W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Egzorcyzmy Anneliese Michel ( polski lektor)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1426
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 10 Lip '09   Temat postu: Egzorcyzmy Anneliese Michel ( polski lektor) Odpowiedz z cytatem








Cytat:
Anneliese Michel (ur. 21 września 1952 w Leiblfing w Bawarii, zm. 1 lipca 1976 w Klingenbergu nad Menem) - Niemka, która zmarła w niejasnych okolicznościach. Przed śmiercią była wielokrotnie egzorcyzmowana.
Śmierć Anneliese Michel wywołała gorącą dyskusję w mediach niemieckich i falę krytyki w stosunku do Kościoła katolickiego, kapłanów, którzy odprawiali egzorcyzm nad Anneliese, a także jej rodziców. Zarzucano im wiarę w szatana i średniowieczne przesądy, których rzekomo ofiarą stała się Anneliese, na skutek wyczerpania w trakcie przeprowadzania egzorcyzmów.

Anneliese wychowała się w bardzo religijnej rodzinie. Poza swoją religijnością nie odróżniała się specjalnie niczym od młodzieży w jej wieku. Lubiła towarzystwo rówieśników, miała chłopaka. Nie stroniła od różnych form rozrywek takich jak: tańce, zabawy. Jednak po nasileniu się objawów opętania zmuszona była odizolować się od przyjaciół i przerwać studia pedagogiczne, których, w efekcie, nigdy nie ukończyła.

W ostatnich latach życia na jej ciele w charakterystycznych miejscach pojawiły się niegojące się rany i blizny (według Kościoła katolickiego - stygmaty).
Anneliese doświadczała między innymi następujących objawów mogących świadczyć o opętaniu demonicznym: widziała "diabelskie twarze", nie mogła przez chwilę usiedzieć w miejscu, rozbierała się do naga i skakała po ścianach, łapała ptaki i odgryzała im głowy, piła swój mocz, spożywała muchy i pająki, żuła węgiel, gryzła ludzi.

Cierpiała na nieustanną bezsenność, wyła na głos całymi nocami. Skarżyła się na częste uczucie "gorąca", łóżko było dla niej za ciepłe, kołdra nie do zniesienia, szukała chłodu wchodząc cała do zimnej wody, wkładała głowę do muszli klozetowej, tarzała się w czarnym pyle węglowym w piwnicy. Czasami po paranormalnych atakach zastygała na wiele godzin bez ruchu. Twierdziła, że zmuszana była do całodziennego klęczenia na modlitwie.

Lekarze badający stwierdzili anomalie funkcjonowania mięśni szyi, które robiły się twarde i uniemożliwiały połykanie. Napięcie mięśni rozszerzało się na klatkę piersiową i przeszkadzało jej w oddychaniu. W walce o powietrze ciągle przyciskała twarz do podłogi, następnie prostowała się i natychmiast łapała oddech.

Anneliese w pewnym okresie życia dzień i noc była w nieustannym pobudzeniu, które ciągle na nowo rozpalało się i było nie do opanowania, a kiedy jej siły ulegały wyczerpaniu, już po dwóch godzinach była na nowo pobudzona.

Stwierdzono u niej nieproporcjonalnie dużą do budowy ciała siłę fizyczną. Jej chłopak Peter Himsel widział jak jedną ręką rozgniatała jabłko tak, że miąższ pryskał na ściany. Wielokrotnie stosowała przemoc fizyczną wobec ludzi rzucając nimi o ściany jak szmacianymi lalkami.

Szczególną jej agresję wywoływały dewocjonalia: niszczyła krzyże i maryjne figurki, rozrywała różańce, rozlewała wodę święconą, nie mogła przełknąć Komunii Św. Nie mogła znieść ceremonii kościelnych. Im większe święto przypadało w danym dniu, tym bardziej zwiększały się jej cierpienia



Według Anneliese ukazywała jej się Najświętsza Maria Panna oraz jej Syn Jezus Chrystus, którzy podtrzymywali ją na duchu i zapewniali o tym, że zostanie świętą. Twierdziła także, że nawiedzały ją dusze zmarłych osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawi mnie czy to mozliwe zeby dusze zmarych osob potrafiy znalezc osobe ktora w poprzednim wcieleniu sprawila im wiele cierpien i znecac sie nad nia .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było..

a to napisałem w tamtym temacie:
,,opętania to prawdopodobnie ciężka schizofremia paranoidalna,
jestem ciekaw czy te osoby przed egzorcyzmem lub po były leczone psychjatrycznie RISPERIDONEM(rispolept)

zauważyłem też że opetania przez ,,szatana'' , ,,demony'' wystepowały w przypadku ludzi wieżących lub głęboko wierzących w niebo, piekło, istnienie szatana,demony..
Ciekawe czy jakiś ateista był kiedyś opentany.. ''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pr0meteusz napisał:
było..

a to napisałem w tamtym temacie:
,,opętania to prawdopodobnie ciężka schizofremia paranoidalna,
jestem ciekaw czy te osoby przed egzorcyzmem lub po były leczone psychjatrycznie RISPERIDONEM(rispolept)

zauważyłem też że opetania przez ,,szatana'' , ,,demony'' wystepowały w przypadku ludzi wieżących lub głęboko wierzących w niebo, piekło, istnienie szatana,demony..
Ciekawe czy jakiś ateista był kiedyś opentany.. ''


nie wiem na ile wierzyc telewizji ale pare razy widzialem przypadki osob opetanych ktore byly niewierzace i wydaje mi sie ze sie mylisz tym twierdzeniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:
ale pare razy widzialem przypadki osob opetanych ktore byly niewierzace i wydaje mi sie ze sie mylisz tym twierdzeniem


Też oglądałem ten film "Stygmata", o tej kobiecie - ale to nie był dokument. Smile
Opętania przez diabła to tylko sprawa osób wierzących, bądź osób, które miały kontakt z religią, która tego diabła propaguje. Oczywiście, to choroba umysłowa.
Ale kościół uwielbia to propagować, bo podnosi to ogólnie jego autorytet i uznanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Egzorcyzmy Anneliese Michel ( polski lektor)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile