W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niemiecki wywiad BND  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2223
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 15:00, 24 Paź '16   Temat postu: Niemiecki wywiad BND Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Reforma niemieckiego wywiadu. "Prezent dla BND" 21.10.2016

Po ciągnących się latami aferach, Federalna Służba Wywiadowcza BND będzie musiała stosować się do nowych, bardziej restrykcyjnych przepisów.

Zentrale des Bundesnachrichtendienstes (BND) (picture-alliance/dpa/J. Carstensen)

Uchwalone w piątek (21.10.16) przez Bundestag przepisy zezwalają m. in. na szpiegowanie instytucji europejskich oraz państw UE. Wprowadzają jednak mechanizmy kontrolne dla takich operacji. Muszą one być zlecane przez najwyższe kierownictwo BND i zatwierdzane przez Urząd Kanclerski oraz nowo utworzone zewnętrzne gremium, złożone z dwóch sędziów i prokuratora federalnego. Szpiegowanie obywateli i instytucji Unii Europejskiej będzie dozwolone tylko w przypadku "zagrożenia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego", "zdolności do działania" RFN oraz w przypadkach "ważnych dla polityki zewnętrznej i wewnętrznej".

Nowo utworzone gremium sędziowsko-prokuratorskie ma także zatwierdzać stosowanie tak zwanych selektorów. Selektory to hasła, według których prowadzona jest kontrola rozmów telefonicznych i komunikacji w Internecie.

Szpiegostwo na globalną skalę

BND będzie mogła jednak w przyszłości nie tylko śledzić komunikację na pojedynczych łączach, ale mieć także dostęp do całych węzłów telekomunikacyjnych na terenie RFN, przez które przebiega komunikacja na skalę globalną. Zdobyte w ten sposób dane będą mogły być przechowywane przez sześć miesięcy i udostępniane zagranicznym służbom takim jak np. amerykańska NSA. Ustawa ogranicza jednak tę praktykę do określonych przypadków: walki z terrorem, wsparcia misji Bundeswehry za granicą oraz zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom RFN poza granicami kraju. Jednoznacznie zabronione jest szpiegowanie obywateli Niemiec oraz szpiegostwo gospodarcze.

Druga uchwalona przez Bundestag ustawa przewiduje z kolei wzmocnienie kontroli parlamentarnej nad niemieckimi specsłużbami.

Krytyka opozycji

Reforma BND uchwalona głosami koalicji rządzącej spotkała się z krytyką opozycji. Zdaniem Martiny Renner z partii "Lewica", nowe ustawy to "prezent dla BND". Polityk partii Zielonych Costantin von Notz powiedział z kolei DW, że reforma legalizuje jedynie praktykę BND z ostatnich 10 lat, która była "zdecydowanie nielegalna". Polityk wyraził też powątpiewanie, w jaki sposób służby będą np. rozróżniać między obywatelami RFN a cudzoziemcami w czasie prowadzenia podłuchu.

Była minister sprawiedliwości RFN Sabina Leutheusser-Schnarrenberger (FDP) zapowiedziała zaskarżenie nowych ustaw do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

Naomi Conrad / Bartosz Dudek
http://www.dw.com/pl/reforma-niemieckiego-wywiadu-prezent-dla-bnd/a-36116039
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 19:51, 17 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obława na irańskich agentów w Niemczech 16.01.2018 Andrzej Pawlak


Niemiecka prokuratura generalna zleciła przeszukanie mieszkań i lokali biurowych należących do 10 agentów irańskich obserwowanych już wcześniej przez kontrwywiad.

Obławę na domniemanych agentów irańskich przeprowadzono we wtorek (16.01.2018) rano. Policja przeszukała mieszkania i pomieszczenia biurowe należące do 10 Irańczyków podejrzewanych o obserwowanie na terenie Niemiec celów przyszłych ataków i akcji dywersyjnych, którymi są, jak się zakłada, izraelskie i żydowskie instytucje i inne obiekty w RFN. Jak podaje portal Focus Online, do przeszukań doszło w czterech krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii i Berlinie.

Mordercy na zlecenie

Wspomniane wyżej 10 osób, uznanych za szczególnie niebezpieczne, są członkami tzw. brygady al-Kuds, jednostki specjalnej w siłach irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Jednostkę tę utworzono podczas wojny iracko-irańskiej. Liczyła ona wtedy od dwóch do pięciu tysięcy żołnierzy, a jej początkowym zadaniem bylo przeprowadzanie operacji dywersyjnych wymierzonych przeciwko Izraelowi.

W późniejszym okresie zakres jej działań rozszerzono o prowadzenie operacji specjalnych za granicą, do których należy organizowanie, szkolenie i wspieranie islamskich organizacji terrorystycznych i innych oraz szpiegostwo. Ocenia się, że bragada al-Kuds liczy obecnie klikanaście tysięcy wszechstronnie wyszkolonych żołnierzy, a więc ma siłę dywizji.
Irańscy specjalsi z tej jednostki mają na koncie liczne zamachy terrorystyczne, przeprowadzone w Iranie i za granicą. Ich celem byli z reguły znani krytycy irańskiego rządu ajatollahów. Chodzi tu o specjalną grupę zawodowych morderców, podlegającą operacyjnie irańskiemu Ministerstwu Wywiadu i Bezpieczeństwa. Kilerzy z tego komanda likwidowali także dysydentów na zlecenie palestyńskiej organizacji Hamas, uznawanej w większości państw zachodnich za organizację terrorystyczną.

Agenci pod nadzorem

Jak podaje Prokuratura Generalna w Karlsruhe, policjanci uczestniczący w akcji przeszukania lokali należących do domniemanych irańskich agentów, zebezpieczyli w nich różnorodny materiał dowodowy, na podstawie którego zostaną później ewentualnie podjęte decyzje o aresztowaniu ich właścicieli na podstawie podejrzenia o szpiegostwo. Na razie nikt nie został aresztowany.

Attentat Restaurant Mykonos (picture-alliance/dpa) Zamachowcy z restauracji "Mykonos" na ławie oskarżonych. W górnym rzędzie, od lewej: Kazem Darabi i Abbas Rhayel (10.04.1997)

Podstawą akcji policyjnej są wyniki szeroko zakrojonej obserwacji prowadzonej od dłuższego czasu przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji, czyli niemiecki kontrwywiad. Irańscy agenci uchodzą za szczególnie niebezpiecznych. We wrześniu 1992 roku zamordowali w Berlinie w greckiej restauracji "Mykonos" czterech irańsko-kurdyjskich polityków na uchodźstwie. Późniejsze śledztwo wykazało, że zlecenie na ich zamordowanie wydało irańskie Ministerstwo Wywiadu i Bezpieczeństwa. Sprawa ta doprowadziła do przejściowego zerwania stosunków niemiecko-irańskich.
Andrzej Pawlak / DW, dpa, afp
http://www.dw.com/pl/ob%C5%82awa-na-ira%.....a-42167036
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 21:03, 16 Sty '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemiecka prasa: AfD na celowniku kontrwywiadu 16.01.2019


Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) podjął działania, które mogą doprowadzić do objęcia obserwacją Alternatywy dla Niemiec (AfD). Niemiecka prasa komentuje.


picture-alliance/Geisler/C. Hardt

Zdaniem "Frankfurter Allgemeine Zeitung":
"Uznanie tej partii za przypadek mogący wymagać wyjaśnienia przez Urząd Ochrony Konstytucji ma kilka aspektów. Jest ostrzeżeniem dla wszystkich sił ekstremistycznych, że osiągnęły granicę, której nie wolno im przekroczyć. Równocześnie jest to upomnienie dla umiarkowanych członków AfD, że nie wolno im się radykalizować, albo zradykalizować bardziej niż do tej pory. Służby bezpieczeństwa, a także rząd federalny, pokazują, że coś w tej sprawie robią, chociaż najwyraźniej niewiele jeszcze przeciwko niej mają w garści".

"Die Welt" zauważa:
"Problem z AfD nie polega na tym, że wskutek postępowania sprawdzającego może się ona skurczyć albo podzielić, lecz na tym, że nie wolno dopuścić do tego, żeby jeszcze bardziej urosła w siłę. Jej skurczenie się albo rozpadnięcie są mało prawdopodobne, ponieważ wśród jej członków, działaczy i sympatyków wszelkiej maści od dawna utrzymuje się, a nawet narasta, zasadnicza krytyka dotychczasowej linii działania władz państwowych iwnioski wyciągnięte przez kontrwywiad raczej umocnią niż osłabią ich ukształtowany już światopogląd".

Podobnie widzi to "Kölner Stadt-Anzeiger":
"Wzięcie AfD pod obserwację nie jest rozwiązaniem problemu. Kto uważa, że w ten rutynowy i zarazem urzędowy sposób uda się rozwiązać największe zagrożenie dla demokratyczno-wolnościowego porządku w niektórych regionach Republiki Federalnej po drugiej wojnie światowej, ten myli się i to bardzo. Taki sposób postępowania może doprowadzić do samouspokojenia, że coś się w tej sprawie robi, ale w istocie rzeczy to tylko zwiększa, zamiast zmniejszyć, powstałe zagrożenie".

Tego samego zdania jest "Mitteldeutsche Zeitung" z Halle:
"To jasne, że wywieranie nowego nacisku na AfD nie jest rozwiązaniem związanego z nią problemu. Członkowie tej partii zasiadają w Bundestagu i we wszystkich 16 parlamentach krajów związkowych. W zachodniej części Niemiec są w mniejszości, ale na wschodzie kraju są już dziś prawdziwą partią masową. Wzięcie jej pod obserwację może pod względem politycznym okazać się wręcz kontrproduktywne, ponieważ może doprowadzić część ludzi do wniosku, że państwo zakazuje im myśleć w określony sposób i mieć określone, chociaż w pełni legalne i dopuszczalne poglądy, czego kontrwywiad powinien się wystrzegać za wszelką cenę. Obserwacja to tylko jedno z wielu możliwych narzędzi. Partie demokratyczne i rząd federalny powinny należycie wywiązywać się ze swych obowiązków i przekonać obywateli, że demokracja działała, a ich głos jest brany pod uwagę".

Inny punkt widzenia znajdujemy w komentarzu "Badische Neueste Nachrichten" z Karlsruhe:
"Godzina prawdy dla AfD coraz bardziej się przybliża. Kontrwywiad dostrzega w jej działalności elementy sprzeczne z zasadami konstytucji i dlatego bierze ją jeszcze bardziej niż do tej pory pod lupę w skali całego kraju. Taka decyzja Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji w Kolonii nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Od chwili swego powstania AfD stale się radykalizuje i coraz bardziej przesuwa na prawo".

Jeszcze wyraźniej pisze o tym "Mindener Tageblatt":
"To, że Fedralny Urząd Ochrony Konstytucji uznał AfD za przypadek wymagający wyjaśnienia jest nie tylko posunięciem słusznym, ale także koniecznym. Podejmowane przez kierownictwo tej partii wysiłki na rzecz bagatelizowania najrozmaitszych wyskoków werbalnych i innych są czysto formalne i widoczne gołym okiem. Z drugiej strony równie widoczne i oczywiste są przypadki współpracy AfD z siłami skrajnej ekstremy, co wykracza poza ramy dopuszczalne przez konstytucję".
I dalej:
"Złudzenie, że można utrzymać to wszystko pod kontrolą i uznać za stosunkowo niewinne wykroczenia, już raz w przeszłości wiele nas kosztowało i okazało się tragiczną w skutkach pomyłką".

Kropkę nad i w tej sprawie stawia “Ludwigsburger Kreiszeitung“:
"Nie jest zabronione mieć do czynienia z różnymi problemami i nie jest zabronione dawać na nie inne odpowiedzi niż inne partie polityczne. W tej sprawie chodzi tylko o to, czy działa się w sposób demokratyczny i szanuje wolę większości, czy też nie, i czy przestrzega się konstytucji. Tymczasem AfD nie dystansuje się wystarczająco wyraźnie od sił ekstremistycznych i dopóki to nie nastąpi, dopóty nie można traktować jej jak zwykłej partii o profilu prawicowo-konserwatywnym".
https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-afd-na-celowniku-kontrwywiadu/a-47096328


Cytat:
AfD pod lupą niemieckiego urzędu ochrony konstytucji. "Podejrzany przypadek" 15.01.2019
Federalny Urząd Konstytucji (BfV) wszczął procedurę, która może doprowadzić do objęcia obserwacją kontrwywiadowczą partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Szef urzędu Thomas Haldenwang potwierdził doniesienia medialne według których wszczęto tzw. procedurę sprawdzającą. Jak stwierdził, istnieją pierwsze "faktyczne wskazówki na prowadzenie polityki podważającej wolnościowo-demokratyczny porządek".

Ponadto BfV uznał Junge Alternative (JA), młodzieżówkę AfD, oraz prawicowo-nacjonalistyczne ugrupowanie "Der Flügel" ("skrzydło") skupione wokół szefa regionalnego oddziału AfD w Turyngii Björna Höcke za "podejrzany przypadek".

Postępowaniem sprawdzającym służby specjalne obejmują organizacje, które nie są jednoznacznie ekstremistyczne, ale w ramach których występują tendencje do podważania konstytucji RFN. Postępowanie takie to etap poprzedzający objęcie danej organizacji obserwacją kontrwywiadowczą.

W ramach postępowania sprawdzającego służbom nie wolno korzystać ani z agentów, ani z innych środków kontrwywiadowczych.

Z kolei uznanie jakiejś organizacji za "podejrzany przypadek" umożliwia użycie środków operacyjnych, choć w ograniczonym zakresie. Dozwolona jest zarówno obserwacja, jak i gromadzenie oraz przechowywanie informacji personalnych.

I tak we wrześniu 2018 landowy urząd ochrony konstytucji w Turyngii wszczął procedurę sprawdzającą przeciwko regionalnemu oddziałowi AfD. Powodem był udział Björna Höcke w marszu z udziałem skrajnej prawicy w Chemnitz i brak zdystansowania się od niej.

AfD się broni

Jak zakomunikował oddział AfD w Turyngii, w połowie grudnia 2018 zarząd partii i klub poselski w parlamencie regionalnym (landtagu) wniosły pozew przed landowym Trybunałem Konstytucyjnym przeciwko szefowi Urzędu Ochrony Konstytucji Turyngii Stephanowi Kramerowi i ministrowi spraw wewnętrznych tego landu Georgowi Maierowi.

Na początku listopada młodzieżówka AfD rozwiązała swój oddział w Dolnej Saksonii po tym, jak organizacja ta została uznana przez tamtejszy Urząd Ochrony Konstytucji za "wrogi konstytucji". W Bremie i Badenii-Wirtembergii tamtejsze oddziały młodzieżówki AfD objęte są obserwacją kontrwywiadowczą. Jak twierdzą władze, istnieją uzasadnione podejrzenia, że w organizacjach tych występują tendencje ekstremistyczne.

(AFP, DPA, KNA/ du)
https://www.dw.com/pl/afd-pod-lup%C4%85-.....a-47095238
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 18:53, 17 Sty '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem internauto @wzbg,
dobrze cię znowu poczytać,
szkoda, że tak rzadko.
A na forum szaleją alogiczni idioci, a przecież byłeś jak młot na ciemnogrodzią zarazę.
Ciągle mam w pamięci twe logiczne szarady i łamigłowki z którymi część forumowej gawiedzi nie była w stanie poradzić sobie.
życzę powrotu do formy.
Czas powrócić na podium.
18 postów zobowiązuje.
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3535
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 11:07, 18 Sty '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partia AfD Alternatywa dla Niemiec zaproponowala Niemcom wyjscie z Unii Europejskiej pod nazwa Dexit [ Dek sit ].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niemiecki wywiad BND
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile