W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Fakt o zadymie w stolicy  
Podobne tematy
zadyma w stolicy108
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1497
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 22 Lip '09   Temat postu: Fakt o zadymie w stolicy Odpowiedz z cytatem



Cytat:
oto jaskrawy dowód bezsilności państwa.
hordy awanturników, którym wydaje się, że są ponad prawem,
rzuciły się z kamieniami na policję

HANDLARZE
CWANIAKI
WARCHOŁY
CHULIGANI
BANDYCI


normalnie nóz mi się w kieszeni otworzył jak zobaczyłem dzisiejszą okładkę...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem "to" dziś rano jak szedłem do pracy . Dupy bym sobie tą gazetą nie podtarł. Rozbudza w ludziach najniższe instynkty . Pomyślcie sobie że ludzie którzy tam pracują mają wyższe wykształceni i pewnie uważają się za inteligentnych . Szkoda słów. Trza tylko lać ścierwo .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś matka kupiła ten szmatławiec.... nawet niezły na podpałkę do pieca


BTW czuję się jakbym żył w jakimś ZSRR, propaganda na każdym kroku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 22 Lip '09   Temat postu: Re: Fakt o zadymie w stolicy Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:


Cytat:
oto jaskrawy dowód bezsilności państwa.
hordy awanturników, którym wydaje się, że są ponad prawem,
rzuciły się z kamieniami na policję

HANDLARZE
CWANIAKI
WARCHOŁY
CHULIGANI
BANDYCI


normalnie nóz mi się w kieszeni otworzył jak zobaczyłem dzisiejszą okładkę...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


A to ja nie rozumiem?
Ja jako Warszawiak mówie handlarzom z Pl.Defilad spierdalać!!!

Co Ci sie nie podoba w Fakcie?

Trzeba znać troche historie bud na Pl.Defilad żeby wyrobić sobie zdanie.
Ja też pracuje w handlu i z checią wziąłbym od miasta teren bez przetargu itp.
Wszyscy Ci handlarze to dziani ludzie milionerzy mozna rzec.Przez 20 lat w środku stolicy uprawiać handel przy zerowych kosztach , bez przetargów?
Żyć nie umierac.

Całkowicie podpisuje sie pod tym co napisał Fakt.
Powinni im wpierdolić i tyle.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, zerowe koszty, peweni czynszu też nie płacili

ale to w sumie nie jest ważne, bo:
Cytat:

Rząd chce sprzedać prawie wszystko
Takich planów sprzedaży państwowych spółek nie było w Polsce od ponad dekady. Ministerstwo Skarbu chce w 18 miesięcy pozbyć się najważniejszych firm z branży chemicznej i energetycznej, ale także pakietów akcji Grupy Lotos i KGHM Polska Miedź. Oburzona opozycja twierdzi, że niewiele brakuje, by rząd sprzedał Wawel, Wieliczkę i Zamek Królewski....

Pod młotek mają pójść wszystkie najważniejsze spółki branży chemicznej oraz, co zaskakujące, wszystkie energetyczne. Dotąd przewidywano sprzedaż jedynie grupy Enea i koncernu Tauron. "To tylko nasza propozycja" - zastrzega minister Aleksander Grad. Ale zaraz dodaje, że pieczołowicie przygotowana i wyliczona. ...


http://www.dziennik.pl/polityka/article4.....ystko.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Voltar
Koszty prawie zerowe i bez przetargu jak w komunie...
Sprawa prywatyzacjii to inna bajka i tu też jestem krytyczny.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis - co ty opowiadasz negocjacje z miastem upadły bo miasto chciało 147 euro z metr kwadratowy powierzchni a KDT chciało płacić 88 euro, ITI za budowany stadio +prawie dwa razy większe centrum handlowe płaci 10euro za metr. Więc nie mów że mieli to za darmo.
Jakiego przetargu? Było kilka tysięcy kupców pod pałacem, założyli spółkę KDT i dogadali się z miastem że będzie wybudowany blaszak. Ok miało być to rozwiązanie tymczasowe wiec od początku szukano innej lokalizacji, miasto obiecuje że będzie gotowa w 2012 roku. Z tyli Milionerami to cię poniosło. Ok wierze że można tam dobrze zarobić, ale to ich prawo.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
gnosis - co ty opowiadasz negocjacje z miastem upadły bo miasto chciało 147 euro z metr kwadratowy powierzchni a KDT chciało płacić 88 euro, ITI za budowany stadio +prawie dwa razy większe centrum handlowe płaci 10euro za metr. Więc nie mów że mieli to za darmo.
Jakiego przetargu? Było kilka tysięcy kupców pod pałacem, założyli spółkę KDT i dogadali się z miastem że będzie wybudowany blaszak. Ok miało być to rozwiązanie tymczasowe wiec od początku szukano innej lokalizacji, miasto obiecuje że będzie gotowa w 2012 roku. Z tyli Milionerami to cię poniosło. Ok wierze że można tam dobrze zarobić, ale to ich prawo.


Uwierz mi że na polskie warunki to są milionerzy i takjie podwarszawskie mjescowosci jak Zielonka ,Wesoła ,Wołomin to ich posiadłości.
Oczywiście mówimy tu o właścicielach sklepów nie o pracownikach za 1200.
Sprawa z ITI em to przekręt zgadzam sie ,ale to nie uprawomocnia postępowania KDT.
Stadion bedzie własnościa miasta i na jego żądanie udostepniany pod imprezy itp ,ale nie bronie tu ITI tez mi sie to nie podoba.

Nie zdajesz sobie sprawy jaki to jest punkt miejsce gdzie stoi KDT i ile płaci sie najmu w okolicznych budynkach?
Ja tez mam firme i chciałbym płacić np 88 euro a jak kmi nie dadzą to wezme dzieci i bede robił barykady??
Tak to ma wyglądać wg Ciebie.Dlaczego ktos ma być uprzywilejowany.Ci co poszli na ugode z miastem i tak już dostali bez przetargu lokale w b.dobrych miejscach i siedzą cicho i tłuka kase.
Ci chcieli więcej.

Początek KDT to szpetne budy i samowala budowlana i nikt nie miał odwagi tego zlikwidować.Podobnie jak na stadionie X lecia.
Umowa sie skończyła ,teren jest miasta w czym rzecz?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi kdt kojarzylo sie ze stadionem
na stadionie bylo taniej oczywiscie
ciesze sie ze te blachy znikna
ale mysle ze miasto moglo to zrobic inaczej
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuje sie pod tym co o ww sprawie mówi korwin:
http://www.uprtv.pl/uprtv/wyslij_plik.php?plik=JKM_Contra_TV_22_VII_2009.avi

w 100%
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak:
Mi też te paskudne budy przeszkadzały, owszem potem to zmieniono na inną budę itd.
Może kupcy nie mieli racji a może mieli racje nie wnikam w to bo tego nie wiem.
Jedno jednak wiem (widziałem) co mnie przeraziło!
Władza wysługuje się prywatną firmą ochroniarską do walki z obywatelami!
Potem ogłoszą, że są czyści bo policja nie lała tylko prywatna firma...
To szok! Pierwszy przykład tak drastyczny by władza wynajęła za WASZE p[pieniądze prywatną firmę z pałkami, gazem łzawiącym, pieprznym i tarczami do walki z waszymi sąsiadami!
Potraficie sobie to ocenić na spokojnie? Odsuńcie na bok czy słusznie kupców wywalono czy nie.
W Iraku i Afganistanie tez działają prywatne firmy ochroniarskie... i mają podobne uprawnienia, no większe bo mogą bezkarnie strzelać. Czy to oznaka, że Polska jest już na granicy z Afganistanem?
Jak legalna władza, wybrana w ponoć demokratycznych wyborach, może wynajmować prywatne firmy ochroniarskie za pieniądze też tych kupców do wywalenia ich z tych blaszaków!
Dosłownie nie mogę w to uwierzyć, to powinien być koniec nie tylko Bufetowej ale i Tuska.
Czy to znaczy, że jak pójdzie manifestacja "głodnych" to tez wynajmie się prywatną firmę do ich pacyfikacji?
W kraju o zdrowej demokracji Hanka Bufetowa i Tusk już by byli po dymisjach... a jak widzę Tusk się schował jak zwykle do norki...razem z Kaczorami.
Teraz widzicie, że PO i PiS to to samo! Gdzie głosy oburzenia PiS o użycie prywatnej firmy ochroniarskiej? Nie ma...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:36, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jednak porządek być musi... Nie mieszkam w Warszawie, ale ponosi mnie, gdy słyszę, że ważna dla miasta inwestycja jest wstrzymywana przez interes grupy ludzi... mówię o dworcu metra (tak przynajmniej podają media - niech mnie Warszawiacy poprawią jeśli się mylę). W Poznaniu była podobna sytuacja, gdzie przez fochy jednego właściciela gruntu, który nie chciał się dogadać z miastem, nie można było zrealizować inwestycji komunikacyjnej i zbudować nowej linii tramwajowej (łączącej w prostej linii peryferyjne osiedla - Rataje - z centrum). P A R A N O J A ...
Nie wspomnę to o innych, ważnych inwestycjach - np. budowa zbiorników retencyjnych... Od wieków Poznań każdej wiosny był pod wodą, gdyby nie Jeziorsko pewnie byłoby tak dalej. Komuna go wybudowała - myślicie, że udałoby się to dzisiaj?
Dzisiejsza władza budzi we mnie śmiech, wszystkie te kurwy dbają tylko o to by dobrze wyjść w TV, bo inaczej nie dorwą się do koryta jak skończy się zmiana...

Ordnung muss sein!!
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:05, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że ta cała awantura była zbędna. Są dwa powody dla których można było sobie dać siana z tą eksmisją. Plan robót zagospodarowania tego terenu leży w gruzach (plan jakiegoś muzeum - chuj wie po co i na co) podobnie jak mapa drugiej linii metra. Na bank się okaże, że teren będzie stał pusty albo z ruinami blaszaków przez kilka lat. Rozbiórka takich blaszaków to kwestia paru dni, więc można to zrobić tuż przed rozpoczęciem inwestycji.

Kto za tym stoi? Kto na tym skorzystał? Pierwsze co mi przychodzi do głowy to zajebane galerie handlowe, tarasy i inne kolorowe gówna 10 x droższe.

Jeżeli mamy się z kimś solidaryzować to do cholery na pewno nie z psami i komornikiem! Czy ludzi już do reszty porąbało? Zerknijcie na TVN gdzie non stop kolor trąbią, że warszawiacy są za wyrzuceniem kupców. Bufetowa stoi i macha szabelką, błazenada.
Kiedyś każdy z tych krzykaczy, że kupcy są źli będzie potrzebował wsparcia bo władza gwałci jego prawa i co? Opinia publiczna powie, że goń się bo władza ma zawsze rację.

Bezmózgi naród jak zwykle wykazał się regularną ignorancją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Polsce Walczącej, Hubal zamieścił ciekawy tekst dotyczący tej sprawy:

Hubal napisał:
Historia III RP, która rozpoczęła się w 1989 roku i która wciąż trwa, to historia podwójnych standardów w życiu publicznym, polityce i mediach. Są ci, którym wolno wszystko i którzy zawsze mają rację oraz ci, którym nie wolno, którzy muszą się liczyć z tym, że prawo ich zadepcze. To także festiwal hipokryzji wciąż tych samych ludzi. Można było ich zobaczyć jeszcze nie tak dawno przepełnionych empatią dla strajkujących pielęgniarek w tzw. białym miasteczku z kwiatami w rękach. Teraz zaś widzimy ich jako nieprzejednanych obrońców porządku, egzekwowania prawa, wyroków sądu itd.
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (podobnie zresztą jak prokuratura i policja) nie dostrzegła łamania prawa przez pielęgniarki koczujące w namiotach na chodnikach i w końcu okupujące Urząd Rady Ministrów, bo chodziło wtedy o walkę ze znienawidzonym rządem Jarosława Kaczyńskiego. Nie tylko udzieliła zgody na ten strajk, ale jeszcze go wspomagała. O kupcach zrzeszonych w Kupieckich Domach Towarowych wypowiada się z odrazą, przedstawiając ich jako zbrojny motłoch uzbrojony w "maczugi i płyty chodnikowe". Zapowiada dalsze restrykcje: prokuratorskie i finansowe. Za wszystkie straty mają zapłacić kupcy, także za te drzwi wyrwane przez ochroniarzy.
W licznych wywiadach prezydent Warszawy nie wypowiedziała ani jednego ludzkiego słowa wyrażającego ubolewanie, przejęcie się dramatem, jaki rozegrał się w centrum stolicy 21 lipca, nie mówiąc już o choćby symbolicznym wyrazie współczucia dla rannych osób. Pani prezydent, "gospodarz stolicy", pokazała, że jest twarda, tak jak twarde jest prawo, na które się nieustannie powołuje. Nie było jej nawet przykro, że do czegoś takiego doszło, gdyż nie czuje się stroną konfliktu. A jednak dopięła swego i "odbiła halę".
Nie było to typowe zajęcie komornicze, które poprzedza mediacja, ewentualnie wyłączenie prądu, gazu, wody, zablokowanie wejścia. To był nagły, brutalny atak prywatnej firmy ochroniarskiej, demonstracja siły i władzy komornika (nie pani prezydent).
W odróżnieniu od II RP funkcje policji w III RP, tym dziwnym demokratycznym kraju, konsekwentnie przejmuje ponadstutysięczna armia firm ochroniarskich. Do umundurowanych obowiązkowo na czarno ochroniarzy upodobniła się ostatnio policja. Czy dlatego, by nie można było odróżnić jednych od drugich? Dlaczego policja nie rozdzielała walczących stron? Gdzie schował się wicepremier Grzegorz Schetyna odpowiedzialny za policję? Co się stało z komendantem głównym policji?
Jak to możliwe, że komornik, przedstawiciel państwa, zatrudnia za nasze pieniądze zgraję 200 ochroniarzy firmy Zubrzycki, którzy atakują ludzi gazem, walą pałami i czym popadnie, wyrywają drzwi hali. Widzieli to wszyscy z wyjątkiem pani prezydent Warszawy w TVP Info, tej telewizji, która w rządowych planach ma być zlikwidowana. Gdy to się uda, pewnie przy następnym jakimś szturmie usłyszymy już komentarz w stylu TVN 24, że jest "gorąco" albo, że wydarzenia przebiegają "dynamicznie".
Tymczasem to wydarzenie było dramatyczne i tragiczne. 35 rannych, w tym kilkoro ciężko. Armatki wodne, butelki, gaśnice, płyty chodnikowe, kamienie, blokada największej arterii miasta: ulicy Marszałkowskiej. Zagrożenie zdrowia i życia kobiet i dzieci, które matki zabrały ze sobą do hali. Gigantyczny skandal w centrum europejskiego miasta z powodu, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić zwłaszcza w tej części Europy, do której tak chętnie się odwołujemy. Czy tak trudno było przewidzieć, że zwodzeni przez lata kupcy, którzy dla III RP byli zawsze zbędnym balastem, postanowią bronić swoich 2000 miejsc pracy i to w czasie kryzysu?
W podróżniczym filmie Wojciecha Cejrowskiego z Tajlandii jest taka scena, w której miejscowi kupcy nagle chowają swoje towary i błyskawicznie zwijają zadaszenia straganów, gdyż przez ich bazar będzie zaraz przejeżdżał... pociąg. Przepuszczają lokomotywę z wagonami, po czym natychmiast wracają do handlu na torowisku. Czy taka sytuacja byłaby w Polsce możliwa? Na pewno nie. Złamano by w ten sposób tysiące przepisów, ale mimo to uważam, że Tajlandia jest krajem, który bardziej niż Polska szanuje swoich obywateli, w tym kupców. Tajlandia jest krajem kapitalistycznym, a Polska...? Czy Francuzi przeganiają i pałują swoich kupców sprzedających tanie, świeże warzywa i pieczywo na licznych straganach w centrum miasta?
Nasi kupcy zaczynali od sprzedaży na materacach i łóżkach polowych. Ruszał "polski kapitalizm". Równocześnie jak grzyby po deszczu budowały się zagraniczne centra handlowe i galerie. Zwalniane z podatków, obsługiwane z szybkością światła przez służby od zagospodarowania terenów, promowane przez władzę i miejscowe "elity", które mogły szybko, nieźle i anonimowo zarobić. Powoli, ale systematycznie drobni kupcy z łóżek polowych przechodzili na tzw. szczęki, czyli prymitywne blaszaki i ciułali na pawilony. Wyrzucani z jednych miejsc, pojawiali się w innych. Niektórzy swoje pawilony ulokowali w halach, jak ci, którzy założyli własną spółkę KDT i złożyli się finansowo na halę obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Teraz ma tam powstać Muzeum Sztuki Współczesnej, bo Unia "daje" na to pieniądze, bo przecież centrum miasta ma być reprezentacyjne. Gdyby jednak kupcy przystali na finansowe warunki spółki, której udziałowcem jest miasto, pewnie mogliby nadal handlować w centrum. Niestety, oferta okazała się za droga.
Nie było i nie ma w Polsce klimatu dla prywatnego handlu, dla prywatnej przedsiębiorczości, o której Papież Jan Paweł II mówił, że jest "jednym z praw człowieka". Deklaracje polityków, w tym ostatnio Andrzeja Olechowskiego, założyciela Platformy Obywatelskiej, że trzeba wreszcie "uwolnić przedsiębiorczość Polaków", są słuszne, w tym jednak rzecz, że od dawna jest ona ukradziona tym, którzy mogliby ją zrealizować.

http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?p=16975#16975
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:52, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a jednak porządek być musi... Nie mieszkam w Warszawie, ale ponosi mnie, gdy słyszę, że ważna dla miasta inwestycja jest wstrzymywana przez interes grupy ludzi... mówię o dworcu metra
- w tym momencie nie ma kasy na 2 linie metra, miasto usiłuje ją zdobyć. Poprzedni wniosek o dotacje został odrzucony przez UE bo koszty były zbyt wysokie - z kwiatków najlepszy był ten że 1km tunelu pod Wisła był 3 krotnie droższy niż pod Tamizą.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Fakt o zadymie w stolicy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile