W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Projekt Wenus - Projektując Przyszłość (książka PL)  
Podobne tematy
Zeitgeist movement22
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Projekt Venus401
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7719
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 31 Lip '09   Temat postu: Projekt Wenus - Projektując Przyszłość Odpowiedz z cytatem

Książka autorstwa Jacque Fresco (twórcy projektu Wenus) na temat nowego systemu gospodarczego i społecznego. Do pobrania tutaj: http://uni.org.pl/file.php?id=1&action=1
Tytuł oryginału: Designing the Future
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chrzanić ten update'owany NEOKOMUNIZM !!! Zeitgeist przygotowuje grunt pod nową rewolucję, na której z ORDO AB CHAO wyłoni się NWO system ... uderzenie w stare doktryny religijne przygotowując zaplecze pod NWO RELIGION oraz promowanie utopijnych bajeczek tak jak kiedyś Marks i Lenin sprzedawali wizje komunistyczne, które też powierzchownie brzmiały tak realistycznie i miały zapewnić raj na ziemi!


Taka jest rola tego przesiąkniętego TEOZOFICZNYMI doktrynami, na których otwarcie bazuje NWO, tzw. "filmu prawdy".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekaw jestem waszych ocen tej ksiązki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie biadol goldbug Smile
już wszyscy wiedzą, że uważasz projekt venus za NEW RELIGION - nowy, tajny i perfidny plan NWO - marksizm i w ogóle. nie musisz się powtarzać.

a ja np. uważam, że twoja głupota to NEW RELIGION - przypadkowy plan NWO Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fifi, przetłumaczyłeś całą książkę?
dobry jesteś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fifi jak wchodze w ten link co podałes to po wczytaniu stronki nie chce mi odpalic w pdf, można jakoś inaczej to odtworzyć?
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm może skorzystaj z linka bezpośredniego: http://uni.org.pl/upload/ProjektujacPrzyszlosc.pdf
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

study
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pr0meteusz napisał:
ciekaw jestem waszych ocen tej ksiązki
study

pewnie jeszcze to czytasz, skoro patrzysz jeszcze w tę ksiażkę. Ja to przeczytałem w mig, bo taka prosta i łatwa była do przeczytania.
Po mojemu jest to kiepska książka.
Poziom jej jest bardzo trywialny. Taka bajeczka dla dzieci w podstawówce.
Jeśli książka miałaby stanowić coś, co jest jakąś bazą jako projekt wstępny, to po prostu jest to projekt niedopracowany, albo powierzchowny projekt tylko szkieletu projektu wstępnego, więc o bardzo małej wartości merytorycznej.
Można powiedzieć, że to jedna z alternatywnych wizji jakie można roić sobie w głowie.
Zupełnie pominięty jest tutaj w książce etap pośredni jak technologia i metody dochodzenia do takiego końcowego stanu jaki jest opisywany w tej książce. Stąd właśnie twierdzę, że książka jest kiepska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniejsze to wiedzieć czego sie chce i chcieć zacząć to robić.
reszta wyjdzie w praniu - wystarczy się nie poddawać.
wiem, trochę to naiwne, ale skoro ja tak żyje to znaczy że i świat może Smile

etap przejściowy można sobie zaplanować ale on i tak nie wypali. chyba że od razu uwzględnimy w planie brutalne wyrżnięcie obecnego systemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi dobry plan czy projekt to taki, który nie będzie potem po wykonaniu musiał przechodzić test eksperymentalny, żeby przekonywać się dopiero wtedy jak to będzie w praniu.
Wtedy mamy stracone siły,czas i środki ludzkie. Plan i projekt jest po prostu wówczas do bani.
Tak samo do bani jest zakładanie wyrżnięcia wszystkich przeciwników mających utrudniać takie wprowadzenie planu, bo nie ma się nawet w ramach projektotwórcy metod na wyrżnięcie tych przeciwników. Czy Fresco albo jego fani mają taki sposób na coś takiego? Napewno nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fifi nie mogę otworzyć tego linku może dlatego że jest w pdf , jeśli masz inny sposób albo w innym formacie zapisany to podaj proszę Smile
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 04 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
fifi nie mogę otworzyć tego linku może dlatego że jest w pdf , jeśli masz inny sposób albo w innym formacie zapisany to podaj proszę Smile
kliknij prawym przyciskiem na link i wybierz "zapisz jako..."
a potem zainstaluj acrobat readera jeśli jeszcze nie masz Smile

Erwin napisał:
Bimi dobry plan czy projekt to taki, który nie będzie potem po wykonaniu musiał przechodzić test eksperymentalny, żeby przekonywać się dopiero wtedy jak to będzie w praniu.
Wtedy mamy stracone siły,czas i środki ludzkie. Plan i projekt jest po prostu wówczas do bani.

Niewiele mamy do stracenia. Nie wyobrażam sobie czegoś co mogłoby być bardziej do bani niż system w którym żyjemy już dziś.
To tak jakbyś kazał człowiekowi który kona z głodu pisać plan nim ruszy dupę by poszukać sobie coś do jedzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 04 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzks ...zadziałało, wystarczyło zmienić przyciski w klikaniu Wink nie wiedziałam że muszę to zapisać na dysku i dlatego się nie otwierało.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiele mamy do stracenia. Nie wyobrażam sobie czegoś co mogłoby być bardziej do bani niż system w którym żyjemy już dziś.
To tak jakbyś kazał człowiekowi który kona z głodu pisać plan nim ruszy dupę by poszukać sobie coś do jedzenia.



Bimi no to może zdecydujesz się na emigrację gdzie jest inny system niż nasz o wiele lepszy proponuje koreę północną, birmę, chiny ewentualnie białoruś.

Ale pozatym widzę że jesteś gorącym zwolennikiem idei projektu venus.
Ja też twierdzę że zmiany są potrzebne projekt trochę utopijny ale ustrój demokratyczny w czasach monarchi absolutnych też się takowym wydawał.

No i żeby zmieniac system trzeba zmienic społeczeństwo (obecne w dużej częsci łyka wszystko co im tv daje i dobrze jest im jak jest) a aby to uczynic trzeba mocnego zaangażowania, pracy organicznej plus dużo szczęścia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielak napisał:
Bimi no to może zdecydujesz się na emigrację gdzie jest inny system niż nasz o wiele lepszy proponuje koreę północną, birmę, chiny ewentualnie białoruś.

a może się jebniesz młotkiem w głowę, raz jeszcze przemyślisz to co chciałeś mi przekazać i napiszesz to tak żebym cię zrozumiał?
jak zgaduję miała to być jakaś aluzja... tylko nie kumam do czego.
co do chin - jak tak dalej pójdzie to niedługo sam tam wyjedziesz żebrać o pracę. o ile nie na białoruś - zawsze to bliżej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi o to że jak twierdzisz że żyjemy w najgorszym możliwym systemie to żebyś może wyjechał gdzieś gdzie będzie ci lepiej i gdzie są inne systemy wg ciebie bo ten w którym obecnie żyjesz jest dla ciebie najgorszy z mozliwych.

Ja osobiście nigdzie nie zamierzam wyjeżdżac ale zmieniac i oddziałowywac na kraj i naród będąc na miejscu angażując się w różne przedsięwzięcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mówiłem o systemie w sensie globalnym, a ty że nigdzie nie zamierzasz wyjeżdżać, bo twój system jest najlepszy.
dla mnie twój system to ten sam co w korei, chinach czy na białorusi - jedynie urodziłeś się z drugiej strony.
postrzegasz problem ze swej perspektywy - projekt venus definiuje problem na płaszczyźnie globalnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

system w którym żyjemy stworzyli elity i najbogatsi, wywodzi on sie z niewolnictwa i na tej zasadzie cały czas działa.


zdanie napisane powyżej można by było bardzo szczegółowo rozwinąć ale chyba każdy już sam to może zrobik kto patrzy i widzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi nie twierdzę że nasz system jest super ba nawet wyraziłem potrzebę jego zmiany ale to nie znaczy że obecny system jest najgorszy na świecie.


A i zgadzam sięże obecny system opiera się o niewolnictwo, wyzys i rabunek surowców ale chyba zdajecie sobie sprawę że jakbyście chcieli wprowadzic sprawiedliwy podział dóbr plus uczciwą stawkę za godzinę (nie po pare- parenaście centów jak w niektórych regionach)
to komfort waszego życia spadnie podobnie jak wasza siła nabywcza.

Dzisiaj jest wyzysk ale to my na nim korzystamy (oczywiście wyzysk w stosunku do biedniejszych państw jak chiny czy indie) więc po co zmieniac korzystą dla nas sytuację?
W naszym systemie zniósł bym nadmierny socjalizm i biurokrację oraz podatki czy liczbę zezwoleń, koncesji nikomu do niczego niepotrzebnych no i oczywiście zreformował system wyborczy dając większą władzę samorządom ale innych radykalnych kroków bym nie robił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielak napisał:
Dzisiaj jest wyzysk ale to my na nim korzystamy (oczywiście wyzysk w stosunku do biedniejszych państw jak chiny czy indie) więc po co zmieniac korzystą dla nas sytuację?

Po to żeby wyjść na przeciw problemom do których ta "korzystna sytuacja" niewątpliwie doprowadzi.
Oraz po to że nie każdy jest egoistycznym skurwysynem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing

Taka jest wlasnie mentalnosc wiekszosci ludzi w zachodnim spoleczenstwie.
(Wiem, ze jeszcze nie zdazyl sie zestarzec temat o wulgaryzmach, ale wlasnie w takich sytuacjach trzeba nazywac rzeczy po imieniu, wiec ostrzegam Wink )
Pozwlaja mi kogos ruchac w dupe, wiec uwazam, ze jest OK. I nie przeszkadza mi juz zupelnie, ze w tym samym czasie sam jestem ruchany Smile .
Ale nie mozna o to obwiniac wiekszosci ludzi - maja sprane mozgi, sa nieswiadomi tego co czynia (sobie samym). Mnie wyruchali, to teraz ja kogos wyrucham. Widzialem na filmie, jak sie poprawnie rucha. O..., ten to se poruchal. Ale pamietajcie: kto mieczem wojuje, od miecza zginie. A wystarczyloby sie zastosowac do prostej zasady: nie czyn drugiemu, co tobie nie mile. I zamiast sie nawzajem ruchac, kochac sie. (Ale jak to wytlumaczyc komus, kto sie nigdy nie kochal, a zawsze byl ruchany?)
To nie skur..., to nieszczesliwi ludzie. Ich nie mozna sadzic, ich trzeba leczyc Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Niewiele mamy do stracenia. Nie wyobrażam sobie czegoś co mogłoby być bardziej do bani niż system w którym żyjemy już dziś.
To tak jakbyś kazał człowiekowi który kona z głodu pisać plan nim ruszy dupę by poszukać sobie coś do jedzenia.


Od kiedy stąd wyszedłem widzę że niewiele się tutaj zmieniło. Nadal pełno paranoi, wariactwa i braku podstawowej wiedzy historycznej czy ekonomicznej. Czego przykładem są właśnie cytowane wyżej wypociny.

Kolejne pokolenie jest ogłupiane następną bajką o krainie powszechnej szczęśliwości. Gdzie nie ma być własności prywatnej ani pieniądza. Wszystko pięknie tylko że to już było. I ten eksperyment przyniósł tylko biedę głód i miliony ofiar w ZSSR Chinach, Korei Północnej, Kambodży i innych państwach komunistycznych. Ta sama marksistowska papka dostała nowe ubranko.







Jeśli już nie będzie co jeść to właśnie przez głoszenie takich popapranych podszytuch komunizmem idei. Między innymi przez dzieci tej strony pseudo prawdy.
Dzieci nie znające historii dały się nabrać. Następne pokolenie marzycieli idiotów szykuje sobie kolejny koszmar dzięki filmikom zeitgeist z pięknie brzmiącymi fantazjami i przeinaczonymi faktami. Banda głupków która myśli że walczy ze spiskami a tak naprawdę staje się marionetką odzianą ze wszystkiego co posiada i oddaną pod decydowanie o sobie obcym ludziom. Komunistom w nowym wydaniu.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W komunizmie nie ma mowy o likwidacji pieniądza, więc nie wiem dlaczego porównujesz te dwie idee.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli już nie będzie co jeść to właśnie przez głoszenie takich popapranych podszytuch komunizmem idei. Między innymi przez dzieci tej strony pseudo prawdy.
Dzieci nie znające historii dały się nabrać. Następne pokolenie marzycieli idiotów szykuje sobie kolejny koszmar dzięki filmikom zeitgeist z pięknie brzmiącymi fantazjami i przeinaczonymi faktami. Banda głupków która myśli że walczy ze spiskami a tak naprawdę staje się marionetką odzianą ze wszystkiego co posiada i oddaną pod decydowanie o sobie obcym ludziom. Komunistom w nowym wydaniu.

daruj sobie z tymi milionami ofiar, bo trudno dojść co spowodowało ich więcej, komunizm, kapitalizm czy korporacje(faszyzm). Mogę tu wkleić filmik z korporacji Auschwitz Brinkenau i udowadniać tym wady kapitalizmu, mogę umieścić takie filmiki z dzisiejszych lekcji klasycznej ekonomi kapitalistycznej z Iraku. Gdzie mie to zaprowadzi NIGDZIE. Daruj sobie opowieści o koszmarach bo nikogo nie zabiły ideologie czy marzenia, najczęściej zabijali bandyci, a pod jaka ideologie byli akurat podpięci zależało od tego co mieli w zasięgu ręki. To właśnie dzięki takim ludziom jak ty bandyci mogli chować się pod hasłami, bo ścigasz jakieś ideologie zamiast ludzi. Podstawą liberalizmu i kapitalizmu jest obecnie demokracja, jednak próżno doszukiwał byś się ich występowania w kolebce demokracji Grecji, a raczej wielu widzi tam wzorce komun.
Uwierz mi gdybyś zamiast ścigać ideologie, wsadzał do więzień ludzi którzy mordują lub do tego nawołują, nie było by żadnego NWO. Właśnie podstawą wszelkich zbrodni jest możliwość schowania się pod jakąś ideologia i banda debili którzy ścigają ideologie zamiast ich.

Poza tym nie mam wyrobionej opinii o Projekt Wenus, na razie to fajna bajka. Denerwuje mnie w nim to że za bardzo przeskakują do przodu. Układają drzewka i alejki w raju, opowiadając jak fajnie będzie pomijając drobny aspekt tego jak się do tego raju dostać.

pozatym jeśli już sie tak pałasz historią, to zmień
Prowincja UE zwana Polską
na
Polska twórczyni pierwszej demokratycznej UE.

davidoski
Cytat:
W komunizmie nie ma mowy o likwidacji pieniądza, więc nie wiem dlaczego porównujesz te dwie idee.

w Kambodży w pewnym momencie zlikwidowali pieniądze.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Projekt Wenus - Projektując Przyszłość (książka PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile