W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
kkk-kasa,kosciol,ksieza  
Podobne tematy
Kościół katolicki - spółka z oo330
Historia Kościoła Katolickiego 22
Rola KRK w tworzeniu NWO40
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 11351
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 25 Sie '09   Temat postu: kkk-kasa,kosciol,ksieza Odpowiedz z cytatem

wykopane/znalezione przez znajomego. przekazuje dalej, warto wiedziec:]

Cytat:
363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci mój proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Ostatnio pewien uroczy wikary po cywilnemu tak mi zaimponował przy ruletce, że postanowiłem włożyć w to trochę wysiłku i dowiedzieć się jakie są źródła finansowania luksusowej konsumpcji części kleru. Pałacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzeńcy", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od zubożałego społeczeństwa. No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy "opodatkować Kościół". Spróbójmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem.


- 1 -

Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom.


- 2 -

Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rąk proboszcza i tylko on wie, co się z tymi pieniędzmi dalej dzieje.


- 3 -

Zyski z wynajmowania nieruchomości. Po wejściu kleru do szkół państwowych zostało na przykład około 23 000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robią z tym co chcą. Mogą na przykład swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z władz terenowych kazać organizować różnego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe właśnie w tych lokalach. Cenę dyktuje dobrodziej i nikt nie śmie się targować. Wiele razy brałem udział w takich przymusowych spędach, więc wiem o czym mówię. Inni dobrodzieje nie krępują się zakładać w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, żeby nie płacić podatków.


- 4 -

Zyski z inwestycji budowlanych typu Roma Office Center w Warszawie. W tym przykładzie inwestorem jest archidiecezja warszawska, która włożyła w to 24 miliony dolarów amerykańskich. W kościelnym wieżowcu mieszczą się również bary, restauracje, sklepy, punkty usługowe itp. Ogółem około 12 000 metrów kwadratowych świętej powierzchni. Działkę w centrum Warszawy kazali sobie dać praktycznie za darmo.


- 5 -

Zyski z działalności przemysłowej. Szczególnie przemysł poligraficzny. Poczytajcie o przewałach "Stella Maris". Masowy wyrób dewocjonaliów, świec, win ( niby, że mszalne ) itp. Doskonałe przebicie jest również na opłatkach.


- 6 -

Zyski z działalności handlowej. Na przykład własne księgarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa kościelne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

- 7 -

Zyski z działalności rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojną. Trzeba przyznać, że od działalności rolniczej księża płacą podatek rolny.Ale za to otrzymuja milionowe dotacje z UE.


- 8 -

Zyski/straty z ogólnopolskich businessów Episkopatu lub biskupów. Przykład - fundusz emerytalny Arca Invesco. W tym przypadku czarni się przeliczyli. Powoływanie się w telewizyjnych reklamówkach na autorytet Episkopatu okazało się niewypałem i fundusz nie wytrzymał konkurencji.


- 9 -

Zyski z działalności nazwijmy to umownie "obszarniczej" . Przykład gospodarstwo Carol. Kościelny Caritas kazał sobie dać 1 300 hektarów państwowej ziemi razem z bezrobotnym miejscowym chłopstwem z Mierzyna i Wrzosowa. Ci biedni ludzie ( dawni pracownicy PGR-ów ) w praktyce są teraz całkowicie zależni od nowego pana, bo innej roboty nie ma.


- 10 -

Zyski z przedsiębiorstw wielobranżowych. Na przykład business turystyczny. Sam byłem kilka razy na tak zwanych pielgrzymkach autokarowych po Europie. Faktycznie były to normalne komercyjne trasy turystyczne ( częściowo fundował zakład pracy, więc się jeździło ). Dobrodzieje wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek których biur podróży powinien ze społecznych pieniędzy dopłacać katolicki urzędnik. Dla wyższych szarż były lepsze "pielgrzymki". Najlepsi w businessie turystycznym są ojcowie Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, możecie z nimi pielgrzymować na przykład po Amazonii.


- 11 -

Zyski z businessu oświatowego. Wiara nie jest nauką. Czarni natomiast kształcą swoje przyszłe kadry na koszt Ministerstwa Nauki ( czy jak tak ono się teraz oficjalnie nazywa ). W 2001 roku tylko KUL i PAT pociągnęły od Polski dokładnie 57 878 200 złotych, ciągną dalej i co raz więcej. Jest również trzecia pompa ssąca. Kiedyś nazywało się to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwę na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i już można doić, bo oficjalnie szkoła ma status uczelni państwowej. Podejmowane są liczne próby zakładania wydziałów teologicznych na różnych uczelniach państwowych.


- 12 -

Zyski z businessu cmentarnego. To dobry temat na specjalny wątek. Jeżeli ktoś ma czas i potrafi to zrobić, niech spróbuje oszacować dochodowość z jednego hektara cmentarza, tak jak to się robi w rolnictwie. Produkt jest inny, ale z ekonomicznego punktu widzenia zasada podobna. Gołym okiem widać jednak, że trudno sobie wyobrazić lepszy i pewniejszy interes. Ceny narzucane przez pasterzy i ich techniki marketingowe znacie, albo poznacie.


- 13 -

Zyski z prawdziwych darowizn. Kościół od otrzymanych darowizn nie płaci podatków. Prawdziwe darowizny ( w odróżnieniu od fikcyjnych ) najlepiej wychodzą wtedy, gdy mają formę dotacji i rozdaje się nie swoje pieniądze, ale spółek skarbu państwa. Spółka skarbu państwa to jest takie coś, że jeszcze tego nie sprywatyzowali, ale już przygotowali do dojenia, bo nadali postać spółki akcyjnej. Stanowiska prezesów i członków rad nadzorczych obsadza się zwykle z nadań politycznych a potem należy się odwdzięczyć. Przykład KGHM Polska Miedź S.A. Polityczni mianowańcy - w tym przypadku jeszcze z rozdania solidarnościowego - odwdzięczyli się w następujący sposób: Fundacja Świętego Antoniego z okazji festynu "Unieś mnie do góry" 300 000 zł. Parafia w Głogowie 450 000 zł. Jankowski ze Świętj Brygidy 450 000 zł. 3 razy po 50 000 zł dla diecezji legnickiej, zielonogórskiej, wrocławskiej, katowickiej. Katolickie Radio Plus z Legnicy i Katolickie Radio Głogów odpowiednio 8 100 i 5 000 zł miesięcznie. Kuria we Wrocławiu - samochód Audi A 8 za 196 000 zł bez VAT. Seminarium Duchowe we Wrocławiu 7 000 zł. Salezjańskia Organizacja Sportowa 150 000 zł. KGHM to tylko jeden przykład działalności cywilnych kolaborantów. Ile czarni wyciągnęli tą metodą w skali całej Polski prze 25 lat naszego pontyfikatu ? Ile ciągną obecnie ?


- 14 -

Zyski z fundowania dobrodziejom na koszt podatników 80 % składki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %. Też bym tak chciał. Niech inni co miesiąc składają się na moją przyszłą emeryturę, a ja będę siedział i kontemplował... Te pozostałe 20 % składki emerytalnej i wypadkowej, którą płacą wielebni i tak jest potrącana z osławionego dochodowego podatku ryczałtowego. Dochodowy podatek ryczałtowy to sztandar, którym wymachują księża, gdy ktoś im mówi, że wtrącają się do polityki a nie płacą podatków. Jeszcze do tego wrócimy.


- 15 -

Zyski z państwowych dotacji na kościelne zakłady opieki społecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z państwowych dotacji na przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowo - wychowawcze kościoła.


- 16 -

Zyski z urzędolenia. Najprostszej czynności służbowej kapłan katolicki nie wykona bez "karteczki", najlepiej w trzech kopiach i żeby na każdej były po dwie piecząteczki. Na każdym kroku płać i płać. Kolega opowiadał mi jak poszedł na "nauki przedmałżeńskie"...


DRUGA GRUPA - OFICJALNE DOCHODY KSIĘŻY


17. Śluby.

18. Pogrzeby.

19. Chrzty.

20. Kolędy.

21. Intencje mszalne.


22. Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego źródła ). Czarni dobrze wiedzieli po co wymyślili ludziom tak zwany czyściec, mimo że takiego słowa nie ma w Biblii.


23. Pensje dla kapelanów wojskowych, policyjnych, szpitalnych, więziennych, strażackich itp. wypłacanych przez Polskę. Kapelanów wojskowych jest obecnie w przybliżeniu 200. W 1999 roku ujawniony oficjalnie budżet orydynariatu polowego wynosił 13,1 miliona złotych. MON płaci również za kaplice. Naszych granic broni eskadra 250 zakonnic na etatach sierżantów... W 2000 roku każda z nich ciągnęła z budżetu 1200 złotych. Ile ich jest obecnie i ile teraz ciągną nie wiem, bo gdzie to sprawdzić ? Posługuję się takimi danymi, jakie udało mi się gdzieś znaleźć. Prawdziwych żołnierzy do szału doprowadza tak zwany numer na kapelana, związany ze służbowymi mieszkaniami dla oficerów, ale to już inna historia.


24. Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedzieć ilu kapelanów u nich się pasie, bo liczba rośnie jak na drożdżach. Prawdopodobnie jest to około 2000 księży. W 1999 roku Rzeczypospolita podawała liczbę 1500 kapelanów szpitalnych, z tego około 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiają tacy krezusi jak policjanci, strażacy, funkcjonariusze więziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, że pracownicy budżetówki są przepłacani, więc mogą sobie trochę poszastać...


25. Pensje dla katechetów ( czarnych i cywilnych ). Najpierw mieli uczyć religii w państwowych szkołach bezpłatnie, wszak mają powołanie i celem ich posługi jest zbawienie duszy niesmiertelnej Jasia i Małgosi. Teraz im już przeszło. Nie mam aktualnych danych, ale w 1999 roku pociągnąli od Polski około 600 milionów złotych łącznie ze składkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnił, że w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobierało 36 000 fachowców z tego 17 757 "profi" i 18 381 amatorów.


TRZECIA GRUPA - ZYSKI Z OKRADANIA OJCZYZNY


26. Zyski z fikcyjnych darowizn: Do klasyki tego gatunku należy tak zwany "numer na księdza", który w pewnych kręgach stał się wręcz normą. Żeby się nie mądrzyć powiem o co chodzi w najprostszych słowach. Jesteś dobrodziejem, lub jego cywilnym kolaborantem. Chcecie dorobić. Dobrodziej wystawia kolaborantowi zaświadczenie, że oto został obdarowany kwotą na przykład 100 000 złotych. Fiskus nie pobiera od dobrodzieja żadnego podatku, bo to ksiądz ( bo w teorii darowizna była na cele kultu religijnego ). Kolaborant odpisuje sobie od podstawy opodatkowania 100 000 zł, ale obecnie nie więcej niż 10 % rocznego dochodu, bo to szlachetny darczyńca. Za wystawienie fałszywego świadectwa dobrodziej wziął na przykład 10 000 zł. Całą zabawę finansuje Polska, która później nie ma na pielęgniarki i posiłki w szpitalach. Urzędnicy państwowi nie są głupi i oczywiście wiedzą o co chodzi. Właśnie dlatego, że nie są głupi siedzą cicho. Kto przy 18 % bezrobociu, mając dobrą państwową posadę zadrze z miejscowym dobrodziejem ? Skala okradania Polski przez duchownych z zastosowaniem tej techniki jest trudna do przeszacowania. Tygodnik Newsweek jakiś czas temu dopuścił się na księżach prowokacji dziennikarskiej i następnie wszystko opisał. Między innymi napisali, cytuję "Żaden duchowny nie odmówił nam współpracy w oszustwie". Wszyscy dobrodzieje chcieli wystawić poświadczenia, że otrzymali fikcyjne darowizny. Bóg w dekalogu coś wspominał, że nie będziesz dawał fałszywego świadectwa, czy jakoś tak, ale na pewno nie mówił tego poważnie...


27. Zyski z nadużywania zwolnień od ceł i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybrał tak gigantyczną skalę, że zrobiło się zbyt głośno i oficjalnie już im to trochę ukrócili. Najbardziej znane przykłady: Szajka z Rzeszowa w składzie ośmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadziła na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadła. Trio dobrodziei z Lublina stuknęło Polskę na 400 000 złotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasądzone za dożywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kościół bezlitośnie procesuje się z kalekim dzieckiem. Przegrał już we wszystkich instancjach i dalej nie płaci. Ale ogólnie, gdyby się ktoś pytał ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie na darmo Chrystus nauczał "sprzedaj wszystko co masz, pieniądze oddaj biednym i idź za mną". Gdybyście dobrodzieje faktycznie szli za Chrystusem, jak Was o to prosił, doszlibyście do łóżeczka tej dziewczynki, siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak można idąc za Chrystusem dojść do willi proboszczów i pałaców biskupów, patrzeć sobie przez okno na ludzkie dramaty i liczyć pieniądze.


Na koniec sprawa najważniejsza: Koronnym argumentem kapłanów jest, że my to wszystko nie dla siebie..., my prowadzimy działalność charytatywną i to dlatego mamy takie przywileje. A otóż wielkie g... prawda !Na działalność charytatywną też dostajecie pieniądze z naszych podatków za pośrednictwem budżetu państwa !!! Na podstawie artykułu 14 ustęp 4 Konkordatu Polska musi kościelne zakłady opieki społecznej dotować dokładnie tak samo, jak państwowe. To samo dotyczy również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo - wychowawczych Kościoła. Co najmniej 52 kościelne zakłady opiekuńczo lecznicze funkcjonują na państwowych pieniądzach z budżetu centralnego. Z budżetów wojewódzkich finansowane jest około 100 domów opieki społecznej, o których okoliczna ludnosć myśli, że to finansują księża. Za te pieniądze państwo mogłoby zatudnić normalne pielęgniarki i bez łaski. Poczciwi ludzie w Polsce są przekonani, że księża i zakonnice od ust sobie odmejmują i pomagają potrzebującym.


Drugim wielkim mitem jest dość powszechne przekonanie, że księża płacą normalne podatki. Gdybyśmy płacili Polsce takie podatki, jak oni, Polski już by nie było. Sprawę ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym (...) W największym skrócie wymiar tego podatku zależy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkości parafi i regionu Polski. Zamiast się z tym męczyć najlepiej po prostu zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i zapytać. Moja parafia ma około 2000 mieszkańców. Proboszcz kwartalnie płaci dokładnie 363 złote, a wikary 307 złotych !!! Policzmy w prosty sposób: Mieszkam w wieżowcu - 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym piętrze, razem 48 mieszkań. Przyszedł dobrodziej "po kolędzie". Wpuszczono go do 40 mieszkań. Średnio zgarną po 50 złotych. 40 x 50 = 2000 złotych, a on rocznie płaci Polsce 4 x 363 złote = 1452 złote tak zwanego dochodowego podatku ryczałtowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, żeby mydlić oczy naiwnym ( do niedawna również mnie, bo nie miałem pojęcia, że tak to wygląda, dopóki nie napisałem tego postu ). Parafianka, która przed kościołem sprzedaje precle płaci Polsce więcej niż proboszcz dobrodziej. Za chwilę wyjdzie dobrodziej i ją opieprzy, że wybrała MIEĆ, a nie BYĆ, bo Kowalska dała na nowe ławki 150 a ona tylko 100.


Jeden z nielicznych uczciwych, mądrych księży Śp. Józef Tischner pisał cytuję: "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi".

Moja wiara w Boga jest niezachwiana, ale Boże chroń nas przed Kościołem ( takim jaki jest dzisiaj w Polsce ).


linka do źródełka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a toto juz raz na forumie bylo co nie zmienia faktu ze porzadnie napisane
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SRzeyamlon




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parafia przy mnie dostała 3 mln euro na wykupienie i wyremontowanie wielkiego obiektu gdzie teraz jest Arka(od unii europejskiej). Jako że koleżanka w tym brała udział (koordynowała prace) to faktycznie poszło na to 2,5 mln. Pół zostało w portfelu. W ogóle dla mnie to dość dziwne, szkoły nie mogą się doprosić o remont a mają większy wkład w edukacje i kształtowanie dzieci, a tu dostali bez problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponizej artykul. Nie wiem na ile rzecz jasna te dane sa wiarygodne. Tendencja chyba raczej wiekszosci znana i powszechna.
Przy okazji - moze ktos zna dane z innych krajow europejskich - wysoko rozwinietych i malo ukatolicyzowanych (bez hiszpanii, irlandii i grecji). Przypuszczam za 20-30 lat bedzie u nas lat bedzie jak na wyspie:
Cytat:
Według NSS, do roku 2050 frekwencja w brytyjskich kościołach spadnie poniżej jednego miliona, a statystyczny wierny będzie liczył 75 lat.
(źródło: http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news.....l,1349894)

http://wiadomosci.onet.pl/2078468,11,coraz_mniej_wiernych_w_kosciolach,item.html
Cytat:

Coraz mniej wiernych w kościołach
"Dziennik Polski": Wstępne dane z tegorocznego liczenia wiernych wskazują, iż spada liczba katolików, którzy uczestniczą w niedzielnych mszach świętych. Tylko w diecezji tarnowskiej utrzymuje się ona na mniej więcej stałym, najwyższym w kraju poziomie - pisze gazeta.
W tym roku badanie praktyk niedzielnych zostało przeprowadzone wcześniej niż zwykle, bo 11 października. Proboszczowie mieli za zadanie przeprowadzić liczenie wiernych obecnych na mszy świętej oraz przystępujących do Komunii św. Badanie przeprowadzono we wszystkich z ponad 10 tysięcy parafii w Polsce. Zebrane dane zostały przekazane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC (ISKK).

W ub. roku zaobserwowano wyraźny spadek (o 3, 8 procent w stosunku do roku poprzedniego) liczby wiernych na niedzielnej mszy świętej. O 2, 3 proc. mniej osób przystąpiło do Komunii św. Największym odsetkiem wiernych chodzących w niedzielę na Mszę św. może się poszczycić diecezja tarnowska (67,8 proc.). W archidiecezji krakowskiej na niedzielne msze chodzi 51 proc. wiernych, do Komunii przystępuje ok. 16, 2 proc. obecnych na mszy - podaje "Dziennik Polski".

_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiraz. Zapomniales dodac 1 % z hakiem od podatku dochodowego kazdego Polaka na zwiazki wyznaniowe, ktore panstwo placi miedzy innymi "czarnym". Zyjcie wiecznie.
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 28 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszerna podaje - cały tekst:
Cytat:
Włochy.Wielka machina marketingu wykorzystuje wizerunek Franciszka.
PAP 28.10.2014

243 książki o papieżu Franciszku ukazały się we Włoszech w ciągu półtora roku jego pontyfikatu- to jeden z przykładów ogromnej mobilizacji specjalistów od marketingu i wydawców, do jakiej doszło po wyborze Jorge Bergoglio, głoszącego idee ubóstwa i umiaru.

Nie mające nic wspólnego z umiarem obecne "handlowe" zainteresowanie następcą Benedykta XVI przypomina, jak się zauważa, sytuację w pierwszych miesiącach i latach po wyborze Jana Pawła II, ale jest ona zarazem nieporównywalna z powodu wielkiego rozwoju mediów i całego przemysłu wydawniczego.

Znakomicie sprzedaje się, przyznają eksperci cytowani przez włoską prasę, wszystko, co ma związek z wizerunkiem papieża z Argentyny i z jego imieniem. Jego osoba oraz popularność , jaką się cieszy nie tylko wśród wiernych, sprawiły, że zupełnie niezależnie od niego i zdaniem watykanistów całkowicie wbrew jego woli uruchomiono ogromny przemysł pamiątek i wydawnictw z nim związanych.

To gigantyczna machina marketingowa, w której papież wykorzystywany jest jako "marka sukcesu"- przyznaje wręcz specjalista w dziedzinie strategii komunikacji Bruno Ballardini, autor książki "Lider taki, jak Franciszek". Uwagę skupioną na papieżu, wykorzystywaną przez ekspertów od marketingu, tłumaczy też pokładanymi w nim nadziejami na to, że wyprowadzi Kościół z kryzysu.

O zainteresowaniu papieżem świadczy nie tylko 16 milionów obserwatorów jego profilu na Twitterze, ale także na przykład ogromny wzrost obrotów urzędu filatelistycznego i numizmatycznego Państwa Watykańskiego. Turyści i pielgrzymi masowo kupują znaczki i monety z wizerunkiem Franciszka.

Od wiosny wydawnictwo należące do byłego premiera Silvio Berlusconiego publikuje tygodnik "Mój papież". Wydano także komiksy o Franciszku dla dzieci. Jest też dla nich album z 400 naklejkami, opowiadający o jego życiu.

W kioskach z gazetami dużą popularnością cieszy się kolekcja różańców , nosząca imię papieża Bergoglio. Rozchwytywane są skórzane bransoletki, sprzedawane również z jego imieniem.

Od początku obecnego pontyfikatu notuje się znaczny wzrost liczby pielgrzymów przybywających do Rzymu, zwłaszcza z Argentyny, ale także z innych krajów Ameryki Południowej. To również jest tzw. efekt Franciszka.

W przyszłym roku na ekrany kin w kilku krajach jednocześnie wejdą dwa fabularne filmy o papieżu, nakręcone przez znanych włoskich reżyserów: Lilianę Cavani i Daniele Luchettiego. Filmy powstają zresztą wbrew woli Franciszka, który wyraźnie powiedział, że nie jest zadowolony z takich inicjatyw.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

źr. wyborcza.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 28 Paź '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

363 zł kwartalnie !!! (a markety 0zł - kupujesz w marketach?)
1 nie musisz
2 nie musisz
4 mają rozdawać? komu?
5 mają rozdawać? komu?
6 mają czerpać zyski z cudzych?
7 źródła - odniesienie jakieś?
9 a Ty na kogo pracujesz? (VAT, ZUS, ultra emerytury)

księża nie są Chrystusem - są każdym innym człowiekiem

17-22 - kto kazał? dlaczego ktoś stawia się w mojej sprawie i broni mnie przed oddawaniem części moich pieniędzy Kościołowi? Do tego dobrowolnie.

" Gdybyśmy płacili Polsce takie podatki, jak oni, Polski już by nie było. " Moim zdaniem to właśnie odwrotnie. Polska małaby kwitnącą gospodarkę, gdyż nikt nie bał by się oficjalnie działać i płaciłby podatek. Można dyskutować o wielkości ale bez przesady. Mam polądy prawicowe, więc cytat jest mi "przeciwny".

Tyle tych punktów pomieszanych - jakieś "konkrety" z filozoficznym dumaniem (odnośnie tacy czy innych składek), że pozwoliem sobie odnieść się do tych, które nie zaprzątają mojej cierpliwości.
Szkoda, że autor nie ograniczył się do konkretów - byłoby wiadomo o czym dyskutować.
Odnosząc się do całego cytatu można tylko mnożyć argumenty jak chwasty w zapuszczonym ogródku.

Niemniej z chęcią podyskutuję na ten temat - może czegoś ja się dowiem, może coś wrzucę od siebie.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 03 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote=wiraz"] postanowiłem włożyć w to trochę wysiłku i dowiedzieć się jakie są źródła finansowania luksusowej konsumpcji części kleru. Pałacyki, wille, "siostrzenice", "siostrzeńcy", nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. [/quote]

a skąd takie informacje miał ten kolega mnie zastanawia, że księża tak żyją?
Kurde 31 lat już żyje na tym świecie, a jeszcze nie widziałem księdza, który by tak się panoszył z sałatą.
Może "czarni" są jak ninje nie tylko z koloru, dobrze się maskują?
Nawet tek tak oczerniany Rydzyk o to że Bentlejem śmiga czy helikopter ma swój też musi się dobrze kryć, bo też nie widziałem nigdy zdjęcia czy coś...
Czy ktoś tu z nienawiści nie kupuje każdej informacji o porażkach tej "instytucji" ?


Jedyne co, to bogato wystrojone niektóre kościoły (zazwyczaj te starsze) no i watykan. Tam to widać, że dla Boga się nie szczędzi mamony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 03 Lis '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam widać, że bogiem jest mamona, a właściwie Mammon. Największa religia świata, mająca największą ilość wyznawców, z pośród których żaden nie przyzna, że w to wierzy. Wartość pieniądza to ILUZJA.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 05 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największe światowe media obiegła informacja o niesamowitym odkryciu w Watykanie.
"Odnaleziono" setki milionów euro, dzięki czemu "Watykan nie jest bankrutem"!
Wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, nie pomrą z głodu, nie trzeba będzie wysyłać im pomocy humanitarnej dla biednych krajów.

Cytat:
Reforma finansów Watykanu, którą zarządził papież Franciszek przyniosła pierwszy nieoczekiwany skutek. Kardynałowie i urzędnicy podczas przeglądu finansów odnaleźli setki milionów euro, które nie figurowały w budżetach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego- ujawnił prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell. Dzięki temu sensacyjnemu odkryciu, reforma w Watykanie już przyniosła poprawę stanu finansów.

O znalezieniu aktywów australijski purpurat poinformował na łamach pierwszego numeru nowego brytyjskiego pisma "Catholic Herald Magazine", a jego słowa przytoczyły największe światowe media.

Ze słów kardynała Pella, który od początku tego roku pełni funkcję „ministra finansów” za Spiżową Bramą, wynika, że odkrycia dokonano w czasie skrupulatnych kontroli w watykańskich urzędach: kongregacjach, radach i innych instytucjach w związku z przygotowaniami do realizacji reformy. Polega ona na konsolidacji i centralizacji całej polityki finansowej oraz budżetu i spójnym zarządzaniu wszystkimi inwestycjami, a także aktywami.

Poszczególne urzędy dysponowały do czasu wprowadzanej obecnie reformy papieża Franciszka dużą autonomią finansową i właśnie temu wyzwaniu trzeba było stawić czoła porządkując system nadzoru nad nimi - przyznał papieski doradca i bliski współpracownik.

Prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii podkreślił, że "Watykan nie jest bankrutem" i jest w dobrej sytuacji dzięki posiadanym aktywom i inwestycjom.

"Odkryliśmy, że sytuacja jest znacznie lepsza niż się wydawała, ponieważ setki milionów euro były odłożone na osobnych rachunkach i nie figurowały w budżetach"- wyjaśnił kardynał Pell.

źr: http://biznes.pl/swiat/papiez-franciszek.....euro/63060

Oni już mają ludzi za naprawdę wielkich imbecyli (parafianie=idioci za wikip.). No kur.a normalny człowiek przecież nie kupi takiego kitu.

To nie pierwszy raz - zdaje się, że co jakiś czas wypuszczają takie rewelacje, by ludzie... nie wiem jakiego słowa użyć: pomyśleli (?), uwierzyli (?), że stolica apostolska jest biedna.

Tu sprzed kilku lat:
Cytat:

PAP | dodane 2009-06-05
Watykan stoi na skraju bankructwa?

W Watykanie panuje stan alarmu z powodu złej sytuacji finansowej i debetu na kontach w rezultacie obecnego kryzysu gospodarczego - pisze w piątek włoski dziennik "Il Giornale".

Gazeta informuje, że w ostatnim czasie Gubernatorat Państwa Watykańskiego odnotował zmniejszenie wartości swych inwestycji dokonanych na rynku amerykańskim. Pochodzą one z czasów, gdy gubernatorem był amerykański kardynał polskiego pochodzenia Edmund Casimir Szoka.

Kiedy w 2006 roku kardynał Szoka odchodził na emeryturę, pozostawił pokaźne aktywa i inwestycje w banku Goldman Sachs - podkreśla dziennik. Dodaje, że uległy one znacznemu zmniejszeniu, a na kontach gubernatoratu pojawił się duży debet.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,opage,3.....aid=113ecc

I proszę mamy "polski" akcent: Edmund Casimir Szoka. Kim był (zmarło mu się parę miechów temu): gubernatorem, kardynałem, oddanym pasterzem (pasł bydło, czyli wspomnianych parafian), purpuratem (od koloru szat - purpury symbolizującej panowanie nad światem). "22 lutego 2001 został przewodniczącym Gubernatoratu Państwa Miasta Watykanu, czyli w imieniu biskupa Rzymu zarządzał tym najmniejszym państwem świata."
Cytat:
Na wieść o śmierci kard. Szoki jego następca w Detroit abp Allen H. Vigneron oświadczył, że cała archidiecezja "opłakuje odejście swego oddanego pasterza”. Przypomniał, że zmarły purpurat „60 lat służył Chrystusowi i Jego Kościołowi”, obecnie zaś „odszedł do Najwyższego Ojca wraz z naszymi modlitwami”. „Niech Pan da mu nagrodę za jego posługiwanie” – dodał arcybiskup Detroit.

źr: gość.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 10 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem się powstrzymac przed wrzuceniem.
Niektórzy ludzie mają nieźle napierdolone w głowach.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3.....,t,sa.html

Cytat:

Dom, ziemia, pieniądze - cały majątek. Bogusław Filip z Lubonia wszystko to zapisał Kościołowi. W zamian chciał, by Archidiecezja Poznańska znalazła mu katolicką, godną zaufania rodzinę, która zamieszka w jego domu - dożywotnio, zupełnie bezpłatnie - i będzie opiekować się nim, gdy zaistnieje taka potrzeba. Od podpisania testamentu minęło 8 lat. Starszy mężczyzna nadal jest sam. - Jestem osobą schorowaną, w podeszłym wieku. Mam już 75 lat. Cierpię na cukrzycę. Mam zerwane ścięgna obu barków, zaćmę, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i kolan - wylicza Bogusław Filip. - Mój stan zdrowia się pogarsza. Wkrótce czekają mnie dwie operacje. Potrzebuję pomocy i opieki. Jak mówi, wielokrotnie bywał w kurii, prosząc o wywiązanie się z umowy. Rozmawiał też z arcybiskupem. - W odpowiedzi za swoją ofiarność słyszałem jedynie obietnice i prośby, bym czekał cierpliwie. Czy naprawdę wśród 1,5-milionowej grupy wiernych, należących do poznańskiej archidiecezji, nie można znaleźć ubogiej rodziny z problemami mieszkaniowymi? - pyta mężczyzna. - Ja zrealizowałem swoją część umowy, Kościół nie. Inaczej widzi sprawę Archidiecezja Poznańska. Jak tłumaczy ksiądz kanonik Henryk Nowak, skontaktowała ona pana Bogusława Filipa z dwoma rodzinami i dwiema osobami samotnymi. Żadna z tych propozycji nie została zaakceptowana. Mężczyzna został poinformowany, że w każdej chwili może odstąpić od testamentu. - Wszystko wskazuje na to, że nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pana Bogusława Filipa. Dlatego została podjęta decyzja, że rezygnujemy z tego testamentu - wyjaśnia ks. kanonik Henryk Nowak.

Jak zapewnia, Archidiecezja Poznańska jest gotowa udzielić mężczyźnie pomocy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Księża są gotowi to zrobić także w sytuacji, kiedy wycofa on swoją ofiarę. - Póki co pan Bogusław Filip nie zwrócił się jednak do nas z taką prośbą - mówi ks. kanonik Henryk Nowak. Jak wyjaśnia mężczyzna, jedna z kobiet, która zgłosiła się do niego, była osobą starszą, która - jego zdaniem - też potrzebowała opieki. Poza tym, zaznaczył wyraźnie, że chodzi o rodzinę. A rodziny, które przyszły obejrzeć mieszkanie, później już się do niego nie odezwały. - Nie odstąpię od zapisów testamentu i nie zażądam zwrotu ofiary, bo oddałem ją Bogu - mówi Bogusław Filip. - Jestem osobą wierzącą, członkiem Kościoła. Działam w wielu katolickich organizacjach. Jestem jednak bardzo zawiedziony brakiem pomocy od ludzi Kościoła. Czuję się oszukany. Tych lat bezczynnego czekania nikt mi już nie zwróci. Nie wykluczam szukania pomocy i sprawiedliwości u instytucji świeckich. Być może zwrócę się do opieki społecznej - kwituje Bogusław Filip.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 10 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dom, ziemia, pieniądze - cały majątek


Czegoś tu nie rozumiem - przekazując cały majątek kościołowi, liczył na to, że ktoś się wprowadzi i pomieszka z nim te kilkanaście/dziesiąt lat, zaopiekuje się, pomoże, a po śmierci nic z tego nie będzie miał bo mieszkanie pójdzie na kościół ?

No bez jaj, nawet katolicy nie są na tyle głupi, żeby iść na taki układ.

Mógł połowę oddać na kościół, a drugą połowę + emeryturę przeznaczyć na dom opieki, sama emerytura (np. 1000 zł) to za mało, ale jak oddaje się nieruchomość/i to można przebierać w ofertach domów opieki, byłoby bez narzekania i na piśmie.

rehabilitacja, komfortowe pokoje, wieczorki taneczne, ogniska, przejażdżki konne, kuligi, koncerty,
zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, inhalacje, masaże, okłady borowinowe - to takie minimum Mr. Green zapewniane przez domy opieki jak oddajesz majątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 10 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
rehabilitacja, komfortowe pokoje, wieczorki taneczne, ogniska, przejażdżki konne, kuligi, koncerty,
zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, inhalacje, masaże, okłady borowinowe

Toć to rozpusta, wymysły szatańskie - żaden prawdziwy katolik na to nie pójdzie. Laughing

Bogu by się to nie spodobało.
Jest przecież napisane:
"A jak Pan radował się, wyświadczając wam dobro i rozmnażając was, tak radować się będzie, gubiąc was i tępiąc, i zostaniecie wytępieni z ziemi, do której idziesz, aby ją objąć w posiadanie."
Skoro "Pan" ma taki plan nie można przecież mu go pokrzyżować poprzez pławienie się w luksusach na przykład, bo by się tym "nie radował" raczej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 10 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:

Czegoś tu nie rozumiem - przekazując cały majątek kościołowi, liczył na to, że ktoś się wprowadzi i pomieszka z nim te kilkanaście/dziesiąt lat, zaopiekuje się, pomoże, a po śmierci nic z tego nie będzie miał bo mieszkanie pójdzie na kościół ?
.


Przecież jest wyraźnie napisane, że to musi być prawdziwie katolicka rodzina (w domysle, która przedkłada dobro kościoła ponad swoje) Very Happy

Toż to bussines jak chuj, że za opiekę nad dziadkiem, możesz sobie za darmo pomieszkac jak prawdziwy katolik w ubustwie i nie wynajmowac rozpustnej chaty z takimi sztasńskimi wymysłami jak pralki, zmywarki, internety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 30 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytuję za: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/przedsz.....roc/ctj945
Cytat:
Kraków prowadzi trzy przedszkola samorządowe, które znajdują się w budynkach należących do Kurii Krakowskiej. Jeszcze w 2014 roku koszt miesięcznego najmu trzech lokali wynosił w sumie 1,2 tys. zł. Od maja tego roku Kościół podwyższył opłaty o ponad 1000 procent. Teraz wynoszą one 12,5 tys. zł miesięcznie, a w przyszłym roku mają jeszcze wzrosnąć.

Skąd Kościół ma nieruchomości?
Skąd właściciele biorą nieruchomości? Zwykle kupują. Za co? Za pieniądze. Skąd biorą pieniądze? Rzekomo pieniądze biorą się z pracy. Skąd Kościół bierze pieniądze, skoro księża nie pracują (indoktrynowanie dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach nie jest pracą!)? Od wiernych dostaje jałmużny, "co łaska" oraz od państwa itd... Więc czemu chce żerować teraz na tych wiernych, zarabiać kokosy na ich dzieciach? Pamiętajmy, że ta kasa idzie też do Watykanu, na sauny gejowskie za 23 mln euro.

Żeby było jeszcze ciekawiej, to:
Cytat:
Wszystkie remonty w przedszkolu finansuje również Rada Dzielnicy.

Ale:
Cytat:
Strona kościelna nie rozumie całego zamieszania. Ksiądz Jan Kabziński, ekonom Kurii, o całej sprawie nie chce rozmawiać. Tłumaczy, że gmina powinna płacić za budynek, bo przez lata tego nie robiła, albo płaciła symboliczne stawki. Kościół po prostu upomina się o swoje.

A to że miasto remontowało budynki za miejską kasę, to się nie liczy... A to, że zarówno kasa kościelna, jak i kasa miejska są zasilane z tego samego źródła i mają (przynajmniej teoretycznie) służyć ludziom, to także nie ma znaczenia.

Tytuł tematu podsumowuje to najlepiej: kkk - kasa, kościół, księża.
Podobnie jak tytuł innego tematu: Kościół katolicki - spółka z oo. Z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością jeszcze bym dodał. Podobnie jak ograniczeni są wysnafcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 09:45, 30 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogonić pasożytów /darmozjadów do roboty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 14 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest pajac ten Antoni
Cytat:
Wprawdzie awansował i odznaczył osobiście Antoni Macierewicz, ale decyzję podjął sam prezydent Andrzej Duda - zwierzchnik sił zbrojnych. Najwyraźniej tylko duchowni poborowi w PRL służyli ojczyźnie.

W kościele im. Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu (tym samym, gdzie swoje kazania wygłaszał ks. Jerzy Popiełuszko) odznaczono 132 księży i awansowano ich wszystkich do stopnia podporucznika. Mszę celebrował m.in. biskup polowy Wojska Polskiego Jerzy Guzdek. O co chodzi? Czy odznaczeni księża wsławili się czymś szczególnym? Dokonali jakiegoś aktu bohaterstwa? Wykazali się hartem ducha w trudny dla ojczyzny czas? Nic z tych rzeczy. Za czasów PRL, będąc klerykami, odbyli po prostu zasadniczą służbę wojskową — jak wszyscy obywatele. Takie były przepisy. Stan duchowny nie zwalniał z poboru. Po 1959 roku klerycy zresztą służyli w osobnych jednostkach, gdzie nie mieli do czynienia ze świeckimi rekrutami.

Dziś ich odznaczenie ma być formą przeprosin, jakie państwo polskie składa im za te niedogodności. Obowiązek służby wojskowej był bowiem odbierany jako forma represjonowania kościoła katolickiego. Dlatego… 132 — wtedy kleryków, a dziś księży — zostało oficerami wojska. Ciekawe, co na to świeccy obywatele, którzy odbyli dokładnie taką samą służbę i nad ich "ciężkim losem" nikt się nie pochyla.

Dzięki Waszej pracy w olbrzymim stopniu naród polski się odradza, naród polski powraca do swojej wiary, swojej tradycji i swojej misji, której byliście w tak trudnych, tak dramatycznych okolicznościach wierni bardziej niż ktokolwiek inny — mówił Antoni Macierewicz po wręczeniu patentów oficerskich. — Chcemy jasno powiedzieć, dzisiaj wraca sprawiedliwość, dzisiaj wraca prawda. Dobrzy muszą zostać nagrodzeni, źli muszą zostać ukazani. (…) Te nominacje są jedynie skromnym symbolem, którym Ojczyzna znaczy waszą wielką służbę. Ludowe Wojsko Polskie, formacja tak się nazywająca, powstała nie dla obrony Ojczyzny, nie dla obrony narodu polskiego, nie dla walki o niepodległość, lecz powstała, jako formacja realizująca dokładnie przeciwne zadania. Wy byliście tą elitą narodu, która szczególnie dramatycznie została tym narzędziem represji dotknięta. Czy do Obrony Terytorialnej awansowani księża też trafią z automatu jako kadra oficerska?

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polska/201611144237018-macierewicz-awansowal-ksiezy/


O ja pierdole , Obrona Terytorialna , nią będą klechy dowodzić .
Patrzcie , że larwy klech musiały zapierdalać w kamaszach , i to jest sprawiedliwość , nie to co dziś Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 02 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetakrakowska.pl/swiatowe-d.....,11525978/

Cytat:
Jacek Majchrowski poinformował, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało miastu 8 mln zł za użytkowanie szkół podczas Światowych Dni Młodzieży. Jak dodał, miłym zaskoczeniem jest też zwrot za cześć remontów. W zwrocie zawarta jest opłata 1,2 mln zł, którą miał uiścić Kościół.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/swiatowe-d.....,11525978/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 28 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Związki wyznaniowe nie będą musiały uiszczać nowej opłaty środowiskowej. I to bez względu na to, co wybudują na swoim gruncie – świątynię, biurowiec czy aquapark.

Rząd zamierza wprowadzić opłaty za zmniejszenie zdolności gruntu do wchłaniania deszczówki, np. wskutek prowadzonych inwestycji budowlanych. Mogą one dotknąć gminy, przedsiębiorców, a także część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Na zwolnienia z nich mogą liczyć inwestycje drogowe czy kolejowe, ale pod pewnymi warunkami. Dla Kościołów i związków wyznaniowych takich obostrzeń już nie ma. Oburzyło to samorządy, które protestują przeciwko nierównemu traktowaniu podmiotów


Cytat:
Trudno dziś dokładnie policzyć, jakie będą skutki finansowe nowej regulacji. Z uzasadnienia projektu wynika, że wpływy państwa ze wszystkich rodzajów opłat za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych w przyszłym roku wyniosą 190 mln zł. Ale z roku na rok kwota ta będzie wzrastać. W 2019 r. będzie to ponad 305 mln, w 2022 r. – 400 mln, a w 2026 r. – 442 mln.


Cytat:
Nie ulega wątpliwości, że największym beneficjentem będzie Kościół katolicki, który ma ogromny potencjał do inwestowania. Szacuje się, że w jego rękach jest ok. 160 tys. ha gruntów, które wyceniane są na 6–7 mld zł. Często powstające na nich budowle nie mają charakteru sakralnego. Wystarczy wspomnieć np. o planach budowy przez ojca Tadeusza Rydzyka Term Toruńskich (wraz z hotelem), wieżowcu Roma Tower (inwestycji związanej z archidiecezją warszawską, która ma się pojawić w ścisłym centrum stolicy) czy zakonie pijarów, który w Krakowie buduje biurowiec Astris. Nie musząc inwestować w infrastrukturę retencyjną, zaoszczędzą podwójnie – na niej i na opłatach.
– Mamy wątpliwości, dlaczego tylko pewna grupa jest zwolniona z opłat. Artykuł 32 konstytucji stwierdza wprost, że wszyscy są równi wobec prawa – wskazuje w rozmowie z DGP Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Wtórują mu inni samorządowcy. – Dlaczego mają być równi i równiejsi? – pyta Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.
O komentarz poprosiliśmy resort środowiska, ale ten dystansuje się od sprawy.


Cytat:
Posłowie PiS również unikali odpowiedzi na nasze pytania. – Większość związków wyznaniowych w Polsce, może poza Kościołem katolickim, nie jest jakoś szczególnie bogata. Stąd pewnie ta propozycja zwolnienia z opłaty.


http://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospoda.....a4a#page=1

To dlaczego nie zwolnić z opłat wszystkich, którzy nie są "szczególnie bogaci"? Większość ludzi w tym kraju "nie jest jakoś szczególnie bogata."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 15 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żonaty ksiądz? Papież rozważa taką opcję
Z wywiadu udzielonego przez papieża Franciszka dla gazety "Die Welt" wynika, że hierarcha kościoła katolickiego rozważa umożliwienie święcenia dojrzałych, żonatych mężczyzn w odizolowanych społecznościach.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Z.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 14:16, 12 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więcej wydajemy na księży. W ubiegłym roku z budżetu poszła rekordowa kwota.

Co roku rosną wydatki na Fundusz Kościelny. Pomysł jego likwidacji porzuciła jednak Platforma Obywatelska. Obecny rząd również się do tego nie kwapi.

145,3 mln zł - to kwota, jaką w 2016 roku przeznaczono na Fundusz Kościelny. Taka liczba znalazła się w analizie NIK z wykonania budżetu państwa w części dotyczącej wyznań i mniejszości, do której dotarła "Rzeczpospolita".

Kwota jest rekordowa, bo do 2012 roku fundusz nie przekraczał 100 mln zł rocznie. Później zaczął szybko puchnąć.

http://businessinsider.com.pl/wiadomosci.....aign=fb_bi
_________________
Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 11:36, 22 Sie '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wątek jest o kasie, kościele i księżach - to poniższe info pasuje tu.

"W poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu banknot kolekcjonerski o wartości nominalnej 20 zł, upamiętniający 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej."
"Tematyka jasnogórska była obecna także na pierwszym banknocie kolekcjonerskim, który został wyemitowany przez NBP 16 października 2006 roku. Upamiętniał Jana Pawła II. Jest dostępny w sprzedaży. "

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnos.....u-mbj.html

I ktoś mi powie że nie żyjemy w państwie (systemie) wyznaniowym?

Narodowy Bank "Polski" (tylko z nazwy polski) wprowadza do obiegu banknot kolekcjonerski, żeby upamiętnić 300-setną rocznicę koronacji jakiegoś obrazu!
Nie koronacji króla, wygrania bitwy, odzyskania niepodległości, tylko koronacji obrazu. A co to jest koronacja obrazu?

A biblia mówi wyraźnie:

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!"
2 Moj. 20:4 Biblia Tysiąclecia.

Kiedyś było nawet drugim przykazaniem bożym, dopóki na którymś soborze nie wyrzucili go z dekalogu (a 10-te rozbili na dwa, by rachunek się zgadzał).
_________________
Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 31 Sie '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaspokojenie Kosciola

Chrzescijanstwo w Europie zostalo wprowadzone na sile. Niektore panstwa byntowaly sie mniej inne wiecej. Od samego poczatku byl to zamordyzm i przelew krwi.

Jak Kosciol ma malo pieniedzy, to zawsze wystepuje zbrojnie wobec wiernych. Kiedy ustanowily sie rzady w poszczegolnych panstwach, to zapedy Kosciola ukrocono. Od czasu ustanowienia sie rzadow, Kosciol zaczal marzyc sam o wladzy w poszczegolnych panstwach. Dzisiaj jak wiemy Prezydent Francji czy Premier Anglii wywodza sie juz z gremiow koscielnych.

Musimy zawsze pamietac, kto w Europie wprowadzal Chrzescijanstwo. Przede wszystkim Rzymianie i Niemcy. Niemcy nie musza juz dzisiaj udawac Kosciola, ale wladze chca miec w tych krajach, w ktorych wprowadzali Chrzescijanstwo. Kosciol chce miec wladze tam, gdzie Rzymianie wprowadzali Chrzescijanstwo. Niemcy chca zdobyc wladze wszedzie oczywiscie. A Kosciol Zachodni powoli przejmuja Zydzi. W Polskim Kosciele dzisiaj jest tez duzo Zydow i Niemcow.

Ile pieniedzy dla Kosciola to jest wystraczajaco ? Najpewniejsza jest wladza, to juz sobie poradza !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Constantine




Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:46, 13 Wrz '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zdarzyło się kiedyś w Historii że Kościół oddał jakąś część swego majątku na ofiary wojny lub kataklizmu?
Potrafią apelować o ofiary od wiernych ale najważniejsze pozostaje aby ich majątek nie uszczuplał.
Gdyby tak księża w Polsce zamiast wymieniać samochód raz na 4-5 lat wymienili raz na 10-12 lat. Większość Polaków takimi jeździ.
Gdyby tak zamiast kupować samochody za ponad 100 tyś kupowali takie za 40-50.
Ile mogliby dobrego zrobić dla Polskich dzieci czy ofiar wojny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Constantine




Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 18 Wrz '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taką miarę duchowości księży: im więcej nagabywania o pieniądze, tym więcej w nich Judasza. Judasz odpowiadał za finanse Apostołów. Ktoś powie, że remont kościoła, że witraże .... i inne błyskotki. Co mu odpowiem : Panu Bogu Cała Ziemia z jej bogactwem - podnużkiem. Duchowni małej wiary, lub podszyci Judaszem, szatanem itp. szukają sobie zastępczych celów w tzw. posłudze. W moim odczuciu jest to analogia do złotego cielca, potrzeba oddawania czci prymitywnemu wyobrażeniu Stwórcy. Byle się świeciło, skrzyło, złotem okapywało, a w środku ...... pustka. Im wiecej mamony tym mniej Miłości. Dlatego sa jak miedź brzęcząca, są niczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


kkk-kasa,kosciol,ksieza
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile