W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zapłacimy za dostęp do informacji w internecie?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1095
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 10 Paź '09   Temat postu: Zapłacimy za dostęp do informacji w internecie? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szefowie światowych koncernów medialnych chcą wprowadzenia opłat za korzystanie z serwisów informacyjnych w internecie.

W Pekinie trwa Światowe Forum Mediów. Część uczestników tego spotkania uważa, że opłaty za wykorzystywanie informacji oraz materiałów audio i video powinny obowiązywać także popularne wyszukiwarki internetowe.

Uczestnicy pekińskiego spotkania, w którym biorą udział m.in. szefowie agencji Associated Press, Reutera i BBC zwracają uwagę, że w ostatnich latach w związku z rozwojem nowych technologii, coraz bardziej zmienia się sposób pozyskiwania informacji.

Szef Associated Press Tom Curley uważa, że dostawcy serwisów informacyjnych zbyt długo zwlekali z reakcją na wykorzystywanie informacji umieszczanych on-line bez ich zgody. Curley zwrócił uwagę na rosnącą rolę takich serwisów jak Wikipedia, Youtube czy Facebook.

Magnat medialny i szef News Corp. Rupert Murdoch dodał, że dostawcy serwisów informacyjnych powinni zacząć pobierać opłaty za korzystanie z tego typu materiałów w internecie. The Wall Street Journal, który jest częścią imperium medialnego Murdocha, poinformował o planach wprowadzenia opłaty w wysokości 2 USD tygodniowo, za możliwość czytania artykułów umieszczanych w gazecie za pośrednictwem telefonów komórkowych.

To część strategii gazety, która chce uniezależnić się od tradycyjnego wydania w formie papierowej. Wall Street Journal ma obecnie milion subskrybentów, którzy odpłatnie korzystają z internetowego wydania gazety.
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,Za.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesada goni przesade , niedługo otwierając przeglądarke internetową trzeba będzie podac numer karty Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a każdy abonament za internet będzie miał doliczony dodatek dla ZAIKSu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fakkir




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to jak zaczniesz mówić, że prawa autorskie a poniekąd również i patenty nie mają już w obecnym świecie racji bytu, to nikt się z Tobą nie zgodzi, bo "Kazik się wkur*ił, że mu płytę ukradli i to jest nie fair".

Ludzie nie myślą. Prawa autorskie BLOKUJĄ dostęp do informacji. Internet z kolei promuje tych (i słusznie), co prawa autorskie mają w d**ie. Własność intelektualna jest własnością całego społeczeństwa, a nie tylko tego, kto ma do niej jakieś nienaturalne "prawa".
Komercjalizacja internetu wynikająca z tego całego bajzlu z prawami autorskimi spowoduje de facto cenzurę.
_________________
"Historia to uzgodniony zestaw kłamstw."
Napoleon Bonaparte
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 10 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba być idiotą aby dziś jeszcze uważać, że patenty i tzw. "ochrona własności intelektualnej" umożliwia szybszy postęp.
każdy kto cokolwiek kmini w tym temacie wie już doskonale że te rzeczy w XXI wieku działają już dokładnie odwrotnie - hamują postęp.
jeśli jakimś krajom czy kulturom zależy na szybszym postępie to niechybnie zmuszone będą zrezygnować z tych archaicznych wynalazków.
jeśli natomiast zależy im tylko na nabijaniu kabzy kapitalistycznym monopolom to jeszcze długo je utrzymają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:01, 12 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
trzeba być idiotą aby dziś jeszcze uważać, że patenty i tzw. "ochrona własności intelektualnej" umożliwia szybszy postęp.
każdy kto cokolwiek kmini w tym temacie wie już doskonale że te rzeczy w XXI wieku działają już dokładnie odwrotnie - hamują postęp.
jeśli jakimś krajom czy kulturom zależy na szybszym postępie to niechybnie zmuszone będą zrezygnować z tych archaicznych wynalazków.
jeśli natomiast zależy im tylko na nabijaniu kabzy kapitalistycznym monopolom to jeszcze długo je utrzymają...


Oni nie mogą pogodzić się z tym, że tracą i dobrze wiedzą, że z czasem całkiem nie będzie się opłacało robić tego co robią więc dlatego starają się lobbować nowe ustawy, nowe głupie pomysły itd. Patenty też są super dla korporacji, patentami mogą znacząco spowolnić rozwój technologiczny i dalej zarabiać. Najgorsze jest to, że z nimi tak łatwo nie będzie wygrać... Kraje muszą się zjednoczyć i powiedzieć tej mafii aby spierdalali z powrotem na drzewa, a i tak łatwo nie będzie. Wiecie, że korporacje w nadziei przedłużenia obecnego syfu potrafią się jednoczyć, a przecież małe nie są, poza tym mają pieniądze za które można kupić wiele polityków itp.

Co do pomysłu z tego tematu no to przecież już to istnieje w niektórych serwisach, sam jak potrzebowałem, a trzeba było wysyłać SMS-y to odkryłem, że po wklejeniu linka w wyszukiwarce jest link Kopia który prowadzi do cache'u google i wszystko działa bez płacenia Smile Chyba tylko z 3 razy w życiu wysłałem SMS-y żeby przeczytać jakieś potrzebne mi artykuły...

Oni mają problem, gazety, czasopisma, a nawet telewizja powoli umierają na rzecz Internetu, a ten pomysł nie jest dobry, przynajmniej w Polsce na pewno nie zarobią dużo no bo mądre osoby znajdą czasem to samo tylko, że w innym miejscu. Zastanawia mnie jeszcze ile zarobiłby onet, w końcu portal chujowy ale oglądalność ma, kolejny propagandowy portal który ogląda wiele ludzi i pytanie czy oni płaciliby? A może akurat to wypali bo co oczekiwać po takich użytkownikach onetu? Ja w ogóle bardzo mało korzystam z tych znanych portali, nawet wiadomości mnie nie interesują, jedynie tyle co raz na jakieś trzy dni włączę tv żeby obejrzeć teleexpress albo kronikę. Co mnie interesuje gdzie kto umarł, ile było wypadków, co się stało w jakiejś miejscowości o której pierwszy raz słyszę, czy może jeszcze te pierdoły które nadają w faktach tvnu, lub teleexpresowe zakończenie czyli napisz coś głupiego na kartce, przyklej do ogrodzenia i wyślij do tvp, a może opublikujemy. No i kurwa jeszcze codziennie te mordy polityków i ich nowe pomysły zwiększania podatków i innego pomysłu na odbieranie nam pieniędzy... Ludzie co chwilę słyszą jak są jebani w dupy ale i tak nic nie robią więc nie wiem po co tracą czas na oglądanie głupot i napędzanie pieniędzy kolejnym medialnym oszustom Smile
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zapłacimy za dostęp do informacji w internecie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile