W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wielki Paradoks  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 4256
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 07 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astre Occlu , chcę się odnieść do Punktu pierwszego . Niestety nie dam rady wyjaśnić zagadnienia w dwóch zdaniach . polecam zapoznanie się z pełnym tekstem mędrca Śri Ramana Maharshi ze strony http://www.logonia.org/index.php/content/view/158/2/ a,to mały fragment ... Zasłona ignorancji nie może nigdy przesłonić Jaźni całkowicie. Nawet ignorant wciąż mówi o sobie Ja. [Zasłona ignorancji] ukrywa Rzeczywistość, ukrywa to, że <<Ja>> [jestem] Jaźnią oraz <<Ja>> [jestem] Czystą Świadomością i [prowadzi do złudzenia] utożsamiając <<Ja>> z ciałem.

Jaźń jest samoświetlna. Nie ma potrzeby wyobrażać sobie Jaźni w jakikolwiek sposób. Myśl, która ją [dla mnie] wyobraża, sama jest przeszkodą, a ponieważ Jaźń jest świetlistością poza ciemnością i światłem, więc nie należy wyobrażać jej sobie za pomocą umysłu. Takowe umysłowe wyobrażenie rodzi więzy i ograniczenia, natomiast lśnienie Jaźni jest naturalnie absolutne... TRZY STANY [UMYSŁU]
(Avasthathraya)

Owa nigdy nie gasnąca Jaźń jest jedyna i uniwersalna. Jaźń pozostaje czystą i niezmienną, pomimo indywidualnego doświadczania trzech stanów: jawy, śnienia i snu głębokiego [bez marzeń sennych]. Jaźni nie ograniczają trzy ciała: fizyczne, mentalne i przyczynowe. Jaźń jest poza potrójną relacją: widza, widzenia i widzianego... ŚWIAT
(Jagad)

W tym rozdziale ukazano, że świat nie posiada swej własnej rzeczywistości i nie istnieje oddzielnie od Jaźni... ROZRÓŻNIENIE

OBIEKT ................................ WIDZ

nie czujący........................... czujący

ciało..................................... oko

oko...................................... nerw optyczny

nerw optyczny..................... umysł

umysł................................... ego

ego...................................... Czysta Świadomość

Jaźń, która jest czystą świadomością, poznaje [według powyższego diagramu] i [to właśnie] Ona jest ostatecznym Widzem. Cała reszta: ego, umysł itd. to tylko jej przedmioty. [To, co] na jednym poziomie jest subiektywne, na drugim staje się obiektywne. Wszystko, za wyjątkiem Jaźni czyli czystej świadomości jest tylko [zewnętrznym] obiektem i nie może być prawdziwym widzem. Ponieważ Jaźń nie może się [stać] obiektywną, nie będąc poznawana przez coś innego i ponieważ Jaźń jest Widzem widzącym wszystko [inne], [więc] relacja podmiot-przedmiot i widoma subiektywność Jaźni pojawia się tylko na poziomie relatywności, zanika natomiast w Absolucie. Doprawdy nie ma [w Absolucie] nic innego oprócz Jaźni, która nie jest widzem ani widzianym i nie jest uwikłana w subiektywność bądź obiekt. ..,, Zachęcam do zapoznania się z całością wypowiedzi Ramana Maharshi ,ps.strony za dobrze nie znam ,ale tam znalazłem teksty tego mędrca . kiedyś miałem stare wydanie ksiązki z jego naukami,ale psia suczka mi ją porzarła. były tam też ciekawe pytania ludzi i jego odpowiedzi .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 07 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

połącz sobie 3 kółeczka (takie 8 z dodatkowym o )
i nazwij to cyfrą dziesięć.
Po problemie.
Przyznam że filmik nadal się przyjemnie ogląda.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:55, 08 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astre Occlu napisał:
Czy zero jest cyfrą? Ja bym powiedział że jest ich brakiem.

Zero jest cyfrą, symbolizuje brak liczby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 21 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszystko jest Umysłem. To tłumaczy, że WSZYSTKO [lub jak kto woli Bóg: przyp. mamamia] (co jest substancjalną rzeczywistością leżącą u podstaw wszelkich zewnętrznych manifestacji i zajść, które znamy pod określeniami: „materialny wszechświat”, „zjawisko życia”, „materia”, „energia” i w skrócie wszystko, co jest widoczne dla naszych materialnych zmysłów) jest DUCHEM, który sam w sobie jest NIEPOZNAWALNY, NIEDEFINIOWALNY, lecz którego można uważać za UNIWERSALNY, NIESKOŃCZONY, ŻYJĄCY UMYSŁ. To również tłumaczy, że cały świat zjawisk czy Wszechświat jest jedynie mentalnym wytworem WSZYSTKIEGO, przedmiotem Praw rzeczy stworzonych, a także to, że Wszechświat, jako całość i jako pojedyncze jego części lub jednostki, zawiera swoją egzystencję w Umyśle WSZYSTKIEGO, w którym „żyjemy, poruszamy się i posiadamy swoje istnienie”. To prawo, poprzez ustanowienie mentalnej natury Wszechświata, z łatwością tłumaczy wszystkie najróżniejsze mentalne i psychiczne zjawiska, które zajmują tak dużą część publicznej uwagi, a które, bez takiego wytłumaczenia, są niezrozumiałe i zaprzeczają naukowemu podejściu.
[...]
Ludzki rozsądek, którego przekaz musimy akceptować tak długo, jak długo w ogóle myślimy, informuje nas o następujących rzeczach odnośnie WSZYSTKIEGO, nie próbując przy tym odsunąć zasłony niepoznawalnego:
1. WSZYSTKO musi być WSZYSTKIM, co NAPRAWDĘ ISTNIEJE. Nie może istnieć nic poza WSZYSTKIM, bo inaczej WSZYSTKO nie byłoby WSZYSTKIM.
2. WSZYSTKO musi być NIESKOŃCZONE, gdyż nie istnieje nic, co definiowałoby, zawierało, wiązało, limitowało lub ograniczało WSZYSTKO. Musi być nieskończone w czasie, czyli WIECZNE – musi zawsze nieprzerwanie istnieć, gdyż nie istnieje nic, co by mogło to stworzyć, a coś nigdy nie bierze się z niczego. Jeśli kiedykolwiek by tego „nie było”, nawet
przez jeden moment, to nie „byłoby” tego teraz – to musi nieprzerwanie istnieć na zawsze, gdyż nie istnieje nic, co by mogło to zniszczyć i to nigdy nie może „nie być”, nawet na chwilę, ponieważ coś nigdy nie może stać się niczym. Musi być nieskończone w przestrzeni – musi być wszędzie, gdyż nie istnieje miejsce poza WSZYSTKIM. Nie może być inne niż ciągłe w przestrzeni, bez przerw, zaprzestania, separacji czy przerwania, gdyż nie istnieje nic, co mogłoby przerwać, odseparować albo przełamać jego ciągłość, i nie istnieje nic, co wypełniałoby te „puste miejsca”. Musi być nieskończone w mocy, w absolucie, gdyż nie istnieje nic, co mogłoby to limitować, powstrzymywać, ograniczać, zawierać, przeszkadzać lub warunkować – to nie jest przedmiotem żadnej innej mocy, gdyż nie istnieje żadna inna moc.
3. WSZYSTKO musi być STAŁE, czyli nie może być przedmiotem zmian w swojej własnej naturze, gdyż nie istnieje nic, co mogłoby wywierać te zmiany; nic, w co mogłoby się to zmienić, ani też nic, z czego by się zmieniało. Nie można do tego nic dodać ani od tego podjąć; zwiększyć ani zmniejszyć; ani stać się większym czy mniejszym w żadnym aspekcie. Musiało zawsze być i musi zawsze pozostawać tym, czym jest teraz – WSZYSTKIM. Nigdy nie istniało, nie istnieje dzisiaj i nie będzie istniało coś innego, w co mogłoby się to zmienić. Skoro WSZYSTKO jest nieskończone, absolutne, wieczne i niezmienne, to znaczy, że wszystko, co jest skończone, zmienne, przemijające i uwarunkowujące się, nie może być WSZYSTKIM[hermetycy odrzegnują się od stwierdzenia Człowiek jest Bogiem, ktore padlo w tym wątku: przyp. mamamia]. A skoro nie ma nic na zewnątrz WSZYSTKIEGO, w rzeczywistości, to wszystkie te skończone rzeczy muszą być niczym w rzeczywistości. Teraz nie zastanawiaj się ani nie bój – nie próbujemy doprowadzić cię do nauk chrześcijańskich pod przykrywką filozofii
hermetycznej. Istnieje rekoncyliacja tego, zdawało by się sprzecznego, stanu rzeczy. Bądź cierpliwy, dojdziemy do tego w odpowiednim momencie.
Widzimy dookoła nas to, co jest nazywane „materią”, co formuje fizyczną podstawę dla wszelkiej formy. Czy WSZYSTKO jest zaledwie materią? Skądże! Materia nie potrafi ukazywać życia ani umysłu tak, jak życie i umysł są ukazywane we Wszechświecie. WSZYSTKO nie może być materią, gdyż nic nie wznosi się wyżej niż własne źródło. Nic nie może manifestować się poprzez efekt nie będący przyczyną. Nic nie wyewoluuje w konsekwencję, która nie będzie czegoś poprzedzała. I nawet współczesna nauka mówi, że nie istnieje coś takiego jak materia – to, co nazywamy materią, jest jedynie „zawirowaniem energii lub mocy”, czyli energią lub mocą o niskim poziomie wibracji. Pewien pisarz powiedział: „materia przetopiła się w tajemnicę”. Nawet materialna nauka opuściła teorię materii i teraz opiera się na bazie
‘energii’. Czy więc WSZYSTKO jest zaledwie energią albo mocą? Nie energią lub mocą w znaczeniu używanym przez materialistów, gdyż ich energia i moc są ślepymi, mechanicznymi rzeczami odciętymi od życia czy umysłu. Życie i umysł nigdy nie mogą wyewoluować ze ślepej energii czy mocy z powodu podanego przed chwilą: „Nic nie może wznieść się wyżej niż własne źródło. Nic nie wyewoluuje, dopóki nie stanie się podstawą ewolucji. Nic nie manifestuje się w efekcie, dopóki nie jest w przyczynie”. WSZYSTKO nie może być więc jedynie energią lub siłą, gdyż gdyby było, to takie rzeczy
jak życie czy umysł nie istniałyby, a wiemy przecież, że tak nie jest, bo wszyscy żyjemy i używamy umysłu do rozważania tego konkretnego pytania, tak samo jak i ci, którzy twierdzą, że energia czy moc są wszystkim.
Co więc jest wyższe niż materia i energia, o czym wiemy, że istnieje we Wszechświecie? ŻYCIE I UMYSŁ! Życie i umysł w swoich różnych stopniach rozwoju! „Czy w takim razie – zapytasz - chcesz nam powiedzieć, że WSZYSTKO jest ŻYCIEM I UMYSŁEM?” „Tak! i nie!” jest naszą odpowiedzią. Jeśli myślisz o życiu i umyśle tak, jak znamy je jako biedni, drobni
śmiertelnicy, to odpowiadamy: „Nie! WSZYSTKO tym nie jest!”. „W takim razie, o jakim życiu i umyśle mówisz?” - zapytasz. Odpowiedzią jest: „ŻYJĄCY UMYSŁ, tak odległy od tego, co śmiertelnicy poprzez te słowa rozumieją, jak życie i umysł od mechanicznych sił czy materii. NIESKOŃCZONY ŻYJĄCY UMYSŁ porównany do skończonego życia i umysłu".
Mamy na myśli to samo, co oświecone dusze, kiedy z czcią wymawiają słowo: „DUCH!”. „WSZYSTKO” jest nieskończonym żyjącym umysłem – oświeceni nazywają go DUCHEM!


KYBALION http://franzbardon.pl/ksiazki/kybalion/

Mam nadzieje, że przywołane Prawo mentalizmu, jako podstawowe prawo wszechświata (wg. filozofii hermetycznej), po zagłębieniu się we wszystkie parawa hermetyczne (a jest ich w sumie siedem), pozwoli ci uwolnić się od przywołanego paradoksu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wielki Paradoks
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile