W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy za 2 lata skonczy sie era nawigacji GPS  
Podobne tematy
Rosyjski GPS10bez ocen
Europejski GPS - Galileo5
Indie odpalają własny system GPS 3
Chiński GPS8
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1837
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukashh




Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 04 Paź '09   Temat postu: Czy za 2 lata skonczy sie era nawigacji GPS Odpowiedz z cytatem

http://technowinki.onet.pl/2,0,1577564,1,1,artykul.html


dla mnie to kolejne ograniczenie wolności i w tą ścieme, że satelity są przestarzałe nie wierze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

One-t musi przecież czymś zapełnić pustkę. Generują więc bzdury żeby prosty ludek o małym rozumku poczuł się doskonale poinformowanym. Laughing
Co ma wiek satelitów do działania GPS? Przecież ta zabawka działa na zasadzie pomiaru czasu sygnału docierającego z satelitów. Jeśli któryś ze zdefiniowanych w oprogramowaniu przestanie nadawać, zrobisz sobie upgrade i zastąpisz nieczynny nadajnik jakimś innym. Urządzenie które posiadasz np. w samochodzie, jest tylko odbiornikiem. W żaden sposób nie komunikuje się z satelitami. Wiadomości z one-t to jakaś porażka, jednak ciągle ktoś próbuje komentować te głupoty. One-t jest portalem rozrywkowym, więc jako rozrywkę należy traktować zawarte tam treści. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego nie wierzysz, że są przestarzałe? Część z nich na pewno jest, ale na pewno tylko część. Może chcą wystrzelić nowe (jeszcze lepsze do inwigilacji) ale chcą zdobyć pieniądze od ludzi? Może wyłączą, a nowe urządzenia lub mapy będą pracować tylko z nowymi satelitami, a to będzie kolejny wydatek użytkowników?

Poza tym w Europie powstaje Galileo - Wikipedia: http://tinyurl.com/yehvrtp

W opisie galileo na wiki widnieje:
Cytat:
System ma być równoważną alternatywą do amerykańskiego systemu GPS i rosyjskiego GLONASS, lecz w przeciwieństwie do nich będzie kontrolowany przez instytucje cywilne.


Czyli może rzeczywiście obecny GPS nie jest w pełnym posiadaniu władz, a tego chcą i przeforsują ten plan za pomocą nowych, może jeszcze lepszych satelt... Kto wie o co chodzi, ale założę się, że o większą kontrolę lub pieniądze choć w to drugie wątpię bo oni zawsze mają na wszystko co związane z inwigilacją.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie ja napisałem że nie wierzę że są przestarzałe? Napisałem że:
Jeśli któryś z satelitów zniknie jako źródło sygnału pomiarowego, będzie można dokonać korekty w oprogramowaniu odbiornika GPS. Z całą pewnością nie sparaliżuje to systemu. Mamy dość informatyków potrafiących skorygować tego typu zagrywki ze strony krwiożerczych organizacji państwowych. Zwróć uwagę na fakt że wszystko co zaczyna mieć związek z Microsoft-em (np. win.mobile) lub podobnymi, coraz częściej jest dostępne w wersjach demo, trial, obwarowane zawiłymi umowami które swoją konstrukcją przypominają Traktat Lizboński. Ludzie dostali zabawkę, przyzwyczaili się do niej, więc teraz pora na zarobek. Taka jest strategia obecnego rynku konsumpcyjnego. Narobić chęci, przyzwyczaić, uzależnić, w wielu wypadkach wygenerować nowe przepisy i regulacje prawne z produktem w tle - po to by za jakiś czas ogłosić potrzebę modernizacji, zmiany, uzupełnienia luk w zabezpieczeniach, itd. Typowy monopol. W kwestii zaś nowego systemu na razie nie będę się wypowiadać, ale na pewno masz rację mówiąc że chodzi o inwigilację i dodatkową kasę. Na wiki nie polegałbym raczej jako 100%-owym źródle informacji. Nie raz miałem okazję przekonać się że lawirują i mataczą (chociażby ostatni przykład dotyczący Polańskiego). Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykuł sponsorowany, który niby o czymś mówi ale nie o tym i nie żeby poinformować ale wzniecić. Bzdura.
GPS będzie działać jak długo armia amerykańska będzie mieć na to kasę bo jest im potrzebny. System jest uzupełniany wypadającymi w sposób naturalny i zgodny z założeniami satelitami. System jest modernizowany i utrzymywany bo nie działa on sam. Konieczne jest na przykład korygowanie zegarów. System może przestać działać ale cywilom, jeśli US będzie mieć w tym interes lub inny cel.
Galileo właśnie dlatego powstał, aby się uniezależnić od US, ale ciamkają się z nim w stylu CCCP, które też swój system wystrzeliło ale on nie chce działać.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdury. Najwiekszy interes w utrzymaniu GPS ma USA, bo jest potrzebny wojsku. Zreszta jemu podlega i ono go wdrozylo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 05 Paź '09   Temat postu: Re: Czy za 2 lata skonczy sie era nawigacji GPS Odpowiedz z cytatem

DarkTech napisał:
A gdzie ja napisałem że nie wierzę że są przestarzałe?


lukashh napisał:
dla mnie to kolejne ograniczenie wolności i w tą ścieme, że satelity są przestarzałe nie wierze.


No bo ja nie do Ciebie pisałem Wink
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy za 2 lata skonczy sie era nawigacji GPS
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile