W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
1,04%   
Podobne tematy
Hafciarka Protest21
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 8267
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
donald




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 23 Sie '09   Temat postu: 1,04% Odpowiedz z cytatem

W Polsce KAŻDY płaci na Kościół 1,04% podatku dochodowego

Mało osób wie, że w Polsce każdy obywatel obowiązkowo płaci 1,04% podatku dochodowego na Kościół. Historia 78-letniej kobiety, która chciała się temu sprzeciwić, przezwyciężając opór społeczny oraz własne słabości.


http://vimeo.com/3042049

_________________
"Używają słów jak zaufanie. Nie ma czegoś takiego. Wszyscy, który podpisują coś między sobą robią to bo sobie nie ufają" Jacque Fresco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak są ludzie w tym kraju którzy na starość mądrzeją
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płacimy też na szkoły z których nie korzystamy i na służbę zdrowia z której nie korzystamy i na dzielnych wojaków w afganistanie i na mądrych posłów i na emerytów i na składkę do ue i na wiele innych bzdetów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że nie każdy jest wierzący. Nie każdy powinien, to winno być kwestią wyboru. Postuluję o zmianę zasad gry. Nieobowiązkowy, jeden procent na rzecz OPP (chrytatywne) - obowiązkowy, natomiast (wcześniej mi nieznany) kościelny - dobrowolny? Hę?

A co z, "co łaska"? To już obowiązek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jozo2009 napisał:
A co z, "co łaska"? To już obowiązek?


Jak to "co łaska" ? To takie stwierdzenie jeszcze funkcjonuje? Myślałem, że już mają normalny cennik, np.
- polanie niemowlaka wodą - 200 zł
- czary mary z państwem młodym - 500zł
- czary mary ze zmarłym - 500zł ...
itp...
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli ktoś przez całe życie płaci na ZUS i nie dożyje emerytury? Dlaczego napisałeś tego posta taką czcionką? Póki co, nie jesteśmy niedowidzącymi staruszkami. Wychodzisz z założenia że krzykiem można zawojować świat? Ja jestem zdania, że należy posiąść umiejętność czytania między wierszami. Z dwóch zdań napisanych przez Ciebie dałoby się sporządzić twój profil psychologiczny. Laughing Cool
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 24 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kościół pośrednio płacą wszyscy i nie ważne czy wierzysz, czy nie wierzysz, czy się z daną wiarą (czy jakąkolwiek inną) utożsamiasz czy też nie. Według nich ma być tak jak mówią i mordeczki w kubeł.
Ale to jest malutki odsetek tego co nam zabierają. Voltar słusznie zauważył, że również płacić musimy na nieudolną oświatę w państwowym wydaniu i służbę zdrowia. To jest kapitalizm? Bardziej mi podchodzi pod socjal.
Ale neokomuszki z sejmu i coniektórzy z forum nie pozwolą na "umieranie" obywateli i "niedouczenie" młodzieży argumentując to brakiem państwowej edukacji i służby zdrowia. Mimo, że już dawno zostało udowodnione, że z prywatnej inicjatywy wiedzę i leczenie mogą dostać nawet ci najbiedniejsi, których nie stać na oferowaną usługę.

Wolę bym to ja decydował ile mam odłożyć pieniędzy na starość, w jaki sposób i u kogo będę zdobywał wiedzę i u kogo się leczył - tylko że polityka podatkowa państwa nie pozwala części ludzi na prywatne usługi (bo oczywiście ściagnęli podatek na jedyną i sprawiedliwą państwową).

Bodajże pan S. Michalkiewicz na jednym ze swoich wykładów podał to na przykładzie. Spytał się babki czy dawałaby mu 70% swoich dochodów i on (jako państwo) decydował jakie kupi jej ciuchy, na jaki film do kina kupi jej bilet i to co będzie jjadła. Porównanie dość ogólnoikowe, ale oddaje charakter stanu rzeczy.

Zamiast zabierać coraz więcej pieniędzy ludziom na łatanie nieudolności banków i rządzących by podreperować kryzys. Powinni obniżyć podatki, a ludzie sami oszczędnie nimi zagospodarują. Zgodzicie sie ze mną? Przecież to proste jak drut. Przecież TY wiesz lepiej na co masz wydać swoje pieniądze: A czy je przepijesz czy dasz ubogim to Twoja sprawa (pieniądze tak czy siak idą w obieg i ktoś inny nimi rozporządzi)

No, ale znajdą się lewicowi myśliciele i poprawiacze świata i stwierdzą, że jednak POLITYCY mają PRAWO zabierać ludziom pieniądze. Wink
A jeśli się taki ktoś znajdzie to dodam, że każde 10% swojego dochodu (każdego dochodu) daję na cele charytatywne. A Ty? Na WOŚP 2 zeta raz do roku? Wink
Bądźcie przykładem dla innych i nie usprawiedliwiajcie podatków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:03, 24 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat juz byl poruszany na forum.

viewtopic.php?t=6232
_________________
Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donald




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 24 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech napisał:
A jeśli ktoś przez całe życie płaci na ZUS i nie dożyje emerytury?


Spadkobiercy dostają rente np. dzieci, współmałżonek. Dotyczy to także II filaru
W Australii gdzie mieszkałem 2 lata składkę zdrowotną się wypłaca za niewykorzystane leczenie, przelewem albo np. jakiś zabieg operacje laserową oczu.

DarkTech napisał:
Dlaczego napisałeś tego posta taką czcionką? Póki co, nie jesteśmy niedowidzącymi staruszkami.


Odnoście wzroku, mam nadzieje ze na tym forum spotykają się osoby rożnych przekonać, myśli, poglądów oraz wieku.
Raczej takim wypowiedzią bliżej do przedszkola i dziecinadą niż domu spokojnej starości.

A on napisał coś inny kolorem

Chodzi mi raczej o podkreślenie swojego indywidualizmu czy podpisu. A nie spisanie wszystkiego cały czas tak samo.

DarkTech napisał:
Z dwóch zdań napisanych przez Ciebie dałoby się sporządzić twój profil psychologiczny. Laughing Cool
Very Happy

Dam ci jeszcze 2 inne zdania, które świetnie mnie opisują:
John Adams
"Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii."
Thomas Jefferson
"Chrześcijaństwo jest najbardziej zdeprawowanym systemem, w jakim kiedykolwiek przyszło żyć człowiekowi."

Rzeczywiście temat był poruszany (przepraszam wyszukiwarka nie znalazła nic jak wpisałem tytuł filmu), ale link do film tak nie jest aktualny. Proszę admina o połączenie tematów aby nie zaśmiecać forum.
_________________
"Używają słów jak zaufanie. Nie ma czegoś takiego. Wszyscy, który podpisują coś między sobą robią to bo sobie nie ufają" Jacque Fresco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erde , ani kapitalizm , ani socjalizm , to jest jak mafia , czarna mafia .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jaki sposób ta liczba 1,04% została policzona i na co konkretnie te pieniądze idą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ten film pokazuje prawde, ale w budzecie za 2006/7/8/9 nie ma takiego podatku. kul to uczelnia, ktora nie ksztalci tylko "ksiezy", kierunkow niezwiazanych z kosciolem jest duzo wiecej niz tych zwiazanych... autor naciaga fakty aby udowodnic swoja teze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy taki podatek jest czy nie to podoba mi sie ze jedna babka protestuje sobie
a jesli wszyscy ktorzy zdaja sobie sprawe z tego jak sa okradani przez system panstwowy zaczna wychodzic na ulice

:)
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podatek od gruntów też płacicie mimo, że jest WASZ!!!!!!!!!

Za swoją własność płacisz podatek, za coś co nigdy nie było czyjeś, za coś czego żaden człowiek nie zrobił i na to się godzisz bo tak jest i tak robią wszyscy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 29 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy podatek jest niczym wiecej jak zalegalizowana forma zlodziejstwa.
Mozna sie spierac, ze jakies podatki sa konieczne dla funkcjonowania panstwa, ale wiekszosc z nich jest kretynstwem na potege. Najglupsze juz wg mnie sa podatki od podatkow, od podatkow. Zaledwie odrobina rozsadku i dobrej woli moglaby zmniejszyc obciazenia podatkowe co najmniej o polowe.
Przyjrzyjmy sie opodatkowaniu calego sektora panstwowego Rolling Eyes . Najpierw wszyscy zatrudnieni w sektorze prywatnym musza zapracowac na swoje wlasne podatki, a potem jeszcze dodatkowo na podatki wszystkich zatrudnionych w sektorze panstwowym Shocked - calkowita paranoja. A wszystko po to, by trzeba bylo ztrudnic wiecej osob do obslugi tych podatkow, co powoduje kolejne podatki. Pojawia sie pytanie: kto musi zapracowac na te wszystkie podatki?
Wszyscy zatrudnieni "przez panstwo"(urzednicy panstwowi, lekarze, nauczyciele, policjanci, zolnierze, itd.,itd.,itd.) otrzymuja pensje z podatkow calej reszty spoleczenstwa. Ale oni sami tez musza placic podatki, co przy okazji stwarza koniecznosc zatrudnienia jeszcze wiekszej ilosci osob przez panstwo do obslugi tych podatkow (sciagania, liczenia, itd.). Po co panstwo opodatkowuje samo siebie? Chyba tylko po to, zeby uwiazac jeszcze wieksza kule u nogi przecietnego obywatela i zbudowac iluzje sprawiedliwosci, i pokazac, ze kazdy musi placic podatki.
Teraz nauczyciel moze powiedziec: "ja tez place podatki". Ale skad bierze pieniadze, zeby zaplacic ten podatek? Co mi z tego, ze nauczyciel placi podatek, jak ja musze na niego zapracowac i dodatkowo jeszcze na pensje (i oczywiscie podatki) osob, obslugujacych te podatki. Totalna paranoja, ale "sprawiedliwa".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 29 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten film wyjaśnia kwestią która nurtowała mnie od dawna. mianowicie: dlaczego kościół nie lobbuje rządu aby ten wprowadził podatek kościelny, na kształt tego co jest w innych krajach.
teraz już wiem: bo z oficjalnego podatku kościelnego można by się wypisać. a z tego co jest teraz nie można
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


1,04%
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile