W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Imaginarium of Doctor Parnassus   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4451
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucid




Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 244
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 08 Sie '09   Temat postu: Imaginarium of Doctor Parnassus Odpowiedz z cytatem

Chciałem przedstawić i zachęcić do oglądania wszystkich poszukiwaczy... Premiera u nas w styczniu 2010 r.

Cytat:
Akcja "The Imaginarium of Doctor Parnassus" rozgrywa się we współczesnym Londynie, gdzie pojawia się trupa magików, którzy zaprezentują tutaj swój niezwykły pokaz. W czasie jego trwania z pomocą magicznego lustra oferują widzom podróż do świata wyobraźni.

Dyrektorem show jest Dr Parnassus, który wiele lat wcześniej zawarł pakt z diabłem przedstawiającym się jako Mr Nick. Najpierw Parnassus chciał nieśmiertelności, a kilka wieków później, kiedy znalazł swoją prawdziwą miłość - wiecznej młodości. Mr Nick spełnił obie jego prośby, ale nie zrobił tego za darmo. Diabeł upomni się o swoje kiedy pierworodne dziecko Parnassusa skończy 16 lat...






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 08 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echhh wyprzedziłeś mnie lucid
Chciałem to dzisiaj postować lecz mnie ubiegłeś
Jak pewnie wiecie Leder podobno popełnił samobójstwo po ostatnim filmie Dark knight, dzisiaj wyczytałem że nie był to Batman lecz właśnie Doctor Parnassus.

Do przemyślenia:

_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucid




Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 244
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 08 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy złożono go w ofierze czy może było to samobójstwo rytualne??? A może podczas kręcenia filmu zostało mu dane poznać bardzo mroczne zakątki krainy ciemności i po prostu oszalał... Podsumuje to tytułem płyty niejakiego Rick-a Rossa ( kolejna sprzedana dusza, swoją drogą polecam przesłuchać ten album) - "Deeper Than Rap" - to jest głębsze niż rap...(conajmniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 08 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założę się iż będzie to niezły kąsek do spekulacji i dochodzeń wobec symboliki jaka się tam znajdzie. Zobaczymy, już teraz widziałem jakieś więc tego będzie pewnie więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Cytat:
Eddie Vedder, Dave Grohl i Heath Ledger ku pamięci Nicka Drake'a
informację podczas targów MIDEM przekazał David Schulhof, którego firma EverGreen, posiada prawa autorskie do nagrań angielskiego wokalisty. Sesja została zarejestrowana i zostanie zamieszczona na DVD, które towarzyszyć będzie płycie. Na krążku znajdzie się również wersja utworu "Black Eyed Dog" w wykonaniu Heatha Ledgera. Jego występ sfilmowano pod koniec 2007 roku. Szczegóły wydawnictwa poznamy niebawem. Drake, który zmarł w wieku zaledwie 26 lat w wyniku przedawkowania leków przeciwdepresyjnych, uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych angielskich twórców. Do inspiracji jego twórczością przyznają się Robert Smith z The Cure, Paul Weller, czy muzycy R.E.M.


http://www.emuzyka.pl/aktualnosci/53727/.....ake_a.html
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogladalem
swietne widowisko

ma ktos jakies przemyslenia, wnioski?
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie czasami przypominał widowisko teatralne, jak choćby sceny w opuszczonej hali. Scenariusz nie ma głębi, drugiego dna, prosta, sielankowa potyczka niby dobra z niby złem. Karzełek był bystrzejszy niż diabeł z dr. parnassusem razem wzięci. Doktor Parnassus przez pół filmu był albo pijany albo na kacu. Motywy jakie kierowały bohaterami były bardzo naiwne. Diabeł na przykład, spełniał życzenia Parnassusa chyba już tylko z sympatii, bo nigdy nic nie wygrał ani wygrać nie chciał z Parnassusem. Parnassus sam nie wiedział po co, cokolwiek robi, czy zrobił. Jego córka zabiła by się dla własnej złej oceny ludzi. Jej chichy wielbiciel z trupy, był bystry a jednocześnie tak tępy, że nie widział prostoty tej prostej jak świński ogon dziewczyny i pewno skoczył by za nią w ogień.
W sumie,w filmie wyszło na to, że zło nie jest takie złe, a dobro jest czasem albo pijane, albo prostackie, albo naiwne albo handluje narządami dzieci.

Podobały mi się za to efekty specjalne, wizja wyobraźni Parnassusa i przede wszystkim karzełek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie jak pisze placebo. jak dla mnie przereklamowane scierwo bez krztyny sensu. to juz stokrotnie bardziej polecam wczesniejszy film gilliama "tideland" ("kraina traw") - naprawde kozacki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuje sie pod powyzszymi wypowiedziami. Film raczej nijaki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obejrzałam, film jest trochę efekciarski ze względu na pomysł wprowadzenia różnych iluzji ze świata fantazji i mroczności umysłu ludzkiego, ale uważam ze czegoś w nim brakuje...brakuje w nim geniuszu Davida Lyncha , wtedy mógłby być jednym z cięższych psychodelików bo akurat jeśli chodzi o aktorów to mogli stworzyć kreacje jeszcze bardziej wyraziste i ciekawsze.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom Waits, konkretnie i z jajem. I nawet nie musiał nikogo udawać ,zagrał samego siebie.
_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film jest dobry !, jakby Lucid Dream za lustrem, świetny motyw z kuszeniem przez diabła Smile
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 15 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetny film, pełen okultystycznej symboliki

http://vigilantcitizen.com/?p=3486
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Imaginarium of Doctor Parnassus
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile