W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Człowiekiem nie wyrwanym z kontekstu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 917
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:47, 01 Paź '09   Temat postu: Człowiekiem nie wyrwanym z kontekstu Odpowiedz z cytatem

Podział/Utożsamianie
Ludzie stworzyli słowa do opisu rzeczywistości i aby się nie pogubić i nie czuć samotnie w wielkim świecie przypisują sobie nazwy aby utożsamiać się z grupami.
Fakt, że nie uważam by istniał jakikolwiek bóg niekoniecznie musi mnie utożsamiać z ateistami, czy jaką kolwiek inną nazwą ugrupowania odrzucającego istnienie boga. Nie chcę aby mój brak wiary wrzucał mnie do worka z ludźmi stworzonymi jedynie przez teistów dla własnych potrzeb.

Świat, w którym żyjemy, a raczej jego struktura społeczna tworzy wielopodział, nie bacząc przy tym, czy dana jednostka akceptuje przynależność do określonej grupy i czy chce być tak nazywana. I nie mam tu na myśli broń boże antykonformizmu.
Nie mam w zwyczaju podporządkowywać się ideologii, czy jakiemukolwiek systemowi wierzeń, który z natury jest irracjonalny. Konformizm pomimo tego, że kojarzy mi się z gromadomyśleniem posiada swoje plusy. Co zależne jest z rodzajem społeczeństwa, bo nie każde posiada normy i postawy zachowań godne do naśladowania i zgadzania się z nimi.

Iluzja słuszności przekonań/Apodyktyczność
Gdy sprawa ma się z teistami, to wygląda to tak, że
[...] Czytaj dalej
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:29, 01 Paź '09   Temat postu: Człowiekiem pozornie nie wyrwanym z kontekstu Odpowiedz z cytatem

Grunt to dobrze zaprzeczyć własnym stwierdzeniom już na wstępie.

Twierdzenie:
Cytat:
Fakt, że nie uważam by istniał jakikolwiek bóg niekoniecznie musi mnie utożsamiać z ateistami

Zaprzeczenie:
Cytat:
I nie mam tu na myśli broń boże(...)
Laughing
Twierdzenie:
Cytat:
Nie mam w zwyczaju podporządkowywać się ideologii, czy jakiemukolwiek systemowi wierzeń

Zaprzeczenie:
Cytat:
Dopóki starczy mi sił będę promował wolnomyślicielstwo


Wolnomyślicielstwo u masonerii jest rodzajem religii. Efekty tego wolnomyślicielstwa często zostają wprowadzane do społeczeństw jako obowiązkowe schematy zachowań. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:52, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, mam nadzieję że wycięcie z kontekstu nie było zamierzone a przypadkowe.
Dokładnie napisałem, że
Cytat:
Nie mam w zwyczaju podporządkowywać się ideologii, czy jakiemukolwiek systemowi wierzeń, który z natury jest irracjonalny.

Tak więc, warto było na to zwrócić uwagę.

Cytat:
DarkTech napisał:
Wolnomyślicielstwo u masonerii jest rodzajem religii. Efekty tego wolnomyślicielstwa często zostają wprowadzane do społeczeństw jako obowiązkowe schematy zachowań.
Słuznie, wolnomyslicielstwo jest ideologią ale nie irracjonalną. Po części rozumiem, ale z drugiej strony trudno jest ogólnie w jeden sposób określić masonerie, dlatego że określają ją jako "pomiot szatana" i „awangardę postępu".

Stwierdzenie "broń boże" miała być ironią, którą posługuje się wielu niewierzących. Jest to oznaka dystansu w stosunku do tego określenia.
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz za każdym razem zakładać nowy wątek z tymi swoimi pseudointelektualnymi wynurzeniami miejscami z odkryciami na poziomie nastolatka? Jak już tak mocno chcesz spamować i propagować "racjonalizm", który w twoim wydaniu jest raczej przejawem klasycznego "wykształciuchostwa" to wrzucaj to może do wątku z własną stroną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wiem dlaczego masz limit 1-go posta na dzień.
Nic dodać nic ująć.
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
masonerie określają jako "pomiot szatana

Kto ją tak określa? Jeśli założyłeś w swojej ideologii zupełny brak boga jako siły zewnętrznej mającej wpływ na cokolwiek, powinieneś również odrzucić istnienie szatana, "onych", "tamtych", "ich", "naszych" i "waszych" stricte "bliżej nie określonych", jednak mających wpływ na nasze otoczenie i poziom naszej egzystencji we wszechświecie. Popadanie w skrajności jest olbrzymim niebezpieczeństwem, dlatego lepiej jest zostawiać uchylone drzwi dla każdej z możliwych dróg pojmowania świata z jednoczesnym zaakceptowaniem i szacunkiem dla opcji innych niż przyjmowana przez nas jako prawdziwa i słuszna. W nowomowie określa się to mianem tolerancji i wzajemnej akceptacji. Pamiętajmy jednak że nie za wszelką cenę. Akceptacja i tolerancja jeśli wymuszone, przestają nimi być. Czym się stają? Stają się nową ideologią. Czyli koło się zamyka...
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1413
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i czytam i Dr Know,dalej nie wiem do czego ,zmierzasz? po co zagłębiać myśli w filozofię? bo ,bo,,,bo . . . po to żeby w bawełnę owinąć kokon? czy ,co? wiesz ,bo ja fizycznie prosty xczłowiek, z ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamknij oczy, stuknij trzy razy piętami, i powiedz: "Nie ma lepszego miejsca jak rzeczywistość, nie ma lepszego miejsca jak rzeczywistość ... "
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze primo nie potrafisz dać tytułu tematu. po drugie primo Smile wklejasz bezsensowne wyrwane z kontekstu urywki. po trzecie primo zmień dilera bo pierdolisz jak nacpana rzodkiewka przeżuć się lepiej na wódkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 03 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz młodziku, jest wiele takich patologii jak ty w Internecie. Jesteś po prostu kolejnym idiotą. Nie mam w zwyczaju odpowiadać na idiotyzmy takie jak te, ale muszę powiedzieć żebyś się nauczył poprawnie pisać w języku polskim a później naucz się myśleć jak ten język wykorzystywać.
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Człowiekiem nie wyrwanym z kontekstu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile