W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Od pedziów nie biorę   
Podobne tematy
Geje to formacja faszystowska94
Janusz Korwin Mikke kontra Robert Biedroń44
Sąd zezwolił lesbijkom na adopcję dziecka60
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 8412
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
nie to nie jest stan obojętności...to jest po prostu mniej czy bardziej długotrwały proces (terapii)wyleczenia z danej fobii. fobia -zaburzenie nerwicowe przejawiające się irracjonalnym lekiem do bodźca czyli bodziec nie stanowi realnego zagrożenia.

Wyleczenie nie polega na tym, aby ten bodziec ominąć czyli być wobec niego obojętnym , przejść obojętnie... tylko właśnie na tym, aby człowieka z danym bodźcem skonfrontować i aby nauczył się on i był świadomym jakie treści skrywają się pod postacią jego fobii. Czyli przepracował sobie negatywne emocje jakie w nim tam zalegają.
jak zwał tak zwał.
skonfrontować, nauczyć czy zapomnieć o fobii - jeden pies.
w praktyce chodzi o to aby nauczyć się ignorować chorobliwy (bo niczym nieuzasadniony) strach.

dokładnie tak samo jak w przypadku homofobii. aby się z niej wyleczyć trzeba się nauczyć radzić sobie z tym strachem. czy to przez skonfrontowanie, czy w jakikolwiek inny sposób - metodologia leczenia jest sprawą drugorzędną; sprawą pierwszorzędną jest uświadomić sobie cel. a celem jest: przestać się tego bać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:

Tańcząca z wilkami:
''No to jak posiadanie cechy obojętności ma być odpowiedzią/lekiem na każdy problem czyli
gdy jesteś obojętny wobec kogoś lub czegoś to nie masz problemu?''

Postawione przeze mnie hipoteza …pytanie jest błędne.

W mojej lakonicznej i wcale nie pochopnej odpowiedzi bralem pod uwage tylko czesc Twojej tezy (nie chcialem sie czepiac), a mianowicie ta: "gdy jesteś obojętny wobec kogoś lub czegoś to nie masz problemu?'' I odpowiedz z mojej strony jest krotka - tak.
Nie obchodzi mnie cos, wiec nie mam z tym problemu.
Tańcząca z wilkami napisał:

Obojętność= postawa
Problem =sytuacja

Czyli ,żeby to zobrazować :
Sytuacja: dostajesz w mordę na ulicy.(powstał problem)

No wlasnie o to chodzi, ze jak dostane w morde na ulicy, to wcale nie mam problemu. Problem pojawia sie , gdy zaistniala sytuacje nazwiesz problemem.
Problemu bym rowniez nie mial, gdyby ktos uderzyl moje roczne dziecko (moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane).
Nie twierdze, ze bym nie zareagowal, ale nie bylby to zaden problem, jak dla mnie.

Dalej piszesz o emocjonalnym otepieniu Rolling Eyes . Ja sie staram nie kierowac w zyciu emocjami. Czym innym sa uczucia, ale emocje u mnie juz prawie nie wystepuja i pracuje caly czas nad wyeliminowaniem ich pozostalosci.
Wiekszosc ludzi zyje dla emocji, ale jak dla mnie jest to duza pomylka.
Twoje stwierdzenie o funkcjach kory mozgowej jest zwyczajnie glupie (nie odbierz tego jakos osobiscie, nie pisalem o Tobie, a Twoin stwierdzeniu). Jestes neurologiem, czy moze ta wiedza nie wyplywa z wyksztalcenia, a np. obserwacji? Dalej tez mocno spekulujesz.

Obojetnosc to nie to samo co brak emocji, czy tez nie tworzenie sobie problemow tam, gdzie ich nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kim jesteś Ty powyżej, ale jeśli fakt uderzenia Twojego dziecka lub zaistnienie bardzo problemowych sytuacji, nie jest problemem, to znaczy tyle, że:

- robisz za nadwornego prowokatora, licząc na zauważenie, lub
- w dzieciństwie nie pozwalano Ci wyrażać uczuć, więc tłumisz je i umniejszasz u innych, lub
- zmierzasz prostą drogą do ustawienia się w jednym szeregu z kimś w rodzaju Ceausescu, lub
- jesteś przykładem i "pilotem" nowych czasów, kiedy człowiek zamieni się w biomechaniczną maszynę, nie przejawiającą i gardzącą emocjami, lub
- naczytałeś się bzdetów w typie "The Secret".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to znaczy: "zaistnienie bardzo problemowych sytuacji, nie jest problemem?"
Nie mieszaj tez uczuc (np. tych z mojego dziecinstwa) z emocjami, bo to dwie rozne rzeczy.
A moze jest tez inna mozliwosc? Czy tez myslisz, ze jest tylko tych 5, a sam jestes nadwornym magiem i bezblednie, na podstawie 1 postu, jestes w stanie nakreslic czyjs portret psychologiczny? Moze mamy inne definicje problemu? A moze wierze w Boga? A moze...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo problem zostało przeze mnie użyte między innymi dlatego ,że użyła je astrit (gdybyś czytał uważnie to byś to spostrzegł) , a moja hipoteza była stawiana do słów astrit.

one1
Cytat:

Ja sie staram nie kierowac w zyciu emocjami. Czym innym są uczucia, ale emocje u mnie juz prawie nie wystepuja i pracuje caly czas nad wyeliminowaniem ich pozostałości.


Taaa ….’’emocje u mnie już prawie nie występują’’ …dobre sobie.

Nie uśmiechasz się kiedy widzisz coś pięknego , nie śmiejesz się kiedy ktoś opowie zabawny kawał albo anegdotę, nie odczuwasz odczucia zadowolenia kiedy jakieś zdarzenie lub sytuacja daje ci satysfakcję nie przeżywasz żadnych emocji kiedy w Twojej rodzinie przytrafi się komuś poważna choroba, nie zareagujesz kiedy w zatłoczonym tramwaju nieumyty grubas podniesie pachę nad Twoim nosem.

Tak, one1 jest wyzbyty już prawie emocji i jest w procesie ich wyeliminowania.

Takie głodne kawałki to możesz wmawiać tylko sobie..

Udowodnię Tobie ,że się mylisz i samooszukujesz… może inaczej idealizujesz swoją postawę wobec przeżywania swoich emocji.:

one1
Cytat:

Problemu bym rowniez nie mial, gdyby ktos uderzyl moje roczne dziecko (moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane).

Widzisz np…tutaj…one1(moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane).
I tu właśnie zapaliła ci się czerwona lampka zwana emocją ---> dlatego Twoją reakcją na jej odreagowanie była złośliwość.
Gdybyś był uważny , a nie jesteś… to byś zauważył ,że napisałam ,że wprowadzam czytelnika w głębszą asocjacje…stąd użycie przeze mnie między innymi słowa morda i przykład z dzieckiem tylko po to, żeby wprowadzić czytelnika w głębsze emocje.(co jak widać poskutkowało w Twoim przypadku-reakcja złośliwość)

Inny dowód ,że idealizujesz swoją postawę wobec swoich emocji jest wątek Prawdziwego w którym to dają się one Tobie we znaki.(choćby notoryczne używanie infantylnych emotoikonek , których masz w każdym poście po kilka.)
one1
Cytat:

Twoje stwierdzenie o funkcjach kory mózgowej jest zwyczajnie głupie .


Twój argument ‘’głupie’’ jest infantylny.
Plus brak Ci kompletnie wiedzy psychologicznej.

Choć nawet pal licho Twoje emocje bardziej istotne wydaję mi się ,że w Twoim przypadku mam tu do czynienia z tzw. wielepem , czyli ten który zawsze wie lepiej.
Wie lepiej …aniżeli badacze emocji i organizacji mózgowych.:

Cytat:
Kora mózgowa odpowiada za wy sze procesy umysłowe (przetwarzanie informacji,
uczenie się, pamięć, itp.) oraz za przetwarzanie bodźców zmysłowych i kontrolę
motoryczną. Wzgórze uczestniczy w przetwarzaniu i przekazywaniu informacji między
innymi obszarami ośrodkowego układu nerwowego oraz korą mózgową. Podwzgórze
reguluje poczucie głodu, pragnienia, a take popęd seksualny. Część kory mózgowej,
wzgórze i podwzgórze tworzą układ limbiczny, który nadzoruje aktywność gruczołów
wewnątrzwydzielniczych i autonomicznego układu nerwowego, zapewnia stałość
środowiska wewnętrznego oraz reguluje emocje i popędy (Kalat, 1995 za: Kendall, 2004)


Cytat:
Dla pełnego przeżycia emocjonalnego konieczne są zmiany w korze i zmiany naczyniowo-mięśniowe. Aktywizującą rolę w wystąpieniu procesu emocjonalnego spełnia wzgórze. Bardzo wiele elementów teorii Cannona-Barda zostało potwierdzonych przez współczesne badania neurofizjologiczne.
Poglądy współczesne. Współcześnie uważa się, że różnym treściowo emocjom odpowiadają różne obszary regulujące zachowania emocjonalne. Regulacja ta dokonuje się przez ośrodki ułożone hierarchicznie w różnych piętrach mózgu. Dla wystąpienia procesu emocjonalnego konieczne jest pobudzenie wszystkich pięter.

Koncepcja Konorskiego. Zdaniem Jerzego Konorskiego emocje różne po d względem treści powstają w odrębnych strukturach uformowanych hierarchicznie, posiadających część pobudzającą, odpowiedzialna za uruchomienie danej reakcji, i antagonistyczną część hamującą, odpowiedzialna za zniesienie lub przytłumienie danej reakcji. Stwierdzono także, że znak emocji zależy od pobudzenia odrębnych organizacji mózgowych. W układzie limbicznym i podwzgórzu istnieją obszary, których drażnienie jest źródłem odczuć pozytywnych i inne, których drażnienie wywołuje emocje negatywne. Intensywność emocji zależy również od stopnia aktywacji układu siatkowatego. Jest on jakby regulatorem dopływu energii. Wielkość tej energii zależy od stopnia pobudzenia układu siatkowatego.

Rola kory mózgowej w powstawaniu emocji jest – zdaniem współczesnych badaczy – bardzo złożona. Kora odgrywa rolę mechanizmu ułatwiającego powstanie reakcji emocjonalnej, jest mechanizmem warunkującym precyzje i dobra organizacje reakcji oraz magazynem wyuczonych sposobów zachowania, które aktualizują się w odpowiedzi na działanie bodźców emocjonalnych. Człowiek jako jedyny przedstawiciel istoto żywych, przeżywa specyficzne rodzaje emocji, których źródłem jest kora mózgowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1, stosunek do uczuć i emocji wiele mówi o człowieku. Nie, mówi BARDZO wiele!!
Wypierający uczucia nienawiści, wściekłości, złości, żalu - zwłaszcza te, to potencjalnie niebezpieczny człowiek dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się Cejrowskiemu,
W jednym z pierwszych odcinków wypowiadał się,
jak bardzo jest zwolennikiem tolerancji,
że meksyk podoba mu się za tą tolerancyjnoś i wolność.
że przed kościołem możesz sobie wieszać zdjęcia zbrodniarzy wojennych.

Jak się okazuje wcale nie jest taki tolerancyjny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Taaa ….’’emocje u mnie już prawie nie występują’’ …dobre sobie.

Moze Tobie w to trodno uwierzyc, ale tak jest. Powinnas sobie zdac sprawe, ze nie kazdy jest taki sam i ludzie patrza na te same sprawy z roznych perspektyw, roznych poziomow zrozumienia.

Tańcząca z wilkami napisał:

Nie uśmiechasz się kiedy widzisz coś pięknego , nie śmiejesz się kiedy ktoś opowie zabawny kawał albo anegdotę, nie odczuwasz odczucia zadowolenia kiedy jakieś zdarzenie lub sytuacja daje ci satysfakcję nie przeżywasz żadnych emocji kiedy w Twojej rodzinie przytrafi się komuś poważna choroba, nie zareagujesz kiedy w zatłoczonym tramwaju nieumyty grubas podniesie pachę nad Twoim nosem.

Piekne jest dla mnie bardzo wiele rzeczy, czasem nawet kupa. Usmiecham sie o wiele czesciej niz przecietni ludzie. Czasem robie to, jak sie uderze mlotkiem w palec, jak popatrze na poduszke na lozku, jak popatrze na kaleke, lub bezdomnego na ulicy. Jak patrze na muche, lub drzewo, jak ktos chce mnie oszukac, wykorzystac, jak ktos ma ladny samochod, lub dziewczyne, jak wezme gleboki oddech i w bardzo wielu innych sytuacjach. Ten moj usmiech wyplywa z milosci i mojej wiary w Boga.
Satysfakcji nie odczuwam (juz bardzo rzadko), bo niczego sobie nie przypisuje. Zadowolony jestem caly czas, bez wzgledu na sytuacje w jakiej sie znajduje (caly czas jest idealnie, jak dla mnie).
Jak sie komus przytrafi choroba, to znaczy, ze tak wlasnie mialo byc i wszystko jest caly czas idealnie i powinien on byc wdzieczny za ta chorobe.
Jak musze znosic smierdzaca pache otylej osoby, to robie to (a przynajmniej sie staram) z przyjemnoscia i wdziecznoscia.


Tańcząca z wilkami napisał:

Tak, one1 jest wyzbyty już prawie emocji i jest w procesie ich wyeliminowania.

Takie głodne kawałki to możesz wmawiać tylko sobie..

Udowodnię Tobie ,że się mylisz i samooszukujesz… może inaczej idealizujesz swoją postawę wobec przeżywania swoich emocji.:

one1
Cytat:

Problemu bym rowniez nie mial, gdyby ktos uderzyl moje roczne dziecko (moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane).

Widzisz np…tutaj…one1(moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane).
I tu właśnie zapaliła ci się czerwona lampka zwana emocją ---> dlatego Twoją reakcją na jej odreagowanie była złośliwość.
Gdybyś był uważny , a nie jesteś… to byś zauważył ,że napisałam ,że wprowadzam czytelnika w głębszą asocjacje…stąd użycie przeze mnie między innymi słowa morda i przykład z dzieckiem tylko po to, żeby wprowadzić czytelnika w głębsze emocje.(co jak widać poskutkowało w Twoim przypadku-reakcja złośliwość)

Tak jak juz pisalem, to jest glodny kawalek wylacznie dla Ciebie. Nie zapalila mi sie zadna lampka. Ze stoickim spokojem stwierdzilem tylko fakt, ze moje dziecko nie posiada mordy i tyle. Nie bylo tez zadnej zlosliwosci z mojej strony. Nie rozumiem pojecia "glebsza asocjacja" i wcale nie potrzebuje tego rozumiec (dobrze mi z tym), wcale sie nad tym nie zastanawialem. Ale zadnych emocji to we mnie nie wzbudzilo. Rownie dobrze moglabys napisac: "deska u mnie na strychu jest zielona" - ten sam poziom emocji to u mnie wzbudza.
Tańcząca z wilkami napisał:

Inny dowód ,że idealizujesz swoją postawę wobec swoich emocji jest wątek Prawdziwego w którym to dają się one Tobie we znaki.(choćby notoryczne używanie infantylnych emotoikonek , których masz w każdym poście po kilka.).

Czasem sie tam "dziwie Shocked ", badz "usmiecham Very Happy ", ale to nie do konca moje prawdziwe emocje, a chce tylko "ubarwic" nico moja wypowiedz Very Happy . Poza tym, caly czas pracuje jeszcze nad moimi emocjami Wink i doskonaly jeszcze nie jestem Very Happy (ale Prawdziwy tez zadnych emocji we mnie nie wzbudza).


Tańcząca z wilkami napisał:

one1
Cytat:

Twoje stwierdzenie o funkcjach kory mózgowej jest zwyczajnie głupie .


Twój argument ‘’głupie’’ jest infantylny.
Plus brak Ci kompletnie wiedzy psychologicznej


Choć nawet pal licho Twoje emocje bardziej istotne wydaję mi się ,że w Twoim przypadku mam tu do czynienia z tzw. wielepem , czyli ten który zawsze wie lepiej.
Wie lepiej …aniżeli badacze emocji i organizacji mózgowych.:.

No napewno nie naczytalem sie glupich ksiazek o psychologii. Badaczy emocji i "organizacji mózgowych" Very Happy uwazam w wiekszosci za idiotow i naciagaczy, i sram na ich idiotyczne pojecia, typu " wielep" Laughing
Te cytaty o korze mozgowej sa bez sensu. Nie imponuje mi zupelnie, ze napisal to jakis doc. dr. hab., czy jakis inny autorytet w dziedzinie badan kory mozgowej, bo nie maja oni o tym zadnego glebszego pojecia. Ignoranci za pomoca ignorancji badaja mozg, a inni ignoranci im wierza.
Mozgowi przypisuje sie bardzo wiele funkcji, z ktorymi nie ma on wiele wspolnego, a ludzie w to wierza, bo nie wiedza jaka jest prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nic one1 do konsensusu nie dojdziemy. Smile
Kończę wiec te dywagacje.
Wielep to potoczne stwierdzenie , którego -z tego co ja jestem świadoma akurat nie użył żaden naukowiec ani badacz.

Dla mnie jesteś na etapie rozwoju osobistego na którym jesteś wielepem i to takim naprawdę rasowym Mr. Green plus naczytałeś się tam jakiś new ageowskich bzdetów, które ładnie wyglądają na papierze czy tam na ekranie.
one1
Cytat:

Nie zapalila mi sie zadna lampka. Ze stoickim spokojem stwierdzilem tylko fakt, ze moje dziecko nie posiada mordy i tyle.


one1
Cytat:
moje dziecko nie posiada takiej czesci ciala jak morda; moze Twoje jest inaczej zbudowane

Nie , nie mi chodziło o tą właśnie drugą część wypowiedzianego przez Ciebie zdania...i jestem przekonana ,że dobrze wiedziałeś co miałam na myśli...

P.S Zaprawdę powiadam Ci Very Happy ,że nie zdajesz sobie sprawy , jak bardzo żyjesz wśród swoich mechanizmów obronnych.

Zostawiam Cię już jednak w swoim świecie...
Smile
P.S 2 Psychologia nie sklasyfikowałby Cię jako wielepa bo to wymyślony wyraz przez moją znajomą...ale myśle ,że narcyz mogło by mieć w Twoim przypadku rację bytu albo inaczej osobowość narcystyczna Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytałem wszystkiego
pedałów się nie boje ,pedalskim terroryzmem brzydzę się identycznie jak gównem na chodniku, omijam szerokim łukiem , nie obserwuje parad ,nie oglądam sprawozdań tv itd
być może wśród moich znajomych są geje lecz gówno mnie to obchodzi bo mnie nie terroryzują

wyobraźcie sobie ze cejrowski jest pedałem a debilny prezent wręcza mu hetero na co cejrowski odpowiada że hetero się brzydzi i prezent może być zasyfiony
nikt by patykiem gówna nie rozmazywał po szybie
i tyle
nie ma czegoś takiego jak homofobia , heterofobia ,gównofobia ,rzygofobia , ślinofobia itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszac: "moze Twoje jest inaczej zbudowane" nie chcialem byc zlosliwy, a tylko "zdziwilo mnie" Shocked Wink , ze ktos moze sie w ten sposob wypowiadac o dzieciach i stwierdzilem jedynie, ze o wlasnych dzieciach mozesz sie wypowiadac w sposob dowolny, co i tak ladnie o Tobie nie swiadczy. Ale to wylacznie Twoja sprawa i z mojej strony zero emocji, naprawde.
Twoja opinia o mnie, to tylko Twoja opinia i ciagle zero emocji z mojej strony. Niczego z New Age sie nie naczytalem, a opisywalem jedynie wlasne doswiadczenie. Powtarzam: patrzymy na te sprawy z roznych perspektyw.
I to Ty sie ponizasz, a nie ja wywyzszam Wink , a "osobowość narcystyczna" to kolejne idiotyczne i majace w zalozeniu fachowo wygladac pojecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hhmm hmm co ja widze scorpio,... że dawno kłaczem nie dostałeś od nikogo Razz,
a co do poprzednich postów to juz straciłam lekko wątek w każdym razie było coś o obojetności, więc ja to wam uproszczę, bo do tego nie są potrzebne ani doktoraty ani wywody mistrzów rodem z dachu świata...jak ci na czymś nie zależy to jest ci to obojętne, im mniej się z czymś utożsamiasz tym mniejsze emocje w to angażujesz. a jeśli już mowa o tych najbardziej negatywnych emocjach typu nienawiść, pogarda, obrzydzenie to wynika to najczęściej z uprzedzeń, które mocno uwierają zainteresowanego, a tak naprawdę nie zdaje sobie z tego sprawy bo nie potrafi ich przerobić. mogłabym wam dać mnóstwo przykładów z praktyki, nie z książek ( czyli teorii) ponieważ sama miałam do czynienia z różnymi sytuacjami w życiu, a u mnie dzieje się wszystko bardzo szybko, bo nie mam czasu na pierdoły. daruje sobie jednak te przykłady dla dobra ogółu Wink wolę poczytać czasami innych niż pisać coś co i tak nie ma znaczenia.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
P.S 2 Psychologia nie sklasyfikowałby Cię jako wielepa bo to wymyślony wyraz przez moją znajomą...ale myśle ,że narcyz mogło by mieć w Twoim przypadku rację bytu albo inaczej osobowość narcystyczna Cool


Cóż więcej dodać? Na to wygląda.

Ja nie mogę nadziwić się temu, co napisałeś one1, znaczy się - tej sprzeczności. Najpierw unosisz się jak sterowiec, gdy użyto słowa "morda", tak się nad tym sformułowaniem rozmemłałeś, podczas gdy nie wzbudza w Tobie żadnych emocji i problemem nie jest, gdyby ktoś uderzył Twoje dziecko.
Będę szczery - brzydzę się taką postawą, mam dość tego dalekowschodniego popierdywania, new-ageowego bełkotu rodem z Sekretu, tych wszystkich prób odczłowieczenia się. I choć wiem, skąd się to bierze, mam prawo wyrazić się o tym wyjątkowo emocjonalnie, bo dla kogoś, kto nie uznaje emocjonalnej kastracji i uwiądu, jest to wyjątkowo wkurwiające. Pewne jest, że tłumisz emocje. Pewne jest, że sformułowanie Tańczącej o mechanizmach obronnych, pasuje tutaj jak ulał. Jesteś nimi opętany. Żaden normalny, zdrowy człowiek nie będzie czuł się wyśmienicie, zmuszony do wąchania smrodów spod czyjejś zatłuszczonej, zaniedbanej pachy, a to jest najbardziej lightowe z tego, co przytoczyłeś. Wkurwiłeś mnie tym obmierzłym lizodupnym spojrzeniem na rzeczywistość, ohydną hipokryzją, śliską i lepką osobowością jaka wyziera z Twoich słów.
Kim jesteś? Jak możesz mieć kontur, zarys tożsamości jakiejkolwiek, gdy rozmywasz się jak glut w oparach relatywizmu, uśmiechasz do wszystkiego i do nikogo zarazem.
Mimo tego, że gdzieś tam musiałeś doznać krzywdy, czego nie pozwolono Ci wyrazić, a teraz tłumiąc to, chroniąc kata - z kopyta zaczynasz krzywdzić ludzi. Człowiek bez uczuć i emocji, to po prostu psychopata lub zaprogramowany przez jakiegoś guru niewolnik.
Mnie ta tendencja odczłowieczania umysłu, zwyczajnie mierzi i przeraża.

I mniejsza z tym, że MUSIAŁEŚ mieć toksycznych rodziców, bo to Cię jako dorosłego w ogóle nie usprawiedliwia. Trafiłeś na niezbyt przychylnego Ci dziś interlokutora w mojej osobie, ale .... cóż, skoro nie odczuwasz emocji, nawet nie powinieneś próbować silić się na odpowiedź. Zresztą, nie zdołasz ukryć i całkiem wytłumić ogromnych pokładów nieświadomej wściekłości i pretensji. Już wyłazi - przy okazji Twojej złośliwości, o której słusznie napomknęła Tańcząca z Wilkami.

PS: Panie i Panowie, geje i hetero - przepraszam za ten off-top.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Dziwię się Cejrowskiemu,
W jednym z pierwszych odcinków wypowiadał się,
jak bardzo jest zwolennikiem tolerancji,
że meksyk podoba mu się za tą tolerancyjnoś i wolność.
że przed kościołem możesz sobie wieszać zdjęcia zbrodniarzy wojennych.

Jak się okazuje wcale nie jest taki tolerancyjny.


Cejrowskiego pamiętam jeszcze przed tym programem "Boso przez świat", już na początku wydawał mi się pyskatym cwaniakiem podkreślającym tą swoją inteligencję... Wiele osób go lubi właśnie przez to zwiedzanie róznych krajów, a nieważne kogo by tam postawili to program byłby ciekawy ze względy na różnorodność, kultury, piękne miejsca itp. A z tym powiedzeniem "zahivione" to już całkiem pokazał, że jest idiotą. Można nie lubić homoseksualizmu ale co to ma do tego? Jak nienawidzę Senyszyn to i tak nawet ona potrafi pokazać kulturę, a nie jak ten burak który już na start zapowiada, że nie będzie rozmawiał, a wiedział gdzie i po co przyszedł.

Co do gejów nic nie mam, co do wytwarzania wszędzie homofobii już mam bo prawda jest taka, że wystarczy powiedzieć "nie lubię gejów" i już jesteś według niektórych homofobem, powiedz "nie lubię moherów lub polityków" to jest wszystko ok i nawet oszołomy będą klaskać i nikt się nie czepia. Ktoś kto steruje homoseksualizmem tworzy to co jest teraz z żydami, przymruż oko na żyda, a już będziesz antysemitą... A tak ogólnie to nie przeszkadzają mi geje, jedynie zawsze byłem przeciwny adoptowania dzieci przez takie pary, ale widząc jak heteroseksualni lub domy dziecka nie potrafią wychować dzieci to szczerze lata mi to czy takie dziecko wychowają dwie matki czy dwóch ojców bo mogą to zrobić lepiej niż rodziny pijackie albo dom dziecka. Ja nigdy nie pozwolę żeby moje dzieci trafiły do takiej zastępczej pary chyba, że zginę w wypadku i nie będę miał nawet głosu.

Co do parad równości to zauważyłem, że idzie większość osób która powinna iść ale do psychiatryka. Nie wiem czy ktoś tym aż tak steruje i do takich parad podrzuca aktorów aby potem wszędzie pierdolili, że Polacy nienawidzą ludzi innych orientacji i są rasistami? Może jakiś cel w tym jest.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:47, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontynuując temat, na temat Wink Dodam coś na temat ludzkiej seksualności.

>>MATERIAŁ DLA DOROSŁYCH !<<
Nad gustami się ponoć nie dyskutuje.
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiros napisał:
Dziwny jest, więc ze mnie homoś.


eee tam dziwny, jest was wielu, tylko nie jestescie poprawni politycznie wiec cicho
o normalnych gejach tzn o takich ktorzy nie domagaja sie praw do malzenstwa,
do adobcji dzieci etc
tez uznaje homoseksualizm jako chorobe i gdybym mi sie zadazyla nie chcialbym
by ktos na sile mnie leczyl
znam kilku normalnych gejow ktorzy jak ty nie domagaja sie lepszych praw,
dobrze im w naszym kraju, nie prowokuja katoli i smieja sie z biedroniow oraz
jemu podobnych

Bimi napisał:
dokładnie tak samo jak w przypadku homofobii. aby się z niej wyleczyć trzeba się nauczyć radzić sobie z tym strachem


nie zgadzam sie z tym, tu nie chodzi o to by zostawic stach i nauczyc sobie z nim radzic
tu chodzi by go wyeliminowac, odciac polacznia wytworzone w mozgu miedzy obrazem pajakow, wezow, homosiow etc od leku, a to w ciagu kilku minut mozna zrobic jesli
dostrzezesz instrukcje do naprawy jakie daje ci podswiadomosc pacjenta :)


one1 napisał:

W mojej lakonicznej i wcale nie pochopnej odpowiedzi bralem pod uwage tylko czesc Twojej tezy (nie chcialem sie czepiac), a mianowicie ta: "gdy jesteś obojętny wobec kogoś lub czegoś to nie masz problemu?'' I odpowiedz z mojej strony jest krotka - tak.
Nie obchodzi mnie cos, wiec nie mam z tym problemu.


zgadzam sie z tym
jesli nie kierujesz uwagi na cos lub kogos kto moglby sprawic problem nie
robisz sobie problemu i odwrotnie
inna kwestia to nazywanie czegos problemem,
ja wole nazywac takie sytuacje wyzwaniami
jesli chodzi o pozbycie sie emocji, hmm uwazam ze zamiast sie ich pozbywac
lepiej nauczyc sie nimi zarzadzac

Tomkiewicz nasz psycholog nadworny juz po nicku moze okreslic kim jestes, czy byles molestowany i jak skonczysz hehe a ten jego podpis idealnie do niego pasuje
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi ma po części rację. Mnie również ch*j obchodzą losy pedałów.
Ale problem w tym, że oni z homofobii chcą zrobić taki interes jak niektórzy(!) żydzi na holokauście. Nie interesuje mnie kto z kim śpi, ale wchodzenie pod przymusem do szkół publicznych z naukami o zwiazkach partnerskich dwóch osobników tej samej płci jest bez sensu i my jako obywatele mamy prawo się temu przeciwstawiać.
Tolerancja polega na tym, że akceptujemy się jedni z drugimi w wyniku czego nikt nikogo nie zamierza zabijać. Posunięcia homoseksualistów są widoczne i traktują samych siebie jako tych wielce pokrzywdzonych. Oni naszli na Cejrowskiego, a nie on na nich, oni prowokują do nagłośnienia ich absurdów w mediach.
Niech sobie zakładają prywatne szkoły i niech tam nauczają 'tolerancji' według swojego poglądu. Adopcja dzieciaków moim zdaniem to już przegięcie. Ale to moje prywatne zdanie na ich temat. Mam prawo tak myśleć i mam prawo się temu przeciwstawiać jako obywatel dopóki szkoły są finansowane pośrednio przez nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monty




Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 120
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem









Tak zeby przyblizyc poglady Wojtka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patu




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patu napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=gbqHDuBBG4c

no i zajebiście - przynajmniej jeden się postawił Smile
a ta suka będzie już wiedziała, że bezczelność nie popłaca. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gówno a nie zajebiście pedał to pedał i żaden wyrok tego nie zmieni trzeba nazywać rzeczy po imieniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja.
a suka to suka. pewnie bitch daje na lewo i prawo, a że ten nią wzgardził to zaczęła go wyzywać... typowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a'propos cejrowskiego, chyba jeszcze nie było w tym wątku, warto przypomnieć - fanom na pewno się spodoba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pojechał. Wcześniej tego nie słyszałem, także materiał Bimiego jest dla mnie zupełnie premierowy, nie zaś sam program Pospieszalskiego, który to człowiek jednak dla własnego i innych dobra, powinien pozostać przy znakomitej muzyce, jaką wykonuje z VooVoo.
Dla mnie sprawa od kilku lat jest oczywista. Zarówno Cejrowski, jak i np. Biedroń, to ofiary toksycznych rodziców, z tym, że ta sama przyczyna zaskutkowała odmiennymi patologiami.
Homoseksualiści nie chcą słyszeć, gdyż i ONI chronią doskonały portret rodzica, o tym, że ich "odchył" spowodowany jest pewnymi traumami lub deficytami. Wolą za to promować nienormalność jako normalność i tu sami na siebie zakładają stryczek. Ciągle krzyczą o szacunek i tolerancję, podczas gdy na poziomie nieświadomym, są to skrzywdzone przez rodziców-skurwysynów dzieci, dla których homoseksualizm jest ucieczką - też przed samym sobą, jak i przed konfrontacją z faktem uświadomienia sobie prawdziwego portretu idealizowanego dotąd rodzica. To samo tyczy się transów i transwestytów, choć większą pewność mam wobec tych drugich.

Cejrowski. Inteligentny bardzo człowiek, karkołomnie skrzywdzony przez religię i pruski dryl. Nawet nie znam historii jego dzieciństwa, ale idę o każdy zakład, że był srodze lany i tresowany przez despotę-ojca, a że idealizuje rodzica - podobnie jak Hitler - no to powieli wzorzec, a kozłem ofiarnym staje się w jego przypadku mniejszość seksualna. Wyżywa się na gejowstwie, bo nigdy nie wywściekał się na ojca..lub matkę.
Dlatego jego postawa jest i będzie niezmienna. Być może, prawdopodobnie - sam posiada nie do końca świadome tego typu ciągoty. Nie zdziwiłbym się, choć nie dam głowy uciąć.

Co do moich poglądów:
- nie uznaję wychowywania dzieci przez pary homoseksualne, ponieważ homoseksualizm wywodzę z wpływu toksycznych rodziców

- nie uznaję ślubów homoseksualnych, ponieważ homoseksualizm wywodzę z wpływu toksycznych rodziców

- nie uznaję teorii o genetycznych predyspozycjach, ponieważ homoseksualizm wywodzę z wpływu toksycznych rodziców.

- nie uznaję działań organizacji anty-homofobicznych za sensowne, gdyż ich istnienie jest kolejnym buforem chroniącym idealizowanego toksycznego rodzica. Homoseksualista ubiegający się o własne prawa, nie wie, że jego skłonność jest wynikiem odebrania mu wszystkich praw w dzieciństwie. Koło się zamyka.

No to spełniłem obietnicę w wielkim skrócie i po łebkach, ale przy sporadycznej pisaninie, trudno szerzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12   » 
Strona 4 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Od pedziów nie biorę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile