W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Posty na Prawda2  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 713
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomKST




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 24 Lip '09   Temat postu: Posty na Prawda2 Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to forum służy do wymiany informacji w celu poszukiwania prawdy. Jednak w wielu tematach zamiast prawdy, można co najwyżej dostać paranoi (albo prawie). W takich przypadkach każdy ściśle trzyma się swoich poglądów albo jeśli pewne argumenty trzymają się kupy, to znaczy że opisują prawdę. A skąd pewność że kontrargumenty (dość rzadko uwzględniane) nie tworzą sensownej całości lub nawet bardziej sensownej niż argumenty?
_________________________ ____ ___ _ _ _

PROPONUJĘ W KAŻDEJ DYSKUSJI (TEMACIE) UWZGLĘDNIAĆ I SZUKAĆ ARGUMENTÓW ZA I PRZECIW, uwzględniać różne możliwości (nawet mało prawdopodobne, byle by były w miarę sensowne) a później ocenić co jest bardziej prawdopodobne. Bo na razie to forum trochę się mija z celem.

Nie ma sensu także wyszukiwanie wszędzie spisków, wiązanie wszystkiego podejrzanego z NWO (w końcu jaki na to dowód?), nie wiadomo co jest powiązane z NWO więc po co do każdej źle/podejrzanie zapowiadającej się nowinki (np. szczepionki przeciw świńskiej grypie) pchać NWO? Proponuję analizować takie wiadomości, uwzględniać różne możliwości celów, przyczyn, skutków itp. podejrzanych/potencjalnie złych działań, jaka może być najgorsza możliwość, jak ewentualnie się przed nią uchronić, co jest bardziej prawdopodobne itd.
_________________________ ____ ___ _ _ _

Zauważyłem, że sporo forumowiczów postępuje wg. zasady:
Oficjalne = spisek/bzdura
Nieoficjalne = prawda

Prawdą może być jedno, drugie albo część jednego, drugiego lub jednego i drugiego. Jeśli będzie się uwzględniać tylko jedną stronę, będzie mniejsza szansa znalezienia prawdy/najbardziej prawdopodobnych informacji.

Po za tym w necie jednakowo łatwo trafić na prawdę jak i na bzdurę lub koktajl z jednego i drugiego.

Wyobraźnia robi swoje. Gdybyś miał dwie niezweryfikowane, tak samo prawdopodobne informacje - ciekawszą i nudniejszą - którą bardziej uważał byś za prawdę? Zakładam że tą ciekawszą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 24 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomiekst poniewaz za "uszkodzenie" swojego pomyslunku winie tyz- komune, fasole i symbole http://www.youtube.com/watch?v=KsX6Fyd9EwU (trzy sa gratis) to ja se mysle ze ty za predko za manifesty zes sie zabral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomKST napisał:
szczepionki przeciw świńskiej grypie pchać NWO? Proponuję analizować takie wiadomości, uwzględniać różne możliwości celów, przyczyn, skutków itp. podejrzanych/potencjalnie złych działań, jaka może być najgorsza możliwość, jak ewentualnie się przed nią uchronić, co jest bardziej prawdopodobne itd.

Chętnie zapoznam się z Twoją analizą zagadnienia. Stwierdzenie typu:
TomKST napisał:
Świńska grypa jest SŁABSZA niż zwykła. Cała ta robota jest więc dosyć podejrzana.
raczej nie wnosi niczego nowego do tematu.

Jeszcze jedna analiza:

TomKST napisał:
Najpierw ptasia grypa, potem nagle świńska, wszystko tak jakoś nagle, i tak dalej, aż zabraknie zwierząt. Trochę to podejrzane. W dodatku świńska grypa jest łagodna jeśli nie bardzo. Więc po co te przymusowe szczepienia? Poza tym szczepionki są nieskuteczne (gdzieś o tym było na forum). Jeśli cokolwiek reklamują, to jest to albo gorsze albo droższe niż niereklamowane. Wiem z doświadczenia. Więc PO CO reklamują szczepionki na tą słabiznę (świńską grypę)?


I jak to się ma do stwierdzenia w powyższym Twoim poście, gdzie piszesz że:


TomKST napisał:
Z tego co wiem, to forum służy do wymiany informacji w celu poszukiwania prawdy. Jednak w wielu tematach zamiast prawdy, można co najwyżej dostać paranoi (albo prawie).


Powinieneś chyba zdefiniować pojęcie prawdy w twoim rozumieniu (są na forum gotowce z którymi możesz się utożsamić).

Jednym z celów NWO jest podporządkowanie biednych i schorowanych mas ludzkich nielicznym elitom posiadającym władzę i bogactwo. Niestety, ilość tych mas jest stanowczo zbyt duża zdaniem rzeczonych elit. Mało tego, zdecydowanie zbyt wielu jest obywateli zdrowych i przez swoją świadomość mało dochodowych. Zdaniem elit, osobnik podważający słuszność systemu (więc cechujący się samodzielną obserwacją, analizą i wyciąganiem wniosków) jest jednostką śmiertelnie dla nich niebezpieczną. Czy teraz bliżej jest Tobie połapać końce sznurków NWO i szczepień?
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoho wyluzujcie młody chciał się tylko popisać że on taki
" gr8 " jest Wink

Niech tu posiedzi , zatemperuje to pewnie zmienia zdanie Smile
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomKST




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech napisał:

Jednym z celów NWO jest podporządkowanie biednych i schorowanych mas ludzkich nielicznym elitom posiadającym władzę i bogactwo. Niestety, ilość tych mas jest stanowczo zbyt duża zdaniem rzeczonych elit. Mało tego, zdecydowanie zbyt wielu jest obywateli zdrowych i przez swoją świadomość mało dochodowych. Zdaniem elit, osobnik podważający słuszność systemu (więc cechujący się samodzielną obserwacją, analizą i wyciąganiem wniosków) jest jednostką śmiertelnie dla nich niebezpieczną. Czy teraz bliżej jest Tobie połapać końce sznurków NWO i szczepień?


NIE PISAŁEM że te szczepienia NIE MAJĄ związku z NWO. To co napisałeś pasuje do szczepień i świńskiej grypy. Ale nie wiadomo czy elita chce zmniejszyć populację akurat w ten sposób. Może koncerny po prostu chcą zarobić?

A poza tym szczepienia to nie najlepszy przykład, ale nie chciałem lepszego szukać.

DarkTech napisał:

Chętnie zapoznam się z Twoją analizą zagadnienia. Stwierdzenie typu:
TomKST napisał:
Świńska grypa jest SŁABSZA niż zwykła. Cała ta robota jest więc dosyć podejrzana.
raczej nie wnosi niczego nowego do tematu.


Podejrzana nie znaczy groźna.

Oczywiście wszystko co się dzieje w świecie może być w planach NWO. A jeśli wszystkie wydarzenia są wplątane w NWO to po co pisać do każdego podejrzanego newsa że to część planów NWO? Nie ważne czy zagraża NWO, rząd, mafia czy co tam jeszcze, ważne że zagraża i na tym należy się skupić a nie na jakichś duperelach. A po za tym chyba każdy na tym forum mniej więcej wie o co w NWO chodzi więc uważam że dopisywanie wszędzie to może być spisek NWO czy coś w tym stylu nie ma sensu.
__________ ____ __ _ _ _ _

Chodzi mi o to aby w dyskusjach uwzględniać to co ważne i najbardziej istotne (czyli to co nas dotyczy, zależy to też od tematu) a nie spamować że to spisek NWO czy coś bo to zbędne; uwzględniać i analizować wszystkie sensowne możliwości (co to ma na celu, jakie mogą być skutki, NIE skąd to). Po pewnym czasie gdy już tych analiz, argumentów i kontrarg. się trochę nazbiera, napisać posta z podsumowaniem tego czy coś w tym stylu, aby można było te uporządkowane dane łatwo znaleźć. Wtedy nie trzeba by było czytać całego tematu (często kilkadziesiąt stron) tylko kilka postów i wiedziałoby się o co w temacie biega i jakie są na to dowody, co bardziej prawdopodobne itp. Wiem że ta propozycja to drobiazg, ale takie drobiazgi wpływają na porządek (który jest dosyć istotny w poszukiwaniu informacji a szczególnie prawdy). Zresztą na stronie głównej Prawda2 pisze że na forum panuje spory śmietnik.

W skrócie:
Aby w każdym temacie były uporządkowane argumenty, kontrargumenty, dowody, co bardziej prawdopodobne itp. i aby skupiać się na tym co istotne, co nas dotyczy a nie na drobiazgach - szczególnie tych niepewnych.
__________ ____ __ _ _ _ _

Mam nadzieję że teraz ktoś załapie o co mi chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TO ZAŁÓŻ WŁASNE FORUM.

I pochwal się po 3-4 latach jego utrzymywanie jaki porządek u ciebie panuje.

Tu nie piszą politycy, i reporterzy gazetek.
Tu siedzą normalni ludzie wiedzący iż na świecie jest bajzel i
rozmawiający o tym.
Jeśli się tu gubisz idź do stonek gdzie informacje są porządkowane i układane tak aby czytelnik nie musiał myśleć podczasz ich wchłaniania...
Krzyżyk , gwiazdka czy cokolwiek na drogę.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak : dobre Cool

TomKST : pobadz tu troche i poczytaj, nie wychylaj sie zbyt wczesnie zeby "zainstniec". W Twoim temacie nie ma nic interesujacego lub godnego uwagi. Pocwicz.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 25 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na życie patrzysz bez emocji, na przekór sprawom i ludziom też... arrow I te początkowe słowa dawnego przeboju powinny uzmysłowić wszystkim poszukiwaczom sensacji alien jak i również ludziom twardo stąpającym po ziemi Brick wall że prawda leży pośrodku Dancing
I tak, dla przykładu, by być w jakimś stopniu wiarygodne, to często nawet gówno wyborcze pisze prawdę Liar
A jako że na tym forum w dużej przewadze (nie licząc samych swoich - nie ważne co ktoś sobie dopowie Laughing ) są tu ludzie którzy wiedzą trochę więcej od typowego oglądacza 2580 odcinka " Miłości nagiego w pokrzywach" to powinno zobowiązywać study
Tak więc, moim skromnym zdaniem trzeba dążyć do poznania prawdy i podzielenia się nią w jak najszerszym gronie a nie podawać się emocjom czy podszeptom w/w Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomKST




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysputant napisał:
Jeśli się tu gubisz


Właśnie że się nie gubię.

Aya Sophia napisał:
nie wychylaj sie zbyt wczesnie zeby "zainstniec"
zaistnienie mnie nie interesuje.

Aya Sophia napisał:
Pocwicz.

Co?
________ ______ ___ _ _ _

Dałem tylko dwie drobne propozycje a wy już z tego aferę robicie. Zastanawiam się kto przeanalizował wszystkie możliwości o co w tych propozycjach może chodzić. Jeśli uważacie że te propozycje są w ogóle nie potrzebne lub zbyt trudne do zrealizowania to się do nich nie stosujcie. I komentujcie posty a nie autorów (to się tyczy wszystkich tematów). Jeśli ci coś nie pasuje, napisz co a nie od razu komentuj autora (tylko tak można dojść do porozumienia). Takie dyskusje są sprzeczne z celem dyskusji. Mam nadzieję że każdy z was wie czym się różni propozycja od nakazu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomKST napisał:
Aya Sophia napisał:
Pocwicz.

Co?


Nic. To takie nowe młodzieżowe powiedzenie. Coś jak narq, albo trzym sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=3n_mgFA47WQ&feature=related niezle waryjoty z tych hindusow Confused Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomKST - nie wiem jakbyś chciał zobligować ludzi na tym forum (w większości rozumiejących i ceniących wolność, także słowa) do zachowywania się w określony sposób czy pisania postów według określonego schematu. Wszystko co tu zostało napisane to indywidualna kwestia poszczególnych forumowiczów. Każdy pisze co i jak chce... i bardzo dobrze.

TomKST napisał:
Po za tym w necie jednakowo łatwo trafić na prawdę jak i na bzdurę lub koktajl z jednego i drugiego.

Nie ma tu ani w całym internecie ludzi, którzy znają prawdę absolutną... dlatego filtruj i szukaj.

Zderzak napisał:
niezle waryjoty z tych hindusow

Jak widać zderzaki im niepotrzebne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobre dobre, ani znaków ani sygnalizacji , ponad minute ostrej jazdy i żadnej kolizji...podoba mi się coś takiego Wink to dopiero magia Razz
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyśpieszono filmik Wink

przynajmniej z 1,5 raza Smile
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 26 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dy ja w jakies metafory czy cus ide a ty mi tu debunka zakladasz, zly dysputant zly
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Posty na Prawda2
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile