W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prosty test krwi pozwoli określić płeć dziecka   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 3128
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 04 Sty '12   Temat postu: Prosty test krwi pozwoli określić płeć dziecka Odpowiedz z cytatem

Koreańscy badacze odkryli nowy nieinwazyjny sposób na sprawdzenie płci nienarodzonego dziecka już w pierwszym trymestrze ciąży - informuje serwis EurekAlert. Wyniki badań zostały opublikowane w styczniowym "The FASEB Journal".

Badacze z University School of Medicine w Seulu przekonują, że dotychczasowe metody określania płci płodu niedługo przejdą do historii. Znaleźli oni nowe, łatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy zmierzyć poziom enzymów DYS14 i GAPDH we krwi matki, aby przewidzieć, czy jej dziecko będzie chłopcem czy dziewczynką. W dodatku badanie jest skuteczne już w pierwszym trymestrze ciąży. Jest to pierwszy test tego typu.

- Dotychczas wczesne określenie płci płodu było możliwe dzięki zastosowaniu inwazyjnych metod badawczych takich, jak pobieranie próby z kosmówki lub punkcja owodni. Jednak te badania wciąż niosą ze sobą ryzyko poronienia w wysokości jednego do dwóch procent i mogą być przeprowadzone dopiero w 11 tygodniu ciąży. Z kolei zastosowanie ultrasonografii nie jest skuteczne w pierwszym trymestrze, ponieważ genitalia dziecka nie są w pełni rozwinięte - tłumaczy Hyun Mee Ryu, naukowiec zaangażowany w badanie.

Naukowcy w ramach poszukiwania nowej metody, przebadali 203 kobiety, które były w pierwszym trymestrze ciąży. Pobrali od nich próbki osocza i oszacowali występującą w nim ilość enzymów DYS14 i GAPDH, dzięki czemu mogli określić płeć płodu. Rezultaty zostały potwierdzone po porodzie.

- Potrzeba jeszcze wielu badań, zanim tego typu test wejdzie do powszechnego użycia. Jednak to badanie pokazuje, że określenie płci dziecka jest możliwe już w pierwszych tygodniach po poczęciu. Współcześnie rodzice otrzymują czasem błędne informacje, dotyczące płci nienarodzonego dziecka. Ten test powinien być pomocny w rozwiewaniu wszelkich wątpliwości, na jakie narażone jest badanie ultrasonograficzne - dodaje Gerald Weissmann, redaktor naczelny "The FASEB Journal".


http://wiadomosci.onet.pl/nauka/prosty-t.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyda się w Indiach, będą mogli szybciej sprawdzić, czy dziewczynka i przeprowadzić aborcję we wczesnym okresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce też się przyda. Ja tam nie chciałbym mieć córki. Syn to jest syn a nie tam kolejne słabe ogniwo zaraz za żoną Very Happy Po za tym idź i kupuj sukieneczki fuuuj! A syn to jest syn, jak już swoje lata skończy to można sobie chlapnąć razem, pogadać od dupie Marynie i starych góralach Smile A córka przyprowadzi jakiegoś łachmytę i weź się szarp z jakimś gnojem, co masz go z założenia w najgłębszym poważaniu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
W Polsce też się przyda. Ja tam nie chciałbym mieć córki. Syn to jest syn a nie tam kolejne słabe ogniwo zaraz za żoną Very Happy Po za tym idź i kupuj sukieneczki fuuuj! A syn to jest syn, jak już swoje lata skończy to można sobie chlapnąć razem, pogadać od dupie Marynie i starych góralach Smile A córka przyprowadzi jakiegoś łachmytę i weź się szarp z jakimś gnojem, co masz go z założenia w najgłębszym poważaniu Smile

Kupowanie pieluszek, a przede wszystkim ich zmiana to dla Ciebie mniejsze fuuuj niż kupowanie sukieneczek?
Nigdy nie "chlapnąłeś" sobie razem z kobietą?
Uważasz, że jesteś jakimś łachmytą, którego poznała Twoja żona i z którym jej rodzice muszą się szarpać traktując go jak gnoja?

Twoje życie musi być bardzo przykre i przygnębiające... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega zdaje się ma córkę..
córka jest o tyle dobra, że przynajmniej daje gwarancję że jak dorośnie to nie okaże się pedałem Smile
niby śmieszne - ale w praktyce niezwykle istotne w przypadku rodzica z homofobią.

tak czy owak, zgadzam się, że test się przyda nie tylko w indiach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zażartowałem sobie a tu od razu fru o moim przygnębiającym życiu.
Hehe gwarancja, że nie zostanie pedałem, dobre Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
kolega zdaje się ma córkę..

I dlatego pisze, że nie chciałby jej mieć? Smile
No, chyba, że chodzi o moją córkę, z której jestem dumny. Smile

Bimi napisał:
córka jest o tyle dobra, że przynajmniej daje gwarancję że jak dorośnie to nie okaże się pedałem Smile

Homofilia występuje u obu płci, więc moja córka być może okaże się być lesbijką.
Na razie za wcześnie na symptomy takiego zaburzenia.

Bimi napisał:
tak czy owak, zgadzam się, że test się przyda nie tylko w indiach.

Statystycznie rodzi się tyle samo dzieci obu płci, a przedwczesna wiedza o płci dziecka może być wykorzystana wyłącznie przez rodziców, którzy mają uprzedzenia co do dziecka konkretnej płci - czyli tak naprawdę nie kochają dziecka, tylko jego płeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Bimi napisał:
kolega zdaje się ma córkę..

I dlatego pisze, że nie chciałby jej mieć? Smile
No, chyba, że chodzi o moją córkę, z której jestem dumny. Smile

Oczywiście że o twoją - jaki mógłby być inny powód, że rzucasz się na drugiego człowieka, jeśli nie to że jesteś dumny ze swojej córki? Niewiele rzeczy wzbudza w człowieku większą agresję niż to gdy ktoś krytykuje jego dziecko Smile

Cytat:
Homofilia występuje u obu płci, więc moja córka być może okaże się być lesbijką.
Na razie za wcześnie na symptomy takiego zaburzenia.

To nie problem. Większość kobiet i tak jest biseksualna - matki o tym wiedzą, a i ojcowie powinni Smile
Taka już nasza kultura i tradycja, że córka przedstawiająca rodzicom swoją partnerkę nie wywołuje aż takiej traumy jak syn przedstawiający im narzeczonego.

Cytat:
Statystycznie rodzi się tyle samo dzieci obu płci, a przedwczesna wiedza o płci dziecka może być wykorzystana wyłącznie przez rodziców, którzy mają uprzedzenia co do dziecka konkretnej płci - czyli tak naprawdę nie kochają dziecka, tylko jego płeć.

Możliwe. Ale co mnie to obchodzi kto kogo kocha, albo za co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, chyba nie macie pojęcia co się w Indiach dzieje skoro ironii nie czujecie. Mnie to rybka, ale być tam facetem w niektórych miejscach jest przejebane, tam są całe wiochy z kilkoma kobietami. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że takie nierówności liczebne prowadzą do patologii takich jak zbiorowe gwałty itp. Mnie to rybka, ale przyszłym pokoleniom chyba można współczuć, nie poruchają sobie chłopaki za dużo, no albo dziewczynki Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Heh, chyba nie macie pojęcia co się w Indiach dzieje skoro ironii nie czujecie. Mnie to rybka, ale być tam facetem w niektórych miejscach jest przejebane, tam są całe wiochy z kilkoma kobietami.

Też mi przejeb. U nas w Polsce są całe seminaria z samymi facetami - zero kobiet!
I jakoś tam nie narzekają... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 04 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Też mi przejeb. U nas w Polsce są całe seminaria z samymi facetami - zero kobiet!
I jakoś tam nie narzekają... Smile


Co innego zjebać sobie życie na własne życzenie, a co innego jak ci rodzice zjebią życie na starcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 05 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
córka jest o tyle dobra, że przynajmniej daje gwarancję że jak dorośnie to nie okaże się pedałem


No chyba że taka Kazia Szczuka się urodzi..
no albo nie daj boże jedna z największych zbrodniczych żydowskich kurew jak wolińska (tfu tfu tfu)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 05 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King - jak to mówią - najważniejsze, żeby było zdrowe. Człowiek nie zdaje sobie na codzień sprawy z tej prostej prawdy.
Faktem jest, że sam chciałem mieć pierwszego syna - udało się. Teraz drugi syn w drodze Smile
Chciałbym też dziewczynkę - bo sam wiesz jak to jest - inne role się im z reguły przeznacza już od początku ucząc, że syn to w garażu pomoże a dziewczyna ciasto upiecze Wink
Chociaż jak sobie pomyślę, że ktoś w przyszłości będzie pierdolił moją robotę... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prosty test krwi pozwoli określić płeć dziecka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile