W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
bezdomni wykopali beczki z iperytem  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1130
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 25 Sie '09   Temat postu: bezdomni wykopali beczki z iperytem Odpowiedz z cytatem

Bezdomni wykopali w Bornem Sulinowie beczki. Znajduje się w nich iperyt siarkowy - bojowy środek chemiczny zwany potocznie gazem musztardowym - podaje serwis "Głosu Szczecińskiego" gs24.pl. Te informacje potwierdza pułkownik Sylwester Michalski, rzecznik Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Beczki zostały wykopane w miniony piątek przez dwóch bezdomnych. Mężczyźni turlali metalową, 200-litrową beczkę do punktu skupu złomu. Skorodowany pojemnik przeciekał i żrący płyn skaził znaczą część drogi. Dwaj znalazcy zostali poparzeni. Jeden z nich z ciężkimi poparzeniami ciała trafił do szpitala w Szczecinku, drugi zbiegł.

Nadzór nad znaleziskiem przejęli żołnierze 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina. Ekspertyzy w specjalistycznym laboratorium Wojsk Chemicznych w Warszawie potwierdziły, że substancją, którą poparzyli się mężczyźni, jest iperyt
Link
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019387,titl.....prasa.html

Ktoś, coś o śmiertelnej grypie? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to takie dziwne, biorąc pod uwagę, że przez lata znajdowała się tam czynna i eksterytorialna baza wojskowa należąca do ZSRR a wcześniej do III Rzeszy?
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1415
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę w tą wiadomość. Bezdomni też mają rozum.Totalna propaganda i bzdura. Jak to mówią? Myślenie nie boli? Tylko głowa boli od bzdur?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan chyba żartujesz. Czemu bzdury? Też nie wiem, czy informacja jest prawdziwa, ale tu nie chodzi o rozum bezdomnego tylko o kilka złotych na przeżycie, albo wypicie. Jak kiedyś pracowałem w wodociągach, to bezdomi co 2 dni pytali się gdzie będziemy wymieniać stare rury bo chcą się zapisać na trochę złomu. Może chodzi Ci o ciężar? Przecież 200l beczka mogła być prawie pusta i taką turlali. A może iperyt nie jest szkodliwy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej okolicy nakryto złomiarzy którzy kradli tory. Podobno to zmora kolei.
W tej samej okolicy jakiś mężczyzna ukradł kilka ton piachu spod torów, tłumaczył się że buduje dom ale nie stać go na kupno piachu.
Wiem też że złomiarze czasem kradną żelbetowe kraty i włazy do studzienek kanalizacyjnych. Studzienki są w Polsce budowane w drodze, dla kierowcy, studzienka bez przykrycia to praktycznie śmiertelna pułapka.

Mimo wszystko nawet wobec powyższych przykładów iperyt to chyba swoisty rekord.

@loko
Iperyt jest bardzo szkodliwy. Niewielka ilość może wypalić ciało do kości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:34, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kondrix napisał:
W mojej okolicy nakryto złomiarzy którzy kradli tory. Podobno to zmora kolei.
W tej samej okolicy jakiś mężczyzna ukradł kilka ton piachu spod torów, tłumaczył się że buduje dom ale nie stać go na kupno piachu.
Wiem też że złomiarze czasem kradną żelbetowe kraty i włazy do studzienek kanalizacyjnych. Studzienki są w Polsce budowane w drodze, dla kierowcy, studzienka bez przykrycia to praktycznie śmiertelna pułapka.

Mimo wszystko nawet wobec powyższych przykładów iperyt to chyba swoisty rekord.

@loko
Iperyt jest bardzo szkodliwy. Niewielka ilość może wypalić ciało do kości.


Z tymi studzienkami to prawda, jakieś 2 lata temu mój kolega jechał na deskorolce i nie zauważył, złamał nogę i rękę. Kiedyś znowu sam szedłem z komórką w ręku i o mały włos, a bym wpadł. W złomowiskach raczej włazów od studzienek nie przyjmują, ale to też zależy na kogo trafisz.

Co do iperytu to chyba niedawno był artykuł na wykopie albo tutaj na forum o rybakach, owrzodzonych flądrach, beczkach itp. Jak wyłowili siecią rybacką przypadkiem beczki top szybko ścinali sieć i siedzieli cicho jak nakazał kapitan Smile

Nawet znalazłem http://www.wykop.pl/ramka/225332/bron-ch.....w-i-rosjan
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


bezdomni wykopali beczki z iperytem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile