W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
UE zakazuje sprzedaży czajników na prąd  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2423
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie widzieliście w sklepach jeszcze telewizory kineskopowe? Bo ja BARDZO rzadko. Ceny i wielkość przekątnej w LCD same wyeliminowały kineskopówki. Co ciekawe mam kolegę który prowadzi serwis RTV, najwięcej naprawia kineskopówek, ostatni coraz częściej trafiają się LCD i mówi, że koszty naprawy czasem są takie, że ludzie mu zostawiają 40 calowe telewizory bo nie opłaca się naprawiać Smile Podobno o wiele łatwiej naprawiać kineskopowe, w LCD są elementy które kosztują dużo i ludzie wolą kupić nowy telewizor bo przynajmniej mają gwarancję nawet na 5 lat, a dołożą tylko kilka stówek zamiast naprawiać poprzedni. Już kilka osób zostawiało mu LCD więc kiedyś trafił na taki sam model LG i wziął te części z drugiego i naprawił dzięki czemu ma 37 cali za free Smile Ale biznes jego kręcił się 15 lat i już dobiega końca, gdy ludzie już całkiem pozbędą się kineskopowych to nie będzie się opłacało prowadzić takiej firmy. W taki sposób korporacje zabijają małe firmy, produkują masowo i dają gwarancję, a po gwarancji to lepiej wywalić i kupić nowy niż naprawiać chyba, że siądzie jakaś drobnostka. Tak jest też z różnym sprzętem, części są drogie w stosunku do ceny nowego produktu, a przecież mając firmę też trzeba zarabiać na robociźnie...

Co do pobierania energii przez urządzenia to wiecie jak jest, mniej energii będą pobierać tych największych korporacji bo oni mają pieniądze na badania i specjalistyczne laboratoria i wyprodukują najlepszy towar. Testów natomiast nie przejdą te urządzenia od mniejszych firm które oferują tańsze produkty i nie posiadają takich pieniędzy co część korporacji.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedlugo zakaza oddychac bo tlen marnujemy
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajcie. W razie czego zawsze zostanie wypad "turystyczny" na Białoruś po samowar, albo telewizor Rubin. Polak zawsze sobie poradzi. Nawet z UE, zwłaszcza że mamy tam swojego łoBuzka;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to teraz porównajcie sobie ceny, grundig 400 zł, lg 4000...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no. to teraz porównaj z nowym kineskopowym grundigiem o tej samej przekątnej Laughing
i będziemy już mieli wszystkie dane

Toż kurwa piszę przecież "podobny format". LG ma o ok.5% większą powierzchnię ekranu co nijak nie przekłada się na zużycie energii.
Bimi, twoje wyobrażenia na temat energochłonności są podobne jak UEksperta od czajników. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:54, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne przewagi jakie posiadają nowe telewizory to koszt produkcji i rozmiar. To oczywiście zalety ale dla producentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krystao




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no. to teraz porównaj z nowym kineskopowym grundigiem o tej samej przekątnej Laughing
i będziemy już mieli wszystkie dane


Nie przekonujesz nas Bimi.



Cały artykuł na http://www.engadget.com/2005/06/16/big-tvs-big-electric-bills/

A może by tak kazać masom wyłączyć TV (niezależnie od typu)? Może by tak pogadać z rodziną, książkę poczytać, na spacer pójść... Ale gdzie tam...

Kto czytał Nowy Wspaniały Świat wie dlaczego ludzie są programowani do konsumpcji, a nie do innych energooszczędnych rozrywek.
_________________
Capitalism is the astounding belief that the most wickedest of men will do the most wickedest of things for the greatest good of everyone. - J.M.Keynes
http://www.storyofstuff.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam telewizor LCD 22 calowy który pobiera 58 watów, a monitor od komputera też LCD, ale 19 calowy i pobiera 38 więc chyba mało w stosunku do kineskopowych. Oczywiście większe telewizory LCD pobierają więcej.

I tak jestem przeciwny takim głupim zakazom, to ludzie powinni zobaczyć co im się bardziej opłaca, a jak UE chce promować energooszczędne urządzenia to niech zachęca ludzi do kupowania takich, niech nakaże każdej firmie odpowiednio znakować urządzenia i niech ludzie ruszą mózgami.

Nie zdziwię się jak za jakiś czas podniosą ceny mięsa bo przecież w ten sposób można ograniczać hodowlę i spożywanie mięsa przez ludzi. Już nie mówiąc co za jakiś czas im przyjdzie do głowy, jest ich tam dużo i coś muszą robić, a jak skończą z elektroniką itp. to co kurwa dalej? Mam nadzieję, że ludzie kiedyś wyjdą na ulicę i zrobią porządek.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Dane o poborze prądu na urządzeniach są o kant wiadomo czego rozbić, kiedyś były lekko zawyżane, dzisiaj dość znacznie zaniżane - skąd ta pewność? - ano kupiłem sobie jakiś czas temu takie sprytne urządzonko - wygląda jak przelotka kontaktu z wyświetlaczem - wpinasz w gniazdko, w urządzonko wpinasz urządzenie i wyświetla (między innymi) ile prądu toto żre Smile

Sprawdziłem wszystkie sprzęty w domu, i między innymi:

- Czajnik elektryczny 800W żre 1100W
- Lampka halogenowa 25W żre 55W
- Monitor CRT 22" (7 lat) 85W żre 65W
- Monitor LCD 21" (2 lata) 35W żre 70W
- lampka klasyczna 45W żre 45W
- lampka "energooszczędna" 18W żre 25W
- Stary garnek elektryczny 500W żre 385W
- Odkurzacz (nowy w pracy) 700W żre 1250W
- Odkurzacz (stary w domu) 500W żre 380W
- Strary telewizor CRT 31" 75W żre 65W
- Nowy telewizor LCD 28" 45W żre 70W
- antyczna frytkownica 2KW żre 1400W
- Piecyk elektryczny 2KW żre 2300W

Więc dalej ufajcie w to co pisze producent - a daleko nie zajedziecie.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę tak: UE swoimi zakazami i innymi debilnymi dyrektywami wciskanymi na siłę, konstytucją wciskaną na siłę, agresywną indoktrynacją itd. sama kopie sobie grób. Jest to droga w zupełnie złą stronę i się nie sprawdzi. Powtarzają błędy ZSRR - gdyby żyli w PRL-u, to by wiedzieli, dokąd to zmierza.

Przeanalizujm historię ucisku - średniowiecze - ucisk jawny, potem ludzie się burzyli, renesans, oświecenie, reformy wybrocze, itd. Zawsze jak władza uciskała ludzi, oni powoli się wkurwiali i obalali władzę albo przynajmniej wywalczali sobie reformy.

Zupełnie nową jakość wprowadziła współczesna demokracja - czyli zamiast jawnie ludzi uciskać, dajem im pozory wolności. Zamiast jednej partii - dwie o takim samym programie i wielką imprezę - wybory. Zamiast mediów tylko wydawanych przez władzę - szereg mediów niby - wolnych, ale w rzeczywistości podlegających kilku ludziom. Czaicie te klimaty - trzymać ludzi za jaja, ale tak, żeby oni sami o tym nie wiedzieli i jeszcze dziękowali, że mają robotę mogą zapierdalać po 8 godzin dziennie dla szefów. I żeby myśleli, że na tym polega wolność. Taki system w USA sprawdza się zajebiście.

UE natomiast zaczyna robić jak w PRL - u. Weźmy konstytucję - ludzie nie chcą, ci na siłę wpychają. Dalej, ten rozwój bezsensownej biurokracji, wielkie pensje dla urzędników, niejasny system wyborczy... Przede wszystkim - zakazy, jawnie ograniczające wolność ludzi, przy czym upierdliwe i wkurwiające. Regulacja prostoty banana, wielkości jabłka i krzywizny ogórka... Cała Europa się śmieje. 100 - watowe żarówki pokazały, że obywatele innych krajów mają podobną mentalność, co Polacy - Niemcy, dajmy na to - po nich ostatnich bym się tego spodziewał, ale zamiast przyjąć dyrektywę o żarówkach z pokorą, narobili sobie wielkich zapasów. Włodarze UE myślą, że ludzie to przyjmą, ale PRL pokazał, jak szybko ludzie w takiej sytuacji zaczynają kombinować, działać przeciwko systemowi, a ten ostatni prędzej czy później zacznie się sypać.

UE brak tej skurwysyńskiej subtelności, charakteryzującej manipulacyjny ucisk obywateli w USA - chcą ludzi przycisnąć i zniewolić jawnie i otwarcie. Ale to się im nie uda kwestia czasu, a cały ten eurokołchoz runie jak domek z kart.

Czego sobie i wam wszystkim życzę, powodzenia Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn, a sprawdziłeś czy czasem urządzenie do pomiarów nie oszukuje?

Chyba sobie takie kupię Smile http://www.allegro.pl/item732190661_wato.....cznej.html
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile widzę konserwatywny klub wielbicieli kineskopów. nie zapomnijcie kim jesteście gdy następnym razem udacie się do sklepu po zakup nowego monitora lub TV - kupujcie kineskopy póki są, bo kiedyś może ich zabraknąć Laughing na pewno sklepy się ucieszą, że mogą jeszcze spylić towar którego już nikt nie chce.

niestety mój 20 calowy LCD żre mniej prądu niż stary 15 calowy CRT - co jest zresztą logiczne, bo mniej się grzeje i mniej piszczy. a poza tym szybciej się uruchamia i nie ma krzywego obrazu. to naturalne że kineskopy wyjdą z użycia jak i wyszły magnetofony czy dyskietki. i ani ja, ani wy, ani UE nic na to nie poradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monitory CRT żrały więcej prądu, waliły po oczach tak że nie szło patrzeć, zajmowaly 1 metr sześcienny, ważyły 25 kg, ale to że odeszły do lamusa wynika z praw rynku i postępu w technologii - opracowania w miarę dobrych paneli LCD, które na początku swego istnienia prezentowały się fatalnie

tyle że graficy i tak kupują albo 21'' pudła na allegro albo monitory lcd eizo za 3500-5000 zł... bo dla nich najważniejsza jest wierność barw, a tutaj lcdeki dalej przekłamują

po drugie móg stary telewizor Graezt zapewnia super jakość obrazu normalnej tv (nie HD), wystarczy puścić na lcdeku zwykły kanał a nie telewizję w jakości HD czy filmy blu ray by zobaczyć powalająca zgrozą pikselozę...

tak więc to do klienta powinno należeć czy chce kupić stary szmelc bo nie ma większych potrzeb czy nie

równie dobrze można zakazywać jazdy po ulicach tirom i autobusom

po co zakazywać???? powinno być WYTYCZNE (zmieńcie to i to), kary (dodatkowe opłaty) czy marchewki (ulgi na nowoczesny sprzet) ale NIE ZAKAZYWANIE czegokolwiek!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
po co zakazywać???? powinno być WYTYCZNE (zmieńcie to i to), kary (dodatkowe opłaty) czy marchewki (ulgi na nowoczesny sprzet) ale NIE ZAKAZYWANIE czegokolwiek!!![/b]
ale kto zakazuje?
według tych samych informacji UE zakazała już sprzedaży żarówek 100W
a jednak dalej można je kupić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że tymi idiotycznymi przepisami urzędnicy UE chcą nas przygotować na to co planują. Chcą abyśmy w przyszłości łatwiej zaakceptowali fakt że to ONI mają władzę a nie my i zrobią nam tutaj ustrój totalitarny.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:

- Czajnik elektryczny 800W żre 1100W
- Lampka halogenowa 25W żre 55W
- Monitor CRT 22" (7 lat) 85W żre 65W
- Monitor LCD 21" (2 lata) 35W żre 70W
- lampka klasyczna 45W żre 45W
- lampka "energooszczędna" 18W żre 25W
- Stary garnek elektryczny 500W żre 385W
- Odkurzacz (nowy w pracy) 700W żre 1250W
- Odkurzacz (stary w domu) 500W żre 380W
- Strary telewizor CRT 31" 75W żre 65W
- Nowy telewizor LCD 28" 45W żre 70W
- antyczna frytkownica 2KW żre 1400W
- Piecyk elektryczny 2KW żre 2300W


Jeśli pomiar jest prawidłowy to mamy ciekawostkę stare urządzenia mają na etykietach zawyżoną moc a nowe zaniżoną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie Panowie w produkcji nie ma już CRT od paru lat ...

Fakt jest faktem, że LCD zużywa mniej prądu jak plazma ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co słyszałem to UE miała zakazac własnie sprzedaży PLAZM a nie CRT ze względu na prądożerność

a nowe generacje plazm / lcd/ oled żrą już prądu mniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LCD pobiera 2x mniej prądu od CRT a znowuż plazma 2x więcej od CRT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
LCD pobiera 2x mniej prądu od CRT a znowuż plazma 2x więcej od CRT.


nie lubisz czytać?
mighn:
-Stary telewizor CRT 31" 75W żre 65W
- Nowy telewizor LCD 28" 45W żre 70W

Szokujące jest jak wielu z forumowiczów jest przywiązana do oficjalnej propagandy Shocked
I to właśnie tutaj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy od producenta bo spotkałem się z monitorami LCD pobierającym więcej prądu jak CRT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
To zależy od producenta bo spotkałem się z monitorami LCD pobierającym więcej prądu jak CRT.


Zmierzyłeś, czy było napisane?
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem na stornie producenta ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe kiedy wyjdą w Polsce te telewizory na technologii laserowej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtedy będziemy mogli sobie w końcu oglądać Monikę Olejnik i Taniec z gwiazdami w wysokiej jakości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


UE zakazuje sprzedaży czajników na prąd
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile