W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy prawda2.info będzie ocenzurowane?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3360
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 14 Mar '11   Temat postu: Czy prawda2.info będzie ocenzurowane? Odpowiedz z cytatem

GŁOSOWANIE Nr 5 - POSIEDZENIE 86.
Dnia 04-03-2011 Godz. 09:16

Pkt 1. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o pilnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw

Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Kultury i Środków Przekazu, wraz z przyjętymi poprawkami.

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&86&5


Jak to jest z tą cenzurą internetu ? Miało jej nie być , a jednak będzie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 14 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Senat zdecyduje o cenzurze sieci w Polsce? Tak, to prawda!


Cenzura internetu w Polsce może stać się faktem dzięki nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. W środę tą ustawą zajmie się Senat. Nie jest to problem opisywany w DI od dziś, ale przed posiedzeniem Senatu warto o nim przypomnieć.
Od rana do redakcji DI i do mnie osobiście trafiło kilka e-maili, w których Czytelnicy zwracali uwagę na ważne wydarzenie - Senat zajmie się ustawą o radiofonii i telewizji, która może wprowadzić cenzurę internetu. Wraz z tą informacją otrzymaliśmy linki do newsów w różnych serwisach.

Dziennik Internautów pisał już tym zagrożeniu, a i tak nie byliśmy pierwsi. Możemy w każdym razie odesłać Czytelników do tekstów pt. PO: "nie chcemy cenzurować internetu". Co powie Senat? oraz Wideo w sieci pod kontrolą KRRiT? Cisza przed burzą. Tytuł tego drugiego tekstu był trafny - o ustawie nie było głośno, ale teraz zrobi się burza.

W powyższych tekstach napisaliśmy to, co najważniejsze. Ponieważ jednak zbliża się posiedzenie Senatu (16 marca), warto zrobić krótkie podsumowanie sytuacji.

Chodzi o to, że:

Ustawa o radiofonii i telewizji musi być dostosowana do prawa unijnego i dlatego rząd i Sejm pośpiesznie nad nią pracowały.
W nowej ustawie do "usług medialnych" zaliczono także audiowizualne usługi na żądanie.
Nowa ustawa przewiduje, że twórcy takich "audiowizualnych usług na żądanie" muszą uzyskać wpis do specjalnego wykazu prowadzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jeśli tego nie zrobią, grożą im kary.
Ustawa nie dotyczy programów radiowych rozpowszechnianych w sieciach teleinformatycznych, korespondencji, prowadzonej z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, elektronicznych wersji dzienników i czasopism oraz prasy udostępnianej w systemie teleinformatycznym, pod warunkiem że nie składają się w przeważającej części z audycji audiowizualnych oraz gier losowych i zakładów wzajemnych. To oznacza, że zwykły wideoamator publikujący swoje filmy w sieci może być ukarany za niezgłoszenie usługi do wykazu.
Wątpliwości wokół ustawy jest więcej. Dostawca usługi audiowizualnej musi np. promować audycje europejskie. Jak ma to zrobić wspomniany wideoamator? Jak zrobią to YouTube lub inne serwisy wideo?

W Dzienniku Internautów pisaliśmy już, że z proponowanych przepisów zadowolona jest tylko partia rządząca. Zapewnia ona, że jej intencją nie jest cenzurowane sieci. Problem jednak w tym, że prawo nie wynika z intencji polityków, ale z brzmienia przepisów. Nasi prawodawcy jakby tego nie wiedzieli.

Jest się czego bać. Nic więc dziwnego, że przeciwnicy nowelizacji zaczynają działać. Krajowa Izba Gospodarcza oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska rozesłały do prasy zaproszenie na na briefing prasowy pt. Ustawa medialna - legislacyjna wpadka czy chęć wprowadzenia ograniczeń w polskim internecie?

W zaproszeniu na briefing czytamy, że odbędzie się dyskusja o "niebezpiecznych dla polskich przedsiębiorców skutkach wejścia w życie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, o tym jak wpłynie ona na kształt i funkcjonowanie rynku usług VOD oraz jakie mogą być jej konsekwencje dla każdego użytkownika Internetu, który zamieszcza w sieci materiały multimedialne". Jutro zapewne dowiemy się, co powiedziano na briefingu. Nie będą to słowa uznania dla ustawodawcy.

Dlaczego nowelizacją interesuje się KIG? Ponieważ zagraża ona nie tylko "zwykłym internautom", ale także gospodarce. Startupy stawiające na wideo w sieci nie będą mogły tak po prostu rozpocząć działalności - będą miały obowiązki wobec KRRiT. Rada będzie mogła stawiać im wymagania, nakładać kary. Dotyczy to nie tylko tzw. serwisów wideo, ale także innych. Gdzie jest granica między serwisem społecznościowym a dostawcą usługi medialnej? Ustawodawca tego nie wie, a urzędnicy działający na podstawie ustawy-bubla mogą w ogóle nie pytać.


http://di.com.pl/news/36587,0,Senat_zdec.....rawda.html

pieprzycie o tsunami na drugim końcu świata i o księżycu co rogalik miał nie po tej stronie , a pasibrzuchy neta wam w środę ocenzurują Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pasożyd




Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 15 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ze większość posłów była jednomyślna
Pewnie to taka ustawa na odpiepsz żeby pokazać uni ze coś robią
Mam nadziej że Senat naprawi ten błąd i odrzuci cała tą ustawę .
Ustawa wprowadzi nierówne traktowanie – ktoś, kto ma zarejestrowaną działalność poza granicami Polski nie będzie musiał ponosić dodatkowych, kosztów (w innych krajach nikt nie wpadł na taki pomysł).
Te będą dotyczyć wszystkich, którzy oferują serwisy VOD.
W praktyce oznacza to, że ktoś, kto w Internecie oferuje takie treści, będzie objęty obowiązkami ochrony treści nieprzeznaczonych dla osób nieletnich, (niewykonalne)
archiwizowaniem materiałów, (podnoszące koszty)
ograniczeniami w prezentowaniu reklam oraz
wymogiem pokazywania określonej procentowo liczby materiałów produkcji polskich i europejskich.
(jak ktoś będzie chciał zrobić stronke o kinie Bollywood albo o kinie połódniowo-amerykańskim lub Azjatyckim - nie zrobi)

Mało tego że ta ustawa zabiją kreatywność nowo powstających firm lub takich które powstaną dopiero
to będzie je skłaniała (tych którzy są zdecydowani ) do wyprowadzania za granice
W branży internetowej to nie jest takie trudne .


Cytat:
“Marcin Pery, szef firmy Redefine, mówi wprost: My, profesjonalni gracze sobie jakoś poradzimy, stać nas na prawników. Zrozumiemy, czego nam ustawa zakazuje, dostosujemy się, zabezpieczymy albo wyprowadzimy za granicę. Problem dotyczy jednak dziesiątków tysięcy mniejszych stron internetowych, blogów, których nie będzie stać na dodatkowe koszty, czy wreszcie przyszłych, zupełnie nowych biznesów związanych z wideo, które przez tę ustawę być może w ogóle nie powstaną.”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 16 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
http://nt.interia.pl/news/tusk-wycofuje-sie-z-nowelizacji-ustawy-o-rtv,1610576
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy prawda2.info będzie ocenzurowane?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile