W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przyczynek do ujawnienia spisku NWO?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3379
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:14, 11 Maj '09   Temat postu: Przyczynek do ujawnienia spisku NWO? Odpowiedz z cytatem

Moja Żona pracuje w przedszkolu. Niedawno odgórnie przyszedł "prikaz" z kuratoriów (a do kuratoriów skąd przyszedł?) do wszystkich polskich przedszkoli, który nakazuje przeprowadzenie akcji edukacyjnej wśród przedszkolaków i dzieci żłobkowych (sic!)(poniżej 3 lat!!!) na temat Unii Europejskiej, która ma być przedstawiona jako "ojczyzna". Pomijając już faszystowski kretynizm takiej akcji, stwarza ona nauczycielom w przedszkolach i żłobkach spory problem natury "technicznej" i sposób bezproblemowego przekazania tego typu wiedzy małym i niekumatym przecież dzieciom spędza przedszkolankom sen z powiek...

I podczas rozmów z Żoną nt. w/w problemu, natknęliśmy się na wcześniej nieznaną nam informację, która jak sądzę również dla Was będzie nowością "o dużym faktorze dziwności" i która wpasowuje się idealnie w chór kosmologiczno-parareligijnych "teorii spiskowych" rodem z Icke'a, Tsariona, Maxwella, czy nawet Prawdziwego Smile... Zresztą oceńcie sami - wystarczyła 5 minutowe "investigation" by wnioski zaczęły pasować do spiskowej układanki:

Cytat:
Syriusz (Sirius) - maskotka dla dzieci w UE. W każdym kraju Syriusz występuje z jego narodowym elementem. Nazwa pochodzi od najjaśniejszej gwiazdy na niebie.

Cytat:

Syriusz (Sirius) - maskotka dla dzieci w Unii Europejskiej. Swej nazwy unijnej maskotce użyczyła najjaśniejsza gwiazda. Każde państwo członkowskie ubiera Syriusza nawiązując do swojej kultury i tradycji.





etc.

O Syriuszu:
Cytat:
Syriusz (znany także jako Psia Gwiazda oraz α CMa) to najjaśniejsza i jedna z najbliższych gwiazd nocnego nieba, położona w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Jej jasność obserwowana wynosi -1,47 magnitudo, a odległość od Układu Słonecznego wynosi około 8,6 lat świetlnych.

Poza szerokościami geograficznymi położonymi na północ od równoleżnika 73.284, Syriusza gołym okiem widać niemal z całej kuli ziemskiej i na półkuli północnej stanowi on jeden z wierzchołków trójkąta zimowego. W sprzyjających warunkach można go zaobserwować gołym okiem nawet w ciągu dnia.[1]

Syriusz, który gołym okiem wygląda jak pojedyncza gwiazda, jest w rzeczywistości gwiazdą podwójną, składającą się z jasnej, białej gwiazdy ciągu głównego o typie widmowym A1V określanej jako Syriusz A oraz towarzyszącego jej białego karła o typie widmowym DA2, znanego jako Syriusz B.

Wiele kultur nadaje Syriuszowi szczególne znaczenie. W starożytnym Egipcie Syriusz był czczony jako bóstwo. Egipcjanie opierali swój kalendarz na heliakalnym wschodzie Syriusza, który miał miejsce niedługo przed wylewami Nilu oraz przed przesileniem letnim. Dzięki temu egiptolodzy opracowali w XX wieku datowanie sotisowe, które pozwoliło na odtworzenie przybliżonej chronologii starożytnego Egiptu. Wiele egipskich świątyń było zorientowanych tak, aby światło gwiazdy było widoczne z ołtarza. Symbolizował Izydę, boginię magii i rodziny, żonę władcy zaświatów, Ozyrysa. W mitologii greckiej Syriusz był psem Oriona.

W latach 40. XX wieku francuscy antropolodzy Marcel Griaule i Germaine Dieterlen opisali wierzenia plemienia Dogonów, w tym informacje na temat Syriusza możliwe do uzyskania wyłącznie dzięki użyciu współczesnych instrumentów. Wierzenia te i ich pochodzenie stały się źródłem spekulacji autorów "Tajemnica Syriusza" (ISBN 83-914652-0-9), ale mogą być po prostu wynikiem przenikania się kultur.[10].


Do tej pory nie słyszałem w żadnym ujawnieniu spiskowym i od żadnego trusikera o tym "niuansie" i poczytuję sobie za zasługę dokonanie tego przyczynku do ujawnienia spisku... Smile

Lech Dancing
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta EU, to najczystrza indoktrynacja w kierunku uznania jedynego słusznego poglądu na jej temat.

Dodam tylko że Syriusz prawdopodobnie jest gwiazdą potrójną, trwają obliczenia. Sam aspekt łączenia UE z Syriuszem i starożytną symboliką zasługuje na oddzielny wątek - rzeczywiście - w żadnym z wykładów Icka i Tsariona nie słyszałem nawiązań do Psa.

Swego czasu jednak (tak z 10 lat temu) zaczytywałem się w książce "Tajemnice Syriusza" - interesująca pozycja. W TV za moich młodych czasów tez było coś podobnego - były tam takie symbole na rękach w kształcie ludzkiego zarodka/nasiona bobu z X'em pośrodku. W scenariuszu filmu znanazło się miejsce na odwiedziny Obcych Wink

A btw:

Cytat:
. Od dawna astronomowie sugerowali, że ruch pary składników A i B jest zaburzany przez trzecią gwiazdę; okres powtarzalności tych perturbacji określano na około 6 lat. Francuscy astronomowie przeanalizowali wszystkie dostępne dane dotyczące ruchu własnego Syriusza i stwierdzili, że najprawdopodobniej w układzie tym skrywa się jeszcze trzeci obiekt - Syriusz C.


http://archiwum.wiz.pl/1996/96010600.asp
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jermaj




Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 99
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://szkolnictwo.pl/przedszkole,Toruń,H09031,Przedszkole+Miejskie+Nr+13
Program edukacji europejskiej „Razem do Europy” – powstał w oparciu o cykl działań edukacyjnych zmierzających do przybliżenia dzieciom treści europejskich. Realizacja programu ma na celu kształtowanie świadomości narodowej i europejskiej wychodząc od poznania najbliższego środowiska – własnego miasta, kraju, zmierzając ku krajom Europy. Poprzez zabawę zawierająca różne formy aktywności, dzieci 5-, 6–letnie poznają charakterystyczne cechy danego państwa. Mając na uwadze harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka dążymy do kształtowania u dzieci postaw proeuropejskich. Osiągnięciu tej postawy sprzyja posiadanie przez dziecko określonej wiedzy i umiejętności.

Tego jest więcej i jak się okazuje dzieci faktycznie mają nabijaną głowę treściami, których nie są zdolne zrozumieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 11 Maj '09   Temat postu: Re: Przyczynek do ujawnienia spisku NWO? Odpowiedz z cytatem

Syriusz jest również kojarzony z Satanizmem.
U Hindusów, Persjan czy Fenicjan był symbolem "Lidera"
a Rzymianie nazywali Syriusza "Janitor Lethacus" lub "Władca (powiernik) piekieł" prawdopodobnie w nawiązaniu do Anubisa.

"Przez wieki, Syriusz był rozpoznawany przez okultystów i ezoteryków jako miejsce pochodzenia Lucyfera i jego hierarchii. W Chrześcijaństwie Syriusz jest tak naprawdę słowem-kluczem piekieł"
Texe Marrs "Book of new age cults and religions"



Biblia podaje, iż Lucyfer przed swym upadkiem był najwyższej rangi aniołem w niebie, był największym Aniołem Światła (Syriusz jest najjaśniejszą gwiazdą) ("Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości")

Symbolem Syriusza są trzy znaki: gwiazda, półokrąg i obelisk. Ten drugi to symbol "żeński", obelisk to symbol "męski".
Obelisk możemy znaleźć na całym świecie.....

Połączeniem Isis i Ozyrysa jest "Star child" czyli Horus. Co ciekawe nawet nasa adresuje takie strony do "młodych przyszłych astronomów"
http://starchild.gsfc.nasa.gov/docs/StarChild/StarChild.html

Muzułmanie rzucając kamieniami w obelisk nazywają go "Jamrah Al-Aqabah" - jest to "tradycja" "kamieniowania diabła"

Stąd też uwielbienie Syriusza jako symbolu Illuminatów (no i założonej przez nich UE)

Ale wyznawcy błazeństw typu Icke, Jones itp tego z ich wykładów się nie dowiedzą :>
Skrzętnie omijają oni takie tematy (w końcu najlepsza opozycja to kontrolowana opozycja)

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego czepiacie się tego Syriusza. Jak byłem dzieckiem to na samo słowo Syriusz robiłem czujniejszy w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dla mnie ta nazwa ba bardzo pozytywny i przyjazny wydźwięk.
Jako dziecko nie byłem skażony religiami, okultyzmem itd, pojęcia nie miałem co to takiego wiec moja reakcja mogła być jedynie intuicyjna. Do dziś z żadnym paskudnym diabełkiem mi się Syriusz nie kojarzy.

Co do indoktrynacji. No cóż całkiem normalne to co robią bo na tym opierają się wszystkie systemy państwowe (wyrobieniu patriotyzmu). Też mi się to nie podoba, ale uważam, że naszą rolą jest wyciągnięcie z tego co wbiją dzieciom do głowy rzeczy dobrych i wyraźnie pokazanie co jest bezużyteczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pablito




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wydał mi się ciekawy, więc parę słów napisze.
O Syriuszu wiem tyle mniej wiecej co się tutaj przewija. Ale kilka groszy mogę dodać, co mam nadzieję zaciekawi kilka osób.
Jakieś 2 m-ce temu byłem na slajdach pewnego poznańskiego podróżnika z Afryki. Koleś zwiedził kraj Dogonów. Z czystej ciekawości przeczytałem o nich w necie przed pokazem, coby slajdy miały ciekawszy wydźwięk dla mnie.

I tutaj coś ciekawego:
Cytat:
Według ustnej tradycji Dogonów, jedno z najważniejszych bóstw tego plemienia, które określają mianem Amma, odpowiedzialne jest za stworzenie gwiazd, w tym świętego dla nich Syriusza. o tym, że Dogonowie potrafią określić jego położenie na nieboskłonie w każdym dniu roku z niespotykaną wręcz dokładnością, wiadomo było od dawna. W 1940 roku kapłani tego plemienia zadziwili jednak świat, zdradzając swoją legendę...

W myśl ich przekonań, Syriusz składa się z konstelacji trzech obiektów: gwiazdy głównej oraz dwóch mniejszych obiektów niewidocznych dla ludzkiego oka, krążących wokół Syriusza, które nazywają Po Talo i Emme Ya. Kapłani określili też, że Po Tolo (nazwa składa się z dwóch wyrazów; talo - gwiazda i po - najmniejsze ziarno znane Dogonom i w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co "najmniejsza rzecz, która jest") składa się z bardzo ciężkiego metalu i obiega Syriusza w eliptycznym cyklu co 50 lat.

Współczesna astronomia potwierdza te fakty. O ile jednak o drugiej gwieździe (tzw. Syriusz B) wiedziano już w 1862 roku, to istnienie trzeciego, bardzo małego ciała niebieskiego potwierdzono dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia podczas badań nieba prowadzonych za pomocą potężnego teleskopu radiowego... W jaki sposób plemię żyjące niemal w Samym środku Sahary potrafi tak dokładnie opisać konstelację gwiazd znajdującą się 8,6 lat świetlnych od ziemi? Tego nie wiadomo.

Dogonowie mają jednak prostą odpowiedź. - Wokół Emme Ya, trzeciej gwiazdy Syriusza, krąży mała planeta; stamtąd właśnie pochodzimy! - mówią pełni przekonania.

Fragment artykułu za http://www.podroze.pl/wyprawa/relacja/dogoni-dzieci-syriusza,196/

O mało z krzesła nie spadłem jak przeczytałem, że ludzie w Afryce, żyjący w lepiankach maja tak dokładną wiedzę o kosmosie, że nasi "zaawansowani" (może zaawansowani inaczej Wink ) naukowcy jeszcze się przymierzają do odkrycia czegoś, co oni już wiedzą. Wiedzą i nie mają potrzeby nawet nikogo przekonywać, ani udowadniać w tyradach astrofizycznych.

Jak dla mnie jeden z mocnych argumentów, że są rzeczy, które się filozofom nie śniły Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem dlaczego czepiacie się tego Syriusza. Jak byłem dzieckiem to na samo słowo Syriusz robiłem czujniejszy w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dla mnie ta nazwa ba bardzo pozytywny i przyjazny wydźwięk.
Jako dziecko nie byłem skażony religiami, okultyzmem itd, pojęcia nie miałem co to takiego wiec moja reakcja mogła być jedynie intuicyjna. Do dziś z żadnym paskudnym diabełkiem mi się Syriusz nie kojarzy.


Mnie się też nie kojarzy i nie kojarzył nigdy Syriusz jakoś złowrogo i satanistycznie, ale wybieranie na desygnację UE dla dzieci maskotki wziętej "z nieba" to pomysł tak nieracjonalny, że aż zastanawiający. Podkreślam - maskotka dla dzieci: Syriusz. To już chyba jakoś bardziej "normalne" by było wybranie jakiejś naturalnej maskotki typu zwierzaczek, robaczek, ptaszek charakterystyczny dla Europy i jej przyrody. Cokolwiek. Ale gwiazda??? I to z takimi "zakulisowymi" konotacjami semantycznymi? To jakaś irracjonalna perwersja. Czy naprawdę kojarzy ci się ten niebieski stworek w jakikolwiek sposób z Europą, z jej historią, przyrodą, czymś charakterystycznym dla naszego kontynentu?
A może to tylko efekt kretynizmu unijnych urzędników?

Poza tym coś mi tu "nie gra" z tymi gwiezdnymi odpowiednikami bóstw starożytnych.
Skoro Syriusz był utożsamiany z Izydą, to co się dzieje z planetą Wenus?
Z tego co pamiętam to właśnie planeta Wenus odpowiadała Isztar/Inanna/Asztarte/Asztoret a późniejszej Izydzie, matce Horusa.

O Syriuszu pierwsze słyszę w tym kontekście.

@amros: mógłbyś mi to poprostować, bo się zupełnie pogubiłem, proszę Smile

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może właśnie chodzi o to, aby nie kojarzyło się z Europą, z rodzinnymi stronami. Właśnie dlatego uparcie promuje się regiony nie wypominając o państwach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze wie ktos dlaczego na 90% flag swiata wystepuja gwiazdy lub slonce?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Flagi_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata

gdy spojrzy sie indywidualnie na kazda z nich prawie zawsze stanowia one symbol np odzyskania niepodleglosci lub innej waznej rzeczy dla danego narodu, dlaczego jednak na kazdym kontynencie musi to symbolizowac gwiazdka tego nie wiem, slonce rownierz bardzo czesto sie pojawia
jak dla mnie bardzo dziwne jest to, ze w kazdym zakatku swiata znalazl sie jakis narod ktory na swojej fladze umiescil gwiazde
przypominam, ze piecioramienia gwiazda to cos jakby pentagram, a przynajmniej jak sie polaczy linie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było już w wątku o Shemsu Hor, ale co tam - wkleję i tu:


http://secretsun.blogspot.com/2008/11/very-sirius-election-bringing-it-all.html

Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna oczywiscie doszukiwac sie znaczenia wyboru Syriusza, jednak moim zdaniem to troche na wyrost. Syriusz jest bardzo wyrazna, widoczna gwiazda, zatem pewnie od czasu gdy czlowiek spojrzal w niebo, mial on przypisane jakies znaczenie. I dla Iluminatow i innej masci dziwakow Syriusz pewnie tez cos oznacza. Fakt uzycia Syriusza jako maskotki bardziej jednak kojarzy sie z gwiazdkami Unii niz jakimis spiskowymi teoriami. Dziecko patrzac w gwiazdy zawsze bedzie pamietalo dobra Unie. Fakt indoktrynacji jest niepodwazalny i to chyba najwazniejsze w tej zabawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro roztrząsacie tę maskotkę to i ja coś dorzucę od siebie.
No więc to jest gąsienica Wink Gąsienica jak wiadomo żre dużo, szybko i bez opamiętania, a władykom UE zapewne zależy na tym by dzieci chłonęły propagandę równie bezboleśnie, co by za kilka lat wyrosły z nich piękne, niebieskie motyle.

Niech ich kurwa mać.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przyczynek do ujawnienia spisku NWO?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile