W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
I Ogólnopolski Zlot Ruchu Zeitgeist   
Podobne tematy
Zeitgeist movement22
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Projekt Venus401
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6030
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drumer




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 169
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, mozesz przenies te posty, które nie są związane z tematem, do jakiegoś innego, np. tego który załozyłem. Projekt Venus- NWO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@drumer:

Sam wyciągam wnioski podobne do goldbuga i Veritatis.

W zasadzie to dziwi mnie, że wiele osób, które min. kwestionują oficjalną wersję 9/11 czy system bankowy oparty na długu, narzekają jaka to telewizja jest zła i jak to się nami manipuluje na każdym szczeblu a jednocześnie bezkrytycznie uważają filmy Zeitgeist a zwłaszcza Addendum niemal za wyrocznię.

No ale do rzeczy, co mi się osobiście nie podoba w ZM i PV :

1)Koronny argument
Cytat:
dlaczego chcesz zmieniać świat z ludźmi, którzy są ubabrani w kontaktach z tymi, którzy sami tę chorobę zaszczepiają
Nietrudno zauważyć, że Fresco i ekipa zręcznie unikają wielu istotnych na dzień dzisiejszy tematów związanych z NWO. W swoich wielkich planach ignorują całkowicie istniejące struktury władzy i problem rozprawienia się z nimi (a może nie muszą się przejmować bo plany mają w ostateczności wspólne ?).

2) Widziałem wcześniej wiele filmów nt NWO i w Zeitgeiscie wybrano tylko niektóre zagadnienia, które i tak już wcześniej znałem, nie powiedziano nic nowego. W mojej ocenie nie zrobili tymi filmami niczego pożytecznego dla społeczności trutherów a jedynie wyrządzili szkody doklejając do nich swoją neokomunistyczną ideologię. Uporczywie propagują swój światopogląd jako jedyny słuszny, no cóż, niektórzy po prostu muszą...

3) Kwestia centralizacji władzy : Fresco nawołują do globalnego rozwiązywania wielu problemów (Rząd Światowy ?) Globalnego planowania struktur społecznych. Do tego jeszcze centralizacja produkcji i dystrybucji żywności ... hmmm Monsanto ?

4) Bajki robotów... ja też lubię Sci-Fi ale nie zmienia to faktu, że to bajki choć po części oparte na prawdzie. No cóż, marzenia jakieś trzeba mieć Smile NASA w latach 70-tych miała np. takie http://www.nas.nasa.gov/About/Education/SpaceSettlement/70sArt/art.html

5) Kwestie ekologiczne : Fresco chce "walczyć ze zmianami klimatu" oczywiście wywołanymi przez człowieka ... widzi problem w "przeludnieniu" a także inne podobne "problemy" które nam się dzisiaj wciska na siłę przez mass media. Fresco jest przeświadczony o " ciągłum zmniejszaniu ilości przepisów dotyczących ochrony środowiska" (cytat z jego książki str.25) w którym miejscu ?! no w którym ?! trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że dzieje się dokładnie na odwrót - Zmusza się nas do "ekologii" czy nam się to podoba czy nie. Dla mnie on jest albo idiotą albo oszustem.

Podsumowując albo mnie się już przekręcił licznik paranoi i wszystko uważam za spisek albo ludziom z ZM się przekręcił w drugą stronę i już nigdzie spisku dostrzec nie potrafią.
Ja skłaniam się ku tej pierwszej wersji.
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podsumowując albo mnie się już przekręcił licznik paranoi i wszystko uważam za spisek


i tu dałeś siana chłopie sam dając innym przyzwolenie do nazywania siebie paranoikiem Laughing d'oh! Brick wall
a Twoje punkty 1 , 3 , 5
są bardzo logiczne i należałoby je rozwinąć bo właśnie wygląda to tak jak w nich opisujesz i nie ma w tym żadnej paranoi...więcej czytać polecam fachowej literatury, a zobaczysz ,że nie masz paranoi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
5) Kwestie ekologiczne : Fresco chce "walczyć ze zmianami klimatu" oczywiście wywołanymi przez człowieka ... widzi problem w "przeludnieniu" a także inne podobne "problemy" które nam się dzisiaj wciska na siłę przez mass media.

kto ci naopowiadał takich bzdur? może podasz źródła.
oczywiście że niekontrolowane powiększanie się ludzkiej populacji jest problemem. podobnie jak problemem jest zanieczyszczenie środowiska - wątpię by nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy PV nie zdawali sobie z tego sprawy.
nie ma to jednak żadnego związku z tak uwielbianym przez was tematem depopulacji, czy z tak promowanym dziś przez różne organizacje ekologiczne i media globalnym podatkiem na zabójczy CO2.

@drumer, nie ma sensu tego wydzielać - nie widzę nic złego że pod ogłoszeniem rozpętała się dyskusja.
ale jeśli to komuś przeszkadza to na przyszłość proponuję zakładać takie tematy w sekcji autorskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

kto ci naopowiadał takich bzdur? może podasz źródła.

Proszę bardzo. Książka w której przeczytałem o jego poglądach na te kwestie jest tutaj :
viewtopic.php?t=8409
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to zacytuj te fragmenty, które uważasz, że twierdzą to co napisałeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bimi Zmuszasz mnie do tego żebym jeszcze raz czytał te bajke no ale niech będzie...

Zacznijmy od tego ,że Fresco powtarza mantrę którą przeczytasz na każdej propagandowej ulotce Greenpeace'u czy innej podobnej organizacji. Nawet nie stara się tego kwestionować choć to UN official story.

Cytat:
Większość naukowców uważa, że rasa ludzka
jest na „kursie kolizyjnym” z naturą, że wszystkie ziemskie ekosystemy cierpią i że
zdolność planety do podtrzymywania życia jest w poważnym niebezpieczeństwie. (1)
Istnieje zagrożenie spowodowane szybką zmianą globalnego klimatu, która z
pewnością będzie miała daleko idące konsekwencje. Zanieczyszczenie rzek, gleby
i powietrza którym oddychamy zagraża naszemu zdrowiu. Niszczymy
nieodnawialne zasoby takie jak górną warstwę gleby i warstwę ozonową zamiast
używać ich w sposób inteligentny.
- str 10.

reszta za moment...
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nietrudno zauważyć, że Fresco i ekipa zręcznie unikają wielu istotnych na dzień dzisiejszy tematów związanych z NWO.


Fresco to nie AJ żeby nadawał w kółko o NWO, on jest wynalazcą i futurystą a nie spiskowcem.

Cytat:
W swoich wielkich planach ignorują całkowicie istniejące struktury władzy i problem rozprawienia się z nimi (a może nie muszą się przejmować bo plany mają w ostateczności wspólne ?).


W celu znalezienia sposobu na zmianę systemu powstał TZM, twórcy Zeitgeista czy projektu Wenus nie muszą w tej sprawie dawać nam jakichś odgórnych wytycznych. Wg. J. Fresco zmiana obecnego systemu na nowy najprawdopodobniej będzie wymagała zawalenia się obecnego poprzez np. kryzys gospodarczo-społeczny.

Cytat:
2) Widziałem wcześniej wiele filmów nt NWO i w Zeitgeiscie wybrano tylko niektóre zagadnienia, które i tak już wcześniej znałem, nie powiedziano nic nowego. W mojej ocenie nie zrobili tymi filmami niczego pożytecznego dla społeczności trutherów a jedynie wyrządzili szkody doklejając do nich swoją neokomunistyczną ideologię. Uporczywie propagują swój światopogląd jako jedyny słuszny, no cóż, niektórzy po prostu muszą...


Zeitgeisty były swojego czasu najpopularniejszymi filamami na googlach, dzięki nim tysiące ludzi żyjących w nieświadomości zaczęły zastanawiać się nad otaczającą ich rzeczywistością. Nikt nie uważa że projekt Wenus jest "jedynym słusznym" czy idealnym, jest po prostu o wiele lepszy niż to co mamy obecnie.

Cytat:
3) Kwestia centralizacji władzy : Fresco nawołują do globalnego rozwiązywania wielu problemów (Rząd Światowy ?)


Tak, będzie rząd światowy, ale taki w którym będzie zasiadał każdy człowiek na Ziemi Smile

Cytat:
Globalnego planowania struktur społecznych. Do tego jeszcze centralizacja produkcji i dystrybucji żywności ... hmmm Monsanto ?


Wręcz przeciwnie.

Cytat:
5) Kwestie ekologiczne : Fresco chce "walczyć ze zmianami klimatu" oczywiście wywołanymi przez człowieka ... widzi problem w "przeludnieniu" a także inne podobne "problemy" które nam się dzisiaj wciska na siłę przez mass media.


Przeludnienie w obecnym systemie jest problemem, nie da się ukryć. W nowym systemie problem przeludnienia nie będzie rozwiązywany poprzez jakąś "eksterminacje ludności" czego się obawiacie, lecz zagospodarowywanie nowych obszarów takich jak oceany a nawet przestrzeń kosmiczna oraz edukację.

Cytat:
Fresco jest przeświadczony o " ciągłum zmniejszaniu ilości przepisów dotyczących ochrony środowiska" (cytat z jego książki str.25) w którym miejscu ?! no w którym ?! trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że dzieje się dokładnie na odwrót - Zmusza się nas do "ekologii" czy nam się to podoba czy nie. Dla mnie on jest albo idiotą albo oszustem.


W krajach rozwiniętych ilość przepisów dt. środowiska się nie zmniejsza, a to dlatego że środowisko w tych krajach i tak jest już wysoce zdegradowane, a opinia publiczna interesuje się tymi tematami. Co innego w krajach ubogich, w Afryce, Azji, Ameryce Płd. - tam jest zupełnie odwrotnie (już o to dbają międzynarodowe korporacje) - środowisko można bez większych przeszkód w dowolny sposób eksploatować a opinia publiczna ma większe problemy na głowie niż jego ochrona.

Cytat:
Zmusza się nas do "ekologii" czy nam się to podoba czy nie. Dla mnie on jest albo idiotą albo oszustem.


Do niczego nas nie zmusza - to jego prywatny pogląd a nie żaden nakaz.

Cytat:
Większość naukowców uważa, że rasa ludzka
jest na „kursie kolizyjnym” z naturą, że wszystkie ziemskie ekosystemy cierpią i że
zdolność planety do podtrzymywania życia jest w poważnym niebezpieczeństwie. (1)


Większość naukowców tak uważa - co w tym nieprawdziwego?

Cytat:
Istnieje zagrożenie spowodowane szybką zmianą globalnego klimatu, która z
pewnością będzie miała daleko idące konsekwencje.


No istnieje, ale gdzie pisze że globalne ocieplenie jest w większości zasługą człowieka?

Cytat:
Zanieczyszczenie rzek, gleby
i powietrza którym oddychamy zagraża naszemu zdrowiu. Niszczymy
nieodnawialne zasoby takie jak górną warstwę gleby i warstwę ozonową zamiast
używać ich w sposób inteligentny.


Nie zanieczyszczamy rzek, gleby i powietrza? Nie niszczymy górnej warstwy gleby i warstwy ozonowej?
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj fifi fifi Smile stary kompanie z NH Wink
Nie będę się wiele rozwodzić bo nie jestem wystarczająca przygotowana w moim mniemaniu od strony merytorycznej...nad którą pracuję of course Very Happy
Jednak weź trochę pod rozważania to co Ci napiszę ...
Tak po kolei do tego co powiedziałeś:
1) Fosror ma rację ,że Fresco ignoruję świadomie czy nieświadomie (na razie nie wnikam)
struktury władzy bo jeżeli chcę się wprowadzić projekt globalny jak PV to trzeba pod względem strategicznym i taktycznym takich rozważań dokonać.
2)Piszesz ,
Cytat:
że twórcy Zeitgeista czy projektu Wenus nie muszą w tej sprawie dawać nam jakichś odgórnych wytycznych.

a)Nie muszą dawać nam wytycznych (spójrz co napisałeś )- ...weryfikuj wytyczne... , a także zobacz ,że już dałeś się złapać swoją (świadomość) na jakieś wytyczne innymi słowy jesteś już na nie otwarty.
Piszesz ,że nie muszą Wam dawać wytycznych bo sugerujesz ,że zmiana ''sama '' nastąpi buhehe oczywiście na podstawie tego co sugeruję:
b)
Cytat:
Wg. J. Fresco zmiana obecnego systemu na nowy najprawdopodobniej będzie wymagała zawalenia się obecnego poprzez np. kryzys gospodarczo-społeczny.

czyli zgodnie z planem ....Very Happy -wywołanym(zaplanowanym) kryzysem gospodarczo-społecznym.
3)

Cytat:

Tak, będzie rząd światowy, ale taki w którym będzie zasiadał każdy człowiek na Ziemi Smile

fifi ziomalu ...dorośnij Smile powinieneś już wiedzieć ,że w każdym procesie grupowym występuje lider (taka jest natura człowieka), czy jakiś organizator ,( tak, tak nawet sam już się nastawiłeś na wytyczne... nawet nie dostrzegasz ,że sam zakwalifikowałeś się już pod a nie na równi...
4) fifi przepisy dotyczące środowiska , ekologi ciągle się zwiększają zobacz sobie i przeanalizuj tzw. Agenda 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumer




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 169
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Fosfor
Ad1
PJ nie ignoruje tematówz związanych z NWO. Nie ignoruja też struktur władzy, i rozprawienia sie z nimi.
Cały czas próbujemy znaleść rozwiązanie w tej sprawie. Jedno jest pewne chcemy po prostu od tego uciec. Jedna opcja jest taka, że nie władza, ale zarządzanie bedą sprawowac Ci którzy najwiecej wniesli do projektu, nie pieniędzy, tylko swojej własnej pracy. To nie jest obiecywanie ze cos sie zmieni, jak jest teraz, tylko pokazanie że coś się zmieniło, i dalej się będzie zmieniać. Oczywiście tutaj tez moga być rózne niedogodnosci, dlatego cały czas będziemy sie starać opracować taki system, by nie było struktur władzy takich jakie teraz mamy. Ja sam zastanawiam się czesto jak by to mogło wygladać, jesli juz musiała by być władza. Wybieranie na zasadzie kto ile wnosi, nie jest złe, ale jesli juz to sie nie sprawdzi, to mam inne rozwiązanie które mogło by sie sprawdzić. Spróbuje w skrócie przedstawic.
Kazde miasto wybiera swojego reprezentanta, nie na zasadzie ze cos obiecuje, tylko pod wzgledem tego jak sie poswiecił, i ile zrobił dla innych ludzi. Pózniej każdy ten reprezentant, spotyka sie z innymi reprezentantami innych miast, na debacie dziesięcio dniowej. Powiedzmy przez 10 dni 10 osób cały czas ze sobą przebywa, debatuja, zapoznaja sie z tym co kazdy z nich dokonał, i po dziesieciu dniach wybierają, jednego. Proces się powtarza, kolejne 10 osób kolejnie 10 dni, kolejne wybranie jednego, i znów to samo, tak do samej góry, gdzie np, jeden jest głównym powiedzmy prezydentem, który ma 2 głosy, reszta jest zarządem, powiedzmy w liczbie 6 ktorzy mają po jednym głosie. W kazdej chwili prezydent moze być usuniety przez zarzad, jesli np. zostaną u niego zauwazone tendencje fanatyczne. Tam u góry juz mozna róznie obmyślic system. Najważniejszy jest system wybierania, który w tej wersji ktorą przedstawiłem nie wydaje mi sie zły.

Ad 2
U mnie jest troszeczke inaczej. Był moment w moim zyciu, w którym z dnia na dzień, stałem się świadomy bardzo wielu rzeczy. Nie wiedziałem co zrobic z tą świadomościa zrobić . Chciałem nawet napisać książke, o systemie bez pieniędzy. Próbowałem innym wytłumaczyć jakos, to co właśnie sobie uswiadomiłem, i zrozumiałem, ale niestety nikt nie rozumiał tego o czym mówię. Zrezygnowany zaprzestałem mówic o tym innym ludziom, bo zauważyłem ze maja mnie za wariata. Wtedy własnie zobaczyłem Zeitgeist Addendum, i VP, i wiedziałem ze to jest to . To było dokładnie to o czym chciałem napisać.
Wydaje mi sie ze by zrozumieć VP, potrzebny jest własnie taki przeskok swiadomości. To po prostu nie przychodzi z zewnątrz tylko z wewnątrz. Wierzę że coraz wiecej ludzi zaczyna się własnie budzić nie z zewnątrz, tylko z wewnątrz.

Ad3
Kiedy zrozumiesz, że ja jestem taki sam jak Ty, kiedy zrozumiesz że ludzie w Afryce są tacy sami jak my, wtedy powinienes zrozumiec tez cos wiecej.


Ad4
Wiesz jaką technologie ma rzad/wojsko USA?, jaka technologia jest blokowana? To tylko potwierdza to że niestety jestesmy bardzo mało świadomi technologii która jest przed nami ukrywana. To chyba trzeba zrozumieć, popatrzeć, zastanowić sie, i po prostu zrozumieć.

Ad5
Niestety Fresco mógł tez ulec opinii publicznej pod względem CO2. Co do niszczenia natury, i naszej planety, to trzeba być chyba całkowitym ignorantem by tego nie zauważyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1) Fosror ma rację ,że Fresco ignoruję świadomie czy nieświadomie (na razie nie wnikam)
struktury władzy bo jeżeli chcę się wprowadzić projekt globalny jak PV to trzeba pod względem strategicznym i taktycznym takich rozważań dokonać.


J. Fresco pracuje nad projektem Wenus od kilkudziesięciu lat (teraz ma on 93 lata), nie wydał zbyt wielu publikacji dotyczących szczegółow zmiany systemu ponieważ doskonale wiedział iż to nie on będzie ją przeprowadzał lecz kolejne pokolenia. Działania praktyczne (m.in. to co nazywasz "rozważaniami strategicznymi i taktycznymi") to sprawa członków TZM i RBEF.

Cytat:
a)Nie muszą dawać nam wytycznych (spójrz co napisałeś )- ...weryfikuj wytyczne... , a także zobacz ,że już dałeś się złapać swoją (świadomość) na jakieś wytyczne innymi słowy jesteś już na nie otwarty.


Tu nie rozumiem za bardzo tego co napisałaś. Jeżeli chodzi o poparcie dla danych "wytycznych", to każdy z nas jakieś popiera. Nie ma ludzi którzy by niczego nie popierali Smile

Cytat:
Piszesz ,że nie muszą Wam dawać wytycznych bo sugerujesz ,że zmiana ''sama '' nastąpi buhehe oczywiście na podstawie tego co sugeruję:


Napisałem tylko co w tej kwestii uważa J. Fresco - on nie sugeruje że zmiana sama nastąpi, lecz że zmiana obecnego systemu na nowy najprawdopodobniej będzie wymagała zawalenia się obecnego.

Cytat:
fifi ziomalu ...dorośnij powinieneś już wiedzieć ,że w każdym procesie grupowym występuje lider (taka jest natura człowieka), czy jakiś organizator ,( tak, tak nawet sam już się nastawiłeś na wytyczne... nawet nie dostrzegasz ,że sam zakwalifikowałeś się już pod a nie na równi...


W tym momencie sama powtarzasz pewne wytyczne wpojone Ci przez system dotyczące predefiniowanej i niezmiennej natury człowieka.
Wszyscy musimy dorosnąć aby stanąć przed wyzwaniami jakie stawia nam przyszłość.

Cytat:
4) fifi przepisy dotyczące środowiska , ekologi ciągle się zwiększają zobacz sobie i przeanalizuj tzw. Agenda 21


Agenda 21 realizuje wiele z celów NWO, a jej praktyczne zastosowanie nie jest zbyt dobre dla ludzi i środowiska (zwłaszcza w krajach ubogich o których już pisałem, w niektórych wręcz Agenda stała się pretekstem do większego wyzysku). Teoria to jedno a praktyka to drugie.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
@bimi Zmuszasz mnie do tego żebym jeszcze raz czytał te bajke no ale niech będzie...

Zacznijmy od tego ,że Fresco powtarza mantrę którą przeczytasz na każdej propagandowej ulotce Greenpeace'u czy innej podobnej organizacji. Nawet nie stara się tego kwestionować choć to UN official story.

Cytat:
Większość naukowców uważa, że rasa ludzka
jest na „kursie kolizyjnym” z naturą, że wszystkie ziemskie ekosystemy cierpią i że
zdolność planety do podtrzymywania życia jest w poważnym niebezpieczeństwie. (1)
Istnieje zagrożenie spowodowane szybką zmianą globalnego klimatu, która z
pewnością będzie miała daleko idące konsekwencje. Zanieczyszczenie rzek, gleby
i powietrza którym oddychamy zagraża naszemu zdrowiu. Niszczymy
nieodnawialne zasoby takie jak górną warstwę gleby i warstwę ozonową zamiast
używać ich w sposób inteligentny.
- str 10.

reszta za moment...

do niczego cię nie zmuszam. co najwyżej do tego żebyś nie wypowiadał się na tematy o których najwyraźniej nie masz pojęcia.

chcesz powiedzieć, że we fragmencie który zacytowałeś znajduje się nieprawda? ale dlaczego?
zanieczyszczenie rzek, gleby i powietrza którym oddychamy zagraża naszemu zdrowiu - tak, czy nie?

co do zmian klimatu, tam nie jest napisane, że zmiana globalnego klimatu jest spowodowana działalnością człowieka - jest, czy nie?
no właśnie - więc nie opowiadaj głupot, chyba że zamierzasz jednak przytoczyć kolejny fragment na poparcie swych słów..

zresztą to nie jest ważne; fresco nie jest alfą i omegą, może sobie nawet i wierzyć w man made global warming..
skoro nie wie o tym że loty na księżyc to ściema to równie dobrze może nie wiedzieć o tym, że global warming to ściema - to wcale nie dowodzi że jest w spisku. naukowców którzy chcą dobrze, a tez wierzą w te bajki jest prawdopodobnie większość. bo niestety, gdy inni czytali forum prawda2.info ci pracowali nad swoimi projektami przyszłości. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@fifi

Cytat:
Wg. J. Fresco zmiana obecnego systemu na nowy najprawdopodobniej będzie wymagała zawalenia się obecnego poprzez np. kryzys gospodarczo-społeczny.

Kissinger i jego koledzy podzielają to zdanie tylko, że oni mają swój własny plan. np. Społeczeństwo bez pieniędzy (bo każdy dostanie chipa).

Cytat:
Tak, będzie rząd światowy, ale taki w którym będzie zasiadał każdy człowiek na Ziemi


Teraz też teoretycznie wszyscy rządzimy. Przecież jest demokracja, każdy ma prawo głosu Smile . Rozumiem, że chcesz dobrze ale apeluję o wyzbycie się idealizmu i bardziej realne spojrzenie na sprawę.
Cytat:

Cytat:
Globalnego planowania struktur społecznych. Do tego jeszcze centralizacja produkcji i dystrybucji żywności ... hmmm Monsanto ?


Wręcz przeciwnie.


Doprawdy ? Czy będę miał wybór tego co chcę jeść czy będę musiał jeść to co mi podadzą ? Nie wiedząc ile w tym fluoru, msg czy innych takich "witaminek". Zobacz sobie choćby na Codex Alimentarius - globalne wytyczne co do produkcji żywności. Ja rozumiem, że to jest wszystko ładnie i pięknie w sytuacji "Gdybym to ja tym rządził..." ale rzeczywistość pisze inne scenariusze.
Cytat:
Cytat:

Zmusza się nas do "ekologii" czy nam się to podoba czy nie. Dla mnie on jest albo idiotą albo oszustem.


Do niczego nas nie zmusza - to jego prywatny pogląd a nie żaden nakaz.


Wybacz, że niewyraźnie napisałem. Ten zarzut nie pada pod adresem Fresco czy TZM, mówiłem o tym co robią obecni władcy marionetek. Narzucają nam podatki ekologiczne, od CO2, wymuszają używanie "ekologicznych" technologii (np. żarówek), w UK działa już eko-policja. Wszystko postępuje w tym kierunku i nie wmawiajcie mi że to postępująca "świadomość" społeczeństwa, zmanipulowane barany najgłośniej nawołują do linczu "przestępców klimatycznych".

Cytat:
Większość naukowców tak uważa - co w tym nieprawdziwego?


IPCC i EPA to większość ? Co z tymi którzy wylatują z uniwersytetów za kwestionowanie "official story", widać podobne mechanizmy działania władzy co w kwestii 9/11.

Co do samej ekologii, nie zrozumcie mnie źle, nie kwestionuje tego, że należy dbać o środowisko. Tylko dla mnie jest to kwestia drugorzędna nie mająca aż tak wielkiego znaczenia w momencie gdy tu i teraz truje się nas na wszelkie możliwe sposoby w "lekach" i żywności. To właśnie na rozwiązaniu tego problemu powinniśmy się teraz skupić. Jeżeli chodzi o konkretne tematy to, jestem zdania, że produkowane przez nas CO2 nie ma większego wpływu na klimat. Nie udziela mi się też popularyzowany dzisiaj na każdym froncie panteizm.

@drumer

Cytat:
Tam u góry juz mozna róznie obmyślic system.


Tego się właśnie obawiam, co ci na górze wymyślą żeby nam szarakom znów dokopać...

Cytat:
Ad3
Kiedy zrozumiesz, że ja jestem taki sam jak Ty, kiedy zrozumiesz że ludzie w afryce są tacy sami jak my, wtedy powinienes zrozumiec tez cos wiecej.


Widzisz, ja jestem zdania, że każdy człowiek jest oryginalny, i im bardziej zcentralizowana władza tym dalej jest od człowieka i tym mniej rozumie jego problemy i potrzeby. Tym mniejsze jest też sprzężenie zwrotne działań władzy.

Ad4
Zdaję sobie sprawę, że technologia którą mamy dziś w domach to tylko ochłapy rzucane ze stołu, ale zgaduję, że członkowie TZM też do końca nie wiedzą jakie technologie się przed nami ukrywa. Co to za technologie i na ile przydatne się okażą w świecie wolnym od dyktatury ? Przykładowo - kolejne bomby atomowe czy wynalazki pokroju ADS raczej przestaną być dla nas użyteczne. W temacie technologii jest póki co dużo spekulacji, a mało konkretów.

Jeśli chodzi o PV to najbardziej mnie rozwala kwestia robotów które będą w stanie projektować i budować swoje ulepszone wersje. Na ten temat pisano już całe książki i prowadzono debaty naukowe. W nauce jest znane jako zagadnienie tzw. "osobliwości technologicznej". Wielu naukowców już spekulowało czym zbudowanie takich maszyn może się dla nas skończyć. Po pierwsze, postęp technologiczny przyspieszy poza zdolność ludzkiego rozumowania, przestaniemy więc rozumieć co te maszyny właściwie robią. Po drugie mogą one w pewnym momencie uznać czynnik ludzki za zbędny, Terminatora chyba nie muszę nikomu opowiadać Smile Na szczęście jeszcze takich najprawdopodobniej nie zbudowano.

Ad5. napisałem powyżej o moim stosunku do ekologii. Uważam, że dbanie o środowisko naturalne jest konieczne ale nie jest to dla mnie najistotniejsza kwestia w obliczu planów obecnej elity.
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kissinger i jego koledzy podzielają to zdanie tylko, że oni mają swój własny plan.


Wątpie aby Kissingerowi i innym zależało na upadku obecnego systemu. Nie po to elity pracowały od setek lat żeby go stworzyć (wg. niektórych źródeł - od tysięcy) aby teraz wszystko zniszczyć.

Cytat:
np. Społeczeństwo bez pieniędzy (bo każdy dostanie chipa).


Na co komu chip skoro nie będzie pieniędzy?

Cytat:
Teraz też teoretycznie wszyscy rządzimy. Przecież jest demokracja, każdy ma prawo głosu . Rozumiem, że chcesz dobrze ale apeluję o wyzbycie się idealizmu i bardziej realne spojrzenie na sprawę.


Nie rządzimy my tylko "nasi" przedstawiciele (cudzysłów specjalnie).

Cytat:
Doprawdy ? Czy będę miał wybór tego co chcę jeść czy będę musiał jeść to co mi podadzą ? Nie wiedząc ile w tym fluoru, msg czy innych takich "witaminek". Zobacz sobie choćby na Codex Alimentarius - globalne wytyczne co do produkcji żywności. Ja rozumiem, że to jest wszystko ładnie i pięknie w sytuacji "Gdybym to ja tym rządził..." ale rzeczywistość pisze inne scenariusze.

Skoro tak lubisz powoływać się na książke J. Fresco, to proszę oto cytat ze str. 36:
"Zastosowanie najnowszych technologii wyklucza raz na zawsze używanie szkodliwych chemikaliów oraz pestycydów."

Cytat:
IPCC i EPA to większość ? Co z tymi którzy wylatują z uniwersytetów za kwestionowanie "official story", widać podobne mechanizmy działania władzy co w kwestii 9/11.


W książce nie pisze o naukowców z których organizacji chodzi. Poza tym, czy wg. Ciebie rasa ludzka nie jest obecnie na "kursie kolizyjnym" z naturą?

Cytat:
Widzisz, ja jestem zdania, że każdy człowiek jest oryginalny, i im bardziej zcentralizowana władza tym dalej jest od człowieka i tym mniej rozumie jego problemy i potrzeby. Tym mniejsze jest też sprzężenie zwrotne działań władzy.


Projekt Wenus właśnie skupia się na zrozumieniu problemów i potrzeb każdego człowieka z osobna. I tu znowu cytat z książki (str. 62):
"Decyzje są podejmowane poprzez używanie bezpośrednich reakcji środowiska. Wynikiem tego będzie bardziej humanitarna i konstruktywna cywilizacja, nie oparta na opiniach czy pragnieniach danej grupy lub jednostki. Możesz myśleć o tym jak o ogólnoświatowym, autonomicznym systemie nerwowym. Ludzkie ciało reaguje automatycznie na infekcje. Gdy ktoś skaleczy się w palec i wda się infekcja, nie zbiera się komisja komórek by poinformować mózg o tym zdarzeniu. System nerwowy automatycznie kieruje przeciwciała do zainfekowanego miejsca. Ta automatyczna reakcja systemu nerwowego odzwierciedla działanie gospodarki opartej na zasobach."

Cytat:
Jeśli chodzi o PV to najbardziej mnie rozwala kwestia robotów które będą w stanie projektować i budować swoje ulepszone wersje. Na ten temat pisano już całe książki i prowadzono debaty naukowe. W nauce jest znane jako zagadnienie tzw. "osobliwości technologicznej". Wielu naukowców już spekulowało czym zbudowanie takich maszyn może się dla nas skończyć. Po pierwsze, postęp technologiczny przyspieszy poza zdolność ludzkiego rozumowania, przestaniemy więc rozumieć co te maszyny właściwie robią. Po drugie mogą one w pewnym momencie uznać czynnik ludzki za zbędny, Terminatora chyba nie muszę nikomu opowiadać Na szczęście jeszcze takich najprawdopodobniej nie zbudowano.


Uważam że odpowiednio zaprogramowane maszyny mogą stać się bardziej humanitarne niż jakikolwiek człowiek. A filmy takie jak Terminator powstały po to aby wywołać u ludzi lęk przed sztuczną inteligencją - jednym z największych zagrożeń dla elit.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bimi

Choćby przy elektrowniach geotermalnych (str 2Cool, jako argumentu używa możliwości "zmniejszenia ryzyka globalnego ocieplenia" przez takie elektrownie, a więc przyznaje, że zgadza się z tą teorią. Nie kwestionuję tu możliwości zastosowania technologii takich jak geotermia, kwestionuję umacnianie przez Fresco narzędzi zniewolenia ludzkości takich jak koniecznośc walki z "globalnym ociepleniem".Dlaczego Fresco jako jeden z głównych priorytetów dla PV stawia właśnie ekologię ? Czemu ma służyć wyolbrzymianie akurat tego problemu w obliczu innych, moim zdaniem dużo bardziej istotnych ?

@fifi

“Ordo ex Chao” - To zdaje się ich metoda działania... w historii już nieraz imperia rosły i upadały by dać początek kolejnym a jednak wciąż u władzy jest ta sama organizacja (przynajmniej według niektórych).

Cytat:
Na co komu chip skoro nie będzie pieniędzy?

To nie było o PV tylko o sytuacji na Świecie na dzień dzisiejszy. Niedługo przyjdzie nam się zmierzyć z problemami tego typu.

Cytat:
Nie rządzimy my tylko "nasi" przedstawiciele (cudzysłów specjalnie).


Dlaczego ufasz, że w PV będzie inaczej?

Cytat:
Uważam, że odpowiednio zaprogramowane maszyny mogą stać się bardziej humanitarne niż jakikolwiek człowiek.


Maszyna bedzie na tyle humanitarna na ile humanitarny bedzie jej programista. Pozatym maszyny wykonujące polecenia zaprogramowane przez ludzi a SI, którego decyzje niekoniecznie są przewidywalne to dwie kompletnie różne sprawy.

Cytat:
A filmy takie jak Terminator powstały po to aby wywołać u ludzi lęk przed sztuczną inteligencją - jednym z największych zagrożeń dla elit.


Proszę o uzasadnienie, dlaczego uważasz, że SI jest zagrożeniem dla elit? Czy SI ma nami rządzić lepiej ? Dlaczego akurat SI można ufać ?

Cytat:
Skoro tak lubisz powoływać się na książke J. Fresco,


Nie pisałem, że lubię się powoływać, ponieważ osobiście uważam ją za pseudonaukowy bełkot btw. wolę innych autorów SciFi.

Cytat:
to proszę oto cytat ze str. 36:
"Zastosowanie najnowszych technologii wyklucza raz na zawsze używanie szkodliwych chemikaliów oraz pestycydów."

Nam też dziś wmawiają, że GMO jest nieszkodliwe. btw co to za "najnowsze technologie" i czy istnieje zaplecze techniczno-produkcyjne do ich wdrożenia ?

Cytat:
Projekt Wenus właśnie skupia się na zrozumieniu problemów i potrzeb każdego człowieka z osobna. I tu znowu cytat z książki (str. 62):
"Decyzje są podejmowane poprzez używanie bezpośrednich reakcji środowiska. Wynikiem tego będzie bardziej humanitarna i konstruktywna cywilizacja, nie oparta na opiniach czy pragnieniach danej grupy lub jednostki. Możesz myśleć o tym jak o ogólnoświatowym, autonomicznym systemie nerwowym. Ludzkie ciało reaguje automatycznie na infekcje. Gdy ktoś skaleczy się w palec i wda się infekcja, nie zbiera się komisja komórek by poinformować mózg o tym zdarzeniu. System nerwowy automatycznie kieruje przeciwciała do zainfekowanego miejsca. Ta automatyczna reakcja systemu nerwowego odzwierciedla działanie gospodarki opartej na zasobach."


Moim zdaniem Fresco mocno przecenia możliwości sztucznych sieci neuronowych... widać, że zbyt dużego pojęcia to on nich nie ma.
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumer




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 169
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:


@drumer

Cytat:
Tam u góry juz mozna róznie obmyślic system.


Tego się właśnie obawiam, co ci na górze wymyślą żeby nam szarakom znów dokopać...



Nie zrozumiałes o co mi tam chodziło. Może troszke chaotycznie to tam napisałem. Chodziło mi o zorganizowanie tego wszystkiego juz w stosunku do tych np. 7 ludzi którzy wczesniej tym systemem zostali wybrani. Jeśli chcesz, to minimalnie sie wyslie, i teraz to zorganizuje.
Główny który został wybrany, ma prawo głosu za dwóch. Reszta powiedzmy nie szesciu a siedmiu, ma głos jako jeden. Główne decyzje, które trzeba by było szybko podejmować, mogło by podejmować tych ośmiu panów, którzy zostali wybrani w tym systemie który opisałem. Nie wydaje mi sie by ci panowie, wybierani w takim systemie, byli nieodpowiednimi osobami. Gdyby któras osoba wzbudzała podejrzenia o jakis fanatyzm....., bardzo łatwo cała reszta rady mogła by ja usunąc z tego stanowiska. Gdyby chodziło o usuniecie członka rady, to gdy pojawił by się remis, bo główny"wódz;)' miałby dwa głosy, i reszta zarzadu 6. To decydujacy głos należał by do społeczeństwa. Wybory mozna by było organizowac, co roku, co dwa, trzy...
To co napisałem, to oczywiscie jedna z opcji, które mozna by było wykorzystac, jesli juz musiała by byc struktura władzy. To tylko taki mój punkt widzenia na ta sprawe. Wydaje mi się że warto by było się zastanowic nad tym co napisałem, że całkiem głupie to nie jest.
To tez pokazuje, że Wy mało myślicie na temat rozwiązywania problemów, głównie skupiacie sie na "mało produktywnym" krytykowaniu, ale niestety, są osoby które myślą, i próbują coś tworzyć, jak i osoby które tylko krytykuja, i wszędzie widzą spisek. W zasadzie to właśnie osoby które myślą nad rozwiązaniami są najbardziej potrzebne ruchowi ZM, hmm zastanawiam się własnie po ca ja robie tu to co robie, ale krytyka tez jest ważna, bo bedzie jej coraz więcej..


Fosfor napisał:


@drumer
Cytat:
Ad3
Kiedy zrozumiesz, że ja jestem taki sam jak Ty, kiedy zrozumiesz że ludzie w afryce są tacy sami jak my, wtedy powinienes zrozumiec tez cos wiecej.


Widzisz, ja jestem zdania, że każdy człowiek jest oryginalny, i im bardziej zcentralizowana władza tym dalej jest od człowieka i tym mniej rozumie jego problemy i potrzeby. Tym mniejsze jest też sprzężenie zwrotne działań władzy.

Oprócz tego co napisał fifi, i co ogólnie w VP jest na ten temat. To to co ja napisałem miało dużo głębasze podłoze, ale widze że masz narazie problem z pierwszą częscia mojej wypowiedzi, a dopiero po pierwszej przyjdzie kolej na zrozumienie drugiej.


Cytat:
Ad4
Zdaję sobie sprawę, że technologia którą mamy dziś w domach to tylko ochłapy rzucane ze stołu, ale zgaduję, że członkowie TZM też do końca nie wiedzą jakie technologie się przed nami ukrywa. Co to za technologie i na ile przydatne się okażą w świecie wolnym od dyktatury ? Przykładowo - kolejne bomby atomowe czy wynalazki pokroju ADS raczej przestaną być dla nas użyteczne. W temacie technologii jest póki co dużo spekulacji, a mało konkretów.


To jest racja, nie wiemy co to za technologie, ale wiemy że są, i wiemy ze trzeba je wykorzystać do polepszenia bytu nas wszystkich.

Cytat:
Jeśli chodzi o PV to najbardziej mnie rozwala kwestia robotów które będą w stanie projektować i budować swoje ulepszone wersje. Na ten temat pisano już całe książki i prowadzono debaty naukowe. W nauce jest znane jako zagadnienie tzw. "osobliwości technologicznej". Wielu naukowców już spekulowało czym zbudowanie takich maszyn może się dla nas skończyć. Po pierwsze, postęp technologiczny przyspieszy poza zdolność ludzkiego rozumowania, przestaniemy więc rozumieć co te maszyny właściwie robią. Po drugie mogą one w pewnym momencie uznać czynnik ludzki za zbędny, Terminatora chyba nie muszę nikomu opowiadać Smile Na szczęście jeszcze takich najprawdopodobniej nie zbudowano.



Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale jak myślisz, jak sa tworzone teraz lepsze wersje komputerów. Myślisz że procesor ludzie lutuja lutownicą?
Co do osobliwosci technologicznej to jest obszerny temat do omówienia. Moge tylko tyle na ten temat powiedzieć, że oprócz czytania, tez sie na ten temat zastanawiałem, bo widać że to jest jednak istotna róznica. Doszedłem do wniosków, ze jednak nie bedzie nam zagrażac. Tak w dużym skrócie, będzie mysleć logicznie, całkiem inaczej niz ludzie. Moim zdaniem współpracowanie, i tworzenie jest dużo bardzej logicznym rozwiazaniem, jak niszczenie i zabijanie.
Na te tematy mozna bardzo wiele dyskutować, i przypuszczac, ale prawdopodobnie osobliwosc technologiczna powstanie, i wtedy dopier sie przekonamy. Napewno zachowamy odpowiednie srodki ostrozności.

Cytat:
Ad5. napisałem powyżej o moim stosunku do ekologii. Uważam, że dbanie o środowisko naturalne jest konieczne ale nie jest to dla mnie najistotniejsza kwestia w obliczu planów obecnej elity.


Dla mnie kwestia środowiska jest bardzo istotna, na równi istotna jak kwestia planów obecnej elity. znów pojawia się pytanie, co Ty chcesz zrobić w kwesti planów obecnej elity?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
Choćby przy elektrowniach geotermalnych (str 28), jako argumentu używa możliwości "zmniejszenia ryzyka globalnego ocieplenia" przez takie elektrownie, a więc przyznaje, że zgadza się z tą teorią. Nie kwestionuję tu możliwości zastosowania technologii takich jak geotermia, kwestionuję umacnianie przez Fresco narzędzi zniewolenia ludzkości takich jak koniecznośc walki z "globalnym ociepleniem".

OK - to zacytujmy: Energia geotermalna może dostarczyć ponad 500 razy tyle energii co wszystkie paliwa kopalne na Ziemi, zmniejszając jednocześnie zagrożenie globalnego ocieplenia.
Znów - nie napisał, że globalne ocieplenie wywołane jest przez człowieka, a tylko że spalanie paliw kopalnianych zwiększa takie zagrożenie.

Fosfor napisał:
Dlaczego Fresco jako jeden z głównych priorytetów dla PV stawia właśnie ekologię ? Czemu ma służyć wyolbrzymianie akurat tego problemu w obliczu innych, moim zdaniem dużo bardziej istotnych ?

Wyolbrzymianie?
W dłuższej perspektywie rozwoju ludzkości nie ma bardziej istotnego zagadnienia niż ochrona tej planety - należy doprowadzić do stanu w którym eksploatacja planety nie zniszczy jej, a umożliwi stabilne trwanie. Przy obecnej technologii i bezmyślnej eksploatacji niezwykle łatwo zaburzać ekosystemy, skład wody, czy atmosfery - to w konsekwencji może doprowadzić nawet i do zmian klimatycznych. Nie mówię że już teraz jesteśmy do tego zdolni, ale w czasach projektu venus technologia będzie o wiele dalej posunięta - dlatego przy jej projektowaniu koniecznie trzeba mieć na uwadze ekologię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@drumer
To co opisujesz od obecnej "demokracji" różni się tylko strukturą. Uważam, że praktycznie każdy system byłby dobry dla ludzkości jeśli wszyscy ludzie byliby dobrzy i uczciwi, ale jak wiemy tak nie jest... Obecnie też przedstawiciele są wybierani na podstawie rozmaitych kryteriów ale to nie przeszkadza organizacjom działającym w ukryciu w obsadzaniu ważnych stanowisk swoimi marionetkami. Głównym problemem jest to, jak zabezpieczyć system przed tego rodzaju zagrożeniami ?

@bimi
EDIT:
Cytat:
nie napisał, że globalne ocieplenie wywołane jest przez człowieka, a tylko że spalanie paliw kopalnianych zwiększa takie zagrożenie.

A kto je spala ? może reptylianie ?


Cytat:
W dłuższej perspektywie rozwoju ludzkości nie ma bardziej istotnego zagadnienia niż ochrona tej planety

Skoro już jesteśmy przy daleko idącym futuryźmie to uważam, że w dłuższej perspektywie rozwoju ludzkości nie ma istotniejszego zagadnienia niż opanowanie inżynierii planetarnej - kształtowania środowiska planety do swoich potrzeb, a nie na odwrót. Środowisko planety może się rozregulować z przyczyn kompletnie od nas niezależnych, wtedy nic nie pomoże żadna ekologia, jedynym ratunkiem byłaby technologia umożliwiająca przywrócenie Ziemi do poprzedniego stanu. Nie mówiąc o tym, że jest to praktycznie jedyna droga do sensownej kolonizacji innych planet, jeżeli miałoby to kiedykolwiek nastąpić .

Cytat:
Nie mówię że już teraz jesteśmy do tego zdolni, ale w czasach projektu venus technologia będzie o wiele dalej posunięta

Tu się zgodzę - PV nie jest projektem możliwym do realizacji na dzisiejsze czasy a jedynie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Mało tego, dla mnie PV to gruszki na wierzbie obiecywane nam za 25-50 lat, o poziomie wiarygodności równym obietnicom naszych polityków, nie uwzględniające, że w tym czasie wiele może się zmienić.

Btw. W przebiegu tej dyskusji całkowicie zignorowaliście kluczową kwestię wiarygodności całego ruchu TZM :
Cytat:
dlaczego chcesz zmieniać świat z ludźmi, którzy są ubabrani w kontaktach z tymi, którzy sami tę chorobę zaszczepiają

Bo dla mnie to jest istotne. Czy to ważne co ci ludzie propagują i obiecują skoro cały ruch jest odgórnie sterowany i z założenia wiadomo, że ktoś będzie pociągał za sznurki ? Na ile można ufać takiej organizacji ?
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@fifi
Cytat:

W tym momencie sama powtarzasz pewne wytyczne wpojone Ci przez system dotyczące predefiniowanej i niezmiennej natury człowieka.
Wszyscy musimy dorosnąć aby stanąć przed wyzwaniami jakie stawia nam przyszłość.


Jakie wpojenia …wynika to czysto z obserwacji ludzkiej natury :
Człowieka jako takiego.
Człowieka i jego zachowania w grupie.
Dziwię się Tobie, że jesteś, aż tak mocno zaślepiony ,ażeby nie dostrzegać ,że w grupie zawsze występują zależności i lider. Dziwię się Tobie ,że nie dostrzegasz ,że nawet w przypadku dwojga ludzi to każdy z nich przeforsowuję swoja racje , a przynajmniej próbuje. Dziwię się Tobie, że kompletnie nie pojmujesz ,że jakikolwiek projekt i instytucja opiera się na hierarchii.
Przecież sam jesteś w Radiu Wolne Media i podlegasz jego redaktorowi naczelnemu.
Z związku z tym nie wiem dlaczego Twoją świadomość podąża w dziecinny sposób wypowiadając takie oto głodne kawałki do kwadratu.:
fifi:
Cytat:

Tak, będzie rząd światowy, ale taki w którym będzie zasiadał każdy człowiek na Ziemi



Nie trzeba sięgać daleko ,żeby widzieć ,że jest to bzdura.
Np. . forum prawda2.info ma organizatora , którym jest bimi ( zresztą bardzo dobrze) , który jest zarazem założycielem tej strony i każdy użytkownik stosuję się do jego reguł czyli limity, rejestracje itd. , które to on ustala tak?
Mnie to osobiście nie przeszkadza, powiem więcej bimi ma wysokie zdolności organizacyjne.
są ludzie -użytkownicy którzy się zaczynają buntować tak?
I odchodzą…
Każdy broni swojego terenu , swojej prywatności .
Dominacja jednostki nad drugą jednostką jest tak stara jak pojawienie się homo sapiens.
Więc przestań mi infantylnie pitolić o rządzie światowym w którym
fifi:
Cytat:
Tak, będzie rząd światowy, ale taki w którym będzie zasiadał każdy człowiek na Ziemi

Jeszcze brakuję ,żebyś wypowiedział magiczne słowa: wolność , równość i braterstwo.

A co do Agendy 21 to właśnie mam to myśli co Ty napisałeś :
fifi
Cytat:
Agenda 21 realizuje wiele z celów NWO

i to widzisz/dostrzegasz tylko dlaczego już nie widzisz, że fresco propaguję/sugeruje i nawija podobne kwestie(bla bla bla środowisko bla bla bla globalne ocieplenie) co twórcy Agendy21 ,żeby było bardziej zabawnie i paradoksalnie to notabene sam tłumaczyłeś tę trywialną książkę!:
Cytat:

zmniejszanie
ilości przepisów dotyczących ochrony środowiska oraz inne skutki mogą się
wydawać dobre na krótką metę, lecz ostatecznie okażą się zgubne.

Czyli wg Fresco sugestii zwiększać przepisy.

oraz ,że propaguje idee globalnego ekoterroryzmu tzw., globalnego ocieplenia.
Cytat:
Energia geotermalna może dostarczyć ponad 500 razy tyle energii co
wszystkie paliwa kopalne na Ziemi, zmniejszając jednocześnie zagrożenie globalnego ocieplenia.


I na końcu wypowiadasz ''święte słowa'':
fifi:
Cytat:
Teoria to jedno a praktyka to drugie.

I weź sobie to jako fanatyk Projektu Venus do serca <-własne słowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drumer




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 169
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co opisujesz od obecnej "demokracji" różni się tylko strukturą. Uważam, że praktycznie każdy system byłby dobry dla ludzkości jeśli wszyscy ludzie byliby dobrzy i uczciwi, ale jak wiemy tak nie jest... Obecnie też przedstawiciele są wybierani na podstawie rozmaitych kryteriów ale to nie przeszkadza organizacjom działającym w ukryciu w obsadzaniu ważnych stanowisk swoimi marionetkami. Głównym problemem jest to, jak zabezpieczyć system przed tego rodzaju zagrożeniami ?


Ja nie twierdze, ze to co opisałem, jest jedynie słuszne, wydaje mi się ze znajdziemy lepsze rozwiązanie. Ale co do tego, to porównaj sobie to co ja przedstwaiłem, z tym co teraz jest. Różnice są bardzo istotne. Przedewszystkim system monetarny. To o co my walczymy, to usuniecie tego systemu. Ten system na kazdym kroku nas niszczy, i paralizuje. Zauważ , ze teraz liczy się kasa, trzeba zasponorować osobe która ma być prezydentem, i to nie sa setki tysiecy, tylko grube miliony. W systemie monetarnym , zawsze będzie możliwosc korupcji. Jesli juz ktoś jest na jakimś stanowisku, to wydaje mi się, ze tylko jest kwestia ceny. Ile, sto milionów, piećset, miliard. to jest tylko kwestia ceny. Zauwaz że teraz prezydentów, wybierają bardzo nieświadomi ludzie, zresztą i tak nie ma wyboru, nawet ci świadomi nie mają wyboru zagłosowania, na konkretna osobe, która zapewni dobre rozwiązania. Nie ma żadnego wyboru, przecież to jest oczywiste są elity które robią co chcą.
Ten system który ja przedstawiłem, rózni sie bardzo od tego co jest teraz. Wątpie by przes taki system filtracji, przedostała się osoba która ma złe zamiary.
Wydaje mi się, że Fresco Meadows, i PJ nie mogli by w tym uczestniczyć.
To co pisze jest tylko szukaniem rozwiązania, jesli juz musiała by być struktura władzy. Myśle że znajdziemy inne rozwiązanie. Co najważniejsze w tym wszystkim, to nie PJ i Fresco szukają tego rozwiązania, tylko my wszyscy. Tutaj nie ma tak ze guru PJ coś mówi, jak mamy to zrobić. Od tego jestem ja, Ty i cała reszta. Wiem ze znajdziemy jakieś rozwiązanie, na które wszyscy się zgodzimy, bo po prostu bedzie logiczne, i wyeliminuje te wszystkie sprawy których się obawiamy.
Spróbuj się zastanowić, jak Ty byś to zrobił, moze cos ciekawego wymyślisz.
Masz jakieś dobre rozwiązanie?
Nie rozumiem, nie masz pojecia co zrobić by było lepiej, ale krytykujesz wszystkich którzy chcą coś zrobić by było lepiej. Masz przecież mózg, wymysl cos, napewo z chęcią tego posłucham.


Cytat:
Skoro już jesteśmy przy daleko idącym futuryźmie to uważam, że w dłuższej perspektywie rozwoju ludzkości nie ma istotniejszego zagadnienia niż opanowanie inżynierii planetarnej - kształtowania środowiska planety do swoich potrzeb, a nie na odwrót. Środowisko planety może się rozregulować z przyczyn kompletnie od nas niezależnych, wtedy nic nie pomoże żadna ekologia, jedynym ratunkiem byłaby technologia umożliwiająca przywrócenie Ziemi do poprzedniego stanu. Nie mówiąc o tym, że jest to praktycznie jedyna droga do sensownej kolonizacji innych planet, jeżeli miałoby to kiedykolwiek nastąpić .


Tak to racja, ale narazie nawet nie rozumiemy do konca procesów które kierują naszym ekosystemem, spokojnie.


Cytat:
Btw. W przebiegu tej dyskusji całkowicie zignorowaliście kluczową kwestię wiarygodności całego ruchu TZM :
Cytat:
dlaczego chcesz zmieniać świat z ludźmi, którzy są ubabrani w kontaktach z tymi, którzy sami tę chorobę zaszczepiają

Bo dla mnie to jest istotne. Czy to ważne co ci ludzie propagują i obiecują skoro cały ruch jest odgórnie sterowany i z założenia wiadomo, że ktoś będzie pociągał za sznurki ? Na ile można ufać takiej organizacji ?


Ruch jest odgórnie sterowany? Fresco i PJ to tylko zaczęli, teraz to wszystko zależy od nas. Wierz mi że Fresco, i PJ nie będzie mi mówił co mam robić. Jesli podsuna jakis pomysł, to go przeanalizuje, jesli będzie dobry, logiczny, to z niego skorzystam.
Myślisz że jestem na tyle mało świadomy, ze nie myśle o tym zagrozeniu, ze nie będe uważnie przyglądał się kazdemu posunieciu które wykona Fresco i PJ.
Uważacie nas chyba za tych mało świadomych, a Wy jesteście tymi świadomymi najbardziej, bo lepiej jest nie ryzykować, i siedziec przed monitorem, czekając na NWO
Już dawno rozmawiałem z członkami ruchu o tym zagrozeniu. że wszystko może być ok, ale w pewnym momencie PJ oczywiscie szanowany i uznawany za guru, przekona ludzi do czegos, co okaze się ostatnia rzeczą wolnego zmanipulowanego wyboru. Zagrożenie jest i bedzie zawsze, ale trzeba byc świadomym tego zagrozenia, i juz teraz obmyslac jak go uniknąc. Mamy umysły więc z nich skorzystajmy, jesli bedzie dobre logiczne rozwiązanie, to reszta członków ruchu z tego skorzysta, wtedy nie bedzie ważne co powie PJ. Jesli się będzie temu sprzeciwiał, a będzie to dobre rozwiązanie proponowane przez członków, to wtedy będzie wiadomo o co chodzi.
Spróbuj zrozumieć co my chcemy zrobic, i jak to bedzie działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
Cytat:
nie napisał, że globalne ocieplenie wywołane jest przez człowieka, a tylko że spalanie paliw kopalnianych zwiększa takie zagrożenie.

A kto je spala ? może reptylianie ?

Nie rozumiem... Uważasz, że to nieprawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 10 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam czasu aby odpisywać tu na forum na pojawiające się pytania dotyczące pv, ale chętnie odpowiem na nie na antenie radia. Można nawet spisać sobie pytania na kartkę i odczytać je podczas audycji. Z ocen tematu zauważyłem że jest tutaj wielu przeciwników pv, ale jednak jak dotąd nie dotarło do mnie żadne zgłoszenie.
fifi jakiś czas temu napisał:
Korzystając z okazji, chciałbym poinformować iż poszukuję przeciwników projektu Wenus do debaty w Radiu Wolne Media.

Zgłoszenia można wysyłać do mnie na pw lub na adres radia tzn. radio(małpa)wolnemedia(kropka)net
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


I Ogólnopolski Zlot Ruchu Zeitgeist
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile