W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Charles Fort - dla poszukiwaczy prawdy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5399
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 15 Wrz '09   Temat postu: Charles Fort - dla poszukiwaczy prawdy Odpowiedz z cytatem

Charles Fort urodził się w 1874 roku, zmarł w 1932. Podróżnik i poszukiwacz. Zebrał niemal 40 tyś fiszek opisujących niesamowite fakty i odkrycia archeologiczne, że mózg się lasuje zamkniętym umysłowo naukowcom i ludziom. Na poszukiwania te Charles Fort poświęcił całe swoje życie. Ma na swoim koncie opisy między innymi takich odkryć jak całe wioski domów z narzędziami i innymi wyrobami ludzi, którzy mierzyli około 10 cm wzrostu, szkielety i mumie olbrzymów, niesamowite znaleziska mające nawet 500 mln lat i wiele wiele innych, np. fakt urodzenia się dziecka o niebieskiej karnacji! Piszę o nim ponieważ chcę Wam polecić jego książkę: Księga Rzeczy Wyklętych. Książka pisana dość ciężkim językiem, ale z niezliczoną ilością sarkazmów i ironicznych dogryzień w kierunku zamkniętych na fakty naukowców. Także można się pouczyć i pośmiać Smile . Po za tym książka daje do myślenia. Co mnie najbardziej zaskoczyło to właśnie to, że autor książki twierdzi, i ma na to dowody, że jesteśmy własnością jakieś pozaziemskiej cywilizacji, która nas odwiedzała w przeszłości i odwiedza do dzisiaj. Dzisiaj nie jest to może rewolucyjne twierdzenie, ponieważ wielu pisarzy i badaczy ma podobne podejrzenia, ale trzeba zwrócić uwagę, że książka była pisana na przełomie XIX i XX wieku!, kiedy temat UFO nie był aż tak rozpowszechniony jak po 2 wojnie światowej. Co lepsze... autor podobnie jak Icke twierdzi, że te istoty mają kontakt z jakąś tajną grupą na naszej planecie, która sprawuje nad nami władzę Wink . Wniosek: Albo wszyscy dzisiejsi pisarze, którzy doszli do takich wniosków czytali książki Forta, albo doszli do tych wniosków odkrywając wiele faktów i dochodząc do nich po pewnym czasie namysłu Smile.
Bynajmniej wiem jak ta teoria jest tutaj odbierana, więc nie będę zaniżał wartości książki. Temat ludzi niewolników jest tylko w jednym z wielu rozdziałów tej książki, które są bardzo godne polecenia. Fort pokazuje nam jak łatwowierni autorytetom są ludzie, również i my tutaj na tym forum! Np spadające żaby z nieba - niby wszyscy wiemy, że są spowodowane tornadami, które je porywają, ale jednak Fort pokaże nam jak głupi i łatwowierni jesteśmy wierząc w tą bajkę Smile . Domyślacie się dlaczego? Tym pytaniem zakończę tego posta oczekując na nie odpowiedzi. Taka zagadka. A dla tych, którzy czytali jego książki - chciałbym usłyszeć co myślicie o jego literaturze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alvin88




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 98
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:55, 15 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz może tą książkę w wersji elektronicznej - jako tzw. e-book'a?

Możesz ją wskanować, co by była dostępna już dla wszystkich?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:29, 15 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do prośby Alvina.

L.

EDIT: znalazłem w wersji angielskiej:

http://chomikuj.pl/kina/!!!+NEW+!!!/ezoteryka+*5beng*5d/Charles+Fort+-+The+Book+of+the+Damned.pdf
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 15 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie znajdziecie w wersji pdf to postaram się ją Wam zeskanować. Z tym, że nie będzie to dziś, ani jutro ponieważ nie mam czasu, a to trochę zajmie. Raczej weekend.
A to dla podsycenia apetytu. Parę cytatów:
- „Największa z tajemnic: dlaczego oni nie zjawiają się tu nigdy otwarcie? Oczywiście nie będzie żadnej tajemnicy, jeśli przestaniemy poważnie myśleć, że możemy być dla kogoś niezwykle ciekawi.”
- „Bo nigdy nic nie zostało dowiedzione. Gdyż nie ma nic do dowodzenia.”
- „Gdyby tylko wyklęte mogło pozostać wyklętym”
- Fort o teorii Darwina: "W przyrodzie mogą przetrwać jedynie osobniki najsprawniejsze. Lecz co to znaczy najsprawniejsze? Nie najsilniejszy i nie najbystrzejszy, gdyż wśród żywych powszechna jest wszędzie słabość i głuopta. Nie ma innego sposobu określenia sprawności niż kryterium przetrwania. Sprawność jest zatem inną nazwą przeżycia. I oto cały darwinizm - przeżywają żyjący. Tautologia, masło maślane." Swoją drogą bardzo mnie rozbawiło Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi gdzie mogę wrzucić skany za darmo nie rejestrując się?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:30, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja : spakuj je do rara (jak mozesz przerób na jpgi - beda znacznie lzejsze) i na wyslijto.pl albo coś, plik bedzie wisiał tydzien. Ew gdzies indziej gdzie bedzie mógl byc znacznie dłuzej.

PS. Fajnie ze dąłeś rade;)
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzucam Wam linka, ściągać szybko póki nie wygaśnie. Chciałbym zobaczyć Wasze opinie na temat książki zwracając uwagę, że ta książka była napisana na początku 20 wieku.

Link: http://www.plik-klik.pl/files/K2RVWKXX/CF.rar

Tutaj tył książki jako taka reklamówka Smile :


Jakby coś było źle to mówić zeskanuje brakujące, lub źle zeskanowane strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 13 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak się książka podoba?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Charles Fort - dla poszukiwaczy prawdy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile