W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Święto Wyzwolenia Ogórka  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Odsłon: 3168
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M. Jachowicz
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:30, 12 Lip '09   Temat postu: Święto Wyzwolenia Ogórka Odpowiedz z cytatem

W nowoczesnym świecie obchodzimy w lipcu następujące wielkie święta: 4 lipca - rocznicę ogłoszenia niepodległości przez Stany Zjednoczone, 14 lipca - rocznicę zburzenia Bastylii. Dawniej jeszcze obchodzono rocznicę manifestu PKWN w dniu 22 lipca. Święto to zostało zapomniane i na jego miejsce wchodzi nowe: Święto Wyzwolenia Ogórka.

Zacznijmy od 4 lipca. Jest to rocznica ogłoszenia niepodległości przez USA. Proklamacja ta została ogłoszona w kontekście wprowadzenia podatku (a właściwie cła) od herbaty przez władze brytyjskie. Narzucenie takiego podatku ówcześni Amerykanie odebrali jako zamach na ich wolność. Wprowadzenie tego drobnego podatku zakończyło się rewolucją a następnie secesją. Na tym przykładzie widać zmianę mentalności społeczeństw. Człowiekowi postmodernistycznemu dowala się podatki na każdą okazję i na dodatek czuje się on subiektywnie wolny. Obiektywne ograniczenia wolności jednostek nie kończą się protestami, a rządzącym nie grozi rewolucja tak jak to miało miejsce w wiekach ciemnych.

Drugą ważną uroczystość obchodzimy 14 lipca, kiedy to imperium Ludwika XVI splajtowało, a poddani w ramach protestu zburzyli symbol władzy jaką była Bastylia i imperatora skrócili o głowę. Również i w przypadku plajty rządzącym postmodernistycznymi państwami nic złego przytrafić się nie może, bo wprawdzie większość państw jest zadłużona na rekordowe sumy, to jednak dogmatem współczesnym jest to, że państwo postmodernistyczne zbankrutować nie może, a co za tym idzie, również skrócenie władcy o głowę, tak jak to miało miejsce w przypadku Ludwika XVI, nie wchodzi w rachubę. Zresztą władcy mając w pamięci los francuskiego monarchy - a z nowszej historii Nicolae Ceausescu - na wszelki wypadek zlikwidowali karę śmieci.

Innym wielkim świętem było niegdyś ogłoszenie Manifestu Lipcowego, ale po tym jak komunizm splajtował, nikt nie chce się chwilowo do niego przyznać. Zniesienie święta Manifestu Lipcowego stworzyło lukę w możliwości świętowania wielkich rocznic w lipcu, ale tu z pomocą idzie nam - jak to często bywa - Unia Europejska, która wprowadziła zmianę na niespotykaną dotąd skalę. Takiego przełomu nie notowano jeszcze w historii ludzkości i jest to mianowicie wyzwolenie ogórka.

Jak powszechnie wiadomo Unia Europejska ma dwa symbole. Jest nim banan i ogórek. Symbole biorą się stąd, że w czasach, gdy powstawały pierwsze struktury UE i władza oligarchów była jeszcze kiepsko ugruntowana, zabrano się - aby pokazać, kto tu rządzi - do uregulowania krzywizny ogórka i banana. Wprawdzie rosnące od wieków na polach Europy ogórki charakteryzowały się krzywizną w kształcie, ale nasi - wówczas jeszcze niedoświadczeni w sprawach agrokultury - oligarchowie zadecydowali, że ogórki w kształcie mają być proste i basta. Dlatego też krzywe w kształcie ogórki zostały niedopuszczone do handlu w supermarketach. Taką to dyskryminacje ogórkową wprowadzili nasi mędrcy z Brukseli.

Drugim wielkopomnym osiągnięciem UE są przepisy odnośnie banana. Tutaj biurokraci okazali się bardziej liberalni i dopuścili do handlu krzywe w kształcie banany. Dyskryminacja bananowa polega jednak na czymś innym niż dyskryminacja ogórkowa. Banany w handlu mają być głównie z kolonii francuskich, wszystkie pozostałe dopuszcza się na zasadzie wyjątku, tak jak w dawnych czasach dopuszczona została do studiów Maria Curie z domu Skłodowska. Poprzez takie ustalenia zostaliśmy zasypani rozmaitymi odpadami rodem z Trzeciego Świata o nazwie banan, ale za to zgodnie z brukselskimi wytycznymi. Banany te charakteryzują się tym, że albo są niedojrzałe i zielone, albo momentalnie przechodzą w etap gnicia i są brązowe. Żółte i dojrzałe banany pojawiają się jedynie w symbolice UE.


Kto pamięta czasy przed zjednoczeniowe i bywał na przykład na dworcu kolejowym w Katowicach, ten mógł zaobserwować dwa zjawiska. Pierwsze: to często odjeżdżające i to nawet w środku nocy pociągi oraz drugie: ogromną liczbę - otwartych nawet w środku nocy - straganów z dojrzałymi i żółtymi bananami o krzywiźnie wprawdzie zgodnie z wytycznymi EU, ale o niewłaściwym pochodzeniu. Niewłaściwe pochodzenie dotyczyło niegdyś maturzystów, którzy starali się dostać na studia np. medyczne. Za właściwe pochodzenie maturzyści otrzymywali niegdyś dodatkowe punkty. W czasach po zjednoczeniowych dodatkowe punkty za pochodzenie nie otrzymują już maturzyści, ale banany, gdy pochodzą z kolonii francuskich.

Jakkolwiek dyskryminacja bananowa trzyma się mocno, tak dyskryminacja ogórkowa została dostrzeżona przez kogoś kompetentnego, bo jak wiadomo dyskryminacja należy do jednych z największych przestępstw naszych czasów. I w ten sposób wrażliwi na dyskryminacje urzędnicy brukselscy zauważyli dyskryminację ogórka krzywego w kształcie w stosunku do ogórka prostego w kształcie i postanowili tego pierwszego wyzwolić z dyskryminacji dopuszczając go do nieograniczonego handlu. Ponieważ dyskryminacje ogórka krzywego w kształcie zniesiono 1 lipca 2009 od tego czasu będziemy świętować dzień wyzwolenia ogórka od dyskryminacji pod względem wyglądu. Niech się święci 1 Lipca!


Maciej Jachowicz

Wersja do druku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Święto Wyzwolenia Ogórka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile