W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czarcie żebro   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 79637
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 15 Sie '09   Temat postu: Czarcie żebro Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie ktoś stosował to zioło, macie jakieś dodatkowe informacje oraz spostrzeżenia ze stosowania tej rośliny ???

Cytat:
Gospodynie spod Międzychodu na łąkach i w lasach zbierają zioła. Potem je suszą, preparują i robią z nich napary, nalewki, mikstury na rozmaite choroby...

Wiesława Mielcarek z Tuczęp z lat młodości pamięta, jak matki i babki często kapały dzieci w naparze z czarciego żebra.

- To popularne ziele. Dawniej wierzono, że odczynia złe uroki. Po takiej kąpieli wodę należało wylać poza terenem gospodarstwa - wspomina. - Naparem z czarciego żebra przemywano również zwierzęta, żeby zapobiec klątwom rzucanym przez zawistników. Przede wszystkim krowy, którym złe spojrzenie mogło odebrać mleko.

Czarcie ziele to ludowa nazwa ostrożnia warzywnego, którego lecznicze właściwości znano już w średniowieczu. Od setek lat stosowany jest jako naturalny antybiotyk przy zapaleniach i chorobach skóry. - Nasze prababcie zwalczały nim trądzik. Teraz używany jest przez firmy farmaceutyczne i kosmetyczne do produkcji rozmaitych preparatów ujędrniających cerę. Podobnie jest z wieloma innymi ziołami - mówi Żaneta Poszwald ze skansenu w Mniszkach, która od kilku miesięcy odkrywa ludowe tradycje kultywowane jeszcze w okolicznych wsiach.
[...]

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dl...../158888959

Cytat:
Dobrym, zdrowym i ciekawym ziółkiem jest ostrożeń warzywny (albo czarcie żebro - jak ktoś nie boi się takiej nazwy Wink) Roślinka dosyć pospolita, o mało atrakcyjnym wyglądzie (jak krzyżówka osta i pokrzywy), ale ma dużo właściwości.
Dawniej używano go dla zdejmowania złych uroków. Wierzono, że kąpiel w nim zdejmuje wszelkie przekleństwa, rzucone uroki oraz, że ma wielką moc ochronną (uwaga Czarodziejki i Czarodzieje, Wróżki i Wróżbici Wink ).
Po takiej kąpieli zostawiano wodę i czekano czy zbiorą się w tej wodzie "farfocle", jeśli tak to znaczy, że był zły urok rzucony... Oczywiście wodę taką należało wylać na rozstaju dróg, albo w miejscu i o porze, gdzie nikt tego nie zobaczy...

Kąpiel z dodatkiem naparu z ostrożenia oczyszcza skórę, pomaga w schorzeniach dermatologicznych (sprawdzałam na sobie), nawet tak trudnych jak łuszczyca, działa odprężająco, ale... nie powinna trwać za długo (zresztą żadna kąpiel ku zdrowotności nie może trwać dłużej niż 15-20 minut). Smile

Picie naparu z ziela ostrożenia działa odtruwająco, wzmacniająco i oczyszczająco na organizm.

A jeszcze przepis na kąpiel oczyszczającą złą energię:
Przygotuj kąpiel z dodatkiem wywaru z czarciego żebra (5 łyżek ziół zalać 2 szklankami wrzątku, parzyć przez ok. 10 minut, potem przecedzić przez gęste sito do wanny) i dodatkiem garści soli. Kąpiel powinna być dosyć ciepła, ale należy uważać, żeby nie zasłabnąć.... więc nie za gorąca.
Zapal białą świecę, przez kilka minut w ciszy przeanalizuj wszelkie wydarzenia z Twojego życia.
Wyobraź sobie jak bledną problemy, rozmywają się i znikają. Wejdź do wanny i zmyj z Siebie wszystkie problemy, które Ci ciąża, zamknij na chwilkę oczy i wyobraź sobie, jak wszystko to co złe przenika do wody, odkleja się od Ciebie...
Zrelaksuj się...
Wyciągnij korek z wanny i wyobraź sobie, że problemy wraz z wodą odpływają otchłań.
Zrób sobie chłodny prysznic.
Świecy pozwól wypalić się do końca.

Oczywiście najlepiej taką kąpiel jest zrobić podczas ubywającego księżyc, ale gdy sytuacja tego wymaga dobry jest każdy czas i pora...

P.S.
Do kąpieli z dodatkiem naparu z ostrożenia, gdy ma na celu walkę ze schorzeniami skórnymi nie dodawać soli, nie spłukiwać się prysznicem, a po wyjściu z wanny pozwolić skórze wyschnąć "na powietrzu".

I oczywiście do takich kąpieli wchodzimy czyści, czyli umyci, wymyci czy jak tam kto woli Wink

_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo cenna informacja.
Zioło praktycznie zapomniane.
Drugą, bardzo cenną polską rośliną,
jest glistnik jaskółcze ziele.
Przy jej powszechnym zastosowaniu,
przypuszczam, że 1/4 lekarstw idzie w odstawkę.

A tak na marginesie, czy ktoś z was jest w stanie podać mi oficjalne nazwy ziół: terłycznyk i tendiwa, Nazwa może być przekręcona, możliwe opcje to: terłycznik, terłacznik, może tarłycznik albo tarłycznyk.

W każdym wg. legend bieszczadzkich, te dwa zioła były skuteczne na cholerę. Do wiosek gdzie je, zaraza nie docierała. Niestety nie mogę namierzyć co to były za rośliny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do gara durzego z wrzatkiem ziele wlurz. Gotuj chwil kilka. Odstaw, pozwol ostygnac.
Przecedz, jesli chchcesz. Ochlodzonym wywarem przemywaj mijsca chore. Gdy trzeba wykap sie caly. Nacieraj miejsca chore, obserwuj wystepujace fusy. Zlej to do kanalizy, nowy wywar wlej i powtorz dzialania, conajmniej 3 razy, az czarcie zebro przestanie wyciagac z ciebie chorobe - fusy przestana sie pojawiac. Teraz sie poloz, ciepla pierzyna okryj i czejak ranka dnia nastepnego - bedziesz zdrow.
Czarcie zebro dziala, mozna dodatkowo nim plukac gardlo, nigdy nie lykac.
Jaskolcze ziele to silny narkotyk, moze leczyc, np zatwardziale kurzajki (sok) - tylko zewnetrznie!
Polecam zbierac po lecie czarcie zebro na lakach, wysuszyc je i miec na choroby. Naprawde.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydała by się fota tego magicznego ziela, oto i ona:


_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam szukam i znalezc nie moge... Bardzo pospolita jest ta roslinka ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebiście niepospolita, szukaj w dobrych aptekach (W aptece jeśli nie ma to zapytaj sprzedawcy bo mogą wiedzieć gdzie to dostać, tak było u mnie. Objechałem wszystkie i jedna pani mgr powiedziała mi kto może mieć, i wiesz co tam gdzie pojechałem - miała), wziołem hurtowo. Szukaj też w sklepach zielarskich. Ja zakupiłem 250 g, w aptece 50g jest za 3,60 zł. Co do efektów musisz poczekać bo jeszcze nie testowałem.

Na opakowaniu jest nazwa firmy: Herbex, a na dolnej części opakowania żółty napis: Ziele ostrożenia.

Na odwrocie jest napisane

Zastosowanie:
Do kąpieli relaksujących

Sposób użycia:
Ok. 100g ziela na 3-4 litry wody zagotować, odstawić pod przykryciem na 15 min., przecedzić do wanny.

Z tego co rozumiem po tej magicznej instrukcji to 2 -3 paczki po 50 g zagotować w garnku i odstawić na 15 min pod przykryciem, potem odcedzić i wlać do gorącej wody w wannie. Taplać się w niej aż do uzyskania magicznych efektów.

PS. Wodę wylać tak aby nikt inny tego nie widział. Twisted Evil
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się mylę,
ale wydaje mi się, że rośnie wszędzie gdzie się nie ruszę,
i to ogromnymi ilościami. Przy drogach na łąkach jest tego pełno.

W mieście na pewno trudno o coś takiego, ale ja mógłbym zbierać tego na tony. Trudniej znowu o inne zioła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co widziałeś ale łatwo to pomylić z ostem
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm wiesz wole sam zebrac dlatego pytam =) Kupowanie ziol to dla mnie sotatecznosc. Prawdziwa przyjemnosc to samemu nazrywac, zasuszyc a potem korzystac =] Jeszcze poszukam jak znajde to dam znac i wrzuce zdjecie. A ty AQuatro moze wrzucisz zdjecie tego co widziales ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 20 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W miejscowosci gdzie mieszkaja moi rodzice (dawne leszczynskie) Czarcie Zebro jest chwastem rosnacym po lakach, jest go bardzo duzo. Ta roslina nie jest rzadka, jest pospolita. Nie pamietam tylko, kiedy sie je zbiera, pozna wiosna, latem cz wczesna jesienia, musial bym mamy zapytac.

Dodam jeszcze, ze nie wlewa sie tego do wody, tylko kapie sie bezposrednio w wywarze. U nas to sie po prostu odbywalo w wiekszej miednicy i takie polewanie z gory do dolu. Moj sposob jest tradycyjny, moja mama zna go od mojego dziadka, ktory na ziolach dozyl 92 lat pomimo, ze palil. To co tam na opakowaniach pisza, to nawet nie wiem.

BTW, udalo mi sie znalezc kilka ksiazek o ziolach w pdf, jak chcecie moge sprawdzic co tam dokladnie mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhhhh ja już jestem po kuracji, zioło wali w czerep tak jak jest napisane.

Czyli do kąpieli relaksacyjnych.

Dosłownie, jest to specyfik relaksacyjny i moim zdaniem inne produkty temu podobne wysiadają.

Czytałem też że jedna Pani po zastosowaniu tego specyfiku (wywinęła niezłego orła w łazieńce)
więc uwaga z dochodzeniem do siebie.

Ja po kąpieli czułem się dosłownie słabo, siedziałem w niej 15 min i miałem wrażenie że kapie się w herbacie, po wyjściu szybko wyschnąłem i czekałem na efekt.

Po 2 min nic i nagle kabummm, totalny luz organizmu (niestety nie psychiczny) mój organizm zachowywał się tak jakbym z 5 ton węgla przerzucił. Trochę zmęczony, trochę wypoczęty zasnąłem jak dziecko.

Czy oczyściłem się magicznie to jeszcze napiszę, ale warto spróbować bo to w końcu tylko 10 zł.

PS. Jeśli twoja Pani jest zestresowana i używa drogich relaksujących linii kosmetyków do poprawy nastroju np. DR IRENA ERIS . Zapomnij o tym i użyj tego, satysfakcja i efekt gwarantowany.
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie idzie tego dostac ani zamowic... Bylem w 3 aptekach w 2 wywalili na mnie oczy i stwierdzili ze nie ma czegos takiego, w 3 babka zgodzila sie popytac i zamowic jakby cos. Na drugi dzien poszedlem i okazalo sie, ze w tym roku nie wyroslo i ze sa niedobory... =| I jestem w dupie.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce nic tutaj reklamować, ale znalazłem parę miejsc gdzie to można nabyć

http://sklepy.allegro.pl/item706888508_706888508.html zakonczona

http://www.buba.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=27&products_id=117

forrest_ skrobnij coś więcej na ten temat, czy w tej herbacie się kapałeś?

pozdro
_________________
Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hieh oczywiście że nie, na zakończonych aukcjach była wystawiona herbata.
Ja dostałem w aptece produkt marki Herbex – przeznaczony do kąpieli.

Tak wyglądało opakowanie:


Tu niby jest lecz nie wiem czy dostępne:
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/ziele_ostrozenia_herbex_50_g-11518.html

Szukam po necie tego producenta i nie mogę znaleźć.
Poniżej jest jakaś firma o podobnej nazwie lecz nie mają tego zielska – proponują inny produkt który nazywa się kava-kava (Piper methysticum) pochodzi z Polinezji i jest jak dobrze doczytałem jest to napój.
http://www.herbex.com/index-kava.html

O i chyba znalazłem, ale tylko wizytówkę

"Herbex" Pph W. Szymański I M. Kula
Adres:
61-049 - Poznań
Mińska 58
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 14 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na fabryce zdrowia jest dostepne. Zamowilem dzis mi wysla, jak dojdzie to przetestuje, jak przetestuje to napisze o wrazeniach =) Kosztuje 2,88/50 g + dostawa.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 14 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bez probelmu dzisiaj zakupiłem w lokalnym zielarskim z 3,5,- (małe miasteczko na podkarpaciu) Smile. Lada dzień przetestuję i nie omieszkam tego opisać. Kupiłem je pod kątem atopowego zapalenia skóry u dziecka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaje za: "ROSLINY LECZNICZE i ich praktyczne zastosowanie" Prof. dr Jan Muszyński:
Cytat:
Analogicznego surowca (Ostrożnia) dostarcza ostrozen polny(...) spotykany jako pospolity chwast na polach uprawnych, nazywany OSTEM POLNYM (...) Prawdopodobnie surowiec handlowy jest mieszanina obu wymienionych gatunkow.


A ja glupi zamowilem przez neta... =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:09, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec jest to oset czy nie ?
wyglada calkiem jak oset patrzac na liscie i kwiaty Smile
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 25 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pokrój
Roślina wieloletnia. Wschodzi z odrostów i nasion podczas wiosny. Dorosła roślina osiąga 50 do 150 cm wysokości. Roślina łatwa do rozpoznania, jedynie mylona z ostami lub popłochem, oba gatunki są dwuletnie i tym samym wytwarzają zdecydowanie słabiej rozwinięty system korzeniowy.
Łodyga
Obła, ale lekko kanciasta, w górnych partiach silnie rozgałęziona i nieco pajęczynowato owłosiona.
Liście
Liście wydłużone, o bardzo zmiennym kształcie: od wrębnych, aż po sieczne, kolczaste. Z wierzchu zielone i nagie, pod spodem szarawe z kutnerowatym nalotem. Dolne na krótkich ogonkach, pozostałe siedzące. Siewka — łodyżka podliścieniowa jest krótka, naga barwy biało-zielonej. Liścienie odwrotnie jajowate lub owalne wydłużone, na obu końcach zaokrąglone osadzone na nagich zielonych, krótkich ogonkach. Siewka jest rozetą z skrętoległe ułożonymi liścieniami i liśćmi. Pierwsze liście jajowate kolejne coraz bardziej wydłużone na szczycie i u nasady zwężające się, na brzegach ząbkowane kolczaste. Blaszki liściowe pod spodem popielate z powodu gęstego pajęczynowatego owłosienia.
Kwiaty
Roślina dwupienna. Kwiaty stanowią liczne i małe koszyczki o barwie fioletowej lub różowej, rzadziej białe. Puch kielichowy (podczas przekwitania) dłuższy od korony. Korona podzielona niemal do nasady na 5 płatków. Pręciki o nagich nitkach. Kwiaty żeńskie o bardzo silnym aromacie. Kwitną od lipca do października i zapylane są przez owady.
Owoc
Niełupki o długości 3 mm, z puchem kielichowym. Roślina wiatrosiewna.
Korzeń
Bardzo silnie rozwinięty - głęboki i silnie rozgałęziony.
Biologia i ekologia
Występuje w różnego rodzaju uprawach rolniczych jako jako trudny do wytępienia chwast, na ścierniskach oraz w ogrodach, na łąkach, pastwiskach i trawnikach. Rośnie na wszystkich typach gleb. Najlepiej czuje się na dobrze przewietrzanych, zasobnych w składniki pokarmowe, toleruje silnie zasolone gleby. Próg szkodliwości gospodarczej we wszystkich uprawach waha się od 0,5-1,0 rośliny/m² Geofit korzeniowy. W klasyfikacji zbiorowisk roślinnych gatunek charakterystyczny dla Cl. Artemisietea vulgaris

Skład fitochemiczny
Zawiera glikozydy i flawonoidy.
Zmienność
Tworzy mieszańce z następującymi gatunkami: ostrożeń bezłodygowy (Cirsium acaule), ostrożeń błotny (Cirsium palustre), ostrożeń głowacz (Cirsium eriophorum), ostrożeń lancetowaty (Cirsium lanceolatum), ostrożeń lepki (Cirsium erisithales).

Zastosowanie
Kwiatów używano dawniej do barwienia jedwabiu na kolor fioletowy lub siny.



Ostrozen ma sporo odmian, ale polny jest u nas najbardziej pospolity =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem to w ebooku pod tytułem Zioła. Jest tam między innymi opis świetlika, pokrzywy, przetacznika a także to co cytuje niżej. Co o tym myślicie? Może to rozszyfrujecie bo to jakimś językiem specjalistycznym pisane.

Cytat:

SMOCZE ZIOŁA
Zioła te można spotkać tylko na ziemiach Imperium Smoczego. tropikalnym klimacie południowej części Archipelagu Pajęczego. Jak głoszą legendy, do ich wzrostu potrzebne są specjalne składniki zawarte. "łajnie" smoczym. Cena. porcji tej rośliny zależnie od odmiany lub gatunku waha się. granicach od 10 do 1000 sztuk złota. Istnieje jednorazowa szansa około 5% (ponawiana, jeśli rzut był skuteczny), że na świątecznym targu. Get-warr-garze lub Ostrogarze spotka się kogoś handlującego tym. Zdobywanie. handlowanie smoczymi ziołami jest bardzo intratnym. niebezpiecznym zajęciem. Mimo to wielu młodych kupców-awanturników co roku wyrusza z Get-warr-garu w niebzpieczne południowe strony, by nie wrócić lub przywieść fortunę. Mało kto. tych wypraw jednak wraca.
76-77. lont-gur drag elal sor (długolistne ziele złotego smoka) - Zażycie sproszkowanej porcji powoduje pięciokrotny wzrost ŻYW na najbliższe 24 godziny. Wraz z utratą premii aktualne obrażenia zmniejszone zostają pięciokrotnie. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 10% że po zażyciu tego ziela ŻYW wzrośnie na stałe o 50% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost ŻYW zajść może tylko 1 raz na 10 lat życia postaci. Nasłonecznione wapienne wzgórza, w pobliżu źródeł.
78-79. drag adar sor ( ziele czerwonego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje 3-krotny wzrost SF na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 10% że po zażyciu tego ziela SF wzrośnie na stałe o 20% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost SF zajść może tylko 1 raz na 10 lat życia postaci. Po każdym użyciu tego zioła postać na 1k10 godzin nabywa "alergii" na ogień. Oznacza to w praktyce, że otrzymane od ognia lub ciepła obrażenia liczą się jej podwójnie. Nasłonecznione górskie stoki, w pobliżu miejsc, gdzie występuje ruda żelaza.
80-81. drag gen sor (ziele zielonego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje wzrost ZR o 50% naturalnej wartości na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 3 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela ZR wzrośnie na stałe o 10% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost ZR zajść może tylko 1 raz na 10 lat życia postaci. Postać będąca pod wpływem tego ziela ma podwójnie większą szansę na wyjście "krytyka w siebie". Dotyczy to zarówno rzucania czarów, jak i walki. Nasłonecznione obrzeża gęstych, wysokich, zacienionych lasów.
82-83. drag rot sor (ziele srebrnego zmoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje wzrost SZ o 50% naturalnej wartości na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 3 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela SZ wzrośnie na stałe o 10% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost SZ zajść może tylko 1 raz na 10 lat życia postaci. Nasłonecznione górskie doliny, w pobliżu wodospadów.
84-85. drag khtur sor ( ziele czarnego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje dwukrotny wzrost INT na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela INT wzrośnie na stałe o 10% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost INT zajść może tylko 1 raz na 5 lat życia postaci. Postać będąca pod wpływem tego ziela ma podwójnie większą na zapadnięcie w stan szaleństwa, jeżeli zajdzie taka możliwość. Przykładowo broniąc się przed czarem wywołującym szaleństwo postać rzuca 2 razy i wybiera niekorzystniejszy wynik. Dotyczy to zarówno rzucania czarów, jak i walki. Bagna.
86-87.sands drag elal sor (piaskowe ziele złotego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje dwukrotny wzrost MD na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 25%, że po zażyciu tego ziela MD wzrośnie na stałe o 10% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost MD zajść może tylko 1 raz na 5 lat życia postaci. Postać której wzrosła na stałe MD otrzymuje też punkty doświadczenia z niej wynikające (10 na 1 pkt. MD). Piaszczyste wzgórza -wydmy.
88-89. drag antur sor (ziele niebieskiego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje wzrost UM o 50% naturalnej wartości na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela UM wzrośnie na stałe o 20% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost UM zajść może tylko 1 raz na 10 lat życia postaci. Postać będąca pod wpływem tego ziela ma podwójnie większą szansę na wyjście "krytyka w siebie" podczas rzucania czarów. Nasłonecznione obrzeża jaskiń śródgórskich.
90. drag al sor ( ziele białego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje dwukrotny wzrost CH na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela CH wzrośnie na stałe o 10% naturalnej wartości tego współczynnika. Taki wzrost CH zajść może tylko 1 raz na 5 lat życia postaci. Postać będąca pod wpływem tego ziela ma w każdej godzinę około 10% szansę na ochrypnięcie. Jest ona tak poważne, że musi trwać 1k10 godzin. Runo leśne tropikalnych lasów.
91. drag got sor ( ziele kamiennego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje dwukrotny wzrost wartości naturalnych wyparowań skóry na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 5 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5%, że po zażyciu tego ziela wzrosną naturalne wyparowania o 20 pkt. (tym samym i obrona o 5). Taki wzrost CH zajść może tylko 1 raz na 5 lat życia postaci. Jest ona tak poważne, że musi trwać 1k10 godzin. Gliniaste zbiorniki wodne.
92. drag kras sor ( ziele krystalicznego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje wzrost o 50% naturalnej wartości każdej odporności na najbliższe 24 godziny. Aby ponownie odniosło ono skutek ziele te można zażyć dopiero po upływie 3 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5% że po zażyciu tego ziela spowoduje wzrost na stałe o 10 pkt. każdej z bazowych. Granitowe skały.
93. drag darkhut sor ( ziele brązowego smoka) - Po zażyciu sproszkowanej porcji tego ziela powoduje dwukrotny wzrost zasięgu słuchu na najbliższe 24 godziny. Pozwala to też na dwukrotny rzut na SZ w momencie zaskoczenia. Aby ziele to ponownie odniosło skutek można je zażyć dopiero po upływie 10 dni. Istnieje stała bezwzględna szansa 5%, że po zażyciu tego ziela spowoduje wzrost na stałe o 10 pkt. SZ, oraz że postać nabędzie nadnaturalnej zdolności związanej z wyczulonym słuchem.
94. drag brant sor ( ziele żółtego smoka) - po spożyciu jego postać dostaje przez najbliższe 24 godziny o połowę mniej obrażeń fizycznych niż powinien. Przy okazji nie odczuwa też bólu. W wypadku używania jego częściej niż raz na 10 dni jest 50% szansa, że może dojść do wyłysienia. Przy kolejnym zbagatelizowaniu tego postać zaczyna tracić paznokcie, a przy następnym zęby. Używanie mimo tych symptomów może doprowadzić też do wybielenia skóry i niepłodności. Dalszych konsekwencji nie ma.
95. drag alan sor ( ziele błękitnego smoka) - ziele odmłodzenia . odmładza w przeciągu najbliższego roku o k10 lat (premiowane); działanie jednorazowo na istotę, chyba, że ona umrze.
96. drag burpul sor ( ziele błotnego smoka) - po nasmarowaniu nim ciała i po (obowiązkowo) spożyciu pozwala przebywać do 24 godzin przebywać pod wodą, bez zaczerpnięcia powietrza. Wymiana gazowa odbywa się poprzez skórę. W momencie wyjścia na powierzchnię i oddychania normalnym powietrzem postać przez k5 rund podlega szokowi powietrznemu. W każdej z tych rund musi wykonać pozytywny % rzut na szok, aby przeżyć.
97. drag mcanrot sor ( ziele spiżowego smoka) - wysmarowanie nim ciała (2 porcje/1 metr wzrostu) na najbliższe 24 godziny uodparnia na wszelki ogień i większość oddechów smoczych.
98. inne ziele smocze (o jego cechach decyduje MG).
99-100. inne ziele niż podane. W zależności od woli MG mogą się tu znaleźć dowolne zioła np. odpowiedniki jakiś czarów. Przykładem może być ogniste zioło . w efekcie powodujące efekt ognistej kuli (z POZ np. 10).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziele ostrożenia gdzie można kupić:

link do krakowskiej zielarni
http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog/product_info.php/products_id/453
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
Znalazłem to w ebooku pod tytułem Zioła. Jest tam między innymi opis świetlika, pokrzywy, przetacznika a także to co cytuje niżej. Co o tym myślicie? Może to rozszyfrujecie bo to jakimś językiem specjalistycznym pisane.


Siedzialem i czytalem ten tekst, az dostalem + 5 do logiki i 30% szans na poprawne rozwiazanie twojej zagadki. Mi to to wyglada na opis do jakiejs gry/ksiazki RPG =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:


Siedzialem i czytalem ten tekst, az dostalem + 5 do logiki i 30% szans na poprawne rozwiazanie twojej zagadki. Mi to to wyglada na opis do jakiejs gry/ksiazki RPG =)


Miałeś rację. Nie sądziłem, że w grze może być o ziołach, ale lepsze to niż o chemioterapii.

Tu jest ta strona.
http://www.krysztalyczasu.pl/articles.php?article_id=29
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:48, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apropo tego ziela to jeśli te zielarnie mają już zamykać to lepiej je zamówic teraz bo za moment juz może nic nie będzie dostępne w legalu. jak sprawdze działanie to może napiszę jak było...Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
ziele ostrożenia gdzie można kupić:

link do krakowskiej zielarni
http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog/product_info.php/products_id/453


Dokładnie tę herbatkę sobie popijam czasem w pracy (od niedawna). U mnie w mieście Pipidówku w jedynym sklepie zielarskim jest dostępne od ręki za 4,10 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czarcie żebro
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile