W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
bolące zęby - nadwrażliwość zębiny  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 39015
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 09 Paź '09   Temat postu: bolące zęby - nadwrażliwość zębiny Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni mam bolący problem z zębami. Wczoraj w nocy nie mogłem normalnie zasnąć przez przeszywający mnie ból, który mógł by związany z ostatnim leczeniem u dentysty. Także zainteresowałem się tematem i jak zwykle przeraziłem się kiedy odkryłem PRAWDĘ.

1. Odsłonięta zębina powoduje nadwrażliwość i bóle

2. Trojące Amalgamaty

http://www.youtube.com/watch?v=vLGd8MM5Te4&feature=player_embedded




Ad.1. Zęby szczególnie wrażliwe


Wgryzasz się w słodkie ciastko, bierzesz do ust łyk gorącej herbaty lub delektujesz się pikantnym daniem. I nagle czujesz niespodziewany, przeszywający ból zębów. Jedzenie już nie jest przyjemnością, staje się torturą. Co się dzieje? Przecież byłaś niedawno u dentysty, wyleczyłaś wszystkie zęby! Niestety, najprawdopodobniej masz obnażone albo nadwrażliwe szyjki zębów. Mówiąc prościej: Twoje zęby są wrażliwe.

Odsłaniamy tajemnicę
W zdrowych zębach zębinę, czyli żywą, wrażliwą tkankę, o składzie podobnym do kości, chronią szkliwo i dziąsła. Jeśli tej ochrony zabraknie, odsłaniają się mikroskopijne pory. Są to kanaliki zębinowe. Odkryte stają się „bezbronne”, wystawione na działanie bodźców wywołujących ból:
- termicznych (ciepło, zimno, a zwłaszcza nagła zmiana temperatury z ciepłej na bardzo zimną);
- chemicznych (np. potrawy słodkie lub kwaśne);
- mechanicznych (m.in. szczotkowanie, czasem nawet lekki dotyk).
Na pociechę można dodać, że nie zawsze obnażona zębina staje się nadwrażliwa. Zależy to bowiem od liczby odkrytych kanalików. Im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo problemów.

Kwaśne owoce i złe nawyki
Nadwrażliwość zwykle występuje w okolicach szyjek zębów (koło dziąsła), gdzie powstają ubytki szkliwa. Pojawia się także na nadmiernie startych powierzchniach zębów i w miejscach przylegania klamer, ruchomych protez i aparatów ortodontycznych. Najważniejsze przyczyny nadwrażliwości zębów to:
- choroby dziąseł, powodujące odsłonięcie szyjek zębów;
- niewłaściwe szczotkowanie zębów, które prowadzi do cofania się dziąseł i uszkodzenia szkliwa;
- stopniowe rozpuszczanie się szkliwa w kwasach pochodzących m.in. z pożywienia (kwaśne owoce, soki, napoje gazowane, piwo, wino, ocet, marynaty) i leków (niepowleczone tabletki, np. z witaminą C lub aspiryna);
- wadliwy zgryz i złe nawyki, takie jak: nadmierne zaciskanie szczęk, zgrzytanie zębami (tzw. bruksizm), obgryzanie paznokci; prowadzi to do uszkodzenia szkliwa i obnażenia zębiny;
- odłamywanie się drobnych cząsteczek szkliwa i zębiny z popękanych obszarów zęba;
- odsłanianie się szyjek zębów, gdy z wiekiem dziąsła obniżają się.

Po pierwsze: miękka szczoteczka
Najpierw musisz wyeliminować czynniki wywołujące nadwrażliwość zębów. To oznacza, że powinnaś nauczyć się prawidłowej techniki szczotkowania metodą „wymiatania” (szczoteczkę przesuwa się od dziąsła po zębie, tak jakby się zamiatało). Czyszczenie zaczynaj od miejsc niewrażliwych na ból, a kończ na najbardziej bolesnych. Używaj wyłącznie miękkiej szczoteczki, specjalnie przystosowanej do wrażliwych zębów (szukaj takiej, która jest oznaczona jako sensitive). Stosuj pasty zawierające środki zmniejszające nadwrażliwość zębiny (np. Elmex Sensitive, Sensodyne, Oral B Sensitive). Regularne szczotkowanie nimi zębów przyniesie znaczną ulgę po paru tygodniach. Najlepiej byłoby, gdybyś tych past używała stale, aby zapobiegać nawrotom problemów. Zrezygnuj raczej z past silnie wybielających, gdyż zawierają substancje ścierające, które mogą dodatkowo podrażniać wrażliwe zęby.
Do codziennych zabiegów higienicznych włącz stosowanie żelów, lakierów i płukanek (np. Elmex Gel) zawierających związki fluoru. Sprzyjają one remineralizacji szkliwa i zębiny. Nie zapominaj też o używaniu nici dentystycznych i płukanek antybakteryjnych. W okresach zaostrzenia dolegliwości postaraj się również usunąć z diety kwaśne pokarmy i napoje.
Jeśli wszystkie te środki nie pomagają, trzeba będzie zwrócić się o pomoc do dentysty. Zastosuje on na obnażoną zębinę jeden ze środków, które zamykają lub zmniejszają średnicę kanalików. Najczęściej są to związki fluoru w postaci past, roztworów i żeli. Oprócz nich stomatolog ma do dyspozycji związki wapnia, szczawiany z jonami wapnia, chlorek strontu, żywice i specjalne cementy.

Myj zęby, chociaż bolą
Naturalnym odruchem jest unikanie dotykania bolącego miejsca. Jednak w przypadku zębów nie wolno tak postępować. Jeśli zaniechasz czyszczenia zębów albo nie będziesz szczotkowała tych, które bolą, pogłębisz problem: dojdzie do zwiększonego osadzania się bakterii, powstawania płytki nazębnej i kamienia. Od tego tylko krok do próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia. Możesz nawet stracić któryś ząb! Lepiej więc zacisnąć zęby i myć je. Tyle, że bardziej delikatnie.

Czy jesteś delikatna z natury?
U niektórych osób wrażliwość zębów występuje bez konkretnej przyczyny. Jeśli męczą Cię jaskrawe światło, hałas, intensywne zapachy, a nawet ubranie potrafi „gryźć”, możesz się spodziewać także kłopotów z uzębieniem. Z badań amerykańskich naukowców wynika, że ludzie nadwrażliwi na bodźce słuchowe, wzrokowe, smakowe i dotykowe mają również wrażliwe zęby.

Wrażliwość po wizycie u dentysty
Ból może pojawić się także po niektórych zabiegach stomatologicznych: usuwaniu kamienia nazębnego (skalingu), wygładzaniu korzenia, wybielaniu, szlifowaniu zęba pod koronę. Dolegliwości powinny ustąpić po kilku dniach. Jeśli jednak trwają dłużej lub się nasilają, trzeba skontaktować się z dentystą. Prawdopodobnie konieczne będzie leczenie kanałowe.


I TERAZ APEL I PROŚBA, CZY KTOŚ MA PODOBNE PROBLEMY Z ZĘBINĄ I JAK SOBIE Z TYM RADZI. CZY JEST JAKIŚ ZŁOTY ŚRODEK ŻEBY UNIKNĄ TEJ CAŁEJ CHEMII DENTYSTYCZNEJ (FLUOR, RTĘC, ITP.), I CZY KTOŚ OSUWAŁ JUŻ ZE SWOJEGO UZĘBIENIA TOKSYCZNE " Amalgamaty "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź do dentysty, żeby Ci posmarował zęby preparatem, albo możesz sobie sam kupić coś takiego

http://www.dentalshop.com.pl/index.php?action=details&pid=1728&cid=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3488
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Australii mozna nalozyc sobie na zeby nowe szkliwo. Sporo to kosztuje, ale mozna wspaniale uratowac zeby. Zapytaj o ten zabieg swojego dentyste lub poszperaj w internecie na ten temat. Mysle, ze w Polsce ktos to robi, bo nie jest to zadna nowosc. Robilam to sobie 10 lat temu. Rezultat jest wspanialy po tym zabiegu.

Bole zebow moga byc tez powodowane zdalnie bronia falowa. Nikt nigdy nie wie czy jest manipulowany. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, ze ktos moze sie nim bawic i narazac nawet na wydatki. Ludzie nie wiedza, ze taka bron jest w uzyciu i nie moga uwierzyc w jej mozliwosci i stosowanie.

http://www.zwiastun2009.republika.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowieku, idź do lekarza!
a nie szukasz porad medycznych w internecie, na forum którego połowa użytkowników wierzy w to że rząd spiskuje z kosmitami, a połowa z połowy nie wierzy w istnienie chorób zakaźnych.
idź do lekarza zanim się wykończysz na skutek rad z internetu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:

Bole zebow moga byc tez powodowane zdalnie bronia falowa. Nikt nigdy nie wie czy jest manipulowany. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, ze ktos moze sie nim bawic i narazac nawet na wydatki. Ludzie nie wiedza, ze taka bron jest w uzyciu i nie moga uwierzyc w jej mozliwosci i stosowanie.

http://www.zwiastun2009.republika.pl


Ja pierdolę!!! Weź się kobieto za życie i przestań z tymi haarpami bo na każdy ból czy sprawę masz rozwiązanie... Dziwiłaś się, że admin zakazał Ci zakładania nowych tematów ale gdyby to było moje forum to byś była pierwsza do usunięcia i dożywotniego bana na IP albo cały zakres!

GOLDTRIP słuchaj Bimiego... Sam miałem czasem te problemy ale nie zawsze miałem czas i chęci odwiedzenia dentysty, zmieniałem często szczoteczkę na takie z miękkimi włóknami, stosowałem pasty elmex i większość tych droższych (również z zabójczym, ogłupiającym fluorem) i pomagało... W ogóle od kilku lat nie byłem u żadnego dentysty, odkąd wyleczyłem wszystkie zęby u prywatnego dentysty (po części współfinansowane przez nfz) to nic mi się nie dzieje tylko, że codziennie tracę pewnie z 15 minut na czyszczenie zębów, myję rano i wieczorem i zawsze wieczorem używam nici dentystycznej. Jeśli nauczysz się z nici korzystać to zobaczysz ile można wyciągnąć ze szczelin między zębami nawet po dokładnym myciu. I trzeba też używać co jakiś czas małego lusterka aby zobaczyć czy nic z zębami się nie dzieje.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupiłem sobie nici ale jakoś w ogóle nie chcą wejść między zęby... porażka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
kupiłem sobie nici ale jakoś w ogóle nie chcą wejść między zęby... porażka


Też miałem takie, wyglądają jak mała tasiemka i je wywaliłem, najlepsze są okrągłe czyli takie jak zwykłe nici i trzeba szukać najcieńszych.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przestałem używać past z fluorem i przeszło, ale to była nadwrażliwość na zimo i ciepło. Goldtrip idź do dentysty. Miałem ból zdrowego zęba, czasem taki, że nie mogłem spać. Okazało się, że mam zakażenie zęba od środka. Wdała się martwica. Pociagnąłbym dłużej i mogłoby się to źle skończyć. Z tego względu, że zgorzel jak to zgorzel ma tendencję do roznoszenia się. Poszłoby na szczenkę i bym miał ciężką operację. Poszłoby dalej i na wykresie widzianoby tylko taką linię -------------------------------------- zamiast ----^^----^^----^^----. Ostatnie leczenie dentysty mogłoby być powodem zakażenia. U mnie ząb ten nie był leczony.
Nie jestem dentystą, więc moją radę daje Ci taką: Idź do tego dentysty, sprawdź co jest grane i tyle. A jeśli lekarz nie wie co z zębem i jak wyleczyć, wtedy szukaj innych metod.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady, (Bimi, ludziska które trafiły na te forum na pewno mają więcej oleju w głowie niż niejedna owieczka systemu). Ja jestem cały czas w kontakcie ze swoją dentystką, leczenie moje trwa już drugi miesiąc, i miałem wypełniane z tyłu jedynki (lekkie wykruszenie) i siódemka leczona kanałowo. Do tego dowiedziałem się że źle szczotkuje swoje zęby i że mi się właśnie zębina wytarła... grrrrrrr!!! moja dentystka jest na zasłużonym urlopie i będzie w stanie mi pomóc dopiero za 2 tygodnie... a ból który czasami nie daje spać, daje czas na rozmyślania - jakie to życie może być spier.....ne przez takiego małego ząbka.... co do HAARP, to też zgłębiłem temat, ale nie sądzę żeby akurat na mnie poświęcali swój czas i materię...

Muszę podpytać w sprawie tego nowego szkliwa (thnX Goska), bo moja nadwrażliwość staje się coraz większym problemem...

też stosuję Ksylitol (xylitol) krystaliczny cukier brzozowy, pomaga przy:
- próchnicy zębów i chorobach dziąseł,
- suchości w ustach (stymuluje wydzielanie śliny),


I PAMIĘTAJCIE STARE DOBRE POWIEDZENIE - ZĘBY NIE TRAWA, DWA RAZY NIE ROSNĄ!!! heh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:13, 11 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedzcie mi cos o cenach leczenia bo mnie to interesuje, sam lecze i chce wiedziec czy nie jestem robiony w bambuko. chodzi o to ze baba pi3rdoli o zebie jakims a za kazdym razem robi co innego. zmienie dentyste
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3488
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:31, 11 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapamietajcie wszyscy, HAARP zajmuje sie kazdym, na kim mozna cos zarobic !!! Dzialanie HAARP-a ma za zadanie rozwijac przemysl medyczny, ktory duzo zarabia i placi duze podatki do kasy panstwowej, ktora w rozny sposob je wydatkuje - wedlug swojego uznania.
Przy wszelkich ostrych bolach, ktore wlasnie HAARP powoduje, czlowiek korzysta czesciej z lekarzy prywatnych, bo zalezy mu na czasie, zeby pozbyc sie bolu w miare szybko.
Kazdy jest narazony na dzialanie HAARP-a, ale ci co maja w miare dobre dochody i nie sa znani szerokiej publicznosci sa najlepszym zrodlem dochodow dla przemyslu medycznego.

http://www.zwiastun2009.republika.pl/HAARP.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 11 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gold, miałem ten sam lot. Też mnie dentysta przepuścił przez jakieś zabiegi, pasty do zębów, płyny do płukania. W efekcie to wszystko osrałem, bo praktycznie to nic albo niewiele dawało. Najlepszy patent to przyzwyczaić zęby po prostu raz na jakiś czas dowalałem sobie właśnie zimnymi lodami (gryząc france Very Happy) Mycie zębów lodowatą kranówą i płukanie etc. Obecnie nie mam kłopotów - tzn sporadycznie jak gdzieś tam się w jakiś zakamarek dostanie to czasem zaboli, ale nie męczę się już z tym dziadostwem. Trudno powiedzieć czy to kwestia przyzwyczajenia, czy nie boli. Na bank jest lepiej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 12 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde ja za kanałowe płaciłem 400 pln, i leczenie trwało wsumie około 4-5 wizyt. Za tą 1-ynkę zapłaciłem 200 pln. Z tym szkliwem to chyba będzie droższa impreza.
Właśnie wróciłem od dentysty. Ból dopadł mnie w sobotę (nie do zniesienia), nie mogłem zgłosić się do żadnego specialisty, to musiałem udać się w nocy na pogotowie i tam lekarz klasycznie przepisał mi antybiotyk!!! + jakieś tapsy na znieczólenie bólu. Jak 3 lata udało mi się bez żadnego gównianego antybiotyku żyć, to teraz byłem już troszkę zmuszony bólem i sugestią lekarza i dentysty do brania tych antybiotyków DUOMOX... ajjj, ale już po bólu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
watpiacy_marek




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:49, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem bardzo wrażliwe zęby podczas dializ ,a jak wiadomo dializy wypłukują to i owo. Nie byłem z tym u dentysty ,największy ból był rano i pomagało żucie gumy. Po przeszczepie jak ręką odjął i nie wiem do tej pory czy to efekt brania leków (imuran -aktualne już go nie biorę),które trochę powiększały dziąsła czy efekt znieczulenia przy operacji ,bo zaraz po tym przestały boleć ,czy po prostu brak dializ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3488
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 15 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operacje :

http://www.redakcja.pl/Tekst/Polityka-Polska/532124,Operacje.html


watpiacy_marek dales zarobic lekarzom, to HAARP przestal Ci dokuczac.
Ile tych nerek "przeszczepiales" ? Wiele ludzi zyje od urodzenia tylko na jednej nerce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 24 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
OPUBLIKOWANO GRUDZIEŃ 5, 2014 PRZEZ A303W ZDROWIE

Szokujący związek: kanały korzeni zębowych i rak

97% wszystkich pacjentów z rakiem wcześniej przeszło‚ leczenie kanałowe

Czy dotknęła cię przewlekła wyniszczająca choroba? Jeśli tak, czy powiedziano ci „to wszystko jest w twojej głowie?” To może być blisko prawdy… przyczyna twojej choroby może być w jamie ustnej.

Jest powszechna procedura dentystyczna, o której niemal każdy dentysta powie, że jest absolutnie bezpieczna, pomimo tego, że od ponad 100 lat naukowcy ostrzegali przed jej niebezpieczeństwem. Każdego dnia tylko w USA wykonuje się 41.000 tych procedur na pacjentach, którzy uważają, że bezpiecznie i na stałe załatwiają swój problem.

Co to za procedura?

Wypełnianie kanałów korzeniowych zęba. W tym kraju wykonuje się ich ponad 25 mln rocznie.

Zęby leczone kanałowo to „martwe” zęby, które mogą się stać milczącymi inkubatorami bardzo toksycznych bakterii beztlenowych, które mogą, w pewnych warunkach, przedostawać się do krwiobiegu by wywołać poważne problemy zdrowotne – wiele z nich objawia się aż dziesiątki lat później.

Większość tych toksycznych zębów wygląda dobrze przez wiele lat, co czyni ich rolę w chorobie systemowej trudniejszą do wykrycia.

Niestety, zdecydowana większość dentystów jest nieświadoma poważnego potencjalnego ryzyka na jakie narażają pacjentów, ryzyka utrzymującego się u pacjentów przez resztę życia. Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystów (ADA) twierdzi, że wypełnione kanały zębowe potwierdzono jako bezpieczne, ale NIE opublikowało żadnych danych ani faktycznych wykazujących to badań.

Na szczęście miałem kiedyś mentorów takich jak dr Tom Stone i dr Douglas Cook, którzy edukowali mnie w tej sprawie prawie 20 lat temu. Gdyby nie wspaniały dentysta-pionier, który, ponad 100 lat temu, wykrył związek między leczonymi kanałowo korzeniami zębowymi i chorobami, ta leżąca u podstaw przyczyna chorób pozostałaby w ukryciu do dziś. Ten dentysta to dr Weston Price – przez wielu uznawany za najlepszego dentystę wszech czasów.

Weston A Price: Najlepszy dentysta na świecie


http://en.wikipedia.org/wiki/Weston_Price [1870-1948]

Większość dentystów wyświadczyłaby ogromną przysługę zdrowiu społeczeństwa gdyby zapoznali się z pracą dr Westona Price’a. Niestety, jego pracę nadal odrzucają i przemilczają tak samo profesjonaliści medyczni jak i stomatologiczni.

Dr Price Był dentystą i badaczem, który objechał świat by badać zęby, kości i diety tubylczych społeczeństw żyjących bez „dobrodziejstw” korzystania z nowoczesnej żywności. Około 1900 badał stałe infekcje korzeni zębowych i zaczął podejrzewać, że kanały korzeni zębowych zawsze były zainfekowane, pomimo leczenia. I pewnego dnia zalecił kobiecie od 6 lat przykutej do wózka usunięcie tego zęba, mimo że wyglądał on dobrze.

Zgodziła się, usunęła ząb, i Price wszczepił go pod skórę królika. Zdumiewające, u królika pojawiło się to samo kalectwo – zapalenie stawów [artretyzm] jak u kobiety, i zmarł w wyniku infekcji 10 dni później. A kobieta, wolna od toksycznego zęba, natychmiast wyzdrowiała i mogła chodzić nawet bez laski.

Price wykrył, że niemożliwa jest mechaniczna sterylizacja kanału korzeniowego zęba.

Następnie wykazał, że wiele przewlekłych wyniszczających chorób ma zaczątek w wypełnionych kanałach zębowych – najczęstsze to choroba serca i układu krążenia. Faktycznie znalazł 16 różnych sprawczych czynników bakteryjnych tych chorób. Ale znalazł również powiązanie między wypełnionymi kanałami korzeni zębowych i chorobami stawów, mózgu i układu nerwowego.

W 1922 dr Price napisał dwie przełomowe książki omawiające jego badania, związku między patologią zęba i chorobami przewlekłymi. Niestety, jego pracę celowo zakopano na 70 lat, aż do chwili kiedy endodonta [grecki: endo = wewnątrz + odont = ząb] o nazwisku George Meinig rozpoznał znaczenie pracy Price’a i dążył do ujawnienia prawdy.

Obowiązkowa lektura: Tajemnicza trucizna w jamie ustnej: wypędź przyczynę raka, choroby serca i zapalenia stawów [The Secret Poison in Your Mouth: Banish the Hidden Cause of Cancer, Heart Disease and Arthritis] http://www.amazon.com/gp/product/B008CX0.....marefre-20

Dr Meinig kontynuuje pracę dr Price’a

Dr. Meinig z Chicago był kapitanem armii USA w czasie II wojny światowej zanim przeniósł się do Hollywood by zostać dentystą gwiazd. W końcu stał się jednym z założycieli Amerykańskiego Stowarzyszenia Endodontów (AAE) – specjalistów od kanałów zębowych.

W latach 1990 spędził 18 miesięcy na studiowaniu badań dr Price’a. W czerwcu 1993 opublikował książkę Tuszowanie sprawy kanału zębowego [Root Canal Cover-Up], która nadal jest najobszerniejszą pracą na ten temat. Do nabycia Price-Pottenger Foundation (link klikalny w źródle).

Czego dentyści nie wiedzą o anatomii zębów

Twoje zęby są zrobione z najtwardszych substancji organizmu.

Wewnątrz każdego zęba znajduje się komora miazgowa, miękka żywa struktura wewnętrzna w której są naczynia krwionośne i nerwy. Komorę miazgi otacza zębina zbudowana z żywych komórek wydzielających twardą substancję mineralną. Najbardziej zewnętrzną i najtwardszą warstwą zęba jest białe szkliwo, które otacza zębinę.


www.lecznicastomatologiczna.pl

Korzeń każdego zęba wchodzi w kość szczękową i trzyma się na miejscu więzadłem przyzębia. W szkole dentystycznej stomatologów uczy się, że każdy ząb ma 1 do 4 głównych kanałów. Ale są również akcesoryjne kanały, i o nich nigdy się nie wspomina. Dosłownie całe kilometry!

Tak jak organizm ma duże naczynia krwionośne rozchodzące się w bardzo drobne naczynia włoskowate [kapilary], każdy ząb ma labirynt maleńkich kanalików, które rozciągnięte mają długość 4.5 km. Weston Price wykrył aż 75 odrębnych kanałów akcesoryjnych w każdym pojedynczym siekaczu centralnym (ząb przedni). Więcej o tym w artykule dr Hala Hugginsa na portalu Weston A Price Foundation.

Mikroskopijne organizmy stale poruszają się do wewnątrz i wokół tych kanalików, jak krety w podziemnych tunelach.

Kiedy dentysta ‚leczy’ kanał korzeniowy, on / ona drąży ząb, potem wypełnia wydrążoną komorę substancją (zwaną gutaperka), która odcina ząb od dostawy krwi, i ona nie może już krążyć w zębie. Ale labirynt maleńkich kanalików pozostaje. I bakteria, odcięta od dostawy żywności, ukrywa się w tych tunelikach gdzie czuje się niezwykle bezpieczna od antybiotyków i twojego obronnego systemu odpornościowego.

Korzeń przyczyną licznych chorób

Pod presją tlenu i braku składników odżywczych, te wcześniej przyjazne organizmy zmieniają się w silniejsze, bardziej zjadliwe bakterie beztlenowe, które produkują różne silne toksyny. Te które wcześniej były zwykłymi, przyjaznymi bakteriami jamy ustnej, mutują się w bardzo toksyczne patogeny czające się w kanalikach martwego zęba, i tylko czekają na okazję by się rozprzestrzenić.

Nie znaleziono żadnej metody sterylizacji skutecznej w dotarciu do tych kanalików – i niemal każdy z wypełnionym kanałem ząb zamieszkują te bakterie, szczególnie wokół wierzchołka i więzadła ozębnej. Często infekcja dochodzi do kości szczękowej gdzie tworzy kawitacje – miejsca martwiczych tkanek w samej kości szczękowej.

Kawitacje to miejsca niewygojonej kości, często towarzyszą im zainfekowane tkanki i gangrena. Czasem tworzą się po usunięciu zęba (np. zęba mądrości), ale również mogą wejść do kanału korzeniowego. Jak mówi Fundacja Westona Price’a, w notatkach o 5.000 chirurgicznych czyszczeń kawitacji, tylko 2 były zagojone.

I to wszystko dzieje się z kilku, jeśli w ogóle, towarzyszącymi objawami. Dlatego możesz mieć ropień w martwym zębie, i nawet o nim nie wiesz. Ta ogniskowa infekcja w miejscu przy wypełnionym kanale korzeniowym jest zła, ale to nie koniec wywoływanej przez nią szkody.

Kanały korzeniowe prowadzą do choroby serca, nerek, kości i mózgu

Tak długo jak masz silny system oodpornościowy, każda bakteria która odejdzie od zainfekowanego zęba zostaje złapana i zniszczona. Ale kiedy system odpornościowy osłabi jakiś wypadek czy choroba lub inna trauma, system może nie być w stanie kontrolować infekcji.

Te bakterie mogą migrować do otaczających tkanek bo przedostaną się do krwiobiegu, gdzie są transportowane do nowych miejsc by się w nich osiedlić. Tym nowym miejscem może być każdy narząd, gruczoł lub tkanka.

Dr Price potrafił przenosić choroby z człowieka na króliki, przeszczepiając fragmenty zębów z kanałem korzeniowym, jak powiedzieliśmy wcześniej. Odkrył, że te fragmenty pobrane od człowieka który doznał ataku serca, wszczepione w królika, w ciągu kilku tygodni wywoływały u niego atak serca.

Odkrył, że w 100% mógł przenieść chorobę serca na królika! Inne choroby jakie przenosił tą metodą występowały w 80%. Prawie każdą przewlekłą chorobę powiązał z kanałami korzeniowymi, w tym:

– Chorobę serca

– Chorobę nerek

– Zapalenie stawów i choroby reumatyczne

– Choroby neurologiczne (stwardnienie boczne ALS i stwardnienie rozsiane MS)

– Choroby autoimmunologiczne (lupus itd.)

Ale to może mieć także związek z rakiem. Dr Robert Jones, badacz związku między kanałami korzeniowymi i rakiem piersi, wykrył iż jest on niezwykle mocny. Twierdzi iż w 5-letnich badaniach 300 przypadków raka piersi wykrył następujące powiązania:

– 93% kobiet z rakiem piersi miało kanały korzeniowe

– 7% miało inną patologie jamy ustnej

– w większości przypadków guzy występowały po tej samej stronie ciała jak kanały korzeniowe lub inne patologie jamy ustnej.

Dr Jones twierdzi, że toksyny z bakterii w zainfekowanym zębie lub kości szczękowej mogą hamować białka niszczące rozwój guza. O podobnych odkryciach poinformował niemiecki lekarz, dr Josef Issels, że w swojej 40-letniej praktyce leczenia pacjentów z rakiem w stadium końcowym, 97% miało kanały korzeniowe. Jeśli ci lekarze maja rację, to lek na raka może być tak prosty jak usunięcie zęba, a następnie odbudowanie systemu odpornościowego.

Dobre bakterie stają się złymi

W jaki sposób te zmutowane bakterie wiążą się z chorobą serca czy zapaleniem stawów? ADA i AAE twierdzą, że ‚mitem’ jest to iż bakterie wewnątrz i wokół leczonego kanałowo zęba mogą wywoływać chorobę. A twierdzenie to opieraja na mylnym założeniu, że bakterie w tych chorych zębach są TAKIE SAME jak zwykłe bakterie w jamie ustnej – a tak nie jest.

Obecnie bakterie można wykryć korzystając z analizy DNA, czy martwe czy żywe, z podpisów DNA.

W ramach kontynuacji pracy dr Price’a, Fundacja Badań Elementów Toksycznych (TERF) posłuzyła się analizą DNA żeby zbadać zęby z kanałami korzeniowymi, i w badanych próbkach wykryli 100% infekcji bakteryjnej. Zidentyfikowali 42 różne gatunki bakterii beztlenowych. W kawitacjach zidentyfikowano 67 różnych bakterii w 85 próbkach, w poszczególnych próbkach znaleziono 19-53 bakterie w każdej. Znalezione przez nich bakterie to między innymi:

– Capnocytophaga ochracea
– Fusobacterium nucleatum
– Gemella morbillorum
– Buccalis Leptotrichia
– Porphyromonas gingivalis.

Czy są to łagodne, zwykłe bakterie jamy ustnej? Absolutnie nie. Cztery z nich mogą wpływać na serce, 3 na nerwy, 2 na nerki, 2 na mózg, i jedna może zainfekować jamy zatokowe… więc one na pewno nie są przyjaznymi! (Jeśli chcesz zobaczyć jak są nieprzyjazne, zapraszam do zbadania przypisów.)

Średnio 400% więcej bakterii znaleziono we krwi otaczającej ząb z kanałem korzeniowym niż w samym zębie, sugerując iż ząb jest inkubatorem, a więzadła przyzebia pokarmem. Wykryli, że kość otaczająca ząb z kanałem korzeniowym miała WIĘCEJ bakterii… nie dziwi to, skoro kość jest praktycznie stołówką z substancjami odżywczymi dla bakterii.

Od kiedy pozostawienie martwego organizmu W twoim ciele to dobry pomysł?

Nie ma żadnej innej procedury medycznej zezwalającej na pozostanie w organizmie martwej części ciała. Kiedy umiera twój wyrostek robaczkowy, to się go usuwa. Kiedy odmrozisz palec dłoni / stopy, albo masz na nim gangrenę, zostaje amputowany. Kiedy dziecko umrze w macicy, organizm typowo organizuje poronienie.

Twojego systemu odpornościowego nie obchodzą martwe substancje, i tylko obecność martwej tkanki może doprowadzić system odpornościowy do ataku, co jest kolejnym powodem unikania kanałów korzeniowych – one pozostawiają martwy ząb.

Infekcja plus reakcja odrzucenia autoimmunologicznego powoduje to, że więcej bakterii gromadzi się wokół martwej tkanki. W przypadku kanału korzeniowego bakterie maja okazję przedostawania się do krwiobiegu za każdym razem kiedy gryziesz pokarm.

Dlaczego dentyści uważają, iż kanały korzeniowe są bezpieczne

ADA odrzuca dowody dr Price’a, twierdząc iż kanały korzeniowe są bezpieczne, ale nie proponują opublikowania żadnych danych czy wyników badań na poparcie tego. Amerykańskie Towarzystwo Serca (AHA) zaleca dawkę antybiotyków przed wielu rutynowymi procedurami dentystycznymi żeby zapobiec zapaleniu wsierdzia (infective endocarditis = IA) jeśli masz pewne choroby serca, które predysponują cię do tego rodzaju infekcji.

A zatem, z jednej strony ADA potwierdza to, że bakterie z jamy ustnej mogą przedostać się do serca i wywołać groźną dla życia infekcję.

A jednocześnie przemysł stanowczo odrzuca wszelką odpowiedzialność tych samych bakterii – toksycznych szczepów ZNANYCH z tego, iż są patogenne dla człowieka – mogą przyczaić się w kanale korzeniowym martwego zęba, by wejść w krwiobieg za każdym razem kiedy żujesz, gdzie mogą na wiele sposobów szkodzić zdrowiu.

Czy to jest naprawdę aż tak duży skok? Czy może być inny powód tego, że wielu dentystów, jak również ADA i AAE nie chcą przyznać, że kanały korzeniowe są niebezpieczne? Tak, jest inny powód. Kanały korzeniowe są najbardziej zyskowną procedurą w stomatologii.

Co musisz wiedzieć by UNIKAĆ kanałów korzeniowych

Stanowczo zalecam by nigdy nie mieć kanału korzeniowego. Nie ma żadnego sensu ryzykowanie zdrowiem tylko po to by zachować ząb. Niestety, jest wiele ludzi którzy już go mają. Jeśli tak, to powinieneś poważnie rozważyć usunięcie zęba, nawet jeśli wygląda i czuje się dobrze.

Pamiętaj, kiedy tylko osłabi się twój system odpornościowy, zwiększa się ryzyko pojawienia się poważnego problemu medycznego – a ataki na twój system odpornościowy są zbyt częste w dzisiejszym świecie.

Kiedy usuniesz ząb, masz do wyboru kilka opcji:

1) Częściowa proteza: wyjmowana proteza, najprostsza i najtańsza opcja

2) Mostek: bardziej stała przypominająca prawdziwy ząb, ale wymaga większego zaangażowania i nieco droższa

3) Implant: stały sztuczny ząb, zwykle z tytanu, wszczepiony w dziąsło i szczękę. Są z nim pewne problemy z uwagi na reakcję na stosowane metale. Cyrkonia jest nowszym metalem do implantów wykazującym mniej komplikacji.

Ale usunięcie tylko zęba i zainstalowanie jakiegoś rodzaju sztucznej namiastki nie wystarcza.

Dentystów uczy się usuwania zębów, ale pozostawiania więzadła przyzębia. Ale jak już wiesz, to więzadło może służyć jako inkubator dla groźnych bakterii. Większość ekspertów którzy badali to zalecają usuwanie więzadła, razem z 1 mm gniazdka kostnego, by drastycznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji pozostawionymi tkankami skażonymi bakteriami.

Stanowczo zalecam kontakt z biologicznym dentystą, bo on jest wyjątkowo szkolony w kwestii poprawnych i bezpiecznych ekstrakcji, jak również wie jak, jeśli trzeba, usunąć wypełnienia rtęciowe. Jego podejście do opieki dentystycznej jest dużo bardziej holistyczne i bierze pod uwagę wpływ na cały twój organizm – NIE TYLKO jamę ustną.

Dr Mercola, tłum. Ola Gordon.

Źródło: http://humansarefree.com/2014/02/shocking-connection-97-of-all-terminal.html

http://www.mercola.com/forms/background.htm

Tags : bakterie, choroby, leczenie kanłowe, rak, zarazki

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokuj.....ak-2014-12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


bolące zęby - nadwrażliwość  zębiny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile