W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sprawa pewnego patentu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1208
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 13 Sie '09   Temat postu: Sprawa pewnego patentu Odpowiedz z cytatem

USA: Kto patentem wojuje...

Sąd okręgowy w Teksasie nakazał firmie Microsoft zaprzestanie sprzedaży wersji programu Word, które posiadają funkcję otwierania dokumentów .XML, .DOCX lub plików DOCM. Pozew do sadu złożyła firma i4i z siedzibą w Toronto. Według niej, Microsoft naruszył patent uzyskany w 1998 roku dotyczący niestandardowego formatowania plików XML.

Spór z firmą i4i ma swój początek w maju br., kiedy to sąd nakazał wypłacenie 200 milionów dolarów odszkodowania za naruszanie wspomnianego patentu. Teraz Microsoft będzie musiał dopłacić blisko 100 milionów dolarów oraz dodatkowo zakończyć testy, demonstracje i sprzedaż programu Word obsługującego funkcje niestandardowego formatowania XML w ciągu 60 dni.

Patent firmy i4i jest bardzo mgliście sformułowany i dotyczy „metody oddzielnej manipulacji strukturą i zawartością dokumentu”, co w praktyce stanowi skrócony opis formatu XML jako takiego. Pełen tekst patentu jest zawarty jako załącznik A w dokumentach sądowych.

Co ciekawe, firma Microsoft sama uzyskała patent nr. 7,571,169 na korzystanie z formatu XML do zapisywania plików tworzonych przez aplikacje przetwarzające tekst. W ten sposób Microsoft starał się walczyć za pomocą patentów ze standardem OpenDocument Format, stosowanym w pakiecie Open Office (również opartym o XML).

http://cia.bzzz.net/usa_kto_patentem_wojuje
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annihilator




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 95
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mnie to cieszy! Kiedys patenty traktowali jako sposób na wyeliminowanie linuxa, a teraz dostali po łapach. Cieszy mnie to jako wieloletniego uzytkownika i sympatyka systemów GNU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remik89




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:47, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie cieszy że open office będzie mógł się w spokoju rozwiać.
Bo nie ma nic piękniejszego jak wspólny projekt wielu ludzi który daje po dupie wielkiej korporacji.
_________________
"Szukajcie prawdy, ale nie oczekujcie jej od rządu i mediów." - prezydent D. Eisenhower:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Microsoft jest coraz bardziej chciwy. Ja swoje pierwsze przygody z komputerem kojarzę z ZX Spectrum i językiem Basic. Windows 95, bo takiego produktu jako pierwszego z serii win.xx używałem, posiadał pakiet Office jako integralną część systemu, czyli instalował się razem z Windows'em - w cenie Windows'a. Teraz każą sobie płacić chore pieniądze za pełną wersję Enterprise 2007, nie wspominając już o Expression Web (mało kto wie że należy do pakietu Office 2007). Obecnie przesiadłem się na Linuxa (jakieś dwa lata temu), rezygnując zupełnie z finansowania NWO za pośrednictwem Gates'a.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sprawa pewnego patentu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile