W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
dlaczego papierosy są złe dla NWO?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 13088
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anyuser




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 19 Lip '09   Temat postu: dlaczego papierosy są złe dla NWO? Odpowiedz z cytatem

Jak zakładają teorie spiskowe amerykanie chcą sobie przetrzebić trochę populacje.
Fluor w wodzie, modyfikowana żywność itp itd.

Pytanie: Dlaczego zatem rządy na całym świecie banują palenie papierosów?
USA nakłada horendalny podatek na papierosy,
W anglii już od dawna ban na palenie,
UE też powoli banuje palaczy?

Dlaczego?
Przecież powinny sprzyjać ich celom, mogliby tam dodać jeszcze jakieś substancje et voila.
Dziwne, najpierw masowo marketing nauczył wszystkich palić, dzieci, starszych... plakaty z cowboyami,
palę sobie itd. A teraz masowo globalizm chce oduczyć palenia tytoniu, jaki jest tego cel?

Zjawisko banowania palenia jest jeszcze bardziej widoczne globalnie niż cały ruch environ(mentalny).
Coś musi być na rzeczy.

Czyżby chcieli zabrać ludziom tę chwilkę racjonalizacji przy dymku?
Człowiek naczyta się tego całego badziewia new age, nwo, spisków,
później siądzie, odpali fajkę zaparzy kawy i racjonalizm zaczyna wracać,
półkula logiki zajmuje się dostarczonym materiałem i po trzech kolejnych fajkach
każdy czysto widzi - jakie to pierdoły, zaczyna dostrzegać, że internetem zawładnął totalny new age.

Co ma zatem na celu ban palenia? Czyżby powstanie psycho vegetariano - ecofriendly - new age - mind-fucks? Ludzi bardzo podatnych na sugestie, wyzbytych z własnego racjonalizmu, pozbawionych filtra logiki?

Dlaczego papierosy? A alkohol jest całkowicie ok, tak? Dlaczegoby globalnie nie zakazać alkoholu?
Jeśli nam mówią żeby przestać palić to chyba w interesie każdego z nas leży by zacząć palić, albo palić więcej.
(elity palić mogą, chociażby Barney - wódz ameryki)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź jest bardzo prosta - nie wszyscy w rządzie to ludzie NWO Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni " dbają " o twoje zdrowie . Kiedy oczywiste jest , że tytoń szkodzi , oni podnoszą ceny , niby ludzie przestana palić , ale tak do końca nie jest . Mozna wiecej zarobić .
Co z tego że mówi się że papierosy szkodzą , mysle , że nawet gdyby wykryto jakąś partie petów skażoną jakimś gównem , ludzie i tak by nie przestali palić.
Ludziom ( prolom ) trzeba nakazywać i zakazywac. Dla mnie osobiscie papierosy powinny kosztowac co najmniej 20 zł za paczke .
Jak cię nie stac to nie pal .
Zresztą ta niby walka to tylko złudzenie . Przemysł tytoniowy ma darmową reklame . Prawdziwa walka to maxymalne ograniczenia typu :
- dodatkowe ubezpieczenie dla palaczy
- wysoka cena tytoniu 20 zł i więcej
- zakaz palenia w miejscach publicznych - faktyczny zakaz , nie przestrzeganie karane mandatem.
Do ludzi przemawia tylko kasa , coś jest drogie to się ogranicza.
Do tego trzeba dodać edukacje w szkołach . Pamietacie plakat papierosy są do dupy .
http://parzyszek.blox.pl/resource/papierosy_s_do_dupy.jpg
http://stuff.swir.us/2008/02/15/papierosy-sa-do-dupy-forever.jpg
Bo są, wiem o czym mówie. Ludzie którzy mówią ze te zakazy ograniczają ich wolnośc , nie rozumieją słowa wolność. Sa po prostu uzależnionymi egoistami, jak narkomani sie zachowują .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kazdym krzykiem na nie pokazuja sie ceny. Ten krzyk nie jest pusty. Wszystko co niby zaczyna szkodzic zwyklym ludziom nie szkodzi jakos tym, co maja duzo pieniedzy. Cenami odzwyczaja nas od palenia, od jedzenia miesa i ryb, od jazdy samochodem i od wielu rzeczy, na ktore juz kiedys w przeszlosci nie bylo stac zwyklych ludzi. Cofniemy sie przynajmniej o jeden wiek. Emerytur i zasilku dla bezrobotnych tez nie bedzie za kilka lat. Redukcja populacji zaczela sie na dobre. Kogo teraz nie wykonczy swinska grypa lub zastrzyki na nia, to wykonczy nas naturalny brak pieniedzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palenie (udowodnione naukowo) bardzo znacznie obniża ryzyko alzheimera, więc można sobie teoretyzować, że także blokuje część chemii mającej prać nasze mózgi, no ale to tylko gdybanie...
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anyuser




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska - dokładnie się zgadzam
- w imie zdrowia wszystkie papierosy
- w imie ochrony środowiska zabiorą ludziom samochody
- w imie bezpieczeństwa nie będzie samolotów
- czytałem też w angielskiej prasie, że ludzie rezygnują z potomstwa na rzecz redukcji "carbon footprint" Wink

no i witamy w neofeudalizmie - gdzie zwykły człowiek nie przemieszacza się, jest chłopem pańszczyźnianym,
przywiązanym do swojego pana i ma obowiązek kupowania wód którą pędzi szlachta Wink

tak jak Mighn, pisze udowodniono też dodatni wpływ tytoni.
Ludzie powinni mieć prawo wyboru, biednym nie wolno też palić?

Jak palenie ma się np do eutanazji czy aborcji? Cały czas jest dyskusja żeby były wolno dostępne (co jest tematem na inny wątek - swera wolności wyboru - troche jaskrawe porównianie ale...). Chodzi mi tylko o presje społeczną. Palenie wydaje się być z każdej strony piętnowane w społeczeństwie. Ogromny ruch anty, państwo również zabiera głos w tej kwestii, reklamy, ostrzeżenia itd. Szarzy ludzie jedzą tę papkę propagandową i potem jak zobaczą palacza to mu powtarzają to co usłyszeli.

Presja społeczna na palenie jest odwrotnie proporsjonalna do etycznego i moralnego ciężaru tego zjawiska. Co jest dość zastanawiające.

Więc jakiś masakryczny paradoks - ludziom nie wolno palić, dla ich dobra?
Oczywiście nie żebym był jakimś ewangelistą tytoniowym i dzieciom w przedszkolach kazał palić, ale to zjawisko banu na tytoń wygląda bardzo podejrzanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przebieganie przez autostradę podnosi poziom adrenaliny i przyspieszając pracę serca zwiększa dotlenienie mózgu...

Mighn ale czy dotlenienie mózgu warte jest jego rozpaćkania na ulicy?

To że coś ma 1 pozytyw nie umniejsza jego negatywnych skutków...
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

papierosy nie są złe dla planu NWO, po prostu czymś pozytywnym muszą się też zajmować aby pokazać jak o nas dbają. To że są oni negatywnie spolaryzowani nie znaczy że będą robić tylko złe czarne rzeczy, oni będą robić to co poprowadzi ich do celu, ocenianie na dobre i złe pozostaje nam. To taka strategiczna dywersja na ograniczeniu jednej trucizny gdzie 5 innych wprowadza się np. do żywności albo inaczej jeden krok do tyłu 2 do przodu.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daleko jestem od gloryfikowania papierosów... co prawda sam jestem palaczem, i denerwuje mnie ta cała nagonka, ale jak najbardziej rozumie niepalących, których zapach tytoniu doprowadza do szału. Mnie też wkurza każdy dymiarz ganiający z smrodliwym paskudztwem po ulicy za każdym razem jak po raz kolejny podejmuje nieudaną próbę rzucenia tego dziadostwa :/. Faktem jednak jest, że nagonka na palenie jest bez sensu, jeżeli popatrzy się na to ogólnie. Dlaczego nie ma nagonki na alkohol, który szkodzi zdrowiu na równi z tytoniem, a dodatkowo wywołuje silne reakcje asocjalne? Dla czego nie ma nagonki na śmierdzących lumpów, którzy wydzielają jeszcze gorszą woń, i też stanowią zagrożenie swojego zdrowia i życia? - Bo najwyraźniej śmierdzący menel popijający winko owocowe jest okazem zdrowia i porządku publicznego w porównaniu z przestępcą który puści dymka w zaciszu domowym.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
Dla czego nie ma nagonki na śmierdzących lumpów, którzy wydzielają jeszcze gorszą woń, i też stanowią zagrożenie swojego zdrowia i życia? - Bo najwyraźniej śmierdzący menel popijający winko owocowe jest okazem zdrowia i porządku publicznego w porównaniu z przestępcą który puści dymka w zaciszu domowym.

To tak samo jak nagonka na ludzi, którzy mają psy i czasem nie posprzątają ulic. Ale osikane bramy, które wieczorem są sprzątane, nie robią wrażenia na municypalnych.

Ja nie palę papierosów, ale widzę jak to gówno uzależnia Sad To nie jest prawda, że jest nagonka na papierosy, bo w szkołach to jest istna moda. Jeśli nie palisz, to nie jesteś cool, nie jesteś dorosły i w ogóle... Dla mnie to paskudztwo śmierdzi jak nic.. I zawsze się śmieję jak kupuję mojej mamie papierosy.. Palenie zabija, a oni nadal produkują i sprzedają to w sklepach w nakładach milionowych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 20 Lip '09   Temat postu: Re: dlaczego papierosy są złe dla NWO? Odpowiedz z cytatem

anyuser napisał:

Pytanie: Dlaczego zatem rządy na całym świecie banują palenie papierosów?
USA nakłada horendalny podatek na papierosy,
W anglii już od dawna ban na palenie,
UE też powoli banuje palaczy?


Hmm... Zastanów się nad jedną rzeczą... Biznes tytoniowy jest olbrzymi, uzależnienie i samych palących jest jeszcze więcej.... Każdy zdobywając pieniądz, rodzi w sobie zachłanność zwiększającą się wykładniczo w stosunku do wzrostu owego zarobku...czyli dąży do maksymalizacji zysku... Wyzysk w najczystszej postaci (kapitalizm?/, )... Więc wracajęc do o meritum:
podwyższanie cen papierosów wcale nie uderzy w ich zarobki (kartel tytoniowy), ba - oni przez to jeszcze bardziej maksymalizują zyski...i zarabiają!!!! - bo uzależnienie jednak jest uzależnieniem.....A pewna cześć zrezygnuje.tak, to pewne.. ale i tak ta strata (myślę wliczona porostu w koszta) będzie mniejsza niż ogólny przychód z palaczy czynnych ....


Tutaj polemizujesz... dlaczego NWO chcąc zredukować populację (i to nie tylko amerykańską dla przypomnienia ale globalnie...) pozwalają na takie ruchy. Powyższe wyjaśnienie powinno być właśnie bardziej klarowne i przejrzyste.. to tylko czysta ekonomia.......


Ave
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 21 Lip '09   Temat postu: Re: dlaczego papierosy są złe dla NWO? Odpowiedz z cytatem

Ripsonar napisał:
anyuser napisał:

Pytanie: Dlaczego zatem rządy na całym świecie banują palenie papierosów?
USA nakłada horendalny podatek na papierosy,
W anglii już od dawna ban na palenie,
UE też powoli banuje palaczy?


Hmm... Zastanów się nad jedną rzeczą... Biznes tytoniowy jest olbrzymi, uzależnienie i samych palących jest jeszcze więcej.... Każdy zdobywając pieniądz, rodzi w sobie zachłanność zwiększającą się wykładniczo w stosunku do wzrostu owego zarobku...czyli dąży do maksymalizacji zysku... Wyzysk w najczystszej postaci (kapitalizm?/, )... Więc wracajęc do o meritum:
podwyższanie cen papierosów wcale nie uderzy w ich zarobki (kartel tytoniowy), ba - oni przez to jeszcze bardziej maksymalizują zyski...i zarabiają!!!! - bo uzależnienie jednak jest uzależnieniem.....A pewna cześć zrezygnuje.tak, to pewne.. ale i tak ta strata (myślę wliczona porostu w koszta) będzie mniejsza niż ogólny przychód z palaczy czynnych ....


Tutaj polemizujesz... dlaczego NWO chcąc zredukować populację (i to nie tylko amerykańską dla przypomnienia ale globalnie...) pozwalają na takie ruchy. Powyższe wyjaśnienie powinno być właśnie bardziej klarowne i przejrzyste.. to tylko czysta ekonomia.......


Ave


Ograniczenia palenia i miejsc do palenia jest "ekonomią". Jest to tak ekonomiczne ,że wygląda tak : robol ma pracować 8 czy 12 godzin . Ma pracować. Przez ten czas ma ciągły nadzór lub doraźną kontrolę nad stanowiskiem pracy. Nadzór nad miejscami dla palaczy jest ciągły w postaci kamer. Średnio wypalenie papierosa zajmuje około 7 minut . Te 7 razy 20 fajek w paczce daje 140 minut. Czyli jeżeli w czasie pracy ktoś przebywa na terenie palarni 140 minut za ten czas nie należy się wynagrodzenie lub nie dostaje premii lub dostaje naganę itp. Dodając do tego 20 minutową przerwę mamy 160 minut plus jakieś drobne 10 minut na siusiu i z ośmiu godzin pracy przy taśmie lub mało skomplikowanej maszynie, robol pracuje tylko 5 godzin . A za osiem trzeba zapłacić. Godzina pracy 10 złotych , paczka fajek 10 złotych (legalnie zakupiona). "Wolne" w pracy 3 godziny.
Orwell :"Celem prześladowań są prześladowania. Celem tortur są tortury. Celem władzy jest władza."
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alkohol tez tępią.
mało już pozostało krajów w których można jeszcze pić na ulicy.

generalnie w ciągu ostatnich kilkuset lat, a szczególnie od czasów hitlera, mamy do czynienia z upadkiem liberalizmu na świecie. co rusz wprowadza się kolejne zakazy pod hasłem "dobra społecznego".
fajki są tylko jednym z wielu wątków całego tego procesu.
na co dzień się tego nie zauważa, ale jakby porównać liczbę zakazów dziś i np. 25 lat temu to człowiek przestaje mieć wątpliwości - mamy coraz mniej swobód.

przykładów można by mnożyć, coby nie skupiać się na używkach: kiedyś ludzie uznaliby za absurd aby musiec dostać pozwolenie na ścięcie własnego drzewa. a dziś takie przepisy obowiązują chyba już w całej europie.
podobnie z kwestiami kodeksu żywnościowego - powoli odbiera się ludziom nawet swobodę produkcji żywności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

Zakazane jest atrakcyjne.

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, a jeśli zakazane jest atrakcyjne, to młodzi chcą z tego bardziej jeszcze korzystać, bo wtedy są cool. A to koncernom tytoniowym przynosi jeszcze większe zyski z uwagi chociażby takiej, że następne pokolenie całkowicie uzależnia się od papierosów..

Wszyscy uważają, ze to tytoń uzależnia, a wcale tak nie jest. Tak naprawdę uzależniający jest odruch ręką, który należy wykonać, aby zaciągnąć się papierosem, każde strzepnięcie papierosa, każde zapalenie i wygaśnięcie. To są ruchy, które być może uspokajają, bo człowiek podczas stresu nie ma co robić z rękoma, a gdy pali ten problem pozostaje rozwiązany. Każda osoba rzucająca palenie, z którą rozmawiałam opowiada, że tak naprawdę tytoń nie jest aż tak ważny, że brakuje im tych odruchów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie probujmy wszedzie widziec nwo, chyba nie myslicie, ze wszystkie rzady ktore wprowadzja ten zakaz calkowicie sa zolnierzami nwo Rolling Eyes jakby tak wszedzie widziec dzialania nwo to juz niebylby spisek garstki osob a raczej dzialania wiekszosci Laughing


zreszta zakaz ma nie dbac o zdrowie palaczy a o zdrowie nie palacych
osobiscie czekam az w koncu wprowadza calkowity zakac palenia w miejsacach publicznych w Polsce, ktos powie, ze to zamach na wolnosc a ja powiem a jakim prawiem osoba slaba (ktora w tym momencie jest dla mnie osoba uzalezniona o jakiejs chujowej substancji) ma mnie zatruwac i zasmradzac atmosfere wokol Evil or Very Mad , jak chce palic to niech pali tak aby to nikomu nie przeszkadzalo

jakos z wprowdzeniem zakazu alko nie bylo problemu, a prawda jest taka, ze i tak ludzie pija w miesjcu publ i to legalnie, te wszystkie ogordki publ to hipokryzja i nabijanie kasy
a jesli ktos sobie pije piwo pod blokiem spokojnie to komu to przeszkadza? ze niby wychownie w trzezwosci? gowno prwada, wszyscy pija, taki mamy kraj, wystarczy pare wesel zeby dziecko zrozumialo czym dla naszego narodu jest wódka, taka jest prawda


co do papierosow to dodam jeszcze, ze uwazam, ze zakaz powiniem brzmiec:ZAKAZ ZATRUWANIA OSOB NIE PALACYCH ... niech slabi ludzie zatruwaja sie w samotnosci albo w swoim towarzystwie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flimon




Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astre Occlu napisał:
Zakazane jest atrakcyjne.


Dokładnie. Jeśli ktoś wpadnie w nałóg rzadko kiedy rzuca palenie. Marketingowcy firm tytoniowych dostali kiedyś zadanie: dotrzeć do klientów z grupy wiekowej 14-17 lat. Co wymyśli? Hasło „tylko dla dorosłych”. Ta grupa wiekowa najbardziej chciałaby być dorosła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anyuser




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:

zreszta zakaz ma nie dbac o zdrowie palaczy a o zdrowie nie palacych
osobiscie czekam az w koncu wprowadza calkowity zakac palenia w miejsacach publicznych w Polsce, ktos powie, ze to zamach na wolnosc a ja powiem a jakim prawiem osoba slaba (ktora w tym momencie jest dla mnie osoba uzalezniona o jakiejs chujowej substancji) ma mnie zatruwac i zasmradzac atmosfere wokol Evil or Very Mad , jak chce palic to niech pali tak aby to nikomu nie przeszkadzalo

ZAKAZ ZATRUWANIA OSOB NIE PALACYCH [/b] ... niech slabi ludzie zatruwaja sie w samotnosci albo w swoim towarzystwie...


No i właśnie tu się robi ciekawie, bo trzeba by się zastanowić kto stanowi większość? Jeśli palacze stanowią większośc to jak świat światem, ludzie ludźmi, władza władzą - zawsze w miarę respektowano głos większości, z oczywistych względów - jeśli nie respektuje się większości to większość ma duży potencjał rewolucyjny, bunt możliwy od zaraz Very Happy

Jeśli np w restauracji 90% klientów to palacze i trafiło się, że raz w tygodniu przyszło dziecko to czy sensowne jest wypraszanie palących? Nie! Powinno wyprosić się dziecko!
Albo kolo wchodzi do pubu, ludzie palą, przysiada się przy barze i mówi czy osoba obok mogłaby przestać palić bo mu przeszkadza - paranoja, wtedy nie chodzisz do pubu! Siadasz w ogródku albo gdzieś indziej.

To tak jaby prosić żeby w kinie zapalili światło podczas seansu bo ktoś boi się ciemności.

Alkohol ok bo cały kraj pije? A papierosy nie? Ludzie rzygają, są agresywni, zaczepni. Chyba lepiej powdychać tytoniu raz na jakiś czas niż zostać obrzyganym? O ile alkohol to prostacka i wręcz wulgarna używka o tyle papieros ma w sobie coś bardziej intelektualnego.

Zresztą udowodniono, że takie coś jak bierne palenie nie istnieje i więcej toksyn wdycha się idąc w mieście do sklepu wzdłuż ulicy, gdzie auta stoją w korku niż w pomieszczeniu z palaczami.

Do mnie nie trafia to że w trosce o zdrowie, niepalący nieżyczą sobie palaczy w otoczeniu, a rządy się do tego przychylają, wydają miliony na kampanie reklamowe anty-tabaco a jednocześnie zatwierdzają kodeksy żywnościowe.

Argument ekonomiczny, że jak coś jest anty to napędza bardziej koniunkture producentów tytoniu też jest dość słaby, bo raczej teraz firmy tytoniowe mają więcej strat niż w erze "wesołego palacza", więc jako chwyt marketingowy raczej kiepawy pomysł.

Tarez jak tak drążymy ten temat zacząłem się zastanawiać kiedy pojawiło się palenie tytoniu rekreacyjnie w europie? Bo jak wiemy w nowym świecie dość sporo się paliło przed białym człowiekiem, indianie i fajka pokoju w ameryce południowej zioło i żucie różnego rodzjau zielska. Chyba w średniowieczu nie znali czegoś takiego jak tytoń...
Zresztą jest coś archetypicznego w paleniu, tak jak ktoś pisał istotne też są ruchy rąk, cała ceremonia, ogień, dym.
Szczególnie dym ma doś ciekawy wydźwięk oraz nacechowanie znaczeniowe wręcz mistyczne Wink

Dlaczego ludziom tego zakazywać? To tak jaby zakazać batoników czy lodów śmietankowych. Chyba jakaś agenda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 21 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i właśnie tu się robi ciekawie, bo trzeba by się zastanowić kto stanowi większość? Jeśli palacze stanowią większośc to jak świat światem, ludzie ludźmi, władza władzą - zawsze w miarę respektowano głos większości, z oczywistych względów - jeśli nie respektuje się większości to większość ma duży potencjał rewolucyjny, bunt możliwy od zaraz Very Happy

Jeśli np w restauracji 90% klientów to palacze i trafiło się, że raz w tygodniu przyszło dziecko to czy sensowne jest wypraszanie palących? Nie! Powinno wyprosić się dziecko!
Albo kolo wchodzi do pubu, ludzie palą, przysiada się przy barze i mówi czy osoba obok mogłaby przestać palić bo mu przeszkadza - paranoja, wtedy nie chodzisz do pubu! Siadasz w ogródku albo gdzieś indziej


nie sadze zeby palacze byli wiekszoscia, zreszta nawet jesli to malo mnie to interesuje, bo np u mnie na osiedlu wiekszosc by chciala pic i palic legalnie- ale kogo to obchodzi z postronnych?
zreszta istnieje wiele rzeczy ktore szkodza innym a wiekszosc ludzi chciala by je robic


Cytat:
Alkohol ok bo cały kraj pije? A papierosy nie? Ludzie rzygają, są agresywni, zaczepni. Chyba lepiej powdychać tytoniu raz na jakiś czas niż zostać obrzyganym? O ile alkohol to prostacka i wręcz wulgarna używka o tyle papieros ma w sobie coś bardziej intelektualnego.


idac do klubu na 100% sie nawdycha dymu a szansa na obrzyganie jest raczej mala hehe


Cytat:
Zresztą udowodniono, że takie coś jak bierne palenie nie istnieje i więcej toksyn wdycha się idąc w mieście do sklepu wzdłuż ulicy, gdzie auta stoją w korku niż w pomieszczeniu z palaczami.


moglbys podac zrodlo?
skoro mozna kogos upalic w samochodzie to mozna tez powdychac dym tytoniowy- (zamknelismy sie keidys w samochodzie z kolega ktory nigdy nie palil mj i wypalilismy nawet sporo przy zamknietych szybach- koles centralnie sie upalil)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może wcale władza nie zwalcza palenia, bo jaki ma interes w tym, żeby psuć
biznes koncernom tytoniowym, które z racji obrotów setkami miliardów $ zawsze
coś mogą "odpalić" komu trzeba?

Przecież to właśnie szefowie takich koncernów tytoniowych kontrolują polityków,
a nie odwrotnie!

Weźmy taki zakaz palenia w miejscach publicznych - palacz z tego powodu
nie porzuci nałogu, a władza ograniczy wolność osobistą obywateli za pomocą
kolejnego zakazu.

Skoro może nakazać zapinanie pasów, zakazać palenia w miejscach publicznych,
to może też ograniczyć swobody mas w innych dziedzinach.

Po prostu wyrabia nawyk podporządkowania się absurdalnym przepisom rzekomo
"dla dobra ludzi". Następne będą przymusowe szczepionki przeciw grypie albo
nakaz akceptacji różnych odchyleń od normy pod rygorem kary.

Tak w ogóle nie jestem zwolenniczką nałogu tytoniowego, ale zamordyzmu rządu
nie popieram.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:48, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się nabrać na takie sztuczki. Bany palenia i picia nie zachęcą to zaprzestania palenia i picia. Co najwyżej będą to robić w domach a to jest NWO bardzo na rękę. To takie zamiatanie pod dywan (w tym wypadku pod strzechy).

Jeżeli NWO naprawdę by chciało aby ludzie przestali palić to przedstawiono by racjonalną politykę względem substancji psychoaktywnych (a więc także używek) bo teraz ludzie nie radzą sobie z uzależnieniami bo jest wiele zakłamania w tym temacie.

Jak ludzie mają zrezygnować z tych używek jeżeli nie ma ŻADNEJ alternatywy?? No jak?? Społeczeństwo abstynenckie to absurd!
_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna lista środków chemicznych które koncerny mogą legalnie dodawać do papierosów:

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=.....dients.htm

Cytat:

The list of 599 additives approved by the US Government for use in the manufacture of cigarettes is something every smoker should see. Submitted by the five major American cigarette companies to the Dept. of Health and Human Services in April of 1994, this list of ingredients had long been kept a secret.

Tobacco companies reporting this information were:

American Tobacco Company
Brown and Williamson
Liggett Group, Inc.
Philip Morris Inc.
R.J. Reynolds Tobacco Company

While these ingredients are approved as additives for foods, they were not tested by burning them, and it is the burning of many of these substances which changes their properties, often for the worse. Over 4000 chemical compounds are created by burning a cigarette, many of which are toxic and/or carcinogenic. Carbon monoxide, nitrogen oxides, hydrogen cyanide and ammonia are all present in cigarette smoke. Forty-three known carcinogens are in mainstream smoke, sidestream smoke, or both.

It's chilling to think about not only how smokers poison themselves, but what others are exposed to by breathing in the secondhand smoke. The next time you're missing your old buddy, the cigarette, take a good long look at this list and see them for what they are: a delivery system for toxic chemicals and carcinogens.

Cigarettes offer people only a multitude of smoking-related diseases and ultimately death.

The List of 599 Additives in Cigarettes:

Acetanisole
•Acetic Acid
•Acetoin
•Acetophenone
•6-Acetoxydihydrotheaspirane
•2-Acetyl-3- Ethylpyrazine
•2-Acetyl-5-Methylfuran
•Acetylpyrazine
•2-Acetylpyridine
•3-Acetylpyridine
•2-Acetylthiazole
•Aconitic Acid
•dl-Alanine
•Alfalfa Extract
•Allspice Extract,Oleoresin, and Oil
•Allyl Hexanoate
•Allyl Ionone
•Almond Bitter Oil
•Ambergris Tincture
•Ammonia
•Ammonium Bicarbonate
•Ammonium Hydroxide
•Ammonium Phosphate Dibasic
•Ammonium Sulfide
•Amyl Alcohol
•Amyl Butyrate
•Amyl Formate
•Amyl Octanoate
•alpha-Amylcinnamaldehyde
•Amyris Oil
•trans-Anethole
•Angelica Root Extract, Oil and Seed Oil
•Anise
•Anise Star, Extract and Oils
•Anisyl Acetate
•Anisyl Alcohol
•Anisyl Formate
•Anisyl Phenylacetate
•Apple Juice Concentrate, Extract, and Skins
•Apricot Extract and Juice Concentrate
•1-Arginine
•Asafetida Fluid Extract And Oil
•Ascorbic Acid
•1-Asparagine Monohydrate
•1-Aspartic Acid
•Balsam Peru and Oil
•Basil Oil
•Bay Leaf, Oil and Sweet Oil
•Beeswax White
•Beet Juice Concentrate
•Benzaldehyde
•Benzaldehyde Glyceryl Acetal
•Benzoic Acid, Benzoin
•Benzoin Resin
•Benzophenone
•Benzyl Alcohol
•Benzyl Benzoate
•Benzyl Butyrate
•Benzyl Cinnamate
•Benzyl Propionate
•Benzyl Salicylate
•Bergamot Oil
•Bisabolene
•Black Currant Buds Absolute
•Borneol
•Bornyl Acetate
•Buchu Leaf Oil
•1,3-Butanediol
•2,3-Butanedione
•1-Butanol
•2-Butanone
•4(2-Butenylidene)-3,5,5-Trimethyl-2-Cyclohexen-1-One
•Butter, Butter Esters, and Butter Oil
•Butyl Acetate
•Butyl Butyrate
•Butyl Butyryl Lactate
•Butyl Isovalerate
•Butyl Phenylacetate
•Butyl Undecylenate
•3-Butylidenephthalide
•Butyric Acid]
•Cadinene
•Caffeine
•Calcium Carbonate
•Camphene
•Cananga Oil
•Capsicum Oleoresin
•Caramel Color
•Caraway Oil
•Carbon Dioxide
•Cardamom Oleoresin, Extract, Seed Oil, and Powder
•Carob Bean and Extract
•beta-Carotene
•Carrot Oil
•Carvacrol
•4-Carvomenthenol
•1-Carvone
•beta-Caryophyllene
•beta-Caryophyllene Oxide
•Cascarilla Oil and Bark Extract
•Cassia Bark Oil
•Cassie Absolute and Oil
•Castoreum Extract, Tincture and Absolute
•Cedar Leaf Oil
•Cedarwood Oil Terpenes and Virginiana
•Cedrol
•Celery Seed Extract, Solid, Oil, And Oleoresin
•Cellulose Fiber
•Chamomile Flower Oil And Extract
•Chicory Extract
•Chocolate
•Cinnamaldehyde
•Cinnamic Acid
•Cinnamon Leaf Oil, Bark Oil, and Extract
•Cinnamyl Acetate
•Cinnamyl Alcohol
•Cinnamyl Cinnamate
•Cinnamyl Isovalerate
•Cinnamyl Propionate
•Citral
•Citric Acid
•Citronella Oil
•dl-Citronellol
•Citronellyl Butyrate
•itronellyl Isobutyrate
•Civet Absolute
•Clary Oil
•Clover Tops, Red Solid Extract
•Cocoa
•Cocoa Shells, Extract, Distillate And Powder
•Coconut Oil
•Coffee
•Cognac White and Green Oil
•Copaiba Oil
•Coriander Extract and Oil
•Corn Oil
•Corn Silk
•Costus Root Oil
•Cubeb Oil
•Cuminaldehyde
•para-Cymene
•1-Cysteine

•Dandelion Root Solid Extract
•Davana Oil
•2-trans, 4-trans-Decadienal
•delta-Decalactone
•gamma-Decalactone
•Decanal
•Decanoic Acid
•1-Decanol
•2-Decenal
•Dehydromenthofurolactone
•Diethyl Malonate
•Diethyl Sebacate
•2,3-Diethylpyrazine
•Dihydro Anethole
•5,7-Dihydro-2-Methylthieno(3,4-D) Pyrimidine
•Dill Seed Oil and Extract
•meta-Dimethoxybenzene
•para-Dimethoxybenzene
•2,6-Dimethoxyphenol
•Dimethyl Succinate
•3,4-Dimethyl-1,2 Cyclopentanedione
•3,5- Dimethyl-1,2-Cyclopentanedione
•3,7-Dimethyl-1,3,6-Octatriene
•4,5-Dimethyl-3-Hydroxy-2,5-Dihydrofuran-2-One
•6,10-Dimethyl-5,9-Undecadien-2-One
•3,7-Dimethyl-6-Octenoic Acid
•2,4 Dimethylacetophenone
•alpha,para-Dimethylbenzyl Alcohol
•alpha,alpha-Dimethylphenethyl Acetate
•alpha,alpha Dimethylphenethyl Butyrate
•2,3-Dimethylpyrazine
•2,5-Dimethylpyrazine
•2,6-Dimethylpyrazine
•Dimethyltetrahydrobenzofuranone
•delta-Dodecalactone
•gamma-Dodecalactone
•para-Ethoxybenzaldehyde
•Ethyl 10-Undecenoate
•Ethyl 2-Methylbutyrate
•Ethyl Acetate
•Ethyl Acetoacetate
•Ethyl Alcohol
•Ethyl Benzoate
•Ethyl Butyrate
•Ethyl Cinnamate
•Ethyl Decanoate
•Ethyl Fenchol
•Ethyl Furoate
•Ethyl Heptanoate
•Ethyl Hexanoate
•Ethyl Isovalerate
•Ethyl Lactate
•Ethyl Laurate
•Ethyl Levulinate
•Ethyl Maltol
•Ethyl Methyl Phenylglycidate
•Ethyl Myristate
•Ethyl Nonanoate
•Ethyl Octadecanoate
•Ethyl Octanoate
•Ethyl Oleate
•Ethyl Palmitate
•Ethyl Phenylacetate
•Ethyl Propionate
•Ethyl Salicylate
•Ethyl trans-2-Butenoate
•Ethyl Valerate
•Ethyl Vanillin
•2-Ethyl (or Methyl)-(3,5 and 6)-Methoxypyrazine
•2-Ethyl-1-Hexanol, 3-Ethyl -2 -Hydroxy-2-Cyclopenten-1-One
•2-Ethyl-3, (5 or 6)-Dimethylpyrazine
•5-Ethyl-3-Hydroxy-4-Methyl-2(5H)-Furanone
•2-Ethyl-3-Methylpyrazine
•4-Ethylbenzaldehyde
•4-Ethylguaiacol
•para-Ethylphenol
•3-Ethylpyridine
•Eucalyptol
•Farnesol
•D-Fenchone
•Fennel Sweet Oil
•Fenugreek, Extract, Resin, and Absolute
•Fig Juice Concentrate
•Food Starch Modified
•Furfuryl Mercaptan
•4-(2-Furyl)-3-Buten-2-One
•Galbanum Oil
•Genet Absolute
•Gentian Root Extract
•Geraniol
•Geranium Rose Oil
•Geranyl Acetate
•Geranyl Butyrate
•Geranyl Formate
•Geranyl Isovalerate
•Geranyl Phenylacetate
•Ginger Oil and Oleoresin
•1-Glutamic Acid
•1-Glutamine
•Glycerol
•Glycyrrhizin Ammoniated
•Grape Juice Concentrate
•Guaiac Wood Oil
•Guaiacol
•Guar Gum
•2,4-Heptadienal
•gamma-Heptalactone
•Heptanoic Acid
•2-Heptanone
•3-Hepten-2-One
•2-Hepten-4-One
•4-Heptenal
•trans -2-Heptenal
•Heptyl Acetate
•omega-6-Hexadecenlactone
•gamma-Hexalactone
•Hexanal
•Hexanoic Acid
•2-Hexen-1-Ol
•3-Hexen-1-Ol
•cis-3-Hexen-1-Yl Acetate
•2-Hexenal
•3-Hexenoic Acid
•trans-2-Hexenoic Acid
•cis-3-Hexenyl Formate
•Hexyl 2-Methylbutyrate
•Hexyl Acetate
•Hexyl Alcohol
•Hexyl Phenylacetate
•1-Histidine
•Honey
•Hops Oil
•Hydrolyzed Milk Solids
•Hydrolyzed Plant Proteins
•5-Hydroxy-2,4-Decadienoic Acid delta- Lactone
•4-Hydroxy-2,5-Dimethyl-3(2H)-Furanone
•2-Hydroxy-3,5,5-Trimethyl-2-Cyclohexen-1-One
•4-Hydroxy -3-Pentenoic Acid Lactone
•2-Hydroxy-4-Methylbenzaldehyde
•4-Hydroxybutanoic Acid Lactone
•Hydroxycitronellal
•6-Hydroxydihydrotheaspirane
•4-(para-Hydroxyphenyl)-2-Butanone
•Hyssop Oil
•Immortelle Absolute and Extract
•alpha-Ionone
•beta-Ionone
•alpha-Irone
•Isoamyl Acetate
•Isoamyl Benzoate
•Isoamyl Butyrate
•Isoamyl Cinnamate
•Isoamyl Formate, Isoamyl Hexanoate
•Isoamyl Isovalerate
•Isoamyl Octanoate
•Isoamyl Phenylacetate
•Isobornyl Acetate
•Isobutyl Acetate
•Isobutyl Alcohol
•Isobutyl Cinnamate
•Isobutyl Phenylacetate
•Isobutyl Salicylate
•2-Isobutyl-3-Methoxypyrazine
•alpha-Isobutylphenethyl Alcohol
•Isobutyraldehyde
•Isobutyric Acid
•d,l-Isoleucine
•alpha-Isomethylionone
•2-Isopropylphenol
•Isovaleric Acid
•Jasmine Absolute, Concrete and Oil
•Kola Nut Extract
•Labdanum Absolute and Oleoresin
•Lactic Acid
•Lauric Acid
•Lauric Aldehyde
•Lavandin Oil
•Lavender Oil
•Lemon Oil and Extract
•Lemongrass Oil
•1-Leucine
•Levulinic Acid
•Licorice Root, Fluid, Extract and Powder
•Lime Oil
•Linalool
•Linalool Oxide
•Linalyl Acetate
•Linden Flowers
•Lovage Oil And Extract
•1-Lysine]
•Mace Powder, Extract and Oil
•Magnesium Carbonate
•Malic Acid
•Malt and Malt Extract
•Maltodextrin
•Maltol
•Maltyl Isobutyrate
•Mandarin Oil
•Maple Syrup and Concentrate
•Mate Leaf, Absolute and Oil
•para-Mentha-8-Thiol-3-One
•Menthol
•Menthone
•Menthyl Acetate
•dl-Methionine
•Methoprene
•2-Methoxy-4-Methylphenol
•2-Methoxy-4-Vinylphenol
•para-Methoxybenzaldehyde
•1-(para-Methoxyphenyl)-1-Penten-3-One
•4-(para-Methoxyphenyl)-2-Butanone
•1-(para-Methoxyphenyl)-2-Propanone
•Methoxypyrazine
•Methyl 2-Furoate
•Methyl 2-Octynoate
•Methyl 2-Pyrrolyl Ketone
•Methyl Anisate
•Methyl Anthranilate
•Methyl Benzoate
•Methyl Cinnamate
•Methyl Dihydrojasmonate
•Methyl Ester of Rosin, Partially Hydrogenated
•Methyl Isovalerate
•Methyl Linoleate (48%)
•Methyl Linolenate (52%) Mixture
•Methyl Naphthyl Ketone
•Methyl Nicotinate
•Methyl Phenylacetate
•Methyl Salicylate
•Methyl Sulfide
•3-Methyl-1-Cyclopentadecanone
•4-Methyl-1-Phenyl-2-Pentanone
•5-Methyl-2-Phenyl-2-Hexenal
•5-Methyl-2-Thiophenecarboxaldehyde
•6-Methyl-3,-5-Heptadien-2-One
•2-Methyl-3-(para-Isopropylphenyl) Propionaldehyde
•5-Methyl-3-Hexen-2-One
•1-Methyl-3Methoxy-4-Isopropylbenzene
•4-Methyl-3-Pentene-2-One
•2-Methyl-4-Phenylbutyraldehyde
•6-Methyl-5-Hepten-2-One
•4-Methyl-5-Thiazoleethanol
•4-Methyl-5-Vinylthiazole
•Methyl-alpha-Ionone
•Methyl-trans-2-Butenoic Acid
•4-Methylacetophenone
•para-Methylanisole
•alpha-Methylbenzyl Acetate
•alpha-Methylbenzyl Alcohol
•2-Methylbutyraldehyde
•3-Methylbutyraldehyde
•2-Methylbutyric Acid
•alpha-Methylcinnamaldehyde
•Methylcyclopentenolone
•2-Methylheptanoic Acid
•2-Methylhexanoic Acid
•3-Methylpentanoic Acid
•4-Methylpentanoic Acid
•2-Methylpyrazine
•5-Methylquinoxaline
•2-Methyltetrahydrofuran-3-One
•(Methylthio)Methylpyrazine (Mixture Of Isomers)
•3-Methylthiopropionaldehyde
•Methyl 3-Methylthiopropionate
•2-Methylvaleric Acid
•Mimosa Absolute and Extract
•Molasses Extract and Tincture
•Mountain Maple Solid Extract
•Mullein Flowers
•Myristaldehyde
•Myristic Acid
•Myrrh Oil
•beta-Napthyl Ethyl Ether
•Nerol
•Neroli Bigarde Oil
•Nerolidol
•Nona-2-trans,6-cis-Dienal
•2,6-Nonadien-1-Ol
•gamma-Nonalactone
•Nonanal
•Nonanoic Acid
•Nonanone
•trans-2-Nonen-1-Ol
•2-Nonenal
•Nonyl Acetate
•Nutmeg Powder and Oil
•Oak Chips Extract and Oil
•Oak Moss Absolute
•9,12-Octadecadienoic Acid (48%) And 9,12,15-Octadecatrienoic Acid (52%)
•delta-Octalactone
•gamma-Octalactone
•Octanal
•Octanoic Acid
•1-Octanol
•2-Octanone
•3-Octen-2-One
•1-Octen-3-Ol
•1-Octen-3-Yl Acetate
•2-Octenal
•Octyl Isobutyrate
•Oleic Acid
•Olibanum Oil
•Opoponax Oil And Gum
•Orange Blossoms Water, Absolute, and Leaf Absolute
•Orange Oil and Extract
•Origanum Oil
•Orris Concrete Oil and Root Extract
•Palmarosa Oil
•Palmitic Acid
•Parsley Seed Oil
•Patchouli Oil
•omega-Pentadecalactone
•2,3-Pentanedione
•2-Pentanone
•4-Pentenoic Acid
•2-Pentylpyridine
•Pepper Oil, Black And White
•Peppermint Oil
•Peruvian (Bois De Rose) Oil
•Petitgrain Absolute, Mandarin Oil and Terpeneless Oil
•alpha-Phellandrene
•2-Phenenthyl Acetate
•Phenenthyl Alcohol
•Phenethyl Butyrate
•Phenethyl Cinnamate
•Phenethyl Isobutyrate
•Phenethyl Isovalerate
•Phenethyl Phenylacetate
•Phenethyl Salicylate
•1-Phenyl-1-Propanol
•3-Phenyl-1-Propanol
•2-Phenyl-2-Butenal
•4-Phenyl-3-Buten-2-Ol
•4-Phenyl-3-Buten-2-One
•Phenylacetaldehyde
•Phenylacetic Acid
•1-Phenylalanine
•3-Phenylpropionaldehyde
•3-Phenylpropionic Acid
•3-Phenylpropyl Acetate
•3-Phenylpropyl Cinnamate
•2-(3-Phenylpropyl)Tetrahydrofuran
•Phosphoric Acid
•Pimenta Leaf Oil
•Pine Needle Oil, Pine Oil, Scotch
•Pineapple Juice Concentrate
•alpha-Pinene, beta-Pinene
•D-Piperitone
•Piperonal
•Pipsissewa Leaf Extract
•Plum Juice
•Potassium Sorbate
•1-Proline
•Propenylguaethol
•Propionic Acid
•Propyl Acetate
•Propyl para-Hydroxybenzoate
•Propylene Glycol
•3-Propylidenephthalide
•Prune Juice and Concentrate
•Pyridine
•Pyroligneous Acid And Extract
•Pyrrole
•Pyruvic Acid
•Raisin Juice Concentrate
•Rhodinol
•Rose Absolute and Oil
•Rosemary Oil
•Rum
•Rum Ether
•Rye Extract
•Sage, Sage Oil, and Sage Oleoresin
•Salicylaldehyde
•Sandalwood Oil, Yellow
•Sclareolide
•Skatole
•Smoke Flavor
•Snakeroot Oil
•Sodium Acetate
•Sodium Benzoate
•Sodium Bicarbonate
•Sodium Carbonate
•Sodium Chloride
•Sodium Citrate
•Sodium Hydroxide
•Solanone
•Spearmint Oil
•Styrax Extract, Gum and Oil
•Sucrose Octaacetate
•Sugar Alcohols
•Sugars
•Tagetes Oil
•Tannic Acid
•Tartaric Acid
•Tea Leaf and Absolute
•alpha-Terpineol
•Terpinolene
•Terpinyl Acetate
•5,6,7,8-Tetrahydroquinoxaline
•1,5,5,9-Tetramethyl-13-Oxatricyclo(8.3.0.0(4,9))Tridecane
•2,3,4,5, and 3,4,5,6-Tetramethylethyl-Cyclohexanone
•2,3,5,6-Tetramethylpyrazine
•Thiamine Hydrochloride
•Thiazole
•1-Threonine
•Thyme Oil, White and Red
•Thymol
•Tobacco Extracts
•Tochopherols (mixed)
•Tolu Balsam Gum and Extract
•Tolualdehydes
•para-Tolyl 3-Methylbutyrate
•para-Tolyl Acetaldehyde
•para-Tolyl Acetate
•para-Tolyl Isobutyrate
•para-Tolyl Phenylacetate
•Triacetin
•2-Tridecanone
•2-Tridecenal
•Triethyl Citrate
•3,5,5-Trimethyl -1-Hexanol
•para,alpha,alpha-Trimethylbenzyl Alcohol
•4-(2,6,6-Trimethylcyclohex-1-Enyl)But-2-En-4-One
•2,6,6-Trimethylcyclohex-2-Ene-1,4-Dione
•2,6,6-Trimethylcyclohexa-1,3-Dienyl Methan
•4-(2,6,6-Trimethylcyclohexa-1,3-Dienyl)But-2-En-4-One
•2,2,6-Trimethylcyclohexanone
•2,3,5-Trimethylpyrazine
•1-Tyrosine
•delta-Undercalactone
•gamma-Undecalactone
•Undecanal
•2-Undecanone, 1
•0-Undecenal
•Urea
•Valencene
•Valeraldehyde
•Valerian Root Extract, Oil and Powder
•Valeric Acid
•gamma-Valerolactone
•Valine
•Vanilla Extract And Oleoresin
•Vanillin
•Veratraldehyde
•Vetiver Oil
•Vinegar
•Violet Leaf Absolute
•Walnut Hull Extract
•Water
•Wheat Extract And Flour
•Wild Cherry Bark Extract
•Wine and Wine Sherry
•Xanthan Gum
•3,4-Xylenol
•Yeast
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raport: 6 mln ludzi umrze w przyszłym roku przez palenie tytoniu

Około sześciu milionów ludzi umrze w przyszłym roku na skutek palenia tytoniu - wynika z opublikowanego w Dublinie raportu "Tobacco Atlas" Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Badań nad Rakiem oraz Światowej Fundacji ds. Walki z Chorobami Płuc (WLF).
"Palenie tytoniu to przyczyna co dziesiątego zgonu na całym świecie" - czytamy w raporcie. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, do 2020 roku liczba zgonów spowodowanych paleniem tytoniu wzrośnie do 7 mln rocznie, a do 2030 roku przekroczy 8 mln. Autorzy badania ostrzegają, że "jeśli nie zostaną powzięte skuteczne działania zniechęcające młodych ludzi do palenia, w XXI wieku tytoń zabije miliard ludzi".

"Tobacco Atlas" przypomina, że od 33 do 50% wszystkich palących umiera z powodu nałogu. Średnio palacz żyje krócej o 15 lat. Przyczyny śmierci wśród palaczy to przede wszystkim rak (jedna trzecia wszystkich zgonów), choroby serca i odma płuc.

Jak wynika z raportu, na całym świecie pali miliard mężczyzn - 35% wszystkich mężczyzn w krajach rozwiniętych i 50% w krajach rozwijających się. Wśród kobiet jest to 250 mln - odpowiednio 22 i 9% wszystkich kobiet. Z raportu wynika również, że przez ostatnich 40 lat liczba palaczy spadła w bogatych krajach, takich jak USA, Wielka Brytania czy Japonia, jednak odwrotne zjawisko da się zaobserwować w wielu krajach rozwijających się.

W ścisłej czołówce niechlubnego zestawienia znalazły się Chiny, gdzie 60% męskiej części populacji to palacze. To ponad 311 mln osób - więcej niż liczba mieszkańców USA. Państwo Środka przoduje też w produkcji papierosów.

Autorzy raportu szacują, że skutki palenia tytoniu - koszty leczenia, zmniejszona wydajność palaczy, zanieczyszczenie środowiska - kosztują światową gospodarkę 500 mld USD rocznie (prawie 1,5 biliona zł) i zmniejszają PKB jednego kraju nawet o 3,6%.

http://www.portalspozywczy.pl/inne/papie.....20526.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Już niebawem elektroniczne papierosy, które sprzedają się w Polsce jak świeże bułeczki - mogą zniknąć z rynku. Powód? Zabiegają o to lobbyści producentów gum i plastrów nikotynowych, którzy wskazują na szkodliwość tej metody walki z nałogiem. Do wprowadzenia zakazu sprzedaży e-papierosów przychylnie odnosi się resort zdrowia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Pomysł Ministerstwa Zdrowia popierają też posłowie z sejmowej komisji zdrowia. Dlatego ma on duże szanse na realizację.

Elektroniczne papierosy szturmem zdobyły polski rynek. Można je kupić na specjalnych stoiskach w galeriach handlowych. Kosztują od 170 do 440 zł. E-papierosy dużą popularnością cieszą się zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Tylko w Holandii sprzedano ich w ubiegłym roku aż 170 tys.

Czym zawinił e-papieros?

Choć nie zawierają substancji smolistych, sztuczne papierosy - podobnie jak te tradycyjne - pozwalają palaczom zaciągać się nikotyną. Tymczasem - jak podkreśla Ministerstwa Zdrowia - przyjmowanie niekontrolowanych dawek nikotyny grozi uzależnieniem, a nawet przedawkowaniem.

W tej sytuacji resort zdrowia wskazuje na większe bezpieczeństwo aptecznych plastrów i gum, które wspomagają wyprowadzanie z uzależnienia.

mon/tr/k


za: Dziennik Gazeta Prawna; tvn24.pl
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe - elektroniczne papierosy.
podobno swego czasu apple miało jakieś wąty, że google nie zgodziło się na reklamę tych elektronicznych papierosów iSmoke...
tylko czekac aż wprowadza elektroniczną marihuanę, którą można palić wszędzie, bo nie produkuje dymu.
w wersji apple nazwą to pewnie iPot Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


dlaczego papierosy są złe dla NWO?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile