W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ubezpieczenie OC  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1821
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="easy russian"]Dostałem nakaz zapłaty kary z UFG za brak ciągłości ubezpieczenia . /quote]

Posiadasz cokolwiek i będziesz nieszczęśliwy

poczytaj:
https://www.forumsamochodowe.pl/przerwa-.....124394.htm
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MENTAT napisał:
@easy, tylko tu: viewtopic.php?t=29762

Dzięki, rozmawiałem dziś z godzinę telefonicznie z Krzyśkiem (Zawodowy Polak), pokierował mnie na to swoje niedawne nagranie
ale z tego co widzę te ich rady niewiele dają. List buntowniczy możesz wysłać a oni i tak wjadą na konto i zabiorą haracz


==========================================

nihil novi napisał:
.......................
poczytaj:
https://www.forumsamochodowe.pl/przerwa-.....124394.htm

Dzięki - już tam "idę". 👍

To daje nadzieję, tak jest u mnie:
Cytat:
Generalnie jest tak że UFG może nałożyć karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli. Czyli mając na uwadze twój przypadek karę mogą nałożyć Ci tylko do końca roku. Jeżeli tego nie zrobią to już w przyszłym roku w styczniu nie będą mogli tego zrobić. Płacisz tylko za okres bez ubezpieczenia w roku, w którym wykryto lukę w historii ubezpieczenia. Nie masz OC w okresie 13-28 lutego 2021 roku. Jak zostanie wykryta ta luka do końca roku 2021 to zapłacisz karę ale już jak zostanie wykryta w 2022 nie zapłacisz kary. Ja to tak zrozumiałem czytając niedawno przepisy. Tak samo jak byś nie miał OC od np. 15 sierpnia 2018 roku a wykryli by ci to teraz w 2021 roku to byś zapłacił karę tylko od stycznia 2021 do dnia dzisiejszego.
Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/przerwa-.....124394.htm


hm....
"lukę" "wykryli" podobno w czerwcu 2021 ale do mnie pismo przyszło w marcu 2022.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@easy - to zależy czy podchodzisz do sprawy POWAŻNIE, czy od dupy strony.
easy russian napisał:
z tego co widzę te ich rady niewiele dają. List buntowniczy możesz wysłać a oni i tak wjadą na konto i zabiorą haracz
DLATEGO trzeba mieć czyste konto Smile Cool .. "przezorny ubezpieczony" Idea
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
.............
DLATEGO trzeba mieć czyste konto Smile Cool .. "przezorny ubezpieczony" Idea


wiesz... ale kilka setek muszę tam mieć żeby opłacać rachunki. Ja mieszkam na dalekim zadupiu i jakbym miał co chwila do miasta jeździć....
Wygodne to jest a i tańsze bo dziś za stanie w kolejce na poczcie opłatę jeszcze pobierają.
No ale i ten wariant rozważam, wczoraj rozmawiałem z kimś kto zlikwidował konto bankowe. Tylko, że 10 lat temu miałem przypadek, że po 700 zł trzech komorników przyjechało mi pod furtkę i zaczęli dobierać się do samochodu, który mieć muszę. Brak konta może nie uchronić przed grabieżą. To był czas gdy straż wiejska dorabiała sobie robiąc zdjęcia na ulicach i gdzieś w Słupsku za długo stałem przy targowisku.
Aha!! wiadomość z ostatniej chwili! Rozmawiałem z bliskim znajomym radząc się w sprawie: podobno wchodzi przepis, że jak spóźnisz się z przeglądem to też stawka wzrasta dwukrotnie, ten kumpel był niedawno na stacji diagnostycznej i diagnosta go ostrzegł, że cos takiego wchodzi w życie. Za coś muszą żywić tych ukrów - rabunek na całego.

Jeszcze coś sprostuję, zacytowałem 2 posty wcześniej takie coś:
Cytat:
Generalnie jest tak że UFG może nałożyć karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli. Czyli mając na uwadze twój przypadek karę mogą nałożyć Ci tylko do końca roku. Jeżeli tego nie zrobią to już w przyszłym roku w styczniu nie będą mogli tego zrobić.
Dopisałem , że to daje nadzieję ale u mnie (tak piszą), kontrolę niby zrobili w roku właśnie w roku "wykroczenia" tylko powiadomienie od nich dostałem w roku następnym.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
po 700 zł trzech komorników przyjechało mi pod furtkę i zaczęli dobierać się do samochodu, który mieć muszę. Brak konta może nie uchronić przed grabieżą.
No tak, a ty coś sobie myślał .. święte prawo bandyty. Na takie okazje masz z kolei to: viewtopic.php?p=466575#466575 ... Ej, sorry, ale trzeba im utrudniać życie - a nie ułatwiać. Rolling Eyes .. No niestety, wojna nie matka... Można też jakimś rottweilerem poszczuć - o ile takowe zwierzę posiadamy . Ale jeżeli komornik zjawia się w obstawie własnych psów najemnych - to już tylko własna pomysłowość może nas uratować przed obrabowaniem. Idea
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes Zdałyby się jakieś CHŁOSTRY ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_Ch%C5%82opskie ) bo wtedy już tylko w kupie śiła .
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
To był czas gdy straż wiejska dorabiała sobie robiąc zdjęcia na ulicach i gdzieś w Słupsku za długo stałem przy targowisku.


to w tej wsi manualnie liczą czas postoju? ponoć są tam parkometry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 01 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a jeżeli zależy ci po prostu w pierwszej kolejności na tym, żeby dali ci zwyczajnie spokój, nie ścigali i darowali Karę - to niekiedy pożądany skutek przynosi pokajanie się i leżenie na plecach z rozłożonymi kończynami, napisz np. jak bardzo ci przykro że jesteś biedny, i prosisz o łaskawość i wyrozumiałość, a także anulat nadmiarowego długu w całości, a to co musisz zapłacić i tak - o rozłożenie na raty ewentualnie ---- ....i przeciągaj to w nięskończoność - a inflacja dokona reszt roboty... Rolling Eyes . Pokorne i uniżone kajanie się wraz z czynnym żalem, biciem w piersi i lizaniem butów czasem działa - gdyż każdy PAN lubi ten uczuć, kiedy honorem jego NIEWOLNIKA jest WIERNOŚĆ.
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 08 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
... .......... Pokorne i uniżone kajanie się wraz z czynnym żalem, biciem w piersi i lizaniem butów czasem działa - gdyż każdy PAN lubi ten uczuć, kiedy honorem jego NIEWOLNIKA jest WIERNOŚĆ.

kiedyś dawno temu księgowa namówiła mnie na takie rozwiazanie sytuacji ale podle sie po tym czułem.
To kajanie się nigdy nie ma końca a k@rwy urzędnicze się tuczą. 20 lat temu wygrałem z US "pałując" się z nimi
pismami dośc długo i dali mi spokój. Tu poszło pismo ale nie lizanie stóp, dam znać jaki jest efekt.
Anglicy wyszli z Indii bo Ghandi przemówił do narodu i któregoś dnia Hindusi po prostu nie przyszli do pracy.
Będą nas tak długo yebać jak długo ludzie w pojedynkę będą im lizać stopy. Przecież ten przestępczy proceder
zniknąłby jutro gdyby większość im pokazała faka.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 23:53, 08 Cze '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
emisariusz napisał:
... .......... Pokorne i uniżone kajanie się wraz z czynnym żalem, biciem w piersi i lizaniem butów czasem działa - gdyż każdy PAN lubi ten uczuć, kiedy honorem jego NIEWOLNIKA jest WIERNOŚĆ.

kiedyś dawno temu księgowa namówiła mnie na takie rozwiazanie sytuacji ale podle sie po tym czułem.
To kajanie się nigdy nie ma końca a k@rwy urzędnicze się tuczą. 20 lat temu wygrałem z US "pałując" się z nimi
pismami dośc długo i dali mi spokój. Tu poszło pismo ale nie lizanie stóp, dam znać jaki jest efekt.
Anglicy wyszli z Indii bo Ghandi przemówił do narodu i któregoś dnia Hindusi po prostu nie przyszli do pracy.
Będą nas tak długo yebać jak długo ludzie w pojedynkę będą im lizać stopy. Przecież ten przestępczy proceder
zniknąłby jutro gdyby większość im pokazała faka.


jesteś naiwny jak przedszkolak.
Poczytaj o tym, jak kiedyś - może to pamiętasz, kto wie - faka pokazało 10 mln "ludzi pracy" i sprzeciwili się ówczesnej władzy rzucając pezetpeerowskie legitymacje, zastępując je solidarnościowymi. Co było tego efektem?
Chcesz tego samego? Miałeś teraz 2,5 roku stanu medycznej konfrontacji. Co zrobił "lud"...?
Mają pozostać w domu? Już byli i pokazali jacy są skłonni do walki o swoje.
Mają opuścić miejsce pracy... a kto za nich będzie tyrał na kredyty? Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że 90% domów i mieszkań są na kredyt. Musisz dorosnąć i widzieć świat takim jaki jest, zamiast cytować jakiegoś indyjczyka. Musisz zrozumieć, że skuteczne mogą być wyłącznie reguły jakimi posługują się ci, których chcesz "załatwić" pracowniczą absencją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ubezpieczenie OC
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile