W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
W Polsce można kupić wszystko  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 799
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 09 Paź '09   Temat postu: W Polsce można kupić wszystko Odpowiedz z cytatem

To mówi człowiek, który polityków zna, jak własną kieszeń.




Chodzi o Aleksandra Gudzowatego, jednego z najbogatszych ludzi w Polsce. W rozmowie z money.pl prezes
Bartimpexu nie kryje oburzenia wobec postawy premiera.

Nie lubię Kamińskiego. Ale czy normalne jest to, że premier, który na skutek pracy Kamińskiego, wyrzuca tyle osób z rządu, ma do niego pretensje, że ten wykonuje swoją pracę? To dopiero jest skala obłudy! Widać, jak duża jest walka gangów na górze , a nie dbanie o interes Polski. Jak można mścić się na urzędniku państwowym za to, że wykrył aferę? - pyta Gudzowaty.

Prezes Bartimpexu krytycznie ocenia moralny kręgosłup polityków, którzy dbają o nieformalne struktury i kolesiostwo.

W Polsce można kupić wszystko. Politycy to ludzie, którzy nie są państwowcami, zachłystują się tylko władzą.

Jakie widzi wyjście dla Donalda Tuska z obecnej sytuacji?

Nie może być tak, że człowiek, który sformował rząd i usuwa z niego tyle osób, sam zostaje. Jeżeli ma honor, to powinien ustąpić - twierdzi Gudzowaty.

Ma też pomysł, jak w przyszłości
uniknąć podobnych afer - lobbyści i politycy powinni mieć licencje świadczące o ich etyce, tak jak lekarze.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
źródło: http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/a.....44255.html
opracowanie: sfora.pl



Moim zdaniem słowa GUdzowatego to najlepsze podsumowanie szamba w Polsce, obojętnie co by się nie wybrało czy lewicę czy prawicę. Jednak wielu ludzi nadal głosuje "byle nie na czerwonych" i tak niestety to wygląda..
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Plan prywatyzacji na lata 2008-2011 obejmował 740 spółek. W lutym br. listę spółek do prywatyzacji rozszerzono do 802. W tym roku zakończono już ok. 40 projektów. W sumie z planu do roku 2011 uruchomiono proces prywatyzacyjny w ponad ¾ spółek. Aktualnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi blisko 450 projektów prywatyzacyjnych. Przygotowana lista kluczowych firm do prywatyzacji na lata 2009-2010 obejmuje 54 podmioty (w tym 15 spółek, których prywatyzacja planowana jest do końca 2009 r. i 39 do sprywatyzowania w 2010 r.). Dodatkowo w tym czasie zostaną sprywatyzowane prawie wszystkie spółki z programu NFI, resztówki giełdowe i inne, grupa spółek prywatyzowanych w ramach pierwotnego planu. Aktualizacja dotyczy głównie podmiotów sektora finansowego, energetyki, chemii i przemysłu naftowego. Warto podkreślić, że Rada Ministrów zdecydowała, że Skarb Państwa zachowa pełną kontrolę i władztwo korporacyjne w kluczowych podmiotach: KGHM, Tauron, Lotos i PGE.

Na liście kluczowych spółek przewidzianych do prywatyzacji w 2009 r. są: ENEA SA, tzw. I Grupa Chemiczna, Giełda Papierów Wartościowych SA, Telekomunikacja Polska SA, Mondi Packaging Paper Świecie SA, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy SA, Elektrociepłownia Zabrze SA, Nadwiślańska Spółka Energetyczna Sp. z o.o., Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Sp. z o.o., Fabryka „Sklejka-Pisz” SA, Kopex SA, Gliwicka Agencja Turystyczna SA, Grupa Kęty SA, Zespół Elektrociepłowni Bytom SA, Cersanit SA, Elektrobudowa SA, Grupa spółek z programu NFI (17 spółek), pozostałe resztówki giełdowe (20 spółek z różnych branż), resztówki inne (44 spółki z różnych branż), grupa spółek prywatyzowanych wg metody projektowej (12 spółek z różnych branż).

Na liście kluczowych spółek przewidzianych do prywatyzacji w 2010 r. są: Tauron Polska Energia SA, KGHM Polska Miedź SA, Polska Grupa Energetyczna SA, Energia SA, Pekao SA, Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA, ZE PAK SA, Kopalnia Węgla Brunatnego Konin SA, Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów SA, Zakłady Azotowe Puławy SA, Telekomunikacja Polska SA, Grupa Lotos SA, Zakłady Chemiczne Police SA, Mennica Polska SA, Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” w Grzybowie SA, Huta Stalowa Wola SA, Ruch SA, Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami AGRO SA, BHwW SA (bankowość); Zakłady Tworzyw Sztucznych „Gamrat” SA, BZ WBK SA, Centrozłom Wrocław SA, Intraco SA, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy, Remag SA (przemysł maszynowy), Polska Żegluga Bałtycka SA, Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego” SA, Nadwiślańska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o., BPH SA, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich SA, Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” SA, Fabryka Osłonek Białkowych „Fabios” SA, Cefarm–Rzeszów SA, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA, Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych Lumel SA, Azoty-Adipol SA, OBR Przemysłu Rafineryjnego SA, Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław SA, Przedsiębiorstwo Obsługi Cudzoziemców Dipservice, resztówki inne (20 spółek z różnych branż), grupa spółek prywatyzowanych wg metody projektowej (33 spółki z różnych branż).


Można kupić POlskę...
A ile idzie bezprzetargowo, bez jakiejkolwiek kontroli...a ile już poszło. 20 lat demokracji to szmat czasu...
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


W Polsce można kupić wszystko
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile