W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Najstarsza religia świata  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 27368
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado :

Cytat:

Biblia. Przeczytaj Biblię i Koran, a następnie dokonaj porównania przesłania jakie powierzył im Bóg. Są takie same.


Tak, ponieważ powstał później. Dalej argument "o skopiowaniu" jest żywotny. Trapi mnie jeszcze coś - czytałem obydwie księgi - oczywiście pod kątem porównawczym również - byłem ciekawy.

Dochodzę do zupełnie innych wniosków. Także Twój wpis o tym że rzekomo "prorocy modlili się 5 razy dziennie" nie ma pokrycia faktograficznego. Dalej przychodzi mi na myśl Ramadan i święta żydowskie oraz chrześcijańskie (w kontekście porównania - daty, czas trwania, obrządek) - brak zgodności - Twój argument o "Ostatnim Testamencie" powoli się chwieje Wink

Cytat:

Muhammad nie stworzyl wlasnej religii, ale wyznawal ta sama religie co Adam, Noe, Abraham, Izaak, Jakub, Mojzesz, Dawid, Salomon i


Oczywiście że nie stworzył. Podobnie jak Mojżesz judaizmu (znasz jakieś treści żydowskie z ery przedTorowej ?), a Jezus chrześcijaństwa (wszak nie spisał Ewangelii). Nonsens.

Czasy przedislamskie to przede wszystkim Kaaba - i kult głównie Hubala, ale i innych, podrzędniejszych bożków klanowych. I tak jak wykazałem w innym poście - ten politeizm praktykowany na Półwyspie Arabskim (i wszędzie indziej) był poprzedzony prymitywnym monoteizmem. Jak wszędzie. Zręby ideologiczne Islamu zostały jednak sfinalizowane przez tego Korejszytę Wink Od tej pory liczymy od Hidżry. Od tej pory słowo Islam jest traktowane jak synonim monoteizmu arabskiego, od tej pory Koran jest prawem (też ciekawe w kontekście porównania z judeo-chrześcijańskimi), od tej pory wreszcie słowo musli oznacza islamistę.

Cytat:

To jest pluralis majestatis.


Dokładnie, nie była jednak stosowana nigdy wcześniej w pismach teologicznych. Ja nie widzę sensownego powodu.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:13, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Wybacz, że się czepiam słowek Fado.

Nic nie szkodzi. Wszelkie spostrzeżenia, uwagi i wskazywanie na brak jasności lub logiki są mile widziane.
Cytat:
Wychodzi więc dość sprawiedliwie.

Powinno być: Wychodzi więc sprawiedliwie.
Cytat:
następnie ewentualnie delikatnie ją uderzyć

one1 napisał:
A "delikatnie ją uderzyć (ale nie może być to w ogóle bolesne)", to tak jak sie troszke wykapac (zeby sie nie zmoczyc).

W Hadisach jest wyjaśnienie. Delikatnie nie oznacza uderzenia batem lub pięścią. Chodziło o uderzenie patyczkiem/małą gałązką używaną do czyszczenia zębów.
Adwokat Diabła napisał:
Pytania:
Czy kochasz swojego syna dwa razy mocniej niż swoją córkę i obdarujesz go dwa razy lepiej?

To nie ma związku z miłością, ale społecznym porządkiem i obowiązkami z jakimi wiąże się otrzymanie większej części majątku.
Cytat:
Czy jesteś w stanie uderzyć mężczyznę którego kochasz z powodu kwestii Boga?

Jestem przeciwniczką bicia (nawet szczoteczką do zębów Wink ). Uważam, że jeżeli dwa pierwsze sposoby przywrócenia męża do porządku nic nie dały, oznacza że jestem za mało przekonująca i powinnam bardziej się postarać i dalej przedstawiać swoje argumenty, bo uderzenie i tak nie pomoże.
Adwokat Diabła napisał:
W XXI wieku, te wszystkie "rady" są najzwyczajniej w świecie przestarzałe i trzymają ludzi w więzieniu umysłowym z przed setek i tysiecy lat.

Które zasady dotyczące życia zawarte w Koranie są przestarzałe i trzymają człowieka w więzieniu umysłowym?
Cytat:
Wykształcenie i analfabetyzm o niczym nie świadczy. Homer też nie potrafił pisać i czytać (no bo jak?).

Nie możemy porównywać dzieł Homera do Koranu. Pomiędzy nimi istnieje ogromna przepaść. Kiedyś w Egipcie próbowowano stworzyć dzieło, które byłoby tak zaawansowane pod względem językowym jak Koran. 16-letni projekt prowadzony przez grupę ludzi zakończył się fiaskiem…
one1 napisał:
posluchaj Stevea, a bycmoze pomoze Ci on zrozumiec, ze chcesz jedynie zamienic jeden system kontroli na inny.

Steve twierdzi, że człowiek ma duszę… W takim razie skąd ona pochodzi?
Wyobrażasz sobie, co by się działo na Ziemi gdyby każdy człowiek postępuje według zasady, którą promuje Steve? “Bądź sobą” czyli “rób co chcesz”! Tak jak już wcześniej pisałam, dla jednej osoby dobro może być tym, co jest złem dla drugiej. Czy w taki sposób można osiągnąć permanentny pokój, czy oznacza to pokój na Ziemi?
W jaki sposób islam może ograniczać wolność człowieka? Czy islam mówi, aby płacić państwu podatki? Czy islam mówi, że aby być dobrym muzułmaninem muszę wyjawiać swoje grzechy obcej osobie lub dawać pieniądze ludziom, którzy uczą religii?
Moim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym.
Aya Sophia napisał:
Tak, ponieważ powstał później. Dalej argument "o skopiowaniu" jest żywotny.

Dlaczego Muhammad nie powielił biblijnych błędów, a opisy biblijne zostały skorygowane i uzupełnione? Skąd pochodziła ta wiedza?
Co z cudami Koranu, skąd 1400 lat temu zwykły człowiek miał wiedzę, aby opisać to, co zostało odkryte najwyżej kilkadziesiąt lat temu?
http://www.harunyahya.com/other/polish/books/cuda_koranu/cuda_koranu.php (można ściągnąć darmowy e-book).
Cytat:
Także Twój wpis o tym że rzekomo "prorocy modlili się 5 razy dziennie" nie ma pokrycia faktograficznego.

Chodziło o sposób, w jaki się modlili.
Księga Wyjścia 3:5
Księga Rodzaju 17:3, 24:52
1 Księga Samuela 20:41
2 Księga Samuela 12:20
Księga Nehemiasza 8:6
Księga Psalmów 22:29, 48:1, 63:4, 95:6
Księga Liczb 20:6
Księga Jozuego 5:14, 7:6
2 Księga Kronik 7:3
1 Księga Królewska 18:39, 18:42
Księga Sędziów 13:20
Księga Objawienia 7:11
Mt 17:6, 26:39

Oczywiście tych opisów jest więcej.
Cytat:
Dalej przychodzi mi na myśl Ramadan i święta żydowskie oraz chrześcijańskie (w kontekście porównania - daty, czas trwania, obrządek) - brak zgodności - Twój argument o "Ostatnim Testamencie" powoli się chwieje

W Biblii nie ma dokładnych opisów świąt. Nie wiemy, kiedy miały miejsce. Każdy Prorok miał objawione nowe przesłanie, ale przesłania te nie były sprzeczne z poprzednimi. W przesłaniu skierowanym do proroka Muhammeda, Bóg dokładnie określił czas i długość trwania postu.
Cytat:
Podobnie jak Mojżesz judaizmu (znasz jakieś treści żydowskie z ery przedTorowej ?)

Nie znam. Nie oznacza to jednak, że Mojżesz stworzył judaizm.
Cytat:
Czasy przedislamskie to przede wszystkim Kaaba - i kult głównie Hubala, ale i innych, podrzędniejszych bożków klanowych. I tak jak wykazałem w innym poście - ten politeizm praktykowany na Półwyspie Arabskim (i wszędzie indziej) był poprzedzony prymitywnym monoteizmem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaaba
Cytat:
od tej pory wreszcie słowo musli oznacza islamistę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzu%C5%82manin
Cytat:
Dokładnie, nie była jednak stosowana nigdy wcześniej w pismach teologicznych.

Nie?

Wysłany: 15:05, 17 Wrz '09
Aya Sophia napisał:
Raz jest to El-Elohim [..]

A to skąd? Wink
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym.


Dlaczego nie piszesz Islam z dużej litery ? Wink Ale poważnie, "wolnym" w jakim sensie ? Umma do której przynależysz, od mułłów - lokalnych przywódców religijno-politycznych do Aya-tollahów Wink Kazdemu winna jesteś posłuszeństwo. Bo Islam to posłuszeństwo - nie swoboda. "W Islamie życie jest częścią religii" - Chomeini. Ja nie rozumiem tego (swobody) jako rozwiązłość, zabijanie, złe uczynki, Sodoma&Gomora Ltd. etc. Jak juz wielokrotnie wspominałem prawo wymyślono dla tych którzy nie umieli korzystać z wolności.

Napisałaś też łaskawie że Koran "mówi" wszystko co pisze Biblia, jest niejako jej przedłużeniem, Testamentem Ostatnim. Skoro tak, to dlaczego Islam traktuje części doktryny chrześcijańskiej jako bluźnierstwo? Wszak jedno i drugie dyktował sam Bóg, lub 'natychał' ku temu [...] Patrz niżej...

Hud i Salidż - "prorocy" przed Mahometem, posłani do Madianitów i Tamudów. Mahgomet wymienia ich obok Noego, Jezusa, Abrahama itd. Tyle że oni nie byli monoteistami, byli nauczycielami, fajlasofami wczesnej ery. Nic odkrywczego. Powołując się na wcześniejszą tradycję Mahomet starał sie zachować autentyzm Islamu, jako religii objawionej w Koranie. Ale 'hanifidże' - odstępstwa od religii Abrahama - spotykał tylko w Torze i Ewangelii. Po odrzuceniu przez Żydów w Medynie Mohamet "przerobił" doktrynę Islamu tak, by była najbliższa Torze. Znów, równał do najstarszego.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Delikatnie nie oznacza uderzenia batem lub pięścią. Chodziło o uderzenie patyczkiem/małą gałązką używaną do czyszczenia zębów.

No to jest baz sensu. Jezeli chodzi tylko o zwrocenia uwagi, napomnienie, to chyba mozna to zrobic slownie. A uderzenie z zalozenia prowadzi do kontaktu fizycznego i w domysle do zadania bolu, chocby najmniejszego. Jakby na to nie patrzec jest forma agresji - czasem zartobliwej i niewinnej, ale agresji. I jak dalej zauwazasz "uderzenie i tak nie pomoże", wiec po co? To bylo retoryczne Wink , bo dla mnie to tlumaczenie jest caly czas bez sensu.

Fado napisał:


Steve twierdzi, że człowiek ma duszę… W takim razie skąd ona pochodzi?
Wyobrażasz sobie, co by się działo na Ziemi gdyby każdy człowiek postępuje według zasady, którą promuje Steve? “Bądź sobą” czyli “rób co chcesz”! Tak jak już wcześniej pisałam, dla jednej osoby dobro może być tym, co jest złem dla drugiej. Czy w taki sposób można osiągnąć permanentny pokój, czy oznacza to pokój na Ziemi?
W jaki sposób islam może ograniczać wolność człowieka? Czy islam mówi, aby płacić państwu podatki? Czy islam mówi, że aby być dobrym muzułmaninem muszę wyjawiać swoje grzechy obcej osobie lub dawać pieniądze ludziom, którzy uczą religii?
Moim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym.

Dusza pochodzi od Boga.
Piszac: "dla jednej osoby dobro może być tym, co jest złem dla drugiej" niczego nie odkrylas - nazywa sie to wzglednoscia i wszyscy o tym wiedza. Czyli punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia, ale mozna usiasc w takim miejscu, skad wszystko jest neutralne, ani dobre, ani zle. I pokoj tez nie jest wcale dobry, ani zly. Jak ktos ma ochote sie smagac patyczkami, czy galazkami - to jego sprawa, inny podejdzie do sprawy "powazniej" i uzyje "grzmiacego kija", lub czolgu - i czolgu tez moze uzyc delikatnie Smile .
A kazdy, kto ogranicza twoja wolna wole (czyli zamiast "rob co chcesz", rob "jak ja ci kaze"), ogranicza wolnosc czlowieka i koniec! Very Happy

I po co od razu te "wycieczki" w strone religii katolickiej? (te podatki, pieniadze i spowiedz)
Czy to przybliza do pokoju na swiecie?
Nie wiem jak to nazwac (bo ani to smieszne, ani interesujace, ani... - to chyba efekt sprania mozgu), ale wiekszosc ludzi, gdy sie im cos zarzuca (choc Tobie nikt tu niczego nie zarzucal, ale zasada jest ta sama - bronisz islamu), zamiast rzeczowo sie odniesc do argumentow, czy krytyki, odpowiada atakiem - a ty jestes taki, ty tamto, a oni robia to samo, itd... Nikt nie pytal, czego islam nie robi, ale mowa jest o tym co robi i co daje. (Twoim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym i OK, to Twoja opinia i masz do niej oczywiscie prawo).

Ja osobiscie nie twierdze, ze islam jest jakis gorszy od innych religii, ale nie jest tez lepszy. Mam nawet sporo znajomych tego wyznania i to wspaniali ludzie, ...
ze spranymi glowami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Umma do której przynależysz, od mułłów - lokalnych przywódców religijno-politycznych do Aya-tollahów Kazdemu winna jesteś posłuszeństwo.

Mułłów? To już wiem, w czym tkwił problem- w szyizmie. Nie, mnie interesuje islam fundamentalny, a nie szyizm. W islamie imam jest tylko nauczycielem i nie ma władzy nad ludźmi. Muzułmannie muszą być posłuszni tylko jedynemu Bogu.
Cytat:
Napisałaś też łaskawie że Koran "mówi" wszystko co pisze Biblia, jest niejako jej przedłużeniem, Testamentem Ostatnim. Skoro tak, to dlaczego Islam traktuje części doktryny chrześcijańskiej jako bluźnierstwo? Wszak jedno i drugie dyktował sam Bóg, lub 'natychał' ku temu [...]

Czy Biblia, którą mamy obecnie jest wiarygodna? Czy Bóg objawił ją w takiej postaci jaką mamy obecnie? To człowiek przeinaczył Słowo Boże i dlatego Allah postanowił zesłać Ostatni Testament (który koryguje Biblię) i zachować go w niezmienionej formie do końca świata. Nikt już nie da rady nic zmienić w Koranie.
Cytat:
Hud i Salidż - "prorocy" przed Mahometem, posłani do Madianitów i Tamudów. Mahgomet wymienia ich obok Noego, Jezusa, Abrahama itd. Tyle że oni nie byli monoteistami, byli nauczycielami, fajlasofami wczesnej ery.

To jest wersja biblijna czyli w moim przekonaniu mało przekonująca. Według Biblii każdy Prorok grzeszył. W takim razie, czy mogli być wiarygodni? Koran mówi, że wszyscy Prorocy byli posłuszni Bogu.
W Biblii jest zbyt dużo sprzeczności. Od czasu, gdy trochę poczytałam o Soborze Nicejskim I z 325 roku, prawie wszystko traktuję w kategorii bajki.
one1 napisał:
inny podejdzie do sprawy "powazniej" i uzyje "grzmiacego kija", lub czolgu

Będzie to wtedy czyn sprzeczny z zasadami islamu.
Cytat:
I po co od razu te "wycieczki" w strone religii katolickiej? (te podatki, pieniadze i spowiedz)

Podatki mają związek z państwem, a nie z katolicyzmem. Płacenie pieniądzy za przewodniczenie w modlitwie to nie tylko religia katolicka. Spowiedź jest formą zniewolenia człowieka, wiadomo w jakim celu została wprowadzona do religii i uważam, że miałam prawo to napisać ponieważ byłam katoliczką.
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uwazam zeby spowiedz byla forma zniewolenia, wrecz przeciwnie - jest forma wyzwolenia. Co innego pokuta.
Czy w islamie nie ma dobrowolnych datkow dla "przewodnikow duchowych"? Z czego sie zatem utrzymuja i za co budowane sa meczety?
Czy islam namawia do nie placenia podatkow? Czy w krajach islamskich nie ma podatkow?
Nie potrzebujesz byc byla katoliczka, zeby miec prawo mowic co myslisz.
I jeszcze Cie zacytuje: "Moim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym". Ja np. nie potrzebuje sie stawac wolnym - jestem wolny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

One1:

Podatek religijny nazywa się "Zakat" i jest przykazaniem Koranu. Jest to jeden z 5 filarów.
W wielu krajach muzułmańskich nie ma podatków, lub są one bardzo niskie - gospodarka oparta jest na surowcach a tych nie brakuje. Przynajmniej, jeszcze Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Czy w krajach islamskich nie ma podatkow?
N


Podatki moze i sa ale nie ma zlodziejskiej lichwy i w tym np islam jest lepszy od "zachodu"

ale wiecej ma niestety wad niz zalet.
taka luzna dygresja kontynuujcie bo zaklady przyjete Smile
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Które zasady dotyczące życia zawarte w Koranie są przestarzałe i trzymają człowieka w więzieniu umysłowym?

Choćby te dotyczace przemocy i nietolerancji wobec innych ludzi.

2:191
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
Oczywiście pewnie jest to kalka równie debilnej biblijnej zasady "oko za oko"

4:89
Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!

4:91
Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

8:17
To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!

9:5
A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

33:61
Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez Litości;

5:33
Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.

Zabijajcie, zabijajcie - to brzmi jak mantra. Świetne teksty do prania mózgu dla morderców. Niech każdy odpowie sobie na pytanie czy to napisał sam Bóg. Koran emanuje przemocą i nienawiścią. Nie dziwi mnie to, że Żydzi i Muzułmanie tak się nienawidzą i zażynają jak barbarzyńcy mając za przewodnika Biblię i Koran. Czego można oczekiwać po takich tekstach? Tolerancji? Porozumienia? Przebaczenia?
Ja nie atakuję cię Fado, tylko wyrazam swoją opinię na temat "objawionych" ksiąg. To jest dla mnie więzienie umysłu. Uwięzienie w księdze pełnej przemocy, zabobonów i wizji świata z przed tysięcy i setek lat, a nie we własnych doświadczaniach absolutu. Nikt cię nie musi uczyć miłości do innych ludzi, szacunku do kobiet, przebaczania, akceptacji innych ludzi takimi jakimi są czy dotarcia do ostatecznej prawdy. Pytanie jest: dlaczego potrzebujesz do tego ksiąg czy innych ludzi? Dlaczego człowiek tak bardzo oderwał się od swoich korzeni?

Cytat:
Moim zdaniem islam pomaga człowiekowi stać się wolnym.

Jeżeli tak czujesz to jest to najważniejsze i nie mam więcej pytań.

Cytat:
Kiedyś w Egipcie próbowowano stworzyć dzieło, które byłoby tak zaawansowane pod względem językowym jak Koran. 16-letni projekt prowadzony przez grupę ludzi zakończył się fiaskiem…

Ale to mnie zaintrygowało. Możesz rozwinąć? Może być na priv.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi podatkami to ciekawe - czyli jednak sie da. Nie mowcie mi tylko co za to Wink , bo to juz inna sprawa.
Wiedzialem np. ze takie Emiraty Arabskie nie doja z ludzi, ale nie znam zbytnio skali takiego rozwiazania. Zasadniczo to trzeba zobaczyc, czego ma sie duzo i spowodowac, zeby inni tego pozadali i dobrze placili Wink . Ciekawe.
I jak juz wspominalismy w temacie o wzglednosci dobra i zla... Wydobywamy surowce, nie pomagamy zbytnio "Matce Ziemi", potem je sprzedajemy "Synom Szatana" Rolling Eyes (czy jak ich tam nazywamy) i potem decydujem co z nimi zrobimy (nie moja to rzecz, moze byc meczet, albo mercedes). No w zasadzie surowce sa od Boga i wierzyc trzeba, ze jak te sie skoncza, to znajda sie nowe. Allah dal, Allah zabral. Takie podejscie popieram i pamietac tylko trzeba, ze im wiecej sie wezmie, tym wiecej trzeba oddac, im wyzej sie wyjdzie, tym dluzej sie spada, ale jak ktos jest gotowy i to rozumie, to popieram Smile . Na pewno ciekawe i warte przemyslenia. Czy mozna tylko czerpac, czerpac, czerpac? Bo ze nic nie rosnie, rosnie, rosnie, to zachod sie juz przekonuje.

O zakazie lichwy wiedzialem i jesli to dziala to wspaniale. Jakie to przeslanie kryje sie za tym zakazem? Nie zadaj wiecej niz sam dales. Wspaniale, popieram. Ciekawy ten islam.

I jeszcze sobie przypomnialem (jak Columbo Wink )
Cytat:
Muzułmannie muszą być posłuszni tylko jedynemu Bogu.

To widze, ze jestem idealnym muzelmaninem. Jak tylko jedyny Bog mi objawi ktorys z tych 5 filarow, to natychmiast sie zaczne stosowac. Narazie, dal mi wolna wole, czyli robie co uwazam za sluszne, czyli bron Boze nie podazam za klamstwami innych ludzi na temat woli jedynego Boga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ateizm otwiera oczy i uwalnia od wielkiego pana boga, wielkiego brata, człowiek czuje się wolny, niestety całe dzieciństwo żyłem jak niewolnik (katolik) zastanawiając się co na to bóg powie jak zrobię to lub tamto, teraz gdy widzę wojujący katolicyzm w tym kraju i ciemnych wyznawców żyda na krzyża a zarazem plujących na żydów to normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo to jest hipokryzja do potęgi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Czy w islamie nie ma dobrowolnych datkow dla "przewodnikow duchowych"? Z czego sie zatem utrzymuja i za co budowane sa meczety?

Jasne, że są dobrowolne datki, ale różnią się znacznie od dobrowolnych datków w KK. Wg islamu nie powinno się pobierać opłat za nauczanie religii. Istnieją jednak dobrowolne opłaty na utrzymanie meczetu (imam zajmuje się również meczetem) i społeczność decyduje o wysokości comiesięcznej pensji dla imama, która pochodzi z tej właśnie puli. Imam nawet nie ma dostępu do meczetowego konta. Jeżeli ktoś bardzo chce, to oczywiście może dać imamowi jakieś pieniądze przy okazji np. ceremonii ślubnej. Nie jest to jednak konieczne i żaden imam nie ma prawa nawet wspomnieć o opłatach za ceremonię ślubną czy pogrzebową.
Meczety budowane są z pieniędzy społeczności. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, ogłasza się dobrobrowolną zrzutkę. Ile kto może dać, to daje. Meczety przeważnie nie są okazałymi budowlami (ale zależy to też od kraju). Tu, gdzie mieszkam , bardzo trudno odróżnić meczet od innych budynków. Często są to wynajmowane większe pomieszczenia.
Cytat:
Czy islam namawia do nie placenia podatkow? Czy w krajach islamskich nie ma podatkow?

Nie, islam nie namawia do niepłacenia podatków. Mieszkając w kraju niemuzułmańskim, czy chcę czy nie chcę jestem do tego zmuszona (nawet jeżeli wymigam się od podatku dochodowego Wink ) Jednak islamski system podatkowy jest bardziej humanitarny. Płaci się podatki, ale są to podatki od oszczędności, a nie dochodów. Dlaczego mam płacić podatki jeżeli nie wystarcza mi pieniędzy na podstawowe rzeczy?
Muzułmanie płacą 2.5 procentowy podatek od oszczędności Zakat, który jest przekazywany biednym. W niektórych krajach płaci się Bait ul-Mal, 20 procentowy podatek od oszczędności.
Czy nie jest przyjemnie wiedzieć, że człowiek nie pracuje po to, by pomagać komuś w zrealizowaniu niecnych planów i imperialistycznych zapędów?
Adwokat Diabła napisał:
Pytanie jest: dlaczego potrzebujesz do tego ksiąg czy innych ludzi? Dlaczego człowiek tak bardzo oderwał się od swoich korzeni?

Nie potrzebuję innych ludzi, ale potrzebuję przewodnika. Człowiek nie rodzi się z wiedzą lub “autopilotem” jak najmniej boleśnie przejść przez życie. Bardzo często na drodze pojawiają się problem i bardzo często nie wiemy jak je rozwiązać bez szkody dla siebie i innych. Z pomocą przychodzi Koran i Hadisy. Jest tam naprawdę dużo wskazówek dotyczących każdej sfery życia. Czy nie lepiej wiedzieć wcześniej, w jaki sposób mamy się odżywiać, dbać o zdrowie czy w jaki sposób mają wyglądać nasze relacje z innymi ludźmi?
Cytat:
2:191
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
Oczywiście pewnie jest to kalka równie debilnej biblijnej zasady "oko za oko"

4:89
Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!

4:91
Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

8:17
To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!

9:5
A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

33:61
Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez Litości;

5:33
Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.

Wszystkie fragmenty, które przytoczyłeś dotyczą tylko i wyłącznie sytuacji, kiedy Zydzi i Chrześcijanie atakowali Proroka i jego towarzyszy. Jeżeli nie zabiliby najeźdzców, to sami by zginęli. Nikt przy zdrowych zmysłach nie czekałby na śmierć. Bardzo dobrze jest czytać Koran z objaśnieniami pochodzącymi z Hadisów (np. www.tafsir.com – w j.angielskim).

Cytat:
Zabijajcie, zabijajcie - to brzmi jak mantra. Świetne teksty do prania mózgu dla morderców. Niech każdy odpowie sobie na pytanie czy to napisał sam Bóg. Koran emanuje przemocą i nienawiścią.

Oj przesadzadzasz, w Koranie słowo zabić występuje tylko 17 razy i dotyczy tylko i wyłącznie powyższej sytuacji.

Cytat:
Cytat:

Kiedyś w Egipcie próbowowano stworzyć dzieło, które byłoby tak zaawansowane pod względem językowym jak Koran. 16-letni projekt prowadzony przez grupę ludzi zakończył się fiaskiem…


Ale to mnie zaintrygowało. Możesz rozwinąć? Może być na priv.

Niestety nie znam szczegółów. Wiem tylko, że prowadzono taki projekt. To nie była jedyna próba stworzenia czegoś tak zaawansowanego pod względem językowym. Od 1400 lat usiłuje się stworzyć podobne dzieło i wiele ludzi na to czeka z niecierpliwością… Gdyby coś takiego powstało, cały świat dowiedziałby się o tym bardzo szybko.
one1 napisał:
jak juz wspominalismy w temacie o wzglednosci dobra i zla... Wydobywamy surowce, nie pomagamy zbytnio "Matce Ziemi", potem je sprzedajemy "Synom Szatana" (czy jak ich tam nazywamy) i potem decydujem co z nimi zrobimy (nie moja to rzecz, moze byc meczet, albo mercedes). No w zasadzie surowce sa od Boga i wierzyc trzeba, ze jak te sie skoncza, to znajda sie nowe. Allah dal, Allah zabral. Takie podejscie popieram i pamietac tylko trzeba, ze im wiecej sie wezmie, tym wiecej trzeba oddac, im wyzej sie wyjdzie, tym dluzej sie spada, ale jak ktos jest gotowy i to rozumie, to popieram . Na pewno ciekawe i warte przemyslenia. Czy mozna tylko czerpac, czerpac, czerpac? Bo ze nic nie rosnie, rosnie, rosnie, to zachod sie juz przekonuje.

Jakie korzyści będzie miało społeczeństwo, jeżeli surowce nie będą wydobywane? Czy np. Saudyjczycy powinni zostawić surowce w ziemi, głodować i czekać aż inny kraj zajmie się ich złożami? Większość ludzi wie, dzięki czemu kręci się światowa gospodarka. Czy to kraje muzułmańskie cechuje największy konsumpcjonizm? Czy to one wykorzystują większość zasobów naturalnych?
W Koranie jest napisane, że przy końcu świata surowce mineralne będą bardzo łatwo dostępne (czyli chyba nigdy ich nie zabraknie).
Cytat:
O zakazie lichwy wiedzialem i jesli to dziala to wspaniale. Jakie to przeslanie kryje sie za tym zakazem?

Nie można czerpać korzyści z tego, że ktoś znalazł się w trudnej sytuacji. Ten zakaz pomaga zacieśniać więzy społeczne, ponieważ ludzie od siebie pożyczają i nie żądają niczego w zamian, a osoba pożyczająca ma szansę na “zarobienie paru punktów” na przyszłość.
Czy mielibyśmy tak trudną sytuację na świecie, gdyby nie było lichwy?
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:38, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa z brytyjska dziennikarka, ktora byla przetrzymywana przez Talibow Wink
http://www.youtube.com/watch?v=a73Fa40-t14
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Jasne, że są dobrowolne datki, ale różnią się znacznie od dobrowolnych datków w KK.

Tzn. na czym polegaja te znaczne roznice? Czym rozni sie dobrowolny datek muzulmanina od dobrowolnego datku protestanta, czy satanisty np.?
Fado napisał:

Wg islamu nie powinno się pobierać opłat za nauczanie religii.

To tak jak wg kazdej innej religii. Dalej nie widze roznicy.

Fado napisał:

Jednak islamski system podatkowy jest bardziej humanitarny. Płaci się podatki, ale są to podatki od oszczędności, a nie dochodów.

Bardziej humanitarny od czego? I jak ustala sie wysokosc tych oszczednosci? Kazdy deklaruje ile zaoszczedzil, czy jak? Kazdy podatek jest przymusowy (inaczej jest zwyklym darem), wiec gdzie ta wolnosc?

Fado napisał:

Czy nie jest przyjemnie wiedzieć, że człowiek nie pracuje po to, by pomagać komuś w zrealizowaniu niecnych planów i imperialistycznych zapędów?

Tego nie wiem. Ale czy w islamie chodzi o czerpanie przyjemnosci?

Fado napisał:

Człowiek nie rodzi się z wiedzą lub “autopilotem” jak najmniej boleśnie przejść przez życie.

Czy zatem islam nawoluje do i propaguje przejscie przez zycie jak najmniej bolesnie? Czy o to chodzi?

Fado napisał:

Jakie korzyści będzie miało społeczeństwo, jeżeli surowce nie będą wydobywane? Czy np. Saudyjczycy powinni zostawić surowce w ziemi, głodować i czekać aż inny kraj zajmie się ich złożami?

Naprawde tak bardzo brakuje Ci wyobrazni? A jakie korzysci bedzie mialo spoleczenstwo, jezeli lasy nie beda wycinane, a oceany zatruwane? A jakie jesli nie bedzie sie chodowac, meczyc i zabijac zwierzat? Czy islam nawoluje do czerpania korzysci materialnych?
Nie jestem Saudyjczykiem i nie wiem, co powinni oni robic, ale zadne zloza nie sa ich.

Fado napisał:

Ten zakaz pomaga zacieśniać więzy społeczne, ponieważ ludzie od siebie pożyczają i nie żądają niczego w zamian, a osoba pożyczająca ma szansę na “zarobienie paru punktów” na przyszłość.
Czy mielibyśmy tak trudną sytuację na świecie, gdyby nie było lichwy?

Jezeli cos komus pozyczasz, to oczekujesz zwrotu. W innym przypadku nazwywa sie to darem. Zadna pozyczka nie zaciesnia wiezow spolecznych, a wrecz przeciwnie (pozyczylas kiedys komus duzo pieniedzy, np. na zakup domu? zaciesnilo to wasze stosunki? choc stosunki miedzy panem a niewolnikiem mozna chyba nazwac "ciasnymi" Rolling Eyes ). A argument o "zarobieniu paru punktów" na przyszlosc jest zalosny.
Bardzo malo ludzi na swiecie popiera lichwe (wiec muzulmanin nie jest tu wyjatkiem). Ani ja, ani Ty nie mamy pojecia, jak wygladalaby sytuacja na swiecie bez niej. I czy sytuacja jest latwa, czy trodna, to kwestia wzgledna.

Musze powiedziec, ze wcalenie nie podobaja mi sie zalozenia tego islamu fundamentalnego i nie widze zbytniej roznicy pomiedzy nim, a innymi religiami. Gdzie ta wolnosc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Hadisach jest wyjaśnienie. Delikatnie nie oznacza uderzenia batem lub pięścią. Chodziło o uderzenie patyczkiem/małą gałązką używaną do czyszczenia zębów.


Mnie to wygląda tak, spotyka się dwóch czarnuchów z wielbłądami i gadają o Islamie

- Ty słyszales, czytales? W Koranie jest napisane ze mozemy bić kobiety...
- Co Ty za bzdury gadasz, Bóg na pewno by na to nie pozwolił
- Nie no bez jaj - świeć na to (otwiera Koran z odpowiednią surą)
- Ty, no bez kitu, masz rację, nie uważasz że to trochę bez sensu ?
- Dokładnie stary, powiem Ci więcej - jak tylko babki o tym przeczytają, nie beda chcialy przejsc na Islam, wiesz co zrobimy?
- Wiem, napiszemy hadisy, jako komentarze - i tam napiszemy ze generalnie wogole nie o to chodziło, i złagodzimy te zapisy...

Allah Akbar Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Tzn. na czym polegaja te znaczne roznice? Czym rozni sie dobrowolny datek muzulmanina od dobrowolnego datku protestanta, czy satanisty np.?

Nic nie wiem nt. datkow satanistow. U protestantow tez nie wiem jak to dokladnie wyglada. Nikt nie mowi muzulmaninowi, ile pieniedzy ma dac jego rodzina na to czy na tamto, nie pobiera sie rowniez zadnych cotygodniowych datkow, nikt na nikogo “krzywo nie patrzy” jezeli dana osoba nie przekaze konkretnej kwoty na utrzymanie meczetu.
Cytat:
Bardziej humanitarny od czego? I jak ustala sie wysokosc tych oszczednosci?

Od podatku dochodowego. W niektorych krajach okresla sie granice dochodu i od pewnej zarobionej kwoty pobiera sie podatek. Oblicza sie sredni koszt zycia w kraju i dodaje jakas kwote na zakup tzw. luksusowych rzeczy. Od reszty placi sie podatek.
Cytat:
Czy zatem islam nawoluje do i propaguje przejscie przez zycie jak najmniej bolesnie? Czy o to chodzi?

Islam propaguje pokoj, a nie cierpienie… a pokoj mozna uzyskac kroczac wlasciwa droga.
Cytat:
Naprawde tak bardzo brakuje Ci wyobrazni? A jakie korzysci bedzie mialo spoleczenstwo, jezeli lasy nie beda wycinane, a oceany zatruwane? A jakie jesli nie bedzie sie chodowac, meczyc i zabijac zwierzat?

Nie rozumiem, co zloza mineralne maja wspolnego ze zwierzetami czy lasami.
Cytat:
Czy islam nawoluje do czerpania korzysci materialnych?

Islam nie ma nic przeciwko zarabianiu pieniedzy w uczciwy sposob i dbania o rozwoj gospodarki kraju.
Cytat:
Jezeli cos komus pozyczasz, to oczekujesz zwrotu. W innym przypadku nazwywa sie to darem. Zadna pozyczka nie zaciesnia wiezow spolecznych, a wrecz przeciwnie (pozyczylas kiedys komus duzo pieniedzy, np. na zakup domu? zaciesnilo to wasze stosunki?

Pozyczka, to pozyczka a nie dar. Pozyczam pieniadze i nie oczekuje korzysci z faktu pozyczenia pieniedzy, a jedynie ich zwrot.
Mam zupelnie inne doswiadczenia z pozyczaniem pieniedzy bez oprocentowania. W Polsce ludzie jeszcze to robia w malych miejscowosciach i to dziala. Kiedys bylam w jednej miejscowosci, gdzie jednemu rolnikowi spalila sie stodola. W ciagu kilku tygodni stodola zostala odbudowana. Ta rodzina nie miala zadnych oszczednosci, budynek nie byl ubezpieczony, a obylo sie bez kredytu bankowego.
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to z datkami u satanistow jest identycznie jak w islamie.
Cytat:
W niektorych krajach okresla sie granice dochodu i od pewnej zarobionej kwoty pobiera sie podatek. Oblicza sie sredni koszt zycia w kraju i dodaje jakas kwote na zakup tzw. luksusowych rzeczy. Od reszty placi sie podatek

Nie bardzo rozumiem, czy odpowiadalas tu na moje pytanie o oszczednosci, czy opisywalas zasady podatku dochodowego?
Cytat:
Islam propaguje pokoj, a nie cierpienie… a pokoj mozna uzyskac kroczac wlasciwa droga.

Pokoju nie trzeba uzyskiwac - pokoj jest.
Ja np. nie krocze wlasciwa droga, a zyje w pokoju.
Jak ktos Ci mowi, jak wyglada wlasciwa droga i naklania zebys nia kroczyla, to to jest poczatek wojny.
Komunizm tez propaguje pokoj, feudalizm tez go propagowal, jaka ideologia, badz organizacja "oficjalnienie" nie propaguje pokoju?
Czy "swieta wojna" tez jest propagowaniem pokoju, czy to juz nie islam fundamentalny?

Zloza mineralne maja wiele wspolnego ze zwierzetami czy lasami, ale nie o to tu chodzi.

A ja kiedys bylem w jednej miejscowosci, gdzie jedna baba drugiej babie wsadzila do oka grabie. Nie wiem tylko, czy to byla muzulmanka. A w innej miejscowosci w Polsce ludzie spalili stodole, z ludzmi w srodku. Wsrod ofiar ponoc nie bylo muzulmanow. Tylko, co z tego?

Koncze dyskusje, bo do niczego to nie prowadzi.
Niech Allach ma Cie w opiece!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 26 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Wiem, napiszemy hadisy, jako komentarze - i tam napiszemy ze generalnie wogole nie o to chodziło, i złagodzimy te zapisy...

Dobre dobre Bad Grin
Właśnie, rozwalają mnie komentarze do "słów Boga". Czy bóg nie dał rozumu i serca do odczytywania jego słów bezpośrednio, ze potrzebne są komentarze w stylu: zabijać tylko Żydów gdy nas zaatakują, a żonę chlasnąć trzcinką delikatnie, zamiast odpalić bombę w metrze pełnym niewinnych ludzi czy ukamienować za nie noszenie chusty na twarzy. I to nie tyczy się tylko islamu ale wszystkich jedynie słusznych religii, których naganiacze spędzają swoje owieczki do własnych rzeźni. Sorry ale jeżeli ktokolwiek potrzebuje komentarzy do "słów Boga" to szczerze może sobie tymi "słowami Boga" podetrzeć tyłek równie dobrze. Jezus też sie męczył ze swoimi uczniami matołkami i musiał im po dwa razy tłumaczyć swoje przypowieści bo nie łapali za pierwszym.
Jak już powiedziałem Koran ma w sobie jakąś mądrość ale patrząc na całość mi na przykład nie zgrzyta, poprzez przemoc i stosunek do kobiet. Jest przestarzały w stosunku do świata w którym chcę żyć.

Cytat:
Człowiek nie rodzi się z wiedzą lub “autopilotem” jak najmniej boleśnie przejść przez życie.

Oczywiście żę się rodzi. Popatrz na dzieci. Sa autentyczne, nie znają poczucia czasu, gdy jest im źle płaczą, gdy są radosne śmieją się szczerze. Czy do tego potrzebne im są biblie i korany? Potem dopiero wchodzą w piekło świata dorosłych za który odpowiedzialne są tylko i wyłącznie ludzie ze swoimi nie sprawdzonymi interpretacjami boga i świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 26 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiście żę się rodzi. Popatrz na dzieci. Sa autentyczne, nie znają poczucia czasu, gdy jest im źle płaczą, gdy są radosne śmieją się szczerze. Czy do tego potrzebne im są biblie i korany? Potem dopiero wchodzą w piekło świata dorosłych za który odpowiedzialne są tylko i wyłącznie ludzie ze swoimi nie sprawdzonymi interpretacjami boga i świata.



dokładnie, święta prawda, to dorośli ludzie są zasystemowani i zakodowani swoimi kłamstwami przez kłamstwa swoich przodków i ciągnie się to w nieskonczoność ...i nie potrafią być szczęsliwi i naturalni oraz cieszyc się drobnostkami. np nie potrafią zrozumieć że można zrobic dla kogos cos bezinteresownie bo kogoś lubisz, albo czerpać radośc z przebywania z kimś bo chcesz i masz na to "czas". zazwyczaj albo są wtedy bardzo podejrzliwi że to jakis podstęp i nie chcą być przez to zobowiązani, albo uważają ze trzeba wykorzystać okazję jeśli juz się nadarzyła.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 18 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jeszcze cos ciekawego:

Decoding the Past: Secrets of the Koran:


nastepne czesci:
http://www.youtube.com/watch?v=2SkwLitr1.....mp;index=1
http://www.youtube.com/watch?v=467cpudCq.....mp;index=2
http://www.youtube.com/watch?v=yN3YcoL-v.....mp;index=3
http://www.youtube.com/watch?v=WFfkooMUQ.....mp;index=4
http://www.youtube.com/watch?v=zK1GpXPi2.....mp;index=5
http://www.youtube.com/watch?v=rwo_OfCXb.....mp;index=6
http://www.youtube.com/watch?v=jGfq1WZJu.....mp;index=7
http://www.youtube.com/watch?v=im3ZUArSR.....mp;index=8
http://www.youtube.com/watch?v=0ikzgTCKo.....mp;index=9
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:08, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 01 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:

Caly czas poszukuje, ale mysle ze nie satysfakcjonowaloby mnie stworzenie wlasnej religii. Ja chcialabym poznac Prawde.

Szukasz prawdy by poczuć się lepiej ,bo myśl o tym że boga nie ma i nie będziesz żyła wiecznie Cie przerasta.
Szukaj sensu i prawdy w sobie samej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yamakusa napisał:
Szukasz prawdy by poczuć się lepiej ,bo myśl o tym że boga nie ma i nie będziesz żyła wiecznie Cie przerasta.

Czy chcesz powiedziec, ze jezeli znajdziesz telefon komorkowy na pustyni, to pomyslisz sobie ze on sam sie tam sworzyl? Czy moglo tak sie zdarzyc?
Tak jak kazda rzecz ma swojego producenta, tak pierwszy czlowiek musial byc przez kogos stworzony...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bolis




Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Czy chcesz powiedziec, ze jezeli znajdziesz telefon komorkowy na pustyni, to pomyslisz sobie ze on sam sie tam sworzyl? Czy moglo tak sie zdarzyc?
Tak jak kazda rzecz ma swojego producenta, tak pierwszy czlowiek musial byc przez kogos stworzony...

Patrząc na Słońce każdy widzi, że krąży wokół Ziemi co nie znaczy, że tak jest w istocie. Ludzki umysł jest ograniczony do naszego świata i nieznane rzeczy pojmuje na podstawie tych co zna. Gdyby człowiek zorientowany w nauce z przed 200 lat zobaczył obecny komputer osobisty najprawdopodobniej określiłby go jako maszynę mechaniczną (dźwięk wentylatora, dysku, kręcąca się płyta w napędzie), wykorzystującą w jakiś sposób światło (diody, ekran) i wodę lub powietrze tłoczone cienkimi kabelkami (przewody zasilające i inne). Bo nie ma odpowiedniej wiedzy aby zrozumieć jak naprawdę działa. Ale jednak Ty zrobiłeś majstersztyk myślowy - skoro produkujemy telefony to człowiek również został stworzony. Nie widzisz idiotyczności takiego rozumowania?

Jak można być tak ślepym czy tak głupim żeby nie widzieć sprzeczności w ww religiach? "In God We Trust" - czy USA nadstawia drugi policzek? Nawet w trakcie Świąt Bożego Narodzenia mówią o atakowaniu terrorystów. Z jakiego powodu Chrześcijaństwo jest filarem kultury europejskiej? Czy nie z takiego, że zabijano każdego kto był przeciwny tej religii? Czy z innego powodu Islam ma taki a nie inny zasięg?

Czy kogoś wierzącego w obecnych czasach w Zeusa rzucającego piorunami albo egipskiego boga-słońce który codziennie wieczorem umiera i odradza się na następny dzień można nazwać normalnym? Chodzi mi o normalność w sensie "nie głupi" a nie o to, że byłby jedynym w to wierzącym. Takie same zdanie mam o osobach wyznających obecne religie bo z zasady nie różni się to zupełnie a jedynie co do szczegółów.

Powiedz mi, co według Islamu stało się ze wszystkimi Egipcjanami którzy przez 3500 lat wierzyli w pierdoły czy z Inkami którzy przez 400 lat nawet zabijali posłusznie sami siebie w imię pierdół? Ci ostatni to przykładowo mają nieźle przesrane bo jakoś nie widzę tego aby Allah zrobił dla nich przytulne gniazdko. Buddyści też mają nieciekawie bo nie wierzą zupełnie w żadnego boga (nie, Budda to nie bóg dla Buddystów i wyraźnie to zaznaczają, chwalą go na podobnej zasadzie jak my np. Jana III Sobieskiego) a chociaż postępują pokojowo i ogólnie dobrze to i tak pójdą do piekła, prawda?

A skoro wielu Chrześcijan czy wyznawców innych rodzajów monoteistycznych religii w dyskusji zwykle stwierdza, że nie wierzą w kościół (itp.) tylko w Boga który jest wszędzie i ich kocha to po co istnieją kościoły, meczety, papież itd.? Według waszych religii, za takie poglądy się idzie do piekła. Jeśli odrzucacie chociaż jedną głupotę Chrześcijaństwa czy Islamu itd. to i tak pójdziecie do piekła więc jak wy sobie to układacie w głowie?

Pisałem głównie o Chrześcijaństwie - bo najłatwiej wszyscy to mogą zobaczyć - ale to samo ma analogiczne zastosowanie w innych monoteistycznych religiach z Islamem włącznie. Nie ma sensu się rozwodzić po kolei nad tym co pisałeś bo szkoda po prostu czasu. Jeśli ktoś twierdzi, że 2+2 jest 5 to nie będę analizował 10 kartek jego obliczeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolis napisał:
Patrząc na Słońce każdy widzi, że krąży wokół Ziemi co nie znaczy, że tak jest w istocie. Ludzki umysł jest ograniczony do naszego świata i nieznane rzeczy pojmuje na podstawie tych co zna. Gdyby człowiek zorientowany w nauce z przed 200 lat zobaczył obecny komputer osobisty najprawdopodobniej określiłby go jako maszynę mechaniczną (dźwięk wentylatora, dysku, kręcąca się płyta w napędzie), wykorzystującą w jakiś sposób światło (diody, ekran) i wodę lub powietrze tłoczone cienkimi kabelkami (przewody zasilające i inne). Bo nie ma odpowiedniej wiedzy aby zrozumieć jak naprawdę działa.

Czy to jest dowod na nieistnienie Boga?
Cytat:
Nie widzisz idiotyczności takiego rozumowania?

Nie Sad
Cytat:
Jak można być tak ślepym czy tak głupim żeby nie widzieć sprzeczności w ww religiach?

Ktore religie masz na mysli?
Cytat:
"In God We Trust" - czy USA nadstawia drugi policzek?

Przepraszam, ale niestety nie rozumiem, jaki ma to zwiazek z religia.
Cytat:
Nawet w trakcie Świąt Bożego Narodzenia mówią o atakowaniu terrorystów.

Tak, to smutne. Niestety nadal nie widze tu zwiazku z islamem.
Cytat:
Czy nie z takiego, że zabijano każdego kto był przeciwny tej religii? Czy z innego powodu Islam ma taki a nie inny zasięg?

Islam nigdy nie nawolywal do mordowania innowiercow. Wedlug islamu nie ma przymusu w wyznawaniu religii. Zmuszanie kogokolwiek do przyjecia islamu jest niedopuszczalne.
Cytat:
A skoro wielu Chrześcijan czy wyznawców innych rodzajów monoteistycznych religii w dyskusji zwykle stwierdza, że nie wierzą w kościół (itp.) tylko w Boga który jest wszędzie i ich kocha to po co istnieją kościoły, meczety, papież itd.?

Nie umiem odpowiedziec Ci na to pytanie. Ten problem moze dotyczyc ludzi, ktorzy podswiadomie wiedza, ze Bog istnieje, ale nie rozumieja doktryny KK (lub innej religii) lub chca stworzyc wlasna religie...Naprawde nie wiem.
Jezeli chodzi o meczety, to jest to miejsce gdzie muzulmanie moga sie spotkac i razem modlic do jedynego Boga (Allaha).
Cytat:
Jeśli odrzucacie chociaż jedną głupotę Chrześcijaństwa czy Islamu itd. to i tak pójdziecie do piekła więc jak wy sobie to układacie w głowie?

Za chrzescijanstwo juz nie odpowiadam. Co sie tyczy islamu... nie widze w nim zadnych glupot. Nawet jezeli znajde cos dziwnego, to sprawdzam czy rzeczywiscie ma to zwiazek z islamem czy moze tylko ktos cos przypisal tej religii. Nie widze w islamie zadnych niedorzecznosci.
Wierze lub nie wierze. Taka jest zasada. Nie mozna wierzyc tylko troche. Wedlug islamu do piekla ida ludzie, ktorzy nie zyja zgodnie z prawem danym przez Allaha. Oczywiscie czlowiek jest slaby i niedoskonaly. Jezeli jednak zaluje za swoje grzechy i prosi o wybaczenie, to Allah moze mu przebaczyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Najstarsza religia świata
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile