygotowywał?7bez ocen
Avatar112
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 31838
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 17 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avatar 3d

Pandorum

Moon http://www.filmweb.pl/f473111/Moon,2009
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:47, 18 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais napisał:
"The road" - Droga

To jest film na który czekałem wiele lat - tzn pierwszy o tematyce postapokaliptycznej, który bez tych wszystkich hollywoodzkich hokuspokus pokaże jak skończy ludzkość. Jestem świeżo po seansie i bardzo polecam. Obraz wręcz naturalistyczny. Bez niepotrzebnych upiększeń, romantycznych śmieci i efekciarskich duperel. Można go potraktować jako rodzaj lekcji, która przyda się nam wszystkim. Zwłaszcza, że scenariusz tam pokazany jest bardziej realny niż wielu się wydaje.

Dzięki za polecenie , właśnie obejrzałem i nie mogę dojść do siebie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 19 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nosz kurde, żeby was szczyściło z tą drogą - dawno nie widziałem bardziej beznadziejnego filmu.
choć nie przeczę, że paranoikowi może się podobać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 19 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De gustibus non est disputandum Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 19 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez to widziałam i ....nie mogłam dojść ale nie do siebie tylko jak można taką beznadzieje utłuc i to jeszcze zatrudnic do tego znanych aktorów. nie dosyc że zrobiony w szarościach i burasach na maxa to jeszcze fabuła fatalna.
tak naprawdę żadnej ekscentryki która stawiałaby ten film w gronie tzw. filmów "ambitnych", które i tak z reguły wieją nudą ale czasami zdarza się jakiś strzał z zaskoczenia.
filmu - droga- nie polecam, gdybym miała oglądać to w kinie to chyba byłoby to jakieś ciężkie nieporozumienie. Laughing
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:34, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż. O gustach się nie dyskutuje. Ta prawda znana jest jednak ludziom z klasą. Ale nie o nie chodzi. Widziałem wiele filmów dokumentalnych omawiających możliwe scenariusze ziemskich kataklizmów. W większości trudno znaleźć w ich finale kolorowe rozkwiecone łąki i jelonki nad strumyczkami. Zaś na końcu tych fabularnych jakiś baran, zwykle prezydent USA wygłasza tyradę jak to ludzkość poradziła sobie z ciężkimi czasami i czas na odbudowę. Pamiętacie oklepane już powiedzenie Einsteina - "Nie wiem jak będzie wyglądać III wojna światowa, ale IV na pewno będzie na kamienie"(mniej więcej). Film bardzo pięknie pokazuje co w takich czasach staje się najważniejsze. I to zarówno po tej "złej" jak i dobrej stronie ludzkiej natury. To jest pierwszy tak realistyczny obraz o tym co nasz czeka. I to nie jest kwestia paranoi Bimi. To kwestia czasu. Może nie za tego pokolenia, może nie następnego, a może za chwilę, właściwie w każdej sekundzie. Ciekawe czy życie będzie wtedy tak nudne jak wg was jest ten film. Takie szare. Smutne. Beznadziejne...
Ojej - nie ma rebeliantów walczących z robotami, wspaniałej armii USA, która walczy za wolność waszą i naszą... nie ma statków kosmicznych, które zabiorą nas na inną planetę.... jaka szkoda!
Sorki za sarkazm...
Ten film nie jest ani trudny, ani łatwy. Ten film po prostu ma czegoś nauczyć, na coś przygotować. Może na prawdę, która wcale nie jest tak różowa jakbyśmy chcieli. Ale może warto już teraz myśleć o tym co dla nas jest najważniejsze. Jeden zastanowi się czy nie zrobić sobie mini/magazynu w swojej piwnicy z konserw i najpotrzebniejszych rzeczy. Drugi przytuli mocno swojego dzieciaka i obieca sobie, że będzie spędzał z nim więcej czasu. Ale żal mi tego, który powie że film jest do dupy bo nie ma sztuk walki, potworków, laserów i superbohaterów, zombiaków.
Widzę po prostu, że hollywood wyprało ludziom mózgi megaprodukcjami. Ale film to w sumie rozrywka... a jak rozrywka, to dlaczego ma się człowiek męczyć myśleniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tam smucisz ...tyle ci napisze, film ma byc rozrywką, i nie ma tu nic do rzeczy że jest to dyskusja że cos jest w guście lub nie jest.
ciesz sie ze urodziłeś sie białym człowiekiem w cywilizowanej europie a nie w jakims kraju III świata , bo zaprawde już mógłbys doświadczać jeszcze gorszych atrakcji w innych szerokościach geograficznych o jakich ci sie nie śniło. to ze jakiś bajkopisarz s-f snuje teorie na temat katastroficznej wizji świata nie oznacza że tak ma być i że tak będzie (nie będzie...)
takie wizje kreują tylko większe prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji , więc po co się pogrążać w takie przygnębiające apokalipsy. bo być może ktoś ma w tym swój interes żeby wykreować taki świat i powinny być zakazane w ogóle do wypuszczania w obieg.
Cytat:
Akcja opowieści dzieje się po wybuchu bomby nuklearnej, a jej głównym bohaterem jest mężczyzna, który w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia dla swojego syna, wyrusza z nim w koszmarną i niebezpieczną podróż przez cały kraj. Po drodze mężczyzna będzie musiał zmierzyć
się z umierającymi z głodu hordami włóczęgów i bezwzględnymi grupami kanibali.

_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
bo być może ktoś ma w tym swój interes żeby wykreować taki świat i powinny być zakazane w ogóle do wypuszczania w obieg.


Heheh. Dobre. Najpierw piszesz że taka sytuacja może ( nie może) się wydarzyć a potem że najlepiej zakazać bo.... heheheheheheheh ktoś poprzez film kreuje zaistnienie takiej sytuacji w przyszłości...
dobrze zrozumiałem?

Ja jestem szczęśliwy jak jasna cholera. Żyję w takim pięknym kraju, a przecież mogło być gorzej.
Film wcale nie opowiada historii po wybuchu bomby nuklearnej. Książka ani film nic o tym nie mówi. W ogóle nie mówi co się wydarzyło. I w tym właśnie cały sens filmu. Jest bardzo wiele scenariuszy, głównie przyczyny naturalne, które mogą doprowadzić do takiej sytuacji.
A teraz bajkopisarz s-f:
Trzeba być skończonym ignorantem żeby Cormaca McCarthy-ego tak nazywać. Facet ma większy łeb na karku niż wszyscy na forum razem wzięci. No ale to może za wysoka półka... w końcu książka też ma być rozrywką.... a jak nie jest.... są jeszcze komiksy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, powiem. Smile
co prawda czuje się niezręcznie odnosząc się w sposób poważny do tak nędznego działa, ale nie kminie świata po wojnie atomowej, w której żyją ludzie, a rośliny i zwierzęta doszczętnie wyginęły.
tak więc założenia są nierealistyczne, a fabuła przez to beznadziejna. równie dobrze można zrobić film o gościu który jest uwięziony w jaskini i czeka na śmierć głodową. i zakończyć film tajemniczo - zanim jeszcze umrze
też mi głęboki przekaz Smile bardziej jakaś groteska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 21 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Heheh. Dobre. Najpierw piszesz że taka sytuacja może ( nie może) się wydarzyć a potem że najlepiej zakazać bo.... heheheheheheheh ktoś poprzez film kreuje zaistnienie takiej sytuacji w przyszłości...
dobrze zrozumiałem?


heheh wg mnie nie może i nie będzie ( ale to moje spostrzeżenia) natomiast wg pewnych założeń istnieje taka mozliwosć że kreowanie choćby negatywnych wizji poprzez media czyli w tym przypadku najłatwiej poprzez filmy tego typu jak sf lub inne produkcje objawiające kataklizmy.
apropo filmu to krajobraz który jest pokazany sugeruje że to po działaniu wybuchu nuklearnego , natomiast wszelkie zjawiska atmosferyczne włącznie z brakiem słońca są właśnie efektem tychże zmian klimatycznych. natomiast co do cormacka i innych pisarzy tego rodzaju powieści to wszyscy są bajkopisarzami sf Razz
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:56, 21 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nosz kurde, żeby was szczyściło z tą drogą - dawno nie widziałem bardziej beznadziejnego filmu.


Dzieki, ze potwierdziles moje przypuszczenia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 21 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo tolerancyjny do wszelkiej masci filmow ale ten musialem ogladac przewijajac. Nudny jak melodramat z ckliwa muzyka Cave'a.

Mam nadzieje ze ksiazka jest lepsza.
Jak lubicie postapokaliptyczne klimaty to prosze bardzo do wyboru do koloru.
Dobrze ze komus sie chcialo to pozbierac do kupy.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_apocalyptic_and_post-apocalyptic_fiction

Brakuje tam jeszcze tego polskiego filmu, imho znacznie przewyzszajace to "dzielo" made in HW.

http://www.filmweb.pl/f8239/O-bi%2C+o-ba+Koniec+cywilizacji,1984
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malinoski




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:42, 21 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, no i przecież filmy Szulkina katastroficzne. ObiObam Ga Ga Chwała bohaterom, Wojna światów. Za komuny czekałem niecierpliwie na każdy następny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ok, powiem. Smile
co prawda czuje się niezręcznie odnosząc się w sposób poważny do tak nędznego działa, ale nie kminie świata po wojnie atomowej, w której żyją ludzie, a rośliny i zwierzęta doszczętnie wyginęły.
tak więc założenia są nierealistyczne, a fabuła przez to beznadziejna. równie dobrze można zrobić film o gościu który jest uwięziony w jaskini i czeka na śmierć głodową. i zakończyć film tajemniczo - zanim jeszcze umrze
też mi głęboki przekaz Smile bardziej jakaś groteska


Jezu, Bimi błagam! Czytaj ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie pisałem, że nie było tam żadnej bomby! Zresztą gdyby III wojna miała taki zasięg to padło by wszystko choćby z powodu promieniowania zanim brak słońca dokończył by dzieło.
Ludzie tym różnią się od zwierząt, że mają zdolność podejmowania decyzji. Czy widziałeś tam tłumy ocalałych? Jedynie garstka tych, którzy znaleźli schronienie w godzinie zero i umięli dostosować się do warunków. Cokolwiek przez to rozumieć. Zastanów się nad scenariuszem bombardowania ziemi przez wystarczająco duże meteoryty. Czy to już nie pasuje do scenerii filmu? Polecam lektury na ten temat. Tylko błagam - zapomnij o National Geographic i Discovery.
astrit napisał:

apropo filmu to krajobraz który jest pokazany sugeruje że to po działaniu wybuchu nuklearnego , natomiast wszelkie zjawiska atmosferyczne włącznie z brakiem słońca są właśnie efektem tychże zmian klimatycznych. natomiast co do cormacka i innych pisarzy tego rodzaju powieści to wszyscy są bajkopisarzami sf.


Skąd takie informacje? Gdzieś ty wyczytał ( o ile w ogóle coś czytałeś) takie brednie? Krajobraz w ogóle nie ma nic wspólnego z użyciem broni atomowej.
Napisałem że trzeba być ignorantem żeby McCathy-ego nazwać bajkopisarzem. Myślałem, że jak już podałem nazwisko to przynajmniej zajrzysz choć do wikipedii co by o nim poczytać. Ale widzę że obrona własnych poglądów choć idiotycznych i bez pokrycia jest ważniejsza niż 5 min zapoznania sie z faktami.
trudno

W sumie pisałem wcześniej o tym co w filmie najważniejsze. Naiwnie sądziłem, że da się to zrozumieć. Nie dało.
Ale spoko. Dla żądny krwi, zombiaków, superbohaterów uzbrojonych po uszy, ufoludków, etc etc mam dobre wieści:

Księga ocalenia

The Book of Eli (USA, 2010)
można zassać już Cam.

Pożywka dla ćwierćinteligentów, zakompleksionych członków LOK i fanów supermegahipermacho z wielką pukawą.
Tematyka podobna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais napisał:
Jezu, Bimi błagam! Czytaj ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie pisałem, że nie było tam żadnej bomby! Zresztą gdyby III wojna miała taki zasięg to padło by wszystko choćby z powodu promieniowania zanim brak słońca dokończył by dzieło.
Ludzie tym różnią się od zwierząt, że mają zdolność podejmowania decyzji. Czy widziałeś tam tłumy ocalałych? Jedynie garstka tych, którzy znaleźli schronienie w godzinie zero i umięli dostosować się do warunków. Cokolwiek przez to rozumieć. Zastanów się nad scenariuszem bombardowania ziemi przez wystarczająco duże meteoryty. Czy to już nie pasuje do scenerii filmu? Polecam lektury na ten temat. Tylko błagam - zapomnij o National Geographic i Discovery.

bomba czy meteoryty - jeden pies Smile
cokolwiek to nie było, jeśli przeżył choć jeden człowiek to przeżyłoby też mnóstwo roślin i zwierząt. choćby mrówki, żaby czy ryby. że o roślinach, glonach i grzybach nie wspomnę. nie ma takiej możliwości żeby z całej fauny i flory jakikolwiek kataklizm przeżyli tylko ludzie - bo są inteligentni... toż to absurd Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów się nie rozumiemy. Jak można pisać że meteoryt i wybuch atomowy to to samo!

Czy glon, albo choćby małpa bylyby zdolne wybudować schron? Zrobić zapas żywności? Udać się w bezpieczne miejsce znając możliwą skalę zniszczeń? Nie można też porównywać śmierci fauny i śmierci flory. Zwykle ta druga jest przyczyną pierwszej. Ale pamiętaj, że człowiek jest w stanie żywić się dzis syntetycznie ( notabene tak większość z nas dzisiaj się żywi przynajmniej w części).
Słowem bezmyślnie pakujesz ssaki ziemskie i człowieka do jednego wora. A to błąd. Logiczny, więc zamiast bredzić przyznaj mi wreszcie rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok - przyznaje ci rację że małpa nie byłaby zdolna wybudować schronu.
zadowolony? Smile

nie zmienia to jednak faktu, że to film o gości który zdycha w jaskini - szczyt beznadziei.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt ci nie bedzie przyznawał racji, ponieważ dyskutujemy o filmie który jest beznadziejny i tyle, a to ze próbujesz udowodnic fikcje to juz inna sprawa. dodam jeszcze od siebie że nawet gdyby przyczyną kataklizmu był meteoryt, przebiegunowanie czy zmiana kierunku ruchu obrotowego lub jakikolwiek inny wstrząs powodowany impulsem elektromagnetycznym z kosmosu to równie dobrze skutki mogłyby być takie same jak te spowodowane wybuchem nuklearnym , a to z prostej przyczyny - ponieważ wszystkie bomby świata elektrownie atomowe byłyby po takich kataklizmach narażone na zniszczenie i uaktywnienie ( czyt. wielkie buuum)
jeśli chodzi o znajomość literatury to nie mam ci się zamiaru tłumaczyć co czytam i kiedy,( bo ty wiesz lepiej) równie dobrze moge czytać piotrusia pana i conana i pewnie więcej z tego mam pożytku niz z super sf na podstawie którego został zekranizowany tak mierny film Very Happy
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
nikt ci nie bedzie przyznawał racji, ponieważ dyskutujemy o filmie który jest beznadziejny i tyle, a to ze próbujesz udowodnic fikcje to juz inna sprawa. dodam jeszcze od siebie że nawet gdyby przyczyną kataklizmu był meteoryt, przebiegunowanie czy zmiana kierunku ruchu obrotowego lub jakikolwiek inny wstrząs powodowany impulsem elektromagnetycznym z kosmosu to równie dobrze skutki mogłyby być takie same jak te spowodowane wybuchem nuklearnym , a to z prostej przyczyny - ponieważ wszystkie bomby świata elektrownie atomowe byłyby po takich kataklizmach narażone na zniszczenie i uaktywnienie ( czyt. wielkie buuum)


trzymane głęboko pod ziemią rakiety z ładunkiem nuklearnym aktywowane elektronicznie mogą być narażone na uaktywnienie z powodu przebiegunowienia?
wydaje ci się, że wystarczy mocno kopnąć rakietę żeby wybuchła?

no to rzeczywiście wracaj do lektury Piotrusia Pana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais napisał:
astrit napisał:
nikt ci nie bedzie przyznawał racji, ponieważ dyskutujemy o filmie który jest beznadziejny i tyle, a to ze próbujesz udowodnic fikcje to juz inna sprawa. dodam jeszcze od siebie że nawet gdyby przyczyną kataklizmu był meteoryt, przebiegunowanie czy zmiana kierunku ruchu obrotowego lub jakikolwiek inny wstrząs powodowany impulsem elektromagnetycznym z kosmosu to równie dobrze skutki mogłyby być takie same jak te spowodowane wybuchem nuklearnym , a to z prostej przyczyny - ponieważ wszystkie bomby świata elektrownie atomowe byłyby po takich kataklizmach narażone na zniszczenie i uaktywnienie ( czyt. wielkie buuum)


trzymane głęboko pod ziemią rakiety z ładunkiem nuklearnym aktywowane elektronicznie mogą być narażone na uaktywnienie z powodu przebiegunowienia?
wydaje ci się, że wystarczy mocno kopnąć rakietę żeby wybuchła?

no to rzeczywiście wracaj do lektury Piotrusia Pana


jasne jasne bo wszystkie sa tak super zabezpieczone i człowiek jest tak przewidywalny we wszystkim szczegolnie kiedy stanie face to face z żywiołem , że doprawdy może spać bezpiecznie przez następne eony świata. wogóle to super rasa z ludzi XXI wieku ( szczególnie tych od lektur s-f) chyba w snach i iluzjach wlasnych Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 23 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais napisał:
astrit napisał:
nikt ci nie bedzie przyznawał racji, ponieważ dyskutujemy o filmie który jest beznadziejny i tyle, a to ze próbujesz udowodnic fikcje to juz inna sprawa. dodam jeszcze od siebie że nawet gdyby przyczyną kataklizmu był meteoryt, przebiegunowanie czy zmiana kierunku ruchu obrotowego lub jakikolwiek inny wstrząs powodowany impulsem elektromagnetycznym z kosmosu to równie dobrze skutki mogłyby być takie same jak te spowodowane wybuchem nuklearnym , a to z prostej przyczyny - ponieważ wszystkie bomby świata elektrownie atomowe byłyby po takich kataklizmach narażone na zniszczenie i uaktywnienie ( czyt. wielkie buuum)


trzymane głęboko pod ziemią rakiety z ładunkiem nuklearnym aktywowane elektronicznie mogą być narażone na uaktywnienie z powodu przebiegunowienia?
wydaje ci się, że wystarczy mocno kopnąć rakietę żeby wybuchła?

no to rzeczywiście wracaj do lektury Piotrusia Pana

zasada bomby A, ładunki wybuchowe konwencjonalne odpalone jednocześnie, skupiają rozdzielony materiał rozszczepialny tworząc masę krytyczną, oczywiście takie coś praktycznie nie może się zdarzyć bez jednoczesnego odpalenia tych ładunków. Więc przy zwykłym pożarze, upadku, czy uszkodzeniu po prostu będziemy mieli do wycieku radioaktywnego, może zdetonować część ładunków konwencjonalnych i rozsypać materiał promieniotwórczy po okolicy, ale wybuch atomowego raczej nie zobaczymy. Jednak nie chciał bym się zakładać jak zachowa się taka bomba po np. zalaniu lawą, gdzie jednocześnie cała bomba znajdzie się pod działaniem kilku tysięcy stopni. Moim zdaniem to mogło by bez problemu odpalić ładunek Atomowy.

ps. czytałeś Piotrusia Pana? Jeśli nie to polecam świetna fantastyka. Używana się jej do czytania dzieciom, albo daje dziecku do przeczytania, rozwija wyobraźnie i takie tam, ale w sumie po co to komu obecnie. Lepiej posadzić bachora przed telewizorem niech chłonie, a broń Boże niech nie zacznie używać wyobraźni.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:43, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczen czarnoksięznika


_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1858
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDZĘ ŻE JUŻ WSZYSTKIE MOŻLIWE OPCJE WYMIENIONE, WIĘC POLECĘ DWIE PEREŁKI:

CONTACT






2001: A Space Odyssey






P.S. Jeśli chodzi o Road[2009] to też długo czekałem na ten film ale strasznie się zawiodłem.

Natomiast polecam z całą odpowiedzialnością The Moon[2009]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tyle SF co fantasy a raczej basn a la Andersen.

Warto obejrzec. Avatar sie chowa, pomimo iz tematyka jest podobna.
Z calkowita odpowiedzialnoscia post moglby sie znalezc w "Tribute to love"

http://gwiezdny.pyl.filmweb.pl/
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beowulf - film fantazy,
Cytat:
Cała opowieść i przede wszystkim jej tytułowy bohater mają swoje źródło w legendach skandynawskich, chociaż zapis o nich pochodzi z najstarszego, znanego eposu w literaturze angielskiej - dodać warto, że zupełnie nieadaptacyjnego, porównywanego przez krytyków literatury między innymi do "szmacianego worka wypchanego fragmentami zaczerpniętymi z historii skandynawskich ludów". Mimo to dwaj scenarzyści, Neil Gaiman i Roger Avary ("Pulp Fiction"), postanowili udowodnić, że jest inaczej. I tak z "poszarpanej" historii stworzyli opowieść, która ma sens, dramaturgię oraz prawdziwie epicki zasięg. Napisali oni fabułę o niezwyciężonym bohaterze, dumnym, pełnym pychy i uwielbienia dla samego siebie wikingu, Boewulfie. Jest to heros, który przybywa do Danii, aby wyzwolić królestwo króla Hrothgara od potwora o imieniu Grendel - kilkumetrowej człekokształtnej i zniekształconej istoty, pozbawionego skóry obrzydliwego demona. Bez wnikania w szczegóły wspomnieć należy tylko, że zapoczątkowana tu historia swój epilog znajdzie pół wieku później.


http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=23573&sekcja=recenzja&ri=4525


_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   » 
Strona 4 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dobre kino SF
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile