W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Mają gest   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2669
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 13 Sie '09   Temat postu: Mają gest Odpowiedz z cytatem

http://www.rzeszow4u.pl/aktualnosci/bardzo-kosztowne-wrotapodkarpackie.html

Cytat:
Budżet Państwa od 1 lipca 2009 do 21 grudnia 2009 za "hosting" portalu www.wrota.podkarpackie.pl zapłaci prawie 50,000 zł netto !!

Hosting jest to utrzymanie portalu na danym serwerze. Średnia kwota hostingu średnich portali internetowych to ok 4000,00 zł netto rocznie.

Dokładne zamówienie:

1 .Świadczenie usługi asysty technicznej portalu Wrota Podkarpackie oraz Elektronicznego Obiegu Dokumentów
2. Świadczenie usługi hostingu portalu Wrota Podkarpackie od 1 lipca 2009 r. do 31 grudnia 2009 r.

Zamówienie było zrealizowane w wolnej ręki i otrzymało je firma COMARCH z Krakowa - Warto wspomnieć, że w/w portal kosztował ponad 2 800 000 zł. Późniejsze kontrole wykazały, że portal z deklarowanych 100 funkcji spełniał tylko 2 !!

Pytanie ?
Skąd bierze się taka chojność wydawania pieniędzy przez Urząd Marszałkowski ??


Shocked Rolling Eyes Laughing
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj maja kase, a tam ZUS do spolki z Lewiatanem chca odebrac wdowom renty. Ma ktos dostep do broni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne: Butelka szklana (znajdziesz pewnie w domu), Szmata (tak samo) Benzyna (kupisz na stacji) zapalniczka (kupisz w kiosku).

Teraz benzynę wlać do butelki, zatkać szmatą, przed rzuceniem w okno ZUS-u nie zapomnij podpalić szmaty. Dobrze jest najpierw rozbić okno kamieniem, a potem wcelować butelką w narożnik okna - na puszystych ZUS-owskich dywanach może się nie rozbić, niektórzy nacinają butelkę diamentem szklarskim - to czasem pomaga, inne wyjście to używać butelek z cienkiego szkła - niestety w obu wypadkach trzeba się z maleństwem obchodzić znacznie delikatniej. Ach - świetnie działa przy zakratowanym ale otwartym oknie Very Happy

50,000 zł netto - nieźle, skąd ty Bimi tyle kasy bierzesz że cie stać na Prawdę??? Very Happy
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypuszczam że cena jest tak wysoka bardziej za "Świadczenie usługi asysty technicznej" niż za "Świadczenie usługi hostingu".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
Jasne: Butelka szklana (znajdziesz pewnie w domu), Szmata (tak samo) Benzyna (kupisz na stacji) zapalniczka (kupisz w kiosku).
Teraz benzynę wlać do butelki, zatkać szmatą, przed rzuceniem w okno ZUS-u nie zapomnij podpalić szmaty.


No, dobra metoda na podpalenie bogu ducha winnej urzędniczki, może twojej ciotki lub żony kumpla. A prawdziwi złodzieje się śmieją i pukają w czoło.

Jaką pojemność musiałby mieć taki portal i jaki transfer, skoro teraz np. home.pl daje 10Gb miejsca i 1,5Tb (terra bajtów) transferu za niecałe 500zł rocznie?

Wkurza mnie takie pranie forsy w biały dzień, zwłaszcza, że ja tego nie umiem.

Pranie brudnych pieniędzy dla wszystkich obywateli - po równo!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jak strona prezydenta RP Wink 300 tysięcy złotych, stronka, która jest zaiste szablonowym dziełem.

http://www.prezydent.pl/x.node?id=82

Wykonanie tej strony, jakby ktoś się uparł, najwięcej byłoby warte około 5 - 6 tysięcy zł. Najwięcej.. tam nie ma żadnych animacji, nie wiadomo jak zaawansowanych skryptów.. a jednak.. 300 000 zł.

Ta strona o której piszecie została zrobiona przez http://www.comarch.pl -> To nie jest firma, to jest moloch..

To się po prostu nie mieści w głowie jak te kutafony przeżerają naszą kasę. Sad(( A nic nie oferują za to.

Cytat:
Wkurza mnie takie pranie forsy w biały dzień, zwłaszcza, że ja tego nie umiem.

Tu nawet nie chodzi o umiejętność, ale jeśli gdybyś spróbował byś miał nie wiadomo kogo na głowie.. Ludziom nie dają możliwości rozwoju, a sami kradną jak tylko mogą.

P.S -> Co Lewiatan ma do prywatnych rent 50 letnich wdów ? Niech oni się czepiają swoich brudów, a nie świadczeń, które należą się po mężach kobietom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie a od Drupalu słyszeliście?

http://www.drupal.pl/

można robić super stronki za free co ja pisze stronki ??? w Drupalu można robić całe portale internetowe czy społecznościowe typu NK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
można robić super stronki za free co ja pisze stronki ??? w Drupalu można robić całe portale internetowe czy społecznościowe typu NK.


Nie myl pojęć.

Ja jestem z podobnej branży, ceny są bardzo wysokie, 50-100tyś zł netto za taki portal dla miasta, to raczej górka. Szczena troszkę mi opadła, bo prawie 3mln ! Taki sam portal dla klienta można zrobić za 10-20tyś zł. Ale zasada w naszej branzy jest taka:
"Wyceniaj klienta miara jego portfela"

Strona Krakowa www.krakow.pl kosztowała ok 40tyś zł netto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
remik89




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:32, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zobaczcie tą stronę www.sandomierz.pl
15 000 zł netto

I też do najgorszych nie należy podstawowe funkcje jakie powinna spełniać taka strona ma i sprawdzają się w 100 %
_________________
"Szukajcie prawdy, ale nie oczekujcie jej od rządu i mediów." - prezydent D. Eisenhower:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogli do mnie przyjsc (www.cocaincorp.com/) ;] pobawilbym sie w to na spidzie 1 dzien
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś załatwi mi fuche na 2000000, odpalam 1000000 łapówki. Czysty interes.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:42, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie maja to na co zasluguja!
Rzad i jego prawa sa odzwiercirdleniem spoleczenstwa (genetyki ludzi).
Z jednej strony jak napisal GrzegozP:

Cytat:
No, dobra metoda na podpalenie bogu ducha winnej urzędniczki, może twojej ciotki lub żony kumpla. A prawdziwi złodzieje się śmieją i pukają w czoło.


wiekszosc ludzi widzi bogu ducha winnego urzędnika, czesto jest nim sam, lub ma w rodzinie. Z drugiej strony narzekacie na system i prawa.
Nalezy otworzyc oczy! i zrozumiec ze:
jesli nie jestes czescia rozwiazania to jestes czescia problemu.

Jesli sie akceptuje:

Cytat:
Ale zasada w naszej branzy jest taka:
"Wyceniaj klienta miara jego portfela"


to pozniej w innej sytuacji gdy wy jetescie klijentami, nie zalcie sie ze ktos stosuje zasade:
"Wyceniaj klienta miara jego portfela"

Gdy ktos wlozy do banku pare groszy, lub gdzies zainwestuje i pozniej oczekuje wielkich zyskow (choc gowno robil) to niech nie narzeka ze ma placic 3 krotna sume za pozyczke na dom, lub 30% lichwy gdy spozni sie z placeniem karty kredytowej.

Gdy akceptujecie "przekrety" i jestescie gotowi:

Cytat:
Jak ktoś załatwi mi fuche na 2000000, odpalam 1000000 łapówki. Czysty interes.


To nie nalezy dziwic sie ze inni uwazaja to za normalne, choc wtedy wy jestescie ofiarami.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Mają gest
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile